Statistika: antikoncepce a následná anovulace

101
11.6.15 09:13

Statistika: anktikoncepce a následná anovulace

Ahoj holky, zajímalo by mě, zda má na výskyt anovulačních cyklů vliv značka antikoncepce a to, jak dlouho ji berete?
Já brala antikoncepci 10 let, posledních pár let to byla Bonadea. A moc často jsem si nedělala pauzy na MS. Teď po vysazení se objevila anovulace a tudíž možná zbytečné problémy s početím. Jak to bylo u vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22488
11.6.15 09:18

@majousek já brala Yadine a při její užívání jsem otěhotněla - pro rýpalky - brala jsem prášky včas podle budíku, nezvracela jsem, neměla průjem, ani ATB nebyly. Podle dr mohl být na vině velký stres :nevim: Takže u této značky se mi to nestalo.
Pak jsem brala 18měsíců Cerazete (nevím, jak se to píše) a po dobrání jsem měla anovulační cykly. Srovnalo se to i pomocí Gynexu asi 3/4roku - rok po vysazení :think:

Jooo a ted po 2.porodu jsem nebrala nic, ovulaci mám a MS přesná jak hodinky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
11.6.15 09:21

Ty jo, to jsou vyhlídky.. já doufám, že se srovnám rychleji.. Nevím, zda do prášků ještě někdy půjdu :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22488
11.6.15 09:24

@majousek já po zkušenostech už do prášků nikdy nejdu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4070
11.6.15 09:28

Yadine a to 13 let (s roční pauzou). Vysadila jsem letos v březnu, chceme miminko. Cyklus naskočil - MS chodí cca 28-31 den, ovu taky potvrzeno testy, BT a i doktorkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
11.6.15 09:38

Já brala Yadine, ale taky byly problémy. Nejdřív byl cyklus naprosto jak hodinky, pár měsíců, ale pak se to začlo hroutit, cyklus těžce protahovat, i nějaký ten anovulační cyklus byl, až došlo na vyvolávání MS po nějakých 70 dnech… Teď už tedy jsem těhotná - asi rok a půl od vysazení. Ale vím, že už nikdy bych do prášků nešla, z více důvodů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22614
11.6.15 09:40

Brala jsem pramino a Logest a po vysazení jsem otěhotněla hned druhý cyklus. Sice nakonec skončilo těhotenství ZT, ale za 3 cykly opět těhotná a tentokrát v pořádku.

Do prášků teď teda po 2 porodech už taky nejdu a je mi o moc líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29372
11.6.15 09:44

@majousek brala jsem antikoncepci asi 12 let, začala jsem ji užívat po druhém dítěti, když šlo do školky a já do práce… po vysazení jsem další měsíc otěhotněla, pak jsem ji brala dva roky a po vysazení jsem zase do měsíce otěhotněla…
Jo a brala jsem Diane 35 a potom Minervu, po třetím porodu Azalii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
11.6.15 09:50

@Regina Hero No, můj gyndař říká, že pokud chce někdo otěhotnět po vysazení antikoncepce, má to zkusit hned první měsíc a nedávat si žádné pauzy, jak se většinou radí - protože je ten měsíc asi vše nějak silnější a nejlíp to jde. Problémy se objevují až později. I když, asi jak u koho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
11.6.15 10:00

Femoden, cca 7 let? Otehotnela jsem hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
11.6.15 10:12

12 let, ale nevzpomenu si na nazev posledni HA (za tu dobu jsem jich mela asi 4 druhu?). MS prisla hned po vysazeni a otehotnela jsem po 3 mesicich (asi 5.cyklus). Po porodu azalie, tu uz neberu, mela jsem. krece v lytku. Nevim, jestli se nejdy k tyhle antiko vratim, mivala jsem silne bolesti hlavy a az po tech 12 letech jsem prisla na to, ze to bylo kvuli ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4906
11.6.15 10:16

Logest 4 roky otěhotněla jsem po půl roce…dr mi říkala, že nemám ovu tak nevím jak jsem otěhotněla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4320
11.6.15 10:17

Já jsem také brala asi 12 let Ha, nejdřív Diane 35 a pak 2 roky Bonadeu, kdy jsem si dávala pauzy po 3 měsích, a teď se už snažíme o miminko 3/4 roku a ovulace nikde :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11603
11.6.15 10:21

10 let, nekolik znacek, dlouho Minisiston ale posledni si nepamatuji…vysadila jsem uz davno. Cyklus se mi srovnaval asi 9 mesicu, prvni cykly se tusim tvarily normalne, ale pak jsem mela nekolik dlouhych a nejspis anovulacnich…takze na tom, co pise @loves mozna neco bude ;)
Nevysazoval jsem ale kvuli „snazeni,“ takze to v ye dobe nebyl zas az takovy problem…jinak dite nam „trvalo“ 10 mesicu a jeden z nich byl podle BT anovulacni taky…to uz jsem prasky nebrala tak 2 nebo 3 roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
11.6.15 10:24

Logest, po vysazení jsem otěhotněla hned, po druhém vysazení jsem otěhotněla druhý měsíc. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama