Zchudli jsme

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.1.22 10:17

zchudli jsme

Asi si chci jen postěžovat. Je mi hrozně. Nemůžu do práce, protože mám často nemocné dítě. Jsem s ním sama. Když už se mi povede něco ušetřit, vždycky se něco stane. Teď třeba problém s plynem. Plynaři si vezmou 3400 a to jsme měla na jídlo na zbytek měsíce. Vím, že se lidi občas dívají na chudé s despektem. Mám vysokou školu, pracovala jsem. Jsem z bohaté rodiny, ale prostě jsem musela i s dítětem odejít. Nestýkáme se. Nemám žádnou pomoc. Už pár let je to o extrémním propadu příjmů. Jako změnit život. Po nikom nic nechci, jen se vypsat. Kamarádka má normální život, ten můj je o extrémech. Bolí to a jsem unavená. Neumím třeba péct koláče, u nás se to nikdy nedělalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36171
13.1.22 10:33
@Anonymní píše:
Asi si chci jen postěžovat. Je mi hrozně. Nemůžu do práce, protože mám často nemocné dítě. Jsem s ním sama. Když už se mi povede něco ušetřit, vždycky se něco stane. Teď třeba problém s plynem. Plynaři si vezmou 3400 a to jsme měla na jídlo na zbytek měsíce. Vím, že se lidi občas dívají na chudé s despektem. Mám vysokou školu, pracovala jsem. Jsem z bohaté rodiny, ale prostě jsem musela i s dítětem odejít. Nestýkáme se. Nemám žádnou pomoc. Už pár let je to o extrémním propadu příjmů. Jako změnit život. Po nikom nic nechci, jen se vypsat. Kamarádka má normální život, ten můj je o extrémech. Bolí to a jsem unavená. Neumím třeba péct koláče, u nás se to nikdy nedělalo.

A proč se s rodinou nestýkáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
13.1.22 10:39

Co s tím mají společné koláče? :D Cokoliv co chceš můžeš zkusit, na netu je spousta návodů a rad. V žádné rodině se nedělá vše. Tohle neřeš a prostě vyzkoušej. Chápu že se s rodinou nestýkáš, ale nepochází od nich všechno zlo :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 10:41
@Bábrdl píše:
A proč se s rodinou nestýkáš?

Moje matka je narcista. Je bohatá, má kolem sebe hromadu lidí, ale třeba mého otce dostala do hrobu a mě by připravila o dítě, kdybych neodešla. Na oplátku mě ona připravila o rodinu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 10:42

Ahojky, jelikož máš asi skolkove dítě, tak bych ti doporučila jen pracovní agenturu. Směny chodíš jen dny, které chceš, když dítko onemocni, můžeš být doma a vyděláš si. Většinou to vyplácí do 2-3 dnů po smene. Prozatím, ono zas bude dobře. Co tatínek dítěte?

• Citovat
  • Nahlásit
23061
13.1.22 10:43

U nás se nedělalo věcí, které já dělám běžně… Buď chceš a jdeš do toho nebo budeš sedět a fňukat. Pokud máš vystudovanou specializaci, tak popřemýšlej, jestli by se spíš nevyplatila chuva v případě nemoci než sedět doma a třít bídu s nouzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 10:44
@TO_IT píše:
Co s tím mají společné koláče? :D Cokoliv co chceš můžeš zkusit, na netu je spousta návodů a rad. V žádné rodině se nedělá vše. Tohle neřeš a prostě vyzkoušej. Chápu že se s rodinou nestýkáš, ale nepochází od nich všechno zlo :hug:

Nevím.. Snažila jsem se ušetřit a upekla jsem si podle návodu z netu dva plechy makových kachliček.

• Citovat
  • Nahlásit
13.1.22 10:45

No, na to, že jsi udělala vysokou školu jsi dost pesimistická.

Máš vědomosti, které jsi získala studiem a ty můžeš “prodat”
Najdi si práci z domova. Budeš s dítětem a zároveň vydělávat.

Bohužel bohati rodiče - pokud nejsou rozumní - dětem dají vsechno až pod nos.
Rozmazlí je a když udeří tvrdá realita je průšvih.

A jestli neumíš upéci koláč - otevři internet s jukni do nějaké kuchařky.
Doporučuji Kuchařka pro dceru Florentýna Zatloukalová.

Zvládneš to, jsi šikovná a pracovitá.

Příspěvek upraven 13.01.22 v 10:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4417
13.1.22 10:45
@TO_IT píše:
Co s tím mají společné koláče? :D Cokoliv co chceš můžeš zkusit, na netu je spousta návodů a rad. V žádné rodině se nedělá vše. Tohle neřeš a prostě vyzkoušej. Chápu že se s rodinou nestýkáš, ale nepochází od nich všechno zlo :hug:

Zakladatelka to o rodině píše asi jen proto, že tam pomoc prostě hledat nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.22 10:46
@Anonymní píše:
Nevím.. Snažila jsem se ušetřit a upekla jsem si podle návodu z netu dva plechy makových kachliček.

Vařím a peču už fakt hodně dlouho a přesto se mi občas povede vyrobit něco nepoživatelného.

Musíš trénovat. Každý pokus bude lepší 🙋‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
13.1.22 10:50
@Anonymní píše:

Takže se to nepovedlo tvarem? To se stane, byly jedlé? Nikdo učený z nebe nespadl.

Ber to jako možnost žít po svém. Jen mě tak napadá, pro tebe je asi spousta řešení nová situace, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11648
13.1.22 10:51

Nevím, co ti poradit, ale chápu tě. Pokud je člověk zvyklý na nějaký standard a najednou se znatelně propadne, těžko se s tím smiřuje. Obdivuji tě, že i přesto dokážeš za sebe a své dítě bojovat a zvládáš to, i když je to těžké. Co zkusit najít v blízkosti mámu, která je na tom podobně a jít do spolubydlení, popřípadě si pomoct s hlídáním? Nebo jak píšou holky výš, zkusit práci z domova? Máš vzdělání, zkus ho zúročit. Sama mám dvě malé školkové děti, hlídání žádné a nezbyde nám, než dělat protisměny. Ale my jsme na to alespoň dva :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 10:52

Už jsem to zkoušela víckrát. Kynutý se mi nepovede nikdy nic. Asi na to nemám trpělivost.

Nemůžu pracovat z domova, pokud bych něco nepublikovala. Musím pracovat s lidmi.

A jo, jsem pesimista. Momentálně mám co dělat, abych se nerozbrečela. Nevím, proč by měl být vysokoškolák optimista.

• Citovat
  • Nahlásit
5470
13.1.22 10:52
@Anonymní píše:

S kynutym těstem jsem taky bojovala. Musí tam přijít jen žloutky a jako tuk jen sádlo nebo olej. Jinak je tvrdé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11648
13.1.22 10:53

Jinak s pečením začni nejjednodušším, nejlepší jsou hrnečkové recepty. Pak můžu doporučit web mamavkuchyni, má i FB. Má tam pokrmy pro děti, výživově vyvážené a docela i z levných surovin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat