Smuteční věnec, nebo kytice?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
valkil
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 14:42
Smuteční věnec nebo kytice?

Ahoj, řeším dilema.

Umřel mi strejda (bratr mámy, která už nežije). Veřejný pohřeb (byl hodně veřejně činný) bude v kostele v pátek, ale ne církevní. Zádušní mše bude až o víkendu jinde.
Pozůstalí jsou manželka a dcera a vnuk. Pak můj táta - švagr a já s bratrem.
Co koupit v pátek do kostela? A i něco pak na zádušní mši?

Díky za nápady.

Reakce:
Levandule121
Závislačka 2562 příspěvků 24.09.14 15:03

Nemám zkušenost se zádušní mší, ale jinak bych nechala udělat věnec dohromady za Vaši rodinu. To se napíše na stuhu.

mocca
Závislačka 4022 příspěvků 24.09.14 15:09

@valkil Předem přeji upřímnou soustrast. :hug: Co se týká posledního rozloučení, tak věnce, resp. výzdobu rakve jsme zatím vždy řešili přímo při sjednávání v pohř. ústavu, resp. s farářem. Optej se vdovy, jestli v tom už něco podnikala, ať to koresponduje s jejím přáním a představou. Můžete nechat připravit společný věnec za rodinu. Pokud to tak nebude, objednala bych přiměřený věnec vlastní nebo kytici. Obvyklá je plochá vazba, mužům se často dávají tm. červené nebo žluté květy s doplňem zelené a bílé. Pokud bude přání mít to skromnější, tak stačí sudý počet velkých chryzantém nebo růží, popř. anturie. V květinářství ti určitě poradí.

valkil
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 16:15

Teta říkala, že věnce si obstarává každý sám.
TAk si nedovedu moc představit, že někam táhnu věnec. Nevím ani, která pohřební služba to zajišťuje.

wingec
Závislačka 2946 příspěvků 24.09.14 18:11

Ahoj,
věnec si objednáš a zaplatíš u pohřební služby, a ta ho doručí na místo pohřbu
je dobré vědět, která pohřebka strýcův pohřeb zajišťuje a pak objednat nejlíp u ní
ale lze i u jiné, určitě se domluvíš
na zádušní mši se obvykle věnce ani květiny nenosí, pokud vím
upřímnou soustrast

valkil
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 18:16

Děkuju

valkil
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 18:29

A ještě jednu radu poprosím.
Co má být na stuze?

Švagr s rodinou? (Jako že táta a já s bráchou?)

wingec
Závislačka 2946 příspěvků 24.09.14 20:52

Poradí ti na pohřebce, můžeš nechat napsat Na rozloučenou - švagr Jaroslav(třeba) s rodinou
přijde mi to se jménem lepší

baracold123
Nováček 3 příspěvky 28.03.15 23:03

Pokud se jedná o bližší rodinu souhlasím, že většinou je nejlépe zkontaktovat přímo pohřební službu. Jinak my jsme tetě nechávali vázat kytice v květinářství, kde nám nabídli odvoz na smuteční obřad - takže nebyl problém, nikde jsme sami nic nemuseli vozit. Měli jsme něco takového:

Handalina
Kecalka 340 příspěvků 11.01.17 13:38
Smuteční věnec

Zdravím, prosím, potřebuji poradit. Příteli zemřel dědeček a v pondělí pojedeme na církevní pohřeb. Nechala jsem za naši rodinu vyrobit věnec v naší blízké pohřební službě, že ho tam dovezeme s sebou. Dědeček bydlel od nás asi 80 km a bude mít pohřeb tam. A teď jsem se dočetla, že věnce se nechávají dovézt pohřební službou, která má na starosti pohřeb dotyčné osoby. Udělala jsem to špatně, že se tam potáhneme s věncem, nebo je to jedno? Nemám s tímhle moc zkušeností. V první chvíli mě prostě napadlo, že nechám udělat krásný věnec se stuhami za celou rodinku a nepídila se po tom, co se má a nemá. Ještě vůbec přemýšlím o vhodnosti věnce, jestli raději neměla být kytice, jestli věnce třeba dává jen úplně nejbližší rodina, ale zase na druhou stranu jsme si dědečka nadmíru vážili a měli jsme ho moc moc rádi oba dva a on nás. Děkuji za radu.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30237 příspěvků 11.01.17 18:03
@Handalina píše:
Zdravím, prosím, potřebuji poradit. Příteli zemřel dědeček a v pondělí pojedeme na církevní pohřeb. Nechala jsem za naši rodinu vyrobit věnec v naší blízké pohřební službě, že ho tam dovezeme s sebou. Dědeček bydlel od nás asi 80 km a bude mít pohřeb tam. A teď jsem se dočetla, že věnce se nechávají dovézt pohřební službou, která má na starosti pohřeb dotyčné osoby. Udělala jsem to špatně, že se tam potáhneme s věncem, nebo je to jedno? Nemám s tímhle moc zkušeností. V první chvíli mě prostě napadlo, že nechám udělat krásný věnec se stuhami za celou rodinku a nepídila se po tom, co se má a nemá. Ještě vůbec přemýšlím o vhodnosti věnce, jestli raději neměla být kytice, jestli věnce třeba dává jen úplně nejbližší rodina, ale zase na druhou stranu jsme si dědečka nadmíru vážili a měli jsme ho moc moc rádi oba dva a on nás. Děkuji za radu.

kytice je osobnější, intimnější.

Ellusa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 18:08
@Handalina píše:
Zdravím, prosím, potřebuji poradit. Příteli zemřel dědeček a v pondělí pojedeme na církevní pohřeb. Nechala jsem za naši rodinu vyrobit věnec v naší blízké pohřební službě, že ho tam dovezeme s sebou. Dědeček bydlel od nás asi 80 km a bude mít pohřeb tam. A teď jsem se dočetla, že věnce se nechávají dovézt pohřební službou, která má na starosti pohřeb dotyčné osoby. Udělala jsem to špatně, že se tam potáhneme s věncem, nebo je to jedno? Nemám s tímhle moc zkušeností. V první chvíli mě prostě napadlo, že nechám udělat krásný věnec se stuhami za celou rodinku a nepídila se po tom, co se má a nemá. Ještě vůbec přemýšlím o vhodnosti věnce, jestli raději neměla být kytice, jestli věnce třeba dává jen úplně nejbližší rodina, ale zase na druhou stranu jsme si dědečka nadmíru vážili a měli jsme ho moc moc rádi oba dva a on nás. Děkuji za radu.

Domluv se s pohřební službou, která zajišťuje obřad, aby s tím věncem od vás počítali a měli pro to nachystané místo. A jestli dáte kytici nebo věnec, záleží jen na vás a taky na tom, co měl rád on.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >