Výměna displeje mobilu obecné informace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hamouzka
Kecalka 271 příspěvků 11.07.19 23:40
Výměna displeje mobilu obecné informace

Včera mi syn shodil telefon na zem. Prasklo mi přední sklo a zadní kryt. Telefon je starý asi rok. Byla jsem se zeptat v opravně, jestli můžou sklo vyměnit. Rovnou mi řekli, že ne. Mění komplet celý displej. Máte už někdo zkušenost, jak to probíhá? Telefon tam chtějí pár hodin nechat. Mám z něj vyndat sim? Nebo stačí, že je zaheslovaný? Nebo budou chtít znát heslo? Díky za poznatky. nic z toho mi neřekli, jenom cenu.

Reakce:
Martha03
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 11.07.19 23:48

Zpravidla platí, že telefon můžeš přinést tak jak je. Já to udělala tak, že jsem si všechny osobní věci jako fotografie či videa přesunula na sd kartu a tu jsem z telefonu vytáhla. SIM jsem tam nechala. Mobil byl i tak chranen heslem. Telefon rozeberou, vymění displej a hotovo. Většinou do něj nepotřebuji lézt a to proto, že kdyby nový displej nefungoval poznají to už z úvodní obrazovky

Hamouzka
Kecalka 271 příspěvků 11.07.19 23:58

@Martha03 díky, já si právě nejsem jistá, jestli mám něco vytáhnout. Navíc mě zklamalo rovnou měnit displej, když je prasklý jenom to sklíčko. Je to pro ně jednodušší.

Hamouzka
Kecalka 271 příspěvků 12.07.19 00:00

Jinak mám taky zaheslovaný telefon a čtu na netu, že někde požadují heslo, to taky nechápu proč…

Martha03
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 12.07.19 00:04
@Hamouzka píše:
Jinak mám taky zaheslovaný telefon a čtu na netu, že někde požadují heslo, to taky nechápu proč…

Mohou ho požadovat proto, aby mohli zkontrolovat jas a barvu nového displeje, an to bych se jich pak zeptala. Jinak sklíčko se nemění u žádného telefonu, nejsou na to náhradní díly. Mění se displej za displej. Jinak to nejde, to není o tom, že je to jednodušší, ale o tom, že samostatné sklo jim nikdo nedoda, jen celý displej. Doporučuji si na mobil potom nechat nalepit ochrannou folii a pořídit si např silikonový obal tak, aby pro příště pohltil co nejvíce náraz.

Hamouzka
Kecalka 271 příspěvků 12.07.19 00:15

@Martha03 takže se raději připravit na to, že do telefonu vlezou…

Heivka
Závislačka 4119 příspěvků 12.07.19 00:32

@Hamouzka Já bych telefon doma zazálohovala do PC nebo do cloudu a uvedla do továrního nastavení. Svoje data bych nikde takhle nedala. Jinak celý displej se mění kvůli tomu že při výrobě se lisuje a lepí za poměrně vysokých teplot a tlaku. Po výměně doporučuji ochranné sklo a pořádný obal aby se při dalším pádu snížila pravděpodobnost rozbití.

MartinKa36
Závislačka 3700 příspěvků 12.07.19 00:34

Sklo, dotyková vrstva a LCD display jsou u dnešních telefonů slepený najdou se extrémisti co to rozlepují a vymněnují jen sklo ale to hodně zvyšuje cenu za opravu dokonce se používají LCD přímo s rámem

zuza92
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 12.07.19 02:32

Pokud to půjde. Fotky atd. si z telefonu stáhni. Autorizovaná střediska mají speciální testy, kterými musí telefon projít po opravě, aby zkontrolovali, že vše funguje jak má. Takže do něj určitě polezou.

vokishka
Extra třída :D 14853 příspěvků 12.07.19 06:49

Ja teda nekolikrat reklamovala mobil na delsi dobu, takze vytahnout sim samozrejmost. Ale take to vzdy davam do tovarniho nastaveni, protoze tam jsou ulozene fotky, hesla atd.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 12.07.19 06:51

Ty jo, koukam jak jste zkuseny 8o
Ja telefon normalne nechavam zapnuty, nezaheslovany, a odchazim :roll: vubec jsem nepremyslela, ze by se mohlo neco stat…a co vlastne? :think:

vokishka
Extra třída :D 14853 příspěvků 12.07.19 07:27
@1mila2 píše:
Ty jo, koukam jak jste zkuseny 8o
Ja telefon normalne nechavam zapnuty, nezaheslovany, a odchazim :roll: vubec jsem nepremyslela, ze by se mohlo neco stat…a co vlastne? :think:

Já si teď koupila mobil v bazaru, protože ten můj je víc v servisu než doma. A byly tam všechny SMS, prihaseny mail, takže bych si mohla počíst, přihlášené FB. Jsou lidi, co jsou přihlášení i do bankovnictví.

VelkaMys
Stálice 90 příspěvků 12.07.19 08:20

Já jsem teď nechávala opravit v mobilu foťák a v servisu mi ukázali, jak ho přepnout do servisního režimu, k mým datum neměli přístup.

Váš příspěvek
Reklama