Reklama

Reklamace zubu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

22Denisa
Kecalka 148 příspěvků 16.08.18 21:54
Reklamace zubu

Chtěla bych se zeptat, zda se někdo setkal s reklamaci zubu. Chodím k soukromé zubarce kde si účtuje celkem velkou částku, bohužel asi mi tam kousek kazu zůstalo a mě zub už 14 dni bolí. Je problém, ze teď nemá místo a mám jít k někomu jinému ( u nich ) nebo proste cekat až se ozvou.

Co byste dělali vy? Mám cekat a zub zaplatit tedy opět znova nebo jít k někomu jinému myslím zcela úplně… Přiznám se, ze jsem z toho přešlá a čekala jsem trosku jiný přístup…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 24592 příspěvků 16.08.18 21:55
@22Denisa píše:
Chtěla bych se zeptat, zda se někdo setkal s reklamaci zubu. Chodím k soukromé zubarce kde si účtuje celkem velkou částku, bohužel asi mi tam kousek kazu zůstalo a mě zub už 14 dni bolí. Je problém, ze teď nemá místo a mám jít k někomu jinému ( u nich ) nebo proste cekat až se ozvou.Co byste dělali vy? Mám cekat a zub zaplatit tedy opět znova nebo jít k někomu jinému myslím zcela úplně… Přiznám se, ze jsem z toho přešlá a čekala jsem trosku jiný přístup…

jak si došla k závěru, že ti tam nechala kus kazu??? dík

22Denisa
Kecalka 148 příspěvků 16.08.18 22:01
@Malaga píše:
jak si došla k závěru, že ti tam nechala kus kazu??? dík

Protože se vrtal kaz a pokud zub bolí tak jsem logicky dovodila ze tam asi kaz porad je ..... ale jde mi spis o to, jestli cekat ( nevím kolik dní ) a zda to tedy zase platit cele znova.

natyber
Kelišová 6028 příspěvků 16.08.18 22:08
@22Denisa píše:
Protože se vrtal kaz a pokud zub bolí tak jsem logicky dovodila ze tam asi kaz porad je… ale jde mi spis o to, jestli cekat ( nevím kolik dni ) a zda to tedy zase platit cele znova.

Ale pokud je kaz větší, tak prostě i po vrtání několik dní ten zub může bolet. Nechápu spíš to, že nejdeš k někomu jinému z té samé ordinace, aby se na to podívali jestli je to v pořádku. Já chodím k soukromé zubařce taky a jsou tam 4 zubaři. Když mě něco bolí, vezme mě kdokoliv z nich a to bez objednávání.

Malaga
Generální žvanilka 24592 příspěvků 16.08.18 22:09

tak to vůbec nemusí být..např. u fotokompozitní výplně může být citlivost zubu až 6 týdnů…
kaz mohl být blízko dřeňové dutiny a bud už dřeň mohla být infikována aneb zub je citlivější kvůli tomu, že tam mohlo vzniknout termické podráždění…těch možností je prostě víc…
a dost často lékaři užívají caries marker - ten barevně reaguje s kazivou tkání a dr. pozná, co musí ještě odvrtat …

22Denisa
Kecalka 148 příspěvků 16.08.18 22:12
@natyber píše:
Ale pokud je kaz větší, tak prostě i po vrtání několik dní ten zub může bolet. Nechápu spíš to, že nejdeš k někomu jinému z té samé ordinace, aby se na to podívali jestli je to v pořádku. Já chodím k soukromé zubařce taky a jsou tam 4 zubaři. Když mě něco bolí, vezme mě kdokoliv z nich a to bez objednávání.

To jsem chtěla ale píšu, ze mají plno všichni zubari na te klinice a volný termín je až někdy koncem září. Ale říkali, ze se ozvou až se uvolní místo. Tak se pravě ptám, zda s tím má někdo zkušenost a čekat nebo si najít nového zubaře.

Příspěvek upraven 16.08.18 v 22:16

22Denisa
Kecalka 148 příspěvků 16.08.18 22:14
@Malaga píše:
tak to vůbec nemusí být..např. u fotokompozitní výplně může být citlivost zubu až 6 týdnů…
kaz mohl být blízko dřeňové dutiny a bud už dřeň mohla být infikována aneb zub je citlivější kvůli tomu, že tam mohlo vzniknout termické podráždění…těch možností je prostě víc…
a dost často lékaři užívají caries marker - ten barevně reaguje s kazivou tkání a dr. pozná, co musí ještě odvrtat …

Aha , tak to jsem nevěděla ale nemůžu ani jist tak jsem z toho naštvana , protože než jsem tam šla nic mě nebolelo ale kaz jsem si nechala opravit . Tak zkusím ještě počkat … :(

Malaga
Generální žvanilka 24592 příspěvků 16.08.18 22:16
@22Denisa píše:
Aha , tak to jsem nevěděla ale nemůžu ani jist tak jsem z toho naštvana , protože než jsem tam šla nic mě nebolelo ale kaz jsem si nechala opravit . Tak zkusím ještě počkat … :(

tak to spíš vypadá, že je ta výplň je vysoká… máš všechny zuby v pevném stisku na druhé straně než ten opravovaný zub?

22Denisa
Kecalka 148 příspěvků 16.08.18 22:18
@Malaga píše:
tak to spíš vypadá, že je ta výplň je vysoká… máš všechny zuby v pevném stisku na druhé straně než ten opravovaný zub?

Já už si ji nechala zbrousit ale pořád to bolí.

Malaga
Generální žvanilka 24592 příspěvků 16.08.18 22:20

tak zkus ještě počkat, ev. na pohotovost, ale to teda není o co stát…
a jak teda ta tvoje registrující lékařka řeší akutní případy?

natyber
Kelišová 6028 příspěvků 16.08.18 22:21

@22Denisa tak to sis asi vybrala špatnou soukromou kliniku, protože v takovém případě by tě prostě měli vzít a zkontrolovat zub. Jako kdyby někoho bolel zub, tak mu řeknou, že mu zavolají až bude místo 8o :nevim:

22Denisa
Kecalka 148 příspěvků 16.08.18 22:25
@Malaga píše:
tak zkus ještě počkat, ev. na pohotovost, ale to teda není o co stát…
a jak teda ta tvoje registrující lékařka řeší akutní případy?

No, má hodně plno a je pak nějaká čekací listina pokud někdo potřebuje ihned . Přesne nevím , tohle řeším poprvé. Ale já jsem hodně nedůvěřivá a nechce se mi zase k někomu jinému ..... A na pohotovost to radši vydrzim , spis to bolí když sním něco tvrdého, jinak když nejim je to v poradku . Zkusím ještě počkat ale je to už asi 20 dni …

22Denisa
Kecalka 148 příspěvků 16.08.18 22:27
@natyber píše:
@22Denisa tak to sis asi vybrala špatnou soukromou kliniku, protože v takovém případě by tě prostě měli vzít a zkontrolovat zub. Jako kdyby někoho bolel zub, tak mu řeknou, že mu zavolají až bude místo 8o :nevim:

No, taky si říkám a nelibi se mi to. Berou si dost peněz a ještě mě ani nevezmou . A ještě ani nevím jestli to budu muset platit to ošetření znova .....

natyber
Kelišová 6028 příspěvků 16.08.18 22:42

@22Denisa hm.. tak to slyším prvně s tou čekací listinou 8o u všech lékařů jsem zatím zvyklá na to, že akutní případy mají přednost :nevim: a platit bys to znovu neměla :nevim: divné mi je, že by si vzali na triko případný zánět, jako to asi nebude, jak píše Malaga, po vrtání to může bolet dlouho, ale stejně jak si můžou být jistí, že to není zanedbaná péče :think: Nechápu, kdyby mě bolel celou noc zub a já se musela zapsat na listinu a čekat třeba další den, dva než na mě přijde řada 8o to je nějaká zvláštní klinika.

Natuls
Stálice 68 příspěvků 16.08.18 22:46

@22Denisa Přítel taky chodí do soukromé, zubař mu dělal plombu přes celou stoličku na míru a část plomby asi po týdnu vypadla, když jedl pizzu :zed: :D Taky se bál, aby znovu neplatil, ale zubař mu řekl, že ta plomba má nějakou záruční dobu a za spravení nic neplatil :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >