VZP plavání a tanečky

13.6.17 09:23

VZP plavání a tanečky

Nemá prosím někdo zkušenost s příspěvky od VZP na plavání v rámci školy? Vybrali jsme 500 Kč na tanečky v ZUŠ a já myslela, že je to bráno jako pohybová aktivita mimo školu a že na plavání v rámci školy vybereme dalších 500 Kč, ale když jsem psala dotaz přes FB na VZP, psali, že obě jsou aktivity v rámci školy…co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

kdochcekam
13.6.17 09:40

Chápu to tak, že každé dítě dostane na pohybovou aktivitu 500. Moje mají taky více kroužků a opravdu nákladných, ale prostě lze čerpat na každé jen jednou za rok 500,– :nevim:

• Citovat
  • Upravit
1952
13.6.17 09:44

Prosím a jak staré máte děti? my si s manželem vybíráme každý 500 na plavání a syn má 3 roky a těch 500 také můžu využít, nemáte zkušenost? děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
21812
13.6.17 10:06
@Lendy123 píše:
Nemá prosím někdo zkušenost s příspěvky od VZP na plavání v rámci školy? Vybrali jsme 500 Kč na tanečky v ZUŠ a já myslela, že je to bráno jako pohybová aktivita mimo školu a že na plavání v rámci školy vybereme dalších 500 Kč, ale když jsem psala dotaz přes FB na VZP, psali, že obě jsou aktivity v rámci školy…co myslíte?

500 můžeš čerpat jen jednou za rok/dítě (na jednu aktivitu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21812
13.6.17 10:07
@MonikaN.89 píše:
Prosím a jak staré máte děti? my si s manželem vybíráme každý 500 na plavání a syn má 3 roky a těch 500 také můžu využít, nemáte zkušenost? děkuji :-)

můžeš je využít třeba na Sokola nebo na organizované plavání s dětmi (plavecký kurz)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.17 10:08

Podle těchto stránek https://www.klubpevnehozdravi.cz/deti/ (podle kalkulačky) je nárok na až 500 Kč - pohybové aktivity organizované ve škole i na až 500 Kč - pohybové aktivity organizované mimo školu v kroužcích, spolcích, klubech apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
13.6.17 10:21
@Lendy123 píše:
Podle těchto stránek https://www.klubpevnehozdravi.cz/deti/ (podle kalkulačky) je nárok na až 500 Kč - pohybové aktivity organizované ve škole i na až 500 Kč - pohybové aktivity organizované mimo školu v kroužcích, spolcích, klubech apod.

Ano, je tam plavání plus školní sportovní kroužek.
Tys čerpala tanečky takže teď už můžeš čerpat jenom na plavání. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
13.6.17 10:28

@kdochcekam já si taky myslím, že na příspěvek na plavání by jsme nárok měli mít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
13.6.17 10:30
@Lendy123 píše:
@kdochcekam já si taky myslím, že na příspěvek na plavání by jsme nárok měli mít…

je to i v tom odkazu. v zeleném, rámečku. Normálně bych vyplnila formulář, přiložila účtenku z plavání a šla si požádat na pobočku. Z kama jsi?

• Citovat
  • Upravit
13.6.17 10:40

@kdochcekam Jsem ze Svitav…určitě po půjdu zkusit, mě právě dala brouka do hlavy odpověď od VZP: Dobrý den, obě aktivity spadají pod aktivity organizované ve škole, na které je možné čerpat pouze 1× 500kč. S pozdravem Team KPZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
13.6.17 10:47
@Lendy123 píše:
@kdochcekam Jsem ze Svitav…určitě po půjdu zkusit, mě právě dala brouka do hlavy odpověď od VZP: Dobrý den, obě aktivity spadají pod aktivity organizované ve škole, na které je možné čerpat pouze 1× 500kč. S pozdravem Team KPZ

teď jsem tam volala, protože to plavání bych si klidně pro děti zaplatila, když bych mohla dostat příspěvek. jeden kroužek musí být v rámci školy nebo školky a to musí být uvedeno na dokladu. Druhý kroužek může být mimoškolní. Ale nedokázala mi najít, jestli mám vyčerpaný školní nebo mimoškolní. Prý to je dohledatelné na přepážce. O tom já pochybuji, řekla podle mě co ji napadlo. takže to asi zkusím. :nevim: škoda nevyčerpat. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
13.6.17 10:58

Já si právě vzpomínám, že když jsem byla žádat o příspěvek na ty tanečky se mě paní na přepážce ještě ptala jestli nemáme třeba kroužek nebo plavání v rámci školy, že je škoda nevyčerpat ještě ten a teď mi tady kdosi z VZP dávám úplně jinou informaci…a to tedy není poprvé, kdy se mi stalo, že i na přepážce každá paní dávala jiné informace :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
13.6.17 11:16
@Lendy123 píše:
Já si právě vzpomínám, že když jsem byla žádat o příspěvek na ty tanečky se mě paní na přepážce ještě ptala jestli nemáme třeba kroužek nebo plavání v rámci školy, že je škoda nevyčerpat ještě ten a teď mi tady kdosi z VZP dávám úplně jinou informaci…a to tedy není poprvé, kdy se mi stalo, že i na přepážce každá paní dávala jiné informace :(

Já mám docela adrenalinovou zkušenost s VZP právě u přepážky. Jedna ti to odmítne dát, že ti chybí nějaké číslo a druhá přepážka ti to dá bez námitek. Je to bordel. Pokud máš vyčerpanou školní aktivitu, můžeš čerpat ještě mimoškolní. A naopak. Nejsem si ale jistá, jestli u obojího nemusí být uvedeno, že se jedná o kurz. Nemá to být jako jednotlivec. To bych asi nechala napsat v každém případě. Kurz plavání a hotovo. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
14.6.17 08:59

@kdochcekam Podívej co mi dnes přišlo :) Dobrý den, omlouváme se, ale přehlédli jsme, že se váš dotaz týkal Základní umělecké školy. V tomto případě se jedná o mimoškolní aktivitu a na plavání v rámci školy tedy ještě můžete čerpat dalších 500kč. S pozdravem Team KPZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
14.6.17 09:05
@Lendy123 píše:
@kdochcekam Podívej co mi dnes přišlo :) Dobrý den, omlouváme se, ale přehlédli jsme, že se váš dotaz týkal Základní umělecké školy. V tomto případě se jedná o mimoškolní aktivitu a na plavání v rámci školy tedy ještě můžete čerpat dalších 500kč. S pozdravem Team KPZ

Tak super. Aspoň víš, na co jsi čerpala. To jsem se já nedozvěděla :-D
V pondělí tam zajdu a zeptám se na co ještě můžu čerpat. PO telefonu mi to nebyla schopná zjistit. :nevim:
Plavání bych zaplatila permici.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama