Vztah 8 let - krize?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.1.22 20:19

Vztah 8 let - krize?

Ahoj. Ráda si poslechnu názor někoho nezaujatého, připadám si hrozně a nejsem schopná moc racionálně uvažovat. Prosím o anonym, chodí sem rodina.

Mám vztah s partnerem 8 let, máme 2 letou dceru. Pro okolí jsme dokonalý pár, idylická rodina. Jsem na RD, ale podnikám, aktivně sportuji, nejsem ten typ domácí putky, ikdyz doma každý den je uklizeno, uvařeno, hlídání máme fakt výjimečně. Poslední dobou cítím že máme fakt krizi a už padlo slovo i rozchod. Můj partner je velmi pracovitý, finančně by se pro nás roztrhl, je rozumný, ale nebere ohled na naše potřeby. Nemáme žádné společné aktivity. Z mé strany je snaha. Plánuji společnou aktivitu na léto kolo, dovolenou, výlety - odpoví jen Hmm, možná, třeba, je mi to jedno. Nikam s námi nemůže, není očkovaný a řekl mi že se kvůli nás rozhodně očkovat nenechá. Respektuji to, ale říkala jsem mu, že mě to mrzí i kvůli té malé a nás, nemůžeme spolu na večeři a všude chodíme sami atd. Domluvím hlídání abychom byli alespoň 3 hodinky spolu - nechce, sedí u telky. Sám nic nenaplanuje, nevymyslí, nepřijde s nápadem na výlet, oživení vztahu prostě nic… Vše domlouvám, zařizují, organizují kolem nás všech jen já. Jedině sex, to ho zajímá dost a je schopný mi menší frekvencí jak 2× týdne dost vyčíst. Citově velmi strádám a také společensky. Nechci žít jako 50 léta ženská která sedí doma u televize, ale on nechce, prostě žádné očkování, žádné plány, nic nechce řešit. Když to na mě padne a rozplacu se, on odejde a řekne at ho nechám být. Nejde se s ním ani rozumně bavit o vztahu, s klidným hlasem mu řeknu že bych ráda to a to a že by nám udělal velkou radost tím a tím…on se naštve, vztahovačný je dost a začne říkat že mu vycitam, stojí za ho… že nic nedělá apod…ale opravdu z mé strany je to normální klidný rozhovor u vína a stejně hádka, naštve se a já pláču. Nechce se o tom bavit, sám nevyviji žádnou snahu společného času, kromě sexu, to by scénáře vymýšlel celé dny… další věc je že nemá žádné koníčky, říkala jsem mu - jdi se odreagovat s klukama do hospody, jdi zasportovat, apod. ale on nemá kam, nesportuje, nechodí do hospody, nemá vlastně kromě práce žádné koníčky vůbec…a ani s námi ho nic nenapadne.

Připadám si děsně osamělé a chybí mi alespoň něco co bychom měli společné, ale nemáme nic vůbec. Mě je 29 a jemu 41, ale není to žádný zfotrovately typ, vždy mi přišel spíše mladší duchem, ale nevím jak dál. Přijde mi že už to nevydržím dlouho…Nevím jestli je lepší se pořád snažit, nebo si jet sama po své ose.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19664
8.1.22 20:57

Ty mas predstavu, ze MUSITE zit aktivne, on ma predstavu, ze NEMUSITE zit aktivne. On chce lenosit doma, ty chces jezdit po vyletech.
Mate zkratka rozdilne predstavy o vasem spolecnem zivote, respektive volnem case. Pokud mu nevadi, ze budes aktivne zit bez neho, tak se podle toho zarid. Partnerstvi prece neznamena, ze se vse musi absolvovat spolecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
8.1.22 21:03

Vyměň ho za někoho aktivnějšího. A bohatšího. A pokud možno mladšího. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
13684
8.1.22 21:07
@cecetka píše:
Ty mas predstavu, ze MUSITE zit aktivne, on ma predstavu, ze NEMUSITE zit aktivne. On chce lenosit doma, ty chces jezdit po vyletech.
Mate zkratka rozdilne predstavy o vasem spolecnem zivote, respektive volnem case. Pokud mu nevadi, ze budes aktivne zit bez neho, tak se podle toho zarid. Partnerstvi prece neznamena, ze se vse musi absolvovat spolecne.

Partnerstvi take neznamena vysypat penezenku a zakukat si.
Dle meho je partnerstvi vyresene finance, sex, spolecny zajem/konicek, kompromisy, tema k hovoru, zajem o sebe navzajem, komunikace, poznavani, pomahani si, respektovani potreb partnera, snazit se videt problem jeho ocima bla bla bla.
Sex a prachy jsou dulezity, ale ne vzdy a za vsech podminek. Je to o kontextu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 21:10
@cecetka píše:

Nemusime všechno, ale my neděláme vůbec nic..

• Citovat
  • Nahlásit
1926
8.1.22 21:18

Brr.. Kdy se to zlomilo? Dítě máte jesze maličké. Za mě za to může věkový rozdíl, došli jste do fáze, kdy už se moc rozcházíte v trávení volného času, což před těmi 8mi lety nemuselo ještě tak být. Představ si to za 5let, tobě 34 jemu bude táhnout na 50, to fakt nebude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 21:27
@Barbucha3 píše:
Brr.. Kdy se to zlomilo? Dítě máte jesze maličké. Za mě za to může věkový rozdíl, došli jste do fáze, kdy už se moc rozcházíte v trávení volného času, což před těmi 8mi lety nemuselo ještě tak být. Představ si to za 5let, tobě 34 jemu bude táhnout na 50, to fakt nebude lepší.

Ano, vím to. Mrzí mě že jsem to předtím neviděla. Ještě před dítětem jsem já šla cvičit, on doma. To bylo v pohodě. Teď jak máme dítě najednou vidím jak to není dobře. Mrzí mě na tom moc že on to neslyší, otočí proti mě, neudělá kompromis. Dokonce když pláču tak si nademne stoupne a křičí a řve, ani kvůli malé nechce. Když pominul tohle trávení času tak ani ho nezajímají moje potřeby. Řeknu mu co bych chtěla a jak to vidím, nezájem, nekompromis, nic. Mě to pak mrzi a s ním to ani nehne, dokonce padly slova,,najdi si jiného" nejednou. Blbý je to že já s ním ani ten sex nechci, nechci spát s někým kdo na mě před hodinou řval, takhle se mi dost protiví. A přitom já ho respektuji, pomáhám mu v práci, pořád se sennou o něčem radí a já mu pomáhám s některými věcmi, podporují ho, chci aby byl sám sebou a měl volnost..ale opačně to vůbec nefunguje.

• Citovat
  • Nahlásit
2743
8.1.22 21:28

Podle mě by to měl být chlap v plné síle. 41 ještě není žádný věk. To bude o povaze. Jestli se máte pořád rádi, tak musíte najít nějaký kompromis. Blbé je, že s ním není žádná řeč. Tohle akorát dopadne tak, že jednou potkáš někoho aktivnější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4885
8.1.22 21:35

No, je na čase si přiznat, že si udělala maximum. Takže já bych se naposledy zkusila udělat vstřícný krok a řekla mu, že pokud s tebou nepůjde do poradny (jelikož očividně nejste schopni věci vyřešit v klidu - a je třeba mediace) tak jste spolu skončili…
On totiž pořád vidí, že všechno jsou z tvé strany jen plané řeči, on na tebe zařve, ty začneš brečet, pak to nějakou dobu zase funguje (protože ty zase na chvíli rezignuješ) než začneš zase znovu zkusit věci řešit.
Je mi to líto, ale v konečném důsledku bude lepší, když půjdete od sebe, pokud to nedokážete vyřešit. Už kvůli dítěti, aby nemuselo být součástí toho, že tata řve a máma brečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1926
8.1.22 21:44

No, tak teď už je potřeba mu to jak se cítíš vysvětlit, tak aby té opravdu poslouchal a dokázal si reálně představit, že tímhle přístupem tě může ztratit. Na mnoho chlapů funguje až ten definitivní konec, kdy si to ta ženská srovná v hlavě a řekne si, že tohle nemá zapotřebí, ale tam už bys byla ty ta, co už to nechce vracet. Demonstrativní odchody jsou na tohle krátký. Takže snad nějaká ta poradna, ale bude to asi stejný mluvení do prázdná jako doteď. Zatím si prostě nějak neuvědomuje, že to myslíš vše vážně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
8.1.22 21:52

Na mě to působí tak, že Ty se furt jako hrozně snažíš, aby to mezi vámi fungovalo podle Tvých představ, a aby on byl takový a makový a tlačíš ho někam, kde on prostě nechce být. Ono to Tvoje věčné plánování všeho a aktivita už mu prostě leze krkem, chce mít klid. Jako nevim, soudím jen podle toho, co čtu. Ty bys potřebovala aktivního borce. Obávám se, že tohle do budoucna neklapne. A jinak očkovat by se měl člověk chtít ze zdravotních důvodů, a ne proto, že chce partnerka chodit do restaurace na večeře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.1.22 21:54

Je možné, že má Tvůj partner trápení, o kterém nevíš.
Vidím to na odbornou radu. Klidně psychologa vyhledej nejdřív sama.
Srovnáš si myšlenky, rozhodně to nezaškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 22:02
@Piju čaj píše:
Na mě to působí tak, že Ty se furt jako hrozně snažíš, aby to mezi vámi fungovalo podle Tvých představ, a aby on byl takový a makový a tlačíš ho někam, kde on prostě nechce být. Ono to Tvoje věčné plánování všeho a aktivita už mu prostě leze krkem, chce mít klid. Jako nevim, soudím jen podle toho, co čtu. Ty bys potřebovala aktivního borce. Obávám se, že tohle do budoucna neklapne. A jinak očkovat by se měl člověk chtít ze zdravotních důvodů, a ne proto, že chce partnerka chodit do restaurace na večeře.

Do očkování ho netlačím, máme na to rozdílný názor a já to respektuji, jen mě to mrzí, nic více. Já se nechala očkovat kvůli dcerky, nechci být bůhví jak dlouho zavřená a chodit jen na procházky, takže bohužel ne že zdravotních důvodů ale jako hodně lidí, abych mohla normálně žít. Neznám nikoho kdo se nechal pro zdraví kromě seniorů, ale většinu aby mohla normálně fungovat. Očkování chápu. Ale já neplánují často a pořád, ale fakt je ok roky sedět po práci u telky? Mě to ok nepřijde ani u mých rodičů a prarodičů… A ok, když pominu tohle, tak jsem samostatná, půjdu s dcerkou, ale křičet na mě, vyčítat a nebavit se, to je hlavně to o co mi jde, že vůbec nerespektuje druhé ani občas, prostě nechce a dá to hlasitě najevo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 22:04
@Dlouhá punčoška píše:
Je možné, že má Tvůj partner trápení, o kterém nevíš.
Vidím to na odbornou radu. Klidně psychologa vyhledej nejdřív sama.
Srovnáš si myšlenky, rozhodně to nezaškodí.

Je to možné. Ptala jsem se ho, jestli ho něco trápí a můžu mu pomoci, nic mi neřekl, psychologa zkusím určitě. Alespoň já sama. Dost mě to trápí. Děkuji moc.

• Citovat
  • Nahlásit
399
8.1.22 22:23
@Anonymní píše:
Do očkování ho netlačím, máme na to rozdílný názor a já to respektuji, jen mě to mrzí, nic více. Já se nechala očkovat kvůli dcerky, nechci být bůhví jak dlouho zavřená a chodit jen na procházky, takže bohužel ne že zdravotních důvodů ale jako hodně lidí, abych mohla normálně žít. Neznám nikoho kdo se nechal pro zdraví kromě seniorů, ale většinu aby mohla normálně fungovat. Očkování chápu. Ale já neplánují často a pořád, ale fakt je ok roky sedět po práci u telky? Mě to ok nepřijde ani u mých rodičů a prarodičů… A ok, když pominu tohle, tak jsem samostatná, půjdu s dcerkou, ale křičet na mě, vyčítat a nebavit se, to je hlavně to o co mi jde, že vůbec nerespektuje druhé ani občas, prostě nechce a dá to hlasitě najevo

Jak jsem psala, mám pocit, že se cejtí bejt Tebou do něčeho tlačenej a je z toho frustrovanej. A ty roky, co sedí po práci u telky, to bylo už před dcerou ne? Takže on se nějak nezměnil asi ne, jen Tebe to teď začalo štvát, jestli to chápu správně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat