Reklama

Večeře školkového dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

miminkooo86
Stálice 77 příspěvků 04.09.18 20:21
Večeře školkového dítěte

Ahoj maminky, zajímalo by mě, co jí vaše školkové děti na večeři. Malý měl nejčastěji chleba s něčím, někdy polévku, příp. zbylé jídlo od oběda. Jenže od září je ve školce a já jsem dost v pasti z toho jejich jídelníčku :lol: Téměř každý den mají pečivo jak v dopolední svačince, tak i v té odpolední. Takže se mi úplně příčí, cpát ho tím i na večeři. S manželem máme obědy v práci a domů jezdíme až po 17h, takže extra vaření nestíhám. Nejí čerstvou zeleninu, vajíčka, zahuštěné polévky. Napadla mě snad už jen krupicová kaše a navařit po víkendech do zásoby, ale zase tak velký mrazák nemáme :zed: Přece to nemůže být tak těžké rozumně stravovat dítě, které chodí do školky. Máte nějaké tipy pro úplně marnou matku? :oops: :lol:

Příspěvek upraven 04.09.18 v 20:24

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Závislačka 4736 příspěvků 04.09.18 20:24

Já dávám třeba tousty, když nestíhám jinak vařím pro sebe a přítele do práce a udělám toho vždycky hodně že máme k večeři a druhý den k obědu, takže dneska třeba zapečené brambory. Náš měl třeba krupicovou kaši hned první den ve školce k obědu :mrgreen:

Serpentini
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 04.09.18 20:26

Možná kaše od mixitu. Já si je občas na véču dávám.

miminkooo86
Stálice 77 příspěvků 04.09.18 20:27

@Kriss Tina Zrovna tousty jsou taky pečivo :lol: Já si fakt nedovedu představit, že dojedu po 17h a budu stát u plotny. Navíc 2× denně maso (bezmasá jídla taky moc nechce a sladká už vůbec :zed: ) mi přijde taky na houby :zed: Asi v tom vidím zbytečnou vědu nebo nevím :lol:

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9664 příspěvků 04.09.18 20:29

Zrovna dneska měl dva rohlíky se sýrem a mléko, včera michana vajíčka, hodně dělám bramborové knedliky s vajíčkem, to milují, těstoviny, pac jsou rychle, toasty, minipizzy. Ale pecivo mame často. Nijak extra to neřeším

Kriss Tina
Závislačka 4736 příspěvků 04.09.18 20:30

@miminkooo86 tak jediněvtřeba nějaký salát, ale ono u těch dětí je to těžký, bez toho pečiva se moc studených jídel neobejde :D

miminkooo86
Stálice 77 příspěvků 04.09.18 20:31

@Serpentini Nejsem zrovna příznivcem instantních věcí :nevim:

milwinka
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 32 inzerátů 04.09.18 20:31

U nas je na večeři taky dost často krupicova kaše, cca 2× týdně, jinak třeba palacinky, pizza, pečené brambory, párky s pecivem a zeleninou, topinky, michana vajicka…

miminkooo86
Stálice 77 příspěvků 04.09.18 20:32

@Kriss Tina Dát mu salát, tak jde raději spát o hladu :mrgreen: No právě!!! :zed: :lol:

Limi123
Závislačka 3067 příspěvků 04.09.18 20:32

Grilovane maso na kontaktnim grilu. Priprava zabere tak 2 minuty + cca 10-20 minut grilovani. Naprosto bez prace. Zrovna se mi tu dela losos pote, co jsme pred chvili prisli z hriste.

Nebo cottage + toust (trocha peciva snad neuskodi). Nebo mit zamrazene leco, zapecene testoviny s masem a tak.

Příspěvek upraven 04.09.18 v 20:33

kruel
Kecalka 204 příspěvků 04.09.18 20:32

U nás vedou většinou studené večeře, dcera miluje jogurty, termixy atd. Takže si k večeři dává většinou už jen jogurt a pak mliko.
Je pravda že u nás ve školce je taky denně na snídani chleba s něčím, fakt téměř denne :roll: a to samé svačina odpoledne. Takže pokud mi nezbyde od oběda něco tak se spokojí e s jogurtem, tvarohovym dezertem… Ale dcera není kdovíjaky jedlik no, takže ji to stačí ale někdo může mít pak ještě hlad :nevim:

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9664 příspěvků 04.09.18 20:33

@Limi123 jo to je fakt, taky hodně využíváme. U nás na tom frčí pstruzi, papriky a hovězí ;) a je to rychlovka

cverunka
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 04.09.18 20:36

Mám to stejně jak ty. U nás se střídala tato jídla: puding, mléčná rýže, palačinky - klidně slané, tortila se šunkou, sýrem, kukuřicí a jogurtovým dresingem, vaječná omeleta s hráškem, nebo prostě klasické vařené jídlo…

kacz
Kelišová 6037 příspěvků 04.09.18 20:39

Normálně uvař, ne? Rizoto, těstoviny, omeletu, hamburgery, noky se špenátem, vždyť je to za 20 minut. Chodím domu před pátou, často chodime ven na kolo atd. a stejně vařím skoro denně.

Luca82
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 04.09.18 20:41

A ted tedy nejak nevim, co je na kousku chleba k dopoledni i odpoledni svacine tak spatneho.
Navic testoviny, palacinky, bila ryze atd., co tu nekteri zminuji jsou totez jako pecivo. Takze ve výsledku je to jedno.
To by musel mit bilkoviny se zeleninou - takze maso, vejce, syr se syrovou nebo tepelne upravenou zeleninou.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama