Svatba v zahradě s vistárií

26
31.5.17 23:39

Svatba v zahradě s vistárií

Ahoj holky, ráda bych se tu poptala, nevíte některá o zahradě, či altánu nebo místu kdekoliv v republice, kde roste vistárie a dal by se tam uspořádat svatební obřad? Naprosto tenhle strom zbožňuju, když kvete, vypadá tak krásně a proto bych ráda našla místo podobné tomu na fotu. Doufám, že u nás vůbec takové místo existuje a někdo mi ho ukáže :kytka: díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1310
31.5.17 23:47

No není to tak krásná vistárie ani není na altànu, ale v zoo ústí n. l.měli nádhernou vistárii omotanou o starou obrovskou hrušku. Byla to nádhera. Zítra kouknu, jestli máme fotku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
31.5.17 23:51

@vverru vůbec jsem nečekala, že by se mi někdo ozval :-) svatbu v zoo si sice nedokážu moc představit, ale když to bude vypadat dobře a bude možné tak proč né :D děkuji za tip :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8634
31.5.17 23:52

Zkus botanickou zahradu v pražské Tróji, tam měli docela hezkou pergolu porostlou vistárií.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
31.5.17 23:58

@zrcadlo díky za tip :kytka: koukala jsem, že tam mají pro svatby určený 4 místa, tak jedině že by to bylo jedno z nich :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8634
1.6.17 00:02
@Akuua píše:
@zrcadlo díky za tip :kytka: koukala jsem, že tam mají pro svatby určený 4 místa, tak jedině že by to bylo jedno z nich :-)

Možná, že za „sponzorský dar“ by to šlo změnit. A vistárie většinou kvetou v květnu, to se moc párů podle pověr nebere, tak by ani na příští rok nemuseli mít narváno.
Edit: Tak teď čtu, že na jaře kvetou asijské druhy vistárií (evidentně mají naši tuto), ale americké druhy nebo jiné kvetou i v druhé polovině léta, takže to při hledání místa asi chce ptát se na předpokládanou dobu plného květu, podle odrůdy to bude všude jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
1.6.17 00:05

@zrcadlo vidíš to s tím sponzorským darem mě ani nenapadlo :)..o pověře vím, ale co máme dvě sestřenice, tak obě se vdávali v květnu, takže asi výjimkou nebudu a na pověry dávat nebudu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
1.6.17 00:07

@zrcadlo a to ještě nesmí být zima jako letos, máme jí na zahradě a zmrzla nám a vykvetli jen tři šlahouny :,( myslela jsem, že mě vomejou :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
714
1.6.17 02:35
@Akuua píše:
Ahoj holky, ráda bych se tu poptala, nevíte některá o zahradě, či altánu nebo místu kdekoliv v republice, kde roste vistárie a dal by se tam uspořádat svatební obřad? Naprosto tenhle strom zbožňuju, když kvete, vypadá tak krásně a proto bych ráda našla místo podobné tomu na fotu. Doufám, že u nás vůbec takové místo existuje a někdo mi ho ukáže :kytka: díky

Vistárie mají v Dendrologické zahradě v průhonicích a dokonce se dle mého nacházejí v místech, dke se odehrává obřad… Mají jimi porostlou takovou dřevěnou konstrukci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
745
1.6.17 05:55

U mojí mamky v zahradě :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
1.6.17 08:37
@Akuua píše:
@zrcadlo vidíš to s tím sponzorským darem mě ani nenapadlo :)..o pověře vím, ale co máme dvě sestřenice, tak obě se vdávali v květnu, takže asi výjimkou nebudu a na pověry dávat nebudu :lol:

Ono to vzniklo z toho, že za dávných dob květnu začínala těžká fyzická práce a pokud by žena otěhotněla, tak mohla potratit a taky zemřít. Myslím, že tohle už v dnešní době zas takovým rizikem není - za prvé spolu lidi spí i před svatbou a za druhé je většinou dostupná lékařská pomoc :mrgreen: Držím palce, ať najdete to správné místo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3233
1.6.17 08:40

@Amys spis kvuli tomu, ze po svatbe v kvetnu se narodilo dite v unoru. Kdy uz nebylo zadny jidlo, zima a snih. Pak deti a zeny vice umiraly pri a po porodu. Coz je na ale okraj diskuze:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8634
1.6.17 08:45
@Amys píše:
Ono to vzniklo z toho, že za dávných dob květnu začínala těžká fyzická práce a pokud by žena otěhotněla, tak mohla potratit a taky zemřít. Myslím, že tohle už v dnešní době zas takovým rizikem není - za prvé spolu lidi spí i před svatbou a za druhé je většinou dostupná lékařská pomoc :mrgreen: Držím palce, ať najdete to správné místo :palec:

Já tu pověru slyšela spíš z pohledu těch miminek, že když žena otěhotněla po svatbě v květnu, dítě se narodilo do té největší zimy (leden-únor), což mělo za následek vyšší úmrtnost novorozenců (často se ve vánicích a mrazu nedostala k ženě včas porodní bába apod.). Jinak já se taky vdávala v květnu, brácha taky, oba z pragmatických důvodů - svatbu jsme nechystali rok, ale pár týdnů, a v květnu bylo nejvíc volných termínů a nechtěli jsme na svatbě vedro k padnutí a roztékající dort.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama