Vyčištění dělohy v nemocnici

Radina
1.9.04 21:38

Vyčištění dělohy v nemocnici

Dnes odpoledne jsem byla na prohlídce po šestinedělí a pan doktor při ultrazvuku zjistil, že nemám vyčištěnou a vyprázdněnou dělohu. Navrhnul mi injekci na stažení dělohy, pak ale zjistil, že jsem na nějakou látku z té injekce alergická a řekl, že jestli se to do týdne nevyčistí samo, půjdu pod narkózu do nemocnice na výškrab. Hrozně moc se toho bojím, nikdy jsem narkózu neměla, malou plně kojím - to by prý při tomto zákroku neměl být problém. Nemá některá z vás tento zákrok za sebou? Chtěla bych vědět jestli to bolí, jestli třeba některá z vás nenašla bylinky na stažení dělohy aby se to do týdne (než půjdu znova na kontrolu) vyčistilo. Mně sice doktor řekl že na to bylinky nejsou a že mi to v děloze drží nějaká zátka nebo „špunt“ ze zbytku sliznice a jemu se za celou praxi jenom jednou stalo, že to pacientce odteklo samo. Chtěla bych být druhá v jeho praxi a potřebuju poradit co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

980
2.9.04 08:24

Ahoj Radino,
já mám vyčištění dělohy za sebou po zamlklém těhotenství loni na Vánoce. Na rovinu - po psychické stránce to pro mě nebylo dobré, těžce jsem nesla potrat, bojím se narkozy.

O rána nesmíš jíst, pít. Zákrok trval 20 minut - pak tě převezou na pokoj a dospáváš narkozu. Bříško bolí jako při silnějších mesíčkách, dá se to vydržet. Určitě proti porodu co máš za sebou to nic není !!! Navíc, bolest odezní během 24 hodin. I krvácení se zastavilo samo asi po stejné době.

Byliny bohužel nevím, ale řada holek pije kontryhel - ten je proti bolestem při měsíčkách.

Neboj se, rozhodně je to lepší vyčistit, než čekat na záněty a stím souvisejícíc problémy.

Držím ti palce a myslím na tebe.

Desty a Cipátko 21+3tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.9.04 08:44

Ahojky,
já mám revizi dělohy za sebou už dvakrát, je to prostě moje poporodní specialita, aspoň mě to potřetí nepřekvapí :-).
Před pěti lety na to přišli taky až na konci šestinedělí, druhý den mě manžel dovezl na gynekologii, nakojila jsem malou, za dvě hodiny jsem se probudila, manžel mě zase vyzvedl a jeli jsme domů. Kojícím prý dávají nějakou lehkou narkózu, takže jsem mohla zase hned kojit, ale já jsem opatrnice nedůvěřivá, takže to první krmení jsem pro jistotu provedla odstříkaným mlíčkem z flašky. Nebolelo mě břicho vůbec a krvácet jsem přestala za dva dny.
Teď v srpnu už po porodu placenty zkonstatovali, že tam mohlo něco zůstat a revizi udělali hned na sále, vzhůru jsem byla už za půl hodiny (samotný zákrok prý trvá asi 10 minut). Tak se neboj, nemáš čeho, je to rozhodně lepší vyčistit než riskovat zánět dělohy či jiné komplikace. Držím palce!
Zuzana s Emou (5,5 roku) a Pepinem (4 týdny)

• Nahlásit
  • Citovat
89
30.9.05 21:51

vycisteni delohy

ahoj,

ja jsem prodelala vycisteni delohy jeste na porodnim sale. Mysleli si, ze jeste velky kus placenty zustal v deloze. Narkozu mi nedoporucili, ze pro tech par minut to ani nema cenu. Tak me umrtvili jen lokalne. Cisteni bylo ale bolestive. Teda aspon pro me. Porod me zas tak nebolel jak to cisteni, tak jsem si dokonce zakricela. Nakonec zjistili, ze placentu jsem porodila celou, tak cisteni nebylo potreba… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1124
30.9.05 23:25

Ahoj Radino,
narkoza při tomto zákroku je velmi krátká a myslím by jsi po ní měla být do 2 hodin fit. Samozřejmě někdo snáší blbě každou narkozu, ale než čekat zda přijdou všechny komplikace (záněty) , které z nedostatečného vyčištění dělohy hrozí, tak bych to raději absolvovala.
Já to mám za sebou taky po zamlklém těhotenství, fyzicky je to stejný výkon, psychicky je to ovšem ještě horší o tom, že se nevracíš domů k miminku. Fyzicky jsem ale byla opravdu schopná jít navečer domů, takže držím palce ať vše zvládneš i s kojením!
I pro kojící je snad lepší jedna narkoza než pak brát řadu dní několik antibiotik na možné záněty.
Claudie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
1.10.05 13:42

Ahoj,pokud nechces klasickou narkozu,tak se zeptej,jestli by nesel dat jen epidural.Mne cistili delohu take po porodu a protoze jeste pusobil epidural bylo to uplne v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama