Změna trvalého bydliště a svatba

Anonymní
19.5.20 07:44

Zmena trvalého bydliště a svatba

Dobrý den, chtěla bych se zeptat chtela bych si změnit trvale bydliště jelikoz bydlím u přítele ale pristi rok se budeme brát, jak to tedy udělat abych nemusela několikrát měnit občanku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6665
19.5.20 07:47

Počkat se změnou bydliště po svatbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
19.5.20 07:53
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat chtela bych si změnit trvale bydliště jelikoz bydlím u přítele ale pristi rok se budeme brát, jak to tedy udělat abych nemusela několikrát měnit občanku?

Naplánuj si to najednou po svatbě až půjdeš žádat o novou občanku po svatbě. Nejlépe se zeptej přímo na matrice, klidně ještě před svatbou. O zapsání trvalého bydliště žádáš na MÚ, OÚ, kam spadáte. A musí s tím souhlasit přítel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1470
19.5.20 09:02

Měla jsem to kdysi podobně - fakticky už nastěhovaná u tehdy přítele a plánovala se svatba. Se změnou trv. pobytu jsem ten rok počkala, právě abych nemusela 2× prudit na úřadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11731
19.5.20 09:07

Taky jsme měnili až po svatbě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
20.5.20 13:12

Všechny změny jsem provedla až po svatbě - trvalá adresa, příjmení, titul. Bylo to nejjednodušší. Kdybych to měla dělat vždy hned potom, co ke změně došlo, měnila bych občanku 3krát během 2 let. :palec: Takže pokud na to vyloženě nespěcháš (nemáš třeba trvalou u bývalého), tak si to nech po svatbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat