Tchýně - do všeho nám mluví...

Anonymní
4.8.11 12:12

Tchýně ...

Ahoj maminky, diskuzi nezakládám proto, že bych potřebovala poradit (to snad ani nejde!) spíš se chci vykecat, popř. zjistit, jestli jsem sama s takovými „problémy“ nebo je nás víc …
„Problém“ je zmíněn již v nadpisu 8-o …S partnerem jsme přes pět let spolu, nikdy neměl s matkou moc vřelý vztah a já se snažila, aby se to aspoň trošku zlepšilo … Ale sama zjišťuju, že to nemá cenu …
Docela do všeho se nám s..e, a vyvrcholilo to tím, když jsme ji oznámili, že se stane babičkou … Zprvu se řešilo pohlaví miminka, protože to musí!!! být jedině holka a když se řeklo chlapeček, tak prostě kyselý úšklebky a blbý kecy … Ono to moc v těhotenství na náladě nepřidá a s přítelem jsme nechápali, prostě holka nebo kluk je to úplně jedno, hlavně aby bylo zdravé a spokojené miminko … Proto jsme se rozhodli, že pohlaví miminka (jí) neřekneme … pak to začlo vyptáváním na výběr jména … Řekli jsme jí jak pro holčičku, tak pro kluka a ona začla se svými super návrhy se svými jmény, které se hodí k příjmení víc, než ty naše … Chtěla vidět na netu postýlku, ale naše vybraná je na nic, ona ukázala na nedražší, ale na nejhnusnější, která tam byla … babička prý ráda přispěje, ale na tohle já jí kašlu, protože materiálnem si nás nezíská … Následují rady a nápady, kdy že si koupím těhotenské laclové rifle, které byly kdysi děsně moderní(pokud je některá máte tak se nezlobte, ale můj styl to teda není).Vystačím si s legínami a topy. Na miminko už se ale strašně těší - hlavně jak na něj bude šišlat … protože na mě to prý taky příjde, po porodu. Když jsem se ušklíbla a řekla jí, že taková teda rozhodně nebudu, tak mi začla vytýkat, že snad s dítětem nebudu mluvit spisovně česky. Ptala jsem se v naší rodině, jestli mamka nebo babička trpěly po porodu šišlománií, ale bylo mi sděleno, že divná je asi jen tchýně. A ještě se na mě oboří že jí to nezakážu … Teďka jsem s ní po jedné větší hádka styk přerušila, ale vím, že po porodu tu prostě příjde na návštěvu a bude radit a šišlat a já už se toho předem hrozím, protože bydlí tak 10 minut cesty od nás a bude u nás otravovat imrvére. Jako vim, že bych se měla těšit na miminko a na tohl se vykašlat, ale když už řeší i takové věci, jako že jdu rodit do jiného okresu, protože prostředí porodnice se mi tam prostě líbí víc než tady u nás, tak se na mě osočí, že prostě rodina nebude moct přijít první den na návštěvu a nebudou mít fotky! :zed: Uražená taky byla, když jsem jí řekla, že u mě prvních pár dní bude moje mamka, aby mi třeba pomohla a ukázala co a jak … prostě katastrofa, tak jsem se trochu vypsala. Jasně, že hranice si musíme nastavit s přítelem a ona by je měla respektovat, ale ona má svý názory a přes ty prostě vlak nejede … Zprvu jsem ji respektovala, jako, že je starší a zkušenější, ale teďka už ji umím peprně setřít .. na což ona ale odvětí, že místo, abych si užívala nejkrásnější období, tak jsem úzkoprsá a nesnesitelná :pankac:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Anonymní
4.8.11 12:21

Pardon,ale to je kráva.

• Nahlásit
Mišuna
4.8.11 12:24

Co k tomu říct…snad jen to, že v souvislosti s diskuzí o S. Monyové jsme si vzpomněla na Tchýně a uzený. :-?

• Upravit
Lo
6190
4.8.11 12:25

:cert: tak to je mi lito, myslim,ze s touto pani nebudes mit nikdy klid, ona nebude spokojena s nicim, s cim prijdes ty, bude spokojena jen s tim, co rekne ona :cert: blby je, ze bydli tak blizko :nevim:

• Nahlásit
Anonymní
4.8.11 12:26

Ahoj, já jsem na tom trochu jinak s tchýni - před a během těhu to byla ta nejpohodovější osoba, kterou jsem ve svém okolí měla. Hrozně moc se na mimi těšila, protože to mělo být první vnouče a jak jsme posléze zjistili - tak i první holčička v rodině :-D Samozřejmě, že se mě snažila opečovávat a dávat mi „rady“ - jak to chodilo za nich a co se nosilo (lacláče riflové :lol: ) atd. - prostě ideální vztah s tchýni

Jenže zlom přišel s porodem - co se malá narodila, tchýně se chová naprosto šíleně - šišlá na malou, neustále jí někam poponáší, že přece to dítě nemůže ležet - nudilo by se :-x když už malou neunese ona, tak jí neustále někomu cpe, aby se malá chovala - no a největší vrchol přišel, když mi začala vyčítat, že jim malou nenechám pochovat, nepůjčím kočárek, nedovolím dávat příkrmy (malé jsou 4 měsíce a je zatím pouze kojená) - no zkrátka plná huba keců a já jsem ta nejhorší máma.

Vzniklo to tím, že jsem si stanovila pravidla a hranice a žádám jejich dodržování - po rodině vlastní i po partnerově - aby se nedělaly rozdíly - to, že se na mě všichni vykašlali v šestinedělí, ani se nezeptali jak to zvládám nebo jestli nepotřebuji pomoc - nikoho jsem nezajímala :nevim: a teď čeká hlavně tchýně zázrak

promiň za ten román :oops: MOOOOCC Ti držím palečky, stanov si pravidla a žádej dodržování - snad to tchýně pobere :palec: :kytka: :hug: :mavam:

• Nahlásit
2208
4.8.11 12:28

Anonymní upřímně tě lituju. Já měla s tchýní problémy ze začátku taky - byla jsem první, kterou přítel přivedl domů, takže jsem byla pěkně pod drobnohledem a vše bylo špatně. Barva na stěnách v ložnici, namontované poličky dovolená v Turecku atd. /ona by to všechno udělala jinak/ Naštěstí teď po 2,5 letech je z ní super ženská. Dokonce se mi přiznala, že na mě žárlila (což mi ale bylo jasné hned), ale přítel stál vždy za mnou, takže si uvědomila, že pokud o něho nechce přijít, bude mě muset začít respektovat. Jsem moc ráda, že tohle si opravdu uvědomila a teď jsem schopná strávit s ní i dovolenou. (samozřejmě né celou :mrgreen: )
Už ani nevím, odkud to znám, ale prý by tchyně měla bydlet tak daleko, že by po cestě k vám musela aspoň 3× přestupovat, ale zase né tak moc daleko, aby u vám musela přespat :pankac:

• Nahlásit
Anonymní
4.8.11 12:28

Není to můj článek? Ne, není, ale tchýni mám hodně podobnou. Jen ti chci napsat, že bude hůř, tak se obrň :-( .

• Nahlásit
Anonymní
4.8.11 12:38

Zakladatelka

Jé, tak v tom nejsem sama, ale vůbec mě to netěší. Nejsou to moc závidění hodné situace. My právě měly mezi sebou docela dobrý vztah, který se zhoršuje a bude hůř. Prostě chápu, že třeba neměla dceru a chce radit mě, ale já už jednu mamku mám. tchýně a její rady mě vyloženě vyčerpávají. Už teď mi cpe, že přece ouška jí musíme píchnout co nejdřív a přece ji nebudeme nutit být vegetariánkou a kdy si do bytu koupíme to a to, že to u nás vypadá hrozně a že strašně přelívám květiny v květináči a nejim hovězí, což v těhotenství se musí jíst. Vydalo by to na knihu. Nejhorší je, že mi cpe i materiální věci, už objednala šití povlečení, už chce koupit čepičku. Jenže já se toho předem hrozím, protože i když koupí kvalitní věc a třeba i drahou, tak prostě vhledově to je hrůza. Mě táhne na 30 a dostávám od ní dary, kterými obdarovávám svoji desetiletou sestřenici, která má s dárků (na rozdíl ode mě) upřímnou radost …

• Nahlásit
3429
4.8.11 12:55

Konečně jsem našla někoho, kdo má stejně blbou tchýni. Má to k nám cca 10 min a od porodu tu byla denně od 10h do 18h než jsem se z toho zhroutila a řekla, že si její náštěvy nepřeji. No, urazila se ale trvalo jí to jen 1 den. Od té doby mi kecá do všeho, poučuje mě, vykládá co mám a co nemám dělat, malou pořád chová, nechce ji dát z ruky a když už ji začnou bolet ruce, tak ji dá někomu dalšímu, aby se chovala…přece nebude ležet na dece na zemi…oprvadu všechno musí být podle ní, mě absolutně nerespektuje, k malé se chová jako kdyby to byla její dcera, vykládá jí blbosti, že spdala z nebíčka a že u babičky je nejlépe…když s ní byla na procházce s kočárkem na jaře, neustále jí vyslíkala, protože měla teplé ruce a vytahovala z kočárku. Vlastně ona vždy kočárek vezla jen vedle sebe a malou v náručí…a když jsem stanovila pravidla nebo mantinely, byla jsem špatná matka, co jí nechce malou půjčit…a to se nebudu zmiňovat o reakcích, když jsem nechala malou naočkovat, když jsem šla k mojí mamce…ale to by bylo na moc dlouho…
Přeji ti moc, aby sis už v začátku stanovila určité chování a abys měla pevné nervy. Dělej si vše podle sebe a nenechej si do věci kecat. :hug:

• Nahlásit
5077
4.8.11 12:59

Ahoj,
mám to dost podobné. U nás to ale nikdy nebylo dobré a ani nebude. První roky jsem se dost snažila s ní nějak vyjít, ale ona vše, co jsem dělala brala jako samozřejmost a chovala se ke mě stále hůř až to jednoho dne vyvrcholilo, naší svatbou, a od té doby má u mě utrum.
V každém případě pohlaví ani jména dětí jsme neřekli, kvůli tady tomu handrokování a předhazování a shazování naší volby. O výbavě se se mnou vůbec nebavila, na nic nám nepřispěli. A po narození dětí se to nezlepšilo. Vše dělám špatně. Jsem neschopná a kdesi cosi. A to mi ještě dává rady, jak mám hlídat svoje děti :roll: a přitom ona není schopná se postarat ani sama o sebe. Už na ni kašlu. Naštěstí bydlí na opačném konci republiky a vídáme se jednou za pár týdnů. A telefony ji moc neberu, abych nemusela poslouchat ty debilní nápady.
Jo a když jsme rekonstruovali byt, tak to bylo to stejné, vše špatně. A jak to tu vypadá teď, to je taky hrůza.
Držím ti pěsti, bude jen hůř!

• Nahlásit
13932
4.8.11 13:00

holky, tak si všechno přečtěte a zapamatujte, at se z nás jednou nestanou stejný babizny

• Nahlásit
Anonymní
4.8.11 13:04

Tak přesto, že určitě jednou svoje vnouče budu milovat, tak jako miluju teď svojí dceru, tak určitě budu respektovat nějaké soukromi a nebudu u ní navežená minimálně 4× do týdne :pocitac: . Telefonovat jí taky nebudu 3× do týdne a ani skypovat 3× do týdne :zed: .

• Nahlásit
13675
4.8.11 13:05
jizvíková píše:
holky, tak si všechno přečtěte a zapamatujte, at se z nás jednou nestanou stejný babizny
:lol:
  • Nahlásit
5077
4.8.11 13:10
jizvíková píše:

Tak to doufám, že nebudu taková píp. To bych si fakt musela nafackovat. Děsná představa!

• Nahlásit
16941
4.8.11 13:13

můj článek by to mohl být taky. Pro mě skončila už dávno,chová se jako kráva a je to kráva.Bohužel nic dobrého o ní říct nemůžu.Její chování je stejné jako v nadpisu a to bohužel nejen ke mě,ale i k vlastnímu synovi a všem v okolí. Naposledy sem si to potvrdila tím, že když jsme se po 9letech známosti vzali tak přišla a řekla:když už je TO teda v rodině tak mi tykej..říkej mi třeba mami… což se mě dotklo,že mě nazývá TO a řekla jí, že tykám jen lidem ke kterým mám vztaha a že maminku mám jen jednu a nikomu jinýmu tak říkat nebudu.
Bydlí cirka tak 10min chůzí od nás a ze začátku chodila neohlášeně na návštěvy třeba v 9 večer.Prohlídla nám celý barák se slovy,já se u vás projdu a podívám ,nakonec řekla že to tam máme vybydlený,kde jako máme skříně,že nám přeci dvě (pzn.vestavěné 6m skříně) nemůžou stačit (pro dva) ,že nemáme žádný serepetičky,který ona miluje atd, tak už jsem to nevydržela a nastavila tvrdá pravidla. Jedno z nich je,že si nepřeju aby k nám chodila a že když budu chtít aby přišla,tak jí pozvu.
Na krávy se musí tvrdě,u mě to funguje.Nestýkám se s ní a když už to musí být,neberu si servítky. :mrgreen:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama