Reklama

Rychlý dotaz - miminko zvrací a nespí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NelcaZ
Povídálka 31 příspěvků 3 inzeráty 26.08.18 16:31
Rychlý dotaz - miminko zvrací a nespí

Ahoj maminky ráda bych vás poprosila o rychlou radu. Máme doma měsíční holčičku, která krásně přibírá. Krmím ji odsatym mateřským mlékem z lahvičky, občas prikrmuji nutrilonem. Doteď většinou nebyl po krmení problém, maximálně si trošku ublinkla. Ale poslední asi 4 dny je problém v tom že po každém jídle zvrací. Není to pouze ublinknutí ale opravdu zvrací až na zem. Poté zvrací klidně i hodinu nebo dvě po krmení. Je na ní celkově vidět že jí z toho není dobře a navaluje se jí. Dnes jsem zkusila přidat nutriton ale stejně zvracela. Od včerejška také špatně spí. Vždy se i v noci budila nejdříve po třech hodinách ale teď klidně i po hodině. Také jsme jí včera uspávali snad 4 hodiny a stejně pak skoro nespala. Dnes opět od poledne nespala a lehce usnula až teď ale stejně nespí tvrdě. Je na ní prostě vidět že jí není dobře. Můžete prosím rychle poradit? Děkuji moc

Přečtěte si článek: Víte, jak postupovat při zvracení u dětí?

Reklama

Reakce:

stonožka12
Kecalka 482 příspěvků 7 inzerátů 26.08.18 16:34

Určitě zítra k dr, ale pokud se vám malá nezdá, tak klidně zavolat nebo jet na pohotovost hned. Je malinká, tipla bych nějakou virózu, ale dr pozná více.

nikousek1
Kecalka 342 příspěvků 26.08.18 16:36

@NelcaZ Určitě pohotovost s tak malým miminkem.Může zvracet z desítky důvodů.Držím pěsti.

Apple11
Povídálka 46 příspěvků 26.08.18 16:42

Nečekejte a jeďte na pohotovost!!!

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 26.08.18 16:44

Nemá rýmu? Můžou ji téct hleny vzadu přes krk do žaludku a z toho blít.
Máte doma odsávačku na lux a mořskou vodu/Vincentku? Zkusila bych odsát, zda vylezou sopliky.

pannda
Kelišová 6502 příspěvků 32 inzerátů 26.08.18 16:45

Má stolici?

nani77
Kecalka 411 příspěvků 26.08.18 16:45

Zvrací-li vše, co vypije, tak okamžitě na pohotovost, může rychle dojít k dehydrataci. Čůrá a kaká normálně? Neohříváš jí to MM více, než jednou? To jí může hodně rozhodit bříško. Zkus ji nakojit z prsu.

pannda
Kelišová 6502 příspěvků 32 inzerátů 26.08.18 16:54

Já bych na nic necekala, může mít i trávicí potíže

NelcaZ
Povídálka 31 příspěvků 3 inzeráty 26.08.18 16:55

No prijde mi, ze od rána stolici neměla, jen takové „uprdnuti“ nebo jak to nazvat. Zitra se urcite chystám k dr. Nebo myslíte, ze jet radši hned na pohotovost? Odsavacku mám, vincentku ne. Z prsa jsem ji zkoušela a taky ztrácela. Mléko ohrivam pouze jednou :(

NelcaZ
Povídálka 31 příspěvků 3 inzeráty 26.08.18 17:10

Tak jsem ted volala dr a mame radsi jet na pohotovost. Ach jo, to je trápení :(

nani77
Kecalka 411 příspěvků 26.08.18 17:37

Jj, jeďte. Držím palce, ať je drobeček co nejdříve v pořádku.

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 26.08.18 18:00
@NelcaZ píše:
Tak jsem ted volala dr a mame radsi jet na pohotovost. Ach jo, to je trápení :(

Tak jak??

NelcaZ
Povídálka 31 příspěvků 3 inzeráty 27.08.18 10:20

Holky, tak z pohotovosti nás poslali domů s tím, že by si nás tam nechali na pozorování, ale že bohužel nemají volný lůžka. Takže to máme zvládnout a táhnout k dr. Večer maličká ještě vše vyzvracela…vůbec jsem nevěděla co s ní :( pak vyčerpáním usnula skoro až do rána. To mi vyzvracela MM, tak jsem jí po chvíli zkusila dát Nutrilon…a 60ml vypila a nezvracela :palec:. Dr říkala, že to je nějaká viróza. Tak snad to bude dobrý. Ale přístup nemocnice byl fakt děsnej :( ta bezmoc, že člověk nevěděl co má dělat a že nemá kam jet :,(

lucynka25
Kelišová 7360 příspěvků 2 inzeráty 27.08.18 15:52

@NelcaZ co rotaviry? Moje dcerka (ta starsí) je mela v roce a byla to hruza, 4dny jen zvracela..druhou dcerku jsem hned v 6ti nedělí naočkovala.Už bych to nechtěla zažít :zed:
Držím palce a dej vědět co to bylo :hug:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >