Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
PaJi tak jak…?
Po delší době jsem nakoukla a čučím ![]()
Tak už máš odrodíno?
Má někdo nějakou zprávu, já to moc nemám čas sledovat. ![]()
ahoj holky,
Mavo , ahoooj. Tady už to moc nefrčí, viď??
No, já jsem dnes 38+5, poslíky každý den, hlen.zátka stále na odchodu, ale zatím nic. Už jsem z toho nervní, jsem unavená a protivná, takže bych už brala mít po všem
.
Jakpak u tebe? povídej… ![]()
Ahoj holky,
Páji a jak se pozná taková hlenová zátka?
já sem byla teď ve čtvrtek na ko a mám CS už 3 ach jo snad se to moc nerozjede chtěla bych vydržet aspoň do 36tt
Ahoj holky,
Ilco, vypadá to jako „takovej smrkanec“..jak už někdo trefně napsal. Odejde hodně, což poznáš a pak tak nějak furt po troškách odchází.
Důležitý je, aby se ti moc nezkracoval čípek, to CS neni až tak rozhodující..prý a aby ses neotvírala.
Ahoj holky,
vidím, že žádné závratné novinky nejsou…
Paji - tak jsi to krásně uležela, tolik strachu sis prožila a teď už bys mohla rodit a zase nic… To těhotenství je fakt nevyzpytatelné…
No jinak já mám novinku - už jsem týden v porodnici kvůli preeklampsii (začalo to vysokým tlakem) a ZÍTRA mně budou vyvolávat porod. Budu 35+6, kluci jsou už prý zcela vyvinutí, teď už jen mají přibývat na váze, takže jim prý bude lépe venku… Mám rodit normálně, tak jsem zvědavá, jak ty dva raubíře vytlačím…
Takže u mě taky paradox - pořád strach z předčasného porodu kvůli tvrdnutí a zkracování čípku…, teď se klukům ven vůbec nechce a doktoři je takhle vyhání… ![]()
Jinak - jak sem ze začátku chodila Frenka - myslím, že už porodila, v 31+0, narazila jsem na www.dvojcata.cz na zprávu od holky se stejným nickem a podle týdnů to odpovídalo, takže myslím, že by to byla moc velká náhoda, aby existovaly dvě Frenky čekající dvojčátka ve stejném termínu…
Mějte se a pokud ten porod přežiju
, určitě se ozvu…
Slavnostně všem oznamuji, že s Boží pomocí se 20.12. v Krumlovské nemocnici ve 4.28 narodila naše Ella 3560gr (tolik totiž váží nedonošeňátka
) a 50cm spontálním porodem. Zdravá a krásná ![]()
Doktor byl profesionální jak dlouho nikdo, takže samotné tlačení proběhlo rychle a bez nástřihu i přesto, že malá má hlavu obrovskou (nevim po kom, ale i sestry valily oči
). Doba před tím začala na mé běžné páteční kontrole, nebo spíš po příchodu domu. Nepravidelné kontrakce a křížové bolesti. Takto to probíhalo až do půlnoci, kdy jsem začla krvácet a odvolala muže s firemní akce a jelo se. Cesta byla dlouhá a hledání porodnice zajímavé . Přijela jsem otevřená na 4cm. Následovalo sepsání porodopisu, klistýr, monitor, prasklá voda, monitor a bolesti
. Bylo to intenzivní, ale díky Bohu rychlé.
Teď ležíme samotné na pokojí a protože jsme z daleka, žádné návštěvy
, tak je to dlouhé.
Teda, to jsou mi ale novinky
Už se těším na zprávy Pegi . Frenka se snad také ozve. Tak všem pevné nervy a ozvěte se všechny
![]()
Hezký předvánoční čas ![]()
Paji gratuluji !!! To je super žes malou donosila a je to takovej macík.
Páji gratulace k holčičce, Pegi a myslím že sem tě viděla na jiný diskuzi že už máš klučíky tak taky gratulace veliká a závist že už to máte za sebou.
Jinak všem opožděně hodně zdravíčka a stěstíčka v roce 09.
U nás nic nového jen že je ten náš prcek malinko větší o týden takže uvidíme kdy se ohlásí na svět ![]()
Tak zatím holky
Po dlouhé době nakukuji, až se stydím ![]()
A ty krásné zprávy… ![]()
PaJi gratuluji moc moc moc. Oboum vám přeji hodně zdravíčka. Ella je moc krásné jméno.
Tak jsi to rizikové těhotenství dovedla do šťastného konce, ještě jednou gratulace.
A já, v pohodě. Dneska jsem 29tt. Zatím se cítím fajn, rodit se nechystám. Spíš se toho začínám bát
![]()
Nevím jak jsi na tom z časem, kdy sem mrkneš. Já se mrknu snad častěji…
VŠEM OSTATNÍM DO NOVÉHO ROKU JEN TO NEJLEPŠÍ
Ahoj, jsem v 10 Tt a jsem na rizikovym těhu
Pekelně se doma nudim, už mě absolutně nic nebaví jsem z toho pěkně protivná a otrávená
. Ta představa, že mám ležet ještě 6 měsíců mě ubíjí. Nemáte nějaké rady jak se zabavit?
Děkuju ![]()
Ahoj, tez jsem ted doma, divam se na tv na national geographic a discovery science, pripadne na filmy, pripadne si ctu knihy v ipadu a brouzdam po internetu. Mam nachystane i papirove knizky na cteni, ale neudrzim je na brise
jinak dost casu proste prospim, protoze jsem dost unavena. jak jsi na tom? uz jsi objevila nejakou zabavu? ![]()
@m.veru Ahoj, moje zábava je uklízení, vaření, a pod.. A vbc mě to už nebaví
.. Taky koukam na filmy a čtu si
No a taky na internetu brouzdám
V kolikátým jsi týdnu?
Já už ve 13 ![]()
@Ziki Ahoj, jsem v pulce 19 tydne. Gratuluju, to mas uz za sebou prvni trimestr, to je super
jak se citis? ja dnesek skoro cely prolezela, poboliva me brisko a mota se mi hlava, tak jen lezim na gauci a ctu v kucharce co budu varit ![]()
@m.veru No já konečně tak nějak přestávám zvracet
Ale za to mě pěkně chytaj záda a břicho mě taky pobolívá, občas nějaká ta unava taky padne
Jůů tak to máš fajn, to už máš skoro půlku za sebou
Už tě kope prcek?
Já se těším až konečně budu mít bříško a bude kopat, aspoň budu vědět že je tam a žije ![]()
@Ziki ahoj, jak je? drzim pesti, at ti to zvraceni co nejdrive ustane
my dneska byli na velkem 20 tt ultrazvuku, prcek je v pohode, akorat nam neukazal, jestli je to prcek nebo prckova, takze usuzujeme na holku
PN dale trva, dalsi prohlidka za mesic, tak si doma odpocinu… kopani jeste moc necitim, spis takove obcasne simrano jak kdybych mela vetry