Synek nechce svého sourozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GregoryViolet 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 17:07
Synek nechce svého sourozence

K radosti mé i manžela jsem 1.12.-porodila zdravé miminko. Doteď bylo s mladším chapečkem (7, prvňák) vše v pořádku, těšil se i když si držel odstup, byl moc hodný i když trochu vyjukaný, ale teď najednou začíná dělat hrozný cirát. Kdykoliv se ho někdo zeptá co na maličké říká, řekne že ho nesnáší a že ho nechce. A je schopný to vykládat i úplně cizîm lidem. K malému je zlý, křičí po něm (opravdu ošklivě, třeba ať zdechne) háže mu na postýlku kostky když pláče nebo ho popadne hysterák a uteče ven. Snažíme se mu co nejvíc věnovat, povídat si s ním a vysvětlit mu že jsme ho nevyměnili a pořád ho máme rádi, ale on jako by to vůbec nevnímal, vůbec si nás s manželem nevšímá. Ve škole se vůbec nesnaží a má to na háku, každou chvíli tam brečí že ho všichni nenávidí, ale přitom je na všechny kolem hrozně zlý…u dětské psycholožky máme termín až v březnu (hodně žádaná, ale prý skvělá, vyplatí se počkat). Máte některá zkušenost s tak zlým dítětem..? Nemá ani chvíli kdy by byl milý, pořád na mě i manžela kouká jako na vrahy, o miminku ani nemluvě…pomozte prosím…jsem z toho špatná a bojím se ho s maličkým nechávat i když jdu jen na wc…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1361 příspěvků 1 inzerát 17.12.17 17:14

Zkus přijmout jeho pocity. Jeho pocity nejsou špatné nebo zlé, on za ně nemůže. Prostě to tak cítí a na tom není vůbec nic špatně. On nemusí mít rád sourozence. Čím víc ho do toho budete tlačit, tím to bude horší. Promluv si s ním, řekni mu, že se nemusí stydět za to, že miminko nemá rád, že to může přijít časem a nebo taky nemusí, ale není to špatně. Potom se ho zeptej, co by teď potřeboval, aby se cítil lépe. A počítej s tím, že to co uslyšíš se ti nemusí vůbec líbit. Jen si o tom s ním povídej.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1361 příspěvků 1 inzerát 17.12.17 17:15

A jinak zkus knížku sourozenci bez rivality, mohla by ti trochu otevřít oči.

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 17.12.17 17:27

Já si třeba myslim, že ve chvíli, kdy na miminko křičí, ať zdechne, není dobrý čekat na tu nejlepší psycholožku, ale řešit to hned. Čtvrt roku je dlouhá doba a kluk je dost velký, aby se klidně mohlo stát nějaké neštěstí. Já bych to nepodceňovala a řešila s odborníkem co možná nejdřív.

blumen
Hvězda diskuse 43159 příspěvků 17.12.17 17:35

@GregoryViolet sla bych mezitim k jine, co ma cas driv

Nika1987
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 17.12.17 17:37

Ja teda nejsem zadnej odborník, ale napadlo mne jestli trávíte čas jenom se starším. Treba manzel zeby ho vzal někam kde budou jenom oni dva a nebo abys ty jsi s nim šla někam kde budete jen vy dva a manzel zatim hlídal. A treba naplanovat i na dve hodky kde budete jenom vy tri a treba babicka veme miminko do kocarku. Pro nej to je obrovská změna a nejednou ma pocit ze Vás nemá a ze se musí dělit.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1361 příspěvků 1 inzerát 17.12.17 17:38

Jinak zkus se do něj i trochu vcítit, je to pro něj velká změna, musí se s tím srovnat. Jak by ses cítila ty, kdyby si tvůj partner přivedl novou ženu, řekl ti, jak teď budete všichni společně velká rodina, jak se budete mít všichni rádi. Že ji teď dáš nějaké svoje šaty, protože jsi stejně přibrala a už ti nebudou. Že ji budeš půjčovat všechny svoje věci, protože ona je mladší a ještě nic nemá. A upřímně, měla bys ji ráda a nebo by sis aspoň v duchu myslela, ať, slovy tvého syna, radši zdechne?

ka2ka
Extra třída :D 12500 příspěvků 1 inzerát 17.12.17 17:39

A co s změnilo že je najednou zlý?

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 17.12.17 17:41

@Adelka951 to mě vždycky rozčílí. Jak jako přijmout jeho pocity? Nejsou zlé a špatné? Má si se svým synem pokecat o tom, že přát si smrt bratra je v pořádku? Že ho chápe? Tenhle styl výchovy fakt ocaď pocaď. K čemu ty svý děti vychováváme… cajk, ať zdechne, je normální si to přát. 8o

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 17.12.17 17:45

Pred rokem jsem si zazivala to stejne, dcera 4,5 roku uz v porodnici hlasila, ze tam mam to mimino nechat a poridit ji kocku.

Trvalo to tri mesice, nejvic asi pomohlo netlacit na pilu a hlavne ji nevnucovat, ze mimino je super. Celkove vnucovat ji nejake pocity nepřineslo zadny uzitek, spis naopak. Bylo to narocne obdobi, ale tu cestu si k malemu nasla.

Snaz se byt laskava i pres vse zle, co ted maly vyvadi.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1361 příspěvků 1 inzerát 17.12.17 17:50

@Čičorečka Ale on nemůže za to, že to tak cítí, je to sedmileté dítě. Když to přijmou, dokážou mu spíš pomoct tyto pocity překonat. Ty pocity sami nezmizí jen tím, že mu je zakážeš. Musí se s ním na tom pracovat, zeptat se ho, co by mu pomohlo.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 17.12.17 17:52
@Adelka951 píše:
Jinak zkus se do něj i trochu vcítit, je to pro něj velká změna, musí se s tím srovnat. Jak by ses cítila ty, kdyby si tvůj partner přivedl novou ženu, řekl ti, jak teď budete všichni společně velká rodina, jak se budete mít všichni rádi. Že ji teď dáš nějaké svoje šaty, protože jsi stejně přibrala a už ti nebudou. Že ji budeš půjčovat všechny svoje věci, protože ona je mladší a ještě nic nemá. A upřímně, měla bys ji ráda a nebo by sis aspoň v duchu myslela, ať, slovy tvého syna, radši zdechne?

Nevychova, ze? ;)

ka2ka
Extra třída :D 12500 příspěvků 1 inzerát 17.12.17 17:54

U nás pomáhá říct že miminko taky zlobí nedělat z něho toho prvního, nebo řknu že miminko td musí počkat až si dohrajme

blumen
Hvězda diskuse 43159 příspěvků 17.12.17 17:57

@GregoryViolet a otec je stejny?

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1361 příspěvků 1 inzerát 17.12.17 17:58

@Marie432875 Jo, hrozně nám to pomohlo u syna.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama