Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@M_Vladim píše:
Některé vady jsou neslučitelné s běžným životem, jiné slučitelné jsou. Někdo má třeba klaustrofobii. Neměl by proto vychovávat děti?
Tady jde spíš o to, že to vyvolává vzpouru na našich nejzákladnějších pudových rovinách, na řadu musí přijít rozum.My sami jsme ta potopa a jen my jí můžeme zastavit.
tak já beru slučitelné vady s životem, jako životaschopné a neslučitelné, jako mrtvé…
ale chápu, jak to myslíš…jen ta orientace, vlastně spíš zařazení těch adoptovaných děti bude prostě asi horší..myslím do normálního vztahu..ale třeba ne..ono láska si moc s rozumem nerozumí
…Ty když jsi se někdy zamiloval, tak ses choval rozumně?
Takže vlastně ani nevím, jak by pak měl přijít na řadu rozum ![]()
My, jako potopa? Spíš pohroma
…
@Kralikcek píše:
a Ty jsi se ženil v kostele, nebo něco takové? Máš s vírou nějakou přímou spojitost?
Ono vždy a v všem se najde pár radikálů, fanatiků…
Byl jsem pokřtěn, biřmován a nucen chodit k faráři na výuku (nucen ve smyslu jako nucen třeba do školy).
Pak jsem zjistil, jak je svět někdy hnusný a hlavně lidi krutí. Tk mě přimělo opustit představu laskavého biha, co nás všechny miluje. A oak jsem zjistil, že nepotřebuji mít nad sebiu nějakou představu superbytisti, která na všechno dohlíží a nakonec ty zlé spravedlivě potrestá. A začal žít dle čínského přísloví, co mam v profilu. To totiž naprosto dokonale stačí, pokud by jej všichni dodržovali
@Milan42 píše:
Byl jsem pokřtěn, biřmován a nucen chodit k faráři na výuku (nucen ve smyslu jako nucen třeba do školy).Pak jsem zjistil, jak je svět někdy hnusný a hlavně lidi krutí. Tk mě přimělo opustit představu laskavého biha, co nás všechny miluje. A oak jsem zjistil, že nepotřebuji mít nad sebiu nějakou představu superbytisti, která na všechno dohlíží a nakonec ty zlé spravedlivě potrestá. A začal žít dle čínského přísloví, co mam v profilu. To totiž naprosto dokonale stačí, pokud by jej všichni dodržovali
no jo, ale svět si tvoříme my…Zemi pro nás „utvořil“ Bůh…
Lidi se krutí nerodí…to jsem slýchávala mnohokráte…stejně jako pes se zlým nenarodí…akce plodí reakci ![]()
Na profil Ti kouknu
…
edit:to přísloví je taky v Bibli ![]()
Milí zlatí, nemám potřebu se ke všemu zde vyjadřovat. Co jsem chtěla jsem autorce napsala, nenechám se zatáhnout do nenávistné konverzace plné očerňování. Mám lepší věci na práci. Kdo chce si může Bibli přečíst sám a najít si v ní to, jak se Bůh dívá na lidi. Bůh nenazyvá homosexuály ani jiné lidi ohavností. On tak nazývá činy homos. Lidi miluje. Kdo chce, nechť dále pátrá sám.
Já se loučím.
@Kralikcek píše:
tak já beru slučitelné vady s životem, jako životaschopné a neslučitelné, jako mrtvé…ale chápu, jak to myslíš…jen ta orientace, vlastně spíš zařazení těch adoptovaných děti bude prostě asi horší..myslím do normálního vztahu..ale třeba ne..ono láska si moc s rozumem nerozumí
My, jako potopa? Spíš pohroma…Ty když jsi se někdy zamiloval, tak ses choval rozumně?
Takže vlastně ani nevím, jak by pak měl přijít na řadu rozum…
Tak, já jsem také pochyboval. Ale praxe ukazuje, že děti z homosexuálních rodin mají lepší start do života než ty z dětských domovů (ono taky každému děti nesvěří, že). Takže místo pochyb rozum.
![]()
@M_Vladim píše:
Tak, já jsem také pochyboval. Ale praxe ukazuje, že děti z homosexuálních rodin mají lepší start do života než ty z dětských domovů (ono taky každému děti nesvěří, že). Takže místo pochyb rozum.![]()
Tak to určitě…kor teď v době, kdy genderově rovná pravidla už nějaké mužské a ženské práce úplně vylučují..rozdílnost anulují…
Já to spíš myslela tak, že pokud by třeba muži adoptovali holčičku, tak jak by se učila ona v sobě tomu ženskému…kdyby to neviděla u mami?
Nebo kdyby muži adoptovali chlapečka, tak jak by pak vnímal tu ženskou roli, kam si ji dosadil…
Ale v domově dětském nemají ani jedno z toho, což je taky fakt ![]()
@truelly píše:
U katolické církve shovívavost nehledej
Ani v jinych hlavních náboženstvich není pro homosexualitu pochopení.
Jinak já osobně, je mi to jedno, nechť si každý dela, co uzna za vhodne, dle svého svědomí a vědomí. Ale na libaci se ci muchlovaci se pár se opravdu dívat nepotrebuji. Nemusím tyhle projevy na veřejnosti ani od heterosexualnich paru, od homosexualnich uz vubec. Nicmene bych se nikdy nijak nezapojila do podpory jakékoliv cinnosti spojene s LGBT komunitou. A naprosto uprimne musím říct, že jsem ráda, ze nejsem lesba.
@Mičule píše:
Milí zlatí, nemám potřebu se ke všemu zde vyjadřovat. Co jsem chtěla jsem autorce napsala, nenechám se zatáhnout do nenávistné konverzace plné očerňování. Mám lepší věci na práci. Kdo chce si může Bibli přečíst sám a najít si v ní to, jak se Bůh dívá na lidi. Bůh nenazyvá homosexuály ani jiné lidi ohavností. On tak nazývá činy homos. Lidi miluje. Kdo chce, nechť dále pátrá sám.
Já se loučím.
Citace z Kralické Bible, III. kniha Mojžíšova, Kapitola 18, 22:
Nebudeš obcovati s mužským pohlavím, scházeje se s mim jako s ženou; nebo ohavnost jest.
konec citace
Odkazy: na tutéž knihu Mojžíšovu, kapitola 20, 13. dále naEpištoly sv. Pavla Římanům, Korintským (za citací) :
k. Mojžíšova, kapitola 20, 13.:
Akdož by se scházel s pohlavým mužským jako s ženou, ohavnost učinili oba dva. Smrtí umrou, krev jejich bude na ně.
Epištoly sv. Pavla Římanům I. 27:
A podobně i mužské pohlaví, opustivše přirozené užívaní ženy, rozpálili se v žádosti své jedni k druhým, mužské pohlaví s mužským pohlavím mrzkost pášíce, a spravedlivou mzdu, kteráž na jejich blud slušela, sami na sebe uvodíce.
Epištoly sv. Pavla Korintským kapitola 6, 9. :
Zdališ nevíte, že nespravedliví dědictví království Božího nedosáhnou? Nemylte se, ani smilníci, ani modláři, ani cizoložníci, ani měkci, ani samcoložnici. konec citátu.
Takže ani impotenti nedojdou království Božího, a nikoli homo, ale samcoložnici. ![]()
Ty podle k. M. 20,13. zabít.
Potud Kralická Bible, reedice z roku 1938, podle vydání Kralického z roku 1613.
@Alladina píše:
Ani v jinych hlavních náboženstvich není pro homosexualitu pochopení.
Jinak já osobně, je mi to jedno, nechť si každý dela, co uzna za vhodne, dle svého svědomí a vědomí. Ale na libaci se ci muchlovaci se pár se opravdu dívat nepotrebuji. Nemusím tyhle projevy na veřejnosti ani od heterosexualnich paru, od homosexualnich uz vubec. Nicmene bych se nikdy nijak nezapojila do podpory jakékoliv cinnosti spojene s LGBT komunitou. A naprosto uprimne musím říct, že jsem ráda, ze nejsem lesba.
Velká část ne a je jasné, proč…
Každý je rád, když mu nechybí noha, není slepý, nemá myastenii, nebo není čtyřprocentní. ![]()
@Anonymní píše:
Hezkou neděli přeji. Mám takový dotaz, hlavně na striktně věřící. Nemusí to být přímo někdo, kdo se hlásí k římskokatolické církvi, celkově kdo vyznává Bibli, je silně věřící v Boha, jak se dívá na homosexualitu? Vylučuje se to nějak? U nás kněz říká, že homosexualita je nemoc, že člověk se musí kát a žít v celibátu pokud je gay/lesba, protože partnerství mezi stejným pohlavím je hřích. Jak to vidíte vy? Mně to přijde kruté.
To je v dnešní době velmi citlivé a těžké téma. Nicméně, Bůh je svrchovaný. Je to náš Stvořitel. On je Láska, ale zároveň je taky spravedlivý. On ví nejlépe, co je pro nás dobré, a co vede ke zničení a zatracení. Tento svět je ve vzpouře vůči svému Stvořiteli. Sami vidíme, jak se podmínky k životu čím dále, tím více zhoršují, jak se posouvají hranice kdejakých špatností. Je to všechno důsledek odklonu lidí od Boha, a jeho přikázání. Toto všechno předpověděl už Ježíš Kristus v době Jeho působení tady na zemi. Bůh miluje každého člověka, ale nenávidí hřích. Ježíš Kristus přišel na tento svět, aby nás zachránil/spasil/ od věčného zatracení. Proto šel na kříž za každého z nás. Je to obrovské gesto lásky Boha-Otce vůči nám, hříšným lidem. Je to Boží amnestie/milost pro každého, kdo to přijme vírou. Jestli chceme jednou žít v Božím království, kde už není smrt, ani války, ani nemoci, ani žádná špatnost a nečistota, pak musíme už tady v těle bojovat proti různým nečistotám a pokušením, které číhají na každého z nás. Každý má svoje slabé místa, proto nemáme soudit jeden druhého, ale se podepírat, povzbuzovat, a ano, i napomínat, pokud vidíme, že bratr, nebo sestra neustále setrvává v nějakém hříchu. Ale hlavně se máme jedni za druhé modlit, a vyprošovat Boží pomoc a milost za všechny. Bůh může uzdravit každého. Kdo prosí, ten dostává. Ježíš Kristus nám taky přišel představit Boha-Otce takového, jaký opravdu je. Podle vlastností, které měl/má Ježíš Kristus, si můžeme představit i Boha, Stvořitele takového, jaký opravdu je. Přeji všem Boží milost. ![]()
@M_Vladim píše:
Citace z Kralické Bible, III. kniha Mojžíšova, Kapitola 18, 22:
Nebudeš obcovati s mužským pohlavím, scházeje se s mim jako s ženou; nebo ohavnost jest.
konec citace
Odkazy: na tutéž knihu Mojžíšovu, kapitola 20, 13. dále naEpištoly sv. Pavla Římanům, Korintským (za citací) :
k. Mojžíšova, kapitola 20, 13.:
Akdož by se scházel s pohlavým mužským jako s ženou, ohavnost učinili oba dva. Smrtí umrou, krev jejich bude na ně.
Epištoly sv. Pavla Římanům I. 27:
A podobně i mužské pohlaví, opustivše přirozené užívaní ženy, rozpálili se v žádosti své jedni k druhým, mužské pohlaví s mužským pohlavím mrzkost pášíce, a spravedlivou mzdu, kteráž na jejich blud slušela, sami na sebe uvodíce.
Epištoly sv. Pavla Korintským kapitola 6, 9. :
Zdališ nevíte, že nespravedliví dědictví království Božího nedosáhnou? Nemylte se, ani smilníci, ani modláři, ani cizoložníci, ani měkci, ani samcoložnici. konec citátu.Takže ani impotenti nedojdou království Božího, a nikoli homo, ale samcoložnici.
Ty podle k. M. 20,13. zabít.
Potud Kralická Bible, reedice z roku 1938, podle vydání Kralického z roku 1613.
Neboť není rozdílu. Všickniť zajisté zhřešili, a nemají slávy Boží. Spravedlivi pak učeněni bývají darmo, milostí jeho skrze vykoupení, kteréž se stalo v Kristu Ježíše. (Kralická)
Není totiž rozdílu: 23 všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy; 24 jsou ospravedlňováni zadarmo jeho milostí vykoupením v Kristu Ježíši. ( Ekumena) Řimanům 3, 23
Pleteš jabka a hrušky. Za hřích se ve starozákonni době i ukamenovávalo. Ale to byl jen rozsudek pro tento svět- čas. Je jedno jestli někdo hřeší homosexuální praktikou, cizoložstvím, vraždou, krádeží nebo úplně obyčejnou lží, závistí…atd. I za to by byla věčná smrt. Nikdo není sám o sobě dost dobrý, aby vešel do nebe. Proto Ježíš za každého člověka zaplatil. To je poselství Nového zákona. A o tom je křesťanství.
ale o tom to téma není.
@Anonymní píše:
Hezkou neděli přeji. Mám takový dotaz, hlavně na striktně věřící. Nemusí to být přímo někdo, kdo se hlásí k římskokatolické církvi, celkově kdo vyznává Bibli, je silně věřící v Boha, jak se dívá na homosexualitu? Vylučuje se to nějak? U nás kněz říká, že homosexualita je nemoc, že člověk se musí kát a žít v celibátu pokud je gay/lesba, protože partnerství mezi stejným pohlavím je hřích. Jak to vidíte vy? Mně to přijde kruté.
Sedí chlapeček na schodech kostela a pláče. Přijde k němu kněz a říká mu…„Proč pláčeš?“
„Ale, dostal jsem pětku, poznámku a pohádal se s nejlepším kamarádem.“
„A nechceš se jít vyzpovídat? Třeba by ti to pomohlo…“
„Ne dekuji, na sex dnes nemám ani pomyšlení.“
@Milan42 píše:
No moment, jak do kostela zajdu? Takovou hříšníci má přece boží hněv spálit na popel, hned jak položíš nohu na práh kostela, ne?Že by něco bylo jinak, než jak tvrdí fanatici?
I přes hrozící pekelná muka nám Bůh hodně žehná.