Vyměněná antidepresiva - účinek

Anonymní
5.11.19 15:57

Vymenene antidepresiva-ucinek

Ahoj, kdyz jsem brala Cipralex a dnes jsem dostala Apo parox tak nastup leky bude take ty 4 tydny nebo to bude rychlejsi kdyz uz jsem ad uzivala? Za 14 dni mam jit na kontrolu. Diky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4170
5.11.19 16:42

Myslím že těch 14 dní to s tebou může zase dost mávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 17:18

Jo me pred par tydny vymenil doktor sertralin a cipralex, a urcite to byli minimalne dva ne-li tri tydny, nez zabral. Do te doby to se mnou hodne mavalo.

• Citovat
  • Nahlásit
339
5.11.19 17:43

Takze budu cekat co prijde :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
5.11.19 19:16

To je ale naprosto individuální. Když jsem brala AD poprvé, zabrala mi během týdne. Mmch. byl to taky Cipralex. Paroxetin je účinnější, sama uvidíš, jak ti bude sedět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
5.11.19 19:23

@Mosie snad mi pomuze. Cipralex jsem. brala 6 let, ale po poslednim vysazeni mi uz tolik nezabiral kdyz jsem ho zpet nasadila(s dohledem lekare)takze uvidim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
5.11.19 22:16

Mně Paroxetin zabral lépe, bylo mně po něm dobře :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
6.11.19 06:37

@Mosie Tak ja budu doufat ze dopadnu stejne  :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.19 20:15

Ahojky holky, jak to s vámi mavalo?? A sedlo si to??

• Citovat
  • Nahlásit
355
17.11.19 21:36

Jo, Paroxetin zabral dobře, přestala jsem být tak unavená. Pak jsem byla pár let bez AD, než přišly další stresy, a doktorka mi doporučila Velaxin. Přijde mi nejlepší AD, co jsem kdy brala - funguju normálně bez jakýchkoliv potíží ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.19 19:42
@Anonymní píše:
Jo me pred par tydny vymenil doktor sertralin a cipralex, a urcite to byli minimalne dva ne-li tri tydny, nez zabral. Do te doby to se mnou hodne mavalo.

Můžu se zeptat do kdy jsi měla potíže s Sertralin? Mám ho 10 dní.. 8 dní 0.25 a teď dva dny celý 0.50. Jsem z něj úplně vyřízena. Můžu tak jen ležet a ležet. Nejím jen piju. Dostala jsem ještě případně Neurol 0.25.. Každou chvíli si vybírám že jsem to vůbec začala užívat. Muži nějakou radu? Beru ho ráno a funkční jsem možná až k večeru kolem 17.. spala bych a ne a ne zabrat

• Citovat
  • Nahlásit
8.12.19 19:50
@Anonymní píše:
Můžu se zeptat do kdy jsi měla potíže s Sertralin? Mám ho 10 dní.. 8 dní 0.25 a teď dva dny celý 0.50. Jsem z něj úplně vyřízena. Můžu tak jen ležet a ležet. Nejím jen piju. Dostala jsem ještě případně Neurol 0.25.. Každou chvíli si vybírám že jsem to vůbec začala užívat. Muži nějakou radu? Beru ho ráno a funkční jsem možná až k večeru kolem 17.. spala bych a ne a ne zabrat

No jak jsem psala, ca. 3 tydny. Na noc mam tedy jeste prothiaden - ten mi nemenil, tak to mozna melo nejaky vliv, ale tezko rict, na co. Beru jeden sertralin rano a jeden prothiaden vecer.

Moje problemy ale nespocivali v ospalosti, ale ve vykyvech nalad a celkove podrazdenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 17:08
@Shiroi.Ichigo
@Shiroi.Ichigo píše:
No jak jsem psala, ca. 3 tydny. Na noc mam tedy jeste prothiaden - ten mi nemenil, tak to mozna melo nejaky vliv, ale tezko rict, na co. Beru jeden sertralin rano a jeden prothiaden vecer.Moje problemy ale nespocivali v ospalosti, ale ve vykyvech nalad a celkove podrazdenosti.

Děkuji.. já mám právě Sertralin na postraumaticy syndrom,, začal u mě syndrom tavicího tračníku.. beru jeden ráno.. celou dávku už cca 15 dní a zatím jsou chvíle kdy musím zobnout půlku Neurol z 0.25… tak to bude tak měsíc než si tak tak nějak sedne?.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15436
23.12.19 17:43
@Anonymní píše:
@Shiroi.IchigoDěkuji.. já mám právě Sertralin na postraumaticy syndrom,, začal u mě syndrom tavicího tračníku.. beru jeden ráno.. celou dávku už cca 15 dní a zatím jsou chvíle kdy musím zobnout půlku Neurol z 0.25… tak to bude tak měsíc než si tak tak nějak sedne?.

Hele to trvá tak měsíc, než se SSRI ustálí, a ten neurol to umí dost usnadnit.

Na dráždivý tračník chceš lowFODMAP dietu http://lowfodmapdieta.cz/

A především psychoterapii, jako druhou polovičku léčby antidepresivy. Pomůže to jak se srovnáním se s traumatem, tak se zklidněním trávení - psychika a trávení jsou hodně propojené a zrovna dráždivý tračník je reálně rozhozená fununkce střev díky tomu, že je dlouhodobě negativně ovlivňvoaly hormony co se vyplavují do krve při úzkosti.

Takže když si to během tří, čtyř měsíců srovnáš dietou, tak bez psychoterapie se to pak zase porouchá.

Jinak na PSTD je dost zajímavá EMDR terapie https://psycholog-holcner.cz/…rapie-praha/

mrkni jestli to umí někdo poblíž tvého bydliště.

Případně pokud neznáš tuhle knížku, tak je dost užitečná

https://www.kosmas.cz/…uzeni-tygra/

Držím palce, ať zase co nejdříve získáš kontrolu nad svým životem a to co se stalo už bude jen minulost, co neubližuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 18:32
@Ou píše:
Hele to trvá tak měsíc, než se SSRI ustálí, a ten neurol to umí dost usnadnit.

Na dráždivý tračník chceš lowFODMAP dietu http://lowfodmapdieta.cz/

A především psychoterapii, jako druhou polovičku léčby antidepresivy. Pomůže to jak se srovnáním se s traumatem, tak se zklidněním trávení - psychika a trávení jsou hodně propojené a zrovna dráždivý tračník je reálně rozhozená fununkce střev díky tomu, že je dlouhodobě negativně ovlivňvoaly hormony co se vyplavují do krve při úzkosti.

Takže když si to během tří, čtyř měsíců srovnáš dietou, tak bez psychoterapie se to pak zase porouchá.

Jinak na PSTD je dost zajímavá EMDR terapie https://psycholog-holcner.cz/…rapie-praha/

mrkni jestli to umí někdo poblíž tvého bydliště.

Případně pokud neznáš tuhle knížku, tak je dost užitečná

https://www.kosmas.cz/…uzeni-tygra/

Držím palce, ať zase co nejdříve získáš kontrolu nad svým životem a to co se stalo už bude jen minulost, co neubližuje.

Děkuji moc… Teď mám od 29.11 Antidepresiva a do psychologické poradny jsem objednaná na 30.12. Na dietu kouknu, děkuji.. mě k tomu Mudr víc neřekl. Jen dál AD a Neurol. A řekl výdržet. Teď se snažím dietu takovou tu svou co už mám vychytaný a dávám si hylak forte.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat