Ukončení těhotenství ve 13tt-vyvojove vady a další těhotenství

Anonymní
18.10.20 09:59

Ukončení těhotenství ve 13tt-vyvojove vady a další těhotenství

Ahoj omlouvám se za anonym, ale nerada bych aby někdo z blízkých věděl :(
V polovině srpna jsem musela ukončit své třetí těhotenství kvůli zjištění mnoha vývojových vad plodu neslučitelných se životem. Vše proběhlo bez komplikací. MUDr. Při propuštění mi řekl počkat jednu menstruaci a můžeme se snažit znovu, mudr. na genetice řekla počkat 3 menstruace a můžeme začít a můj mudr. řekl půl roku počkat a začít. Teď jsem po druhé menstruaci a mám strašnou chuť už tomu nechat volný průběh. Za jak dlouho po ukončení jste otěhotněla vy? V lednu mi bude 35, tak nechci otalet moc dlouho, ale zase ani nic nepokazit. Jeden takový zážitek mi stačil… Děkuji moc předem…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16969
18.10.20 10:10

Já jsem čekala půl roku, vyhovovalo mi to. Určitě bych to dřív než po třech menstruacích nepokoušela. Děloha a čípek se potřebují pořádně vrátit do původního stavu, aby nebylo riziko zvýšeného potratu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 10:49

Mě teď po podobné zkušenosti (ZT v cca 14-15 tt) v nemocnici doporučili počkat 2 MS. Pak si vyber :nevim:. Prosím anonym, zatím je to čerstvé :oops:.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 10:55

Janli, děkuji za nazor ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 10:56
@Anonymní píše:
Mě teď po podobné zkušenosti (ZT v cca 14-15 tt) v nemocnici doporučili počkat 2 MS. Pak si vyber :nevim:. Prosím anonym, zatím je to čerstvé :oops:.

To mě mrzí… No právě, pak si vyber. Cítím se dobře a chuť by taky byla, jen bych to nerada pokazila…genetika dopadla taky dobře, riziko opakování se je prý 1%. Zobu kyselinu listovou, víc asi udělat nemohu… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 11:01
@Anonymní píše:
To mě mrzí… No právě, pak si vyber. Cítím se dobře a chuť by taky byla, jen bych to nerada pokazila…genetika dopadla taky dobře, riziko opakování se je prý 1%. Zobu kyselinu listovou, víc asi udělat nemohu… :think:

My vlastně ani nevíme proč. Asi 3 týdny jsem nosila mrtvý plod, až jsem začala krvácet. Screening jsme měli v pořádku. V podstatě je závěr: to se stává. Taky 3. těhotenství, mě už tedy 35 je asi 2 měsíce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 11:22

Je mi moc líto, co tě potkalo. My přišli o miminko v 16tt minulý rok v listopadu. Snažit jsme se začali přelom březen/duben a tělo si to stejně udělalo po svém a // na testu jsem našla až teď v říjnu. Všechny těhotenství dříve byly první/druhý cyklus snažení.
Pokud se cítíš dobře, jděte do toho…ono to třeba taky nepůjde hned. ale držím pěsti, aby se povedlo a miminko bylo zdravé :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 13:08
@Anonymní píše:
My vlastně ani nevíme proč. Asi 3 týdny jsem nosila mrtvý plod, až jsem začala krvácet. Screening jsme měli v pořádku. V podstatě je závěr: to se stává. Taky 3. těhotenství, mě už tedy 35 je asi 2 měsíce.

Nám to zjistili na screeningu - Patuuv syndrom. Byl to šok. Vůbec jsme to po 2 zdravých dětech nečekali. Plod šel na genetické vyšetření a závěr taky nezjistil nic zásadního, chromozomy 13 se špatně spojili a že se to občas bohužel stava. Chtěli jsme po 2 klucich zkusit ještě holčičku, na genetice zjištěno že by to byl kluk :) tak uvidíme asi tomu necchham volný průběh a uvidíme zda nám příroda ještě dopřeje…
Jak máš staré první 2 děti? ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 13:10
@Anonymní píše:
Je mi moc líto, co tě potkalo. My přišli o miminko v 16tt minulý rok v listopadu. Snažit jsme se začali přelom březen/duben a tělo si to stejně udělalo po svém a // na testu jsem našla až teď v říjnu. Všechny těhotenství dříve byly první/druhý cyklus snažení.
Pokud se cítíš dobře, jděte do toho…ono to třeba taky nepůjde hned. ale držím pěsti, aby se povedlo a miminko bylo zdravé :srdce:

Gratuluju :srdce:
Asi máš pravdu, ona si to příroda udělá. Po svém a až bude tělo připravené, tak snad…
Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 13:20
@Anonymní píše:
Nám to zjistili na screeningu - Patuuv syndrom. Byl to šok. Vůbec jsme to po 2 zdravých dětech nečekali. Plod šel na genetické vyšetření a závěr taky nezjistil nic zásadního, chromozomy 13 se špatně spojili a že se to občas bohužel stava. Chtěli jsme po 2 klucich zkusit ještě holčičku, na genetice zjištěno že by to byl kluk :) tak uvidíme asi tomu necchham volný průběh a uvidíme zda nám příroda ještě dopřeje…
Jak máš staré první 2 děti? ;)

My máme 4 a 2, starší už to oplakala s námi. Po screeningu jsme ji to řekli a moc se těšila. V hlavě to mám srovnané a v podstatě jsem i ráda, že to příroda vyřešila za nás, kdyby třeba něco zjistili na screeningu a rozhodnutí by bylo na nás, bylo by to o moc těžší. My zatím nejsme rozhodnutí, jestli máme odvahu na další pokus, je to teprve pár dnů.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 13:30
@Anonymní píše:
My máme 4 a 2, starší už to oplakala s námi. Po screeningu jsme ji to řekli a moc se těšila. V hlavě to mám srovnané a v podstatě jsem i ráda, že to příroda vyřešila za nás, kdyby třeba něco zjistili na screeningu a rozhodnutí by bylo na nás, bylo by to o moc těžší. My zatím nejsme rozhodnutí, jestli máme odvahu na další pokus, je to teprve pár dnů.

To je jasné, hned po zákroku jsem si nedovedla představit, že bychom to ještě někdy zkusili. Teď je to 2 měsíce a už bych chtěla, i když strach pořád je, ale to asi bude teď už vždy…Taky jsme neměli moc na výběr, neslučitelné se životem a časem bych stejně potratila, takže okamžité přerušení byla jediná možnost aby to pak po samovolnem potratu nebylo horší s nějakou infekcí a tak. Byla to u nás rychlost jeden den zjistili a druhý zákrok. Nakonec jsem byla ráda, že to byla taková rychlost než se trápit ještě při čekání…
My máme doma kluky 9 a 6…, tak uvidíme jestli to ještě dopadne…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 13:42
@Anonymní píše:
My máme 4 a 2, starší už to oplakala s námi. Po screeningu jsme ji to řekli a moc se těšila. V hlavě to mám srovnané a v podstatě jsem i ráda, že to příroda vyřešila za nás, kdyby třeba něco zjistili na screeningu a rozhodnutí by bylo na nás, bylo by to o moc těžší. My zatím nejsme rozhodnutí, jestli máme odvahu na další pokus, je to teprve pár dnů.

To je jasné, hned po zákroku jsem si nedovedla představit, že bychom to ještě někdy zkusili. Teď je to 2 měsíce a už bych chtěla, i když strach pořád je, ale to asi bude teď už vždy…Taky jsme neměli moc na výběr, neslučitelné se životem a časem bych stejně potratila, takže okamžité přerušení byla jediná možnost aby to pak po samovolnem potratu nebylo horší s nějakou infekcí a tak. Byla to u nás rychlost jeden den zjistili a druhý zákrok. Nakonec jsem byla ráda, že to byla taková rychlost než se trápit ještě při čekání…
My máme doma kluky 9 a 6…, tak uvidíme jestli to ještě dopadne…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama