Ukončení zkušební doby přes agenturu

6
21.8.20 15:45

Ukončení zkušební doby přes agenturu

Ahoj, mám trochu odlišný dotaz. Nastoupila jsem na začátku srpna do nového zaměstnání ve kterém byla sjednána zkušební doba na 3 měsíce. Je to práce přes agenturu. Po čase jsem ale zjistila, že to není práce pro mě a tudíž chci odejít už ve zkušební době. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli tu nemá někdo zkušenost s tím, že ukončil pracovní poměr během zkušební doby takhle přes agenturu? V podstatě je můj zaměstnavatel právě ta agentura a ke společnosti u které pracují jsem pouze přiřazena. Teoreticky bych měla tedy akorát zavolat vedoucímu tady z té společnosti, že už do práce nepřijdu a následné písemné ukončení řešit s agenturou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21.8.20 15:57

Ano, pokud je smlouva s agenturou, tak i zrušení pracovního poměru bude přímo s agenturou 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.20 16:00

Neodcházela jsem sice ve zkušebce, ale jinak ano, výpověď dala agentuře a svému nadřízenému jen oznámila, že za 2 měsíce končím.

• Citovat
  • Nahlásit
6
21.8.20 16:05

Děkuji za odpovědi. Takže tedy bude vlastně stačit akorát oznámit nadřízenému, že třeba už do práce v pondělí nepřijdu a následně zavolat do agentury a tam s nimi pořešit a domluvit se na nějakém datu, kdy přijdu podepsat písemné ukončení pracovního poměru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
21.8.20 23:18

@Olga23 doporučuji první podepsat papíry a pak až nepřijít do práce. Jinak můžeš mít hrubé porušení a na pracáku by ti nejspíš ani podporu nedali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
24.8.20 15:31

@Janaalena No, podle mě, pokud jsem zaměstnaná přes agenturu, tak já nemám žádné písemné zavázání vůči firmě, ke které jsem přiřazená. Podepsala jsem dohodu o dočasném přidělení k zamestnavateli. Jsem tudíž v podstatě zaměstnanec agentury. Takže, když bych zavolala vedoucí tady ve firmě, že druhý den nebo v pondělí do práce nepřijdu, protože jdu do agentury donést ukončení pracovního poměru ve zkušební době, tak by to mělo být všechno v pohodě, ne? A následně bych tedy samozřejmě donesla do agentury písemně to ukončení pracovního poměru ve zkušební době.

Dle mého by to takhle mělo být v pořádku, ne? Ale radši se zeptám právě ještě tady.

Děkuji Vám za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
24.8.20 15:39

Být tebou, tak to nejdřív vyřídím v agentuře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
24.8.20 15:41

@ZuzaM Takže mi radíš nejdříve zajít do agentury a donést jim písemné ukončení pracovního poměru ve zkušební době a až potom zavolat do firmy, že už nepřijdu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
24.8.20 16:38
@Olga23 píše:
@ZuzaM Takže mi radíš nejdříve zajít do agentury a donést jim písemné ukončení pracovního poměru ve zkušební době a až potom zavolat do firmy, že už nepřijdu?

Určitě. To, že do firmy nepřijdeš přes předchozí domluvy může být bráno jako neomluvená absence. Agentura ti tam přidělila místo a práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
24.8.20 17:20

@ZuzaM Dobře, tak to tak udělám. Děkuji za rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama