Školák bez psacího stolu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
B.arbusa.b
Stálice 86 příspěvků 04.02.18 21:17
Skolak bez psaciho stolu

Ahoj, je nutnost aby meli deti skolou povinne psaci stul? Mame tri prcky a premyslime o zarizeni pokojicku. Kdyz tam nacpu tri psacaky tak zbyde minimalni prostor na hrani na zemi…ja jako jedinacek mela mega pokoj a u psaciho stolu sem ukoly skoro nedelala. Ze zacatku sem psala s mamkou v kuchyni a pak treba na gauci v obyvaku, sesit podlozeny knihou…ucila sem se ve vane, na gauci na posteli…tak si rikam zda je ten stul vazne tak nutny…jak to mate vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 04.02.18 21:21

Nutny neni nic, ale podle me zrovna psaci stul celkem nutny je, aby se dite naucilo u neho sedet a pracovat. To je dle meho nazoru navyk do budoucna a delat ukoly na kline mi nepripada zrovna vychovne. Budou se venovat geometrii atd. Nicmene nikdo nerika, ze v domacnosti musi byt tri pracovni stoly, muze byt taky jeden delsi treba v obyvaku. Nebo je muzes naucit pracovat v kuchyni. Ale sedet by podle me mely deti na jednom miste k tomu urcenem a melo by to byt u stolu. Tot muj nazor.

tyniste
Kecalka 343 příspěvků 04.02.18 21:22

Asi bude záležet přímo na děcku, já u svého stolu proseděla mládí (kreslení, čtení, tvoření, úkoly)… ale zase sestra vyžadovala samotu a klid, takže namísto sezení u svého stolu proti mému chodila do obýváku/kuchyně… podle mě by stačily 2 psací stoly, ale opravdu těžko říct :) záleží na prckách

podaji
Kecalka 460 příspěvků 04.02.18 21:22

A proc tam rvat hned tri? Vzdyt se muzou prostridat. Nas bylo 5 a taky jsme mely jeden. Uplne stacil. Vetsinou jsme psaly ukoly v kuchyni na stole a pak kdyz jsme byly starsi tak vsude mozne jak pises. :mrgreen: pokud vam to prostor nedovoluje poridte jeden nebo zadny a dohlednete aby se ukoly psaly u stolu v kuchyni napr at se takhle mala decka nehrbi nekde nad obyvacim stolkem. :)

e008
Závislačka 3296 příspěvků 27 inzerátů 04.02.18 21:23

Tak tak mela jsem psaci stul jako skolak a nepamatuju si, ze bych na nem kdy psala ukoly. ze zacatku v kuchyni, pak jedine na posteli.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5636 příspěvků 04.02.18 21:24

Staci jeden velky, uz se nejak prostridaji, pokud tam vubec budou chtit sedet…

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 04.02.18 21:28

Ber to tak, az budpu opravdu u stolu pracovat a delat ukoly, uz nebudou ve veku, kdy by si hrali nejak extra na zemi…

Takze zarizovat operativne.

Jestli jsou mrnavi, nechte jim volny prostor na zemi a teprve az budou /vetsi/ skolaci, postupne dokupujte stoly.

Moji dva starsi /3. a 1. tr./ delaji furt ukoly u kuchynskeho stolu, kde jsem hned u nich, psaci stoly maji v decakach nahore, ale ukoly tam nedelali nikdy, pisou si a malujou tam obcas, to jo, ale kdyby tam stoly nebyly, vubec jim zatim nechybi :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 04.02.18 21:30

Tak ja jsem psavala jedine u psaciho stolu, kuchynsky byl nepohodlný. Nedavala bych tam tri, dva by stacily.

Uživatel je onlineAninaEli
Nadpozemská drbna 26782 příspěvků 04.02.18 21:32

Tak asi jeden nějaký společný stůl by byl dobrý, tak pro pocit. Nebo i jen nějaké místo na uložení učení by prozatím stačilo.

Jinak všechny naše děti píší úkol u stolu v jídelně a později některé v posteli nebo na zemi, některé kupodivu i dokonce došly k psacímu stolu. Ale všechny si začaly úkoly psát někde jinde než dole se mnou, až tak někdy od páté třídy, takže je na to docela čas.

Nakonec když jdu k dětem a vidím, co všechno mají na psacích stolech, tak nevím, jestli nebylo zbytečné jim je do pokojů dávat. Dokud neudělám humbuk, tak tam stejně často nemají kde ani položit tužku, natož tam psát do sešitu :mrgreen: :mrgreen: :cert: :cert:

terinka4444
Hvězda diskuse 68404 příspěvků 04.02.18 21:33

Moje holky mají každá svůj pokojík a každá svůj psací stůl. Malá do školy ještě nechodí a u stolu seděla jednou, když ho dostala a byla jako nadšená, že ho má. Velká je v páté třídě a ke stolu do pokojíku si chodí dělat úkoly až teď v páté třídě a to jen tehdy, když jí řeknu, že v kuchyni je šrumec, že na to má pokojík. Tak jde neochotně. Co si tam dělávají tak poslední rok u té starší, že si tam u toho stolu hrají a malují a tvoří. Ale i to častěji dělají v kuchyni u stolu. Pravda, stůl má šuplíky, kde jsou uklizené všechny školní a psací a kreslící pomůcky.

budi
Závislačka 4104 příspěvků 04.02.18 21:33

Já jsem jako dítě svůj stůl měla, ale měla jsem pokojíček jen pro sebe (sice malinký, ale svůj). Do 3.třídy jsem ale neměla ani svůj stůl ani svůj pokojík - spala jsem v ložnici u našich a úkoly dělala v kuchyni.

Teď máme 2 děti, spí spolu v jednom pokojíku… Prvňák svůj psací stůl nemá a zatím o tom ani neuvažujeme - dělá úkoly vždycky u kuchyňského stolu, navíc tam mají obě děti svoje nastavitelné židle, takže sedí pěkně ve správné výšce. Školková holčička chce vždycky dělat úkoly s ním, takže sedí oba u kuchyňského stolu a školák píše písanku a školkáček dělá nějaká bludiště a podobné úkoly pro školkové děti. Já mezi tím dělám co potřebuju v kuchyni…
v pokojíku by to stejně nešlo - pokojík mají dost bokem, tak by to bylo nepraktické.

Myslím, že vůbec není nutnost mít svůj psací stůl.
Stačí počkat, až si o něj dítě samo řekne a pak začít vyjednávat o rozložení v pokojíku

B.arbusa.b
Stálice 86 příspěvků 04.02.18 21:34

No nejstarsimu klukovi bude cca 13 az nejmladsi pujde do skoly…pocitam, ze aspon do 3 tridy ty ukoly s nimi budu delat ja, takze u stolu v kuchyni…takze az mala bude v te treti tride tak klukum bude 16 a 14… Ja sem taky v mladi neustale cetla, kresila, sepisovala ale vzdy na te posteli 8). Zase si ale rikam abych je o neco neochudila, nebo aby se nehadali…to je dilama toto :zed: :mrgreen:

Příspěvek upraven 04.02.18 v 21:44

terinka4444
Hvězda diskuse 68404 příspěvků 04.02.18 21:36
@AninaEli píše:
Tak asi jeden nějaký společný stůl by byl dobrý, tak pro pocit. Nebo i jen nějaké místo na uložení učení by prozatím stačilo.

Jinak všechny naše děti píší úkol u stolu v jídelně a později některé v posteli nebo na zemi, některé kupodivu i dokonce došly k psacímu stolu. Ale všechny si začaly úkoly psát někde jinde než dole se mnou, až tak někdy od páté třídy, takže je na to docela čas.

Nakonec když jdu k dětem a vidím, co všechno mají na psacích stolech, tak nevím, jestli nebylo zbytečné jim je do pokojů dávat. Dokud neudělám humbuk, tak tam stejně často nemají kde ani položit tužku, natož tam psát do sešitu :mrgreen: :mrgreen: :cert: :cert:

ty jo, tys byla u nás :mrgreen: tuhle jsem jí říkala, proč si nejde udělat tu školu nahoru do pokoje ke stolu. Prý no tam se mi sešit nevejde, tam nemám místo. :mrgreen:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 04.02.18 21:36

Jako mladší jsem u stolu byla hodně a bylo pro mě důležité mít svůj vlastní, malovala jsem si tam, dělala úkoly. Okolo puberty jsem se přesunula na zem nebo na postel a to mi zůstalo.

debra.morgan
Závislačka 4146 příspěvků 04.02.18 21:40

V 1. a 2. třídě jsem dělala úkoly s mamkou v kuchyni, pak sama bud u toho stolu nebo v kuchyni a pak tak od 4. třídy už asi jen v hodinách ve škole :-D nikdy jsem se u něj neučila, strašně nepohodlný…učila jsem se v posteli :-) nebo v houpacím křesle. ale stůl můj starý psací stůl mam jako odkladní polochu dodnes, přes 3 roky jsem u něj nesedela.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >