Vrácení daní - dlouhodobá prac.neschopnost

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2045
30.10.19 16:12

@j.a.n.i1
Moc děkuju za odpověď :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4899
30.10.19 16:13
@j.a.n.i1 píše:
Pakto bude co zaplatil na danich plus cca 6000 plus cca 14000,–

Takže dostane zpět všechno, co odvedl + 6 za dítě, 14 za poplatníka, chápu to správně, že jo? Takže kdyby odvedl třeba plácnu 20 tisíc, tak dostane 40 tisic? :think: Nebo v tom mám ještě hokej? :lol: Občas si totiž sedím na vedení :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8518
30.10.19 16:50

Hrubá mzda 32000,– = superhrubá 42900,–
záloha na daň sražená měsíčně 3100,–

leden - duben celkem základ daně 171600,– = daň 25740,–
mínus sleva na poplatníka 24840,– - sleva na manželku 24840 = daň 0,– Kč

záloha na daň sražená za 4 měsíce 4×3100,– = 12400,–
bonus na dítě 15204,–
Takže k vrácení 27604,–

To jen tak z hlavy v rychlosti. Snad jsem se nikde nesekla.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 16:56
@NinaU. píše:
@j.a.n.i1
S dovolením se vetru.
Leden - červen v práci, 1.7. - 23.10. PN, nyní mateřská. Nemocenskou mi počítali z cca 38 tisíc hrubého. Kolik dostanu vráceno na daních příští rok, pokud jsem dosud uplatnovala jen slevu na poplatníka a nic jiného?

Měla jsem to hodně podobne a vraceli mi asi 13 tisíc :mavam:

  • Citovat
  • Upravit
4899
30.10.19 17:29

@Hanula1212 sleva na poplatníka 24840,– je za rok ne? Manžel ji ale využil jen 5 měsíců :nevim: Rozepsala jste to moc hezky, ale úplně se v tom ztrácím.. :nevim:… A bonus na dítě taky 5 měsíců uplatnil.. :nevim:

Příspěvek upraven 30.10.19 v 17:34

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8518
30.10.19 17:34

Ano, sleva na poplatníka 24840,– je roční a nekrátí se. Ani kdyby poplatník v průběhu roku zemřel.
Neberte, co bylo v průběhu roku. V rámci zúčtování se vše přepočítává znovu dohromady. Sečtou se příjmy za celý rok a odečítají se slevy za celý rok.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4899
30.10.19 17:37

@Hanula1212 no ale přece to nemůže dostat za celý rok těch 24840, - za poplatníka a 15204,– za dítě, když tu daňovou úlevu už v pěti měsících měl ve výplatě ne? Jestli chápete, jak to myslím :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81495
30.10.19 17:58
@Hanula1212 píše:
Hrubá mzda 32000,– = superhrubá 42900,–
záloha na daň sražená měsíčně 3100,–

leden - duben celkem základ daně 171600,– = daň 25740,–
mínus sleva na poplatníka 24840,– - sleva na manželku 24840 = daň 0,– Kč

záloha na daň sražená za 4 měsíce 4×3100,– = 12400,–
bonus na dítě 15204,–
Takže k vrácení 27604,–

To jen tak z hlavy v rychlosti. Snad jsem se nikde nesekla.
:mrgreen: husty
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8518
30.10.19 18:18

@donutkaP mzdu co dostával měsíčně taky do zúčtování dává, i když ji zdaňoval měsíčně. Dává tam znovu příjmy, takže tam musí dát i všechny slevy. A co se týká slevy na dítě. V měsíční mzdě fungovalo daň. zvýhodnění jako sleva na dani. Díky tomu mu srazili nižší zálohu na daň. Z hlediska ročního funguje jako bonus. Protože se nejdřív uplatní sleva na poplatníka, pak na manželku a až pak dítě.
Ber to tak, že roční zúčtování je jak kdybys vzala všechny výplatnice za celý rok a vše sčítala a odečítala dohromady.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8518
30.10.19 18:19
@Lama Lama píše: :mrgreen: husty

profesionální deformace po více než 20letech :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20926
30.10.19 18:19

@donutkaP vsak tam pak ma za leden az duben tech cca 12 tis co realne na danich zaplatil, co mu pak teda vrati.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4899
30.10.19 18:45

Já tomu pořád stejně moc nerozumím a to jsem si myslela, že o tom nějaké základní povědomí mám :lol: teď jsem namatkově koukla na dubnovou výplatní pásku s co se týče daní, tak je tam toto..

Vypočtená záloha na daň 5925,–
Sleva na poplatníka 2070,–
Záloha na daň po 1. slevě 3855,–
Daňové zvýhodnění - sleva 1267,–
Měsíční záloha na daň 2588,–

Čili když by každý měsíc měl zálohu za daň 2600,– tak je to za 4 opracované měsíce 10400,– (květen nepočítam, to nepracoval celý) takže by dostal, podle toho co tu bylo psáno na první stránce, slevu na poplatníka a dítě za červen - prosinec + těch 10400,–?

Více už moje hlava asi nedá.. Takhle mi to přijde logické, ale nevím nevím 🤷‍♀️ :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20926
30.10.19 19:03

@donutkaP měsíční záloha x4, je to co zaplatil na dani a vrátí mu, plus celý bonus za dítě. Tak to chápu já. Tak to bude o něco míň než bylo psání výš.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8518
30.10.19 19:07

@donutkaP ale to měl hruboiu mzdu 29000,– nikoli 32000,–
Takže když budu brát sraženou zálohu 2588,– tak za ty 4 měsíce bude vráceno 4×2588,–. Roční daň pokryje sleva na poplatníka, takže daň za 2019 bude 0,– Kč, takže to co bylo vybráno na zálohách bude vráceno - tedy těch 4×2588,–
Ale ještě dostane bonus na dítě 15204,– Kč. Bonus jde do mínusu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4899
30.10.19 19:07

@Cenarius já jsem se právě dočetla všude něco trochu jiného, tak v tom mám pěkný guláš :lol: Předtím tu zase bylo psáno že určitě dostane slevu na poplatníka a dítě, tak jako tak a plus to co odvedl, tak já už fakt nevím :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody

Ikona - Petr Novák

Mgr. Petr Novák