Téma, o kterým se bojím mluvit

Anonymní
31.7.21 22:07

Téma o kterým se bojím říct

Zdravým všechny, mam něco co se bojím říct i když to nic nezmění. Nebydlim s mámou už od malička. Vystřídala jsem děcáky, 2× pěstounské pece a teď v 16 letech jsem konečně se svým nevlastním taťkem. Za mámou jezdím pokaždé když jedu do Prahy. Máme dobrý vztah ale nemůže mě proste mít. Už nejsem mala holka a vím důvody proč u ni nejsem ale slíbila ni ze už nebere drogy. Naposledy když jsem byla za ni, tak mi kamarad delal tetování na ruku a ona se ztratila do koupelny, musela jsem si jít umýt tu ruku a jak jsem rychle vesla do koupelny tak seděla u zdi a držela zrcatko pod kterým držela zapalovac a měla na tom zrcatku nějaký prášek (nevím jaká droga přesně to byla), ale lekla se mě, a hned odešla. Byla pak strasne nepříjemná. Dost to bolelo. Kdybych to řekla tátovi tak mi zakáže tam jezdit ale na druhou stranu vidí že mi něco je, nějak se s nim neumím vyrovnat. Vždy jsem byla na její straně a vždy byla pro mě na prvním místě tak nechápu proč mi lze. Asi mi nikdo na tohle neodpoví nebo proste není odpověď ale potřebovala jsem to napsat…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27361
31.7.21 22:12

Víš, možná by bylo lepší si prostě tu realitu přiznat a hlavně tátovi jestli tě má rád a má o tebe strach. Letitý Feťák se málo kdy změní sám od sebe jen tak. A ty by jsi pak mohla mít podobný nápady. Už to tetovat se v 16 není zrovna něco, co by ti normální rodiče měli dovolit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35703
31.7.21 22:22
@Anonymní píše:
Zdravým všechny, mam něco co se bojím říct i když to nic nezmění. Nebydlim s mámou už od malička. Vystřídala jsem děcáky, 2× pěstounské pece a teď v 16 letech jsem konečně se svým nevlastním taťkem. Za mámou jezdím pokaždé když jedu do Prahy. Máme dobrý vztah ale nemůže mě proste mít. Už nejsem mala holka a vím důvody proč u ni nejsem ale slíbila ni ze už nebere drogy. Naposledy když jsem byla za ni, tak mi kamarad delal tetování na ruku a ona se ztratila do koupelny, musela jsem si jít umýt tu ruku a jak jsem rychle vesla do koupelny tak seděla u zdi a držela zrcatko pod kterým držela zapalovac a měla na tom zrcatku nějaký prášek (nevím jaká droga přesně to byla), ale lekla se mě, a hned odešla. Byla pak strasne nepříjemná. Dost to bolelo. Kdybych to řekla tátovi tak mi zakáže tam jezdit ale na druhou stranu vidí že mi něco je, nějak se s nim neumím vyrovnat. Vždy jsem byla na její straně a vždy byla pro mě na prvním místě tak nechápu proč mi lze. Asi mi nikdo na tohle neodpoví nebo proste není odpověď ale potřebovala jsem to napsat…

Ona ten fet má radši než tebe. Když nedrží sliby, neumí ti to vysvětlit a je na tebe hnusná, jako kdybys za tu její závislost mohla, nejspíš bude lepší, když budeš u toho nevlastního táty. Radila bych ti nespoléhat se na dospělé a snažit se o sebe postarat sama. A to tetování je v 16 docela brzo, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16510
31.7.21 22:23

Je mi to líto. Pokud lítá v drogách, nemají její sliby žádnou váhu. To není nic proti Tobě, dokonce to ani neznamená, že by Tě neměla ráda, ale závislost je silnější. Můžeš si o tom nejdřív promluvit s někým jiným? Třeba nějakým poradcem z domova? Nebo zkus zavolat na linku důvěry. Ale pokud máš s nevlastním tátou dobré vztahy, měla bys mu to říct. Jednak až to praskne (a ono to jednou praskne), bude mít pocit, že mu nevěříš, jednak když vidí, že Ti něco je, má o Tebe strach a bude si domýšlet kdoví co…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
31.7.21 22:46

Jaké máš vztahy s nevlastním tátou? Pokud dobré, měla bys mu to říct. Za prvé se Ti uleví a za druhé na to nebudeš sama a myslím, že by to měl vědět. Že se mu nebude líbit, abys mámu dále naštěvovala je pochopitelné, v tom případě mu na Tobě záleží a má o Tebe strach, což je naopak velice správně. Můžete vymyslet nejaké řešení styku s mámou, třeba formou návštěv v místě, kde žiješ Ty. Zkrátka, že za Tebou bude jezdit máma. Pokud je aktivní uživatelkou drog jezdit na víkendy za ní není úplně v tvém zájmu. Drogy jsou svinstvo a ničí nejen samotné uživatele, ale celé jejich rodiny. Víš, pro uživatele drog nemají sliby žádnou váhu, neznamená to, že by tě máma neměla ráda, ale prostě tohle ji ovládá a evidentně to nezvládá, není to nic proti tobě a už vůbec to není tvoje vina. Máma může být naštvaná akorát tak na sebe, nikoli na tebe. Ty alespoň znáš pravdu i když rozumím tomu, že to zabolelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15259
31.7.21 22:59

Ty drogy tvoji mamu ovladaji. Je na nich zavisla, chova se jinak, nez normalni clovek.

Zkus od vaseho kontaktu nic neocekavat, nic si neslibovat. Uzij si ten okamzik, kdy jsi s ni. Nechtej nic navic.
Zkus ji brat takovou, jaka je. Ze neceho vic proste neni schopna. Dela to, co ona sama zvladne, lip to proste neumi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
31.7.21 23:35

Bohužel na drogově závislé není spoleh a lži patří k jejich každodenní rutině. Neberte to jako křivdu vůči své osobě, oni tak jednají s každým. Pokud chcete i nadále jezdit za mamčou a bojíte se, že taťka by to mohl zatrhnout, tak mu nic neříkejte. Ale když se zeptá, tak nelžete a řekněte mu vše po pravdě i s tím, že si přejete dál za mamčou jezdit. Že už jste dost velká na to, aby vám mohl důvěřovat. Obávám se, že ukončení návštěv u mamči by mohlo její stav dost zhoršit. Bylo by fajn, kdyby měla zájem se sebou něco udělat, a navšívila odbornou pomoc. Bohužel by na to musel někdo dohlédnout, protože jak už jsem psal, lžou a jsou nespolehliví.

• Citovat
  • Nahlásit
11452
31.7.21 23:46

Nemáš v okolí K-centrum, Podané ruce nebo podobnou instituci co pomáhá závislým? Zkus si to najit a domluvit si tam schůzku a probrat s nimi svou situaci. Myslím, že by ti to mohlo pomoct ke vztahu k mámě a celkově si udelas pohled na tuto problematiku. V tvým věku jsem s nimi byla na takovým táboře i pak pořádali různý přednášky, bylo to fakt poučný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 23:57

Jakoby tetovat se muzu v kolika chci se souhlasem rodiče o tom vůbec nemluvim, ale jak jinak… lidi se jako první podívají na to ze jsem se nechala tetovat 🤦🏻‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
Aquarius79
1.8.21 00:14
@Anonymní píše:
Jakoby tetovat se muzu v kolika chci se souhlasem rodiče o tom vůbec nemluvim, ale jak jinak… lidi se jako první podívají na to ze jsem se nechala tetovat 🤦🏻‍♀️

To je každého osobní záležitost. Mně osobně se to na lidech nelíbí, ale to je zase moje věc. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
724
1.8.21 00:14
@Anonymní píše:

Nikdo ti tady nenapsal nic špatného tak by ses asi měla uklidnit. Naopak tady padlo plno rad. A ano, nechat se tetovat v 16 je šílenost a normální rodič by to nedovolil a už vůbec by tomu nepřihlížel. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1160
1.8.21 00:36
@Anonymní píše:

Máš to těžké, ale co kdybys nevyskakovala kvůli jediné poznámce a radši si přečetla ty rady a podpůrné komentáře, které ti tu ostatní napsali? Myslím, že ti aspoň něco z toho může pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
1.8.21 00:56
@Le_lenaz píše:
Nikdo ti tady nenapsal nic špatného tak by ses asi měla uklidnit. Naopak tady padlo plno rad. A ano, nechat se tetovat v 16 je šílenost a normální rodič by to nedovolil a už vůbec by tomu nepřihlížel. :roll:

Tak to zase není pravda, učím na ZŠ a minimálně pět devaťáků má tetování. Dnes je jiná doba. Někteří moji sourozenci měli též tetování po 15.roce a nemyslím si, že naši rodiče nejsou normální. A to píšu jako někdo, kdo tetování nemá a nelíbí se mu to. Přesto si myslím, že tohle rýpání je zbytečné. Slečna má jistě dost problémů, ale myslím si, že malůvka někde na těle je zrovna ten nejmenší problém, který má. Opravdu je to dnes velmi běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2244
1.8.21 01:31
@Le_lenaz píše:
Nikdo ti tady nenapsal nic špatného tak by ses asi měla uklidnit. Naopak tady padlo plno rad. A ano, nechat se tetovat v 16 je šílenost a normální rodič by to nedovolil a už vůbec by tomu nepřihlížel. :roll:

To je věc pohledu, mě zase přijde silenost, jestli někde existují rodiče, kteří by to v 16 letech zakázali, žádné takové neznám. Mám také tetování od 16 a rozhodně nemám šílené rodiče, plno lidí v mém okolí to má stejně. Mě naopak přijde fajn, když to rodiče s dětmi probedou, vysvětlí, v případě potřeby to trošku zkoriguji, jako třeba velikost, místo, kde kéra bude atd. Než to zakázat, tohle, kdyby udělali naši, tak přijdu v 18 na truc s kérkou na ksichtě, což by asi nebyl zrovna nejlepší nápad a asi bych brzy litoval. Takže mě zrovna toto fakt silenost nepřijde, to, že si u toho máma lichá čáru, tak to už samozřejmě jo, to je strašný, ale nikoli dovolit v 16 tetování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.8.21 01:49
@Aquarius79 píše:
To je každého osobní záležitost. Mně osobně se to na lidech nelíbí, ale to je zase moje věc. :mrgreen:
@annali píše:
Máš to těžké, ale co kdybys nevyskakovala kvůli jediné poznámce a radši si přečetla ty rady a podpůrné komentáře, které ti tu ostatní napsali? Myslím, že ti aspoň něco z toho může pomoct.

@annali čtu si všechno a jsem ráda za rady, nápady i názory na to. ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat