Rudná u Prahy - kam s dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 13.03.10 13:30
Rudná u Prahy - kam s dětmi?

Možná se budeme stěhovat do Rudné u Prahy a tak by mě zajímalo, zda se tam dá někam chodit s malými dětmi. Máme holčičku necelý rok a tak bych uvítala nějaké tipy na pěkné dětské hřiště atp.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Achdarek
Echt Kelišová 9806 příspěvků 13.03.10 13:39

Tak my bydlíme hned vedle Rudné v Drahelčicích. Co se týče hřišť, tak je to v Rudné katastrofa. Jedno jediné a ještě je spíš pro větší děti. Ale snad se blýská na lepší časy. MC spolu s radnicí se snaží. Na hřiště jezdíme do Nučic nebo do Chýně anebo do Prahy :-( . Na jaře otevřou snad i u nás.

Na procházky to taky moc ideální není. U nás ovyklá trasa je busem do Rudné a pak přes nádraží v Nučicích domů. To je na celé odpoledne.

Od Nového roku má mateřské centrum nové prostory s hernou. http://rudnacek.mistecko.cz/ ALe ještě jsem tam nebyla.

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 13.03.10 13:51

Achdarek, tak to jsi mě tedy moc nepotěšila :-( Já se právě paní ptala a ona taky jemnovala ten Rudňáček, ale manžel tam koukal na program a taky to není moc pro malé dětičky a hlavně malá začne teď chodit a já budu muset s ní někam chodit a to hřiště tedy že tam není, to mi hlava nebere. Vždyť je to tam tak veliké :nevim: Tak už jsem si říkala, že máme vybráno a teď jsem zase na rozpacích.

Achdarek
Echt Kelišová 9806 příspěvků 13.03.10 14:09

Je to blbý. Ale třeba se fakt podaří radnici něco vybudovat. Slibují už dlouho.

Program Rudnáčku je fakt spíš pro větší děti. Ale třeba se s novými prostory změní.

U nás jsme se domluvily s maminkama a pronajímáme si společně místní tělocvičnu. Dětičky se tam pěkně vyřádí.

Ještě taky záleží do které části Rudné se chcete stěhovat - Dušníky nebo Hořelice. A taky zda máš auto nebo ne.

Já se sice snažím jezdit autem minimálně, ale bez něj bych tady nefungovala. Občas zajdeme na hřiště někam do Prahy nebo do Berouna. Do Nučič nebo do Chýně jezdím na kole (resp loni jsem jezdila), letos s 2 dětma ještě nevím, jak to budu řešit.

U nás to hřiště zatím vypadá pěkně, ale není tam třeba pískoviště :nevim:

Jinak mně se tu bydlí dobře. Jsem spokojená. Dobrý dostupnost do Prahy. Na dálnici zácpy nebývají. Spojení MHD taky v pohodě, akorát nízkopodlažní busy nejsou vyznačeny v jízdní řádu - jezdí jen minimálně.

Do budoucna je akorát problém školka.

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 13.03.10 14:29

Achdarek z okna bych koukala na Rudňáček :mrgreen: Jednalo by se jen o pronájem, takže do nějaké vzdálenější budoucnosti nemusím plánovat, jednalo by se mi tak o rok, dva? No nechci to tu podrobně rozepisovat :wink: No hlavně jsem měla představu, že si třeba na dopoledne vyrázíme někam na hřiště a pak na oběd domů a pak třeba zase ven. Takhle když se musí někam dojíždět, tak to je skoro na celodenní výlet a to pak není na každý dne ne? Auto není problém, ale přeci jenom jsem si představovala něco v dosahu chůze :wink: Zase se mi líbí, že vlak jede na smícháč dvacet minut, což je super. Teď bydlíme v Praze a k Andělu jedeme stejně dlouho :roll: Ještě jsem si nevšimla žádné sámošky. Je tam vůbec něco takového, nebo se taky musí jedině do Prahy? Jsem zvyklá „zaběhnout“ kousek do sámošky a ještě si vybírat do jaké, což tam asi taky nehrozí co? Vím tam jen o cukrárně a zverexu :mrgreen: Tedy se dvěmi dětmi to budeš mít fakt akční a ta tělocvična je fajn nápad, ale zase tam nejsou žádné hračky a všechno musíte brát s sebou že? :think: No vše má své pro a proti, já jen abych se pak něčemu nedivila :wink:

martyk
Neúnavná pisatelka 17313 příspěvků 13.03.10 14:41

Příspěvek upraven 03.04.10 v 12:01

Achdarek
Echt Kelišová 9806 příspěvků 13.03.10 14:55

Obchody - to fakt není problém. Já si pochvaluji třeba galanterii, kterou jsem měla problém v Praze sehnat.

V tělocvičně máme trampolínu, lavičky a míče. A nějaké drobnosti beru s sebou. Děti se tam i tak vyblbnou :mrgreen:

Vlakem na Smíchov je taky naše oblíbené :mrgreen: Tobík vlaky miluje :srdce:

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 13.03.10 15:48

No já jezdím za rodičema do Drahelčič, to je náhodička :lol: . Se hřištěma je to teda běs, už se těším na to nový, abych měla kam s holkou chodit.
Achdarek, myslíš, že do jara to nějak bude ?
Jinak s nákupama to v Rudný problém není a navíc je blízko Zličín, pokud toho člověk chce víc.
Horší jsou ty busy, ještě mám v živý paměti moje cesty s kočárem :cert:. Hřiště je v podstatě jen u toho evangelickýho kostela a pak je pár prolejzaček ještě na tom školním hřišti, ale je to dost bída.
Markéta

Achdarek
Echt Kelišová 9806 příspěvků 13.03.10 16:15

Markéto - hřiště je hotový od léta, jen čekali až vyroste tráva. Tak snad ho brzo otevřou.

A hřiště u fary už právě není. :cry: Jen to u požární zbrojnice (Na Drahách).

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 13.03.10 16:56

U fary už není jo ? :-( No je fakt, že já už tam několik měsíců nebyla, v zimě nejezdíme tak často, spíš jezdí máma za náma, protože Lucka jak chodí do školky, tak je věčně nemocná. Tak už aby ta tráva narostla a vy bydlíte v nový nebo ve starý zástavbě ?

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 13.03.10 16:57

U požární zbrojnice, to je kde ? Nějak si nemůžu vzpomenout.

Achdarek
Echt Kelišová 9806 příspěvků 13.03.10 17:01
MarketaJ píše:
U požární zbrojnice, to je kde ? Nějak si nemůžu vzpomenout.

Na úrovni ZŠ. Směrem k dálnici.

Bydlíme ve staré zástavbě. Ale jsme tu v pronájmu něco přes rok.

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 13.03.10 17:06

Aha tak daleko jsme nikdy nebyly. V Drahelčicích je to fakt děs, tady jsme zvyklá, že mám les skoro za domem, bydlíme na Hájích, takže Milíčák, Hostivař, můžeme si vybírat, kam půjdeme na prochajdu. Tam jsou ty lesy hrozně daleko, co se Lucka narodila, tak jsem tam nebyla, hrozně mi to chybí, moc ráda chodím na houby. Jsem za to hřiště ráda, jinak je tam skorát jedna houpačka u OÚ. Až bude lepší počasí a otevřený to hřiště, tak bysme se mohly někdy vidět, většinou tam jezdíme v sobotu.

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 13.03.10 22:24

Díky za vaše reakce. Asi to tam fakt nebude žádná sláva, ale určitě se něco najde a zvlášť, když má být nové hřiště. Pokud tedy už je a jen se čeká na otevření, tak to super. My se tam dnes byli podívat a dala jsem se i do řeči s pánem stran cesty na nádraží, tak už vím skoro všechno :mrgreen: Jinak nejbližší taková procházka v přírodě by byla možná asi v Nenačovicích. Tam to máme docela prochozené a je tam moc hezky. S kočárem se tam ale moc nedá. Tak mezi těmi chatkami. Taky v Podkozí je to moc hezké a Srbsko je už zase kousek dál. No je to všechno na auto, ale to je tak asi všude mimo Prahu. Uvidíme, jestli se tam nastěhujeme, tak bych se taky ráda s někým setkala. :wink: :mavam:

Achdarek
Echt Kelišová 9806 příspěvků 14.03.10 13:54

Markéto - z JM jsme se odstěhovali :-( Mně s tam moc líbilo. Ty lesoparky všude okolo jsou ideální.

Kolozubko - pokud se rozhodnete sem přestěhovat, uvidíš, že budeš spokojená.

Ještě v Nučičích jsou jezdecké stáje a několikrát do roka tam pořádají akce pro děti. A je tam pěkná procházka.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >