Skříňka nad pračku - výhody, nevýhody?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9
24.1.22 09:23

Skříňka nad pračku - výhody, nevýhody?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost se skříňkou nad pračku viz. obrázek.
Stěhujeme se těsně před porodem do bytu, kde je opravdu malinká koupelna, tak mi to připadá jako nejlepší úspora místa. Je ještě umakartová, takže úchyt na zeď by byl asi problém, proto se mi líbí tohle řešení.
Otázka zní: Neskáče celá skříňka, když je pračka zapnutá? Popřípadě, nemá někdo zkušenost s úchytem skříňky do umakartu? Aby se mi nepřeklopila při prvním zapnutí pračky :D
Moc děkuji za postřehy a zkušenosti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43102
24.1.22 09:36

Řešila bych to policí nad pračku. Dole se to bude brzo kroutit, když to není na nožkách. Jinak jsou různé šrouby i do umakartu. Měla jsem na umakartu celou kuchyňskou linku a nespadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4469
24.1.22 09:42

Mám něco takového, ale vlastní konstrukce. Pokud má pračka dostatečnou vůli, aby nemlátila do stěn (předpokládá to nějakou novější, která „nepochoduje“), tak není problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2702
24.1.22 09:43

Mamka měla přesně něco takového a měla to asi 6 let. Byla maximálně spokojená.
Dávali jsme to pryč pak kvůli rekonstrukci koupelny a odnesl si to zase brácha.
Tam je důležité, aby to bylo dobře připevněné ke stěně, protože samo o sobě je to hodně vachrlaté a snadno to spadne.
Pokud ti nebude skákat pračka, tak nebude skákat ani skříňka :) Obzvlášť, když ji zastavíš věcma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4482
24.1.22 09:51

Mám podobnou z lidlu a ve zdi ji prisroubovanou nemám. Skříňka neskace, dotýká se pračky jen bokama, z vrchu tam mam malou mezeru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46463
24.1.22 09:57

Tuhle úzkou jsem měla, teď jsem koupila hlubší, vejde se víc věcí a je stabilnější. Jsem spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3522
24.1.22 10:06

My mám nad pračkou skřínku, ale přidělanou do zdi, nad pračkou máme místo, abych na pračku mohla dát koš na prádlo, případně něco odložit. Přijde mi to jako nejlepší řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
24.1.22 10:07

Presne tuhle skrinku mame. Trochu se klepe, kdyz pracka zdime, ale fakt jen malinkato..
Usetrila nam hodne mista, ted si chceme poridit set pracky se susickou, co jsou nad sebou, tak pujde pryc a vubec nevim, kam vsechny ty veci z ni dame :lol: Kazdopadne jsme s ni spokojeni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9516
24.1.22 10:12

Máme a jsem moc spokojená. My ji teda máme dělanou na míru, po celé hloubce pračky (i proto, že v ní máme schovaný plynový kotel). Neklepe se vůbec protože se pračky vůbec nedotýká. Ke zdi ji přidělanou nemáme, ale je hlubší, než ta vaše, takže stabilnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1518
24.1.22 10:23

My brali něco na tento způsob jen jako fórovku do podnájmu, kde jsme bydleli rok a nechávali jsme to tam.
Ale ušetřilo to docela místo a bylo to praktické. Do svýho bytu bych to ale nechtěla a když, tak lepší provedení - materiál, stabilnější apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
24.1.22 11:18

@zd.98 Koupila jsem si ji nedávno v Lidlu… No, rozpadla se už při montáži, tak letěla do sběrného dvora :nevim: Smontovala jsem ji, a jak jsem ji chtěla postavit, křupla uprostřed. Navíc musí být nahoře upevněná ke zdi (vzala jsem ji proto, aby se nemuselo vrtat do obkladu), takže je lepší, tam skříňku/polici normálně pověsit a nemusí pak být mezera mezi pračkou a sušičkou, jak jsou ty nožky. Bez upevnění ke zdi by to nedrželo, byla fakt vachrlatá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1441
24.1.22 22:36

My máme a jsem moc spokojená, ale doporučuju určitě hlubší - my máme tak, že to odpovídá velikosti pračky. Tím pádem je stabilní, nebylo potřeba připevňovat ke stěně, nehýbe se vůbec. Vejde se mi tam koš s prádlem. A nahoře zbyde spousta místa na další věci do koupelny. Za mě do malé koupelny ideální.

Ta naše je ze Sconta:

https://www.sconto.cz/…la-413871600?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1825
24.1.22 22:38

A susicku mate? Ja bych teda radeji nad pracku dala susicku nez skrinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
25.1.22 14:48

Moc všem děkuji, budu hledat nějakou hlubší :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46463
25.1.22 15:25

@zd.98 Ikea mívala myslím 40 cm.