Vztah a stavba domu

39
13.6.21 17:24

Vztah a stavba domu

Dobrý den, chci se zeptat těch, co stavěli nebo opravovali dům, jak ovlivnila rekonstrukce nebo stavba nového domu váš vztah s partnerem/manželem.

Děkuji moc za všechny příklady a zkušenosti. ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2040
13.6.21 17:30

Aktuálně tím procházíme. Je to prostě manželství na dálku. Dětem je smutno, nam taky, ale jinak to nejde. Docela mi vadí že se nemůžu nijak aktivněji na všem podílet, všechno jen po telefonu, fotky, hovory, maily… naživo tam jsem jen víkendy, a to stejne jen omrknu, málokdy a něco fyzicky udělám nebo jedu do obchodu pro něco atp. Ale úplně nejvíc mě děsí to, že jsem si zvykla na to, ze jsem s detma sama. Je to úplně jiný, než když tu muž denně byl. Zezacatku mě mě štvalo, teď mě spíš štve, když přijede a narušuje nám ten náš systém… on si zase zvykl, že po mazání na baráku si vklisu dá pivko, film a jde spát. A když spí doma, tak po něm děcka lezou, je tu hluk, všechno chtějí od něj… taky je pak radši sám na baráku hezky v klidu… je to blbý, smutný a k vzteku, ale je to proste tak. Budeme si po přestěhování znovu zvykat na soužití. Super je, že se oba vzajen chápeme, nehadame, rozumíme těm pocitům a nijak si je nezazlivame. Ale už se fakt těšíme, až budeme zase normálně žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.6.21 17:34

Bylo to hrozný, málem jsme se rozešli, ale to bylo hlavně proto, že jsme se stěhovali někam, kam jsem nechtěla. Od začátku jsem věděla, že se bude chtít stěhovat, ale neřešila jsem to, a když to konečně přišlo a on koupil ruinu a začal tam jezdit, nesla jsem to hrozně špatně.

Pak jsme se tam přestěhovali (dostavěné to ani zdaleka nebylo, ale už se tam dalo žít), došlo mi, jaká jsem byla blbá. Bydlíme na absolutně nádherným místě a ten dům samozřejmě už žádná ruina není, spravil to je to super rodinný dům. Zamilovala jsem se do něj ještě mnohem víc, pak jsme se vzali a dodnes jsme happy.

• Citovat
  • Nahlásit
9944
13.6.21 17:37

Kdysi dávno jsme s realitní agentkou koukali na krásnej, starej, romantickej barák. Naplno nám řekla, že nám ten barák neprodá, protože kvůli takovýmu domu se lidi rozváděj.

My měli už tři děti, nejstarší šest let a ten dům potřeboval fakt hodně práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
13.6.21 17:38

Zdravím, tak určitě nemáme na sebe čas jako předtím. Ze začátku jsem s tím docela bojovala, měla jsem pocit, že mu nestojím za to si na mě udělat čas… :zed: :mrgreen: teď se mi rozsvítilo a vím, že to samozřejmě dělá pro nás pro oba a do budoucnosti pro děti (ještě nemáme). Začátky byly těžký, teď finišujeme a myslím, že to náš vztah nijak neovlivnilo. Prostě míň zábavy, víc práce, míň společně stráveného času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
13.6.21 17:56

Ahoj, my si teď procházíme docela obsáhlou rekonstrukcí celého domu, já jsem těhotná, takže nemůžu nic tahat a prostě se zapojovat do té těžší práce, takže přítel od rána většinu dne tráví v zaměstnání, odkud jede rovnou na dům a tam je do večera, spolu teď trávíme tak hodinu denně, než jdeme spát. Občas tam jedu a dělám aspoň něco na zahradě, ikdyž ta je teď nejméně podstatná, ale snažím se ho tím trochu podpořit a trávit tam s ním trochu času :D Alespoň jednou týdně se snažíme si na sebe udělat celé odpoledne/dojít si na večeři atd… Je to těžké období, obzvlášť pro moje těhotenské hormony :lol: Ale vím, že to dělá pro nás a opravdu se snaží, abychom rekonstrukci stihli do narození miminka. Není to jednoduché, ale za těch pár měsíců, kdy se vidíme úplně minimálně to stojí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.6.21 17:56

Rekonstrukce domu po dobu 1,5 roku nas malem stala manzelstvi. Tolik hadek jsem nezazila, manzel prakticky nebyl doma, kdyz naaahodou byl, byl unaveny, ja tehotna s druhym, doma dvoulete dite. Ted neco podobneho zaziva ma sestra. Stavi uz 3.rok, letos uz se budou stehovat, vsechno podrazilo, takze se nedodrzel rozpocet a korona taky stavbu pozdrzela. Rika, ze tatu zna dite jen z fotek. Asi ale neznam nikoho, kdo by tim proplul s usmevem. My to prezili a milujem se dal, ale rikam narovinu, tenkrat to bylo strasny.

• Citovat
  • Nahlásit
552
13.6.21 17:57

Nám stavba úplně změnila rodinnej život. Manžel má různý mouchy, ale musí se mu nechat, že s náma vždycky trávil 100% svýho volného času. Koníčky neměl anebo když, bral nás sebou, do hospody skoro nechodil. Pak jsme začali stavět a já jsem otěhotněla s druhým dítětem a rázem je všechno jinak. Druhému dítěti už budou tři, ale hodiny, kdy bylo samo s tatínkem, bych spočítala na prstech. Krom toho, že už nemáme peníze na dovolený, tak na ně už taky nemáme ani spolecnej čas. Víkendy trávím s dětma často sama a na výletech potkávám samy rodinky anebo děti s tatínkem, aby si mohla máma sama v klidu uklidit a uvařit. To já už asi nikdy nepoznám, protože na baráku je práce ještě na dalších 20 let. Žije se nám tady i přes to líp než v bytě a i toho času s tatínkem je po přestěhování trochu víc než dřív. Ale na to, že by mi manžel pomohl s domacnosti nebo s dětma, na to můžu už prostě navzdy zapomenout. On dělá okolo baráku, já uvnitř a nemáme moc kapacitu si navzájem nijak výrazně pomoct. Takže je to ubíjející. Cítím se být na všechno sama, cítím, že kdybych šla zpátky do bytu, chlapa už vůbec na nic kromě sexu nepotřebuju, naopak, když náhodou doma je anebo s náma má jet na výlet, tak mě rozčiluje, že se musím starat ještě navíc o něho a většinou je on největší brzda podniku. Ale nejhorší na tom je, že děti fakt rychle rostou, ten starší už půjde pomalu do puberty a o tátu už stát nebude, ta druhá s ním doteď v podstatě nemá žádný zážitky… Kdybych měla jít znova do baráku, tak jediné na klíč…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
13.6.21 18:01

V sousedství se stavěly dva domy. S tím, jak pokračovala stavba a ze základů se stával konečně dům, se jejich vztahy začaly rozpadat. Je to další stresová záležitost a vzniká nový typ hádek. Doufám, že tebe se to nedotkne, ale člověk si nikdy nemůže být s ničím 100% jistý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2013
13.6.21 18:03

Někteří jsou spolu šťastný dodnes, jiní jsou dávno rozvedeni. Je to pár od páru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54144
13.6.21 18:05

My jsme jeden 100r. starý spolu opravili a prodali. Místo něj máme nový kousek jinde. Někdy hledáme kompromis, ale většinou se shodneme na první dobrou, že máme stejný vkus. Vztah to neovlivnilo nijak. My rádi budujeme :mrgreen:. Letos jsme si toho teda naložili moc. Dodělává se další kus plotu, děláme pergolu malinko větší a podbití, předělává se barva fasády a k němu se přidá obklad. Takže od května natíráme a natíráme. Už toho máme dost. Včera jsme konečně montovali plot. Ještě nejsme u cíle. Je to nekonečné. Teď to bylo za tu dobu co jsme spolu první velká hádka. Jsme se nedokázali shodnout, jaký odstín bude obložení na fasádu a jak to bude aplikované na baráku. Jelo se do několika obchodů a tam jsme oba ukázali na jeden. Hlavní je, že doma jsme se pohádali a v obchodě nám padlo oko hned v prvním obchodě stejný, když jsme se postavili před barák, tak jsme měli stejný nápad, jak ten obklad musí logicky být, aby nebylo zbytečných dořezů a složitostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8372
13.6.21 18:08

Stavíme, vztah v pohodě, domluvili jsme se kde, domluvili jsme se jak to bude vše vypadat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1248
13.6.21 18:09

No je to zkouška ohněm co si budem.. :) ale zvládli jsme to. Zatím šlo jen o byt, do budoucna chceme i dům tak uvidíme. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6950
13.6.21 18:20
@KalamityJohn píše:
Kdysi dávno jsme s realitní agentkou koukali na krásnej, starej, romantickej barák. Naplno nám řekla, že nám ten barák neprodá, protože kvůli takovýmu domu se lidi rozváděj.My měli už tři děti, nejstarší šest let a ten dům potřeboval fakt hodně práce.

Valka Roseovych aka Kalamity John's family.

Realitacka se bala, abys treba nezacal mocit na rybu na sporaku? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9839
13.6.21 18:25

My v pohodě, ale jen proto, že jsme většinu věcí nechali dělat firmu, takže naše předem daná pravidla, kolik času se bude aktivně trávit s rodinou, nebyla porušena. Pokud jsme už něco dělali sami, dali jsme děti na hlídání a podíleli se oba.
Všichni okolo, kdo stavěli, jsou rozvedení nebo mají vztahy úplně na houby, i když se tváří, že to úspěšně přežili.
Neznám nikoho, koho by to posílilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat