Stěhování za prací přítele

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.9.21 21:17

Stěhování za prací přítele

Pěkný večer 😊
Zakládám tuhle diskuzi spíše jako vypovídání se, jelikož nemám nikoho, s kým bych si o tom mohla povídat. S přítelem jsme spolu 4 roky a před třemi lety jsem se za ním přestěhovala asi 40km do jiného města a dodělávám si tu ještě 2 roky školu. Jsem hodně rodinný typ, takže často jezdíme za moji rodinou na víkendy, protože mi chybí. Nejsem teď moc v pohodě po psychické stránce, když jsem situaci probírala s psychiatrem, přišli jsme na to, že mám úzkost z bydlení mimo své rodné město, mimo kamarády. Nemám tu v podstatě teď nikoho. Spoléhám se jen na přítele, když dojde z práce. No a k věci. S přítelem jsme se domluvili, že se po čase přestěhujeme zpátky do mého města. On je flegmatik, nechtěl na to ze začátku odpovídat, říkal, že je to budoucnost a že se uvidí, ale potom pochopil, že mně na tom záleží moc, necítím se v současném městě dobře a říkal, že by mu to nevadilo. Několikrát jsme se o stěhování i bavili, už jsme i sháněli pozemky na domek a podobně. No a před pár dny mi oznámil, že má pracovní nabídku ve městě, které je od mého vzdáleno 300km a prej kdyby nabídku nevzal, boji se, že toho bude litovat. Nabídka je skvělá, to uznám i já, ale prostě představa, že bydlím 300km od rodiny a později třeba i s dětmi.. to prostě nezvladnu. Prosím, pokud někdo dočetl až sem, dejte mi vědět, co si o tom myslíte. Já vůbec nevím, co mám dělat. Krom toho už jsme za chvíli plánovali i rodinu…
Anonym kvůli rodině a příteli.
Ps: prej přemýšlí už dlouho nad tou nabídkou, ale nechtěl mi to říct. Ale už je téměř rozhodlej, že to vezme

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2126
29.9.21 21:28

Tak on už nemá zjevně o čem přemýšlet.. Už je téměř rozhodnutý..

A myslím si, že vám to celkově nebude klapat ani v jedné možnosti.. Buď odjedeš tam, kde on chce a budeš trpět bez „rodiny“ ty nebo ho nějak dotlačíš k návratu a bude nešťastný a stejně to mezi vámi nebude dobré..

Suma sumárum, buď si hodit kostkou nebo si najít někoho jiného..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.21 21:31

@Andělka55
Nedokážu si představit, že jdeme od sebe, je to skvělý chlap.. jsem v háji :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.21 21:31

Hrozně moc ti rozumím… S manželem jsme si kdysi řekli, že uvidíme, jak se prostě budoucnost vyvine a podle toho se rozhodneme, jestli budeme bydlet blízko mého nebo jeho rodného města… Bydlíme celou dobu v mém rodném městě… A já si nedokážu představit, že bych měla bydlet jinde, že bych přišla o kamarády… Vlastně jsem asi celou dobu věděla, že bych na to stěhování jinam nikdy nepřistoupila… No, dopadlo to tak, že jsme se kvůli tomu hrozně pohádali…ale prostě řekla jsem, že si prostě život jinde neumím představit a že cítím, že bych byla. jinde nešťastná…a že mě takto prostě nemůže přestěhovat… Prostě myslím si, že když to člověk cítí takhke, tak nemůže ustoupit…jde přece i o tvoje štěstí, o tvůj život… Naštěstí se mu to asi samotnému rozleželo a domluvili jsme se, že zůstaneme tady a už jsme i koupili vlastní bydlení… Ale trvalo to dlouho a vlastně jsem celou dobu žila v nejistotě, o které jsem mu neřekla… A vypadalo to chvilu, že to nemá řešení… Tohle vlastně není rada, to je prostě jen příběh, jak jsem to měla já… Ale myslím si, že když takhle cítíš, že budeš nešťastná a nechceš to udělat, tak to nedělej… Život není přece jen o pritelove práci… Myslím, že by to měl brát v potaz… Měli byste si o tom ještě hodně promluvit…

• Citovat
  • Nahlásit
LvE
394
29.9.21 21:32

Ahoj, měl by na tebe brát ohled, když jsi kvůli tomu špatná, ale dá se to léčit i medikamenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
29.9.21 21:32

Jo, myslím, že je to velký problém. Je důležité bydlet tam, kde se cítíš dobře. Což ty se necítíš, už teď se lecis s úzkostma.. Takze asi vážný rozhovor, jeden ustoupí a pokud ne, tak případně jít od sebe? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.21 21:39

Děkuji za tyhle slova! Občas kolem sebe jen slyším, že jsem blbá, že budeme zajištění a ještě si stěžuju. Ale mě tohle prostě nejde prekousnout a přesně jak říkáte, byla bych nešťastná.
On už takovou věc-nabídku jednou naznačoval, ale pak si to prej rozmyslel. No a teď tahle jobovka. My jsme se o tom bavili prave dost a přijde mi, jako by mi řekl definitivně tohle a je to na mně. Tohle je něco hrozného, co se mi teď děje v hlavě :,( prave se bojím, kdyby náhodou řekl, ze teda pryč nepůjde, aby si to nerozmyslel třeba časem, kdy už bude čas na děti a mně se zhroutí život a budu si mít hledat někoho jiného. To nechci dopustit. A taky, kdyby řekl, že půjde semnou, aby mi to pak nevycital..
No a k medikamentum. Už beru AD kvůli tomu, že mám tu úzkost. A nemíním je kvůli jeho práci brát cely život. Vždyť to není cesta. Když nad tím tak přemýšlím, jak je mozne, ze on tohle nebere v potaz :,(

• Citovat
  • Nahlásit
2537
29.9.21 21:40
@Anonymní píše:
@Andělka55
Nedokážu si představit, že jdeme od sebe, je to skvělý chlap.. jsem v háji :zed:

Tak to zkus, však to nemusí být nadosmrti. Vždycky se pak můžeš vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
29.9.21 21:41

Tohle je průser. Já si neumím představit bydlet jinde než bydlím. Jsem tu šťastná a vím, že bych se jinde trápila. Takže tě úplně chápu. Ve tvém rodném městě takové profesní možnosti nemá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
29.9.21 21:42
@Anonymní píše:
Když nad tím tak přemýšlím, jak je mozne, ze on tohle nebere v potaz :,(

Nic si toho nedělej.
1. chlapi obecně často uvažují jinak než ženy.
2. existují lidé s minimální empatií, kterým je „utrpení“ partnera prakticky fuk.
Je na Tobě, co časem poznáš a pochopíš a jak se zařídíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Serpentini
Nemá, ale ve vedlejším ano. Sice ne tak dobré, ale už i tak jsou nadstandard a počítali jsme s tím, že bude dojíždět.

• Citovat
  • Nahlásit
341
@Anonymní píše:
Děkuji za tyhle slova! Občas kolem sebe jen slyším, že jsem blbá, že budeme zajištění a ještě si stěžuju. Ale mě tohle prostě nejde prekousnout a přesně jak říkáte, byla bych nešťastná.
On už takovou věc-nabídku jednou naznačoval, ale pak si to prej rozmyslel. No a teď tahle jobovka. My jsme se o tom bavili prave dost a přijde mi, jako by mi řekl definitivně tohle a je to na mně. Tohle je něco hrozného, co se mi teď děje v hlavě :,( prave se bojím, kdyby náhodou řekl, ze teda pryč nepůjde, aby si to nerozmyslel třeba časem, kdy už bude čas na děti a mně se zhroutí život a budu si mít hledat někoho jiného. To nechci dopustit. A taky, kdyby řekl, že půjde semnou, aby mi to pak nevycital..
No a k medikamentum. Už beru AD kvůli tomu, že mám tu úzkost. A nemíním je kvůli jeho práci brát cely život. Vždyť to není cesta. Když nad tím tak přemýšlím, jak je mozne, ze on tohle nebere v potaz :,(

Píšeš, že je flegmatik. Možná se prostě nedokáže do tebe "vcítit, " pořád si myslí, že to není tak vážný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.21 21:43

@Karolína13210
Jo, to je přesný. Vážnost situace jde úplně mimo něj, pokud se nejedna o práci :roll: ale co s tím..

• Citovat
  • Nahlásit
4071
29.9.21 21:46
@Anonymní píše:
@Serpentini
Nemá, ale ve vedlejším ano. Sice ne tak dobré, ale už i tak jsou nadstandard a počítali jsme s tím, že bude dojíždět.

A tu práci v tom vedlejším městě by měl jistou? Pokud ano, tak by měl upřednostnit tebe a vzít tu práci ve vedlejším městě. Čistě kvůli tomu, že věděl že se budeš chtít vrátit a souhlasil s tím a taky kvůli tvému psychickému zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.21 21:52

@Serpentini
No jo, jenže na to mi prave řekl to, že nechce litovat, ze tu nabídku nevzal a ze to proste chce jít zkusit.. Připadám si jako sobec, ale přesně jak pises, věděl to. Ještě jsem mu i říkala, ať mi to řekne vse už dřív narovinu, ať se netrapime zbytečně. A teď to takhle změní. Chápu, láká ho to, chce pracovat mezi nejlepšími, rikal i, že mi tam domluví místo, ale já vím, že to asi vážně nezvladnu

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat