Těhotenství s epilepsií ve 40 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simonka79
Nováček 9 příspěvků 02.02.19 14:59
Těhotenství s epilepsií ve 40ti letech

Zdravím děvčátka- snažilky,
ráda bych se zeptala zda jste byly některá
z Vás těhotná okolo 40-ti let s diagnozou epilepsie a jak jste zvládali a co lékaři?

Děkuji ta komenty. :kytka:

Reakce:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19250 příspěvků 02.02.19 15:40

A ty bys ráda otěhotněla, nebo se už stalo? Plánovaně v tomto věku a s touto diagnózou - je mi líto - ale snad ne.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 02.02.19 15:53

Pokud otec je zdravy, treba 35 lety, schopny dite vychovat a zajistit kdyby se neco stalo, tak proc ne. Ja mam jine zavazne onemocneni, je mi skoro taky 40 a do ditete vych uz opravdu nesla. Mela jsem ditko ve 30 a ted uz je mi o dost hur. Ve ctyriceti se jeste pred par desitkami let zeny stavaly babickami. Ale ja se zakladatelce o pripadne dite starat nebudu, sama musi vedet na co staci. Manzel mi rikal, ze muzu mit tolik deti, kolik zvladnu sama bez pomoci uzivit a vychovat. Muzeme se rozvest, muze zemrit…

mrav
Generální žvanilka 22966 příspěvků 02.02.19 16:08
@Lerista píše:
Pokud otec je zdravy, treba 35 lety, schopny dite vychovat a zajistit kdyby se neco stalo, tak proc ne. Ja mam jine zavazne onemocneni, je mi skoro taky 40 a do ditete vych uz opravdu nesla. Mela jsem ditko ve 30 a ted uz je mi o dost hur. Ve ctyriceti se jeste pred par desitkami let zeny stavaly babickami. Ale ja se zakladatelce o pripadne dite starat nebudu, sama musi vedet na co staci. Manzel mi rikal, ze muzu mit tolik deti, kolik zvladnu sama bez pomoci uzivit a vychovat. Muzeme se rozvest, muze zemrit…

To se samozřejmě může stát - a stává se to. Jen ta pravděpodobnost u této diagnozy je vyšší. No a co si budem povídat - dítě je do určitého věku závislé na matce.

Simonka79
Nováček 9 příspěvků 02.02.19 18:25

@hanka.br. Ano s touto diagnozou spousta žen má mimi s touto diagnozou, nevidím problém, spíše bych raději zkušenosti druhých a rady.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19250 příspěvků 02.02.19 18:42
@Simonka79 píše:
@hanka.br. Ano s touto diagnozou spousta žen má mimi s touto diagnozou, nevidím problém, spíše bych raději zkušenosti druhých a rady.

A ty ještě žádné dítě nemáš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 19:25

Známá zvládla donosit miminko a má epilepsii. Říkala, že kdykoliv dostala záchvat, tak potratila. (Nesměla brát žádné léky). Ale byla o více jak 10 let mladší. V tomhle věku už bych dítě planovaně nechtěla, ani být zdravá.

Simonka79
Nováček 9 příspěvků 02.02.19 23:47

@hanka.br. Ještě ě ne, bylo by první a vymodlené:smi­ley:mám soíše záchvary typu petit mal tzv. Malé záchvaty, kdo nezažije, neporozumí.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Pravý důvod rozchodu Elišky Bučkové s Jakubem Vágnerem? Expresu řekla, jak to bylo

Dlouho se spekulovalo o tom, co bylo příčinou náhlého rozchodu modelky Elišky... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >