Snažíme se o druhé miminko, dostala jsem Clostilbegyt

7.1.20 00:20

Snazime se o druhe s clostikem

Ahoj snažilky, na uvod chci nejak shrnout nasi situaci. Mame doma dceru 2 a pul let, snazime se uz pres rok u druhe dite a zatim tedy neuspesne. Ted mi byl naordinovan clostik od 3dc (1-0-1) do 7dc a uteogestan od 17dc (1-0-2) vaginalne. Tak se chci zeptat jestli to mel nekdo podobne a miminko se podarilo?. Budu rada za odpovedi :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11993
7.1.20 00:22

Ty máš ultrazvukem prokázané anovulační cykly a manžel hotový spermiogram? Budeš chodit v průběhu užívání na folikulometrii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 02:01

@Janli ano partner spermiogram v poradku, anovulacni cykly potvrzene a na folikumetrii nejdu, nejak mu nechci kecat do remesla, verim ze vi co dela :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 08:19

Mně byl před dvěma měsíci taky předepsán Clostilbegyt (1-0-0) bez spermiogramu a o tom že nemám ovulaci jsem jen spekulovala díky tomu že měřím teplotu a dělám testy. Na folikulometrii taky nechodím. Je mi to divné, ale doufám, že Dr. ví co dělá. Jinak jsem teď asi poprvé (ve druhém cyklu s clotíkem) zažila ovulaci. Nebo alespoň takovou, jaká má asi být. ;) Tak uvidim. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5535
7.1.20 08:59
@LucinkaaaV píše:
@Janli ano partner spermiogram v poradku, anovulacni cykly potvrzene a na folikumetrii nejdu, nejak mu nechci kecat do remesla, verim ze vi co dela :)

Jestli nasadí clostil bez folikulometrie tak neví co dělá. Je třeba kontrolovat, jak na clostil reagujes, jestli a kolik vyrostlo folikulu. pripadne upravit dávkování. Nejsou to lentilky a smí se brát jen 6 cyklu za život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11993
7.1.20 09:02
@LucinkaaaV píše:
@Janli ano partner spermiogram v poradku, anovulacni cykly potvrzene a na folikumetrii nejdu, nejak mu nechci kecat do remesla, verim ze vi co dela :)

Ok to není. Počet dozrávajících folikulů je potřeba hlídat, protože se může lehce stát, že dozrají tři a nedej bože více, pak hrozí vícečetné těhotenství a to je dost průšvih. Od tří folikulů výše se vystavuje stopka na nechráněný sex. Už tu byla diskuze, kdy paní dozrálo 11 folikulů. Navíc hrozí cysty. Budu držet palce ať je všechno v pořádku a mimčo se zadaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 13:45

Já to brala 2 cykly a při prvním cyklu mi dozrala 3 vajíčka. Byla jsem upozorněna na vícecetne těhotenství. Při dalším cyklu jsem mela 2 vajicka. Po clostiku jsem neotěhotněla, protože jsem neměla v pořádku reprodukční imunologii (doporucuju taky otestovat) a z prvního ivf mám jednovajecna dvojcatka-zavedli jsme jedno embryjko, které se rozdelilo :D To jen tak pro zasmátí ;) A doporučuju určitě chodit, aby ti řekli, kolik dozralo vajicek, nebrala bych to na lehkou vahu, pokud nechceš trojcata :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
4831
7.1.20 17:04

U me Dr. taky nechce ultrazvuk pri brání clostiku, tak uvidime… mam ho ted brat 3.-7.dc a pak 15.-25.dc Utrogestan.
Taky se snazime o druhe rok a 4 mesice… tak snad to klapne a nebude tech dětí vic nez bych chtela :roll: Taky do toho doktorce nechci kecat, obzvlast kdyz uz tak se furt na neco vyptavam :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 22:02

@LucinkaaaV Ahoj, ja měla clostyl. Syn nam vyšel z druhé dávku a medikaci jsem měla stejnou jako ty. První kdy jsem měla 1 denně a to nezabralo. Folikumetrii jsem si u druhého cyklu vydupala:) držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama