Žádost o rodičovský příspěvek - jaký je postup?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pavellina
Kecalka 396 příspěvků 22.10.14 19:49
Žádost o rodičovský příspěvek - jaký je postup?

Holky, prosím o radu - ztratila jsem se :((

V lednu mi končí mateřská, tak bych si měla pomalu zažádat o rodičovský příspěvek. Chápu, vyplním žádost, vytisknu a odnesu na Úřad práce… Ale! Na stránkách ministerstva píšou o jakémsi potvrzení o nároku na peněžitou pomoc v mateřství - a to potvrzení jako získám kde? V práci? Nebo to mají na Úřadě práce propojené a sami si zjistí, jakou mám mateřskou? Nebo zase poběžím na jiný úřad?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 22.10.14 19:51

@Pavellina Potvrzení o nároku na PPM dostaneš na Správě sociálního zabezpečení. Akce na 5 minut, formulář je na to k vytištění na jejich stránkách.

Pavellina
Kecalka 396 příspěvků 22.10.14 19:55

A kdyz jinde pracuju a jinde bydlim (ruzne kraje), tak jdu na socialku v miste bydliste nebo v miste zamestnavatele?

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 22.10.14 19:56

@Pavellina podle zaměstnavatele

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 22.10.14 19:57
@Pipet píše:
@Pavellina podle zaměstnavatele

Já šla v místě bydliště. Bude to jedno - mají to v databázi.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 22.10.14 20:01

Podle zamestnavatele.
@Svistice : já si volala na ossz v místě bydliště a odkazali me na ossz podle zaměstnavatele.

Pavellina
Kecalka 396 příspěvků 22.10.14 20:07

Same lepsi zpravy :) a jeste jsem se tam ted neco docetla o priloze od zamestnavatele, takze budu muset i do prace? Byli jste? Chjo, se mi tak chce behat s kocarem po Praze :(

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 22.10.14 20:07

@myskalucka No vidíš, já udělala to samé a řekli mi, že mám přijít k nim (v místě bydliště). :nevim:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 22.10.14 20:08
@Pavellina píše:
Same lepsi zpravy :) a jeste jsem se tam ted neco docetla o priloze od zamestnavatele, takze budu muset i do prace? Byli jste? Chjo, se mi tak chce behat s kocarem po Praze :(

Od zaměstnavatele jsem nic nepotřebovala. Tam jsem papírování skončila odevzdáním papíru od gynekoložky ohledně data nástupu na mateřskou.

Pavellina
Kecalka 396 příspěvků 22.10.14 20:10

Super, zavolam na OSSZ v miste bydliste a budu doufat ;) diky za navod! Aspon do prace ze nemusim…

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 22.10.14 20:11

Potvrzení o peněžité pomoci v mateřství na JAKÉKOLIV OSSZ (byla jsem mimo bydliště i zaměstnavatele), pak s tím a ověřenou kopií, nebo originálem rodného listu dítěte na ÚP podle trvalého bydliště. Nic víc není potřeba.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 22.10.14 20:13
@Pavellina píše:
Super, zavolam na OSSZ v miste bydliste a budu doufat ;) diky za navod! Aspon do prace ze nemusim…

Do práce budeš muset jen dodat oznámení, že hodláš čerpat rodičovskou dovolenou a na jak dlouho (já tohle teda neabsolvovala, neb mi v průběhu mateřské skončila smlouva).

jezzz
Závislačka 2726 příspěvků 22.10.14 20:18
@Pavellina
@Svistice píše:
Do práce budeš muset jen dodat oznámení, že hodláš čerpat rodičovskou dovolenou a na jak dlouho (já tohle teda neabsolvovala, neb mi v průběhu mateřské skončila smlouva).

To nahlášení RD v práci stačí písemně, osobně do práce nemusíte :-)

A pokud Vám zbyla nějaká dovolená, tak si ji po ukončení PPM vyberte. Jen to ohlaste písemně zaměstnavateli před ukončením PPM. Na internetu je spousta vzorů, takže se můžete inspirovat :-)

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 22.10.14 21:07
@Pavellina píše:
Času máš dost, podle mě to vyřídíš i poštou :think:
Vlasticka38
Kecalka 147 příspěvků 24.10.14 09:58

Holky, asi to bude 100× omleta otazka, jak je to materskou atd, pokud si platim vlastne jen VZP, na co kdyz se mimi narodi mam narok a na co nikoli, jsme v domacnosti..a dobrovolne dobrovolné ossz neplatim…ale uvazuji o tom, protoze jsme ve stadiu snazeni..a tak prosim o radu, co se da proto udelat, abych na materskou nebo rodicak mela narok…moc dekuji :*

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >