Vánoce odděleně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 19:25
Vánoce odděleně

Ahoj maminky a vůbec, všichni, kdo tady jste :)

Nevím, jestli je tenhle příspěvek úplně vhodný na tuto stránku, ale řekla jsem si, že vy byste mi mohly „poradit“ a ulevit nejvíc, vzhledem k tomu, že už tohle máte určitě za sebou a ráda bych znala váš názor na následující situaci:

V srpnu jsme se s přítelem přestěhovali poprvé do společného bytu. Už od začátku tvrdil, že se mnou na Vánoce být nechce, protože nemáme děti - což mě trošku zamrzelo, protože pro mě začal společný „rodinný“ život už tím, že jsme spolu začali žít, ale nijak zvlášť jsem to neřešila, protože to řekl před kamarády, takže jsem myslela, že se spíše chtěl ukázat, jak má navrch.

Když jsem se ho zeptala po čase navážno, řekl, že teda chce být s rodiči. I když mě to mrzelo a raději bych byla s ním, řekla jsem, že teda fajn a navrhla, že 23.12. si uděláme Vánoce spolu a 24.12. ráno nebo dopoledne pojedeme každý ke svým rodičům. To byl pro něj taky problém, protože 24. ráno chodí k babičce na vánočku.

Navíc, doma jsem neměla s rodiči kdoví jak dobré vztahy, takže mi tak letmo naznačili, že se mnou na Vánoce ani nepočítají. Ačkoliv jsem to příteli řekla, nereagoval. Šíleně jsme se pohádali, ale rozdýchala jsem to a smířila se s tím, že přítel bude spokojený u rodičů a já se budu cítit jako vetřelec u vlastní rodiny.

O víkendu u nás byli ale kamarádi a ptali se, jak budeme trávit Vánoce. Když jsme řekli, že budeme každý u svých rodičů, všichni nechápavě koukali a kamarádka se zeptala: „A proč nejste spolu třeba u vašich nebo u rodičů od Petra?“ Načež Petr odpověděl: „Však můžeš být u nás na Vánoce, rodiče říkali, že by tě rádi uvítali.“ Ve mě by se v ten moment krve dořezal, ale nechtěla jsem se hádat a kazit večer, takže jsem to překousla. Za pár dní jsem šla za Petrem se slovy, že proč mi to neřekl, když věděl, že se kvůli tomu hádáme už x týdnů, a když ví, že se mnou naši nepočítají. Kdyby řekl hned, že budeme oba u něj, nemuseli bychom nic řešit. Na to mi jen odpověděl, že si myslí, že bych měla být u rodičů, že to bude pro mé dobro.

Včera jsme se tak šíleně pohádali, jsem z toho úplně smutná. Jak se vždycky na Vánoce těším, tak letos mi je z nich špatně. Nakonec jsem řekla, že když teda má problém se všemi variantami, tak pojedu domů už 20.12. a na Silvestra mě může vyzvednout, ale, že si žádné dárky dávat nebudeme a ani nebudeme slavit Vánoce, když není schopný strávit jeden den i se mnou. Nejhorší je, že dnes už jsem byla trošku v pohodě, ale jakmile jsem v obchodě viděla, jak všichni nakupují, zase se mi zastesklo a jsem na přítele nepříjemná.

Zajímal by mě váš názor na tuhle celou situaci… A hlavně, jak nemám být z toho všeho nepříjemná? Ráda bych své city a nálady ovládala, ale nejde to :,(

Moc děkuji všem, které to dočetly až sem!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 38 Další »
Reakce:
Venetia
Hvězda diskuse 37535 příspěvků 14.11.18 19:30
@Anonymní píše:
Ahoj maminky a vůbec, všichni, kdo tady jste :)

Nevím, jestli je tenhle příspěvek úplně vhodný na tuto stránku, ale řekla jsem si, že vy byste mi mohly „poradit“ a ulevit nejvíc, vzhledem k tomu, že už tohle máte určitě za sebou a ráda bych znala váš názor na následující situaci:

V srpnu jsme se s přítelem přestěhovali poprvé do společného bytu. Už od začátku tvrdil, že se mnou na Vánoce být nechce, protože nemáme děti - což mě trošku zamrzelo, protože pro mě začal společný „rodinný“ život už tím, že jsme spolu začali žít, ale nijak zvlášť jsem to neřešila, protože to řekl před kamarády, takže jsem myslela, že se spíše chtěl ukázat, jak má navrch.

Když jsem se ho zeptala po čase navážno, řekl, že teda chce být s rodiči. I když mě to mrzelo a raději bych byla s ním, řekla jsem, že teda fajn a navrhla, že 23.12. si uděláme Vánoce spolu a 24.12. ráno nebo dopoledne pojedeme každý ke svým rodičům. To byl pro něj taky problém, protože 24. ráno chodí k babičce na vánočku.

Navíc, doma jsem neměla s rodiči kdoví jak dobré vztahy, takže mi tak letmo naznačili, že se mnou na Vánoce ani nepočítají. Ačkoliv jsem to příteli řekla, nereagoval. Šíleně jsme se pohádali, ale rozdýchala jsem to a smířila se s tím, že přítel bude spokojený u rodičů a já se budu cítit jako vetřelec u vlastní rodiny.

O víkendu u nás byli ale kamarádi a ptali se, jak budeme trávit Vánoce. Když jsme řekli, že budeme každý u svých rodičů, všichni nechápavě koukali a kamarádka se zeptala: „A proč nejste spolu třeba u vašich nebo u rodičů od Petra?“ Načež Petr odpověděl: „Však můžeš být u nás na Vánoce, rodiče říkali, že by tě rádi uvítali.“ Ve mě by se v ten moment krve dořezal, ale nechtěla jsem se hádat a kazit večer, takže jsem to překousla. Za pár dní jsem šla za Petrem se slovy, že proč mi to neřekl, když věděl, že se kvůli tomu hádáme už x týdnů, a když ví, že se mnou naši nepočítají. Kdyby řekl hned, že budeme oba u něj, nemuseli bychom nic řešit. Na to mi jen odpověděl, že si myslí, že bych měla být u rodičů, že to bude pro mé dobro.

Včera jsme se tak šíleně pohádali, jsem z toho úplně smutná. Jak se vždycky na Vánoce těším, tak letos mi je z nich špatně. Nakonec jsem řekla, že když teda má problém se všemi variantami, tak pojedu domů už 20.12. a na Silvestra mě může vyzvednout, ale, že si žádné dárky dávat nebudeme a ani nebudeme slavit Vánoce, když není schopný strávit jeden den i se mnou. Nejhorší je, že dnes už jsem byla trošku v pohodě, ale jakmile jsem v obchodě viděla, jak všichni nakupují, zase se mi zastesklo a jsem na přítele nepříjemná.

Zajímal by mě váš názor na tuhle celou situaci… A hlavně, jak nemám být z toho všeho nepříjemná? Ráda bych své city a nálady ovládala, ale nejde to :,(

Moc děkuji všem, které to dočetly až sem!

taky by se mně to dotklo ,myslím, že jsi to udělala dobře

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18771 příspěvků 14.11.18 19:32

Vánoce jako svátky klidu a míru - ach jo. Musíš to tak hrotit? Jako poprděnej z tebe asi není, když se žene na Vánoce k mamince, to je jednou jistý, ale aby ses takhle vnucovala, to by mi teda bylo proti srsti. Já bych jako svobodná holka, co si může vybírat, přestala takový vztah považovat za vážný. Máš to zapotřebí?

Kriss Tina
Kelišová 6013 příspěvků 14.11.18 19:34

Taky bych byla dotčená. Já vždy byla s partnerem i když jsem este neměli děti. 24 sme jeli na oběd k mojim rodičům, večer sme byli sami a druhý den se jelo k jeho rodičům. S dětmi už sme doma celý Štědrý den a návštěvy u babiček děláme 25, 26

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 19:34

A kde se vnucuji? Řekla jsem, že žádné Vánoce slavit nebudeme a budeme každý u svých rodičů. Jen mě mrzí to, že jsem z toho tak špatná a nepříjemná. Nad vážnosti vztahu jsem poté hned uvažovat.

unuděná
Kelišová 5600 příspěvků 1 inzerát 14.11.18 19:35

Ja si myslim,ze podle sebe soudi tebe-cili ze on chce byt s rodinou a rodina ho uvita a tak nejak asi cekal,ze i ta tva na tom bude stejne.Mozna i proto nenavrhl spolecne Vanoce u jeho rodicu :nevim: Tady nezbyva nez si to v klidu vyrikat,neurikat od tohio, neurazet se.

jinak my take,dokud jsme nemeli deti (byt uz davno sestehovani),tra­vili stedre dny u rodicu a sesli jsme se obvykle 25.u nas a 26.u budoucich tchanovcu.az s detmi jsme meli spolecny stedry vecer a nemame pocit,ze by nam neco uteklo.naopak.Pro nas je stedry den rodinny svatek,kde se snazime sdilet co nejvice radosti a lasky,a to uprimne ve dvou neni ono ;)

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 14.11.18 19:36

No… je to divne (nevidet se na vanoce vubec s partnerem, se kterym ziju) :nevim: kdyz jsem byla s chlapem relativne chvili, tak rano jel k rodicum, ja bud doma nebo taky, a vecer jsme byli spolu. Tak to fungovalo i kdyz jsme nebydleli spolu, tak jsme se vecer sesli. Pak, kdyz uz jsme bydleli spolu dele a prisly dalsi vanoce, tak byl doma :nevim: rano se treba stavil za rodici nebo na ryby - ale to mi neva, aspon jsem mela klid na pripravu nebo jsem jela dat nadilku koni… tak to u Vas nejde? Ze vecer spolu?

Příspěvek upraven 14.11.18 v 19:37

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40462 příspěvků 14.11.18 19:37

je to divné že nechce na Vánoce být s tebou. my je trávili spolu ;) mrzelo by mne to hodně a prostě bych mu řekla jak to je :?

Ennny
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 14.11.18 19:38

Tak to by mě teda pěkně štvalo :cert: ale evidentě z vašeho vztahu není tak odvařený jak ty.

Kelsey
Hvězda diskuse 44893 příspěvků 14.11.18 19:38

Kdy te zacne brat, ze si jeho rodina? Az budete mit deti?
Mi by to mrzelo, pripadala bych si, ze jsem pro nej obtizny hmyz.
Takova neduvera do vztahu nepatri. Je to ponizujici.

terien
Echt Kelišová 8461 příspěvků 14.11.18 19:39

Udělala bych to samé co ty. Že chce být u rodičů, proti tomu nic, ale že tě nevezme sebou když ty vlastně nemáš kam jít je hnusný. Taky bych asi sundala růžové brýle a víc se zaměřila na chování partnera, jestli je zrovna tohle to, co od života chci.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 14.11.18 19:40

@Kelsey jo přesně a když nebudou mít děti tak ten štědrý den nebudou slavit nikdy spolu ,podle logiky pana inteligentního :roll:

hesnom
Kecalka 174 příspěvků 14.11.18 19:40

Me by to hrozne ranilo. S manzelem.jsme spolu 6 let, letos jsme se vzali, bydlime spolu 3 roky a vzdy jsme spolu byli na Vanoce. Ted to delame tak, ze na obed jdeme k tchyni, pak si dame darky, kaficko a na veceri jsme u.moji mamky. Po rozbaleni darku jedeme domu a dame si darky spolu. Letos tchyne leti pryc, tak pujdeme k moji mamce :) cekame miminko, pristi rok uz hezky doma :) ja byt na Tvym miste, byla bych taky smutna.

Celina
Závislačka 3607 příspěvků 14.11.18 19:40

Vůbec se ti nedivím, od partnera bych čekala jakoukoli variantu, ale vždy s výsledkem, že budeme spolu…ať už doma, nebo u jeho rodičů. Těšila bych se na první společné vánoce a k rodičům, jak jeho, tak k tvým se dá jet během svátků? U rodičů byl doteď, tak moc nechápu, proč se chce dál držet máminy sukně, když spolu bydlíte?
A argument, že nemáte děti mi teda přijde dost z cesty, to bude u rodičů každé vánoce, dokud nebudete mít děti :nevim: ?

Masina
Stálice 62 příspěvků 14.11.18 19:40

Tedy - zcela upřímně…z tohoto popisu vyplývá, že mu na tobě vůbec, ale vůbec nezáleží. A není to jen tak, že mu to nahodile ujede…hádáte se o tom už nějakou dobu a je mu to pořád jedno. A hraje divadlo před kamarády, dělá z tebe blbce. Z mého pohledu už rodina jste, pokud přemýšlíte nad společnou budoucností a bydlíte spolu. I si myslím, že až jednou budete mít dítě, najde si cestu, jak strávit vánoce v klidu, bez dítěte a s plným servisem. Snažíš se zkousnout jen tohle nebo se takto prosazuje i v jiných oblastech? Jestli jen tohle, tak zbystři a koukej, kdy začne prosazovat proti tvé vůli i další věci. Jestli se takhle hádáte o víc věcí, nepodřizuj se pořád a přemýšlej, jestli je to opravdu ten nejlepší chlap, kterého můžeš sehnat…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 38 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >