V kolika je vhodný první sex ?

Anonymní
15.2.19 16:15

V kolika je vhodný první sex ?

Ahoj, raději anonymně, v kolika myslíte, že je vhodný první sex? Můj syn, je zoufalý, že ho v 17 ještě neměl a tak by mě zajímalo, co si o tom myslí ostatní z vlastní zkušenosti

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
145
15.2.19 16:19

Sex je mozny od 15ti, takze kdyz je od te doby prilezitost a ma syn vztah, ktery trva min. 3-4mesice tak klidne v tech 15ti:) Doba jde dopredu a bohuzel, myslim a z meho okoli vim, ze by byl jeden z mala, kdo nesoulozil jeste…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2474
15.2.19 16:21
@Anonymní píše:
Ahoj, raději anonymně, v kolika myslíte, že je vhodný první sex? Můj syn, je zoufalý, že ho v 17 ještě neměl a tak by mě zajímalo, co si o tom myslí ostatní z vlastní zkušenosti

Tak to je mi ho líto. A kdy je vhodný? :nevim: Když je daný člověk připraven, opravdu ho chce, ví jak se používá ochrana a hlavně ji použít hodlá. Klidně ve třinácti, někdo se cítí být připraven třeba až v osmnácti :nevim: .

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
15.2.19 16:23

Vhodný je v době kdy je na to člověk zralý, někdo v 15 někdo po svatbě :nevim: 17 je takový průměr bych řekla, spíš z okolí znám případy že klukům to trvalo dyl (ale to bude spíš tím, že holky většinou chodí se staršíma klukama) :think: určitě ale není jediný na světě, kdo v 17 s nikým ještě nespal…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.19 16:28

Hm, tak já mám kluky 19 a 22, sex neměli ani jeden a zoufalí z toho fakt nejsou. V 17 jsou kluci ještě děti. Já sama začala ve 20 a nic mi neuteklo.

  • Citovat
  • Upravit
2474
15.2.19 16:30

A to se vám opravdu synové svěřují se svými sexuálními (neexistujícími) zážitky? 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.19 16:34
@Bandii píše:
A to se vám opravdu synové svěřují se svými sexuálními (neexistujícími) zážitky? 8o

A co je na tom?

  • Citovat
  • Upravit
53
15.2.19 16:37

Přesně tak, vhodné to je tehdy, kdy se na to cítí a má vedle sebe milovanou osobu :) Já osobně jsem se taky mamce svěřila..vlastně probírala jsem a probírám úplně vše zcela otevřeně. Jsme spíše jako kamarádky a jsem za to ráda :) :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1309
15.2.19 16:45
@Anonymní píše:
Hm, tak já mám kluky 19 a 22, sex neměli ani jeden a zoufalí z toho fakt nejsou. V 17 jsou kluci ještě děti. Já sama začala ve 20 a nic mi neuteklo.

Mě by docela zajímalo, jak si můžeš být tak jistá?
A nemyslím to nijak zle.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Psylocke
15.2.19 16:51
@Anonymní píše:
Ahoj, raději anonymně, v kolika myslíte, že je vhodný první sex? Můj syn, je zoufalý, že ho v 17 ještě neměl a tak by mě zajímalo, co si o tom myslí ostatní z vlastní zkušenosti

Vy musite mit opravdu hezký vztah, když se Vam svěřuje. :potlesk: :palec: Tiše závidím.

  • Citovat
  • Upravit
Psylocke
15.2.19 17:00

Podle mě je u kluka ještě docela normální mít první sex tak do 25,pak už bych hodně dumala, proč ten sex ještě neměl. Ještě bych si dokázala zdůvodnit, že byl tak ambiciózní a neměl čas na holky, protože se učil na VŠ. Ale pak? :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
37764
15.2.19 17:10

Můj názor tu někteří znají. Tehdy, když najde nějaký vhodný protějšek a má dostatečně odpovědné jednání. V určitém smyslu tu prosazuju spíš časnější a volnější přístup.
Důvody samozřejmě mám. Časnější sex neznamená většinou tak těsný závazek. A těsný závazek může být chomout, ze kterého se člověk snaží vysmekmout, což v pozdějším věku vede k daleko větším karambolům a navíc tam bývají zatežené i další osoby.
Pozdější sex může být pod tlakem okolností, což samo o sobě není dobře. Jak proto, že zaostávám za vrstevníky, tak třeba proto, že je protějšek daleko široko jediná vhodná nezadaná osoba.
Je to i důvod proč zákonné stanovení striktní hranice považuji za špatný nápad - zbytečnou kriminalizaci jinak naprosto normálních lidí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27265
15.2.19 17:15

Z mého dospělého pohledu je vhodný tehdy, když jsou oba znalí toho, jak se chránit před početím a nemocemi, oba to chtějí, oba jsou ochotní uspokojit toho druhého, oba jsou schopní mluvit o tom, co jim dělá dobře. Hnát se za něčím, jenom proto, abych nebyla divná.....no ale pak je tu ještě pohled toho adolescenta a tam asi záleží na tom, jestli je kdy, kde, s kým a proč.....

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.19 17:34
@ElisC píše:
Mě by docela zajímalo, jak si můžeš být tak jistá?
A nemyslím to nijak zle.

Já ale nevyzvídám, nemám potřebu, ani být si tím jistá. Máme kamaradský vztah :)

  • Citovat
  • Upravit
Lalelale
15.2.19 18:37
@Bandii píše:
A to se vám opravdu synové svěřují se svými sexuálními (neexistujícími) zážitky? 8o

taky si myslím, že se tu spíš přímo ptá ten klučina :lol:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová