Nepodepsala jsem růžový papír - slevu na poplatníka

Anonymní
10.3.21 21:17

Růžový papír nepodepsany

Dobrý den,

chci se prosím zeptat.

Minulý rok jsem měla dva zaměstnavatele, v polovině února jsem nastoupila na nemocenskou a zjistila jsem teď, že jsem nepodepsala růžový papír-slevu na poplatníka u toho jednoho zaměstnavatele.

Rozumím tomu tak, že nemůžu tu slevu uplatnit zpětné a tím tedy se mi to nevrátí na daních :(

V srpnu jsem nastoupila na mateřskou a oba dva poměry mi skončili ke konci roku 2020.

Jsem zoufalá zda jsem nepřišla o peníze.

Poradí mi prosím nějaká dobrá duše? :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9231
10.3.21 21:27

Slevu můžeš mít vždy jen u jednoho zaměstnavatele (nebo muzes u vic, ale nesmi to byt ve stejnym mesici u obou, vzdy jen u jednoho). Můžeš si udělat daňové přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 21:36

No neměla jsem ani u jednoho to vím stoprocentně.

Takže když si teď podám daňové přiznání. Vznikne mi vrátka?

Nemusím někde zpětně podepisovat růžový papír?

Díky

• Citovat
  • Nahlásit
9231
10.3.21 21:59
@Anonymní píše:
No neměla jsem ani u jednoho to vím stoprocentně.

Takže když si teď podám daňové přiznání. Vznikne mi vrátka?

Nemusím někde zpětně podepisovat růžový papír?

Díky

Ne, papír už nepodepisujes. Vyžádás si od obou potvrzení o zdanitelnych příjmech a prodáš si přiznání. Jestli si něco u nich odvedla na daních tak by ti měla vyjít vratka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 22:02

Takže když jsem pracovala jen leden únor a pak přešla na nemocenskou a následně na mateřskou. Dostanu tedy za těch 10 měsíců zpět tu slevu na poplatníka? Chápu to dobře.

Děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
76933
10.3.21 22:12
@Anonymní píše:
Takže když jsem pracovala jen leden únor a pak přešla na nemocenskou a následně na mateřskou. Dostanu tedy za těch 10 měsíců zpět tu slevu na poplatníka? Chápu to dobře.Děkuji moc

Ne, dostanes zpet jen to cos na danich zaplatila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9231
10.3.21 22:17
@Anonymní píše:
Takže když jsem pracovala jen leden únor a pak přešla na nemocenskou a následně na mateřskou. Dostanu tedy za těch 10 měsíců zpět tu slevu na poplatníka? Chápu to dobře.Děkuji moc

Ne. Dostaneš jen do výše toho co jsi odvedla na daních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7501
10.3.21 23:02

Trochu se ztrácím v těch měsících, jestli jsi na tu nemocenskou nastoupila letos nebo loni? Ve výsledku je to fuk. Nechej si udělat to daňové přiznání, potřebuješ k tomu od obou zaměstnavatelů „Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti“. Myslím, že je úplně jedno, jestli bys neměla za celý rok nikde podepsaný růžový papír (slevu na dani), tvůj přeplatek na dani ti vrátí. Vždy se to počítá na ten minulý kalendářní rok. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8670
11.3.21 06:06
@Anonymní píše:

Ano. Pokud jsi za ty dva měsíce odvedla na daních přes těch 20tisic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7501
11.3.21 10:30
@Anonymní píše:

Znovu čtu a napadá mě, že se možná ptáš na něco jiného. Tys byla loni leden + únor v práci, potom nemocenská, mateřská a rodičák a chtěla bys vrátit daně za březen až prosinec? Pochopila jsem to teď správně? 8o Za měsíce, kdy jsi byla na mateřské a rodičáku se ti žádné daně nestrhávají, tedy není co vracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
11.3.21 12:03

Správný postup je:
1. od kazdého zamestnavatele si nechat vystavit „potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2020“
2. udělat si daňové přiznání, kam se z toho Potvrzení opíšou údaje o příjmech, daních.
3. vyjde ti, jestli budeš státu daně doplácet (v tvém případě téměř jistě ne), nebo kolik ti stát vráti na daňovém přeplatku.

Je to celkem jednoduché, adresa na elektronicky formular, ktery vse dopočítá je: https://adisepo.mfcr.cz/…m_uvod.faces?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat