Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
byli jsme vcera v9 a volali po 8hodinach myslela jsem,že mi vyskočí srdíčko ještě,že byl vedle mě manžel
.jj ležím porád a namahat se jiste nemíním max cesta na gyndu a na nakup
evíček 84 píše:
byli jsme vcera v9 a volali po 8hodinach myslela jsem,že mi vyskočí srdíčko ještě,že byl vedle mě manžel.jj ležím porád a namahat se jiste nemíním max cesta na gyndu a na nakup
Tak to je super rychlý výsledek ![]()
A moc moc moc moc gratuluji
![]()
Hezky odpočívej a hlad mimíska ![]()
jj hladím porád muž má ze mě už čurinu
ale porad se bojim aby se něco nepo.....
evíček 84 píše:
jj hladím porád muž má ze mě už čurinuale porad se bojim aby se něco nepo.....
Také jsem si říkala, ale hele to hlavní máte za sebou
Říká se, že to riziko po amniu je cca brané do 7 dnů, max 14 dnů. Neboj, to uteče jako voda ![]()
Pahra píše:Slunečnička píše:Ahoj… Tak alespoň vím, co je to NT. No On toho moc neříkal, prostě , že dnes zavolá kdy se udělá plodovka.Pahra píše:Slunečnička píše:Právě , že obličejíček nebyl vidět, což jsem psala, byla přez něj placenta.. Projasnění? Netuším, slyším to poprvé. Text v průkazu: Placenta na PS nízko nasedající, kryje oblast VB. Velikost plodu 6,1, týden dle UZ 12+6 Díky za zájem.Pahra píše:Aha, dobře, a byla nosní kůstka? A co šíjové projasnění, kolik bylo?Slunečnička píše:Ahoj…12. týden. Test to byl první.Biochemický screening. Mějte se.
Katy - ahoj, dnes se mi udělalo zle u oběda, vylezla jsem z postele jen na ten oběd a takové slabo se mi udělalo. Tak jsem si šla lehnout a spala do teď
No a pomalu na mě padá nervík, jak to dopadne zítra.Pahra - Ahoj, to mě moc mrzí, že je další testík pozitivní. Já měla riziko 1:30. Deset dní jsem doma čekala, než mi udělali podrobný genetický UTZ, který dopadl dobře. Následně mi odebrali plodovou vodu, to vše včera. A zítra po obědě bude výsledek. Jsem nervozni, ale říkám si, že vady by už byly vidět na UTZ, podle kterého je ale zdravé.
Pokud máš jaké koliv otázky, tak piš. Ráda zodpovím.
A to byl jaký test? Biochemický screening ve 12. týdnu, nebo tripl v 16.?No jo, promin, to mi vypadlo.
Myslím na tebe.
NT = šíjové projasnění - měří se v zátylku za hlavou. Je to tekutina u páteře. Pokud je jí více, nebo málo tak to značí na nějakou vývojovou vadu - např. Downův syndrom má šíjové projasnění více jak 2,5 (ale nemusí být, záleží na dalších věcech, jako je nosní kůstka a krevní testy) škoda, že to nebylo vidět, ale to nevadí.
Co ti bylo teď navrženo doktorem?
A co tedy vlastně bylo špatně? Od tedy usuzuje vývojovou vadu jen z krve???
Ahoj, ve středu jsem to nevydržela a volala na výsledky:-)..vše o.k.. Dnes mám „papírově“, že Down je vyloučen. Ve 20 týdnu ještě chtějí ECHO srdce z důvodů genetických info v rodině. Ve středu jdu ještě na Uz, jestli není rozštěp, ale věřím, že to bude dobré. Těch 16 dní čekání na výsledky bylo krůšných. Moc přeji těm, kteří jdou na plodovku nebo jako já na CVS , ať jim to dopadne dobře. ještě si pak někdy v budoucnu dovolím napsat jak pokračujeme. Mějte se pěkně, děkuji za podporu v nejistotě. P
Pahra
MOC MOC GRATULUJI… TO JE ÚŽASNÉ, UŽ JSEM NA TEBE MYSLELA… TAK TO JE SKVĚLÉ. URČITĚ BUDE VŠE V POŘÁDKU NA UTZ. TO JE TAK NEPRAVDĚPODOBNÉ, ASI JAKO BY TĚ MĚLO SRAZIT AUTO NA ULICI…
já jsem teď byla na velkém UTZ a vše v pořádku, včetně srdíčka a všech orgánů.
Má se chlapec čile k světu a měl v 20+3tt 400g
![]()
Slunečnička píše:
PahraMOC MOC GRATULUJI… TO JE ÚŽASNÉ, UŽ JSEM NA TEBE MYSLELA… TAK TO JE SKVĚLÉ. URČITĚ BUDE VŠE V POŘÁDKU NA UTZ. TO JE TAK NEPRAVDĚPODOBNÉ, ASI JAKO BY TĚ MĚLO SRAZIT AUTO NA ULICI…
já jsem teď byla na velkém UTZ a vše v pořádku, včetně srdíčka a všech orgánů.
Má se chlapec čile k světu a měl v 20+3tt 400g![]()
![]()
Díky, také gratulace. já jsem dnes 16TT. Ozvu se. Ahoj všem
Ahoj Sluni, Pahra - moc gratuluju k dobrým zprávám, teď už bude vše jen a jen dobré! Užívejte si těhu ![]()
Ahoj holky, včera jsme byli na genetickém utz. Vše je v pořádku, miminka se zdají být naprosto zdravá.
Dr. mi sdělila, že když jsem měla po transferu hyperstimulační syndrom, tak tím mi bylo ovlivněno Hcg a bylo vyšší. Hladina PPAP-A je prý v normě. Tudíž výsledek ovlivněn tím Hcg. Nevidí důvod amniocentézy, naopak vidí velké riziko potratu, když jsem ještě po IVF. Navíc údaj 1:340 není positivní,ale negativní. Takže jsme se rozhodli věřit miminkům a na plodovku nejít.
A co víc – čekáme páreček ![]()
Káťo věděly jsme to obě.............hurá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ![]()
Katy - moc gratuluji, to je super zpráva. Také jsem měla hyperstimulační syndrom. A moc gratuluji k párečku
![]()
@sedmikrassa píše:![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Káťo věděly jsme to obě.............hurá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@Slunečnička píše:
Katy - moc gratuluji, to je super zpráva. Také jsem měla hyperstimulační syndrom. A moc gratuluji k párečku![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Děkuju moc!!! ![]()
@katy123 píše:
Ahoj holky, včera jsme byli na genetickém utz. Vše je v pořádku, miminka se zdají být naprosto zdravá.Dr. mi sdělila, že když jsem měla po transferu hyperstimulační syndrom, tak tím mi bylo ovlivněno Hcg a bylo vyšší. Hladina PPAP-A je prý v normě. Tudíž výsledek ovlivněn tím Hcg. Nevidí důvod amniocentézy, naopak vidí velké riziko potratu, když jsem ještě po IVF. Navíc údaj 1:340 není positivní,ale negativní. Takže jsme se rozhodli věřit miminkům a na plodovku nejít.A co víc – čekáme páreček
Katy, gratuluju ![]()