Spolecne zdaneni manzelu a pridavky na dite 2006

9868
31.8.06 08:36

Spolecne zdaneni manzelu a pridavky na dite 2006

V diskusi o potvrzeni o vysi rocniho prijmu jsm narazila na to, ze jeste hodne lidi nevyrizuje detske pridavky na pristi rok - a protoze to - alespon v nasem kraji - dost zkomplikovala moznost podat spolecne daneni manzelu, zkopiruju sem jake martyrium to ted je :) At je to na hlavne strane.

Pokud mate spolecne zdaneni, musis mit danovy vypis z financaku (prvni opis je zadarmo, ale kazdy dalsi je zpoplatnen 180 Kc - proto budu predkladat original pouze k nahlednuti a necham jim tam kopii), k tomu je nutne predlozit potvrzeni o vysi prijmu - kde ovsem NESMI byt vyplnene danitelne prijmy (radek a1 v tabulce na strane 2), ale na druhou stranu musis mit vyplnene a potvrzene nedanitelne prijmy (radek b v teze tabulce na strane 2) - mj. nemocenska, materska a prijmy, ktere se do danoveho priznani nezhrnuji. Ovsem pozor, potvrzeni o vysi rocniho primu si bud stahni novy z Netu ( https://forms.mpsv.cz/…rms/Form.jsp?… ) nebo k tomu, co ti daji na socialce pak k nemu musis vyplnit a hlavne ty i manzel podepsat tzv. doplnkovou informaci…

No a to je snad vse.

Tak to funguje v nasem kraji - pry je to v jinych krajich jine, ale mam tohle martyrium cerstve za sebou…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4
31.8.06 09:24

Byla jsem na úřadě minulý týden i s manželem, ať nemusím znovu s podpisema. Paní „příjemná“ no dílo. Ale vypsala jsem všechno tam, podepsala a nechtělo se jí převést RP na druhé dítě, tak musím pro potvrzení do školky a znovu na úřad…manžel se držel aby nebylo zas rodeo. Jina si příjmy stáhne z FÚ a já mám RP, takže jsem nic nedokládala. Myslím,že se vyžívají v tom, že neznáme všechno jak má být a honí nás i když jedno dítě ve školce a druhé pořád v závěsu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
31.8.06 10:21

Holky já jsem právě ve vyřizování, ale musím říct, že naše sociálky jsou docela dobrý, poradí a příjemný jsou tak, že je to až nepříjemný. :wink:
Mám ten výpis a dívám se, že má manžel teda blbě vyplněný ten fialový tiskopis, Lesi to tam teda vlastně nemá být nic, protože je to v tom výpisu z FÚ, pochopila jsem to dobře? A já žádné příjmy neměla, takže já jen ten výpis a prázdný ten fialový tiskopis je tak? Holky dík!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
31.8.06 10:54

Ja tam napsala (do toho radku a1) vlastni danove - pokud je tam castka, tak to pry zapocitaji dvakrat… Pokud nemas zadne prijmy, tak pry nemusis mit zadne potvrzeni od vysi prijmu.
Taky mame mile pani na socialce - ale stejne - jed tam abys zjistila, ze to mas blbe, zejo?
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
31.8.06 11:18

Aby sme mali narok na prispevek, manelov prijem nesmie presahovat kolko? Je to nejaky nasobok zivotneho minima, no neviem aky.
Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9232
31.8.06 12:16

Holky,já jsem asi mimo.Ale společné zdanění chodilo letos tj.rok 2006 a příjmy na přídavky se dávají za minulý rok 2005.Takže spolko se bude do příjmů psát až příští rok ,ne?
Můžete mně to někdo vysvětlit?
Díky

Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
31.8.06 12:35

Dano společné zdanění jsme dělali sice letos, ale příjmy za rok 2005, takže se to týká letošního žádání o přídavky. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9232
31.8.06 12:37

Verbascum,díky.
Já myslela,že když nám to dávali letos tak se tobude přiznávat až příští rok.

No co,půjdu směr finančák :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
31.8.06 12:47

Dano zkus si tam zavolat, já si tam zavolala a baba mě to poslala doporučeně, takže jsem tam vůbec nemusela. 8) Blanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
31.8.06 14:18

Včera jsme byli na finančním úřadě pro opis daňového přiznání, středa - úřední den, předpokládala jsem, že v 11 dopoledne by ještě nemuseli všichni obědvat. No samozřejmě, všechny dveře zamčené, nikde nikdo, nakonec jsme lapili nějakou paní na odchodu, naštěstí byla ochotná a po hodině jsme odcházeli s opisy daňových přiznání. Každopádně doporučuji zařídit opisy na finančáku co nejdřív, v září všichni zjistí, co potřebují a budou asi fronty. Navíc nám bylo řečeno, že první opis je zdarma, druhý stránka 40 Kč, nás by to s manželem stálo asi 700!!!
Přeji hodně štěstí v boji s úředním šimlem :)
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
5.9.06 07:46

Tak u nás: vyplníme v práci to potvrzení o příjmu, na 1.stránce zaškrtneme, že jsme uplatňovali spol. zdanění, to je vše. Na finančák nemusím, oni si to vyzádají sami :wink:
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
5.9.06 12:32

Ahoj.

:( Tak v Ostravě (na HUsově) si to sami nevyžádají. Musela jsem na finančák. POndělí první školní den byl ale super termín. Nikde ani noha. :D

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
5.9.06 12:41

Ahoj holčiny,

teda vy jste mě vyděsili! Za 2005 posílám do práce k potvrzení formulář o příjmech, protože jsem v tom roce čerpala 25 dní dovolenou. Pak už jsem dostávala jen rodičák. Manžel začal 2005 podnikat. 2006 jsme podávali odděleně daňové přiznání. Musíme mít tedy oba to daňové s sebou, až půjdem vyřídit přídavky na sociálku ačkoliv je na tom datum 2006?

Snad jsem to napsala pochopitelně… ježiš, ještě že jsem začala už teď všechno vyřizovat. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
5.9.06 12:43

Pokud jste danili oddelene tak se vas to netyka - je to jen pro spolecne danici manzele.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
11.9.06 21:09

Tak u nás v Chomutově je to bez problémů, vše si zjistí sami :-))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama