Ztracený mobilní telefon

176
9.6.13 17:52

Ztracený mobilni telefon

Ahoj všem! Potřebuju poradit. Před několika dny má segra ztratila telefon, takový ten z těch dražších dotykových. Už když na něj prozvoní tak je vypnutý. Potřebovala bych poradit, vím že takové ty dražší telefony mají v sobě zabudovanou nějakou navigaci, nebo něco podobného, že se dají vystopovat. Jak se to jmenuje a podle čeho to najdu v dokladech na telefon? A hlavní dotaz, kdo mi s tím hledáním může pomoct? Myslela jsem že třeba policie, ale jeden známy mi říkal, že prý když se jemu ztratil telefon, tak policie mu pomáhat odmítla. Tak mi prosím poraďte kdo mi s tím pomůže, třeba nějaká mobilní síť, nebo jiná organizace? Jsem si vědoma, že to třeba nemusí být úplně zadarmo. Díky za každou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15364
9.6.13 17:55
@Tom.Tamara píše:
Ahoj všem! Potřebuju poradit. Před několika dny má segra ztratila telefon, takový ten z těch dražších dotykových. Už když na něj prozvoní tak je vypnutý. Potřebovala bych poradit, vím že takové ty dražší telefony mají v sobě zabudovanou nějakou navigaci, nebo něco podobného, že se dají vystopovat. Jak se to jmenuje a podle čeho to najdu v dokladech na telefon? A hlavní dotaz, kdo mi s tím hledáním může pomoct? Myslela jsem že třeba policie, ale jeden známy mi říkal, že prý když se jemu ztratil telefon, tak policie mu pomáhat odmítla. Tak mi prosím poraďte kdo mi s tím pomůže, třeba nějaká mobilní síť, nebo jiná organizace? Jsem si vědoma, že to třeba nemusí být úplně zadarmo. Díky za každou radu.

GPS?

No ale s hledáním vypnutého mobilu ti zřejmě nepomůže ani děd Vševěd.

Příspěvek upraven 09.06.13 v 18:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
9.6.13 17:57

@Tom.Tamara
na zaklade policejniho prikazu jde vystopovat telefon ovsem na zaklade pouzite sim karty. pokud zlodej simku vyhodi, coz pravdepodobne uz udelal, tak ho nikdo nenajde.
a ano popravde pochybuju, ze policie timhle zpusobem patra po ztracenych telefonech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
9.6.13 17:59

@eumedon Možná gps, nevím přesně. Já si myslím, že určitě za nějakou dobu ten, kdo ho našel si pořídí nabíječku a ten telefon bude používat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
9.6.13 18:00

@Ali-Ali Já jsem si myslela, jestli telefon má v sobě nějakou dejme tomu navigaci, tak se to dá vypátrat i bez sim karty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
9.6.13 18:01

@Tom.Tamara
i kdyby ho pouzivat zacal, tak to nejak nicemu nepomuze.
predpokladam, ze sestra si nechala zablokovat sim kartu (jestli ne, tak ji muze cekat vtipny ucet)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
9.6.13 18:02

@Ali-Ali Ne, nenechala. Ale ona nemá paušál, ale kredit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
9.6.13 18:02

Kdyz ja jsem ztratila telefon, nahodou jsem na nej narazila v jednom bazaru, s zenskou domluva nebyla, tak jsem zavolala policii a podle vyrobniho cisla se zjistilo, ze je to opravdu muj telefon.Ale zaplatit jsem ho stejne musela a ten co ho tam dal udelal jen prestupek, takze max pokuta, ale prachy za to, ze jsem si musela vykoupit vlastni telefon nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2429
9.6.13 18:03

Já byla na policii a chtěli po mě akorát výrobní číslo telefonu, to jsem jim dala a zablokovali ho, takže si ho aspoň ten kdo ho vzal neužije..ale najít ho nenajdou, říkali že tím už se policie nezabývá a přímo mi řekli at nedoufám, že by se našel nějaký poctivec a vrátil ho..jinak jestli jde vyhledat nějak jinak to nevím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15364
9.6.13 18:04

@Tom.Tamara Zkus se zeptat operátora (jenže ten poradí zřejmě právě se službami spojenými se SIM kartou) nebo v nějakém servisu těm mobilů.

Operátor zřejmě zapnutý mobil dokáže lokalizovat, ale pochybuji, že data může poskytnout komukoli. Snad kromě policie ve vážných případech, jako je např. lokalizace pohřešovaných osob nebo chytání zločinců. Sotva asi ztracených telefonů, a to je taky důvod proč policie tvého známého odmítla. Mimoto zřejmě policie službu hledání ztracených mobilů nenabízí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
9.6.13 18:06

@Mauzik2 To je taky nápad, musím ji říct ať se zastaví do zastavarny, třeba by měla štěstí. :) Ale nechápu proč ten dotyčný co telefon dál do zastavárny ti nevrátil na příkaz policie peníze :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15364
9.6.13 18:07

@Tom.Tamara Další problém je internetové bankovnictví: Nemá číslo toho mobilu uvedeno v internetovém bankovnictví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
@Tom.Tamara píše:
@Ali-Ali Já jsem si myslela, jestli telefon má v sobě nějakou dejme tomu navigaci, tak se to dá vypátrat i bez sim karty

teoreticky se to da a o ti bez simkarty. u androidu jsou na to specializovane aplikace, ktere ovsem musi byt predem v telefonu naistalovane (vetsinou jsou placene). pak se telefon da na dalka lokalizovat, zablokovat atd.
ovsem kdyby si tam sestra tenhle software naistalovala, tak by o tehle moznostech vedela :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998

Policie mu nic prikazovat nemusi, bylo to 800, jasne, pro nekoho malo, ale pro me az dost..Takze on mi to sice zaplatit ma, ale kdyz neplati a nezaplati, nic s tim neudelam, kdyz to ohlasim, jen to zaprotokoluji, skoda neni vyssi nez 5 tisic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
9.6.13 18:08

@eumedon Jak jsem už psala, segra by za tu službičku připlatila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu