Řecko-vyplatí se bez jídla, cena benzínu/nafty

9422
29.3.17 09:30

Řecko-vyplatí se bez jídla, cena benzínu/nafty

Ahoj, zvažuji, jak moc se vyplatí Řecko a kupovat jídlo až tam, ať už jen obědy (měli bychom polopenzi) nebo zcela bez jídla anebo jen snídani (a zbytek dokoupit). Vím, že u all incluzive je pití v ceně, tedy snad. Tedy - jak moc je tam drahé jídlo? Jak moc zmrzliny? Jak moc pití? Jak je to s benzínem, naftou? A jak je to s cenou za slunečník a lehátko?
A spec. dotaz: konkrétně otázky výše u Arillas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3801
29.3.17 09:36

Do Řecka bych volila spíše polopenzi. All inclusive tam většinou nebývá taková hitparáda a plné penze se v létě nevyplatí, člověk nemívá tolik hlad. Snídaně a večeře myslím bohatě postačí. V Řecku jsem 1/2 roku žila a jídlo samo o sobě tam levné opravdu není :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9422
29.3.17 09:37
@luffinka píše:
Do Řecka bych volila spíše polopenzi. All inclusive tam většinou nebývá taková hitparáda a plné penze se v létě nevyplatí, člověk nemívá tolik hlad. Snídaně a večeře myslím bohatě postačí. V Řecku jsem 1/2 roku žila a jídlo samo o sobě tam levné opravdu není :palec:

a jak je to s benzinem nebo naftou a jak s pitím nebo zmrzkama? diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3801
29.3.17 09:42

@tasa
Ceny kterým se nejvíc v reálu přiblížíte najdete nejlépe asi tady: http://www.dovolenaceny.cz/recko

Co se nafty a benzínu týče:

http://www.tolls.eu/cs/fuel-prices

Pokud si ale budete půjčovat auto a nebo skůtr, tak ty půjčovny mívají ceny nižší. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 09:50

Ahoj, my měli v Řecku jen snídaně na hotelu. Na oběd jsme si vždycky dali něco u pláže v restauracích. Ostatní jídlo jsme kupovali v obchodě. Restaurace tam jsou trošku dražší než u nás - za oběd pro dva cca 500 Kč (tady by stál tak 350 Kč). Ale zase teda vždycky velká spokojenost. Hodně často jsme si u pláže dávali kebap nebo souvlaki - je to moc dobré a cenově super. Taky hodně restaurací nabízelo výhodné „balíčky“, třeba tři druhy masa s omáčkama za lepší cenu apod. Chce to omrknout tabule s nabídkami, někde měli draho. V obchodě bylo jídlo levnější než u nás - hlavně ryby, tuňák, sýry apod. Hrůza byla zelenina - jednou za dva dny jim dovezli omlácený nahnilý rajčata a tak. Byli jsme na Santorini a tam holt nic neroste, sopečnej ostrov no. :nevim: Zmrzlinu jsme si kupovali u pláže točenou v kyblíku, byla teda drahá, ale zas nesrovnatelně lepší než u nás - i s posypkou a polevou. Naftu nevím, jezdili jsme autobusem. Užijte si dovolenou, já bych tam hned jela zas :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9422
29.3.17 10:20
@Kočičí duše píše:
Ahoj, my měli v Řecku jen snídaně na hotelu. Na oběd jsme si vždycky dali něco u pláže v restauracích. Ostatní jídlo jsme kupovali v obchodě. Restaurace tam jsou trošku dražší než u nás - za oběd pro dva cca 500 Kč (tady by stál tak 350 Kč). Ale zase teda vždycky velká spokojenost. Hodně často jsme si u pláže dávali kebap nebo souvlaki - je to moc dobré a cenově super. Taky hodně restaurací nabízelo výhodné „balíčky“, třeba tři druhy masa s omáčkama za lepší cenu apod. Chce to omrknout tabule s nabídkami, někde měli draho. V obchodě bylo jídlo levnější než u nás - hlavně ryby, tuňák, sýry apod. Hrůza byla zelenina - jednou za dva dny jim dovezli omlácený nahnilý rajčata a tak. Byli jsme na Santorini a tam holt nic neroste, sopečnej ostrov no. :nevim: Zmrzlinu jsme si kupovali u pláže točenou v kyblíku, byla teda drahá, ale zas nesrovnatelně lepší než u nás - i s posypkou a polevou. Naftu nevím, jezdili jsme autobusem. Užijte si dovolenou, já bych tam hned jela zas :mavam:

no já nevím, jestli pojedeme, bud je to drahy nebo je to blesarna a do blesarny nechci ani zadarmo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
29.3.17 10:24

Polopenze uplně stačí a hlavně je to bez starostí že nemusíš nic shánět a vařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 11:49
@tasa píše:
no já nevím, jestli pojedeme, bud je to drahy nebo je to blesarna a do blesarny nechci ani zadarmo

A jaké máte představy? :think: Určitě by se něco sehnat dalo. My sháněli hotel přes webovky booking, letenky přes podobný vyhledávač. Vybereš si co ti nejvíc vyhovuje cenově i požadavky. Ušetříš na tom mnohem víc, než když koupíš zájezd u cestovky. My platili za hotel kousíček od pláže 11 tisíc na 10 dní. Letenky jsme sehnali zpáteční z Vídně, i s busem na letiště to stálo nějakých 5 tisíc. To mi přijde za 10 dní dovolené velmi slušná cena :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9422
29.3.17 12:15
@Kočičí duše píše:
A jaké máte představy? :think: Určitě by se něco sehnat dalo. My sháněli hotel přes webovky booking, letenky přes podobný vyhledávač. Vybereš si co ti nejvíc vyhovuje cenově i požadavky. Ušetříš na tom mnohem víc, než když koupíš zájezd u cestovky. My platili za hotel kousíček od pláže 11 tisíc na 10 dní. Letenky jsme sehnali zpáteční z Vídně, i s busem na letiště to stálo nějakých 5 tisíc. To mi přijde za 10 dní dovolené velmi slušná cena :think:

Me to z ty Vidne prijde trochu neprakticky

Nevis ten vyhledavac na letenky? dik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
29.3.17 12:21

@tasa v hotelu snídaně, přes den něco malého - kebab, pizza, a k večeři normálně do restaurace (počítej cca 15-20 euro na jednoho když si dáte pořádné jídlo a k tomu vínko v nějaké dražší turistické destinaci)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
29.3.17 12:40

My jsme meli v recku all inclusive a nemenila bych, hlavne kvuli piti, ze jsme nemuseli resit, je tam drazsi asi vsecko nez u nas. Byli jsme teda ubytovani v podstate u plaze, takze nebyl problem se dojit napit na hotel, pokud by byla plaz dal od hotelu, tak je to na zvazeni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2042
29.3.17 13:26

Jezdíme vždy a all in, je to velmi praktické pro dobu pobytu na hotelu a hlavně kvůli pití. Nezteplá ti to hned, nemusíš tahat petky,…Ale toto platí pouze u hotelu ležícího na pláži, pokud bys měla dobíhat kamokoliv z pláže(pokud hotel nemá plážový bar), tak je to kničemu. POkud vyjíždíme na výlety mimo hotel, najíš se kdekoliv a v podstatě za jakoukoliv cenu. Buď dáš někde u stánkku gyros- kolem 2€ tusím, nebo si sedneš někam do pizzerky, taverny, a tam je to také odstupňováno dle „luxusu“ restaurace.Loni jsme třeba přejížděli na Rhodu na jednu pláž, a v taverně na pláži jsme se 2 dospělé osoby a jedno dítě najedli a napili za cca 13-15€ pro všechny(pizza, souvlaki, gyros a k tomu fanta, cola, voda,…)ale zase je fakt, že jsme byli před sezonou.Co se týče cen v marketech, tak se mi to nezdá o moc dražší, než v ČR. Ale já teda upřímně přiznávám, že nehledím až tak na ceny :oops:.Co se týče benzínu, tak taky moc netuším. Měli jsem auto na celý pobyt (6 dní) a tankovala jsem snad za 30€- 40€ a jezdili jsme na to celou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
29.3.17 16:30

Do Řecka jezdíme a volila bych spíše polopenzi. Je to lepší. Opravdu je kolikrát na hotelech velký výběr co se týče večeře a vyplatí se to.. Ono pak v té restauraci se to hodně prodraží. Teď je to v Řecku dražší než to bývalo dříve.. Minulý rok jsme za oběd dali ve dvou i s pitím okolo 30€. Samozřejmě si můžete dát gyros nebo kebab, ale to je také okolo 5€ za jeden a nedá se to jíst pořád. U té polopenze je většinou bohatá snídaně, takže pak přes den ani nebudete mít moc hlad.. No a některé hotely mají svoje lehátka a slunečníky, což je super.. jinak jsme platili okolo 10€ za jednoho.. Lepší je se podívat rovnou pokud je hotel u pláže a má tuto službu v ceně ubytování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama