Zapomenuté dítě v autě. Jak se to může rodičům stát?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
53518
17.6.18 10:35
@rokris píše:
https://www.novinky.cz/diskuse?…Už zase. Na jednu stranu vládne tak obrovský kult dítěte, na druhou tohle. Možná má děcko i bio plínky, ale aby si ho rodičové vzali s sebou na nákup, to je obtěžuje. :(

Tak jsou i tací, co snad z porodnice jedou rovnou do nákupáku :zed: Omluva pro zapomenutí není. Udělala bych jim to samé. Když jsou tak blbí a nedochází jim to.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
rokris
17.6.18 10:39
@Russet píše:
Tak jsou i tací, co snad z porodnice jedou rovnou do nákupáku :zed: Omluva pro zapomenutí není. Udělala bych jim to samé. Když jsou tak blbí a nedochází jim to.

Fakt nechápu, jak může být někdo tak deb.lní! Děcko v tomto věku nechat kdekoli, byť na vteřinu, samo.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
17.6.18 10:40

Tak já mám spíš pocit, že děti v autě před nákupákem jsou zanechané úmyslně a prostě jen rodičům nedochází, že se tam to dítě může uvařit. Přece ho nebudou vyndavat, když cestou krásně usnulo.
Ale manželovi se takhle jednou podařilo dovést dítě do práce místo do školky. Že má syna v autě zjistil, až když se po upozornění navigace pro jistotu kouknul. Syn seděl jako pěna a asi čekal místo školky nějaké dobrodrůžo.

  • Citovat
  • Upravit
rokris
17.6.18 10:43
@jenny.fields píše:
Ne v každé rodině panuje kult dítěte. Ve spoustě rodin je dítě ignorováno, stejně tak jeho potřeby. Někdy to souvisí s inteligencí rodičů někdy ne. Bioplínky s tím nemají nic společného :nevim:

Myslela jsem to spíš obecně, ten kult. Nevím přesně, s čím to souvisí, ani jak se to může stát. Proto vznikla tato diskuze.

  • Citovat
  • Upravit
26574
17.6.18 10:46
@rokris píše:
Myslela jsem to spíš obecně, ten kult. Nevím přesně, s čím to souvisí, ani jak se to může stát. Proto vznikla tato diskuze.

Podle mne těch důvodů může být víc. Už mám za sebou pár věcí, o kterých jsem v minulosti říkala, že se mi nikdy stát nemohou a staly se, tak se snažím neodsuzovat a říkat „mně nikdy…“.
Třeba měli pocit, že se vrátí do dvou minut, třeba jim nedošlo, že je tak horko…
Bohužel, každý z nás si myslí, že hrůzy jako je dítě utopené v bazéně na zahradě a podobně se nám stát nemohou. Přesto každý rok se několik dětí takto utopí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32248
17.6.18 10:47

@Russet To není, že ho zapomněli, to je, že jdou nakoupit a nechají ho tam vědomě. Prostě lidi jsou nepoučitelní, to snad není ani možný. Měly by za to padat konečně už nějaký tresty, protože nechat uvařit dítě v autě je šílený.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.18 10:49

Sestru nechali rodice take takto v auto, tedy tatinek,proste na ni zapomnel a nedoslo mu to. Nastesti se brzy vratil a nebylo velke vedro. A pak ji jednou omylem zavrel v zime na balkone a byla tam chudak asi 15 minut v kratkym triku :mrgreen: to uz byla pubertak teda. Ja verim,ze roztrzitemu cloveku se tp stat muze,nas tata nas miluje a udelal by vse pro nas, ale nekdy to cloveku proste nesecvakne… :(
Prosim anonym

  • Citovat
  • Upravit
12983
17.6.18 10:54

Já se snažím tyto situace radši moc nesoudit.
Samozřejmě dítě nechané úmyslně ve vedru v autě je opravdu snad znakem velké nevyzrálosti.
Ale na druhou stranu, zažila jsem situace, že když je člověk na hraně fungovaní a to tělo mu jede v automatickém módu, tak zapomene i na to, že to dítě v autě je.
I proto jsem nikdy nechtěla doma bazén, jednak je to zátěž, protože člověk musí mít na očích bez vteřiny oddechu a tříleté dítě, od kterého by si na zahradě za normálních okolností běžně odskočil na záchod, vybrat pračku…
A pak vždy nastane situace, kdy se člověk třeba jen na pár vteřin otočí a i těch pár vteřin občas na utopení stačí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19388
17.6.18 10:56
@Anonymní píše:
Sestru nechali rodice take takto v auto, tedy tatinek,proste na ni zapomnel a nedoslo mu to. Nastesti se brzy vratil a nebylo velke vedro. A pak ji jednou omylem zavrel v zime na balkone a byla tam chudak asi 15 minut v kratkym triku :mrgreen: to uz byla pubertak teda. Ja verim,ze roztrzitemu cloveku se tp stat muze,nas tata nas miluje a udelal by vse pro nas, ale nekdy to cloveku proste nesecvakne… :(
Prosim anonym
:P
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
rokris
17.6.18 11:01
@Monchichik píše:
@Russet To není, že ho zapomněli, to je, že jdou nakoupit a nechají ho tam vědomě. Prostě lidi jsou nepoučitelní, to snad není ani možný. Měly by za to padat konečně už nějaký tresty, protože nechat uvařit dítě v autě je šílený.

Souhlasím. Jenže ono se nakonec řekne, že tím, že si sami nechali zaživa uvařit dítě, jsou už potrestaní dost.

  • Citovat
  • Upravit
32248
17.6.18 11:22

@rokris Ne, podle mě dost potrestaní nejsou. Pokud ho tam nechají vědomě, tak je to u mě normálně minimálně zabití a má přijít trest. Ta slovenská slepice tam nechala dítě v tom autě 4 hodiny. No i kdyby nebylo vedro, tak je to jako normální? Proč vůbec někdo nechává dítě v autě samotné? I kdyby jen na 5 minut. Nechápu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30325
17.6.18 11:32
@jenny.fields píše:
Podle mne těch důvodů může být víc. Už mám za sebou pár věcí, o kterých jsem v minulosti říkala, že se mi nikdy stát nemohou a staly se, tak se snažím neodsuzovat a říkat „mně nikdy…“.
Třeba měli pocit, že se vrátí do dvou minut, třeba jim nedošlo, že je tak horko…
Bohužel, každý z nás si myslí, že hrůzy jako je dítě utopené v bazéně na zahradě a podobně se nám stát nemohou. Přesto každý rok se několik dětí takto utopí.

Přesně tak. Taky jsem nechápala, jak se lidem může stát, že si přejedou dítě při parkování a zachránila nás jen pomalá chůze syna. Byl se mnou zavřený doma brankou pro psa, neuměl jí do té doby otevřít a najednou se mu to povedlo, ale naštěstí dorazil do garáže v době kdy chlap vystupoval. Od té doby parkujou spolu nebo jsou děti se mnou pod dohledem. Byla to prostě blbá náhoda a nás jen vyděsila a nic se nestalo.
Věřím, že ti lidi počítají, že se vrátí ihned a nic by se nestalo a něco je zdrží, ale i tak nemají to zkoušet.
Na druhou stranu mě to teď přijde chvílema jak hod na čarodějnice. Včera titulek, že nechala v pátek dceru 11 minut na parkovišti s otevřeným okýnem v půl deváté. Jako v pátek v půl deváté fakt přehřátí nehrozilo, spíš si myslím, že dítěti mohlo být kvůli okénku i zima.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30325
17.6.18 11:35

@Monchichik já jsem to třeba teď dělala, když nám ve školce řádily průjmy a musela jsem dovést vzorek stolice na testy k doktorce. Tak než bych je tahala z auta k doktorce, kde byly nemocné děti, tak jsem je nechala radši tu chvilku v autě. Ještě teda nebylo horko a obě děti umí sami z auta vylést a 6 letý už ví kam případně jít kdyby byl problém.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32248
17.6.18 11:36

@Aspera No ale tomu dítěti se může v tom autě stát i cokoliv jiného než že tam zmrzne nebo se upeče. Když pominu to, že tam třeba jen může řvát jak na lesy, protože je samotné. Prostě dítě být bez dozoru nesmí a hotovo. Na průšvih ti stačí vteřina a ne 11 minut.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30325
17.6.18 11:41
@Monchichik píše:
@Aspera No ale tomu dítěti se může v tom autě stát i cokoliv jiného než že tam zmrzne nebo se upeče. Když pominu to, že tam třeba jen může řvát jak na lesy, protože je samotné. Prostě dítě být bez dozoru nesmí a hotovo. Na průšvih ti stačí vteřina a ne 11 minut.

To je jasné, ale tahat ji po mediích, kvůli tomu že by se dítě mohlo přehřát byla blbost.

Já si to dovolila poprvé letos v době, kdy jim je 4 a 6 let a už přeci jen mají rozum a vím, že těch 5 minut vydrží. Dokud byli malí tak furt se mnou, ať to byla sebekratší doba i na benzíně chodili platit se mnou. A 4 letou dceru samotnou nemůžu nechat dodnes.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová