Řádná dovolená po dvou dětech

2288
4.7.20 10:42

Řádná dovolená po dvou dětech

Ahoj nemám čas pročítat diskuze jestli nenarazím na můj připad, takže se zeptám rovnou: konci mi ted PPM a mam 19 dní dovolené, standartne se ted zada zamestnavatele o poskytnuti řádne dovolene a po vycerpani tech 19 pracovnich dnu najizdi rodicovsky prispevek… uz v uvodu me opravte jestli to blbe chapu a zacina i prispevek i dovolena nezavisle na sobe souběžně…pochopila jsem ale ze ne, protoze v tech 19 dnech dovolene nejsem chranena a muzu dostat vypoved coz behem obdobi rodicovskeho prispevku nemuzu (sef dela v praci velke rosady mezi zenskyma a nahrazuje je chlapama proto mam strach tu dovolenou mezi materskou a rodicak nacpat)..a ucetni mi rekl ze je mozne tu radnou dovolenou vybrat i po vycerpani rod. prispevku takze v tom roce budu mit jakoby 39 dní dovci… ale jak to je kdyz bych mela hned po sobe druhe a behem pulroku materske vznika opet narok na par dni volna…to bych ke konci mela treba 45 dni volna? To je asi blbost ne? Diky potrebuju to vysvetlit krok po kroku jak blbemu protoze jsem z tech inteligentne a spisovne a právnicky popsanych clanku akorat jeste blbejsi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4472
4.7.20 11:04

Pletete RP a RD. RD máte u zaměstnavatele a RP od státu a nejsou na sobě závislé. A výpověď můžete dostat i během rodičovské dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41106
4.7.20 11:15

@1jmeno zamestnanec je chranen zakonikem prace pri materske a rodicovske dovolene. Ted cerpas materskou dovolenou. Pak muzes zadat radnou dovolenou (muzes dostat vypoved, ale pouze ze zakonnych duvodu, o tuto dovolenou muzes/nemusis pozadat). Po radne dovolene cerpas rodicovskou dovolenou.
Rodicovsky prispevek je socialni davka, ktera nema se zamestnanim nic spolecneho. Tu muzes cerpat kdykoli po ukonceni ppm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2421
4.7.20 14:00

A ještě bych doplnila, ze pokud se nevycerpas dovolenou mezi mateřskou a rodicakem ale až po ukončení RD tak se ta řádná dovolená bude krátit. A účetní je pěkný hajzlik, protože tohle každý ví a tím te oberou o prachy za tu pokracenou dovolenou. Takže rozhodne nebudeš mít plných 19 dnů, ale třeba jen 15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
4.7.20 14:03

Během řádné dovolené nejsi chráněná před výpovědí, ale třeba u výpovědi pro nadbytečnost to funguje tak, že s nástupem na rodičovskou dovolenou by se běh výpovědní doby přerušil a zbytek by doběhl až zase po návratu do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2288
5.7.20 08:47

@Cenarius urcite si je nepletu, jen nevim jestli od stejného datumu se zacne pocitat oboji nebo musi nejdriv ubehnout 19 pracovnich dni radne dovolene a pak rodicak a nebo od 31.7 musi zacit i radna dovolena i rodicak :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2288
5.7.20 08:50

@matkabagristy ok takze musim honem s nejakym formularem na socku kdyz mi 30.7. konci materska to bude na knap kdyz dneska odjizdime na dovolenou :( aby se to stihlo a od 31.7 uz se to pocitalo a zaroven poprosit sefa o poskytnuti radne dovolene od 31.7.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2421
5.7.20 08:51

@1jmeno me po ukončení mateřské běžel rodicak a dovolená souběžně, akorát pak příspěvek si můžeš dat třeba až od dalšího měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2288
5.7.20 08:56

@Lendeš a je ted vypovedni lhuta 3 nebo 2 mecice? Podle toho by mi po navratu do prace zbyval uz jen bud mesic nebo dva, jako s nejvetsi pravdepodobnosti mi vypoved nehrozi, protoze delam urcitou manualni praci, kterou umim dobre a nemuze to delat jen tak kazdy bez praxe, ale kdyz jsem odchazela nabrali dalsiho cloveka na tu pozici za me, a krize se prej hodne podepsala tak chci pro jistotu pocitat se vsim i kdyz za 3 roky muze byt vse jinak jsem jen predvidava a opatrna at se pak nedivim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2288
5.7.20 08:59

@hospodki jo abych nemela asi ten mesic treba 20 000 :nevim: takze fine pozadat sefa a zajit na socku tam pani bude zvykla.na kopyta a urcite mi poradi co od ktereho datumu mam udelat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
5.7.20 09:35

@1jmeno Ze zákona 2měsíční, pokud nemáte sjednanou delší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2288
5.7.20 09:40

@Lendeš tak ty 2m to bude tsk odcházeli zatim vsichni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41106
5.7.20 09:49
@1jmeno píše:
@matkabagristy ok takze musim honem s nejakym formularem na socku kdyz mi 30.7. konci materska to bude na knap kdyz dneska odjizdime na dovolenou :( aby se to stihlo a od 31.7 uz se to pocitalo a zaroven poprosit sefa o poskytnuti radne dovolene od 31.7.?

pozadej v praci o radnou dovolenou, ktera navaze na materskou dovolenou a nasledne o rodicovskou dovolenou navazujici na radnou dovolenou (konec RD si urcis sama, nejpozdejsi datum je den 3. narozenin ditete).
O rodicovsky prispevek muzes zazadat na up kdykoli, to nespecha. Dostanes ho zpetne v zari za srpen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2421
5.7.20 11:06

@1jmeno tak je to zas na tobě. Me to běželo souběžně, takže jsem tenkrát dostala pěknou sumu. Teď už skoro rok dělám na poloviční a k tomu beru rodicak, který mám navíc zvýšený na 15, takže mám ještě víc než původní plat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2288
5.7.20 15:17

@hospodki ok ok diky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu