Vratka daně - kolik máte?

Anonymní
28.4.10 14:02

Vratka daně - kolik máte?

Ahojky, včera mě trošku šokoval manžel, když přišel s výplatnicí a na ní bylo 122Kč jako vratka daně. My v práci dostávali v rámci ročních zúčtování daní v řádu tisícikoruny (já mívala většinou 5-6tis.), tak by mě zajímalo, jestli jste se už někdy setkaly s tak malou částkou, jestli nemohla udělat jejich účetní chybu. Manžel si odečítá obě děti, ale mě si uplatnit nemohl, měla jsem loňskou mateřskou vyšší než 68000Kč. V minulé práci dostával zpět cca 5-6tis. Zkusila bych to přepočítat, ale manžel domů výplatnice nenosí, má jich doma jen pár, tak by musel požádat účetní a to se mu moc nechce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11082
28.4.10 14:06

Vzhledem k tomu, že progresivita zdanění byla zrušena, je logické, že vratky jsou výrazně nižší než dříve. Pokud byl dotyčný zaměstnaný po celý rok, neuplatňoval slevu na manželku ani např. odpočet za zaplacené úroky z hypotéky apod., nevrátí mu ani korunu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
28.4.10 14:08

Ahoj Anonymní tak minulý rok přišel dom manžel s tím, že mu vrátili na daních 90kč ( dělali mu je v práci ) J8 byla toho času na rodičovské takže měl nárok na odpočet manželky protože můj příjem nepřesáhl 68ráců za rok přivydělávám si a rodičák se do příjmů nepočítá.
V práci mu nic neřekli kdo by se také dělal s papírama navíc. Letos jsem to zkoumala více a poprosila tchána dělá daň.poradce ať nám to dá dohromady a podal to i zpětně za rok 2008 takže nám vrátili poměrně slušnou částku :pankac: :pankac: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.10 14:50

mě vratili taky asi stovku. Pokud neuplatnil nějaké slevy a odečty, tak se skoro nic nevrací. U nas vrací manželovi víc, ale kvůli hypotéce…

• Nahlásit
  • Citovat
4395
28.4.10 15:13

Jak uz psaly holky, pokud na konci roku neuplatnuje nic navic nez v prubehu roku, tak se nemusi vracet nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20100
28.4.10 15:43

a nemáte třeba penzijní připojištění? Tam se dá taky odečíst, nebo pokud jste poskytli sponzorský dar vyšší než 1000Kč a jak už holky psaly - pokud nemá co by uplatnil jiného než to, co se uplatňuje průběžně během roku (tj. odečet na děti se dělá každý měsíc) tak není co by vám vraceli :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
3.5.10 12:33

To je jakésik divné, ne ? Co odečíst ještě nějaké pojistky a podobně ? :nevim: Hele ty pásky ať si chlap vyžádá, však na tom nic není..
Nám letos vrátili 29tis :nevim: - manžel si odpočítáva dceru a pojistku, mně mohl pouze do října 2009.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
13.5.10 19:27

Ahojky,
z daní si můžete odešít za daný rok zaplacené životní pojištění, max. 12 tisíc, penzijní připojištění, třeba taky bezplatnej odběr krve - za jeden 2 tisíce atd.
pak úroky z hypotéky atd. - více info naleznete v zákonu o daních z příjmů, paragrafy 35ba a c. Ještě si můžete odečíst nějakou tu slevu, pokud studujete.
Pokud nic z výše vyjmenovaného nedodáte, tak vám toho moc nevrátěj :lol: vrátěj vám jen takhle malou částku, a to rpoto, protože základ daně u mzdy se zaokrouhluje nahoru a při ročním zúčtování dolů:) a pokud vám má fú vracet, tak jen nad částku 50 Kč:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rosta 88
21.3.12 18:31

ja bych se zeptal mne delali dane v praci ted sem dostal vyplatni pasku a nemam na nej nic skrz dane, tak to znamena že nedostanu nic nebo dozvim se nejak jestli nebo kolik to dela anebo že nemam nic ?

• Nahlásit
  • Citovat
JaSe
21.3.12 19:35
rosta 88 píše:
ja bych se zeptal mne delali dane v praci ted sem dostal vyplatni pasku a nemam na nej nic skrz dane, tak to znamena že nedostanu nic nebo dozvim se nejak jestli nebo kolik to dela anebo že nemam nic ?

No, ještě to může být v březnové výplatě, takže bys to viděl až v dubnu. Zkus se zeptat mzdovky, jestli už se roční zúčtování dělalo.

• Nahlásit
  • Citovat
Sharaa
22.3.12 16:43

ÚP a daně

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak to je s daněma. V roce 2011 jsem do listopadu pracovala u jedné firmy a od prosince jsem na úřadu práce. Jak to budu mít s daněma? Od bývalého zaměstnavatele mam potvrzení o zdanitelných příjmech, ale z pracáku mě žádné potvrzení nedali. Pomůžou mě kdyžtak s vyplněním na finančním úřadu? A co si mam s sebou všechno vzít..?? Děkuju za odpovědi;-)

• Nahlásit
  • Citovat
YDA
28
22.3.12 16:51

MĚLA JSEM TO SAMÉ PENÍZE Z UŘADU PRÁCE SE TAM DÁVAT ZA PROSINEC NEMUSÍ,NEBOT VÁM JE VYPLATILI AŽ V LEDNU 2012.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sharaa
22.3.12 16:58
@YDA píše:
MĚLA JSEM TO SAMÉ PENÍZE Z UŘADU PRÁCE SE TAM DÁVAT ZA PROSINEC NEMUSÍ,NEBOT VÁM JE VYPLATILI AŽ V LEDNU 2012.

Dobře, děkuju moc a ještě jsem se chtěla zeptat, jestli mě pomůžou kdyžtak s vyplněním na finančáku?

• Nahlásit
  • Citovat
6054
22.3.12 20:09

Zkusit to můžete, ale teď na konci března toho mají až nad hlavu, takže pochybuju. Zkuste nějakou kalkulačku na netu, není to těžké. Spousta jich počítá sama. Kdyžtak napište sem na diskuzi, je tu spousta šikovných lidiček, kteří rádi poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sharaa
23.3.12 10:30
@Hanula1212 píše:
Zkusit to můžete, ale teď na konci března toho mají až nad hlavu, takže pochybuju. Zkuste nějakou kalkulačku na netu, není to těžké. Spousta jich počítá sama. Kdyžtak napište sem na diskuzi, je tu spousta šikovných lidiček, kteří rádi poradí.

Tak dobře, děkuju moc;-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama