Vlastní byznys - jak začít

Oplbdnd
23.6.20 13:54

Vlastní byznys jak začít

Začela sem vyšívat obrázky na jednobarevná trička pak mě napadl nápad je prodávat něco málo už sem prodala ale nějak nevím kde jak začít pořádně

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4198
23.6.20 14:02

To mate blby no :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Oplbdnd
23.6.20 14:07

@Cenarius hmmm a vy jste těžce nepříjemná

• Nahlásit
  • Citovat
942
23.6.20 14:13

Kde začít? Pokud jsi to ještě neudělala, tak tím že si zajistíš živnosťák. A prodávat pak můžeš třeba na Fleru, přes různé FB skupiny, kde lidé nabízejí své výtvory :nevim: Anebo si zařiď vlastní eshop.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
318
23.6.20 14:14

Živnostenský list a můžeš začít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1904
23.6.20 14:16

Pro takový byznys kombinace ŽL a Fleru. Až časem třeba přesun na vlastní eshop apod.

Ale připrav se na komerční neúspěch ;) Pro většinu lidí je to udržitelné jen jako hobby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17057
23.6.20 14:16

A máte na nějakou vstupní investici? To chce zařídit ŽL, pokud to chcete prodavat oficiálně (ne treba jenom na bazaru), udelat si stranky- eshop, reklamu, viděla sem i docela dost stránek na fb, kde se podobné věci nabízí, nebo oslovit nějakou blogerku třeba, dát jí něco na vyzkoušení, aby tě pak zmínila v nějakém příspěvku, ony mívají tisíce sledujicich a dostaneš se tak líp do podvědomí lidí. Ale jako záleží jestli to chceš delat ve větším nebo udělat pár triček sem tam a někde to nabídnout neoficiálně :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
23.6.20 14:19
@Oplbdnd píše:
Začela sem vyšívat obrázky na jednobarevná trička pak mě napadl nápad je prodávat něco málo už sem prodala ale nějak nevím kde jak začít pořádně

Spočti si náklady a potenciální příjmy, poptej v okolí jestli by o to byl fakt zájem a pak si dojdi na živnosťák zajistit si oprávnění :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
23.6.20 14:21

Udělej si za tisícovku živnosťák a dobře se začíná založením skupiny na Facebooku, na Instagramu. Ale chce to fakt denně něco hezkého nafotit, mít to dobře udělané, být připravena na možné nájezdy kritiků - jaké to má atesty, původ a složení textilu + lidi si navymýšlejí zákonitě to, co máš ALE jinak. :mrgreen: Není to jen tak, že něco našiješ a prodáš třikrát tak draho. :nevim: Vpodstatě proč ne, když to nepůjde, tak to zas nebude nijak likvidační. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
23.6.20 14:26

@Oplbdnd domáce hand made výrobky pomáhajú predávať viaceré portály, napr. u nás na SK https://www.sashe.sk/
do celého sveta to môže byť https://www.etsy.com/

myslím, že sa tam nájde niekto kto by Vám vedel poradiť konkrétnejšie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18136
23.6.20 14:28

Kolik takových triček vyrobis denně? Kolik jich přidáš? ZL rovna se sociální a zdravotní možná id ledna EET atd std

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17057
23.6.20 14:35

@jahuhudka stačí ji vedlejší činnost, kdyby to měla jako bokovku k práci, tak se žádné pojištění neodvadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
23.6.20 16:42
@Oplbdnd píše:
@Cenarius hmmm a vy jste těžce nepříjemná

Pcha. Ja jsem vzdycky prijemnej jak med :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.6.20 17:06
@Kriss Tina píše:
@jahuhudka stačí ji vedlejší činnost, kdyby to měla jako bokovku k práci, tak se žádné pojištění neodvadi.

Jako fakt? To jsem nevedela. Takže já jako blbec platila zdravotní i sociální. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
17057
23.6.20 17:12
@Anonymní píše:
Jako fakt? To jsem nevedela. Takže já jako blbec platila zdravotní i sociální. :,(

Hele asi takhle, to pojisteni se neplati v prvnim roce te cinnosti, potom je to nejak snížené a důchodové se platí až od nějaké částky, kdyby prodala sem tam něco, tak akorat po tom roce bude platit nejakou část zdravotního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama