Vrácení daně a daňového bonusu na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
daruska
Nováček 8 příspěvků 28.11.18 09:04
Vratka dane, danovyho bonusu na dite

Dobry den mam dotaz. Tento rok jsem pracovala od 1.ledna do 25. cervna, potom jsem z duvodu tehotenstvi nastoupila na nemocenskou (jsem stale v pracovnim pomeru), ktera bude trvat do konce roku. Po dobu me prace jsem pobirala mesicni ulevu na dani za jedno dite (vyse me vyplaty byla cca 17000). Mam narok na vraceni dane za dite za ten pul rok co jsem byla nemocna plus jeho skolkovne? Nebo si ho za ten pul rok ma zdanit pritel, ktery pobira minimalni mzdu a ze ktere se mu jeste odecitaji nejake exekuce. Predem dekuji za odpoved

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hanula1212
Kelišová 5256 příspěvků 28.11.18 11:13

aby mohl bý vyplacen bonus na dítě, musí být roční příjem aspoň ve výši šestinásobku minimání mzdy. Na to nedosáhneš, takže ať si dítě uplatní přítel.

daruska
Nováček 8 příspěvků 28.11.18 12:27

Za ten pul rok co jsem pracovala jsem dostala cca 100 000, kdyz se koukam na vyplatnice. Minus teda jeste ta mesicni uleva dani za dite coz je kolem 1000. Takze tak 94 000. Takze ani tak nedosahnu?

Příspěvek upraven 28.11.18 v 12:45

daruska
Nováček 8 příspěvků 28.11.18 12:29

A pokud teda nedosahnu. Da se to teda normalne udelat, ze ja si syna danila pul roku a pritel se ho zdani ten dalsi pul rok?

Hanula1212
Kelišová 5256 příspěvků 28.11.18 12:31

Jo sorry, blbě koukám. Jsem si spletla červen s únorem :oops: Jojo, takže to vyjde. Do 15.2. požádej mzdovku o provedení ročního zúčtování. Doložíš školkovné + potvrzení od zaměstnavatele přítele, že v roce 2018 dítě neuplatňoval. Takže dostaneš bonus na dítě za toho půl roku + pokud bylo něco sraženo na zálohách. Omlouvám se, neumím číst.

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 28.11.18 12:32

Edit: už vidím odpověď ;)

daruska
Nováček 8 příspěvků 28.11.18 12:41

Takze pokud to chapu spravne. Tak za ten pul rok co jsem na nemocnesky bych mela dostat zpet penize za dite coz je cca 6000 plus skolkovne. Pac ja jsem ten prvni pul rok (leden-cerven) danovy bonus dostavala mesicne. Omlouvam se ze se tak hloupe ptam ale dane byli vzdy ma slabina.

Hanula1212
Kelišová 5256 příspěvků 28.11.18 12:47

Tak bonus na dítě je 1267/měsíc x 6 měsíců. Co se týká školkovného, tam jde o slevu na dani. A aby ti vrátili to, co bylo na školkovném zaplaceno, musí být tolik na dani sraženo. A to se dá jen těžko bez konkrétních čísel dopočítat.

daruska
Nováček 8 příspěvků 28.11.18 12:55

Tak ten bonus jsem psala s cca, nechtela jsem hledat presnou castku. Dobry tak skolkovne si uplatni kdyztak pritel.

daruska
Nováček 8 příspěvků 28.11.18 12:58

Tak uvidime se vsim pockam do unora az pujdu podepisovat dane a zeptam se na to mzdove ucetni. Ale kdyby mi teda rekla ze nedostanu zpet penize za bonus za mesice cervenec-prosinec. Je mozne ze si tyhle mesice necha vratit zpet pritel na svoji vyplatu?

daruska
Nováček 8 příspěvků 28.11.18 12:59

Neni problem v tom ze ja bych si ho danila pul roku a on ten dalsi pul rok.

Hanula1212
Kelišová 5256 příspěvků 28.11.18 12:59

Pokud budeš mít dítě uvedené v prohlášení a doložené všechny podklady musí ti to vrátit. Kdyby to neudělala, lze si podat přiznání na FÚ a vrátí FÚ.

Hanula1212
Kelišová 5256 příspěvků 28.11.18 13:00

Doplnění: Nebo si ho může uplatnit přítel.

daruska
Nováček 8 příspěvků 28.11.18 13:11

Dobre, moc Vam dekuji za radu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 17:08

Dobrý den,

chci se zeptat,syn byl poprvé o prázdninách na brigádě - měsíc a půl v jedné a zbytek srpna v druhé.
Manžel si uplatňuje jednou ročně daňový bonus na syna. Může i za ty prázdniny nebo né?
Syn si vydělal cca 25000 za oba měsíce.
Děkuju za odpověď
Anonymně - finance. Děkuju

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Vše je jinak, on by to neudělal! Expres mluvil s kamarády obviněného z vraždy pumpařky

Policie má jasno. Nebohou pumpařku Janu (†58) na čerpací stanici zastřelil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >