Velké téma "bydlení"

38
10.7.21 09:03

Velké téma "bydlení"

Nevím vlastně co chci psát ale asi se jen potřebuju v brečet 😏. Z té situace okolo bydlení 😒. Jsou zde mladé páry, které řeší to samé? Neskutečně premrstene ceny nemovitostí, čím dál tím víc se zvyšující úrok na hypo,…jak jste na tom vy? Jak bydlíte, žijete? My v 1+1 být tchyně, takže pouze za energie ale 1 dítě a druhé na cestě…myslíte, že takhle příšerná bublina okolo bydlení někdy splaskne? Vyplatí se počkat? Partner má průměrný plat ale i tak mám pocit, že pokud by jsme si museli vzít určitě nejméně 4 mega hypo, nebudeme mít ani na žrádlo 😖

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
686
10.7.21 09:10

Nesplaskne nic. Jdou nahoru ceny stavebního materiálu i pozemků. My jsme před pěti lety koupili v developerském projektu dům na klíč za 3,3 mil. a dneska má hodnotu 7 mil. Nové, stejné domy, ale na menším pozemku a ve stejné lokalitě nabízí developer aktuálně za 8mil. Kdyby to mělo splasknout, tak ten barák z fleku prodám a koupím si ho za 3,3 mil. znovu a bez hypo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
10.7.21 09:10

My žijeme v domě s tchánovci. Máme vše oddělené. Na patře svoji bytovou jednotku. Máme tedy 2+1 a jedno dítě. Jeden pokoj chybí, ale můžu být ráda i za to co mám. V našem městě už byt 2+1 stojí cca 4mil. a výše spíš. Ted se tu prodával 3+1 za 5,5mil. Ale dvě děti a 1+1 je teda odvaha…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
10.7.21 09:12

Jo, je to zoufaly. My meli obrovskou kliku a nemovitost koupili za smesnou cenu tesne predtim, nez to zacalo jit nahoru a jeste jsme stihli dokoupit pozemky. Dneska bychom si za ty prachy neskrtli a asi bych radsi zvolila stastny zivot v najmu, nez hypoteku na krev, kde prepocitavam penize na každý vylet a kino. :nevim:
Ale chápu te, i pro stredni tridu se staly na urcitych místech vlastni nemovitosti jen fantazií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15130
10.7.21 09:12

No my když si před lety brali hypotéku, měli jsme úrok 2,7 a byli šťastní, jak je nízký. Úroky teď jsou proti tomu luxusní. Ale ceny nemovitostí jsou příšerné. A dolů to moc nepůjde. Už jsme si s manželem říkali, že naše děti to budou mít hodně horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
10.7.21 09:14

Teď bude krize. Ceny stavebních materiálů jdou nahoru a jen tak dolu to rozhodně nepůjde. Taky s partnerem sníme o hezkém bydlení :srdce: Budeme se snažit, ale to co chceme vyjít samozřejmě nemusí. Snění mi nevezme nikdo.
Zatím bydlíme v pronajmu 2 + kk. Cena dobrá na ukor spatné dostupnosti. Není to v žádném velkém městě.

Příspěvek upraven 10.07.21 v 09:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30990
10.7.21 09:14

Vždyt nemusíš kupovat byt. Nedá se bydlet normálně v pronájmu? Dcera tak bez problémů bydlí v Ostravě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
10.7.21 09:16

@nozu úroky už jsou stejné jako máte vy ale tady je aspoň vidět, jak se to stále měni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
527
10.7.21 09:16

My jsme to stihli ještě včas, takže máme nový domek a hypotéku 2,5milionu. Teď je to s cenama horší a horší, už bysme na vlastní bydlení bohužel nedosáhli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
10.7.21 09:18
@Katherinak píše:
Nevím vlastně co chci psát ale asi se jen potřebuju v brečet 😏. Z té situace okolo bydlení 😒. Jsou zde mladé páry, které řeší to samé? Neskutečně premrstene ceny nemovitostí, čím dál tím víc se zvyšující úrok na hypo,…jak jste na tom vy? Jak bydlíte, žijete? My v 1+1 být tchyně, takže pouze za energie ale 1 dítě a druhé na cestě…myslíte, že takhle příšerná bublina okolo bydlení někdy splaskne? Vyplatí se počkat? Partner má průměrný plat ale i tak mám pocit, že pokud by jsme si museli vzít určitě nejméně 4 mega hypo, nebudeme mít ani na žrádlo 😖

Být vámi jdu se dvěmi dětmi do podnájmu 3+1, nebo aspoň 2+1. a až se po rodičáku i ty vrátiš do práce tak budete mít dva příjmy a bude to jinak. Nebo prostě bude v nájmu. Ale v 1+1 se dvěma dětma je drsné dosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10888
10.7.21 09:19

Víš, bydlení ve vlastním je prostě luxus. Ať chceš nebo ne. Proč si myslíš, že tak žije asi jen 15% obyvatel planety. Já žiju v Německu a tady je naprosto normální, že lidé žijí celý život v podnájmu. Nutno tedy dodat, že tady jsou jiné zákony a máš jako nájemník velkou ochranu. Mně to tak třeba vyhovuje, ale nejsem ten člověk, který by vyloženě toužil po vlastním, no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18133
10.7.21 09:19

@Katherinak nesplaskne, nevěřím tomu, navic teď vzrostly ceny i za materiál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
10.7.21 09:20

@Katherinak znam jednu rodinu, která bydlela v 1kk se dvěma dětmi a psem. Manžel byl tedy pořád v práci a domů se chodil jen vyspat, ale bydleli tak docela dlouho. Prostě byli hodně venku. A byt měli uzpůsobeny - zasouvací postel apod. Můžete ale zkusit podnájem, ceny v některých městech docela spadly. Co se týká cen nemovitostí, tak je to těžké předpovídat. Sice teď vše roste, ale osobně nevěřím, že to poroste dalších 10 let. Počkala bych třeba 5 let a přijde krize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18133
10.7.21 09:22

@Aduš8 to mas pravdu, ze vlastní bydlení za hranicema ČR není tak časté

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15130
10.7.21 09:22

@Katherinak no já už to moc nesleduji, my už máme doplaceno. Ale při refinancování jsme pak měli úroky mnohem menší… Tohle bylo startovací číslo před 15 lety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat