Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Aho ženy, je tu někdo přes 39.let a snaží se o mimčo?
Ahoj, je mi 43 a za měsíc mám termín porodu:)
Byla jsem moc překvapená, že to přišlo. Lékař mně ubezpecoval o mizivé, téměř nulové šanci.
Ahoj @Valejka, je to je krásný, gratuluji moc.
A co čekáte, zdali to smim vědět? Hlavně zdravíčko!
Mě gyndar chce hned posílat do caru, přitom nemám obzvláště problém, snažíme se teprve druhý měs. Argumentuje tím, tě do 40.je to hrazené pojišťovnou. Jen to podal, tak že už jsem vlastně stará, vajíčka staré a já skoro neplodná ![]()
Ahoj,
Mám už dva velké kluky 15 a 18. Teď čekáme holčičku… takový bonus. Sama se divím, že se zadarilo. Už jsme s manželem nechtěli… (není otec mých synů, sám děti nemá),jsme manželé 8 let takže čas byl… měla jsem celou dobu horm. tělísko. Ve 42 letech muselo tělísko ven a dr. mě ubezpecoval že otěhotnění =zázrak…mám ke všemu uz jen jeden vejcovod, časté záněty… 10 měsíců po vyjmutí teliska nás čekalo velké překvapení… Byla jsem smirena s tím, že to nedopadne… když jsem stará… a teď mi v břiše hraje fotbal Julinka. ![]()
Pravdou je, že as. reprodukce je hrazena do 40ti. Asl bych se nebránila a zašla alespoň na konzultaci a vyslechla si názor dalšího doktora. Víc hlav, víc ví. ![]()
@Angelina66 Ja bych se tomu take asi uplne nebranila, za konzultaci nic nedas, byla jsem s takovou holcinou na pokoji v porodnici, rikala, ze nasla pritele az ve 38 a sli rovnou do CAR, i kdyz byli zdravi, dite meli na prvni pokus a stihla porodit tesne pred 40. Na jednu stranu je to samozrejme „umele“, na tu druhou pokud o dite oba opravdu stojite, tak urcite cim drive, tim lepe, ve 40 uz je proste kazdy rok znat…
. To asi zalezi, jak moc jste ochotni riskovat a smirit se s tim, ze prirozene to treba nepujde, nebo se podari az delsi dobu po 40.
@Valejka @Hobitka holky, díky…já už původně děti nechtěla, ale padla 39. A já najednou chci, chceme oba. Přítel své ještě nemá… momentálně čekám na ovulaci jako na smilování. Začala jsem brát gynex, B6, aktivní formu listovky ( mám zvýšenou srážlivost krve) snad se zadari. Pokud ne tak mám při další má dojít na hormonální profil
Ahoj, mě je 41 a budeme chtít další 😊
A gynekolozka také velmi “mila”, řekla mi, ze mám nárok na sterilizaci při veku a počtu děti, takže opravdu potěšila 🙈 🙈
@Nicol-8 Ahoj, no co dodat k takovým Dr. Jsou to lidi, ale přijde mi, že někteří neví, že to jde říci více šetrně
a kolik mas dětí?
I kdyby si ji h měla 10,tak ti přece nemůže, říct, že už jich máš dost a nech se sterilizovat ![]()
@Angelina66 píše:
@Nicol-8 Ahoj, no co dodat k takovým Dr. Jsou to lidi, ale přijde mi, že někteří neví, že to jde říci více šetrněa kolik mas dětí?
I kdyby si ji h měla 10,tak ti přece nemůže, říct, že už jich máš dost a nech se sterilizovat
No prave, jde to říci šetrně a ještě když i já samozřejmě vím, ze nejsem nejmladší..ale mimco si přejeme 😊 🙈
Mám už dospělého syna..a teď 6 let dcerku a ročního chlapečka 😊
@Nicol-8 to jste krásné velká rodina já mám dceru 6 let a syna 10 let. Chtěli bychom 3… pevně věřím, že se to povede…řekli jsme že tomu dáme šanci ještě dva cykly a pak asi zkusíme Car( na doporučení Dr.) I když první reakce, byla že se mi tam vůbec nechce…
Mám z toho strach ![]()
Holky, ještě se chci zeptat, máte někdo zkušenosti s měření bt?
@Angelina66 na měření bt je skupina snažíme se o miminko měření BT. Jinak se ptej co tě zajímá ![]()
@chivavinka Ahoj, zajímá mě jestli je normální mít bt 36.1 před ovulací, zdy jsem měla nejméně 36.3 1 teď už nekolik dní jen 36.1
A jestli když měřím digitalem tak ho vytáhnout hned po zapípání nebo ho taky nechat 5.min jako obyč
Ahoj, mne je 38 a s partnerem jsme se taky rozhodli, že do toho půjdeme. Snažíme se zatím půl roku, zatím nic, tak snad se zadaří ![]()