Vrácení daní 1

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Makiina
Povídálka 27 příspěvků 09.04.18 09:07
Vrácení daní 1

Holky mám dotaz. Od unora tohoto roku jsem na neschopence ted jsem volala na firmu a tam mi řekli že žádný daně nedostanu že mi to nevyšlo a co ten celej minulej rok to sem dělala asi jen tak pro nic za nic ne. Jak to ted mám řešit?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18542 příspěvků 09.04.18 09:09

A za co by ti měli vracet daně? Máš děti, hypotéku, nebo něco? V předchozích letech ti něco vraceli?

Makiina
Povídálka 27 příspěvků 09.04.18 09:14

Tak snad každej pracující má nárok na vrácení daní ne i když nemá děti nic… minulej rok jsem daně normálně dostala a ted když jsem těhotná a na neschopence od unora nedostanu nic?

pikola
Neúnavná pisatelka 18542 příspěvků 09.04.18 09:18
@Makiina píše:
Tak snad každej pracující má nárok na vrácení daní ne i když nemá děti nic… minulej rok jsem daně normálně dostala a ted když jsem těhotná a na neschopence od unora nedostanu nic?

Určitě to není tím, že by jsi na neschopence, protože daně jsou za loňský rok. Každý má nárok podat daňové přiznání, otázka, co si tam chceš vracet :nevim:

Kacaba90
Povídálka 43 příspěvků 09.04.18 09:23

@Makiina co to je za blbost, že každý pracující má nárok na vrácení daně? nevidím důvod, uplatňovala jsi aspoň životko nebo úvěr nebo něco? neschopenka s tím nemá nic moc společného

Trinetka
Závislačka 4574 příspěvků 09.04.18 09:28

@Makiina Pokud vaše účetní daní tak, že dostáváte víc ve výplatě, tak se dokonce může stát, že budeš daně doplácet.. Pokud nemáš nějaké podstatné položky, které by ti vratku zvýšily, tak se to opravdu může,,podařit,, že nedostaneš nic.. Hodně účetních to dělá teda spíš tak, že se na mzdě ubere víc, tak nějaká vratka vzniká vždy, ale už sem se setkala i s velmi přesně počítanou daní, že opravdu šul nul.. A za letošní rok, až ti za rok budou vracet daně, ti přeplatek vznikne například díky té neschopence (zase se to děje spíš obvykle ale..)

eumedon
Extra třída :D 12655 příspěvků 09.04.18 09:34
@Makiina píše:
Tak snad každej pracující má nárok na vrácení daní ne i když nemá děti nic… minulej rok jsem daně normálně dostala a ted když jsem těhotná a na neschopence od unora nedostanu nic?
Nemá. Každý, kdo má přeplatek na daňových zálohách, má nárok na vrácení tohoto daňového přeplatku.

Makiina
Povídálka 27 příspěvků 09.04.18 09:35

Takže já co nemám nic ani děti jen prostě jsem zaměstnaná nedostanu nic? tohle co je za blbost minulej rok jsem dostala 5,5 tisíce za daně a ted nedostanu nic? to mi nejde do hlavy

eumedon
Extra třída :D 12655 příspěvků 09.04.18 09:37
@Makiina píše:
Takže já co nemám nic ani děti jen prostě jsem zaměstnaná nedostanu nic? tohle co je za blbost minulej rok jsem dostala 5,5 tisíce za daně a ted nedostanu nic? to mi nejde do hlavy

Jestli jsi nic nepřeplatila, tak logicky není co vracet.

pikola
Neúnavná pisatelka 18542 příspěvků 09.04.18 09:37
@Makiina píše:
Takže já co nemám nic ani děti jen prostě jsem zaměstnaná nedostanu nic? tohle co je za blbost minulej rok jsem dostala 5,5 tisíce za daně a ted nedostanu nic? to mi nejde do hlavy

U stejného zaměstnavatele? To se musíš zeptat účetní a ne nás.

Makiina
Povídálka 27 příspěvků 09.04.18 09:37

Odvádím 200000kč daní za rok a nedostanu ani korunu?:D

Kacaba90
Povídálka 43 příspěvků 09.04.18 09:40

@Makiina to sis jako nepřečetla nic, co se tady píše? pokud ti nevznikl přeplatek, nedostaneš nic…a hotové, šlus a šmitec ;-)

pikola
Neúnavná pisatelka 18542 příspěvků 09.04.18 09:40
@Makiina píše:
Odvádím 200000kč daní za rok a nedostanu ani korunu?:D

Tak si to spočítěj sama :nevim: https://www.penize.cz/…a-kalkulacka

leyllae
Povídálka 49 příspěvků 09.04.18 09:43

Záleží na tom, zda jsi v lednu a únoru vůbec nějaké daně zaplatila, pokud ne, tak ti nemají z čeho vracet. Podívej se do výplatní pásky.

nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 09.04.18 09:44
@leyllae píše:
Záleží na tom, zda jsi v lednu a únoru vůbec nějaké daně zaplatila, pokud ne, tak ti nemají z čeho vracet. Podívej se do výplatní pásky.

Ale to je snad jedno, když se to počítá za minulý rok, nebo ne?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček pod tlakem: Milenka Gelemová udělala scénu kvůli dovolené a Dádě

Ač to mezi Felixem Slováčkem (75) a jeho o desítky let mladší milenkou Lucií... číst dále >

Brněnská hvězdička Nela Slováková: Údajně bohatého přítele Martina pustila k vodě

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (28) je zase volná! Vztah... číst dále >

Články z Ona Dnes

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama