Strach z problému s otěhotněním

Anonymní
5.2.20 21:50

Strach z problému s otěhotněním

Ahoj holky, brala jsem od svých 15ti let HA, teď je mi 20, vysadila jsem cca před půl rokem a měla jsem problémy s měsíčkama, po vysazení se nedostavily a cca po 2 mesicich jsem sla na vyvolání, od té doby sice mestruaci mam, ale řekla bych ze nepravidelnou a jenom cca 6 dní špinění. V dubnu by jsme se chtěli s přítelem začít snažit o miminko.. do svatby už máme jen pár měsíců tak jsme si rekli ze uz do toho muzeme praštit. Jen se bojím, že skrz HA a muj nepravidelny cyklus budeme mít problém s otěhotněním. Máte prosím některá podobnou zkušenost? Děkuju za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5382
5.2.20 21:55

To ti nikdo neřekne, prostě uvidíte, jak to půjde nebo ne.. důležité je nestrachovat se dopředu.. je ti teprve dvacet, času dost:wink: můžeš to podpořit životosprávou, užíváním si života, případně nějaké přírodní preparáty, jako jsou Kontryhel, Drmek apod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.2.20 22:12

Brala jsem HA od 15 do 40 kariéra měla přednost a teď jsem těhotná. Co vím, tak to vliv nemá a hlavně ne v takovém věku. Podle mě si na dítě mladá. Nic nezažiješ a nic si neužiješ a budeš to pak vyčítat za 20 let rodině pokud ještě nějakou budeš mít. Ale jsou i vyjímky. Možná si takový ten vyloženě rodinný typ co neupřednostňuje vzdělání a kariéru, ale hned vdavky a dítě. Těch je třeba to je fakt, kdo by pak vydělával na ty důchody, když nebudou děti.

• Nahlásit
  • Citovat
949
5.2.20 22:19
@Anonymní píše:
Brala jsem HA od 15 do 40 kariéra měla přednost a teď jsem těhotná. Co vím, tak to vliv nemá a hlavně ne v takovém věku. Podle mě si na dítě mladá. Nic nezažiješ a nic si neužiješ a budeš to pak vyčítat za 20 let rodině pokud ještě nějakou budeš mít. Ale jsou i vyjímky. Možná si takový ten vyloženě rodinný typ co neupřednostňuje vzdělání a kariéru, ale hned vdavky a dítě. Těch je třeba to je fakt, kdo by pak vydělával na ty důchody, když nebudou děti.

Ty kráso, to je názor a ještě ke všemu zas hrdinský anonym. :potlesk: 85% tvé odpovědi vůbec nesouvisí s dotazem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
5.2.20 22:22
@Anonymní píše:
Ahoj holky, brala jsem od svých 15ti let HA, teď je mi 20, vysadila jsem cca před půl rokem a měla jsem problémy s měsíčkama, po vysazení se nedostavily a cca po 2 mesicich jsem sla na vyvolání, od té doby sice mestruaci mam, ale řekla bych ze nepravidelnou a jenom cca 6 dní špinění. V dubnu by jsme se chtěli s přítelem začít snažit o miminko.. do svatby už máme jen pár měsíců tak jsme si rekli ze uz do toho muzeme praštit. Jen se bojím, že skrz HA a muj nepravidelny cyklus budeme mít problém s otěhotněním. Máte prosím některá podobnou zkušenost? Děkuju za odpovědi.

Ahoj, radim nestrachovat se. Taky jsem brala HA cca 5 let, ale mě naskočila ms normálně. Uvidíš jak to půjde, kdyžtak to pak řeš s dr. Jinak můžeš zkusit kontryhel, nebo kapky gynex či king kong. Jsou to vše přírodní výtažky ke srovnání cyklu a king konga může i partner kdyžtak. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
5.2.20 22:27
@Narovnako píše:
To ti nikdo neřekne, prostě uvidíte, jak to půjde nebo ne.. důležité je nestrachovat se dopředu.. je ti teprve dvacet, času dost:wink: můžeš to podpořit životosprávou, užíváním si života, případně nějaké přírodní preparáty, jako jsou Kontryhel, Drmek apod..

Přesně. Souhlas. Dost času… podpořit to užíváním si života a ne strachováním se o těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.2.20 22:28

Já otěhotněla v podstatě hned další cyklus po vynechání antikoncepce. Ničeho se neboj. Užij si svatbu, je jen jednou za život (když dobře :))

• Nahlásit
  • Citovat
1391
5.2.20 22:42

No dulezite, aby jsi ovulovala. Jestli chces vedet, kup si ovulacni testy a testuj. Nebo se objednej na gynekologii chvili pred ocekavanou ovulaci, at udela ultrazvuk a rekne, jestli vidi dozravajici vajicko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2777
5.2.20 23:49

Milá zakladatelko. Radím neplašit ještě před tím, než se začnete snažit. Je to zbytečné, akorát si zablokuješ psychiku. Jsi mladá, otěhotnět můžeš hned, ale taky nemusíš, Dej tomu čas a netlač na pilu, to je snad to nejhorší. Zkus bylinky na úpravu cyklu, hlavně nelítej zbytečně po provokačkách apod. Snaž se na to nemyslet, vyčisti si tělo a užívej si. Až to přijde, tak to bude. Když čtu občas příspěvky holek, jak jsou vyřízené, že po 2 cyklech nejsou těhotné, zkouší vše možné, lítají od čerta k ďáblu, zobou bormony na ovulaci, tak bych je praštila, aby se probraly. Až bude tělo připravené, tak otěhotníš. Já měla cyklus pravidelný, ikdyž delší, ovulace bez problémů, zdravotní problém u mě ani u manžela nebyl a stejně jsme si na druhého syna 4 roky počkali. Měla jsem za sebou 5 biochemických těhotenství, než se to povedlo.
Nemysli na to, kup si např. Drmek a milujte se dle chuti a ne z povinnosti.
Nevím, co je u tebe nepravidelná MS. Jak dlouhý máš cyklus? Máš jí každý měsíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.20 00:04
@markyska82
@markyska82 píše:
Milá zakladatelko. Radím neplašit ještě před tím, než se začnete snažit. Je to zbytečné, akorát si zablokuješ psychiku. Jsi mladá, otěhotnět můžeš hned, ale taky nemusíš, Dej tomu čas a netlač na pilu, to je snad to nejhorší. Zkus bylinky na úpravu cyklu, hlavně nelítej zbytečně po provokačkách apod. Snaž se na to nemyslet, vyčisti si tělo a užívej si. Až to přijde, tak to bude. Když čtu občas příspěvky holek, jak jsou vyřízené, že po 2 cyklech nejsou těhotné, zkouší vše možné, lítají od čerta k ďáblu, zobou bormony na ovulaci, tak bych je praštila, aby se probraly. Až bude tělo připravené, tak otěhotníš. Já měla cyklus pravidelný, ikdyž delší, ovulace bez problémů, zdravotní problém u mě ani u manžela nebyl a stejně jsme si na druhého syna 4 roky počkali. Měla jsem za sebou 5 biochemických těhotenství, než se to povedlo.
Nemysli na to, kup si např. Drmek a milujte se dle chuti a ne z povinnosti.
Nevím, co je u tebe nepravidelná MS. Jak dlouhý máš cyklus? Máš jí každý měsíc?

Vím že bude asi nejlepší na to nemyslet a nechat tomu volny průběh ;) cykly se dost liší.. 32, dalsi cyklus jsem spinila asi 19 dnu, od te doby ms prisla po 43 DC - spineni asi 6 dnu, a ted posledni taky 43.. a opět spineni 6 dnu.. tento mesic jsem zkusila gynex, tak uvidime, snad se to upravi.. dr. mi rekl ze mam jeste pockat mesic. Ale jsem z toho prace nervozni, kdyby to nebylo tak nepravidelne, asi bych se tolik nestrachovala.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama