Porodnice Neratovice

Tato soukromá nemocnice disponuje moderní porodnicí se špičkovým vybavením a patnáctiletou tradicí. Maminky může především zaujmout široké spektrum nabídky nadstandardních služeb. Samozřejmostí je i možnost objednat za příplatek pokoj pro rodičku s manželem, nebo nadstandardní polohovatelné porodnické lůžko. Na webu oddělení najdete, co s sebou do porodnice Neratovice. Prohlédněte si také fotografie čerstvě narozených miminek.

Doporučují maminky porodnici Městská nemocnice Neratovice, Gynekologicko - porodní oddělení

Hodnoceno 114x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Stanislav Martan

lékaři: 315 637 478
sesterna: 315 637 471
předporodní kurzy: 725 714 836
registrace k porodu (minimálně 3 týdny předem): 315 637 111
prohlídky porodnice: 315 637 471
těhotenská poradna: 315 637 474

Adresa: Alšova 462, 277 11 Neratovice

URL: http://www.nemocnice-neratovice.cz/rubrika/180-Zdravotnicke-sluzby-Luzkova-pece-Gynekologicko-porodnicke-oddeleni/index.htm

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Neratovice

20.09.19

Vybrala jsem tuto porodnici, protože jsem chtěla přirozený porod s porodní asistentkou, dulou a partnerem. Přijeli jsme v noci, ujala se nás úžasná paní porodní asistentka Dita Schniererová, která se o mě starala fantasticky.
Porod byl rychlý, ještě jsem ho urychlila vanou a jak moje dula, tak zmíněná porodní asistentka byly vstřícné a velmi nápomocné. Jsem jim oběma moc vděčná za skvělou péči a přála bych všem nastávajícím maminkám takový komfort. Přivedla jsem na svět zdravou krásnou holčičku, pak přišla sestřička z novorozeneckého, která mi malou opětovně přikládala k prsu, takže se malá poměrně snadno přisála a s kojením jsme později neměly žádné problémy (je to moje druhé dítě). Čtyřlůžkový pokoj vedle porodního sálu sice nic moc (nikdy v životě jsem neslyšela tolik utrpení), ale sdílela jsem ho jen s jednou maminkou, takže se to dalo.
Strava také nic moc, ale to jsem věděla a byla jsem na to připravená. Celkově personál skvělý, až na pana primáře MUDr. Marťana, kterého jsem naštěstí již během porodu a po něm nepotkala - mám pouze negativní zkušenost s poradnou. Ten mě již měsíc před termínem informoval, že je třeba vyvolat porod, protože podle váhového odhadu je dítě malé (ani ne 2500g). Já jsem nesouhlasila ani v den termínu porodu, protože všechna vyšetření (množství plod. vody a průtoky, srdeční ozvy) byla v pořádku a zkušené porodní asistentky mě od toho odrazovaly, já sama jsem chtěla mít přirozený porod a i moje zkušená gynekoložka potvrdila normální nálezy. Pan primář byl velmi nepříjemný, když jsem slušně stála na svém stanovisku. Byla jsem šťastná, že jsem neustoupila, miminko se přihlásilo samo 4 dny po termínu a vážilo 3250g, takže váhový odhad byl špatný o více než 700g! Kdybych slepě věřila doktoru, který uznává jen tabulky a percentily a absolutně nebere v potaz předchozí zkušenosti rodičky (měla jsem podobnou zkušenost s předchozím porodem), genetickou výbavu apod., velmi bych si zkomplikovala průběh porodu i způsob, jakým by malá přišla na svět. Proto doporučuji porodnici, ale poradnu určitě ne - pokud mají nastávající maminky možnost chodit na předporodní vyšetření jinam, ať toho využijí. A hlavně ať naslouchají svému tělu a zkušeným porodním asistentkám a ne tabulkovým doktorům.

Personál:

Dita Schniererová

07.09.19

V této porodnici jsem rodila na začátku července 2019. Porod byl vyvolávaný z důvodu malého množství plodové vody. Bohužel jsem se na to nestihla psychicky připravit, jelikož mi dali termín hned druhý den ráno, nechtěli čekat, což chápu…

Personál byl moc příjemný a profesionální. Celou první dobu porodní jsem byla sama ve sprše na balónu a za to jsem ráda. Sice jsem asi blokovala koupelnu spolubydlící, ale jiná možnost nebyla. Pokud si nezaplatíte jednolůžko ,nepočítejte se soukromím. Teď bych po této zkušenosti nadstandard určitě vzala.

Když jsem šla na poslední monitor, už jsem v podstatě rodila. Zrovna se v tu dobu střídala směna, takže mě dostala jiná PA, která z toho zrovna nebyla nadšená, jelikož vůbec neviděla mé papíry a co víc, nestihla se seznámit s mým porodním plánem. Tudíž vše bylo jinak. Paní porodní asistentka byla úžasná, měla jsem pocit,že jsem v bezpečných rukou. Asistoval ji můj manžel, takže viděl i to, co nechtěl. V závěru porodu na sál chodili různí doktoři a sestry, takže to vypadalo jak nějaký průchoďák a musím přiznat, že mě to dost rušilo. Pupeční šňůru přestřihla doktorka, aniž by se zeptala, zda tento úkon nechce provést manžel. Toto přání jsem měla ve svém porodním plánu. Dále jsem si nepřála kanylu, která mi porod značně znepříjemnila, protože jsem musela dávat neustále pozor, abych si ji neskřípla. V závěru mi do ní podali léky, o kterých mi ani neřekli, co jsou zač a pak mi ji zapomněli zavřít, takže mi vesele kapala krev na zem. No…příště zvolím jinou porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si něco o kojení a dělat to podle sebe. V porodnici dostáváte akorát protichůdné rady…a myslím, že podpora rozkojit se je z jejich strany velmi slabá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si s sebou vezměte jídlo, v nemocnici mají dobré max. tak polívky, jinak je to samý rohlík, knedlík a chleba. :(

31.08.19

Rodila jsem zde v srpnu 2019 naše třetí dítě. Po horší zkušenosti z benešovské porodnice, která ve mě zůstala i po 9letech jsem se porodu a hlavně přístupu zdravotnického personálu bála.
Ale neměla jsem nakonec vůbec čeho. Všichni byli respektující, moc mi během porodu pomáhali - měla jsem svou PA, plus jejich. Hlavně díky fajn přístupu - volitelná poloha, nahřívání hráze, jsem porodila poprvé bez poranění. Také mě všichni bez výjimky informovali, než provedli nějaký zákrok.
Byla jsem velmi mile překvapená a kdybych měla doporučit podporující místo, je to rozhodně tato porodnice.
Také je velmi důležité mít s sebou svou PA, zná vás, hodně vykomunikuje, je s vámi celou dobu a neodejde, že jí končí směna.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní PA nebo alespoň dulu, zásoby lehce stravitelného jídla. (tam je většinou rohlík, salám, sýr plus nějaký oběd)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny dokumenty, látkové pleny pro miminko (odbrkávání, mytí), ručníky. Vložky, pleny, podložky tam jsou k dispozici.

08.08.19

V nemocnici Neratovice jsem rodila druhé dítě (první Podolí a už nikdy víc). Obě děti jsem rodila císařem. V Neratovicích jsem se probrala úplně svěží, bolest nepočítám. V Podolí mi bylo po celkové narkóze několik dní zle. Všichni maximálně ochotní. Sestřičky zlaté, žádné protažené obličeje, že zvoníte v noci. Doktoři výborní. Všichni pohodoví. Dětské sestřičky zlaté, dětičky nastrojené, vždycky čisté. V Podolí jsme kojily na povel, tady úplně lidský přístup. Laktační poradkyně (paní Zdena) nejmilejší člověk. Věnovala se mi několik dní, než jsme rozkojily a našly způsob, jak nám to vyhovuje. Já si odnáším na porod a pobyt v porodnici hezké vzpomínky. Žádné trauma ani stres. Všechno bylo v tak pohodovém a přátelském duchu. Všem velké díky. Určitě doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si s sebou svoje jídlo. Strava nestála za nic. Malé porce a nic moc. A to nejsem nijak rozmlsaná, ale pro kojící matky k večeři dva krajíce chleba mi přijde málo. Na tom by se určitě dalo jestě zapracovat.

27.06.19

Ráda bych se podělila o čerstvou zkušenost z Neratovic. O porodu se moc rozepisovat nebudu, byl jedním slovem perfektní! Přirozený, bez léků, bez zásahů a nakonec i bez poranění. Velký dík patří PA Denisce (tuším, jméno jsem si nezapamatovala a to mě štve :(), která vedla celý porod sama, Mudr. pouze nakukovala, zda je vše OK. Měla jsem možnost vybrat si polohu pro 1. i 2. dobu porodní a polohy měnit. PA doporučila jinou polohu, když viděla, že mnou zvolená není zrovna efektivní. Celý personál, se kterým jsem se při porodu setkala, byl milý, příjemný, profesionální. Vše se řešilo bez nátlaku, v klidu, o všem jsem byla informovaná. Krásná zkušenost. Po 16 hodinách od příjezdu se nám narodilo krásné, zdravé, donošené miminko.
Horší zkušenost mám z odd. šestinědělí. Musím přiznat, že na porod jsem se celkem dost připravovala, studovala si info, cvičila, dělala masáž hráze atd. Ale vůbec jsem neřešila, co bude po porodu, říkala jsem si, že to půjde samo. Což je pravda tak napůl a hlavně věci jdou, když jste psychicky v pohodě. Musím uznat, že i personál na novorozeneckém je milý. Bohužel ale není moc profesionální, sestřičky vám samy od sebe nevysvětlí nic. Když se zeptáte, dostanete od každé jinou informaci. Tedy přebalování, přikládání miminka k prsu atd. zkoušíte pár hodin po porodu vyčerpaná pokusem omylem :(
Pro mne nejhorší zážitek ne-pomoc při kojení. Ač najdete na pokoji celkem rozumně sepsaný manuál ke kojení, nikdo se jím neřídí! Naše mimi dostalo pouhých 35 hodin po porodu stříkačku sunaru, jen proto, že zhublo z porodní váhy 3,4 na 3,1 kg, mně se teprve začínalo tvořit mléko a mimi bylo více spavé, nechtělo se mu do jídla. To vše je ale krátce po porodu normální! Já jsem vyfasovala kloboučky a odsávačku a každé dvě hod. krmit a chodit převážit a příp. dokrmit stříkačkou. Toto vše byl nápad laktační poradkyně Zdeny Hronové. Nikdo vám neporadí, jak poznat že má mimi hlad, kdy je dobrá chvíli mu prso nabídnout… místo toho kloboučky a cpát to do něj hlava nehlava, když nechce prs, tak stříkačkou. Naše mimi ještě hodně blinkalo plodovou vodu a celkově mělo prostě trošku pomalejší adaptaci, takže naprat do něj rychle stříkačku mléka nebyl nejlepší nápad, ptž šla většina zase ven. Sestřičky vás tahají za bradavky, aby se mimi přisálo, když se nedaří, tak vymýšlí, co je špatně (špatná bradavka, málo mléka, krátký jazyk miminka, posunutý sací reflex…blbosti, které vás totálně psychicky srazí!), nikdo ale nemá čas, aby se vám více systematicky věnoval. A vážení, po kterém mimi nepřibírá, ptž většinu vyzvrací, člověka celkem zdeptá. Teď už bych se bránila, ale den a půl po porodu na to člověk nemá a slepě věří „odborníkům“… Plus chcete domů, takže posloucháte :( My jsme nakonec slavně přibrali 10 g, tak nás pustili. Nyní týden doma a bez kloboučků a stříkaček, plně kojeno je na své porodní váze :)) Jen mě mrzí, že jsem se za nás nedokázala víc prát a prosadit si svou, protože příkrmy byly naprosto zbytečné :(
Ještě k vybavení – měla jsem jednolůžkový pokoj. Označení nadstandard si opravdu nezaslouží, mini pokojík, starší vybavení, utrhané šňůrky od žaluzií, takže lezete po porodu na židli, abyste žaluzie vytáhli… jeden ovladač na klimatizaci pro všechny pokoje… ta cena je za to opravdu šílená! Ale jsem ráda, že jsme byli sami a měli klid. Jídlo není dobré a je ho málo.

Personál:

Mudr. Hradecká, laktační poradkyně Zdena Hronová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přípravit se i na to, co bude po porodu ;) ohledně kojení mně pomohl Průvodce kojením - k stažení zde: https://bytsiblizko.weebly.com/

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

k porodu se hodila lahev s vodou se savičkou, zbytečné je podle mě brát si župan, v porodnici je teplo

23.05.19

Porodnici bych chtěla vřele doporučit. Rozhodla jsem se rodit s doprovodem svojí osobní asistentky a to v Neratovicích je umožněno. Měla jsem to štěstí, že velkou část porodu jsem byla se svojí porodní asistentkou doma. Do Neratovic jsme se přesouvaly až na poslední dvě hodiny, kde mě po přijímacím monitoru poslali rovnou na sál. Vzhledem k tomu, že šlo všechno dobře, nechali mě jenom v péči místní porodní asistentky Dity a na sál se mnou šel ještě manžel a moje osobní asistentka. Porodní asistentky se respektovaly, na sále jsme zkoušeli několik poloh. Nejvíce se osvědčily polohy, kde mě podpíral manžel nebo jsem seděla na něm. Mezitím mi PA zahřívala hráz, aby se co nejméně poranila. Nakonec jsem porodila v dřepě a s oporou manžela, který mě podpíral v podpaží. Hráz mi nenastříhávaly, k poraněním došlo. Nechat dotepat pupečník a hned mi dát miminko na tělo bylo samozřejmostí i první přiložení. Na sále nás nechali přes dvě hodiny samotné jenom s miminkem a až potom šlo miminko na vážení a kontrolu. Samozřejmostí je i otázka, zda si chcete nechat placentu atd. Takže porod byl absolutně přirozený bez jakýkoliv zásahů s následným bondingem. Se svým prvním porodem a jeho průběhem jsem nemohla být spokojenější. Na oddělení šestinedělí už to tak perfektní není. Musíte filtrovat některé nazory. Při prvních problémech s kojením jsou doporučeny kloboučky a sestřičky vám ukážou péči o miminko až když se připomenete, pak už vysvětlí základní péči. Největším hororem je jídlo, které se hlavně skládá z chleba, rohlíků a knedlíků a absolutně neodpovídá potřebám pro začátek kojení. Po rozhodování jsem veškeré finance věnovala na zaplacení osobní asistentky, abych mohla být co nejdéle doma a neplatila jsem žádné programy navíc a doufala jsem, že mě přijmou a případně bude pro mě i nadstandart nebo dvoulůžkový pokoj.

Personál:

PA Dita Schniererová, osobní PA Jana Menčlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajistit si jídlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Téměř vše dostanete kromě náhradních síťovaných kalhotek a ubrousků pro miminko. Já sebou měla ještě různé mastičky na bradavky, ale blízko je lékarna, drogerie i obchod.

20.05.19

Dne 11.5.2019 jsem zde rodila své první dítě, vybrala jsem si tuto porodnici na základě recenzí, že jsem si chtěla prožít přirozený porod a mám cestu autem 20 min. Zaplatila jsem si program Lady Care Premium za 2200 Kč. Musela jsem na vyvolání, 9.5. Dostala tabletu a prakticky ihned byly kontrakce, které trvaly celý den a celou noc. Nepravidelné a bolestivé. Chtěla jsem nadstandard, ale bohužel bylo úplně plno a snad všude, ale s tím jsem počítala dopředu, takže jsem dostala 4 lůžkový pokoj, ale všichni se snažili, abychom tam byly max. ve 3. Uvítala bych buď rozdělení pokojů, na ty, co se chystají rodit, jdou na vyvolání atd. A na ty co už porodily, nebo aspoň nějakou plentu, na zakrytí a trochu soukromí. Bylo nepříjemné být na pokoji se dvěma maminkami, co už měly své drobečky u sebe, chodily jim tam návštěvy pořád od 14 do 20 a já tam každou chvíli prodýchávala kontrakce a všichni na mě koukali. Druhý den jsem dostala další tabletu a nic se nedělo, ale nakonec jsem byla otevřená a začalo se něco dít. 10.5.2019 ve 14hod od té doby jsem svůj pokoj moc neviděla, byla jsem převážně s přítelem v koupelně, kde jsme měli své soukromí a mohla jsem si prodýchávat podle svého v klidu. V 21 hod jsme šli na to. Nechtěla jsem epidural, ale vzhledem k předešlému dnu a noci jsem si o něj nakonec řekla, ve všem mi bylo vyhověno, vysvětleno.
Přítele jsem měla u porodu, moc mi pomáhalo, že mi dával pořád po douškách napít a že tam byl semnou. PA byla úžasna, navigovala mě, co mám dělat jak prodýchávat, a netlačit, pak zas jak tlačit, i když jsem jí říkala, že to nezvládnu, tak mi řekla, že zvládnu a se vším mi pomohla. Byla razantní, ale to v tu chvíli v těch bolestech člověk opravdu potřebuje. Protože přes tu bolest nic nevnímáte. Zkoušeli jsme Porodit přirozeně cca 4hod. Ale malému se prostě nechtělo. U porodu spal a nespolupracoval, do toho mu nešla branka přes hlavu 0.5mm chybělo… PA semnou zkoušela různé polohy, aby šel ven. Nakonec nám padaly ozvy, mudr. Driak nahmatal nějaký výrůstek na hlavě, takže zavelel, že nemá cenu mě trápit ani miminko a že jdeme na sál, na akutní císař.
Vše pak už bylo rychlé. A ve 2hod ráno jsem porodila. Moc si vážím toho, že mi na pokoj malého hned donesli. Byl tam i přítel s námi, sice jsem byla mimo z té narkózy a všeho, ale i tak to bylo super, laktační sestra se mě ptala, jestli chci malého umýt, jestli mu můžou dát vit. K injekce, protože jsem měla v porodním plánu kapičky.
Líbilo se mi, že si to neudělali podle sebe a na všem se se mnou domluvili. Zas bylo nepříjemné, hlavně pro jiné maminky co už odrodily a byly na pokoji se svýma miminkama, že mě tam přivezli v noci na pokoj, že tam byl přítel, a sestřička.
Maminka byla velice nepříjemná, že chce spát a nemůže, protože tam pořád někoho vezou nového či starého, co porodily… Další den mi malého přinesli několikrát na kojení, další už jsem se vzchopila a přes všechnu bolest, jsem se snažila fungovat, abychom byli s malým už spolu pořád. Dokonce se uvolnil i nadstandard. Jedna laktační sestra, nevím jméno, taková blondýna, byla mi nesympatická, snažila se, aby se malý přisal k prsu 1. den, ale on moc nechtěl a vztekal se a ona najednou řekla, že na to nemá nervy a že si oddělá záda takhle a odešla. Tak to jsem koukala jak puk. Ale ostatní laktační poradkyně byly úžasné měly s námi trpělivost, vše mi vysvětlily, na cokoliv jsem se zeptala.
Ještě jedna taková maličkost co mi vadila, bylo, že mají mezi sebou nějaké neshody sestry z oddělení a vrchní sestra, pořád tam něco řešily atd… Ale na celkovou péči to žádný vliv nemělo.

Personál:

Mudr. Driak, MUDr. Vaneckova, PA Nováková Věra, Trhonova Jarmila, Babisova Gabriela

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neplatit si program Lady Care premium, vyhozené peníze, sice v ambulanci jsem byla cca skoro vždy na čas, ale. Myslím, že to by bylo i v normální ambulanci, a každý si to zaplatí, aby měl nadstansardní pokoj, není to však nikdy jisté. I přesto, že jich mají 5

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše jsme v porodnici dostaly, od vložek poporodních po všechny potřeby na miminko na přebalování, jedině vlhčené ubrousky si vzít, poporodní kalhotky jednorázové a určitě nějaké jídlo, neodpovídá potřebám pro kojící matky. Oblečení na miminko stačí až na cestu domů

12.05.19

Rodila jsem v porodnici Neratovice svoje první dítě. Jelikož mi těhotenství zjistili až ve 21týdnu, musela jsem volit mimopražskou porodnici kvůli registracím. Nakonec jsem ráda, že jsem si vybrala Neratovice. Je to sice relativně malá porodnice a hrozí stop stav pokud bude rodit hodně maminek najednou, ale přístup je o mnoho lepší, než například u Apolináře, kde jsem rodila podruhé dvojčata. Rodila jsem 26 hodin a byl to očistec ukončený císařem, protože se malá dusila omotanou pupeční šňůrou, když už byla skoro venku. Nechtěla jsem oxitocin či další chemikálie ani epidural, ve všem mi vyhověli, porodní asistentka se mi věnovala úplně úžasně, využila jsem vanu, což bylo super a když nastaly komplikace, byla jsem na sále pomalu za 3 minuty, strašně jsem se bála, ale úžasnej anesteziolog se mě snažil uklidnit.
Nebylo úplně ideální, když jsem rodila rušit spolubydlící na pokoji, ale nakonec po císaři bylo super, že mi malou hned dovezli na pokoj. U Apolináře jsem byla na JIP, kde mi dvojčata nechtěli přivézt a nakonec mi je ukázali na pár minut, oproti tomu v Neratovicích mi malou přinesli hned a mohla jsem s ní být prakticky pořád. Strašně oceňuju, že mi pomohli s kojením, mám vpáčené bradavky a malá mi při prvním přisání bradavku vytáhla, bylo to bolestivé a nepříjemné, pak mi natekly prsa a úžasná laktační poradkyně mi fakt moc pomohla s odsávačkou se rozkojit, bylo to hodně bolestivé, ale jsem jí i ostatním moc vděčná, strašně mi pomohli a vše ukázali, oproti tomu u Apolináře, kde se kojení nikdo pořádně nevěnoval. Je to pro prvorodičky fakt o poznání lepší přístup.

Všichni byli moc příjemní, předporodní kontroly, celý průběh porodu i vztávání po císaři, se všichni snažili maminkám usnadnit jak jen to šlo. Pochválila bych přístup komplet personálu a i návštěvy mohly až na pokoj. Kdybych podruhé nečekala dvojčata a nebyla mi doporučena nemocnice co se specializuje na předčasné porody, rodila bych tam i podruhé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně se ptát pokud něco neví, a výdrž pokud to bude trvat dlouho, jako v mém případě a víc se těšit na miminko, než se obávat bolesti a hodně mazat bříško

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sluchátka na mobil nebo něco s oblíbenou hudbou, kojící čaj, rádi Vám ho tam udělají, jelení lůj a náhradní ponožky a oblečení na odchod velikosti asi jako jste byla v 5. měsíci, bříško úplně nespadne. Bavlněnou košili s knoflíkovým výstřihem ke kojení. Pro miminko potřebujete snad jenom oblečení na převoz domů, všechno ostatní Vám dají.

13.04.19

S porodnicí v Neratovicích mám moc pěknou zkušenost. Původně jsem chtěla rodit v Podolí, ale po absolvování kurzu hypnoporodu od organizace Jemné zrození jsme se s manželem rozhodli změnit výběr právě na Neratovice, které nejsou taková masovka a doufali jsme v empatický individuální přístup a dodržení porodního plánu.
Zajeli jsme na prohlídku a rovnou se tam domluvili s porodní asistentkou, úžasnou Soňou Steindlovou. Se Soňou jsme absolvovali 2 předporodní konzultace (poslední třetí konzultace proběhla pár dní po propuštění z porodnice u nás doma), kdy jsme se navzájem poznali a ujasnili si, co je pro nás při porodu důležité, Soňa nám dala spoustu užitečných rad, kterými jsem se po zbytek těhotenství řídila.
Od 36. tt jsem dojížděla do poradny na kontroly a mile mě překvapila paní doktorka Jarošová, která se mě (mimo první vstupní prohlídku) při každé kontrole zeptala, zda chci vyginální vyšetření (já jsem vždy řekla, že ne, pokud to není nezbytně nutné) a vůbec se mnou jednala jako s informovanou a sobě rovnou, ne jako s pacientkou. Díky kurzu hypnoporodu jsem zvládla pracovat se svým tělem i psychikou, a když porod začal (ve 4 h ráno), zůstali jsme co nejdéle doma, vlny jsem prodýchávala, a průběžně jsme volali Soně, která nám radila, a také nám doporučovala zůstat v klidu doma a mezitím nám zamluvila nadstandardní pokoj, který se uvolnil. Okolo 12. h nám poradila už vyrazit (cestu máme cca 45 min). Při příjmu se všichni chovali mile a empaticky, ještě jsme stihli natočit vstupní monitor, a poté jsme šli na sál, protože už jsem byla otevřená na 8 cm, takže žádný klystýr ani cokoliv jiného. Soňa mi pomáhala s úlevovými pozicemi a přikládala mi teplé obklady a chránila hráz. V porodním plánu jsme měli jen pár bodů (např. jsem nechtěla nástřih hráze ani analgetika, chtěla jsem nechat dotepat pupečník před jeho přestřižením,…), a všechny byly dodrženy. Velmi jsem ocenila kompletní 2 hodinový bonding s miminkem po porodu, respektující a klidný přístup Soni i paní doktorky Terezky Hradecké (nejen ke mně, ale i k manželovi a miminku), která byla také přítomná u porodu a poté mi šila drobná poranění. Se Soňou tvořily sehraný tým a já jsem neměla důvod se cítit ohrožená nebo jim nedůvěřovat. Na porod nakonec moc ráda vzpomínám, i když jsem se ho jako prvorodička hodně bála. Byl to pro mě posilující a téměř rituální zážitek.

Později jsem nebyla akorát příliš spokojená s oddělením šestinedělí (jídlo bylo příšerné a nutričně nevyvážené, ale byli jsme včas varováni a měli vlastní zásoby), v podstatě člověk nemá klid, protože do pokoje přes den co hodinu někdo chodí (vizita, paní s jídlem, uklízečky, lidi na kontrolu oken či co, většina tam vrazí, jako by se nechumelilo a člověk po porodu nemá ani hodinu nerušeného spánku, což považuju za tristní).

Poté mě mrzely rozporuplné informace ohledně kojení a péče o miminko (co člověk, to jiný názor a jako prvorodička jsem se v tom ztrácela), které pro mě bylo velmi bolestivé a také stresující vážení miminka před a po kojení, protože ubývalo na váze o něco víc, než by podle tabulek mělo. Opět ale obrovský dík Soně a také úžasné laktační poradkyni paní Zdeničce, která mi pomohla s technikou kojení, rozmasírováním bolavých prsou i s rozházenou psychikou.

Porodnici tedy celkově mohu jen doporučit, ale je potřeba se trochu obrnit na těch pár dní po porodu a také neupínat se úplně na nějaký detailní porodní plán, ale spíše si vybrat pár věcí, které jsou pro vás důležité, ale mít na paměti, že prostě ani to nemusí třeba vyjít. Super je určitě nepřetržitý rooming-in na pokoji s miminkem a vožení miminka ve vozíčku na vizitu :) vozíček je vybaven vším potřebným pro miminko (plenky, monitor dechu, zavinovačka,…).

Přeji vám hodně štěstí a klidnou a vyrovnanou mysl při porodu :)

Personál:

Soňa Steindlová, Tereza Hradecká, Lucie Jarošová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Místo drahého vybavení pro miminko (které se dá levně pořídit z druhé ruky) raději investujte do porodní asistentky a nadstandardu (program LadyCare) ;) to se opravdu vyplatí spíš než zbrusu nový předražený kočár.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, co vám rychle dodá energii na sále (ovocné kapsičky, džus, cola…). Hodně jídla na dny po porodu :D, věci pro miminko (vlhčené ubrousky, plenky a přebalovací podložky radši také, bodíčka, dudlík), nabíječku na mobil/počítač,… tašku pro vás i pro partnera, pro vás nějaký hydratační olej nebo krém, voda je dost chlorovaná nebo tvrdá nebo co, ale měla jsem z ní po celých nohách vyrážku. Jinak na chodbě je koutek s mikrovlnkou a rychlovarkou :) a na nadstandardu jsem měla v koupelně velkou bednu porodnických vložek. Nevím, jak je to na jiných pokojích.

28.03.19

Rodila jsem v Neratovicích druhé dítě. První se narodilo na Bulovce před 2 lety a byl to hrozný zážitek, takže jsem dlouho vybírala porodnici, kde by mě nechali přirozeně porodit, bez zbytečných zásahů.
A vybrala jsem skvěle. Už v jejich ambulanci Premium skvělý ženský, hlavně MUDr. Lucie Jarošová, která nechávala i na mně, zda chci vyšetřit nebo ne. Tam jsem náhodou potkala PA Květů, správná ženská se smyslem pro humor a ještě vtipkovala, že ji třeba chytnu u porodu (svou vlastní PA jsem domluvenou neměla).
Rodila jsem dceru Ninu 40+4. Do porodnice příjezd v půl 4 ráno, nikde nikdo, jen usměvavá PA Květa, natočila monitor, pravidelně silné kontrakce po 4 minutách, prý to spolu do 7 ráno zvládneme, než půjde domů. Pak vyšetření doktorkou a info, že otevřená jen na 1 cm, ale Květa mě poslala do pokoje i s přítelem (nikdo tam neležel), ať si vlezu do sprchy na všechny čtyři, tak já mezi kontrakcemi vybalila a v půl 5 do sprchy a na kolena. Přišla Květa, pochválila, poradila a prý až bude tlak ať zvoním. Přesně za hodinu, v půl 6, zvoníme. Květa si pro nás hned přišla, vyšetřila a já na 8 cm, takže úsměv, jdeme rodit a hurá na sál. Tam šero, lehla jsem si na porodní křeslo, výběr polohy byl na mně. Květa rozsvítila lampičku, aby viděla jen tam, kam potřebuje. Přítel celou dobu u mne. Květa jednou vyšetřila, už dál nechci, takže to bylo naposledy a pak jen instrukce, kdy tlačit a kdy jen prodýchat. Celou dobu je v klidu, chválí, což moc pomáhá a kontroluje monitor. V 6:19 malá na světě, to na moment přišla sestra, pak zase jen s Květou porodím placentu a pak teprve přišla doktorka, zkontrolovat a trochu zašít, pak jen s přítelem a miminkem na sále. Miminko celou dobu se mnou.
Takže porod bez stálého vnitřního vyšetření, bez kanyly, bez klistýru, bez přítomnosti zbytečných lidí, bez stresu, bez oxitocínu atd..
Pokoj pěkný (dvoulůžkový), jídlo ucházející a bylo ho dost, personál skvělý!
Tímto všem a hlavně Květě N. a Lucii J. děkuji za krásný přístup jako k ženě a klientce a ne jako k pacientce.

Personál:

Kvetoslava Novakova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a věřit sobě i miminku, pokud možno dobrou náladu a pozitivní přístup. Porodní plan..byl bez řečí splněn!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen vlhčené ubrousky

Anonymní
22.03.19

Naprosto úžasné sestry a paní doktorka, i přes to, že už jsem byla na facku zachovali klid a jednali se mnou velice hezky.

12.02.19

Řeznictví ne porodnice!

Absolutní ignorace porodního přání. Bohužel řezníci mají vždy argument, kterým Vám zavřou pusu, jen kvuli tomu, aby si ulehčili práci a já bohužel nemám zkušenosti (první dítě) ani znalosti na to, abych si ověřil, jestli je to pravda nebo ne. Podávání oxitocinu, protržení plodových obalů, nastřihnutí, přestižení pupečníku - nedotepání, otření dítěte ihned po porodu a vražení pod nějaký halogen, který by vypálil oči i dospělému, natož dítěti co je na světě pár vteřin a nasledné očištění, vytažení placenty, (za pupečník tahala jako za hadici od vysavače, když už je od vás daleko a potřebujete si ho přitáhnout) kterou jsme naštěstí zachránili nutným připomenutím, a když se nás hlavní slovensky mluvící řeznice zeptala, na co ji potřebujeme - na placentové kapsle a tinkturu, otočila oči vsloup. Takhle se nechová ani prodavač vůči zákazníkovi v trafice na hlaváku. Já jako tatínek u porodu jsem se nedočkal ani pozdravu ze slušnosti od řezníků, natož od řezníkových asistentek. Další dítě bude žena rodit doma s porodní asistentkou a dulou nebo v porodnici, ne v řeznictví Neratovice.
Přeji lidem, které nebaví své zaměstnání a berou ho jen jako rutinu, aby našli co je baví a šli to dělat. Ale zacházet s lidmi, maminkami, nově narozenými dětmi jako s věcmi, ke zrození nového života opravdu nepatří.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechoďte sem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní asistentku.

31.01.19

Porod 5. 1. 2019. Neratovice mi byly doporučeny několika znamými, jen z mého okolí zde rodily 4 kamarádky a všechny byly nad míru spokojeny, proto jsem se pro Neratovice také rozhodla. Do poradny jsem chodila jak do Neratovic, tak do Podolí, které jsem měla v záloze, kdybych musela rodit v Praze. Péče v těchto dvou poradnách byla naprosto nesrovnatelná. Oproti neosobnímu masokombinátnímu Podolí s nespokojeným (a tudíž nepříjemným) personálem, jsem se v Neratovicích setkala s neskutečně příjemným a osobním přístupem a úžasným personálem. Co se porodnice týče, tak je vše na jednom patře a porodní sály pěkné, intimní a rodinné prostředí. Samotný porod byl díky porodní asistentce Jarmilce naprosto bez komplikací a rychlý. Skoro dvě hodiny jsem mohla být ve vaně, která mi pro otevření a „zpříjemnění“ kontrakcí dost pomohla. Nejdřív jsem si myslela, že jsem měla štěstí na porodní asistentku, ale záhy jsem zjistila, že i latkační poradkyně Zdenička je poklad, sestry ze sesterny i z pediatrie taktéž. Z lékařů jsem přišla do kontaktu s MUDr. Jarošovou a primářem MUDr. Martanem, oba byli fantastičtí a odpověděli na jakoukoli mojí otázku (oproti Podolí, kde mi v poradně leda odpověděli „je to v pořádku“). Jako prvorodička jsem si nebyla moc schopná představit ten nářez po porodu a musím říct, že fantastický přístup personálu (včetně úklidové roty) neskutečně pomohl při adaptaci na to vše nové. Podtrženo sečteno, výborná zkušenost a mohu jen doporučit!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Možnost předem se domluvit s konkrétní porodní asistentkou, asi dobrá volba, já to nestihla a měla jsem přidělenou Jarmilku, která byla úžasná, ale určitě je fajn jít do toho s někým, koho znáte již před porodem.

Anonymní
19.12.18

Já mám opačnou zkušenost. Skvělý tým a myslím i dobrá parta.Dr Hradská je mladá lékařka a velice příjemná. Jediné co mohu vytknout je strava. Monika

Personál:

asistentka Milada Barešová

Anonymní
15.12.18

Na konci pobytu se nás samolibě zeptali jestli jim napíšeme hodnocení, protože se snaží být nejlepší porodnicí století (takhle to vyznělo) nebo co …
Dám Vám hodnocení, ale asi jiné než bláhově čekáte.

Porod s panem primářem Martanem a asistentkou Szkrobolovou proběhl krásně a moc jim za to děkujeme! Tito dva lidé (díky bohu za to, že tam byli) se neminuli profesí a jedině díky nim neodcházíme z nemocnice s traumatem. Znovu velké díky! Porod byl pro nás díky Vám příjemně nezapomenutelným zážitkem. Děkujeme!

Doktorka Vaněčková i přes své mládí zaslouží za svou profesinalitu respekt!

Avšak bohužel tím to končí. Namátkou „doktorka“ Hradecká - studentka, která vás vůbec neposlouchá a neumí obsluhovat ultrazvuk. Museli jsme požádat, aby jsme ji nadále nepotkávali a hlavně, aby nebyla u porodu. Speciální přání (kterými se tato nemocnice ohání) odpinkává učebnicovými kydy zpět, jakoby snědla veškeré moudro, avšak opak je pravdou a bylo by lepší, kdyby šla za pokladnu. Na oko se na Vás tváří mile, ale jste jí ukradení… Dokonce jsem měl obavy jestli není zdrogovaná - mele z cesty a neposlouchá vás.

Duo Juraj Maxián a Božena Pšeničková.
Dětští lékaři - tyrani … opravdu nechcete, aby se vašich dětí dotýkali. Opravdu nechcete poslouchat 2 hodiny po porodu, jak jste hloupá, že tohle a tamto. Takovou aroganci, stupiditu a namyšlenost bych v nemocnici vůbec nečekal, natož v porodnici, která se chvástá lidským přístupem. Jízlivé a potemnělé průpovídky přecitlivělé ženě po porodu ? … však na Vás taky dojde …

několik dalších trapných, jízlivých, závistivých sester a asistentek, které nám dávali sežrat, že jsme chtěli něco extra … běžte se vycpat … čekali jsme od Vás, bežte za kasu.

nikdy víc

Personál:

Martan, Szkrobolová, Vaněčková, Maxián, Pšeničková, Hradecká

08.12.18

Rodila jsem zde v listopadu tohoto roku. Personál byl úžasný. Nenarazila jsem za celou dobu na nikoho nepřijemného a to od doktorů po uklízečky. Nebojte se ptát, nebo poprosit o pomoc. Na čtyřlůžkovém pokoji jsme se docela sešli. Maminky si hleděly každá svého miminka a navzájem jsme se nerušily. Příště bych volila ale dvou nebo jednolůžko, protože každé miminko se budilo v jinou dobu a každý pláč mě budil a my s malým budili je, protože prcek mi v noci spal tak po 20 minutách.
Poporodní vložky máte na pokoji,takže nemusíte brát, plenky jsou také k dispozici a kojící čaj vám personál dělá do džbánů.

Personál:

PA Květa Nováková

Anonymní
03.12.18

V porodnici jsem strávila 6 dní díky komplikacím s vysokým tlakem. Po dvoudenním pokusu o vyvolání porodu, a později odtoku plodové vody, nebyla nakonec jiná možnost, než císařský řez.
Personál se choval profesionálně, i díky komplikacím skoro vše konzultovali s primářem. Ten na mě nijak netlačil, vždy vše s klidem vysvětlil.
Porodní asistentky naprosto perfektní, při vyvolávání se mnou jedna starší před důchodem / bohužel nevím jmeno/ strávila celou noc na porodním sále, přestože kontrakce nepřicházely.. Šestinedělí ok, pediatr Slovák, klidný přístup s nadhledem; co mi vadilo, byl rozdílný přístup sester na šestinedělí ke kojení, jak a kdy kojit; plus mě stresovalo vážení před a po kojení. - to si myslim, že je už překonána věc..?
Největší mojí chybou bylo, že jsem si nezaplatila premium care službu, to určitě doporučuji. Chodíte díky ní na předporodní prohlídky pouze k jednomu lékaři a máte rychleji nárok na nadstandard, jakmile se uvolní. Já toto neměla a tři dny jsem strávila na plném čtyřlůžkáči! Což při kontrakcích byly galeje, po císaři jsme byli na pokoji dvě, to už bylo lepší a poslední dva dny jsem byla na pokoji sama. Taky pokud se objeví na předporodních prohlídkách komplikace, chodíte k jednomu lékaři a nemusíte vždy vše znovu popisovat zrovna tomu, který je v ambulanci.

Personál:

Stanislav Martan, Eva Vaneckova, Dr. Driak

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si premium care peci, která vám umožní dostat nadstandard a také být v péči jen jednoho lékaře / primare/ počas předporodních prohlídek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na dítě vše dostanete, pro vás je dobré mít něco lepšího k jídlu, strava je klasická nemocniční..
Vložky ani podložky není třeba mít, jsou k dispozici

17.11.18

V neratovické nemocnici jsem rodila koncem října 2018 a byl to již můj druhý porod. První porod proběhl před osmi lety v téže nemocnici. S kvalitou péče a přístupem personálu jsem byla maximálně spokojená. Dorazila jsem okolo čtvrté ráno s tím, že mi praskla plodová voda. Vzhledem k tomu, že první porod proběhl císařským řezem, musela jsem čekat na vyjádření primáře, zda bude možné, aby druhý porod proběhl přirozeně. Jizva byla naštěstí v pořádku, takže mi byl umožněn přirozený porod.

Kontrakce mi začaly kolem sedmé ráno a dcera se narodila krátce po poledni, takže porod byl rychlý. Velké díky patří porodní asistentce Gabriele Babišové, díky jejímž radám a povzbuzování jsem zvládla porodit relativně rychle a bez větších problémů. Skvělá byla i paní doktorka Eva Vaněčková, která porod vedla až v úplném závěru, jinak se mnou byla celou dobu porodní asistentka, která se o mě ve všech ohledech starala. Porod proběhl bez komplikací, jen v závěru došlo k malému nástřihu. O všech zákrocích jsem byla předem informována a byly prováděny až po mém souhlasu (nástřih, klystýr). Všichni byli moc milí, nikdo mě do ničeho nenutil a celkově v průběhu porodu panovala příjemná atmosféra.

Celkově jsem byla moc spokojená a porod v neratovické nemocnici mohu jen doporučit. Oproti mým předchozím pobytům na gynekologicko-porodnickém oddělení v minulých letech se dokonce zlepšila i kvalita jídla.

Personál:

Gabriela Babišová, MUDr. Eva Vaněčková

19.10.18

V porodnici v Neratovicích jsem porodila v říjnu 2018 dcerku. Byla jsem velice spokojena s péčí, profesionalitou a ochotou paní MUDr. Terezy Hradecké, která asistovala u porodu. Byla velice milá a po celou dobu porodu mě uklidňovala a radila, abych měla porod snazší.

Personál:

MUDr. Tereza Hradecká

Anonymní
15.10.18

V porodnici Neratovice jsem rodila na začátku října 2018. Předem jsem si domluvila porodní asistentku na doprovod k porodu na základě osobních doporučení. Nemocnice za tuto službu vyžaduje registraci do prémiové ambulance, což ale zároveň zaručuje, že se při poradnách nečeká a při porodu vás přijmou i v případě stop stavu.
Rodit jsem přijela v noci (zrovna bylo opravdu plno, tedy pro jiné rodičky stop stav). Moje asistentka mě vyšetřila a kvůli sníženým ozvám během stahů raději přizvala doktora. Ten mě vyšetřil a zjistilo se, že porodní cesty jsou otevřené na 8 cm, a tak jsem šla rovnou na sál.
Pan doktor navrhoval aplikaci léku na změkčení porodních cest, ale díky spolupráci s mojí asistentkou nakonec nebylo potřeba žádné medikace a díky její úžasné péči během porodu jsem porodila bez komplikací, bez nástřihu a téměř bez poranění. Polohy jsem zkoušela různé a nakonec jsem rodila ve stoje zavěšená kolem krku manželovi. Porodní asistentku doporučuji na 100% a porod jako jsem měla já přeji všem ženám.

Personál:

Dita Schniererova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo, jediné mínus nemocnice je strava.

05.10.18

Rodila jsem v Neratovicích 31.7.2018 a mé zkušenosti s porodnicí jsou následující. Do porodnice jsme přijeli v pondělí kolem 16:00 a naše dcera se narodila druhý den večer v 21:03. Kontrakce při příjezdu byly po 5 minutách a po vyšetření na monitoru nám bylo sděleno, že ještě můžeme jet domů (za situace, že můžeme jet během půl hodiny zase zpět do porodnice), nebo již zůstat v porodnici. Jelikož jsem měla požadavek na nadstandardní pokoj a zrovna byl volný, tak jsme již v porodnici zůstali. Úpřímně rozhodnutí mít svůj vlastní pokoj, bylo asi to nejlepší, co jsem mohla udělat. Takže pokud je volný a máte ty možnosti, určitě doporučuji. Přítel se mnou byl celou dobu a měli jsme soukromí před i po porodu.

Kontrakce si vždy rozjely, a když jsem šla na monitor, zase se zastavily. Celou noc jsem kontrakce rozdýchávala, vůbec jsem nejedla ani nespala. Ráno při vizitě mě paní doktorka vyšetřila a jak do mě šáhla, praskla mi voda. Potom se opět nic moc nedělo, když se přítel šel zeptat, zda to je normální celkem ho odpálkovaly sestry, co se ptá, že jsem prvorodička a je to normální. Asi kolem 16:00 jsem se již otevřela, doktorka s porodní asistentkou mě vycévkovaly, udělaly klistýr a daly nějaké čípky na bolest a poslaly mě zpět na pokoj. V té době jsem již měla kontrakce, že už jsem potřebovala tlačit, ale porodní asistentka poradila, abych ještě prodýchávala. Na sále zrovna bylo plno, tak jsem čekala, až bude volno.

Kolem šesté jsem se již vyčerpáná a v největších vedrech dostala na porodní sál na křeslo, napíchly mi kanylu, podali oxytocin, který nezabral. Mezitím se nějak vystřídaly směny. Celou dobu porodu byly všechny asistentky a doktorky milé až na jednu. Nevím její jméno, ale měli jsme jí při prohlídce porodnice. Tmavé vlasy a výraznou rtěnku. Celou dobu mi dávala najevo, jako že jsem hysterka a že mi vůbec nevěří, že to dám. Což je opravdu velmi příjemné, když jste v tomhle stavu. Napíchla mě blbě a ještě mi vynadala, že si to mám držet, že mi to furt padá a tak.

Druhý den po porodu za mnou přišla a řekla arogantně, tak jste to teda dalo, jo. Naštěstí odešla a přišly dvě super porodní asistentky, se kterými jsme to nakonec zvládly. Byly hrozně milé a povzbuzovaly. Úplně perfektní. Slovenská doktorka taky celkem v pohodě. Po porodu mě zašívala za asistentce a konzultace doktora, protože jsem měla i stržený čípek. Malou mi přiložili, přisála se, pupečník přestřihli ani nevím, jak. Pak jen malou zvážili a nechali nás s přítelem a malou 1,5 hodinu na sále samotné. Potom přítel šel s malou za pediatrem a já jsem se za pomoci porodní asistentky přesunula na pokoj, kde jsem se opláchla a převlékla. Pediatři a sestry na novorozeneckém byli naprosto skvělí, vše vysvětlili a k dětem se chovájí krásně.

Vím, že všude lze narazit na někoho nepříjemného, jako se stalo i nám, ale jinak jsem byla v Neratovicích spokojená. Především s personálem a s nadstandardním pokojem. Jidlo bylo tedy podle mě nedostatečné po takovém výkonu a pro kojicí matku. Chleba, sýr nebo šunka k snídani, oběd polévka a nejaké divné těstoviny, poslední jídlo v pět a pak už nic. Jinak všechny potřeby pro miminko jsou v porodnici k dispozici, není třeba si nic brát kromě vlhčených ubrousků.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo na přilepšenou, pití, pokud nechcete pít jen čaj.

21.09.18

Na předporodních prohlídkách jsem byla velice spokojena, doktorky mladé, milé, vše co jsem potřebovala, vysvětlily a poradily.

Týden jsem přenášela, malému se ven nechtělo a nepomohl ani Hamiltonův hmat. Nastoupila jsem na vyvolání, kdy mi byly zavedeny tři tablety - nezabraly na otevírání a ani rozjetí porodu, takže po tři dny jsem byla v nemocnici v bolestech. Pan primář chtěl přirozený porod, proto to nechali tak dlouho, ale stejně bylo těhotenství ukončeno čtvrtý den císařským řezem.

Celkově personál byl velice milý (jak sestřičky, tak doktorky i paní na úklid). Špatný pocit jsem měla akorát z pana primáře, který mi přišel až moc chladný a ne moc empatický.

Pak nastal třetí den problém s jednou sestřičkou, která mě dávala na monitor. Třetí den jsem nemohla v klidu ani sedět, ani ležet na zádech nebo na boku, jak to bolelo. A když jsem jí to na monitorech řekla, odsekla mi, ať si nestěžuji, že jsou to jen poslíčci a ať koukám v klidu ležet. To jsem začala brečet a přítel ji seřval, že když tam je poprvé za ty tři dny a ví úplné prd, ať se uklidní a není na mě tak hnusná. To byla jediná špatná zkušenost s personálem a co jsem slyšela, tak na tuto starší kratkovlasou sestřičku špatné názory.

Celkový pobyt byl příjemný (byla jsem tam týden), jídlo na nemocniční poměry bylo dobré, jen poslední jídlo bylo v půl šesté a poté až do rána do sedmi nic.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě něco na zub na večer, :) vlastní příbor - k obědu dostanete, ale k večeřím a snídaním pouze plastový nožík. Jinak v porodnici vše bylo

17.08.18

SHRNUTÍ NA ZAČÁTEK:
Porod - celkové zklamání, snad smůla na sloužící lékaře, příjem s jiným lékařem taky tragický
Oddělení šestinedělí, popordní péče - na jedničku s hvězdičkou, ty ženy jsou milionové včetně uklízeček

Dorazili jsme v 7 ráno s manželem a mojí porodní asistentkou. Příjem byl zdlouhavý, první jsem šla hned na monitor, potom vnitřní vyšetření od jejich porodní asistentky. Potom na přidělený pokoj na šestinedělí, až pak k lékaři na ofiko příjem v silných kontrakcích. Pan doktor byl nějaký externista a šíleně mu to všechno trvalo. Nejdůležitější a zároveň nejnevhodnější zbytečná věta, co pro mě měl, když sem se mu tam svíjela každé 3 minuty v kontrakcích, byla: “Po císaři máte riziko ruptury dělohy, které může způsobit smrt vám i dítěti, přijímáte to riziko?” Na toto jsem podepisovala už zcela standardní informovaný souhlas, měl ho tam. Pak mě musel vyšetřit, znovu vnitřně jako porodní asistentka po monitoru a nevím proč, dělal mi i vnitřní ultrazvuk. Celé toto zažívat v kontrakcích bylo nejen nepříjemné, ale celé takové nepatřičné. Strašně pánovi smrdělo z úst. Pak řekl, že myslí, že porodím brzo.

Konečně nás nechal a já mohla do místnosti s vanou, byla volná. Místní porodní asistentka (červenovlasá paní) mi nabídla homeo čipky Bella donu a uvolnění tak sem si je vzala a šla do vany. Ve vaně super. Celkově mi velmi pomáhalo, když mi při kontrakcích má porodní asistentka nahřívala záda nebo je stlačovala. Vana byla příjemná a ja kontrakce snášela lépe, nejlépe v poloze na bobku s mužem vedle mě. Další vyšetření, vše super, jsem už úplně otevřená a miminku nic nebrání v cestě “do tunelu”. Tak místní porodní asistentka zavelala “jde se na sál”, jděte na svůj pokoj na záchod a za chvíli přijďte na sesternu. Mnoho kontrakcí jsem prožívala na chodbách porodnice mezi matkami s miminky.

Finále na sále
Konečně mi přidělili sál. Začli jsme různě polohovat, muž byl oporou a s jeho pomocí jsem zkoušela různé polohy, aby miminko začlo sestupovat dolů. A samozřejmě tu zase byla ta neprasklá plodovka. Poloh bylo ozkoušeno hodně, porodní asistentka už začla tlačit, že by byla pro plodovku píchnout, protože je vše naprosto nachystané. Udělala jsem stejnou chybu jako prvně. Tentokrát jsem uvěřila, že propíchnutí takto závěrem, nikoliv brzy, pomůže miminku do porodních cest, když je vše tak pěkně připravené. 10:15 píchli plodovku. Následných 15 minut byly trochu silnější kontrakce, které potom slábly a najednou tu byl stejný problém jako u prvního porodu. Slabé kontrakce, a to už jsem musela pořád na povel úplně nepřirozeně tlačit. Ať jsme zkoušeli poloh mraky, malý prostě dolů nechtěl. Tak prý musíme podpořit dělohu, oxytocin (po císaři).

Pak už to přišlo, lékařka, druhý lékař. Prakticky úplné upoutání na křeslo a tam neustálé polohování z boku na bok, na záda a nucení na intenzivní tlačení. Miminko mělo ozvy ok. Avšak prý je branka už moc dlouho zašlá (od 9:30) a po císaři by to už chtělo porodit. Nic dále nepomáhalo a pořád do mě někdo jen vleže sahal. Lékař (MUDr. Lidák), co přišel později k mladší lékařce na pomoc, se chlubil, že má jen 6 % císařů. A tak se stalo, že jsem asi hodinu na křesle v bolestech bez efektu tlačila, až miminko minimálně postoupilo, ale pak už přišel nástřih a potažení miminka vakuovým přistrojem, což mu pomohlo překonat nejtěžší místo, tato téměř poslední kontrakce byla extra bolestivá, pumpa zabrala a ten lékař mi do toho stlačil sezhora břicho, až jsem ječela bolestí.

Po chvíli sem ucítila malého, jak konečně po posledním zatlačení vyklouzává, hlavička, potom zbytek. Plácli mi ho na břicho. Okamžitě automaticky přes naše přání ustřihli pupečník, s argumentem, že malý se zdál být gumový. Miminko jsem rychle pohladila a přivítala, záplava štěstí a radosti “máme hoooo!”, volala jsem na muže. Potom už bral miminko pediatr, malý neměl úplně nejlepší APGAR skore, pediatr říkal, že byl po porodu dost “dobitý". Měl na hlavě otlak, hůře se rozdýchával. Šili mě asi 25 minut, placenta po půl hodině vyšla, dokapával oxytocin. Muž Davídka mezitím už choval a po šití jsme ho konečně na mě přiložili. Byl zmatený a přisát se nedokázal. Až večer v noci se nám to začlo lépe dařit.

Tři týdny po porodu jsem nemohla sedět ani chodit. Dva týdny mi nefungoval svěrač a já se nemohla vzdálit na delší dobu od toalety. Kromě nástřihu jsem měla vnitřní natržení, prý to může být následek nástřihu, který mi udělali kvůli miminku s odhadem 2,8 kg! Jsem přesvědčena, že neviděli moje porodní přání, které mi předtím sám primář odsouhlasil a říkal, že takto to vlastně dělají standardně.

Velké utrpení a zklamání.

Personál:

MUDr. Javorková, MUDr. Lidák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domlouvat se na porodu s konkrétním lékařem. Vyhnete se překvapení z různých sloužících lékařů, kteří jsou zastánci starých a nebo prostě vámi odmítaných praktik.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je to jedno, vše podstatné tam máte, na kontrolách vám vše skvěle vysvětlí.

30.07.18

Můj porod trval prakticky dva dny. První noc jsem se nevyspala, ale kontrakce byly příliš nepravidelné. Celý den takto pokračovaly a až následující den po půlnoci jsem se po konzultaci se sestrami rozhodla vyrazit do porodnice, kde si mě už nechali.

Doktor mě poslal na čtyřlůžkový pokoj, kde už odpočívala jiná žena po porodu, kterou jsem celou noc budila svým hekáním. Manžela poslali domů, nikdo za mnou nepřišel, takže jsem vystrašená v noci sama koukala z okna a nevěděla, co se bude dít.

Druhý den ráno si mě konečně převzala místní porodní asistentka. Bohužel jsem se otevírala velmi pomalu a to i přes použitou vanu (která mi moc pomohla!). Na sál jsem šla až někdy v šest hodin večer. Odpoledne už jsem začala žádat o něco na bolest nebo urychlení, ale vždy jsem byla poučena, že „to není dobré pro dítě“, a v tu chvíli jsem se nechala odradit.

V cca šest večer mi porodní asistentka píchla vodu, která byla zakalená. Okamžitě jsem musela na monitor a do polohy v leže, ačkoliv jsem předem žádala o jinou polohu, v leže mi nikdy nešlo moc tlačit. Porodní asistentka mě vystrašila, že barva plodovky není dobrá a musím ihned porodit. Do kapačky mi dle zprávy dali oxytocin, avšak na místě nám nikdo nic neřekl - co dává, co kape (manžel už byl v tu dobu se mnou). V tom nejhorším mě porodní asistentka najednou opustila, protože jí končila směna. Rázem jsem se dostala do paniky a hysterie. Bolesti byly šílené a k nevydržení, nemohla jsem si v poloze na zádech nijak ulevit, porodní asistentka mě opustila a vlastně nás tam minimálně na hodinu nechali s manželem úplně samotné. Prosila jsem a brečela o něco na bolest, byla jsem už šíleně šíleně vyčerpaná a stále jsem nebyla dokonale otevřená.

Po ampuli Nalbuphinu na bolest (sestra mě ubezpečila, že to je bezpečné) jsem se zklidnila, otevřela a chviličku po osmé večer konečně porodila. Syn bohužel musel být rozdýcháván. Nic tedy nevyšlo, jak jsem si představovala, syna mi vzali do boxu na pozorování a dostala jsem ho až nad ránem. Místní pediatra (blond vlasy, starší) mi ráno oznámila, že syn pět minut nedýchal - hrozně jsem se vyděsila, protože by to samozřejmě znamenalo, že je mrtvý nebo vážně postižený. A dále, že to je moje chyba, protože jsem „nechtěla tlačit“ a hlavně si „nechala dát něco na bolest“. Naprosto jsem se zhroutila a brečela. Teprve sestra mě šla uklidnit, že mají s touto lékařkou špatné zkušenosti a že to není tak, jak doktorka říkala - syn byl samozřejmě okamžitě po porodu na kyslíku a měl od začátku zachovaný krevní oběh. Je zdravý. Ještě že mi to řekla, jinak bych tam snad skočila z okna.
Z amatérsky napsané výstupní zprávy se toho taky moc nedočtete.

Výsledkem však stejně bylo, že jsem minimálně první tři měsíce po porodu brečela, měla šílené úzkosti a strašně se bála, že náš chlapeček není zdravý a že za to můžu já. Myslela jsem, že se zblázním a musela jsem vyhledat psychologa. Dnes jsem ráda, že je malý zdravý a šikovný, a jiní lékaři mi naštěstí podali informace k věci, které mě uklidnily. Jednak, že se miminku nic nestalo a ani nemohlo stát, a jednak, že možnou příčinou, proč už byl ke konci malý tak malátný, byl spíš obtížný a dlouhý porod, se kterým mi v porodnici nepomohli. O to víc nechápu, jak mi tamní lékařka mohla říct něco takového a tak zavádějícího.

Příště vyhledám vlastní porodní asistentku a budu rozhodně rodit jinde. A to v každém případě tam, kde mají kvalitní novorozeneckou JIP a kvalitní poporodní péči.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vybrat jinou porodnici, případně do této pouze s vlastní porodní asistentkou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

svoji vlastní porodní asistentku, vše ostatní jsou drobnosti (z nich chci vypíchnout vlastní poporodní kalhotky - vložky mají, noční kojící košilky, přezůvky a velkou osušku)