Zadržené peníze v bance, co dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 11:01
zadržené peníze v bance,co dělat

Dobrý den, mám dotaz který je spíše pro právníka ale možná s tím někdo máte zkušenosti.. Od včerejška mám od banky zablokovaný účet, hned odpoledne jsem tam šla co se děje a oni mi řekli, že prý mají podezření na tzv. „praní špinavých peněz“ což absolutně nechápu. Prodávám denodenně věci moje i dcery na bazárku, takže mi tam chodí pořád nějaké peníze a i já takto nakupuji a jim to prý přijde podezřelé.. Musela jsem dokládat fotky konverzací a podobně s tím, že mi následně účet odblokují, dnes mi ale paní z banky volala že potřebuje všechny podací lístky aby mi to mohli odblokovat, načež jsem jí řekla že opravdu neskladuji podací lístky věcí které vím že už byly dávno doručené, tudíž mi tedy prý není možné účet odblokovat.. Mám tam teď zhruba 6.000 za které jsem měla platit nájem a k nim teď nemám přístup, takže nejen že jsem uplně bez peněz ale ani nemůžu zaplatit nájem.. to si jako teď banka nechá peníze pro sebe nebo co? poraďte mi prosím co dělat a zda mají vůbec právo na to zadržovat mi moje finanční prostředky :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 01.03.18 11:17
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám dotaz který je spíše pro právníka ale možná s tím někdo máte zkušenosti.. Od včerejška mám od banky zablokovaný účet, hned odpoledne jsem tam šla co se děje a oni mi řekli, že prý mají podezření na tzv. „praní špinavých peněz“ což absolutně nechápu. Prodávám denodenně věci moje i dcery na bazárku, takže mi tam chodí pořád nějaké peníze a i já takto nakupuji a jim to prý přijde podezřelé.. Musela jsem dokládat fotky konverzací a podobně s tím, že mi následně účet odblokují, dnes mi ale paní z banky volala že potřebuje všechny podací lístky aby mi to mohli odblokovat, načež jsem jí řekla že opravdu neskladuji podací lístky věcí které vím že už byly dávno doručené, tudíž mi tedy prý není možné účet odblokovat.. Mám tam teď zhruba 6.000 za které jsem měla platit nájem a k nim teď nemám přístup, takže nejen že jsem uplně bez peněz ale ani nemůžu zaplatit nájem.. to si jako teď banka nechá peníze pro sebe nebo co? poraďte mi prosím co dělat a zda mají vůbec právo na to zadržovat mi moje finanční prostředky :,(

To je vazne mazec…pravo asi maji, mozna i povinnost, ale nemuzes zavolat na postu jestli she zasilky nedaji nejak dohledat a vydat potvrzeni, zes to poslala? Nebo cestne prohlaseni od kupujicich? Je to pakarna, ale treba by to bylo schudne. Jak bych mozna zasla na policii a zeptala se co a jak. Pravnik te bude stat prachy. Nemuzes si na par dni od nekoho pujcit?

pikola
Neúnavná pisatelka 19312 příspěvků 01.03.18 11:20

To jsi asi musela mít trošku větší obrat než prodávat jen nošené oblečení po vás…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 11:26

@pikola Máme povětšinou značkové oblečení takže to opravdu za 50 kč neprodávám ale ten obrat zase není tak obrovský aby to bylo nějaké nereálné

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 01.03.18 11:28

Pracuju v bance už sedm let a tohle jsem teda neslyšela. Bankovní úředník má zakázáno upozorňovat na praní špinavých peněz, právě kvůli vyděšení klienta. Tohle řeší Policie ČR a ne banka. Spíš mě napadá, pokud je účet zablokovaný, jestli tam není nějaká exekuce? Máš nárok na výplatu dvojnásobku životního minima, v případě že máš peníze na účtu. Zajdi si do banky a podepiš žádost a peníze máš druhý den k dispozici. Držím palce.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 01.03.18 11:31

Bohužel banka může všechno..

memka
Kelišová 5323 příspěvků 01.03.18 11:57

U jake jsi banky?? Také dělám v bance, zajdi tam, budeš posuzována jako „klient v nouzi“ a máš nárok na cca 6500kc (nevim presne, násobek životního minima), my je vyplacime rovnou na pokladně. Držím palce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 11:59

@Verurizeckova @memka To právě exekuce není, včera jsem tam byla.. Prý se jim zdá divné že něco prodávám na bazarech, prý jestli nejde o nelegální činnost.. A vyplatit peníze mi prý nemůžou tak já nevím.. mám fio

PETRAKIM
Kecalka 147 příspěvků 01.03.18 12:00

Nevím, jak banka, ale pokud to je systematické prodávání v čase, tak už to může být považováno za podnikatelskou činnost - ono prodávat věci na bazárku pravidelně je dost o prsa. A nehraje až tak roli obrat, jak spíš to, že to je prováděno soustavně. A toto samozřejmě může zajímat jak živnostenský úřad (není zřízena živnost), tak i finanční úřad (danění příjmů). Ale zase, že by třeba FU blokoval účet, aniž by zahájil nějaké správní řízení? I když dnes při současném stavu FU je možné úplně všechno… Tazatelko, zkuste zjistit, jestli tu blokaci vydala banka na základě nějakého přikázání odjinud než z banky. Což také může být již zde zmíněna exekuce… snad vám to dobře dopadne.

memka
Kelišová 5323 příspěvků 01.03.18 12:03
@Anonymní píše:
@Verurizeckova @memka To právě exekuce není, včera jsem tam byla.. Prý se jim zdá divné že něco prodávám na bazarech, prý jestli nejde o nelegální činnost.. A vyplatit peníze mi prý nemůžou tak já nevím.. mám fio

Moment, jdu volat :lol:

Premek_Orac
Závislačka 4392 příspěvků 01.03.18 12:04
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám dotaz který je spíše pro právníka ale možná s tím někdo máte zkušenosti.. Od včerejška mám od banky zablokovaný účet, hned odpoledne jsem tam šla co se děje a oni mi řekli, že prý mají podezření na tzv. „praní špinavých peněz“ což absolutně nechápu. Prodávám denodenně věci moje i dcery na bazárku, takže mi tam chodí pořád nějaké peníze a i já takto nakupuji a jim to prý přijde podezřelé.. Musela jsem dokládat fotky konverzací a podobně s tím, že mi následně účet odblokují, dnes mi ale paní z banky volala že potřebuje všechny podací lístky aby mi to mohli odblokovat, načež jsem jí řekla že opravdu neskladuji podací lístky věcí které vím že už byly dávno doručené, tudíž mi tedy prý není možné účet odblokovat.. Mám tam teď zhruba 6.000 za které jsem měla platit nájem a k nim teď nemám přístup, takže nejen že jsem uplně bez peněz ale ani nemůžu zaplatit nájem.. to si jako teď banka nechá peníze pro sebe nebo co? poraďte mi prosím co dělat a zda mají vůbec právo na to zadržovat mi moje finanční prostředky :,(

Spíš to vypadá, že tě finančák podezřívá z neoprávněného podnikání.
Praní špinavých peněz je přeci jen něco jiného. Ty se zřejmě jen dopouštíš toho nedovoleného podnikání, tedy z výdělku nelatíš dně, a tam je trestní sazba max. 2 roky.

pikola
Neúnavná pisatelka 19312 příspěvků 01.03.18 12:06
@Anonymní píše:
@pikola Máme povětšinou značkové oblečení takže to opravdu za 50 kč neprodávám ale ten obrat zase není tak obrovský aby to bylo nějaké nereálné

Spíš asi jde o množství těch položek.

Premek_Orac
Závislačka 4392 příspěvků 01.03.18 12:06

§ 251Neoprávněné podnikání
(1) Kdo neoprávněně ve větším rozsahu poskytuje služby nebo provozuje výrobní, obchodní nebo jiné podnikání, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 značnou škodu, nebo

1. získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného značný prospěch.

(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu, nebo

1. získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.

NatyKli
Kecalka 157 příspěvků 01.03.18 12:06

@PETRAKIM paní mi říkala že žádné přikázání od nikoho neměli, že prostě mají nějaké oddělení které se kouká na ty účty a jim to přišlo divné.. Přijde mi ale opravdu sprosté někomu zablokovat účet jen proto že nějakému zaměstnanci přijde divné že prodávám věci…

PETRAKIM
Kecalka 147 příspěvků 01.03.18 12:06
@Anonymní píše:
@Verurizeckova @memka To právě exekuce není, včera jsem tam byla.. Prý se jim zdá divné že něco prodávám na bazarech, prý jestli nejde o nelegální činnost.. A vyplatit peníze mi prý nemůžou tak já nevím.. mám fio

No tak potom se to už trochu vybarvuje - asi to vaše prodávání bazarových věcí je skutečně pravidelné, což splňuje definici podnikání dle NOZ. To bude ještě asi na dlouhé lokte.. Já tedy podnikám a mám všechny účty k podnikání vedeny tuším jako podnikatelské (vše mám na FIO) a 100% všechny hlášené na FU.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Anorexie je zpět? Bučková zazářila na mole a hned byl oheň na střeše!

Modelka Eliška Bučková (29) se po letech vrátila na prkna, která znamenají... číst dále >

Mareš překvapil: Umí se nadchnout i pro jiné věci, než je jeho „soukoncertí“

Vánoce se kvapem blíží a ještě než Leoš Mareš (42) překvapí choť Moniku a své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >