Zmatky kolem nákupu z amazon.de

5
6.2.21 14:56

Zmatky kolem nákupu z amazon.de

Zdravím všechny!

Objednala jsem si dva komiksy z amazon.de v angličtině, jenže jak se zjistilo až po odeslání - komiksy se odeslaly nikoliv z Německa, ale z Velké Británie, která už po brexitu není v EU.

Amazon.de tvrdí, že daná cena, kterou jsem platila, již v sobě zahrnuje DPH odvedené Německu. Hodnota s dopravou bohužel přesáhla 22EUR (o pouhých 50 centů…), takže předpokládám, že se to zadrží na celní poště a sice nebudu muset platit clo, ale budu muset zaplatit DPH Britům.

Ale právě pořádně nechápu - když už DPH odvedu Němcům, tak je normální, že to pak budu muset odvést ještě jinému státu? Nebo respektive, komu mám vůbec platit DPH?

Jsem v tom zahraničním nakupování trochu trouba, může mě prosím někdo z Vás krátce zasvětit do této problematiky? :think: Budu vděčná! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19615
6.2.21 15:27

Nvm, jak je to s DPH. Ale já objednávala tak, aby byli poštovné gratis v Německu. Nechala si to poslat přes Mallbox de do skladu tam, a pak to převezlo většinou DPD.

Jinak je potřeba si ověřit před objednáním, odkud to opravdu putuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13256
6.2.21 15:58

@bazuzka Podle toho, co pises, by melo dojit k propusteni do volneho obehu v Nemecku (kde se odvede DPH). Z Nemecka by ti to melo prijit rovnou domu (uz ne pres celni urad, tim to projde v Nemecku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat