Porodnice Neratovice

, http://www.nemocnice-neratovice.cz/rubrika/180-...

lékaři: 315 637 478
sesterna: 315 637 471
předporodní kurzy: 725 714 836
registrace k porodu (minimálně 3 týdny předem): 315 637 111
prohlídky porodnice: 315 637 471
těhotenská poradna: 315 637 474

Primář: MUDr. Stanislav Martan

Tato soukromá nemocnice disponuje moderní porodnicí se špičkovým vybavením a patnáctiletou tradicí. Maminky může především zaujmout široké spektrum nabídky nadstandardních služeb. Samozřejmostí je i možnost objednat za příplatek pokoj pro rodičku s manželem, nebo nadstandardní polohovatelné porodnické lůžko. Na webu oddělení najdete, co s sebou do porodnice Neratovice. Prohlédněte si také fotografie čerstvě narozených miminek.

Doporučují maminky porodnici Neratovice?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Neratovice

Rodila jste v porodnici Neratovice?
doporučuje
Porodnice Neratovice - kakaramelka 20.05.19 napsala :

Dne 11.5.2019 jsem zde rodila své první dítě, vybrala jsem si tuto porodnici na základě recenzí, že jsem si chtěla prožít přirozený porod a mám cestu autem 20 min. Zaplatila jsem si program Lady Care Premium za 2200 Kč. Musela jsem na vyvolání, 9.5. Dostala tabletu a prakticky ihned byly kontrakce, které trvaly celý den a celou noc. Nepravidelné a bolestivé. Chtěla jsem nadstandard, ale bohužel bylo úplně plno a snad všude, ale s tím jsem počítala dopředu, takže jsem dostala 4 lůžkový pokoj, ale všichni se snažili, abychom tam byly max. ve 3. Uvítala bych buď rozdělení pokojů, na ty, co se chystají rodit, jdou na vyvolání atd. A na ty co už porodily, nebo aspoň nějakou plentu, na zakrytí a trochu soukromí. Bylo nepříjemné být na pokoji se dvěma maminkami, co už měly své drobečky u sebe, chodily jim tam návštěvy pořád od 14 do 20 a já tam každou chvíli prodýchávala kontrakce a všichni na mě koukali. Druhý den jsem dostala další tabletu a nic se nedělo, ale nakonec jsem byla otevřená a začalo se něco dít. 10.5.2019 ve 14hod od té doby jsem svůj pokoj moc neviděla, byla jsem převážně s přítelem v koupelně, kde jsme měli své soukromí a mohla jsem si prodýchávat podle svého v klidu. V 21 hod jsme šli na to. Nechtěla jsem epidural, ale vzhledem k předešlému dnu a noci jsem si o něj nakonec řekla, ve všem mi bylo vyhověno, vysvětleno.
Přítele jsem měla u porodu, moc mi pomáhalo, že mi dával pořád po douškách napít a že tam byl semnou. PA byla úžasna, navigovala mě, co mám dělat jak prodýchávat, a netlačit, pak zas jak tlačit, i když jsem jí říkala, že to nezvládnu, tak mi řekla, že zvládnu a se vším mi pomohla. Byla razantní, ale to v tu chvíli v těch bolestech člověk opravdu potřebuje. Protože přes tu bolest nic nevnímáte. Zkoušeli jsme Porodit přirozeně cca 4hod. Ale malému se prostě nechtělo. U porodu spal a nespolupracoval, do toho mu nešla branka přes hlavu 0.5mm chybělo… PA semnou zkoušela různé polohy, aby šel ven. Nakonec nám padaly ozvy, mudr. Driak nahmatal nějaký výrůstek na hlavě, takže zavelel, že nemá cenu mě trápit ani miminko a že jdeme na sál, na akutní císař.
Vše pak už bylo rychlé. A ve 2hod ráno jsem porodila. Moc si vážím toho, že mi na pokoj malého hned donesli. Byl tam i přítel s námi, sice jsem byla mimo z té narkózy a všeho, ale i tak to bylo super, laktační sestra se mě ptala, jestli chci malého umýt, jestli mu můžou dát vit. K injekce, protože jsem měla v porodním plánu kapičky.
Líbilo se mi, že si to neudělali podle sebe a na všem se se mnou domluvili. Zas bylo nepříjemné, hlavně pro jiné maminky co už odrodily a byly na pokoji se svýma miminkama, že mě tam přivezli v noci na pokoj, že tam byl přítel, a sestřička.
Maminka byla velice nepříjemná, že chce spát a nemůže, protože tam pořád někoho vezou nového či starého, co porodily… Další den mi malého přinesli několikrát na kojení, další už jsem se vzchopila a přes všechnu bolest, jsem se snažila fungovat, abychom byli s malým už spolu pořád. Dokonce se uvolnil i nadstandard. Jedna laktační sestra, nevím jméno, taková blondýna, byla mi nesympatická, snažila se, aby se malý přisal k prsu 1. den, ale on moc nechtěl a vztekal se a ona najednou řekla, že na to nemá nervy a že si oddělá záda takhle a odešla. Tak to jsem koukala jak puk. Ale ostatní laktační poradkyně byly úžasné měly s námi trpělivost, vše mi vysvětlily, na cokoliv jsem se zeptala.
Ještě jedna taková maličkost co mi vadila, bylo, že mají mezi sebou nějaké neshody sestry z oddělení a vrchní sestra, pořád tam něco řešily atd… Ale na celkovou péči to žádný vliv nemělo.

Personál: Mudr. Driak, MUDr. Vaneckova, PA Nováková Věra, Trhonova Jarmila, Babisova Gabriela

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neplatit si program Lady Care premium, vyhozené peníze, sice v ambulanci jsem byla cca skoro vždy na čas, ale. Myslím, že to by bylo i v normální ambulanci, a každý si to zaplatí, aby měl nadstansardní pokoj, není to však nikdy jisté. I přesto, že jich mají 5

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše jsme v porodnici dostaly, od vložek poporodních po všechny potřeby na miminko na přebalování, jedině vlhčené ubrousky si vzít, poporodní kalhotky jednorázové a určitě nějaké jídlo, neodpovídá potřebám pro kojící matky. Oblečení na miminko stačí až na cestu domů

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - X_Cassiopea 12.05.19 napsala :

Rodila jsem v porodnici Neratovice svoje první dítě. Jelikož mi těhotenství zjistili až ve 21týdnu, musela jsem volit mimopražskou porodnici kvůli registracím. Nakonec jsem ráda, že jsem si vybrala Neratovice. Je to sice relativně malá porodnice a hrozí stop stav pokud bude rodit hodně maminek najednou, ale přístup je o mnoho lepší, než například u Apolináře, kde jsem rodila podruhé dvojčata. Rodila jsem 26 hodin a byl to očistec ukončený císařem, protože se malá dusila omotanou pupeční šňůrou, když už byla skoro venku. Nechtěla jsem oxitocin či další chemikálie ani epidural, ve všem mi vyhověli, porodní asistentka se mi věnovala úplně úžasně, využila jsem vanu, což bylo super a když nastaly komplikace, byla jsem na sále pomalu za 3 minuty, strašně jsem se bála, ale úžasnej anesteziolog se mě snažil uklidnit.
Nebylo úplně ideální, když jsem rodila rušit spolubydlící na pokoji, ale nakonec po císaři bylo super, že mi malou hned dovezli na pokoj. U Apolináře jsem byla na JIP, kde mi dvojčata nechtěli přivézt a nakonec mi je ukázali na pár minut, oproti tomu v Neratovicích mi malou přinesli hned a mohla jsem s ní být prakticky pořád. Strašně oceňuju, že mi pomohli s kojením, mám vpáčené bradavky a malá mi při prvním přisání bradavku vytáhla, bylo to bolestivé a nepříjemné, pak mi natekly prsa a úžasná laktační poradkyně mi fakt moc pomohla s odsávačkou se rozkojit, bylo to hodně bolestivé, ale jsem jí i ostatním moc vděčná, strašně mi pomohli a vše ukázali, oproti tomu u Apolináře, kde se kojení nikdo pořádně nevěnoval. Je to pro prvorodičky fakt o poznání lepší přístup.

Všichni byli moc příjemní, předporodní kontroly, celý průběh porodu i vztávání po císaři, se všichni snažili maminkám usnadnit jak jen to šlo. Pochválila bych přístup komplet personálu a i návštěvy mohly až na pokoj. Kdybych podruhé nečekala dvojčata a nebyla mi doporučena nemocnice co se specializuje na předčasné porody, rodila bych tam i podruhé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně se ptát pokud něco neví, a výdrž pokud to bude trvat dlouho, jako v mém případě a víc se těšit na miminko, než se obávat bolesti a hodně mazat bříško

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sluchátka na mobil nebo něco s oblíbenou hudbou, kojící čaj, rádi Vám ho tam udělají, jelení lůj a náhradní ponožky a oblečení na odchod velikosti asi jako jste byla v 5. měsíci, bříško úplně nespadne. Bavlněnou košili s knoflíkovým výstřihem ke kojení. Pro miminko potřebujete snad jenom oblečení na převoz domů, všechno ostatní Vám dají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Misa.Klimesova 13.04.19 napsala :

S porodnicí v Neratovicích mám moc pěknou zkušenost. Původně jsem chtěla rodit v Podolí, ale po absolvování kurzu hypnoporodu od organizace Jemné zrození jsme se s manželem rozhodli změnit výběr právě na Neratovice, které nejsou taková masovka a doufali jsme v empatický individuální přístup a dodržení porodního plánu.
Zajeli jsme na prohlídku a rovnou se tam domluvili s porodní asistentkou, úžasnou Soňou Steindlovou. Se Soňou jsme absolvovali 2 předporodní konzultace (poslední třetí konzultace proběhla pár dní po propuštění z porodnice u nás doma), kdy jsme se navzájem poznali a ujasnili si, co je pro nás při porodu důležité, Soňa nám dala spoustu užitečných rad, kterými jsem se po zbytek těhotenství řídila.
Od 36. tt jsem dojížděla do poradny na kontroly a mile mě překvapila paní doktorka Jarošová, která se mě (mimo první vstupní prohlídku) při každé kontrole zeptala, zda chci vyginální vyšetření (já jsem vždy řekla, že ne, pokud to není nezbytně nutné) a vůbec se mnou jednala jako s informovanou a sobě rovnou, ne jako s pacientkou. Díky kurzu hypnoporodu jsem zvládla pracovat se svým tělem i psychikou, a když porod začal (ve 4 h ráno), zůstali jsme co nejdéle doma, vlny jsem prodýchávala, a průběžně jsme volali Soně, která nám radila, a také nám doporučovala zůstat v klidu doma a mezitím nám zamluvila nadstandardní pokoj, který se uvolnil. Okolo 12. h nám poradila už vyrazit (cestu máme cca 45 min). Při příjmu se všichni chovali mile a empaticky, ještě jsme stihli natočit vstupní monitor, a poté jsme šli na sál, protože už jsem byla otevřená na 8 cm, takže žádný klystýr ani cokoliv jiného. Soňa mi pomáhala s úlevovými pozicemi a přikládala mi teplé obklady a chránila hráz. V porodním plánu jsme měli jen pár bodů (např. jsem nechtěla nástřih hráze ani analgetika, chtěla jsem nechat dotepat pupečník před jeho přestřižením,…), a všechny byly dodrženy. Velmi jsem ocenila kompletní 2 hodinový bonding s miminkem po porodu, respektující a klidný přístup Soni i paní doktorky Terezky Hradecké (nejen ke mně, ale i k manželovi a miminku), která byla také přítomná u porodu a poté mi šila drobná poranění. Se Soňou tvořily sehraný tým a já jsem neměla důvod se cítit ohrožená nebo jim nedůvěřovat. Na porod nakonec moc ráda vzpomínám, i když jsem se ho jako prvorodička hodně bála. Byl to pro mě posilující a téměř rituální zážitek.

Později jsem nebyla akorát příliš spokojená s oddělením šestinedělí (jídlo bylo příšerné a nutričně nevyvážené, ale byli jsme včas varováni a měli vlastní zásoby), v podstatě člověk nemá klid, protože do pokoje přes den co hodinu někdo chodí (vizita, paní s jídlem, uklízečky, lidi na kontrolu oken či co, většina tam vrazí, jako by se nechumelilo a člověk po porodu nemá ani hodinu nerušeného spánku, což považuju za tristní).

Poté mě mrzely rozporuplné informace ohledně kojení a péče o miminko (co člověk, to jiný názor a jako prvorodička jsem se v tom ztrácela), které pro mě bylo velmi bolestivé a také stresující vážení miminka před a po kojení, protože ubývalo na váze o něco víc, než by podle tabulek mělo. Opět ale obrovský dík Soně a také úžasné laktační poradkyni paní Zdeničce, která mi pomohla s technikou kojení, rozmasírováním bolavých prsou i s rozházenou psychikou.

Porodnici tedy celkově mohu jen doporučit, ale je potřeba se trochu obrnit na těch pár dní po porodu a také neupínat se úplně na nějaký detailní porodní plán, ale spíše si vybrat pár věcí, které jsou pro vás důležité, ale mít na paměti, že prostě ani to nemusí třeba vyjít. Super je určitě nepřetržitý rooming-in na pokoji s miminkem a vožení miminka ve vozíčku na vizitu :) vozíček je vybaven vším potřebným pro miminko (plenky, monitor dechu, zavinovačka,…).

Přeji vám hodně štěstí a klidnou a vyrovnanou mysl při porodu :)

Personál: Soňa Steindlová, Tereza Hradecká, Lucie Jarošová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Místo drahého vybavení pro miminko (které se dá levně pořídit z druhé ruky) raději investujte do porodní asistentky a nadstandardu (program LadyCare) ;) to se opravdu vyplatí spíš než zbrusu nový předražený kočár.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, co vám rychle dodá energii na sále (ovocné kapsičky, džus, cola…). Hodně jídla na dny po porodu :D, věci pro miminko (vlhčené ubrousky, plenky a přebalovací podložky radši také, bodíčka, dudlík), nabíječku na mobil/počítač,… tašku pro vás i pro partnera, pro vás nějaký hydratační olej nebo krém, voda je dost chlorovaná nebo tvrdá nebo co, ale měla jsem z ní po celých nohách vyrážku. Jinak na chodbě je koutek s mikrovlnkou a rychlovarkou :) a na nadstandardu jsem měla v koupelně velkou bednu porodnických vložek. Nevím, jak je to na jiných pokojích.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Vcelkamaja84 28.03.19 napsala :

Rodila jsem v Neratovicích druhé dítě. První se narodilo na Bulovce před 2 lety a byl to hrozný zážitek, takže jsem dlouho vybírala porodnici, kde by mě nechali přirozeně porodit, bez zbytečných zásahů.
A vybrala jsem skvěle. Už v jejich ambulanci Premium skvělý ženský, hlavně MUDr. Lucie Jarošová, která nechávala i na mně, zda chci vyšetřit nebo ne. Tam jsem náhodou potkala PA Květů, správná ženská se smyslem pro humor a ještě vtipkovala, že ji třeba chytnu u porodu (svou vlastní PA jsem domluvenou neměla).
Rodila jsem dceru Ninu 40+4. Do porodnice příjezd v půl 4 ráno, nikde nikdo, jen usměvavá PA Květa, natočila monitor, pravidelně silné kontrakce po 4 minutách, prý to spolu do 7 ráno zvládneme, než půjde domů. Pak vyšetření doktorkou a info, že otevřená jen na 1 cm, ale Květa mě poslala do pokoje i s přítelem (nikdo tam neležel), ať si vlezu do sprchy na všechny čtyři, tak já mezi kontrakcemi vybalila a v půl 5 do sprchy a na kolena. Přišla Květa, pochválila, poradila a prý až bude tlak ať zvoním. Přesně za hodinu, v půl 6, zvoníme. Květa si pro nás hned přišla, vyšetřila a já na 8 cm, takže úsměv, jdeme rodit a hurá na sál. Tam šero, lehla jsem si na porodní křeslo, výběr polohy byl na mně. Květa rozsvítila lampičku, aby viděla jen tam, kam potřebuje. Přítel celou dobu u mne. Květa jednou vyšetřila, už dál nechci, takže to bylo naposledy a pak jen instrukce, kdy tlačit a kdy jen prodýchat. Celou dobu je v klidu, chválí, což moc pomáhá a kontroluje monitor. V 6:19 malá na světě, to na moment přišla sestra, pak zase jen s Květou porodím placentu a pak teprve přišla doktorka, zkontrolovat a trochu zašít, pak jen s přítelem a miminkem na sále. Miminko celou dobu se mnou.
Takže porod bez stálého vnitřního vyšetření, bez kanyly, bez klistýru, bez přítomnosti zbytečných lidí, bez stresu, bez oxitocínu atd..
Pokoj pěkný (dvoulůžkový), jídlo ucházející a bylo ho dost, personál skvělý!
Tímto všem a hlavně Květě N. a Lucii J. děkuji za krásný přístup jako k ženě a klientce a ne jako k pacientce.

Personál: Kvetoslava Novakova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a věřit sobě i miminku, pokud možno dobrou náladu a pozitivní přístup. Porodní plan..byl bez řečí splněn!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 22.03.19 napsala :

Naprosto úžasné sestry a paní doktorka, i přes to, že už jsem byla na facku zachovali klid a jednali se mnou velice hezky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - AndrewRax 12.02.19 napsala :

Řeznictví ne porodnice!

Absolutní ignorace porodního přání. Bohužel řezníci mají vždy argument, kterým Vám zavřou pusu, jen kvuli tomu, aby si ulehčili práci a já bohužel nemám zkušenosti (první dítě) ani znalosti na to, abych si ověřil, jestli je to pravda nebo ne. Podávání oxitocinu, protržení plodových obalů, nastřihnutí, přestižení pupečníku - nedotepání, otření dítěte ihned po porodu a vražení pod nějaký halogen, který by vypálil oči i dospělému, natož dítěti co je na světě pár vteřin a nasledné očištění, vytažení placenty, (za pupečník tahala jako za hadici od vysavače, když už je od vás daleko a potřebujete si ho přitáhnout) kterou jsme naštěstí zachránili nutným připomenutím, a když se nás hlavní slovensky mluvící řeznice zeptala, na co ji potřebujeme - na placentové kapsle a tinkturu, otočila oči vsloup. Takhle se nechová ani prodavač vůči zákazníkovi v trafice na hlaváku. Já jako tatínek u porodu jsem se nedočkal ani pozdravu ze slušnosti od řezníků, natož od řezníkových asistentek. Další dítě bude žena rodit doma s porodní asistentkou a dulou nebo v porodnici, ne v řeznictví Neratovice.
Přeji lidem, které nebaví své zaměstnání a berou ho jen jako rutinu, aby našli co je baví a šli to dělat. Ale zacházet s lidmi, maminkami, nově narozenými dětmi jako s věcmi, ke zrození nového života opravdu nepatří.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechoďte sem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní asistentku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - TerezaŠtern 31.01.19 napsala :

Porod 5. 1. 2019. Neratovice mi byly doporučeny několika znamými, jen z mého okolí zde rodily 4 kamarádky a všechny byly nad míru spokojeny, proto jsem se pro Neratovice také rozhodla. Do poradny jsem chodila jak do Neratovic, tak do Podolí, které jsem měla v záloze, kdybych musela rodit v Praze. Péče v těchto dvou poradnách byla naprosto nesrovnatelná. Oproti neosobnímu masokombinátnímu Podolí s nespokojeným (a tudíž nepříjemným) personálem, jsem se v Neratovicích setkala s neskutečně příjemným a osobním přístupem a úžasným personálem. Co se porodnice týče, tak je vše na jednom patře a porodní sály pěkné, intimní a rodinné prostředí. Samotný porod byl díky porodní asistentce Jarmilce naprosto bez komplikací a rychlý. Skoro dvě hodiny jsem mohla být ve vaně, která mi pro otevření a „zpříjemnění“ kontrakcí dost pomohla. Nejdřív jsem si myslela, že jsem měla štěstí na porodní asistentku, ale záhy jsem zjistila, že i latkační poradkyně Zdenička je poklad, sestry ze sesterny i z pediatrie taktéž. Z lékařů jsem přišla do kontaktu s MUDr. Jarošovou a primářem MUDr. Martanem, oba byli fantastičtí a odpověděli na jakoukoli mojí otázku (oproti Podolí, kde mi v poradně leda odpověděli „je to v pořádku“). Jako prvorodička jsem si nebyla moc schopná představit ten nářez po porodu a musím říct, že fantastický přístup personálu (včetně úklidové roty) neskutečně pomohl při adaptaci na to vše nové. Podtrženo sečteno, výborná zkušenost a mohu jen doporučit!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Možnost předem se domluvit s konkrétní porodní asistentkou, asi dobrá volba, já to nestihla a měla jsem přidělenou Jarmilku, která byla úžasná, ale určitě je fajn jít do toho s někým, koho znáte již před porodem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 19.12.18 napsala :

Já mám opačnou zkušenost. Skvělý tým a myslím i dobrá parta.Dr Hradská je mladá lékařka a velice příjemná. Jediné co mohu vytknout je strava. Monika

Personál: asistentka Milada Barešová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 15.12.18 napsala :

Na konci pobytu se nás samolibě zeptali jestli jim napíšeme hodnocení, protože se snaží být nejlepší porodnicí století (takhle to vyznělo) nebo co …
Dám Vám hodnocení, ale asi jiné než bláhově čekáte.

Porod s panem primářem Martanem a asistentkou Szkrobolovou proběhl krásně a moc jim za to děkujeme! Tito dva lidé (díky bohu za to, že tam byli) se neminuli profesí a jedině díky nim neodcházíme z nemocnice s traumatem. Znovu velké díky! Porod byl pro nás díky Vám příjemně nezapomenutelným zážitkem. Děkujeme!

Doktorka Vaněčková i přes své mládí zaslouží za svou profesinalitu respekt!

Avšak bohužel tím to končí. Namátkou „doktorka“ Hradecká - studentka, která vás vůbec neposlouchá a neumí obsluhovat ultrazvuk. Museli jsme požádat, aby jsme ji nadále nepotkávali a hlavně, aby nebyla u porodu. Speciální přání (kterými se tato nemocnice ohání) odpinkává učebnicovými kydy zpět, jakoby snědla veškeré moudro, avšak opak je pravdou a bylo by lepší, kdyby šla za pokladnu. Na oko se na Vás tváří mile, ale jste jí ukradení… Dokonce jsem měl obavy jestli není zdrogovaná - mele z cesty a neposlouchá vás.

Duo Juraj Maxián a Božena Pšeničková.
Dětští lékaři - tyrani … opravdu nechcete, aby se vašich dětí dotýkali. Opravdu nechcete poslouchat 2 hodiny po porodu, jak jste hloupá, že tohle a tamto. Takovou aroganci, stupiditu a namyšlenost bych v nemocnici vůbec nečekal, natož v porodnici, která se chvástá lidským přístupem. Jízlivé a potemnělé průpovídky přecitlivělé ženě po porodu ? … však na Vás taky dojde …

několik dalších trapných, jízlivých, závistivých sester a asistentek, které nám dávali sežrat, že jsme chtěli něco extra … běžte se vycpat … čekali jsme od Vás, bežte za kasu.

nikdy víc

Personál: Martan, Szkrobolová, Vaněčková, Maxián, Pšeničková, Hradecká Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - anonymnianonym 08.12.18 napsala :

Rodila jsem zde v listopadu tohoto roku. Personál byl úžasný. Nenarazila jsem za celou dobu na nikoho nepřijemného a to od doktorů po uklízečky. Nebojte se ptát, nebo poprosit o pomoc. Na čtyřlůžkovém pokoji jsme se docela sešli. Maminky si hleděly každá svého miminka a navzájem jsme se nerušily. Příště bych volila ale dvou nebo jednolůžko, protože každé miminko se budilo v jinou dobu a každý pláč mě budil a my s malým budili je, protože prcek mi v noci spal tak po 20 minutách.
Poporodní vložky máte na pokoji,takže nemusíte brát, plenky jsou také k dispozici a kojící čaj vám personál dělá do džbánů.

Personál: PA Květa Nováková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 03.12.18 napsala :

V porodnici jsem strávila 6 dní díky komplikacím s vysokým tlakem. Po dvoudenním pokusu o vyvolání porodu, a později odtoku plodové vody, nebyla nakonec jiná možnost, než císařský řez.
Personál se choval profesionálně, i díky komplikacím skoro vše konzultovali s primářem. Ten na mě nijak netlačil, vždy vše s klidem vysvětlil.
Porodní asistentky naprosto perfektní, při vyvolávání se mnou jedna starší před důchodem / bohužel nevím jmeno/ strávila celou noc na porodním sále, přestože kontrakce nepřicházely.. Šestinedělí ok, pediatr Slovák, klidný přístup s nadhledem; co mi vadilo, byl rozdílný přístup sester na šestinedělí ke kojení, jak a kdy kojit; plus mě stresovalo vážení před a po kojení. - to si myslim, že je už překonána věc..?
Největší mojí chybou bylo, že jsem si nezaplatila premium care službu, to určitě doporučuji. Chodíte díky ní na předporodní prohlídky pouze k jednomu lékaři a máte rychleji nárok na nadstandard, jakmile se uvolní. Já toto neměla a tři dny jsem strávila na plném čtyřlůžkáči! Což při kontrakcích byly galeje, po císaři jsme byli na pokoji dvě, to už bylo lepší a poslední dva dny jsem byla na pokoji sama. Taky pokud se objeví na předporodních prohlídkách komplikace, chodíte k jednomu lékaři a nemusíte vždy vše znovu popisovat zrovna tomu, který je v ambulanci.

Personál: Stanislav Martan, Eva Vaneckova, Dr. Driak

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si premium care peci, která vám umožní dostat nadstandard a také být v péči jen jednoho lékaře / primare/ počas předporodních prohlídek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na dítě vše dostanete, pro vás je dobré mít něco lepšího k jídlu, strava je klasická nemocniční..
Vložky ani podložky není třeba mít, jsou k dispozici

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Mysina 17.11.18 napsala :

V neratovické nemocnici jsem rodila koncem října 2018 a byl to již můj druhý porod. První porod proběhl před osmi lety v téže nemocnici. S kvalitou péče a přístupem personálu jsem byla maximálně spokojená. Dorazila jsem okolo čtvrté ráno s tím, že mi praskla plodová voda. Vzhledem k tomu, že první porod proběhl císařským řezem, musela jsem čekat na vyjádření primáře, zda bude možné, aby druhý porod proběhl přirozeně. Jizva byla naštěstí v pořádku, takže mi byl umožněn přirozený porod.

Kontrakce mi začaly kolem sedmé ráno a dcera se narodila krátce po poledni, takže porod byl rychlý. Velké díky patří porodní asistentce Gabriele Babišové, díky jejímž radám a povzbuzování jsem zvládla porodit relativně rychle a bez větších problémů. Skvělá byla i paní doktorka Eva Vaněčková, která porod vedla až v úplném závěru, jinak se mnou byla celou dobu porodní asistentka, která se o mě ve všech ohledech starala. Porod proběhl bez komplikací, jen v závěru došlo k malému nástřihu. O všech zákrocích jsem byla předem informována a byly prováděny až po mém souhlasu (nástřih, klystýr). Všichni byli moc milí, nikdo mě do ničeho nenutil a celkově v průběhu porodu panovala příjemná atmosféra.

Celkově jsem byla moc spokojená a porod v neratovické nemocnici mohu jen doporučit. Oproti mým předchozím pobytům na gynekologicko-porodnickém oddělení v minulých letech se dokonce zlepšila i kvalita jídla.

Personál: Gabriela Babišová, MUDr. Eva Vaněčková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - renda99 19.10.18 napsala :

V porodnici v Neratovicích jsem porodila v říjnu 2018 dcerku. Byla jsem velice spokojena s péčí, profesionalitou a ochotou paní MUDr. Terezy Hradecké, která asistovala u porodu. Byla velice milá a po celou dobu porodu mě uklidňovala a radila, abych měla porod snazší.

Personál: MUDr. Tereza Hradecká Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 15.10.18 napsala :

V porodnici Neratovice jsem rodila na začátku října 2018. Předem jsem si domluvila porodní asistentku na doprovod k porodu na základě osobních doporučení. Nemocnice za tuto službu vyžaduje registraci do prémiové ambulance, což ale zároveň zaručuje, že se při poradnách nečeká a při porodu vás přijmou i v případě stop stavu.
Rodit jsem přijela v noci (zrovna bylo opravdu plno, tedy pro jiné rodičky stop stav). Moje asistentka mě vyšetřila a kvůli sníženým ozvám během stahů raději přizvala doktora. Ten mě vyšetřil a zjistilo se, že porodní cesty jsou otevřené na 8 cm, a tak jsem šla rovnou na sál.
Pan doktor navrhoval aplikaci léku na změkčení porodních cest, ale díky spolupráci s mojí asistentkou nakonec nebylo potřeba žádné medikace a díky její úžasné péči během porodu jsem porodila bez komplikací, bez nástřihu a téměř bez poranění. Polohy jsem zkoušela různé a nakonec jsem rodila ve stoje zavěšená kolem krku manželovi. Porodní asistentku doporučuji na 100% a porod jako jsem měla já přeji všem ženám.

Personál: Dita Schniererova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo, jediné mínus nemocnice je strava.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - kaderl 05.10.18 napsala :

Rodila jsem v Neratovicích 31.7.2018 a mé zkušenosti s porodnicí jsou následující. Do porodnice jsme přijeli v pondělí kolem 16:00 a naše dcera se narodila druhý den večer v 21:03. Kontrakce při příjezdu byly po 5 minutách a po vyšetření na monitoru nám bylo sděleno, že ještě můžeme jet domů (za situace, že můžeme jet během půl hodiny zase zpět do porodnice), nebo již zůstat v porodnici. Jelikož jsem měla požadavek na nadstandardní pokoj a zrovna byl volný, tak jsme již v porodnici zůstali. Úpřímně rozhodnutí mít svůj vlastní pokoj, bylo asi to nejlepší, co jsem mohla udělat. Takže pokud je volný a máte ty možnosti, určitě doporučuji. Přítel se mnou byl celou dobu a měli jsme soukromí před i po porodu.

Kontrakce si vždy rozjely, a když jsem šla na monitor, zase se zastavily. Celou noc jsem kontrakce rozdýchávala, vůbec jsem nejedla ani nespala. Ráno při vizitě mě paní doktorka vyšetřila a jak do mě šáhla, praskla mi voda. Potom se opět nic moc nedělo, když se přítel šel zeptat, zda to je normální celkem ho odpálkovaly sestry, co se ptá, že jsem prvorodička a je to normální. Asi kolem 16:00 jsem se již otevřela, doktorka s porodní asistentkou mě vycévkovaly, udělaly klistýr a daly nějaké čípky na bolest a poslaly mě zpět na pokoj. V té době jsem již měla kontrakce, že už jsem potřebovala tlačit, ale porodní asistentka poradila, abych ještě prodýchávala. Na sále zrovna bylo plno, tak jsem čekala, až bude volno.

Kolem šesté jsem se již vyčerpáná a v největších vedrech dostala na porodní sál na křeslo, napíchly mi kanylu, podali oxytocin, který nezabral. Mezitím se nějak vystřídaly směny. Celou dobu porodu byly všechny asistentky a doktorky milé až na jednu. Nevím její jméno, ale měli jsme jí při prohlídce porodnice. Tmavé vlasy a výraznou rtěnku. Celou dobu mi dávala najevo, jako že jsem hysterka a že mi vůbec nevěří, že to dám. Což je opravdu velmi příjemné, když jste v tomhle stavu. Napíchla mě blbě a ještě mi vynadala, že si to mám držet, že mi to furt padá a tak.

Druhý den po porodu za mnou přišla a řekla arogantně, tak jste to teda dalo, jo. Naštěstí odešla a přišly dvě super porodní asistentky, se kterými jsme to nakonec zvládly. Byly hrozně milé a povzbuzovaly. Úplně perfektní. Slovenská doktorka taky celkem v pohodě. Po porodu mě zašívala za asistentce a konzultace doktora, protože jsem měla i stržený čípek. Malou mi přiložili, přisála se, pupečník přestřihli ani nevím, jak. Pak jen malou zvážili a nechali nás s přítelem a malou 1,5 hodinu na sále samotné. Potom přítel šel s malou za pediatrem a já jsem se za pomoci porodní asistentky přesunula na pokoj, kde jsem se opláchla a převlékla. Pediatři a sestry na novorozeneckém byli naprosto skvělí, vše vysvětlili a k dětem se chovájí krásně.

Vím, že všude lze narazit na někoho nepříjemného, jako se stalo i nám, ale jinak jsem byla v Neratovicích spokojená. Především s personálem a s nadstandardním pokojem. Jidlo bylo tedy podle mě nedostatečné po takovém výkonu a pro kojicí matku. Chleba, sýr nebo šunka k snídani, oběd polévka a nejaké divné těstoviny, poslední jídlo v pět a pak už nic. Jinak všechny potřeby pro miminko jsou v porodnici k dispozici, není třeba si nic brát kromě vlhčených ubrousků.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo na přilepšenou, pití, pokud nechcete pít jen čaj.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Neratovice - teenush 21.09.18 napsala :

Na předporodních prohlídkách jsem byla velice spokojena, doktorky mladé, milé, vše co jsem potřebovala, vysvětlily a poradily.

Týden jsem přenášela, malému se ven nechtělo a nepomohl ani Hamiltonův hmat. Nastoupila jsem na vyvolání, kdy mi byly zavedeny tři tablety - nezabraly na otevírání a ani rozjetí porodu, takže po tři dny jsem byla v nemocnici v bolestech. Pan primář chtěl přirozený porod, proto to nechali tak dlouho, ale stejně bylo těhotenství ukončeno čtvrtý den císařským řezem.

Celkově personál byl velice milý (jak sestřičky, tak doktorky i paní na úklid). Špatný pocit jsem měla akorát z pana primáře, který mi přišel až moc chladný a ne moc empatický.

Pak nastal třetí den problém s jednou sestřičkou, která mě dávala na monitor. Třetí den jsem nemohla v klidu ani sedět, ani ležet na zádech nebo na boku, jak to bolelo. A když jsem jí to na monitorech řekla, odsekla mi, ať si nestěžuji, že jsou to jen poslíčci a ať koukám v klidu ležet. To jsem začala brečet a přítel ji seřval, že když tam je poprvé za ty tři dny a ví úplné prd, ať se uklidní a není na mě tak hnusná. To byla jediná špatná zkušenost s personálem a co jsem slyšela, tak na tuto starší kratkovlasou sestřičku špatné názory.

Celkový pobyt byl příjemný (byla jsem tam týden), jídlo na nemocniční poměry bylo dobré, jen poslední jídlo bylo v půl šesté a poté až do rána do sedmi nic.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě něco na zub na večer, :) vlastní příbor - k obědu dostanete, ale k večeřím a snídaním pouze plastový nožík. Jinak v porodnici vše bylo

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - LucieLucca 17.08.18 napsala :

SHRNUTÍ NA ZAČÁTEK:
Porod - celkové zklamání, snad smůla na sloužící lékaře, příjem s jiným lékařem taky tragický
Oddělení šestinedělí, popordní péče - na jedničku s hvězdičkou, ty ženy jsou milionové včetně uklízeček

Dorazili jsme v 7 ráno s manželem a mojí porodní asistentkou. Příjem byl zdlouhavý, první jsem šla hned na monitor, potom vnitřní vyšetření od jejich porodní asistentky. Potom na přidělený pokoj na šestinedělí, až pak k lékaři na ofiko příjem v silných kontrakcích. Pan doktor byl nějaký externista a šíleně mu to všechno trvalo. Nejdůležitější a zároveň nejnevhodnější zbytečná věta, co pro mě měl, když sem se mu tam svíjela každé 3 minuty v kontrakcích, byla: “Po císaři máte riziko ruptury dělohy, které může způsobit smrt vám i dítěti, přijímáte to riziko?” Na toto jsem podepisovala už zcela standardní informovaný souhlas, měl ho tam. Pak mě musel vyšetřit, znovu vnitřně jako porodní asistentka po monitoru a nevím proč, dělal mi i vnitřní ultrazvuk. Celé toto zažívat v kontrakcích bylo nejen nepříjemné, ale celé takové nepatřičné. Strašně pánovi smrdělo z úst. Pak řekl, že myslí, že porodím brzo.

Konečně nás nechal a já mohla do místnosti s vanou, byla volná. Místní porodní asistentka (červenovlasá paní) mi nabídla homeo čipky Bella donu a uvolnění tak sem si je vzala a šla do vany. Ve vaně super. Celkově mi velmi pomáhalo, když mi při kontrakcích má porodní asistentka nahřívala záda nebo je stlačovala. Vana byla příjemná a ja kontrakce snášela lépe, nejlépe v poloze na bobku s mužem vedle mě. Další vyšetření, vše super, jsem už úplně otevřená a miminku nic nebrání v cestě “do tunelu”. Tak místní porodní asistentka zavelala “jde se na sál”, jděte na svůj pokoj na záchod a za chvíli přijďte na sesternu. Mnoho kontrakcí jsem prožívala na chodbách porodnice mezi matkami s miminky.

Finále na sále
Konečně mi přidělili sál. Začli jsme různě polohovat, muž byl oporou a s jeho pomocí jsem zkoušela různé polohy, aby miminko začlo sestupovat dolů. A samozřejmě tu zase byla ta neprasklá plodovka. Poloh bylo ozkoušeno hodně, porodní asistentka už začla tlačit, že by byla pro plodovku píchnout, protože je vše naprosto nachystané. Udělala jsem stejnou chybu jako prvně. Tentokrát jsem uvěřila, že propíchnutí takto závěrem, nikoliv brzy, pomůže miminku do porodních cest, když je vše tak pěkně připravené. 10:15 píchli plodovku. Následných 15 minut byly trochu silnější kontrakce, které potom slábly a najednou tu byl stejný problém jako u prvního porodu. Slabé kontrakce, a to už jsem musela pořád na povel úplně nepřirozeně tlačit. Ať jsme zkoušeli poloh mraky, malý prostě dolů nechtěl. Tak prý musíme podpořit dělohu, oxytocin (po císaři).

Pak už to přišlo, lékařka, druhý lékař. Prakticky úplné upoutání na křeslo a tam neustálé polohování z boku na bok, na záda a nucení na intenzivní tlačení. Miminko mělo ozvy ok. Avšak prý je branka už moc dlouho zašlá (od 9:30) a po císaři by to už chtělo porodit. Nic dále nepomáhalo a pořád do mě někdo jen vleže sahal. Lékař (MUDr. Lidák), co přišel později k mladší lékařce na pomoc, se chlubil, že má jen 6 % císařů. A tak se stalo, že jsem asi hodinu na křesle v bolestech bez efektu tlačila, až miminko minimálně postoupilo, ale pak už přišel nástřih a potažení miminka vakuovým přistrojem, což mu pomohlo překonat nejtěžší místo, tato téměř poslední kontrakce byla extra bolestivá, pumpa zabrala a ten lékař mi do toho stlačil sezhora břicho, až jsem ječela bolestí.

Po chvíli sem ucítila malého, jak konečně po posledním zatlačení vyklouzává, hlavička, potom zbytek. Plácli mi ho na břicho. Okamžitě automaticky přes naše přání ustřihli pupečník, s argumentem, že malý se zdál být gumový. Miminko jsem rychle pohladila a přivítala, záplava štěstí a radosti “máme hoooo!”, volala jsem na muže. Potom už bral miminko pediatr, malý neměl úplně nejlepší APGAR skore, pediatr říkal, že byl po porodu dost “dobitý". Měl na hlavě otlak, hůře se rozdýchával. Šili mě asi 25 minut, placenta po půl hodině vyšla, dokapával oxytocin. Muž Davídka mezitím už choval a po šití jsme ho konečně na mě přiložili. Byl zmatený a přisát se nedokázal. Až večer v noci se nám to začlo lépe dařit.

Tři týdny po porodu jsem nemohla sedět ani chodit. Dva týdny mi nefungoval svěrač a já se nemohla vzdálit na delší dobu od toalety. Kromě nástřihu jsem měla vnitřní natržení, prý to může být následek nástřihu, který mi udělali kvůli miminku s odhadem 2,8 kg! Jsem přesvědčena, že neviděli moje porodní přání, které mi předtím sám primář odsouhlasil a říkal, že takto to vlastně dělají standardně.

Velké utrpení a zklamání.

Personál: MUDr. Javorková, MUDr. Lidák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domlouvat se na porodu s konkrétním lékařem. Vyhnete se překvapení z různých sloužících lékařů, kteří jsou zastánci starých a nebo prostě vámi odmítaných praktik.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je to jedno, vše podstatné tam máte, na kontrolách vám vše skvěle vysvětlí.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - BB_2018 30.07.18 napsala :

Můj porod trval prakticky dva dny. První noc jsem se nevyspala, ale kontrakce byly příliš nepravidelné. Celý den takto pokračovaly a až následující den po půlnoci jsem se po konzultaci se sestrami rozhodla vyrazit do porodnice, kde si mě už nechali.

Doktor mě poslal na čtyřlůžkový pokoj, kde už odpočívala jiná žena po porodu, kterou jsem celou noc budila svým hekáním. Manžela poslali domů, nikdo za mnou nepřišel, takže jsem vystrašená v noci sama koukala z okna a nevěděla, co se bude dít.

Druhý den ráno si mě konečně převzala místní porodní asistentka. Bohužel jsem se otevírala velmi pomalu a to i přes použitou vanu (která mi moc pomohla!). Na sál jsem šla až někdy v šest hodin večer. Odpoledne už jsem začala žádat o něco na bolest nebo urychlení, ale vždy jsem byla poučena, že „to není dobré pro dítě“, a v tu chvíli jsem se nechala odradit.

V cca šest večer mi porodní asistentka píchla vodu, která byla zakalená. Okamžitě jsem musela na monitor a do polohy v leže, ačkoliv jsem předem žádala o jinou polohu, v leže mi nikdy nešlo moc tlačit. Porodní asistentka mě vystrašila, že barva plodovky není dobrá a musím ihned porodit. Do kapačky mi dle zprávy dali oxytocin, avšak na místě nám nikdo nic neřekl - co dává, co kape (manžel už byl v tu dobu se mnou). V tom nejhorším mě porodní asistentka najednou opustila, protože jí končila směna. Rázem jsem se dostala do paniky a hysterie. Bolesti byly šílené a k nevydržení, nemohla jsem si v poloze na zádech nijak ulevit, porodní asistentka mě opustila a vlastně nás tam minimálně na hodinu nechali s manželem úplně samotné. Prosila jsem a brečela o něco na bolest, byla jsem už šíleně šíleně vyčerpaná a stále jsem nebyla dokonale otevřená.

Po ampuli Nalbuphinu na bolest (sestra mě ubezpečila, že to je bezpečné) jsem se zklidnila, otevřela a chviličku po osmé večer konečně porodila. Syn bohužel musel být rozdýcháván. Nic tedy nevyšlo, jak jsem si představovala, syna mi vzali do boxu na pozorování a dostala jsem ho až nad ránem. Místní pediatra (blond vlasy, starší) mi ráno oznámila, že syn pět minut nedýchal - hrozně jsem se vyděsila, protože by to samozřejmě znamenalo, že je mrtvý nebo vážně postižený. A dále, že to je moje chyba, protože jsem „nechtěla tlačit“ a hlavně si „nechala dát něco na bolest“. Naprosto jsem se zhroutila a brečela. Teprve sestra mě šla uklidnit, že mají s touto lékařkou špatné zkušenosti a že to není tak, jak doktorka říkala - syn byl samozřejmě okamžitě po porodu na kyslíku a měl od začátku zachovaný krevní oběh. Je zdravý. Ještě že mi to řekla, jinak bych tam snad skočila z okna.
Z amatérsky napsané výstupní zprávy se toho taky moc nedočtete.

Výsledkem však stejně bylo, že jsem minimálně první tři měsíce po porodu brečela, měla šílené úzkosti a strašně se bála, že náš chlapeček není zdravý a že za to můžu já. Myslela jsem, že se zblázním a musela jsem vyhledat psychologa. Dnes jsem ráda, že je malý zdravý a šikovný, a jiní lékaři mi naštěstí podali informace k věci, které mě uklidnily. Jednak, že se miminku nic nestalo a ani nemohlo stát, a jednak, že možnou příčinou, proč už byl ke konci malý tak malátný, byl spíš obtížný a dlouhý porod, se kterým mi v porodnici nepomohli. O to víc nechápu, jak mi tamní lékařka mohla říct něco takového a tak zavádějícího.

Příště vyhledám vlastní porodní asistentku a budu rozhodně rodit jinde. A to v každém případě tam, kde mají kvalitní novorozeneckou JIP a kvalitní poporodní péči.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vybrat jinou porodnici, případně do této pouze s vlastní porodní asistentkou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

svoji vlastní porodní asistentku, vše ostatní jsou drobnosti (z nich chci vypíchnout vlastní poporodní kalhotky - vložky mají, noční kojící košilky, přezůvky a velkou osušku)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - krabice.od.susenek 29.07.18 napsala :

V porodnici jsem rodila 21.7.2018. Vše bylo v naprostém pořádku a podle mého přání rodit co nejvíce přirozeně, bez léků a bez nástřihu, což se všechno splnilo. Jako doprovod k porodu jsem si vybrala porodní asistentku, paní Květů, se kterou jsem byla stoprocentně spokojená. Všechny moje otázky byly dopředu zodpovězeny a celou dobu mě velmi podporovala a chválila. V mých největších bolestech na porodním sále byla naprosto klidná a stoprocentně věděla, co dělá.

Díky tomu jsem prožila, i když bolestivý, tak krásný porod, na který velmi ráda vzpomínám. Všechen personál byl velmi příjemný a nápomocný. Měla jsem možnost přečkat nejhorší kontrakce ve vaně s teplou vodou, což mi velice pomohlo. Na porodním sále jsme byli jen my 3 – porodní asistentka, můj muž a já. Po porodu jen přišla doktorka zkontrolovat poporodní poranění a zase odešla. (Velmi milá, mladá Slovenka). Pokud budeme čekat dalšího potomka, tuto porodnici si určitě opět vyberu.

Personál: Květoslava Nováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jen bych ráda upozornila nastávající maminky, že se může klidně stát, že mají obsazené všechny pokoje, a tak na vás vyjde místo na čtyřlůžkovém pokoji, kde třeba už dvě maminky miminka mají… Prostě tam není zvlášť hekárna a šestinedělí. Toto není výtka směrem k porodnici. Z kapacitních důvodů to ani jinak udělat nemohou. Jen je dobré dopředu o této skutečnosti vědět.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo není moc dobré, ale přežít se to dá. Nezapomenout vlhčené ubrousky a vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 21.07.18 napsala :

Vybraná porodní asistentka P. Ptáčková naprosto skvělá, empatická a vstřícná. Mým cílem bylo mít co nejméně personálu u porodu a nejlépe žádné doktory. Vycházela jsem z první zkušenosti zde, kdy mi doktoři na příjmu a po výměně směn na závěr porodu udělali spíš trauma a porod jsem nemohla dlouho zpracovat. Na porodnici jsem ale nezanevřela, "pojistila " se štítem této porodní asistentky a bylo to skvělé. Obecně mám dojem, že tým doktorů jsou zde ješitní chlapi, co jedou klasiku a rádi se poslouchají a baví sestry a tým porodních asistentek, které právě jsou cestou přirozenou a obecně jsou skvělé, z čehož vzniká prapůvodní pověst této porodnice, ale člověk pak může být zklamán, když naráží na špatnou směnu, kde tomu velí spíše doktor nebo vás jen rozhodí na úvod svou arogancí.

Personál: Pavlina Ptackova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si svou asistentku, pokud vám jde o co nejvíc přirozený porod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 25.06.18 napsala :

Určitě doporučují, porodila jsem zde spontánně po předchozím císařském řezu a to i přes to, že dítě bylo velké. Všichni se snažili mi vyjít vstříc a respektovali moje přání a pocity, samozřejmě se vší opatrností a zvažováním všech možných rizik. Jsem si jistá, že v jiné porodnice by to byl další císař. Za celou dobu - 5 dní - jsem nepotkala nikoho nepříjemného/lhostejného. Srovnávám s Podolím, kde jsem byla poprvé - nesrovnatelné, nikdo vás nestresuje neustálým vážením dítěte, automaticky dostanete kojící čaj, pokud nechcete, nikdo vás „neotravuje“, neříká, jak co s mimi dělat, děláte si po svém. P

okud bych měla shrnout jedním slovem, je to RESPEKT k těhotné a rodicí ženě, který jsem bohužel v Podolí nezažila. Díky všem v Neratovicích, že se to tentokrát povedlo přirozeně.

Ještě doplním, že jsem měla zaplacenou svoji porodní asistentku, což u podobných (problematičtějších) případů, jako jsem byla já, doporučuji, komunikace a vše okolo je potom jednodušší a pohodlnější.

Personál: Stanislav Martan, Lenka Vejvodová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - hospodki 23.06.18 napsala :

Na příjmu se mně ujala slečna Bára (strašně dlouhé hnědé vlasy), což bylo okolo 7. hodiny, natočila monitor a ukázala pokoj, který byl čtyřlůžkový ale slíbili, že tam budeme max. tři a to dodrželi. Byl hned naproti sálům. Po osmé jsem šla na kontrolu lékařem, který při příjmu nemohl, protože byl u císaře. Před devátou mě pustili na pokoj s tím, že jsem otevřená na 2 cm a bude to ještě trvat se slibem, že natočí monitor v 10 nebo 11 a případně mi dají jako či na utlumení bolesti, abych se mohla vyspat.

Zpět na pokoji se pak porodní asistentka snažila přesvědčit manžela, že to bude na dlouho a nemůže tam se mnou být (ano, byla tam ještě jedna paní, ale té evidentně nevadil ani můj řev). To bylo nějak před desátou a já ho prosila, aby se mnou zůstal. Za půl hodiny jsem ho poslala pro sestru, že je to fakt šíleně bolestivý a chci ty slíbené prášky. Vzala mě na monitor a místo prášků pak rovnou na sál, protože jsem se za 2 hodiny otevřela o 6 cm.

Na sále jsem strávila hodinu, píchli oxytocin, protože se mi v poloze na čtyřech zas prodloužily kontrakce a byly méně intenzivní a odsouhlasila jsem nástřih. Porod jsem nechala vést lékařem. Bonding byl přes 2 hodiny a manžel se pak šel podívat na koupání a mně porodní asistentka pomohla do sprchy a postarala se, abych se dostala do postele. Do půl hodiny po odchodu ze sálu mi přivezli syna a už jsme byli jen spolu. Líbilo se mi, že syn je neustále s jedním z rodičů. Jsem ráda, že manžel neodjel domů, protože by to zpět nejspíš nestihl. Moc mi pomohl - opora při přechodech, dodával pití, abych neměla žízeň.

Porodní asistentky při vizitach nejsou úplně moc příjemné a jedna je vyloženě kr… Ale prakticky a nima neprijdete kromě porodu do kontaktu. Sestřičky z dětského jsou úžasné a svoji práci milují. I když měly stres a spěch, tak byly vždycky strašně milé a vše vysvětlily s úsměvem. Hodné a přátelské byly i uklízečky a ostatní personál.

V den odchodu mi říkali, že mě nejspíš pustí, což pro mě není 100%, tak jsem nebalila. Výše zmiňovaná porodní asistentka naklusala s papírem v půl dvanácté a co že ještě nemám sbaleno, když jdu domů. Byla dost nepříjemná, tak jsem ji odignorovala a počkala na manžela.

Jídlo byl hnus, ale v dostatečném množství, tak jsem to neřešila.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Náhradní kalhotky, vlhčené ubrousky, kvůli častým sprcham spíš 2 ručníky než osušky (rychleji schnou), za mě bylo už teplo, takže jsem měla krátké a lehké noční košile a jenom mikinu místo županu, vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Sov.sarka 02.06.18 napsala :

Neratovickou porodnici jsem si vybrala především díky dobré dostupnosti z místa bydliště, ale rozhodně jsem nelitovala. Rodila jsem zde 5. 4. 2018.

V poradně jsem se setkala pouze s příjemnými mladými lékaři a porodními asistentkami, nikdy jsem neměla pocit, že by mě odbývali a vždy ochotně odpověděli na každý dotaz.

K samotnému porodu jsem přijela kolem čtvrté hodiny ranní a první dobu porodní jsem trávila zpočátku na čtyřlůžkovém pokoji, ale rozhodně jsem se necítila zapomenutá nebo odstrčená, ochotná porodní asistentka mě chodila v pravidelných intervalech kontrolovat a zeptat se mě, jak se mi daří.

Využila jsem možnost mírnění bolestí ve vanové lázni s vonným olejem, i zde mi byla porodní asistentka nablízku a zásobovala mě pitím.

Během druhé doby porodní mi byla oporou paní Květa Nováková, která je opravdu ženou na svém místě, k rodičkám nepřistupovala jakok řadovým pacientům, ale opravdu individuálně, důstojně a lidsky.

V závěru porodu mi byl po mém souhlasu do žíly aplikován oxytocin a proveden nástřih hráze. Celkově jsem byla v průběhu porodu dobře informována o tom, co se děje a žádný zákrok neproběhl bez předchozího odsouhlasení.

Na oddělení šestinedělí mi sestřičky ochotně ukázaly, jak se postarat o miminko a se vším pomohly, potřeby pro miminko (pleny, kosmetiku, oblečení) jsme dostali, není nutné nosit si vlastní.

Také oba pediatři kontrolovali své dětské pacienty velmi pečlivě a trpělivě maminkám vysvětlovali vše potřebné.
Za celou dobu pobytu (5 dní) jsem se nesetkala s nikým arogantním a neochotným, u většiny pracovnic bylo naopak vidět, že svou práci dělají rády a dávají do ní srdce.

Strava standardní nemocniční, jako asi většina pacientek jsem uvítala pravidelné dodávky dobrot od rodiny. :-)

Pokud budu rodit podruhé, určitě to bude opět v Neratovicích.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, jednodrázové přebalovací podložky, poprosit rodinu o dodávky kvalitních potravin - ovoce, zeleniny, jogurtů..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Pucinka0 08.05.18 napsala :

Rodila jsem zde 10. 4. 2018 a byla jsem se vším spokojená, jak to jen jde. Počínaje kontrolami v porodnici, až po samotný porod. Během kontrol v porodnici mě mile překvapilo, že vnitřní kontroly dělali minimálně (3×) za celou dobu, aby předešly zbytečnému možnému zanesení infekcí. Přenášela jsem 10 dní, a tak se rozhodli mi udělat Hamiltonův hmat po mém souhlasu. Ten jsme dělali 2×. Při příjmu v porodnici s podezřením na odtékání plodové vody se ke mně chovali velice mile a s úsměvem, ačkoliv jsme tam přijeli o půlnoci.

Během porodu jsem měla velice příjemnou porodní asistentku (mladou červenovlasou, možná zrzavou slečnu, bohužel si přesně nepamatuji), která mě potom předávala jiné (a přesto, že jí končila směna tam se mnou zůstala nějakou dobu) a i druhá porodní asistentka, co si mě přebírala, byla velice příjemná a hodná. Zvládly jsme to spolu ve dvou (chlap bohužel nestihl dojet, jak to bylo rychlé).

Následná péče po porodu byla neuvěřitelná. Pomohla mi do sprchy, pomohla mi utřít se. Pro mě to bylo něco úžasného, co mi velice pomohlo, a u prvního porodu jsem takový přístup nezažila. Na šestinedělí byly též skvělí lidi. Usměvaví, ochotní s čímkoliv pomoci, poradit v jakoukoliv hodinu.

Za mě je toto TOP porodnice a vědět o ní dřív, tak tam jdu rodit i prvního syna. První porod byl pro mě otřesný a bála jsem se druhého, ale druhý porod v této porodnici byl pro mě úžasný a za to jim moc děkuji. Ačkoliv mě zaskočilo, že doktorky jsou tam všechny velice mladé, tak bez ohledu na to jsou velice profesionální a šikovné. Doporučuji, kdo chce rodit v příjemném rodinném prostředí s co nejmenším množstvím lidí, obklopený usměvavým kolektivem, tak zvolte tuto porodnici.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Neratovice - jaaapa 24.04.18 napsala :

Z porodu v Neratovicích mám rozporuplné pocity. Asi na to má vliv, že jsem rodila dlouho, od prvních kontrakcí přišla malá na svět za 24 hodin.

Nejdřív tedy klady - první dobu porodní jsem strávila s manželem a dulou v místnosti se sprchou, vanou, v naprostém soukromí, což jak jsem pochopila, bylo velké štěstí, protože některé maminky museli prožít první dobu porodní na oddělení šestinedělí (což jsem zažila na pokoji, a to tedy nebylo nic příjemného, ani pro mě, ani pro tu nastávající maminku).

Vyšetření probíhali ne častěji než každou hodinu, monitor mi také nenatáčeli příliš často. Všichni z personálu byli velmi milí, měla jsem porodní přání, které se snažili všichni dodržovat.

Bohužel, jak se porod stále vlekl, tak to pro mě začalo být naopak nepříjemné, že se mi nikdo nevěnuje a nekomunikuje se mnou. Porodní asistentku manžel musel trochu nahánět, aby zkontrolovala, proč porod nepostupuje. Za 14 hodin, co jsme v porodnici byli, jsem se otevřela ze 4 cm na 6 cm a přijde mi zvláštní, že to nikdo neřešil. Až když jsme si vyžádali, aby mne zkontrolovala lékařka, zjistili, že mám na brance otok, a proto se neotvírám rychleji (proč to někdo nezjistil dřív?). Dali mi čípek proti otoku, ale nezabral. V tu dobu už jsem začínala ztrácet síly, vzhledem k tomu, že jsem 48 hodin nespala a měla jsem kontrakce po 3 minutách 14 hodin v kuse. Proto jsem souhlasila se zavedení kanyly a podání léku proti otoku do žíly, zároveň mi doporučili prasknutí plodové vody. Bohužel zvolili postup nejdříve prasknutí plodové vody a poté podání léku proti otoku, což způsobilo to, že jsem velmi brzo pocítila nutkání tlačit, ale kvůli otoku to nebylo možné.

Pak už mám vše v mlze, nešlo mi malou vytlačit kvůli chybějícím silám, i proto jsem rodila v „klasické“ poloze, což jsem před porodem nechtěla, ale jinou polohu bych nezvládla. I proto, že jsem nemohla malou vytlačit, jsem byla dost nastřižená (ale naprosto to chápu, nějak ji prostě ven dostat museli), a ačkoliv jsem to nechtěla, dostala jsem na poslední dvě kontrakce um. oxytocin do žíly. Malou mi dali na hrudník, ale ačkoliv jsem měla v porodním přání dlouhý bonding po dobu 3. doby porodní, tak mi ji vzali, že musí pod kyslík. Neprotestovala jsem, bála jsem se o ni, ale zpětně si myslím, že to bylo zbytečné, protože podle APGAR skóre měla samé 10. I proto neproběhlo první přisátí a mě ten první kontakt s malou hrozně chybí a mrzí, že jsme ho nemohli prožít.

Na oddělení šestinedělí jsem byla na 4lůžkovém pokoji, měli total plno, ten nekomfort jsem ale zvládla a chápu, že to prostě jinak nejde.

V přání jsem měla, že chci po 24 hodinách domů (v případě, že vše půjde, jak má). A to tedy v Neratovicích nevidí rádi. Nejdřív se jim nezdálo, že malá dost pije, další den se jim nezdálo, že se dobře hojí mé zranění. Všichni vám řeknou, že pro ně není problém pustit vás domů, ale okamžitě vás začnou strašit a sází na to, že couvnete. A já couvla - prvorodička, hormony jak na houpačce. Zůstali jsme tam tři dny, a pro mne bylo vysvobození, že můžu jít domů - nesdílet koupelnu, záchod s dalšími pacientkami. Nemluvě o spánku - měla jsem pokoj naproti porodním sálům a slyšela každej porod, který tam proběhl.

Sestry z novorozeneckého těžko nesly, že mám svá přání - jako např. že chci malou vykoupat až doma, že nechci malou budit na kojení, pořád mě strašili, že malá ztratila váhu (ano, jako každé novorozeně). Ale to jsem nějak ustála.

A závěr tedy nebyl o nic příjemnější. Když se mne konečně rozhodli propustit, řekli mi na novorozeneckým, že mi musí sepsat zprávu o propuštění miminka, ale že to bude až tak po 13. hodině, že mají hodně císařskýcg řezů. Ok, zavolala jsem manželovi, ať přijede ve 13 hodin. Čekala jsem na pokoji, tak nějak předbalená, vtrhla tam sestra (nosí výrazné podkolenky) a začla mě z pokoje vyhazovat - jak to, že nečekám jako na chodbě, vždyť pokoj se opouští ve 12 hodin (já byla snad v hotelu?). Total mě rozhodila (hormony dělaj svý), nebyla jsem schopná ji poslat někam. Tak jsem se slzama v očích začala balit - měla jsem 2 zavazadla, maličkatý miminko v náručí (sedačku dovezl až manžel), sotva jsem stála na nohou a sednout jsem si kvůli zranění nemohla a takto jsem čekala na zprávu o propuštění na chodbě před oddělení.

Takže když to shrnu, nedělo se mi nic hrozného, ale zároveň si myslím, že ten porod mohl vypadat jinak, kdyby se mi nějaká porodní asistentka věnovala více (nevím, zda je to možné). Mrzí mě hlavně ten promarněný bonding a neustálý boj s personálem na novorozeneckým, že chcete věci dělat jinak, než je tzv. zajeté.

Určitě bych ráda poděkovala paní doktorce Evě Vaněčkové, které mě nakonec odrodila a byla velmi komunikativní a o všem se mnou mluvila. Bohužel nemohu zmínit žádnou porodní asistentku, protože ačkoliv jsem to nechtěla, byl můj porod nakonec veden lékařem, porodní asistentku jsem viděla velmi sporadicky (starší paní s kudrnatými vlasy).

Asi jsem si myslela, že to bude v Neratovicích vypadat jinak než ve velkých pražských porodnicích, a tím pádem jsem odsud odjížděla s velmi rozporuplnými pocity. Já se sem pravděpodobně s dalším porodem nevrátím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní porodní asistentku, která se vám bude věnovat, hlavně tedy prvorodičky by to měly zvážit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní jídlo, určitě se hodí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Bídžej 08.03.18 napsala :

Perfektní chování personálu, všichni velmi milí a věnovali se. U porodu splní vše, co je možné. Porodní asistentka Květa je úžasný člověk, neustále pozitivní, podporující, přestože si toho ode mě dost vyslechla. :)

MUDr. Wohlgemuth je mistr kleští, malého měl venku za 3 sekundy bez jakýchkoliv komplikací. Nenechal mě zbytečně se trápit, když jsem měla k čemukoliv námitky, hned reagoval. Mám k němu jedinou výhradu - šije jako čuňátko. Doporučuji na to myslet a zdůraznit, že chcete hezké šití. Já to chtěla hlavně rychle a pak jsem měla komplikace.

Personál: PA Květa Nováková, MUDr. Radek Wohlgemuth

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pár kousků podložek a plen pod miminko, síťové kalhotky si kupte u nich, jsou moc pohodlné.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Neratovice - Maritum 21.02.18 napsala :

Na porod jsem se pečlivě připravovala a i přes svůj strach z doktorů a jejich případného zasahování do porodu jsem šla rodit do porodnice (na domácí porod jsem si netroufla). I z tohoto důvodu jsem zvolila Neratovice. V půl šesté večer mě začala pobolívat záda a po hodině ve vaně jsem přehodnotila tyto bolesti na pravidelné kontrakce po 3 minutách. V 19:00 jsem volala do porodnice, zda můžeme vyrazit. Byla mi ještě na hoďku doporučena vana, ale po další půl hodině, když už jely kontrakce po 2 minutách jsme volali, že už fakt jedem. 20:15 už jsme byly v Neratovicích, 20 minut monitor, vyšetření a závěr: kontrakce po 2 minutách, otevřená na 9 cm.

Na porodní sál jsem šla asi ve 20:50, strašně mě bolela záda při kontrakcích, takže poloha na 4 byla jediná jasná (zkoušela jsem i bok jako úlevovou polohu, ale nic moc) a já byla v úžasu, jak to jde všechno rychle. Po 10 minutách mi doktorka Javorková nabídla píchnutí plodové vody (v rozporu s mým porodním plánem), aby se porod urychlil, o což jsem fakt neměla zájem, protože se mi ještě nechtělo tlačit. Po 5 minutách přišla další nabídka na píchnutí vody s tím, že už se mi taky přeci musí chtít tlačit…. nechtělo…
potřebovala jsem si prodýchávat. Vodu jsem odmítla, tlačit jsem zkusila, ale nebyl ještě ten správný čas. Po dalších 5 minutách již na mě lékařka vysloveně tlačila, že vak blan je tam k ničemu, proč na něm tak trvám a že když píchne vodu, dítě bude na 3 kontrakce venku. Došly mi síly vzdorovat, lehla jsem si na záda, aby mohla píchnout vodu, a tím definitivně skončil můj přirozený porod.

Z polohy na zádech mě příšerně bolela kostrč, kontrakce nabraly na síle, doktorka stále chtěla, ať se přitahuji, ale já jsem to cítila naprosto opačně, že se potřebuji za něco zavěsit. No a pak už to jelo jak podle příručky: kanyla (asi na 5× zaváděli), oxytocin (tuším 2×), doktorka každou chvíli ve mně, což jsem řvala, že mi je strašně nepříjemné, ale marná snaha, už to nebyl můj porod, ale její. Později se ukázalo, že dítě špatně naléhalo temenní částí do porodních cest a jaksi se zaseklo. Nikdy už asi nezjistím a potvrdil mi i primář, jak by to to vypadalo, kdyby mi lékařka dala na můj přirozený porod více jak 23 minut (dle zdravotní dokumentace, kterou jsem si vyžádala) a nedržela mě v poloze, která byla pro mě naprosto neefektivní a vyšťavila mi všechny síly.

Po hodině práce paní doktorky (ve zdravotní dokumentaci není z této hodiny nic, kromě monitoru dítěte) už klesly odezvy mimča k 70 a povolala doktora Lidáka. Ten provedl nástřih a pokusil se mimčo vytáhnou VEXEM. To se mu sice nepovedlo, ale s mimčem nějak pohnul a za 3 minuty byl malý na světě snad na 2 kontrakce. Tímto děkuji MUDr. Lidákovi v podstatě za záchranu malého. Nicméně postup doktorky Javorkové byl prý dle „lege artis“ a byť mi bylo vysvětleno, že píchnutí vody nemělo se špatným naléhaní hlavičky dítěte nic společného, tak cituji „jak prý já nevidím za roh“, tak ani nikdo nemůže říct, jak by porod probíhal, kdyby mi voda na nátlak doktorky píchnuta nebyla a nebyla jsem nucená se hodinu mučit na zádech.

Rozhodně nemůžu říct, že bych nedoporučila Neratovice, protože kromě této slovenské doktorky byly všichni od porodních asistentek, přes primáře, sestry na novorozeneckém až po uklízečky strašně milí a ochotní, ale zkušenost sdílím, protože hezký porodní sál ještě neznamená, že nenarazíte na někoho jako je MUDr. Javorková. Asi nebude náhoda, že poslední negativní recenze je zde na tutéž lékařku a na podobné téma – lékařsky řízený porod a nucená poloha na zádech.

Personál: MUDr. Javorková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Investujte do jakékoli porodní asistentky, která bude moci lépe hájit vaše zájmy, kdyby se paní doktorka opět rozhodla za někoho rodit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní asistentku, se kterou se znáte a které plně věříte. Dále spoustu jídla (na tábor by to asi byla strava dobrá, ale na rozkojení je např. k večeři chleba s pomazánkovým máslem Dr. Halíř a plesnivý, ten den procházející jahodový tvaroh nic moc).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - i-katarina 08.02.18 napsala :

Presne pred mesiacom sa nám v pôrodnici Nemocnice a porodnice Neratovice narodila víla Lívia. Bola jednou z 8 miminiek, ktoré 8.1. priviedol skvelý tým pôrodnice na svet.

Ja som mala to šťastie, že som ako jeden z benefitov pôrodnice – prostredníctvom tehotenských masáží – spoznala pôrodnú asistentku Moniku Wagnerovú. Bola mi poradkyňou už od 4. mesiaca, čo som pravidelne do pôrodnice na masáže dochádzala. Jej profesionálny avšak individuálny prístup, so záujmom o moje pocity, očakávania i strasti či obavy mi ochotne pomohla prekonať obavy z prichádzajúceho dňa pôrodu. V Neratoviciach mi pomohli priviesť na svet už druhé dieťa … čo po prvom pôrode, keď už viete „čo vás čaká“ môžu nastať možno i o trošku väčšie obavy.

Bola mi oporou nielen pred a počas pôrodu, ale pomohla mi so svojou odborými skúsenosťami a radami z praxe i po pôrode – kde podľa slov manžela som na 3. deň na tom bola lepšie ako pri prvom pôrode po mesiaci.

Je skvelé stretnúť v živote človeka, ktorého práca napĺňa, neustále sa komplexne vzdeláva v oblasti pôrodníctva, psychológie – je neskutočne empatický a zároveň profesionálny.

Doporučujem nastávajúcim maminkám - i keď sa rozhodnú si vziať k pôrodu oteckov pre „psychickú podporu“ – zároveň spoznať a „prepojiť sa“ s pôrodnou asistentkou (za seba doporučujem Moniku) – aby ste získali dôveru a istotu v náročej chvíli … i keď adrenalín robí svoje. Držím palce celému týmu – konkrétne za seba veľmi ďakujem pánovi primárovi Martanovi, pani doktorke Csicsaiovej, pánovi Košíkovi /pediater-neonatológ/ – celému týmu anesteziológov, sestričkám a mojej pôrodnej asistentke Monike Wagnerovej. Zdraví vás Katarína a Lívia.

Personál: Mgr. Monika Wagnerová, MUDr. Stanislav Martan, MUDr. Peter Košík, MUDr. Katarína Csicsaiová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Byť pozitívne naladená, tešiť sa na miminko. Pôrodnú asistentku Moniku Wagnerovú. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hroznový cukor, vlhčené obrúsky, aspoň 3 ručníky - časté sprchovanie

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - mariama123 26.07.17 napsala :

Naprostá spokojenost! Porod byl krásný, v příjemném přítmí, skvělá porodní asistentka Gabča Babišová, která byla celou dobu se mnou a byla úžasnou podporou, vedla mě, kdy a jak mám dýchat a díky ní jsem zažila krásný, přirozený porod! Lékař přišel až na závěrečné šití, které bylo raz dva hotové. :-) Malého jsem dostala ihned k sobě. Veškerý personál naprosto v pohodě, vstřícní, milí, empatičtí… Nechtějí po vás žádné zbytečnosti, dávají prostor a čas pro maminku a dítě, ale když cokoli potřebujete, jsou samozřejmě k dispozici (což se nedá srovnat s pražskými porodnicemi, kde po vás pořád někdo něco chce a všude panuje neklid a ruch). Neměla jsem lady care, tudíž nadstandard beznadějně obsazený, ale ten čtyřlůžkový pokoj nebyl špatný, byly jsme tam dva dny jenom dvě, když jsem odcházela, tak čtyři.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 12.06.17 napsala :

Tuto porodnici jsem si vybrala na základě doporučení spokojených kamarádek, ale i jiných pozitivních recenzí.

Díky poloze KP jsem se rozhodla pro porod císařských řezem. Ten byl plánován na pár dní před prvním TP a musím říci, že to bylo akorát.

Díky péči skvělé PA Lenky Szkrobolové jsem byla přijata na oddělení šestinedělí den předem, postupně probíhala příprava, konzultace s anesteziology apod., až nadešel ten okamžik, kdy jsem se setkala s mou princeznou. Primář Martan je úžasný odborník, jizvu po operaci mám krásnou, malou, skoro neviditelnou. Díky Lence jsem se cítila na oddělení jako plně informovaná a sebevědomá nastávající maminka, která je přesvědčena, že jako prvorodička vše zvládne a vyřeší.

Výhodou Neratovic je jednoznačně jejich rodinná, přátelská atmosféra, která je do značné míry dána tím, že se jedná o malou nemocnici s omezenou kapacitou, kde porody neprobíhají jako na běžícím páse. Pokud máte fyziologický porod a prostředí je pro vás klíčové, nevolila bych jinou možnost.

Další plus je to, že plně podporují bonding, takže i já tím, že jsem měla operaci, dostala jsem malou do půl hodiny na hruď, kde se okamžitě přisála a následně probíhal plný rooming-in a já se od malé už nehnula. Nemají tu totiž JIP, jste tedy rovnu na oddělení šestinedělí.

Celkově o nás bylo pečováno a zacházeno s úctou, přičemž jsem dostala veškeré informace o průběhu a dalších krocích.

Pokoj jsem měla nadstandardní, což velmi doporučuji. Několikrát u nás přespal i manžel, takže jsme fungovali jako rodina již od počátku.

Na jídlo si nemohu stěžovat, bylo ho dost a bylo pestré. Jediné, co je dobré mít s sebou, je dostatek neperlivé vody. Jinak cokoli pro miminko je k dispozici, nemusíte používat nic svého, pokud nechcete.

Za mne, pokud budu čekat další dítě, budu rodit jen v Neratovicích!

Personál: PA Lenka Szkrobolová, MUDr. Stanislav Martan

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si Ambulanci Lady Care Premium, jednoznačně se vyplatí. Nečekáte, jste objednáni na konkrétní čas.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co porodnice uvádí na svých webových stránkách + neperlivou vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 25.01.17 napsala :

Rodila jsem 23.12. 2016 v půl 12 mi praskla voda a v půl 2 ráno příjem do porodnice. Vzala si mě na starost porodní asistentka Květa. Po příjezdu do porodnice vzbudili lékaře, který přišel, vyšetřil, oznámil, že tatínek může jet domů, ze do rána neporodím. Naštěstí jsme se rozhodli, ze se mnou přítel zůstane, bylo to i díky tomu, ze měli volny nadstandard a my jsme tam spolu mohli být.

V klidu jsem se ubytovala a šla si dle doporučení lehnout a odpočívat. Kontrakce ale sílily. Kolem půl 4 jsem řekla příteli, ať dojde pro PA, že to opravdu bolí, ať se na mě přijde podívat. PA mě vyšetřila a poslala do sprchy, pak jsem šla na monitor a to už byly kontrakce k nevydržení.

Kolem 5 jsem se s pomocí PA dobelhala na porodní sál a začala už rovnou rodit. Rodila jsem v přítmí pouze s PA Květou, která byla pro mě úžasnou oporou. Podporovala mě, nechala mě v poloze, kterou jsem si vybrala, jen na posledních 5 minut jsem se pretocila na bok, uz jsem byla na kolenou vysílená. Spolu jsme to zvládly bez nástřihu a bez vetšiho poranění. Malý se narodil v půl 6 ráno.

PA Květa po porodu vzbudila stejného lékaře, který pouze přišell zkontrolovat poranění. Bylo to na dva kosmetické stehy, bohužel se doktor rozhodl, že kvůli dvou stehům to nebude umrtvovat. šití zaživa, byť jen 2 kosmetické stehy, bylo hrozné.

Zpětně mě mrzí, ze mi nevěřili, že budu rodit. Všechny kontrakce jsem protrpšla na pokoji a pak na monitoru… Chtěla jsem si kontrakce protrpět na mícč, ve vane nebo s pomocí jiných úlevových pomůcek/pozic.

Sestřičky z dětského oddělení byly hrozne ochotné, milé.
S personálem jsem byla spokojená.

Respektovali všechna moje přání, prcka jsem mela celou dobu u sebe, pokud ho chtěli vyšetřit, vždy mi nabídli abych šla s ním.

Personál: PA Kveta

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručník a spousty nočních košil, krem na bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - rendes 09.01.17 napsala :

Ráda přidám vlastní zkušenost. V Neratovicích jsem rodila v polovině dubna loňského roku a jsem velice ráda, že jsem rodila právě tam. Nemám ráda ty velké rádoby známé porodnice, kde to běží jako na běžícím 24 hodinovém pásu a pokud nejste z protekce, nechovají se k vám nijak hezky, protože prostě na to nemají čas. Ano jsou výjimky, ale je jich málo.
Celkový přístup personálu na mě působil mile, vstřícně, ochotně a empaticky.
PA Jarka, Květa,Dita, laktační poradkyně Zdenička, pediatr MUDr. Košík a už si všechny nepamatuji, ale byli milí.

Porod jsem měla těžší a časově náročnější, malému se prostě nechtělo ven. Velké díky patří MUDr. Bartákovi a PA Lence Szkrobolové. Měla jsem je po celou dobu porodu. Klidně bych šla do toho znova i s tou bolestí, ta je do pár hodin stejně pryč. Když pak držíte ten maličký uzlíček na hrudi, jak na vás kouká a je odkázaný už jen na vás. V tu ránu je po bolesti.

Žádala jsem o nadstandardní pokoj, ale po chvíli, co jsem byla s ostatními maminkami jsem ho přenechala jiné rodičce. Pokoje sice staršího vybavení, ale čisté a dostačující , TV, lednicí, sprchový kout, WC a dostatek poporodních vložek. Někdo nadává na jídlo, ale ani na to si nemohu stěžovat, mě chutnalo vše.

V přízemí je menší kantýna pro doplnění chuťových buněk. Doporučuji si vzít sebou balík vody, nebo žízeň byla po porodu veliká.

Taky vám po celou dobu pobytu půjčí úplně vše pro miminko. Naučí a ukážou vám spoustu věcí, kdykoliv a v kteroukoli hodinu jsem potřebovala pomoc byli všichni usměvaví a ochotní.

Tak jestli se to ještě jednou povede, tak zase v Neratovicích.

Personál: MUDr. Barták, PA Lenka Skrobolová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Balík vody, jelení lůj, malý plavací kruh(oceníte po porodu)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - JohyaStella 20.12.16 napsala :

11.12.2016 se nám v Neratovicích narodila naše Stellinka a musím říct, že rodit v téhle porodnici bylo za mě jedno z nejlepších rozhodnutí v životě. Porod byl rychlý, prý komplikovanější (nestačila jsem to postřehnout), ale doktoři a asistentky jsou profíci na správných místech.

Asi nedokážu dostatečně ocenit osobní a neskutečně příjemný přístup všech! Díky tomu jsme si se Stellinkou první společný dny dokázaly spokojeně užívat aniž bysme vůbec postřehly, že jsme vlastně v nemocnici. Jako prvorodičce mi to do začátku moc pomohlo.

Večer v den propuštění se mi dokonce zastesklo a to hlavně po sestřičkách z novorozeneckého.

Jasně, všechno má svý mouchy - mít pokoj naproti porodnímu sálu nebyla až tak příjemná zkušenost, ale člověk si musí určit priority. Je to prostě malá porodnice.

Takže za mě nad očekávání a rozhodně doporučuju!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 10.12.16 napsala :

Bohużel i já mám zkušenost s Pavlínou Ptáčkovou. Čekala jsem, že za tolik peněz se mi bude věnovat více. Pravda, neplatila jsem 16,000, ale jen 14,000 kč.

Personál: PA Ptáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si porodní asistentku, která se vám bude věnovat.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 14.11.16 napsala :

Porod - medicínsky vedený, plně v kompetenci lékařů, bez možnosti realizovat sama sebe. Rodička a její doprovod jsou manipulováni a nuceni do mnohých výkonů (především urychlení porodu a polohy vleže na zádech).

Porodní přání z 90 % nerespektována (hlavními body bylo neodnášet dítě, zůstat oblečená, bez nástřihu, bez tlačení na břicho, vybrat si vhodnou polohu k porodu, nechat dotepat pupečník - čili žádné extrabuřty).

Poporodní péče vypadala tak, že když jsem sestry potřebovala, nedozvonila jsem se. Díky kristlerově expresi jsem měla rupturu dělohy a nebyla jsem v prvních hodinách po porodu schopna postarat se o dítě, přesto mě s ním nechali a navštívili mě až ráno, na měření teploty dle harmonogramu oddělení.

Také do mě zašili tampon, což zjistil jin'ý lékař druhý den, načež své kolegy častoval hned několika sprostými slovy s dodatkem „už zase“, takže asi to nebyl ojedinělý incident.

Podotýkám, že jsme investovali 16 000 Kč do zaplacení vybrané porodní asistentky (tou byla Pavlína Sedláčková Ptáčková).

nechala jsem si ofotit porodní dokumentaci a není tam zapsáno všechno. Přdevším ta část s kristlerovou expresí a zašitým tamponem zcela chybí. Naopak jsem tam objevila informaci, že ozvy plodu poklesly po podání oytocynu. Ve skutečnosti mi tedy lhali a manipulovali se mnou, když mi tvrdili že ozvy dítěte klesají, že už to jinak nejde, že „musíme“ porod urychlit.

Na prohlídce porodnice vám ukáží všemožné nástroje (balony, karimatky, žebřiny, porodní stoličky, závěsy,…) které můžete při porodu použít. Já neviděla ani jeden. Na porodní sál jsem šla rovnou do polohy vleže na zádech.

Personál: Pavlína Sedláčková Ptáčková, slovena Jana Matlovičová Javorková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Více se informovat o možnostech přirozeného porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny důležité dokumenty, ty zajímají zdravotníky v první řadě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Lucyface88 09.11.16 napsala :

Přidávám čerstvou zkušenost s neratovickou porodnicí. Byla jsem nesmírně spokojená s přístupem veškerého zdravotnického personálu (na gynekologické části i na oddělení šestinedělí), všichni byli ochotní pomoct a zodpovědět každou mou otázku (a že jich bylo). Lékaři a porodní asistentky plně respektovali můj porodní plán a vytvořili intimní, až domáckou atmosféru. Snad i díky tomu jsem svůj první porod vnímala jako úžasný zážitek.

Jmenovitě zmíním svou úžasnou porodní asistentku Miladu Barešovou, za fantastickou péči před, při a po a také sestřičku z oddělení šestinedělí, Zdeničku, (bohužel si nepamatuji příjmení), která mi po všech stránkách pomohla překonat období, kdy jsem ještě neměla mléko, a malá ztrácela na váze.

I když tomu na začátku podmínky úplně nenahrávaly (pozitivní streptokok, prasknutí plodové vody a porod v nedohlednu), jsem díky péči Miládky a použití přírodních metod, jak rozjet porod, zažila naprosto přirozený porod bez jakékoli medikace jen ve třech - já, manžel a PA.

Pokud bych rodila znovu, tak opět s Miladou a v Neratovicích.

Personál: PA Milada Barešová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se čtyřlůžkového pokoje (přestože jsem původně chtěla nadstandard) - sešly se na něm max. 3 maminky a navíc nejste celý den sama + ušetříte dost peněz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Špunty do uší kvůli probíhajícím porodům z prodních sálů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Miki18 02.11.16 napsala :

Recenzi píši, protože jsem se setkala s hodně názory, že když nemáte v Neratovicích zaplaceno nemáte šanci. Není to pravda. Neměla jsem ani VIP poradnu, ani zaplacenou asistentku.

V Neratovicích jsem byla registrovaná a docházela jsem každý týden na monitory a poradnu cca měsíc. Lékaři se tam sice hodně střídají, ale všichni jsou vcelku příjemní, takže to ani nevadilo.

Několikrát jsem v porodnici zaslechla a byla jsem upozorňována, jak od sester na poradnách, tak od porodních asistentek na
prohlídce porodnice, že je třeba dopředu volat, porodnice je malá, má jen dva sály a tudíž je logicky kapacita omezená. Volala jsem si pro jistotu dvakrát, jak v noci když mi začly první bolesti, tak ve chvíli, kdy už jsem byla připravená vyjíždět. Měla jsem štěstí, údajně jsem chytla jedno z posledních dvou volných míst.

Některé porodní asistentky jsou trošku od rány (jak říká můj pan doktor ostřílené), ale rozhodně ne zlé. Ani jednou jsem se nesetkala s nepříjemným nebo protivným jednáním. Po příjmu a sepsaných papírech, mi jedna ze sester udělala teplou vanu, kde jsem měla šanci nabrat sílu na porod a od prasknutí vody už to šlo všechno hrozně rychle. Aniž bych měla sepsaná nějaká přání, nikdo mi necpal drogy, nikdo mi necpal epidural, nikdo mě nenutil ležet na zádech, nikdo nedělal nic za mými zády. Malou jsem bezprostředně po porodu dostala na bříško a když jsem byla ošetřená i já tak nás s ní s partnerem nechali o samotě na sále, asi hodinku možná dýl.

V den porodu jsem měla štěstí na učiněného anděla, a to porodní Moniku Wagnerovou, bez které bych tam asi lezla po stropě, ani jednou se ode mě na sále nehla. I nervy paní doktorky Crhanové, která mě šila obstály, nejsem zrovna soustředěná poslušná pacientka.

Nakonec bych ráda vyzvdvihla lékaře i sestry na dětském. I když nám trvalo skoro dva dny, než se mi spustila aspoň trochu laktace, celou dobu mě podporovali, necpali malé žádné příkrmy a díky nim jsem z porodnice odcházela na třetí den přesně, sebejistá a téměř plně rozkojená. Neříkám, že tam každý pořád čišel úsměvy a optimismem, ale přeci jen jsme lidé a každý toho máme někdy nad hlavu. I přesto tam jsou všichni fakt příjemní, jídlo stravitelné a i ten čtyřlůžák se dal zkousnout. A abych nezapoměla na dení personál, který mi ochotně každé ráno vařil konvici teplého čaje.

Personál: MUDr. Crhanová, MUDr. Barták, MUDr. Košík, PA Květa Nováková a Monika Wagnerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se pevnými nervy a dobrou náladou a nesvalovat své hormony na personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost oblečení, každý den jsem měla potřebu čistého, minimálně dva ručníky a vlhčené ubrousky pro mimi. Jinak jsme všechno včetně plen, oblečení, vložek dostali. A něco dobrého na chuť, přeci jen mezi jídly tam trošku vyhládne.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - seabird7 23.10.16 napsala :

Neratovickou porodnici doporučuji všem maminkám, které hledají místo s příjemným personálem, kde o ně a jejich miminko bude dobře pečováno, nejen po stránce fyzické. V Neratovicích jsem rodila v dubnu 2016 císařským řezem. Naše děťátko se do termínu neotočilo a pro polohu koncem pánevním jsme se týden po termínu dohodli na císařském řezu, který provedl MUDr. Martan. Jména jeho kolegů si bohužel nepamatuji.

Zaplatili jsme si VIP poradnu (nebudete muset čekat hodiny, což je jinde v Praze normální a na konci těhotenství o to opravdu nestojíte) a zaručí Vám to i jakousi přednost, pokud by byla porodnice plná. Neratovice jsem si pak hlavně vybrala pro možnost zaplatit si svou porodní asistentku. Chtěla jsem osobní přístup, ženu, kterou budu znát a ona bude znát mě před tím velkým dnem. Vybrala jsem si Ditu Schniererovou a mohu ji vřele doporučit. Je milá, chápající, věcná a klidná. Stejně tak bych doporučila Járou Trhoňovou, se kterou jsem se několikrát setkala. Dita mi pomohla v období těžkého rozhodování o císařském řezu, vždy mi podala informace z obou stran, abych měla možnost vše zvážit. Vedle mého manžela pro mě byla obrovskou oporou při i po něm. První mi přikládala naše miminko k prsu, starala se o to, co potřebujeme. Byla nás pak i doma navštívit a ještě jsem ji několikrát kontaktovala s dotazy. Vždy skvělá. Velké díky.

Ještě chci zmínit velmi příjemné sestřičky a pana doktorka Košíka na novorozeneckém oddělení. Velká podpora kojení. Žádné strašení, jak to znám z příběhů kamarádek. Tak, jak to má být. Cítila jsem se jako kompetentní maminka, ne jako ztracená a nemohoucí.

A i když nemůžu mluvit o zkušenosti z přirozeného porodu, porodnici jednoznačně doporučuji. Protože i operace jako císařský řez a pooperační péče byly zvládnuty na jedničku. A vím, že by to bylo stejné i v případě normálního porodu.

Personál: MUDr. Martan, PA Dita Schniererová, PA Jára Trhoňová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Kattulle88 17.10.16 napsala :

Porodnici v Neratovicích mohu doporučit! Kvůli přenášení jsem měla domluvený termín nástupu 4. 10. Kolem půl desáté mi dali tabletku na vyvolání porodu, která bohužel nezabírala tak, jak by měla. Odpoledne mi byla podaná ještě čtvrtka tabletky. Silné kontrakce trvaly do druhého dne do rána a malá nakonec přišla na svět po komplikovaném porodu 5. 10. v 7:40.

Porodní asistentka Květa Nováková je anděl, díky kterému jsme to nakonec zvládli. U porodu dále zasahovala i doktorka Crhanová a doktor Martan, kterým patří také velký dík.

Na jídlo si v porodnici nemůžu stěžovat, bylo výborné.

Celkově velká spokojenost!

Personál: MUDr. Stanislav Martan, MUDr. Vendula Crhanová, PA Květa Nováková,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Alespoň 2 kojící noční košile, absorpční vložky do podprsenky, kojící podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - kepuhahe 14.10.16 napsala :

Také já jsem měla komplikace při registraci k porodu, nebýt možnosti VIP poradny a tím garantované záruky porodu v této nemocnici, musela bych rodit v jiné. Přesto všechno jsem zde rodit chtěla, a byla to jen drobnost, kterou jsem pro porod zde mohla udělat já sama. V rámci mého pobytu tam vím, že byla porodnice neustále plná a proto museli všechny příchozí rodičky posílat jinam. Kdo si dopředu nezavolal, ten se to bohužel dozvěděl až na místě (viz. předchozí příspěvek).

Jednoznačně doporučuji zvolit Neratovickou porodnici k porodu. To bych chtěla říct hned na úvod. Své volby nelituji. Přesto, že můj porod probíhal naprosto odlišně od mých představ a přání, za to však mohla příroda a přestě takto to muselo dopadnout.
Po prasknutí plodové vody (doma) se malá narodila až za 27 hodin o 3 týdny dříve. I když je 27 hodin dlouhá doba u porodu, který probíhá takto dříve před termínem, dali mě i miminku dostatek času na to, aby porod probíhal svým vlastním tempem. Pro uvolnění od bolestí jsem využila na několik hodin koupel ve vaně s teplou vodou. Všude byl semnou manžel, mohla jsem se volně pohybovat, využívat relaxační pomůcky, jakkoliv jsem potřebovala, také porodní pozici jsem si mohla vybrat podle aktuální potřeby. Má porodní přání se snažili maximálně respektovat. Po většinu porodu se o mě starala jediná porodní asistentka, která mi radila jak se uvolňovat, jak dýchat, měřila mi monitory atd (bohužel si nepamatuji její jméno). Až když se porod zastavil, protože šlo miminko obličejem obráceně, museli zasáhnout a k porodu nakonec použili kleště. Takto jsem si to vůbec nepředstavovala a nepřála, ale já u toho porodu byla celou dobu :) a vím, že to takto muselo dopadnout.

Poporodní péče byla výborná, poradili mi jak se starat o jizvy po nástřihu (dostala jsem mj. koupel z dubové kury a aplikaci bioptronové lampy), jak správně kojit. Zvláště bych chtěla tímto poděkovat doktorům a sestřickám z novorozenecké části, kde se o holčičku starali. Byla jsem ubytovaná v nadstandardním pokoji (byly jsme tam dvě s vlastní sociálkou, lednicí, klimatizací, televizí), při příjmu jsem dostala na výběr.

Porodní asistentky byly velice milé a ochotné. Stejně tak dětské sestry, a pediatr pan doktor Košík, který se o Beátku staral hned po porodu byl zlatý.

Jediné, co bych fakt vytkla je strava. Chutnalo mi, ale absolutně nerespektovala potřeby kojící ženy - vše, čeho se mám při kojení vyvarovat, jsem dostávala prakticky při každé snídani, obědu i večeři.

Ještě jednou chci poděkovat a jsem ráda, že jsem si vybrala k porodu právě Neratovickou porodnici.

Personál: MUDr. Stanislav MARTAN, MUDr. Peter KOŠÍK, JUDr. Juraj MAXIÁN

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pro klid duše se zaregistrovat do VIP poradny. Budou Vám tak garantovány určité možnosti a výhody. To pro ten klid opravdu stojí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kouknout na web porodnice a vzít si sebou vše, co doporučují.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 14.10.16 napsala :

Rodila jsem v červenci 2016.

Celé těhotenství jsem docházela na gynekologii do Neratovic, kde nebyl problém. Sice se často střídali lékaři a na každé kontrole mě viděl někdo jiný, ale to by nevadilo. Ke konci těhotenství mi bylo řečeno, že pokud jsem celou dobu docházela do Neratovic, nemusím se již k porodu registrovat a automaticky se mnou počítají.

Byla jsem i na prohlídce porodnice - samozřejmě za poplatek.

V den, kdy mi začaly kontrakce a chtěla jsem po telefonu poradit co dál, mi bylo sděleno, že mají stopstav ať jedu na Mělník. Hm, ale co kdyby jsme neměli auto, nebo odvoz?
Dobře, volám tedy na Mělník, že jsem neratovická. Tam kupodivu nebyl problém, všichni ochotní, vstřícní.

Můj přirozeně rozběhlý porod skončil akutní sekcí a jsem moc ráda, že jsem nakonec skončila na Mělníku, kde byla špičková péče jak na JIPu, tak šestinedělí.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 11.10.16 napsala :

Do porodnice jsem se řádně zaregistrovala. Trochu zmatečně, nějak snad mají 2 registry a paní na recepci snad prý nepochopila, že když píšu v nadpisu e-mailu, že se chci zaregistrovat k porodu, že se chci zaregistrovat k porodu a ne jen do jejich systému. Ale to se stává, vyřešili to rychle a v pořádku..

Když jsme přijeli do porodnice, tak mi řekli, že nemají sály ani doktory. Že jsme měli předem volat (to jsme ale nevěděli, na to nikde nikdo neupozorňoval). A i když viděli, že porod proběhne hodně rychle (navíc s vyhřezlou ploténkou nevěděli, jestli to zvládnu normálně nebo císařem), tak nás poslali buď na Bulovku nebo na Mělník. Když se manžel zeptal, jestli si myslí, že to stihneme, jestli mu neporodím v autě, tak doktor řekl, že snad to stihneme.

Rozhodli jsme se pro Mělník a tam ten doktor chtěl zavolat až když tam pojedeme, takže ne předem. To už ho ale manžel donutil, ať tam zavolá hned, protože nechceme zas někam přijet, navíc jsme byli neregistrovaní, aby nám řekli, že nemají místo. Místo tam měli, tak jsme tam vyjeli. Vůbec s námi, navíc jako s prvorodiči, neposlali ani sanitku, nic.

Naštěstí jsme to stihli, ale malá byla venku hodinku poté, co jsme tam přijeli, takže to bylo skutečně rychlé. A nevím, co by dělali, kdybychom to tam skutečně nestihli. Každopádně na Mělníku byli úžasní a vše jsme zvládly s dceruškou na jedničku!

Následující asi 2-3 dny poslali na Mělník minimálně další 4 rodičky, nevím kolik na Bulovku. Ty maminky jsem jen slyšela přes dveře (nebo tatínky), když mluvily se sestřičkami, že jsou z Neratovic. A pak jsem to probírala i se sestřičkou z Mělníka, že se jim to z Neratovic stává velmi často.

Ale jinak ty kontroly 4 týdny před porodem, kdy jsme jezdili do Neratovic, probíhaly dobře, s milými sestřičkami i doktorem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - verape 09.10.16 napsala :

S porodnicí jsem byla velice spokojená. Měla jsem domluvenou porodní asistentku Květu Novákovou a s jejími službami jsem byla též spokojená.

Bohužel mi nevyšel normální porod a kvůli komplikacím s placentou jsem musela absolvovat akutní císařský řez. Díky personálu nemocnice vše dobře dopadlo. Všichni reagovali velmi rychle a profesionálně a během chvilky jsem ležela na sále, kde dostali syna v pořádku ven.

Péči na oddělení šestinedělí mohu hodnotit také jen kladně. Sestřičky byly velmi milé a zrovna tak ty dětské. Trochu slabší bylo jídlo. Chuťově nebylo nejhorší, jen mi nepřišlo příliš vhodné pro kojící matky.

Personál: PA Květa Nováková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - vybira 29.08.16 napsala :

Do porodnice jsme přijeli v noci, kdy se rozhodly rodit snad všechny maminky. Měli tam neskutečný frmol, navíc zachraňovali jednu maminku, která málem vykrvácela. Takže mě nepřekvapilo, že PA byla ze začátku lehce nepříjemná. Nakonec jsem ale byla velmi ráda, že jsem rodila právě s ní. Skvěle mě odrodila a mám na porod jen hezké vzpomínky.

Následná péče na novorozeneckém oddělení byla také skvělá. Milé sestřičky i doktoři, rušili opravdu minimálně. Oproti Apolinářovi, kde jsem rodila první dítě, to bylo velmi milé až rodinné prostředí. Kdykoliv bylo něco potřeba, vždy vám někdo ochotně pomohl, poradil, vysvětlil. Jen jídlo bylo bídné, což jsem věděla předem. Manžel mi nosil obědy a svačiny. :) Neratovice můžu jen doporučit.

Personál: PA Babišová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán, předporodní kurz, prohlédnout si porodnici, zjistit si veškeré možné dostupné informace jak o porodnici, tak o porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu, svačinu, ovoce, kojící noční košile.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 25.08.16 napsala :

S touto porodnicí mám pozitivní zkušenost. Rodila jsem zde v červenci 2016. Objednala jsem si službu osobní porodní asistentky Květy Novákové.

Do porodnice jsme s manželem přijeli na poslední chvilku, takže nakonec jsem porodila do 45 minut. Paní Květa mě ze začátku nahřívala, aby nedošlo k nástřihu, jenže času bylo málo, tak nakonec k němu došlo, protože hrozilo natrhnutí. Samozřejmě mě před tím o tom informovaly a tento úkon jsem vůbec necítila. Paní doktorka i paní Květa byly velmi milé, empatické, celou dobu mě povzbuzovaly a říkaly, co se právě děje.

Na pokoji mě paní Květa odvedla do sprchy, trpělivě mi všechno vysvětlovala a radila. Neustále mi opakovala, že kdybych cokoliv potřebovala, je tam pro mě. Do konce pobytu v porodnici jsem od ní měla extra péči.

Vesměs veškerý personál byl velmi milý a fajn - lékaři, sestřičky, obzvlášť ty dětské. Za mě nejoblíbenější Míša a pak černovlasá, dlouhovlasá, hodně štíhlá sestřička, u které bohužel ani nevím jméno, porodní asistentky, paní, co uklízela pokoj.

Na svůj první porod zde mám hezké vzpomínky.

Personál: MUDr. Jana Javorková, PA Květa Nováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvit se svými blízkými na donášce chutného jídla.:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V zásadě jsou potřeba věci jen dle standardního seznamu do porodnice a na miminko si připravit věci k odjezdu z porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 02.08.16 napsala :

V porodnici v Neratovicích jsem rodila v červenci 2016. Velmi se mi líbil moderní přístup lékařů a porodních asistentek – většinu věcí, které si ženy obvykle dávají do porodních přání dělají v Neratovicích automaticky. Sami se rovněž snaží o co nejpřirozenější průběh porodu (pokud je to samozřejmě možné z hlediska zdraví matky a dítěte), na úlevu od porodních bolestí nabízejí nejdříve přírodní prostředky (teplá vana, nahřívání suchým teplem, aromaterapie atd.), poté teprve léky. Ženě je zajištěno soukromí i pro první dobu porodní, je umístěna s doprovodem na samostatný pokoj (pokud by nebyl pokoj volný, tak na porodní sál).

Sestry, porodní asistentky i lékaři jak z gynekologie, tak z oddělení šestinedělí, byli všichni milí, ochotní, věnovali maximum svého času a úsilí nejprve tomu, aby porod proběhl bez problémů a já abych se cítila dobře a byla v klidu, potom tomu, aby nám pomohli s kojením a se vším co je v péči o miminko potřeba. Jejich trpělivost a přístup upřímně obdivuji. Navíc je porodnice malá, pouze o několika pokojích, člověk se tam cítí téměř jako doma.

Našla bych i nedostatky (špatné jídlo, což ale není problém – na pokojích jsou lednice a návštěvy tak mohou donést vše potřebné, blízkost pokojů a porodních sálů – vše ze sálu, zejména křik některých žen, je slyšet apod.), vše ale vyváží výše zmíněný přístup personálu, díky němu jsem byla opravdu v klidu, což mi přišlo při porodu a po něm asi nejdůležitější.

Výjimku bohužel tvořila paní porodní asistentka Květa (příjmení si nepamatuji), před kterou bych chtěla budoucí maminky varovat. Zejména proto, že si porodní asistentky lze i zaplatit, aby se věnovaly ženě po celou dobu porodu – tuto paní bych opravdu nikomu nepřála. Místy se sice chovala mile, většinou však naprosto nevhodně až zle. Na porodním sále jsem byla s manželem už v první době porodní, protože jinde nebylo místo, měla jsem s sebou i jídlo, musím jíst pravidelně, jinak mi nedostatek cukru v krvi dělá velké problémy. Poté, co přišla do služby porodní asistentka Květa mi dala jídlo pryč (s jinou asistentkou předtím nebyl žádný problém), i když jsem jí vše vysvětlila (rozuměla bych tomu samozřejmě při samotném porodu, ale bylo jasné, že ten nastane nejdříve za několik hodin). Bohužel kvůli tomu jsem pak při druhé době porodní ztrácela sílu, klepaly se mi nohy atd., což bylo velmi nepříjemné.

Nepřečetla si porodní přání, který jsem odevzdala podle instrukcí při nástupu do porodnice a nenahřívala mi hráz (měla jsem v porodních přáních pouze dvě věci, nešlo o žádný nesplnitelný seznam), přestože mi bylo řečeno, že tento postup je v Neratovicích automatický, došlo tedy k nástřihu (nemohu samozřejmě vědět, zda by k němu nedošlo i přes nahřívání hráze, přesto jsem chtěla toto preventivní opatření vyzkoušet).

Pár hodin po porodu jsem měla problémy se slabostmi a omdléváním, šla jsem na toaletu, kde jsem se trochu motala, asistentka Květa přišla a vynadala mi, jak to, že chodím na wc tak často (po porodu podruhé, poprvé mě ještě doprovodil manžel) a byla velmi nepříjemná, když mi pomáhala z koupelny do postele.

Poslední den se uvolnil nadstandard a manžel mohl spát s námi v pokoji, ráno vrazila paní Květa do pokoje bez zaklepání a začala hlasitě nadávat kvůli tomu, že manžel ještě spí a že paní doktorka tam takto na vizitu nepůjde (nikdo nám dopředu neřekl, kdy bude vizita nebo že na nadstandardu platí jiná pravidla než na normálních pokojích, v předchozích dnech ji jiné asistentky zahajovaly mezi 7. a 9. hodinou zaklepáním a pozdravem, chápaly naprosto, že maminky starající se v noci o novorozence se teprve budí, nadstandard se platí právě proto, aby mohl doprovod spát také v porodnici). Manžel rychle vstával za nadávání asistentky Květy, která ho poslala do koupelny. Důvod nebyl žádný, manžel byl normálně oblečený a nikdo v pokoji kromě nás nebyl.

Doktorka se měla přijít zeptat, jak mi je. Následně, i když nejdříve to vypadalo, že velmi spěchají (podle intenzity nadávání a rozčilování), nás porodní asistentka Květa pomlouvala hlasitě před paní doktorkou za dveřmi asi deset až patnáct minut. Manžel zatím čekal v koupelně a já se marně snažila přivolat doktorku, že už mohou dovnitř (v šoku z takového chování jsme se nezmohli na žádnou adekvátní reakci). K podrobnému popsání chování této paní mě vedla potřeba varovat před ní budoucí maminky, které by případně přemýšlely o tom, že si ji vyberou a zaplatí její péči.

Naopak bych velmi ráda vyzdvihla práci mladé porodní asistenky Moniky (příjmení si bohužel nepamatuji), starala se o mě neúnavně a ochotně celý den (porod trval víc než 24 hodin, měla jsem tak možnost poznat více asistentek), přestože byla normálně ve službě na oddělení a neměla jsem ji zaplacenou jako soukromou porodní asistentku.

Porodnici v Neratovicích bych určitě doporučila jako skvělou alternativu velkých pražských nemocnic. Vše se tam odehrává v klidu, je čas a prostor na přirozený průběh porodu, kterému 99% personálu svou vstřícností a nabízením přírodních úlevových prostředků maximálně napomáhá. Zároveň mají místní porodní asistentky a lékaři dost zkušeností. Porodů se v Neratovicích odehrává několik denně, polovinu dní, které jsem tam strávila měli stopstav.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - adelineM 30.07.16 napsala :

Rodila jsem zde 12.4.2016. Tuto porodnici jsem si vybrala z důvodu, že je vyhlášená svými ‚přirozenými‘ porody. Při prohlídce jsem byla nadšená tím, jak porodní asistentka mluvila o místních porodech, že nemusíte na monitory tak často, že porodíte v jaké poloze chcete, že je vše na domluvě a že se vše nechává plynout v souladu s mými přáními a potřebami. Po mém prvním porodu jsem se na to těšila.

Realita byla ovšem jiná. Při převzetí zde byla porodní asistentka paní Nováková, ta byla zlatá a moc hodná. Porod jsem měla vyvolávaný, tudíž jsem čekala, kdy začne. V noci už tam byla jiná asistentka (dlouhé vlnité vlasy, silnější). Sama pro sebe jsem jí říkala bachařka, protože to na ní sedělo. Je to člověk, který na místě porodní asistentky, nemá co dělat. Vlídné slovo jí asi nic neříká.

Ráno, když mi dávali druhou vyvolávací tabletku, mě převzala do péče, tolik vychvalovaná na internetu, paní Jarmila Trhoňová. Začalo mi peklo. Nepříjemná a nebojím se říci zlá. To, jak se ke mně chovala v průběhu porodu jsem si nepředstavovala ani v nejdivočejším snu. Nechala mě napospas sama sobě, neporadila, jen mě neustále v kontrakcích honila přes celou chodbu na monitor. Peskovala mě a v půlce porodu mi řekla: „Trochu se pochlapte, čeká vás ještě půlka porodu“ a odešla z pokoje.

Nikdo mě neposlouchal, když jsem prosila, aby mi dali něco na úlevu. Doktoři nepříjemní, studení. K prostředí, kde je potřeba empatie, absolutně nevhodní. Nejhorší byla mladá slovenská doktorka, která se za mými zády s porodní asistentkou Trhoňovou ještě na můj účet bavily a evidentně jim nevadilo, že je slyším. Panebože, takovéhle ženy by měly z porodnictví odejít!

Psychicky jsem byla úplně vyřízená, nikdo mi nepomohl. Paní Trhoňová mi přišla i vynadat, kde jsem na monitor. To už jsem měla šílené kontrakce a při představě, že mám vyjít ze sprchy a někam jít, pro mě bylo nemyslitelné!

Téměř ke konci si mě převzala do péče jiná porodní asistentka, jméno už si bohužel nepamatuji (tmavovlasá paní) a ta už na mě byla laskavá. Konečně mi přinesla něco na úlevu, monitor přivezla na pokoj. To už jsem ale cítila potřebu tlačit. Řekla, ať si lehnu a najednou jsem byla hrozně rychle ze dvou centimetrů otevřená na osm.

Asistentka mě pobídla, abych za ní šla na porodní sál. Umíte si někdo představit, při finálních kontrakcích jít za někým na porodní sál přes celou chodbu? Sotva jsem si stoupla, cítila jsem hlavičku mezi nohama a vzápětí jsem držela své dítě v rukou. Během této krátké doby, stihl můj muž křičet na chodbě, že rodíme. Ani jsem to nezaregistrovala, byla jsem úplně mimo. Jen pár vteřin jsem držela své dítě v náručí a bylo v pokoji plno. Dítě ustřihli a utíkali s ním pryč. 2 hodiny jsem ho neviděla.

Najednou se tam objevila asistentka Trhoňová, která už měla po službě a začala mi nadávat a to doslova, jak jsem opravdu hrozná a že je neposlouchám. Že za to, že jsem tak rychle porodila, budu potrhaná. Já jen stála a zírala, neschopna ničeho. Když mě zašili a odvezli zpět na pokoj (mimochodem potrhaná jsem nebyla skoro vůbec), lehla jsem si a hodinu plakala, jaká hrůza to pro mě byla.

Co tato paní dělá v porodnictví je pro mě záhadou! Asi aby co nejvíce ženám udělala z porodu nejhorší zážitek v životě. Můj to tedy byl. Ještě dnes, když si na něj vzpomenu, se mi chce brečet.

Ještě jedna věc, od samého začátku jsem prosila o epidurál, o kterém mi bylo řečeno, že není problém, jen si o něj mám říct hned na začátku. Když jsem se na něj opakovaně ptala, paní Trhoňová mi řekla, že nemluvím o ničem jiném než o epidurálu, ale že to tam umí i bez něj. A taky mi opravdu ukázala, co umí. Zdeptat bezbranou rodičku je opravdu gól. Perličkou na závěr bylo, když jsem z nemocnice odcházela a dostávala papíry a řekla: „No vidíte a šlo to i bez epiduralu“. Bez komentáře!

Do této porodnice už bych nikdy v životě nešla. Slibují, ale realita je úplně někde jinde. Poporodní péče je tak mizerná, že ani nemluvím. Měla jsem neskutečnou infekci, nemohla jsem dýchat, kašlala jsem s každým nádechem. Párkrát mi vzali krev na krevní obraz a nakonec mi řekli, ať si v lékárně koupím ACC. Jediné, co mohu pochválit, byly sestřičky na dětském, to jsou andělé. K mému synovi i ke mě byly neuvěřitelně laskavé.

Nikdy nepíšu recenze, ale tato zkušenost pro mě byla tak otřesná, že to musím napsat proto, aby se žádné jiné ženě nepřihodilo to, co mě. Každé přeji nádherný porod, dle jejích přestav. Myslela jsem si, že mi to v Neratovicích bude umožněno. Místo toho jsem zde zažila nejhorší noční můru, jakou se pro mě mohl porod druhého dítěte stát. Kdykoliv si teď na něj vzpomenu, cítím bezmoc a smutek. A tak by to nikdy nemělo být. Můj první zážitek s mým synem takový být neměl. Vůbec se nedivím, že ženy chtějí rodit doma. Tohle je zážitek ženy, jejím tělem a miminkem, ne jatka, která jsem zažila já.

Neratovice už nikdy více. Peněz jsem tam nechala spoustu, ale také velký smutek.

Personál: PA Jarmila Trhoňová, PA Nováková Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - eleenka85 28.06.16 napsala :

V této porodnici jsem sice nakonec nerosila, ale ráda bych se podělila o moji velmi negativní zkušenost. Docházela jsem do Neratovic a připravovala se na svůj první porod plánovanou sekcí. Měla jsem stanovený termín operace na pondělí 27.6.2016. Odešla mi hlenová zátka ve čtvrtek ráno a začaly pravidelné kontrakce, které se začaly zkracovat až na 10m intervaly. Přijela jsem do Neratovic v 11 večer, kde mi řekly,že mají stop stav a že mě vyšetří. Čekala jsem na chodbě, kde jsem viděla nahou maminku „rozrozenou“ na chodbě v doprovodu sestry (pro mě šokující) - byla převáděna asi z monitoru na sál dle mého odhadu.

Mě posadili na monitor a a postupně tam chodily sestry a další lidé, ale nevěděla jsem, kdo to je, byly bez štítku a ani se nikdo nepředstavil. Akorát jediná p.a. Trhoňová měla štítek se jménem a nadala mi, že co tam dělám, když mají stop stav, že jsem měla volat - volala jsem a recepce ani nevěděla o žádném stop stavu. Byla na mě velmi protivná. Pak přišel někdo, myslela jsem si, že je to nějaký zdrav. bratr, protože neměl jmenovku a měl krátké kraťasy a triko bez rukávů a byl tak napůl vzhůru. Jen se jako všichni ostatní zeptal: „Co se děje?!“ A já mu to znovu zopakovala.

Zmizel a pak po vyšetření přišel na chodbu, na nic se neptal jen řekl: „Domluvil jsem Vám to v Mladé Boleslavy, jeďte si tam.“ Z papíru lék .zprávy jsem vyčetla jeho jméno.
Byla 1 h ráno. Naštěstí se kontrakce zatím nezkracovaly, ale nechtěla jsem dopustit překotný porod, proto jsem hledala urgentně porodnici, kde by mě provedly císaře s předstihem.

Do 50 km vzdálené Ml. Boleslavy jsem nakonec nejela. Urazilo mě, že se mě doktor ani neobtěžoval zeptat, kde by to bylo pro mě nejblíž rodit a jestli bych chtěla do Ml. Boleslavy.

Předražená porodnice Neratovice,která si jen hraje na něco lepšího, v žádném případě nedoporučuji. Odhaduji,že můj porod s pobytem na nadstandardním pokoji a s doprovodem (pokoje malé a špatně vybavené - doprovod spí na rozkládacím lůžku) by mě po zaúčtování všech poplatků vyšel na víc než 10 tisíc. Hned vám narvou při prvním kontaktu jejích předražený ceník. Nehledě na to, že se ani netají tím, že tam vaří špatně.

Nakonec jsem rodila v Uherském Hradišti, kde mě s otevřenou náručí přijali, přístup neuvěřitelné laskavý, chápavý, milý a vstřícný. Skončila jsem na velkém dvoulůžkovém pokoji luxusně vybaveném, kde se mnou po celou dobu pobytu spala moje matka (JEN ZA 300 Kč NA NOC JAKO DOPROVOD) s plným volným užíváním Hipp dětské kosmetiky, dobrým jídlem, úžasným personálem. Vzhledem k mému zdrav.stavu je pro mě velmi důležité vědět, že bude o mě dobře postaráno a v případě mého těhotenství tak i o moje miminko, že nebudu vystavena zbytečnému stresu, mě Neratovice zklamaly na plné čáře.

Personál: MUDr. Lidák, PA Jarmila Trhoňová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se této porodnici zdaleka.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - vesanus 28.06.16 napsala :

Rozhodla jsem se uveřejnit mou zkušenost s touto porodnicí, ač bych raději na vše zapomněla. Nicméně, přijde mi, že je správné šířit i negativní zkušenosti, ne jen ty pozitivní, tím spíš, když se jedná o vyhlášené zařízení s dobrou pověstí.

Hned na úvod chci říct, že porod samotný, ač se to pak trochu zvrhlo (masivní krvácí ihned po II.době porodní), byl veden dobře, PA i sloužící doktorka byly skvělé. Je pravda, že kvůli onomu silnému krvácení mi musela doktorka vyndavat placentu násilím, na několikrát, a byla na kusy, přičemž se stalo, že mi tam nějaké ty kousky zbyly - a z tohoto plynulo veškeré mé trápení následujících 11 týdnů (dosud, 5 měsíců po porodu, si nesu následky). Nevím však nakolik šlo o nezvládnutí situace a nakolik s tím nešlo nic dělat, o to zkrátka nejde, to se prostě stává…

Problém byl v poporodní péči, která byla šizená jak mohla… S transfúzí se čekalo X hodin, ač jsem omdlívala. Z rozhodnutí dvou pytlíků krve jsem nakonec dostala pouze jeden (což v tu chvíli nemuselo být jasné kolik je potřeba, ale při propouštění mi ani nebyl udělán kontrolní krevní test, jak na tom jsem, ač vše napovídalo tomu že mizerně). Posud vše ale beru, události měly nějaký spád, dobře… Jenomže týdny plynuly, já stále hodně krvácela, včetně velkých kusů sražené krve, byla jsem strašlivě zesláblá, nemohla jsem pořádně dýchat, neustále na pokraji zhroucení (o dítě jsem se téměř nemohla starat, nebýt tu moje máma, nevím co by bylo).

Až jednoho rána nastalo tak silné krvácení, že to teklo doslova proudem, a já opět cítila že ztrácím vědomí… Tak jsme jeli do Neratovic, kde bylo vše zlehčeno a že se prý uvidí dál. Primářem (!) mi bylo řečeno, že je to nejspíš psychický, že jsem rozladěná po porodu, anebo že to taky můžou být měsíčky (!!). Udělat krevní test na hemoglobin opět nikoho nenapadlo. Po týdnu se ono masivní krvácení doma opět zopakovalo a jeli jsme znova.

Padlo rozhodnutí, že se musí udělat kyretáž (čištění) dělohy. Fajn, říkám si, aspoň se už něco děje a bude líp… Poslali mě hned na předoperační test krve, že výsledky si zavoláme druhý den. Výsledky byly nakonec hned a laborantka nás odchytla ještě na chodbě, že je to velmi špatné, vlastně se divila, že ještě můžu chodit (a to jsem, prosím, už byla na péči o dítě sama, nechci domyslet jak to mohlo skončit). Že se máme domluvit s primářem na transfúzi ještě ten den, nebo max. další. No primář má asi své vnitřně ekonomické důvody, protože dokud jsem prý „aspoň neomdlela, tak si prý krev schovávají na horší případy“. Čili operaci, při které je přirozeně další krevní ztráta se chystali vykonat s hemoglobinem na hraně.

To byla poslední kapka a šli jsme pomoc hledat jinde. Tam mi byly podány okamžitě dva pytlíky krve s informací, že pokud by nastalo další takové masivní krvácení jako už dvakrát, šlo by mi už o život.

Je mi z toho smutno, protože jsem porodnici vybírala opravdu dost pečlivě. Tato má mnoho pozitivních ohlasů a věřím, že kdyby nebylo následného zanedbávání a zlehčování mých komplikací, tak bych se připojila k těm spokojeným. Ale takto se z prvních měsíců života mého dítěte stalo něco, co bych bohužel raději vytěsnila.

Summou, je to porodnice, ve které vše proběhne jak si naplánovala i ta nejnáročnější maminka, bez reptání a hladce. Dokud nenastanou komplikace. Pak už je vše nejisté… Podle mě i z důvodu, že je tam velké množství externích lékařů, při každém vyšetření vás tedy vidí jiný, čímž se hodně drolí jak přehled o pacientovi, tak hlavně odpovědnost za něj.

Ještě musím na závěr ujasnit, že oddělení šestinedělí a novorozenecká péče jsou prvotřídní. Veliké díky patří zejména paní sestřičce Hronové, která mi hodně pomohla když mi tam bylo nejhůř. Všechny sestry jsou tam úžasné, to je neoddiskutovatelné. Ale to vše je bohužel marné, když vás z rozhodnutí vyšších nechají téměř umřít.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Eva Muchova 21.06.16 napsala :

Nemocnici Neratovice jednoznačně doporučují. Rodila jsem v ní 7.5.2016 mé první dítě a druhé zde budu rodit určitě také. Těhotenství i porod byly fyziologické, neměla jsem ani zavedenou kanylu. Soukromou PA jsem neměla, ale příště bych ji přeci jen zvolila, je to výborná investice. Zejména proto, že celý porod je člověk s jednou osobou, které důvěřuje, což je dosti uklidňující faktor.

Personál respektoval mé porodní přání v co nejvyšší míře (tam, kde nerespektoval, bych se zachovala zrovna tak: nenechali dotepat pupečník, neboť miminko se nemohlo nadýchnout a tudíž se věnovali a priori dýchání). Rodila jsem s PA, lékaře jsem chtěla až v případě problémů. I toto mi bylo splněno.

Nesmírně oceňují absenci nástřihu. Namísto něj PA paní Trhonová přiložila teplý obklad a vyčkávala na uvolnění tkání. Paní Trhonova zasáhla, kde měla-nebyla jsem schopna změnit polohy sama, tak mne k ním jemně „donutila“. Jsem jí za to vděčná. PA paní Babišová, která se mnou rodila do doby střídání směny, je sice od rány, ale v podstatě OK.

Laktační poradkyně paní Hronova je anděl, bez ní bych se pravděpodobně ani
nerozkojla. Neonatolog pan Kosík je rovněž skvělý člověk, vysvětluje, rádi, pomáhá.

Tímto tedy děkuji celému týmu porodnice Neratovice za skvělou péči.

Personál: Dvě slovenské lékařky (z Košic a že Saština), sestry Trhonová, Schiererová, Babišová. Lakt. poradkyně paní Hronova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se podívat na web porodnice a následovat jejich doporučení. Připravte si
rovněž porodní přání, respektují ho tu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

„Znalost“ jak správné dýchat. Signifikantně to při porodu pomáhá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Rvm 10.04.16 napsala :

Neratovickou porodnice upřímně a ráda doporučím. Rodila jsem zde druhého syna. Nebyla jsem předem domluvena s porodní asistentkou. Přesto se mi při příjmu PA Lenka Szkrobolová plně věnovala, přečetla si porodní plán a plnila vše, co v něm bylo uvedeno.

Rodila jsem pouze s porodní asistentkou, lékař byl k dispozici, ale nezasahoval, nebylo-li třeba. Ve druhé době porodní jsem si zvolila libovolnou polohu na porodním lůžku. Ihned po porodu mi byl syn položen na břicho. Pupečník byl přestřižen po dotepání, aniž bych o to předem žádala. Leželi jsme spolu pod dekou téměř tři hodiny. V místnosti jsme byli sami s manželem. Porodní asistentka a dětská sestra jen občas nakoukly. Až po té proběhlo za manželovy asistence vážení a čištění očiček.

Vše, co se bude dít, mi dětská sestřička předem vysvětlila a vyčkávala na souhlas. Koupali jsme až druhý den. Bylo vidět, že všichni v porodnici usilují o to, aby celý porod a následné dny proběhly přirozeně, bez zásahů. Na oddělení šestinedělí sestřičky přicházely a rády poradily a popovídaly si. Pokud viděly, že nejsou třeba, nevměšovaly se a nechávaly maminky a miminka, ať si spolu v klidu užívají.

Porodní asistentka Lenka byla skvělá. Velice profesionální a přesto přátelská, vstřícná a trpělivá.

Drobné nedostatky bych našla. Porodní sály jsou na patře s pokoji a je slyšet hlasitější zvuky. Na záchodech mi chyběl bidet. Zdravější jídlo, ovoce a zeleninu musí nosit návštěvy. Vše ale vyváží výborný přístup personálu a opravdová snaha o co nejpřirozenější narození miminka. Měla jsem pocit, že jsme to se synem zvládli v podstatě sami a odborníci okolo nás jen dohlíželi a drželi nám palce.

Personál: PA Lenka Szkrobolová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat porodní přání, budou je brát v potaz.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Rvm 06.04.16 napsala :

Neratovickou porodnici upřímně doporučuji. Nedomlouvala jsem se předem s žádnou z porodních asistentek. Přesto se mi při příjmu plně věnovali, paní asistentka si přečetla porodní přání a zařídila vše, co v něm bylo uvedeno.

PA Lenka Szkrobolová byla výborná - milá, trpělivá a profesionální. Rodila jsem pouze s porodní asistentkou a manželem, lékař byl k dispozici, ale neúčastnil se, když nebylo třeba. Sama jsem si vybrala polohu na porodním křesle. Po porodu bylo vše přirozené, miminko hned na břicho, dotepání pupečníku (aniž bych o to žádala v porodním plánu), nechali nás jen se synem a manželem v přítmí přes dvě hodiny. Porodní asistentka se přišla jen sem tam podívat a opět jsme měli soukromí.

Kontrola miminka proběhala za asistence manžela po necelých třech hodinách od porodu. Vysvětlili, co a jak se bude se synem dít (vážení, měření, čištění očí) a čekali na souhlas. Koupání proběhlo až druhý den po porodu, jak sama navrhla dětská sestřička.

Na oddělení šestinedělí byly sestřičky milé, ochotné poradit, popovídat si, ale nerušily, pokud viděly, že nejsou potřeba. Byl to můj druhý porod. Poprvé jsem rodila v Litoměřicích a nečekala bych, že může být mezi porodnicemi tak propastný rozdíl.

Našla bych i nedostatky, ale všechny vyváží přístup všech zaměstnanců a opravdová snaha vést porod a následné dny co možná nejvíce přirozeně a bez zásahů.

Drobné nedostatky: na záchodech není bidet; porodní sál je na patře s pokoji a hlasitější zvuky jsou slyšet; jídlo

Personál: PA Lenka Szkrobolová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepište si porodní přání.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je k dispozici, vložky, plenky, oblečení i kosmetika pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - marketa9129 29.03.16 napsala :

Tuto porodnici bych jednoznačně doporučila všem, kdo hledají nemocnici podporující „přirozený porod“ a přání rodičů.

V nemocnici je možnost mít svoji vlastní porodní asistentku, která je zároveň zaměstnanec nemocnice a provede vás celým porodem i obdobím před a po něm. Tuto možnost bych jednoznačně doporučila využít. PA zná vás a vaše přání předem, tudíž je o to snazší jim vyhovět a určitě hraje svoji roli i fakt, že ve chvíli porodu nejste v rukách úplně cizí osoby.

S ohledem na polohu koncem pánevním se malá nakonec narodila císařským řezem. Porod začal přirozeně doma, hned po začátku kontrakcí jsme jeli do porodnice. PA dorazila současně s námi, proběhla příprava na císařský řez a o hodinu později byla malá na světě. Císař samozřejmě nebyl naší preferencí, ale přirozený porod při poloze koncem pánevním nese rizika pro dítě, která jsme nechtěli postoupit.

I u císaře se ale přístup této porodnice liší od jiných porodnic. Malou jsem viděla hned na sále, u vyšetření pediatrem byl manžel, který ji hned dostal do náruče. Já jsem ji měla do půl hodiny u sebe pro bonding a přisátí, což je zejména u císaře důležité pro nástup laktace. Od té chvíle byla malá s námi. Nemusela nikam na „zahřátí“ apod.

Na oddělení šestinedělí bylo úžasně postaráno o mě i o malou. Veškerý personál jsou velcí profíci, i přes jejich přetížení si na člověka vždy najdou čas a poradí. Dětská sestřička nám jeden den ukázala koupání, druhý den jsme si ho sami vyzkoušeli. Já jsem dostala veškeré informace, o které jsem si řekla i neřekla.

V některých hodnocení porodnic čtu jako kritiku, že každá sestřička radí něco jiného, ač u kojení či u něčeho jiného. Doporučila bych vzít to jako výhodu - každá má svůj názor, protože možných přístupů je opravdu hodně. I tady se objevilo více přístupů zejména ke kojení. Takže já jsem si všechny ráda vyposlechla a zvolila ten, který je nejvhodnější pro nás, ale jsem ráda, že vím o dalších možnostech.

Úžasní jsou v této porodnici všichni, ale jmenovitě si nemohu vynachválit:
MUDr. Martan, PA Dita Schniererová, dětská sestra Zdeňka Hronová

Personál: MUDr. Martan, PA Dita Schniererová, dětská sestra Zdeňka Hronová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si vlastní porodní asistentku a s tou si vše domluvit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky na přebalování miminka. Kojicí čaj. Jinak dostanete vše pro sebe i pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - kecy 27.02.16 napsala :

V porodnici jsem rodila své druhé dítě a byla jsem velmi spokojena. První dítě jsem rodila na Mělníku a porod byl s komplikacemi, i proto jsem se rozhodla pro soukromou PA v Neratovicích.

PA Květa byla se mnou při všech prohlídkách a měly jsme možnost udělat si vztah už před porodem. Ten jsem měla nakonec vyvolávány, ale i tak byl velmi rychlý - zhruba 4 hodiny, přirozený a byly plněny všechny moje požadavky, vše bylo vysvětleno. Využila jsem vanu, manžel mohl byt celou dobu s námi.

Po porodu nám bylo oproti Mělníku ponecháno více soukromí, spíše jsme my měli docházet za personálem v případě dotazu. Všichni byli milí, byla jsem nadmíru spokojena.

Peníze investované do PA jsou myslím dobrou volbou. Máte tu jistotu, že pro vás vždy bude postaráno, ať se děje co se děje. ;)

Personál: PA Květa, MUDr. Lidak

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zásoby jídla, to nemocniční opravdu není příliš dobré.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 11.02.16 napsala :

V Neratovicích jsem rodila na začátku února již podruhé a byla jsem doslova unešena! Oproti prvnímu porodu, který byl indukovaný z důvodu přenášení, byl tento pozvolný a zcela přirozený. Proběhl zcela dle mých požadavků a požadavků miminka, i když jsem neměla dopředu připravený porodní plán. Každý z personálu respektoval mé přání a odpověděl na všechny dotazy, které jsem položila.

Po porodu ihned přiložení, které trvalo 2 hodiny, vážení, měření samozřejmě až po tom. Samotné koupání absolvovalo na mé přání až 2 dny po porodu.

Oddělení šestinedělí byl jak luxusní hotel, neustále někdo přicházel a vyptával se, zda nepotřebuji s něčím pomoc, něco mě netrápí, nebo zda si chci jen popovídat. Celá ta péče byla velmi nadstandardní, nemohu si na nic stěžovat, mohu jen chválit a chválit a chválit.
Personál byl nadmíru profesionální a na druhou stranu si nešlo nevšimnout, jak dělá svou práci s láskou.

Speciální díky patří paní sestřicce Zdence Hronové, která mi pomohla řešit můj problém s bolestivou přídatnou žlázou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky + seznam, co je na webu porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 10.02.16 napsala :

Měla jsem plánovaný císař, ale na konec malý chtěl na svět dříve. Rodila jsem 24.11. a mužů říct, že personál suprovej. Byla jsem prvorodička a tak, jak mi to krásné vysvětlili, co mě čeká? Úžasný personál! Na cokoliv jsem se zeptala, vždy pomohli nebo poradili.

Za mne jednička s hvězdou. Opravdu jsem si připadala jak pomalu nějaká hvězda!

Personál: MUDr. Halamová, MUdr. Csicsaová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mit s sebou porodní plán. Opravdu ho v této porodnici respektují.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - katchee13 11.01.16 napsala :

Rodila jsem v říjnu, celkově mám s Neratovicemi dobrou zkušenost.

PA Lenka se snažila respektovat má porodní přání - nechali nakonec dotepat pupečník (ač ho teda chtěli střihnout, protože byl prý pouze 40 cm), ale uhájila jsem to a holčičku mi dali hned na břicho a 2,5 hodiny se z břicha nehla. Hrozně milý a klidný pediatr ji přišel ošetřit hned po porodu přímo ke mně (bohužel nevím jeho jméno) a vážení, očíčka atd. proběhlo až s manželem po těch 2,5 hodinách.

Odd. šestinedělí jinak fajn, milé sestřičky, jen každá s kojením radila trošku něco jiného - jedna nabízela kloboučky a glukózu (nic moc), druhá se snažila maximálně pomoct s technikou kojení (tuším Zdenička - ta byla opravdu skvělá).

Jedno velké mínus je zapomenutý tampon po šití (šila mě mladá slovenská doktorka) - bohužel také nevím jméno - přišla jsem na to 14 dní po porodu pak doma, když mi bylo divné, co mě pořád tak tlačí navzdory tomu, že šití jsem měla jen kosmetické 1. stupně, bez nástřihu. Zkrátka selhání lidského faktoru - může se stát všude, ale byla jsem z toho dost v šoku obzvlášť při představě, že jen zázrakem jsem neměla horečky, zánět dělohy nebo kdo ví co horšího. Neratovice bych doporučila pouze ženám, co mají bezproblémové těhotenství.

Jinak nadstandard fajn, jen jídlo je tam opravdu příšerné, ale Albert je blízko, tak můžete manžely zaúkolovat. :)

Personál: PA Lenka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit doprovod k porodu na to, že vám bude nosit jídlo. :) Košili k porodu, jinak tam všechno pro miminko mají - plínky, líh na pupíček, dostala jsem i dárek od Manufaktury - sprcháč a tělové mléko. Je tam krásně teplo, takže jestli někdo nesnáší župany jako já, tak ho ani nepotřebujete - měla jsem jen mikinu na zip s kapucí. .)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky na mimi - ty tam jediné nejsou k dispozici, případně nějaký olejíček.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - katchee13 06.01.16 napsala :

Rodila jsem v říjnu, celkově mám s Neratovicemi dobrou zkušenost. PA Lenka se snažila respektovat má porodní přání - nechali nakonec dotepat pupečník (ač ho teda chtěli střihnout, protože byl prý pouze 40 cm), ale uhájila jsem to a holčičku mi dali hned na břicho a 2,5 hodiny se z břicha nehla.

Hrozně milý a klidný pediatr ji přišel ošetřit hned po porodu přímo ke mně (bohužel nevím jeho jméno) a vážení, očíčka atd. proběhlo až s manželem po těch 2,5 hodinách. Odd. šestinedělí jinak fajn. Milé sestřičky, jen každá s kojením radila trošku něco jiného - jedna nabízela kloboučky a glukózu (nic moc), druhá se snažila maximálně pomoct s technikou kojení (tuším Zdenička - ta byla opravdu skvělá).

Jedno velké mínus je zapomenutý tampon po šití (šila mě mladá slovenská doktorka) - bohužel také nevím jméno. Přišla jsem na to 14 dní po porodu pak doma, když mi bylo divné, co mě pořád tak tlačí navzdory tomu, že šití jsem měla jen kosmetické 1. stupně, bez nástřihu. Zkrátka selhání lidského faktoru - může se stát všude, ale byla jsem z toho dost v šoku, obzvlášť při představě, že jen zázrakem jsem neměla horečky, zánět dělohy nebo kdo ví co horšího.

Neratovice bych doporučila pouze ženám, co mají bezproblémové těhotenství. Jinak nadstandard fajn. Jen jídlo je tam opravdu příšerné, ale Albert je blízko, tak můžete manžely zaúkolovat. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit doprovod k porodu na to, že vám bude nosit jídlo. :) Košili k porodu, jinak tam všechno pro miminko mají - plínky, líh na pupíček, dostala jsem i dárek od Manufaktury - sprcháč a tělové mléko. Je tam krásně teplo, takže jestli někdo nesnáší župany jako já, tak ho ani nepotřebujete - měla jsem mikinu na zip s kapucí. .)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky na mimi - ty tam jediné nejsou k dispozici, případně nějaký olejíček.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - 123maja 06.01.16 napsala :

Rodila jsem v Neratovicích v listopadu 2015 a byla jsem zklamaná. Rozhodovala jsem se, zda si zaplatím konkrétní porodní asistentku nebo ne, nakonec jsem se na základě recenzí z internetu rozhodla, že většina porodních asistentek je tam dobrá, takže budu věřit, že i já budu mít štěstí na dobrou PA. Bohužel jsem to štěstí neměla, v péči mne měla paní Jitka Blažková. Vůbec se nesplnilo moje očekávání. Měla jsem napsaný porodní plán, což jsem zjevně neměla dělat, protože my přišlo, jako že chování lékaře (bohužel nevím jméno) + PA je díky tomu horší, než kdybych ho napsaný neměla.

Abych to shrnula, co všechno se mi nelíbilo:

Lékař mi zakázal po celou dobu porodu jíst (i když při prohlídce porodnice nám vrchní sestra řekla, že samozřejmě jíst můžeme, že přece již nejsme v dobách totality - porod je přece těžká práce a potřebujeme energii. :-)

PA se o mne vůbec nezajímala. Pouze sem tam jednou za pár hodin přišla, řekla něco direktivního a to bylo všechno. Žádné rady ohledně ulevujících poloh atd., sem tam tam přišla ještě jedna mladá porodní asistentka, která mi udělala jednou masáž, ale to je všechno. Vypadalo to, že druhé PA, která byla ve službě, nás bylo líto, a tak když se kolem mne mihla, tak mi něco poradila, ale jinak jsem si v podstatě porod během „první doby porodní“ vedla sama a kdybych neměla načteno, jak si pomoc, tak od PA bych se pomoci nedočkala.

Ve spoustě bodech šli proti mému porodnímu plánu - podání oxytocinu při vypuzení - vůbec mne neinformovali a píchli mi ho na „tajňačku“, nemožnost volby polohy při vypuzení (podvodem mne „vlákali“ na porodní křeslo - prý mne jenom vyšetří paní doktorka - tušili, že už nedokážu slézt), podání léků na porod placenty (opět mne neinformovali), přála jsem si rodit pouze s PA, rodila doktorka, nucení na tlačení… Vlivem toho všeho jsem se dost potrhala, skoro hodinu mne sešívali, bohužel se jim to nepovedlo a za tři hodiny jsem šla na přešit: Opět mne vůbec neinformovali, pouze jsem dostala info, že jdu znovu na sál. :-( Neproběhl 2hodinový bonding s dítětem, měla jsem ji jenom při tom šití a to žádný zážitek nebyl. :-(

Gynekologické vyšetření od doktora v přítomnosti dalších třech porodních asistentek (potřebovali probrat, jaký byl vánoční večírek. :-(

Absolutně katastrofální jídlo - např. rybí prsty s kaší z prášku, snídaně, večeře - okoralý chléb s taveným sýrem apod…

Kojení bylo také jedna velká katastrofa, nikdo mi nic neukázal, chtěla jsem, aby zkontrolovali, jestli se malá správně přisává, jestli neděláme žádnou chybu, ale vždycky slíbili, ale nakonec nikdo nepřišel. Žádná podpora, pouze výhrůžky, že jestli malá nezačne přibírat, dají příkrmy. Ty nakonec i dali. Úplně jsem se sesypala, protože se malá přestala po příkrmu přisávat a pořád spala. Nakonec jsme odešli na revers a já musela řešit kojení s laktační poradkyní. Druhý den po odchodu z porodnice jsem se v pohodě rozkojila. Pouze stačilo, aby mne někdo uklidnil a ne vyhrožoval příkrmy.

Také bych chtěla upozornit na prostory porodnice, které tady nikdo zatím nezmínil. Porodní sál není vybaven vanou a sprchou, jak jsem si myslela. Celé oddělení, včetně lůžkové péče, porodních sálů, vyšetřoven je na jedné chodbě, kde normálně chodí i návštěvy a vy se mezi těmito místnostmi rodící pohybujete mezi cizími lidmi. Ani koupelna se sprchou (nefunkční) a vanou není u porodního sálu. Celé oddělení poslouchá, jak při porodu hekáte, a pokud jako já dostanete pokoj naproti porodnímu sálu, tak se ani během pobytu v porodnici nevyspíte.

Abych to shrnula, Neratovice nejsou úplně špatná porodnice, asi určitě lepší než mnohé porodnice v Praze, ale určitě je lepší si konkrétní PA zaplatit, pak asi dostanete to, co tady mnohé maminky popisují. Pokud však budete mít smůlu na PA jako jsem měla já, porod se od „pražských“ porodů moc lišit nebude. :-(

Personál: PA Jitka Blažková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si konkrétní PA, co nejvíce se na porod připravit - mít s sebou někoho, kdo PA může zastoupit, nastudovat si úlevové polohy, správnou muziku do sluchátek (může se stát, že budete hekat mezi ostatními pacientkami na pokoji a to se pak špatně soustředí).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Olejíčky na masáže, muziku do sluchátek, která Vás uklidní, manžela k porodu, :-) jídlo - hroznový cukr, musli tyčinky, ovoce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - lrlrlr 30.11.15 napsala :

Porodnici v Neratovicích jsem si zvolila hlavně kvůli možnosti vedení porodu vybranou PA. Vybrala jsem si Járu Trhoňovou a byla to skvělá volba. Celou dobu mi byla úžasnou oporou.

Přála jsem si co nejpřirozenější porod bez medikace a tlumení bolesti, s co nejmenším počtem vyšetření a zásahů, s maximem klidu a soukromí. Na sto procent se to sice nakonec nepodařilo - ani po 36 hodinách po odtoku plodové plody a navzdory pravidelným kontrakcím jsem se neotvírala a lékař doporučil podání oxytocinu. Nakonec jsem za něj ale byla ráda, od jeho podání byla malá do 6 hodin na světě.

Přála jsem si, aby porod vedla PA, a lékaře jsem za celých 42 hodin strávených v porodnici viděla asi jen 4×, což mi vyhovovalo. Jedinou špatnou zkušenost jsem měla se stylem komunikace jednoho z lékařů externistů, který měl zrovna službu (jméno si bohužel nepamatuju). Když jsem chtěla něco vysvětlit nebo jsem odmítla další nabízenou medikaci, byl vyloženě nepříjemný.

Toto byla ale jediná negativní zkušenost. Jinak bylo vše zcela podle mých představ, ocenila jsem zejména vanu a možnost ubytování na nadstandardním pokoji, kde se mnou mohl být přítel.

Velmi chválím maximální snahu o dodržení porodního přání: při druhé době porodní jsem si mohla sama vybrat polohu (v kleku a ve dřepu), nenastřihávali mě a nejkrásnější zážitek mám z doby těsně po porodu. Malou jsem si okamžitě mohla vzít na sebe, PA přestřihla pupečník až po jeho dotepání, dceru nikdo ji nikam neodnášel, na sál nikdo nechodil, měli jsme maximální soukromí. Po porození placenty mě přišla zašít MUDr. Kosobudová, která postupovala velmi rychle, ani to nebolelo, a byla moc příjemná. Dvě hodiny nás nechali na sále, PA mi pomohla malou přiložit k prsu, teprve po dvou hodinách ji dětská sestra zvážila, změřila a vykapala (u všeho byl přítomen přítel, jak bylo v porodním přání), potom nás obě odvezli na pokoj.

S péčí na novorozeneckém oddělení jsem byla také moc spokojená, všichni byli moc milí a vstřícní, poradili a pomohli s kojením. Byla jsem po porodu hodně slabá, takže jsem moc ocenila, že se mnou na nadstandardu mohl být celou dobu přítel. Jediné, co mě zklamalo, bylo jídlo. Studené večeře (chleba) a obědy ne zrovna zdravé a vhodné pro kojící. Přítel mi nakonec nosil jídlo z restaurace.

Celkově mám na porod moc hezké vzpomínky a Neratovice vřele doporučuju (a to mám z nemocnic a doktorů jinak hrůzu). Panuje tam příjemná, až rodinná atmosféra a všichni včetně uklízeček jsou usměvaví a milí.

Personál: PA Jarmila Trhoňová, MUDr. Kosobudová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvit si přítomnost konkrétní PA (vřele doporučuji Járu Trhoňovou, ale i všechny ostatní asistentky, se kterými jsem se setkala, byly velmi sympatické), využít nadstandardní pokoj. Obojí sice něco stojí, ale rozhodně se vyplatí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo (ovoce, sušenky, hroznový cukr).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 22.11.15 napsala :

Rodila som prvý krát, takže pražské nemocnice a Neratovice nemôžem zrovnávať, ale určite som ocenila hlavne súkromie a odpočinok na jednolužkovej izbe, kde sme mohli byť spolu s manželom.

Takmer celý personál v Nera na mňa pôsobil pozitívne, ale keďže sme mali dohodnutú PA, s lekármi som sa často nestretla, väčšinou len na ranných vizitách a v sestinedeli.

Jednoznačne sa vyplatilo využiť službu súkromnej PA (pôrodnej asistentky) v Neratovicich.
V posledných týždňoch tehotenstva sme sa s PA Ditou pár krát stretli, aby sme spolu prebrali moje pôrodní praní, prípravu na pôrod a pôrod ako taký. Pôrod považujem za intímnu záležitosť, bolo to pre mňa dôležité, že sme sa s Ditou bližšie zoznámili a nadobudla som aj pocit dôvery. S Ditou sme sa zhodli v názoroch prirodzený pôrod, to bol jeden z dôvodov, prečo sme si vybrali práve Ditu.

Keď sme sa s manželom rozhodovali či vziať k pôrodu dulu alebo PA z Neratovic, rozhodli sme sa pre PA. Jednak pre to, že sme chceli eliminovať počet osôb pri pôrode a videli sme výhodu v tom, že Dita Schniererová pracuje priamo v pôrodnici, pozná prostredie, lekárov a má teda realisticky pohľad na to ako to skutočne prebieha. Bola to obrovská výhoda, za celý čas môjho pobytu v pôrodnici až po moment sestinedelia sa o nás starala Dita, všetko za nás vybavila, urobila všetky potrebné vyšetrenia, tlak, monitoring miminka atď. a hlavne povzbudzovala má, neustále bola na blízku, nosila mi nahrievacie vankúše, bola pozitívna a vďaka nej máme s manželom aj s miminkom z pôrodu nádherný zážitok. :-)

Kontrakcie som predychavala vo vani, mimčo sa narodilo cca do hodiny a pol po kontrakciách v tej istej miestnosti, bolo to príjemné, že sme nemuseli prerušiť ten proces keď sa už hlavička miminka tlačila na svet a nemuseli sme ísť na pôrodný sal, ale všetko prebehlo v prítmí soľnej lampy, tichosti a v prítomnosti manžela a Dity, ktorá hlavne dozerala a nechala pôrodu voľný priebeh bez zbytočných zásahov. Po pôrode som mala miminko na tele, bonding a počkali sme aj na to kým dotepe pupecnik tak ako sme si to priali. Až neskôr nás previezli na sal kde miminko zmerali a zvážili. Pôrod bol krásny, príjemná udalosť, porodila som bez nástrihu a bez chemikálií na tíšenie bolesti.

Zo šostinedelí máme tiež príjemný zážitok, naučili nás ako správne kojiť a základnej starostlivosti o miminko. Sestričky boli ochotné vždy keď som niečo potrebovala, všetko trpezlivo vysvetlili, ukázali, prišli, pomohli, hlavne pani Zdenka Hronová. Ostatné sestričky boli tiež starostlivé, ale mena si nepamätám.

Nakoniec by som ešte rada spomenula aj pani Vankovu, ktorá nám bola veľmi nápomocná a prívetivá, pracuje na oddelení administratívy, vybavovali sme u nej rodný list pre miminko.

Ak by sme sa rozhodli pre dieta cislo dva, tak by som zasa volila kombinaciu - sukromna PA a Neratovice.

Personál: PA Dita Schniererova, šestonedelí: Zdenka Hronova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pripraviť sa na pôrod a pripraviť si vlastne pôrodní praní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Šampón, nejakú knihu o miminku, rodine, na čítanie, mne sa zišlo hlavne všetko oblečenie, ktoré som si priniesla, radšej viac ako menej, oblečenie na miminko majú v nemocnici ako aj hygienické potreby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Romina80 16.11.15 napsala :

Porodnici v Neratovicích mohu jen vřele doporučit - zejména jejich milý přístup, profesionální jednání i prostředí. Vše proběhlo nadmíru mého očekávání, personál ve dne v noci vždy ochotně pomohl, poradil. Lékaři i sestry byli vždy k dispozici.

Naučili nás péči o miminko, pomohli s kojením, koupáním atp. Pokud ještě někdy budu rodit, pak jedině v Neratovicích.

Je možné si zaplatit jednolůžkový nadstandard, což také doporučují. Vy i miminko máte větší klid a čas pro sebe.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Merunka11 08.10.15 napsala :

Mohu jen doporučit. Opravdu skvělá porodnice s takovou rodinnou atmosférou. Bohužel si nepamatuji jména sestřiček, ale všechny byly milé a ochotně.

MUDr. Martan, který prováděl císařský řez, byl také velice milý a dokonce se na sále trochu i vtipkovalo. :D Celý tým při operaci byl v dobré náladě, a tak můj strach byl hned menší. Opravdu všem doporučuji.

Personál: MUDr. Stanislav Martan

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno bylo k dispozici jak pro mě, tak i pro miminko. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - slavka87 30.09.15 napsala :

Rodila jsem v Neratovicích v září 2015 a porodnici vřele doporučuji. Měla jsem rodit v Praze - Podolí, ale měli v tu dobu stop stav. Nakonec jsem za to byla moc ráda. V Neratovicích byla téměř rodinná atmosféra, veškerý personál byl hrozně milý, už od příjmu, který byl o půlnoci.

Rodila jsem dopoledne a všichni přítomní mi moc pomáhali, hlavně porodní asistentka Květa, která mě neustále podporovala a dodávala sílu. Porod byl bez zbytečných zásahů, do ničeho mě nenutili (žádná analgezie) a vlastně to bylo celé tak, jak jsem si představovala. Ihned po porodu mi dali dceru na břicho ještě s pupeční šňůrou. Manžel šňůru přestřihl a po prvotní kontrole (změření, zvážení, apgar skóre) nám dceru zase dali a celé 2 hodiny jsme strávili všichni tři na porodním sále. Dokonce přišla i sestra, aby miminko přiložila k prsu.

Na oddělení šestinedělí jsem se taky cítila dobře. Všichni mi byli ochotni pomoci, když jsem se zeptala. Laktační a dětské sestry byly skvělé (bohužel nevím jména), přikládaly, radily, staraly se. Když jsem si postěžovala na problém s močením, tak mě primář ihned vyšetřil ultrazvukem. Sestry mi vařily urologické čaje a vše bylo ok.

Někdo by si mohl stěžovat na jednotvárnou stravu, ale jak jsem pochopila, tak jsme dostávali k jídlu samé nenadýmavé potraviny. Takže pečivo z předchozího dne, žádné syrové ovoce ani zelenina. Určitě to mělo svůj smysl. Na pokoji je lednice, takže si určitě můžete koupit jogurty a přesnídávky do zásoby.

Personál: PA Květa Nováková, MUDr. Stanislav Martan, MUDr Katarina Csicsaiová, vrchní sestra Pavlína Sedláčková, MUDr. Radek Wohlgemuth, PA Dita Schniererová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud jste měli rodit v Praze, tak počítejte, že Neratovice jsou v dopravní špičce hůře dostupné. Můj manžel stihl dojet k porodu jen tak tak, protože se dostal ráno do dopravní zácpy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pouze dostatek neperlivé vody, vlhčené ubrousky a Bepanthen na bradavky. Ostatní je k dispozici: porodnické vložky, 1× síťované kalhotky, 20 ks plínek, oblečení pro miminko atd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 24.09.15 napsala :

Tuto porodnici určitě doporučuji. Ve srovnání s předchozími porody a také se zážitky kamarádek z jiných porodnic jsou Neratovice asi bezkonkurenční.

Plusy:

  • možnost přirozeného porodu, žádné zbytečné zásahy
  • příjemná atmosféra
  • obecně ochotnější personál
  • výborná neonatologie

Mínusy:

  • přístup osobní PA (Pavla Sedláčková) – realita moc neodpovídala tomu, co PA naslibovala (např. že mě bude vaginálně prohlížet jen ona, nakonec mě za jediný den takto prohlíželi 4 různí lékaři a PA); při porodu se mi věnovala minimálně (např. oproti PA v tu dobu sloužící); za ty peníze se to asi nevyplatilo :-(
  • lehce arogantní primář
  • jídlo nic moc
Personál: PA Pavla Sedláčková, MUDr. Wohlgemuth, sestra Jandová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvit si osobní PA, ale dobře si vybrat. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pár dobrot, vodu, vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - savoy 24.08.15 napsala :

Prvního syna jsem rodila v mělnické porodnici a vesměs jsem byla spokojená, ale nějaké mouchy to tam mělo. Když jsem podruhé otěhotněla, neměla jsem v úmyslu porodnici měnit. Na základě několika nepříliš pozitivních zkušeností z posledních měsíců jsem se nakonec rozhodla pro jinou porodnici. Volba padla právě na Neratovice.

Vzhledem k tomu, že miminko se od 36.tt výrazně váhově neposouvalo, byla jsem chvíli před termínem pozvaná k vyvolání porodu. Měla jsem pochopitelně strach, trochu i lehkou nedůvěru. V daný den jsem nastoupila, dostala půl tabletky na vyvolání, ujala se mě skvělá PA Jarmila Trhoňová a šla se „ubytovat“. Během patnácti minut se dostavily první bolesti, což mě dost překvapilo. Za půl hodiny jsem šla na kontrolní monitor, bolesti byly silnější, ale tak trochu jiné než běžné kontrakce. PA mě připojila na monitor. V místnosti bylo docela dusno a bolesti byly opravdu nepříjemné, viděla jsem taky na přístroji, že srdeční ozvy miminka nejsou úplně ideální, takže jsem se modlila, aby někdo brzy přišel.

Naštěstí PA přišla zanedlouho, viděla, že je problém a během několika vteřin u mě najednou bylo asi 5 lidí - doktor, asistentky, a můj stav zhodnotili na akutní sekci, protože miminku opravdu nebylo v břiše dobře, ztrácelo kyslík. Byl to pro mě docela šok. Než jsem se z toho stačila vzpamatovat, už jsem ležela na sále a za chvilinku o sobě nevěděla. Když mě probírali, slyšela jsem jen z dálky: „Máte holčičku!“ a pak už jsem viděla svého muže a cítila bolest po zákroku. Malou jsem dostala několik hodin po porodu, musela ještě zůstat na dětském, aby stabilizovali její stav.

První noc jsem ležela na 4lůžkovém pokoji (byly jsme tam ale nejdříve 2 a pak 3), následující dny a noci už jsem byla na nadstandardu. Druhou noc si ještě malou vzali od půlnoci do pěti k sobě, abych si mohla odpočinout, poté už jsem ji měla u sebe pořád.

Nemůžu hodnotit z pohledu klasického porodu, ale co se mého zážitku a pobytu v nemocnici týče, jsem absolutně spokojená. Ne, že by byl můj sen císařský řez, to ani náhodou, ale vzhledem k situaci to bylo nevyhnutelné. Hodnotit tedy budu hlavně poporodní péči a ta byla naprosto skvělá. Všechny sestry na dětském byly hrozně hodné, milé a vždy s úsměvem. Laktační poradkyně Zdenka Hronová byla úžasná, PA Jára Trhoňová vždy všechno krásně vysvětlila, trpělivě se starala. Bohužel všechna jména si nepamatuji, klidně bych je tu vypsala všechny, všechny ty, kteří mi pobyt v nemocnici opravdu zpříjemnili.

V Mělníku možná mají moderněji vybavené pokoje (nadstandard tady a tam byl poměrně velký rozdíl), ale přístup personálu je nesrovnatelný. Hrozně se mi líbilo, jak se na dětském sestry chovaly k miminkům. I když je to pro ně rutina a starost o miminka mají na denním pořádku. Za mě mohu Neratovice rozhodně doporučit. Hodně záleží na lidech a jejich přístupu k vám, tady byl na jedničku! Díky za to! :)

Personál: PA Jarmila Trhoňová, MUDr. Martan, laktační poradkyně Zdena Hronová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a důvěřovat personálu, něco dobrého na zub.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Snad jen dobrou náladu? :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - tuchina 24.07.15 napsala :

Perfektní péče celého personálu nemocnice. Všichni milí a vstřícní počínaje recepcí až po personál doplňující sanitární potřeby. Porodní asistentka Květa nás nadchla už při informativní prohlídce v březnu. O to větší radost jsem měla, když na ní vyšla služba u mého porodu. Přesně věděla, co pomůže, neuvěřitelně trpělivě pomáhala a povzbuzovala, průběžně mne informovala o všem, co se děje a jaké máme možnosti.

Poporodní péče nejen týmu asistentek a lékařů, ale i dětského oddělení byla také brilantní. Během 1. doby porodní se o mne také jednu směnu starala asistentka Jára (nevím, jestli Jarmila, Jaroslava… Bohužel si nepamatuji), a ta byla úžasná úplně stejně. Nebyl problém, žádný pomocný prostředek na uvolnění, byla neustále k dispozici, příjemná, vysvětlovala možnosti.

Dokonce musím přiznat, že tolik kritizované jídlo v nemocnici mi chutnalo a oceňuji, že jsme nedostávali „knedlo-vepřo-zelo“, ale třeba maso s rýží, těstoviny. Zkrátka jídlo, které není těžké a nezatěžuje ani při kojení miminko.

Pokud budu ještě řešit porodnici, nepůjdu jinam!

Personál: PA Květa a Jára

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V téhle potřebujete skutečně jen košili a ručník, téměř vše ostatní vám ochotně přinesou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabíječku na telefon.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - klapavky 14.07.15 napsala :

S porodnicí v Neratovicích jsem byla celkově spokojená a určitě bych ji doporučila. Veškerý personál byl obvykle velmi příjemný, prostředí hezké, je tam jiná atmosféra než ve velkých porodnicích (zažila jsem předtím Podolí). Já měla nadstandard, to bylo komfortní a manžel mohl být kdykoliv s námi, i přes noc. Dala jsem si vegetariánskou stravu a na tří ze čtyř obědů jsem si vyloženě pochutnala.

Jako málo porodnic nabízí Neratovice možnost doprovodu k porodu služby jejich porodních asistentek, provedou vás těhotenstvím, porodem a částečně po porodu, drží pohotovost a pak třeba i v noci vás ihned do porodnice následují. Můj první porod v Podolí byl dost stresující, protože jsem byla skoro celý porod sama. PA přišla až na 2. dobu porodní a během ní taky odcházela. Já jako prvorodička byla totálně vyděšená. Měla jsem sebou manžela, ale paradoxně mi jeho přítomnost spíš nebyla příjemná, nedokázala jsem se před ním uvolnit. Proto mi přišla tato možnost mít sebou vybranou místní PA (nejen dulu, jako jinde) naprosto super.

Vybrala jsem si pro tuto nadstandardní službu PA Pavlínu Sedláčkovou (vrchní sestra). Byla mi velmi sympatická, je usměvavá a milá. Jen mi bylo divné, že když jsme se před porodem párkrát v rámci těhotenských prohlídek setkali, pořád říkala, že má teď moc práce a detaily porodu domluvíme příště. Na poslední schůzce pak řekla, že to stihneme domluvit na začátku porodu a ať se nebojím, že na můj porod čas mít bude. Stihly jsme jen domluvit, že bude celý porod se mnou, protože jsem při porodu chtěla být se ženou – profesionálkou, kterou znám a věřím… hlavně ne sama, ani s manželem.

V pátek večer mi praskla voda, tak jsem se hned vydala do porodnice. Pavla byla zrovna na sále, protože rodila její jiná klientka, a tak neměla moc času se mi při příjmu a ten večer věnovat. O této rodičce mimochodem prohlásila, že byla při porodu hrozně hysterická, což ve mně vyvolalo myšlenku co asi bude říkat o mně a myslím, že mě to následně trochu blokovalo v uvolnění. Kontrakce ani do několika hodin nenastaly, tak mi začali porod vyvolávat pomocí prostaglandinů. PA Pavla mezitím odjela domů.

Druhý den odpoledne začaly být kontrakce intenzivní, pravidelné a velmi bolestivé (nejvíce z celé 1. doby porodní). Po této informaci PA přijela, ale po konzultaci mi sdělila, že porod teprve začíná a že zase odjede. Žádala jsem jí o vanu, ale odmítla, že prý kontrakce zvládám dobře i v posteli. Začala jsem k ní ztrácet důvěru. Pak jsem ji požádala, jestli by mě neprohlídla, a to už jsem byla otevřená na 6 cm (za velmi krátkou dobu, proto asi ta nesnesitelná bolest). Přemístila jsem se do vany, kde mi bylo mnohem příjemněji.

Pavla odešla na sesternu a já v té koupelně nechtěla být sama, tak jsem si zavolala manžela, který tedy naštěstí v porodnici zůstal (i když jsem ho u porodu nechtěla, ale jinak bych celou 1.DP zůstala sama). Druhý den jsem náhodně zjistila, že asi tak hodinku před závěrem mého porodu, kdy jsem Pavlínu zrovna tak moc potřebovala, ale ona se bavila s kolegyněmi na sesterně, sdílela odkazy na svém Facebooku, což mě docela nadzvedlo (za to co její služby stojí).

Po asi necelých dvou hodinách jsem byla téměř otevřená a přešly jsme na porodní sál. Tam už se mnou PA naštěstí zůstala a po zhruba půl hodince bylo miminko na světě. Okamžitě mi ho přiložili a nechali dotepat pupečník. Poté holčičku dětský lékař přímo na sále prohlédl a opět mi ji předali. V průběhu toho také přišla lékařka, prohlédla mě a zašila pár drobných porodních poranění.

Přímo nadšená jsem byla z novorozeneckého oddělení. Péče Dr. Košíka (Slovák) je opravdu nadstandardní, vše vysvětlí, pomůže, uklidní. Většina sestřiček (až na jednu mladou blondýnu) byla příjemná a se vším pomohla, laktační poradkyně Zdeňka je opravdový poklad.

Závěrem, celkově jsem byla s Neratovicemi spokojená, až na výběr „soukromé“ porodní asistentky. Možná je to tím, že jako vrchní sestra opravdu nemá čas, ale pak by tuto službu neměla nabízet.. Nabírá si dost porodů - měla „soukromý porod“ den přede mnou a ještě i den předtím, takže je pravděpodobnost, že se jí sejde více těchto porodů najednou. Přišlo mi, že tuto službu dělá hlavně pro peníze. Dohromady za celé těhotenství a porod se mi věnovala asi tak 2 hodiny, což za cenu 10 000 Kč není úplně moc. V porodnici jsem měla možnost poznat PA Jarmilu Trhoňovou, která se mi věnovala mnohem více, i když mě tou dobou neměla „na starost“ a kdybych ještě v Neratovicích rodila, vybrala bych si určitě ji.

Personál: PA Pavlína Sedláčková, MUDr. Peter Košík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud budete využívat služby soukromé neratovické PA, domluvit si konkrétně co tato služba obsahuje (nejlépe asi písemně), abyste „nekoupili zajíce v pytli“ jako já.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminka s citlivou pokožkou možná vlastní plenky - naší holčičce zřejmě nevyhovovaly erární plenky, byla z nich hodně opruzená, tak jsme si přinesli vlastní osvědčené plenky a kůže se pak rychle zahojila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - cestazmesta 21.05.15 napsala :

V Neratovicích jsem rodila v roce 2011 a 2015, pokud budu ještě někdy rodit, určitě opět tam. Jsou tam všichni moc milí a vstřícní. Hlavně bych doporučila PA Jarku, má bohaté zkušenosti s porody a je to úžasný člověk.

Personál: PA Jaroslava Trhoňová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvit se předem s některou PA na účasti na porodu. Pomůže vám s jakýmkoliv problémem i před či po porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně ovoce a zeleniny, to mi fakt hodně chybělo. Strava je tam zoufalá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 01.05.15 napsala :

Neratovicím jsem dala přednost před Podolím, kde jsem byla registrována. Měla jsem již jednu špatnou zkušenost s prohlídkou na gynekologické ambulanci v Bulovce, a chtěla jsem se vyhnout velkým nemocnicím.

Jela jsem se do porodnice podívat, což bylo fajn, dále jsem absolvovala příjemný předporodní kurz „Porod“. Váhala jsem nad osobní porodní asistentkou, nakonec jsem se rozhodla, že ji nechci.

Absolvovala jsem prohlídku v 36tt u MUDr. CSICSAIOVÉ, což byl tedy poměrně nepříjemný zážitek (prý jsem přijela moc brzy, ač mě telefonicky objednával personál na ono datum, neměla jsem sebou veškerou dokumentaci - screeningy, což mi nikdo neřekl, a přijela jsem jen s těhotenským průkazem). Vaginálně mě ani nevyšetřovala, a jela jsem domů… Ke konci, když jsem se začala ohrazovat, zkoušela být milá, ale asi to prostě nemá v povaze, :-) a moc jí to tedy nešlo.

Naštěstí všechny PA, které jsem doposud v Nerat potkala, byly velmi milé, takže jsem se uklidňovala, že snad tuhle doktorku nebudu mít na sále…

Protože jsem přenášela, musela jsem v porodnici absolvovat ještě monitor a vyšetření - do té doby jsem chodila ke své gyn. To byla teda dost hrůza, myšleno časově - přijela jsem na 9, a odjížděla v půl 2…

Kontrakce jsem začala mít 24.4. kolem druhé ráno. Ve tři jsem volala do porodnice, PA na telefonu se mile vyptala na symptomy, doporučila hodinovou teplou sprchu, pokud by to nepřešlo, přijet. V 8 jsme přijeli. To už jsem měla kontrakce po třech minutách, takže většinu vyřizoval přítel - předal PA Květě, která mne uvítala, porodní přání a veškeré dokumenty, které jsem měla předpřipravené (dali mi je v tom 36tt). Chyběly mi někde ještě tři podpisy, což jsem zvládla.

Květa mne vyšetřila, byla jsem otevřená na 3 cm, dala na monitor, po celou dobu byla velmi milá - „jste šikovná, už na tři centimetry - dneska tu spolu Vaše miminko porodíme.“ :)

Zbytek si moc nepamatuji - šla jsem se ubytovat na nadstandard, pak nějakou dobu strávila ve vaně, Květa byla buď se mnou, nebo na chvíli odešla, přítel podle mé potřeby. Absolvovala jsem klystýr (chtěla jsem), Květa mi pak ještě nabídla čípek (pro lepší otvírání děložní branky…? Už si to fakt nepamatuji :-)), který jsem přijala, a to bylo jediné přírodní analgetikum, které jsem během porodu dostala (pokud se bojíte bolesti stejně jako já, a přitom chcete fyziologický porod bez analgetik, doporučuji dát si do přání, že pokud budete chtít tlumit, samy o to požádáte, a nemají vám nic nabízet. Já bych totiž brala hned všechno, a přitom se to dle mojí zkušenosti dalo zvládnout).

Ve vaně se mi urychlilo otevírání a v 11 jsme šli na sál.

Já měla smůlu, že jsem rodila přes den, a ještě pekelně slunečný, takže přítmí jsem si užívala jen ve vaně. Sál je pěkný, plný pomůcek a možností poloh, mně ale stejně nejvíc vyhovovalo kontrakce prodýchávat na čtyřech s hlavou na rukách - bylo to úplně instinktivní.

Zapomněla jsem zmínit, že před vanou jsem absolvovala krátké vyšetření Dr. Wohlgemuthem (Dr.W)- působil slušně a odměřeně, představil se, informoval mne o všem, co bude dělat, apod.

Na sále jsem první hodinu trávila pouze s Květou a přítelem. Byla jsem na monitoru, další půl h. jsem jen prodýchávala kontrakce, neboť branka ještě nebyla zašlá - to bylo asi největší peklo, když už víte, že chcete tlačit, ale nemůžete, protože by hrozilo velké poranění…

Nu, a tady se do toho začal s prominutím motat Dr. W. Jak jsem pochopila, je jako primář nový. Nic proti jeho odborným schopnostem, těm jsem plně důvěřovala. Přišlo mi ale, že je nějaký nejistý, což bohužel maskoval chladem a občasnou arogancí, především ke Květě. Zpětně mám pocit, že jakmile se jeho hlava objevila na sále, slábly mi kontrakce :)) - je mi líto, že jsem porod „nezvládla“ pouze s Květou.

Dr. W měl pocit, že bych měla postupovat rychleji, což mě znervózňovalo, dále měl názor, že jako prvorodička musím rodit na lehátku (dokonce řekl něco jako Je to pro vás lepší, i když si nemyslíte, že je to lepší, to nechápu, jak mohl myslet vážně), a vůbec se montoval někam, kde měl jen stát a přihlížet, případně lékařsky zasáhnout, kdyby se to vymklo.

Druhá doba porodní se mi protáhla nakonec na hodinu a půl. Po hodině a kousku už mi to bylo jedno a hlavně už jsem chtěla porodit :-) - dali mi oxytocin a malý byl za chvilku venku (jo tady si ještě vzpomíná„m na další hlášky Dr. W - "Vy zatím jenom křičíte a vůbec netlačíte,“ a „No, tak minule jste teda tlačila líp“:). Hlody dobrý, ale spíš k pivu než k mýmu porodu.). Kvůli tomu i soudím, že jsem byla natržená, ale nebolelo to. Květa mne uklidnila o průběhu hojení a nějak se tím netrápím.

Když se syn narodil, měla jsem s ním a s přítelem ještě dvě hodiny na sále pro sebe. Všechno v porodním přání bylo ohledně toho respektováno, příjemně jsme si povídaly s Květou a vůbec, všechna bolest dávno zapomenuta. :-)

Přítel pak šel malého s dětskou sestrou umýt a já na pokoj, kde mi Květa pomohla se umýt a vše ohledně následující hygieny v šestinedělí vysvětlila.

Shrnutí - vřele doporučuji. Dr. W. by se mohl zdát jako komplikací a i trošku byl, ale myslím, že v rámci českých lékařů je jeho arogance a zájem o pacienta stále ještě ok. Při vašem porodu už se třeba bude cítit na svém místě jistěji a nebude muset vám a PA ukazovat, kolik toho umí. :-)

Nejvíc vděčím PA Květě Novákové. Tolik milosti a vstřícnosti! Díky ní je pro mne porod řekla bych až…hezkým…zážitkem :-) Jsem si absolutně jistá, že pokud bych zde rodila znovu, určitě ji budu předem kontaktovat a zajistím si, aby u mého porodu byla.

Neonatologická i gyn péče poté ok, všichni milí, ochotní, když něco nevíte. Já byla na nadstandardu, takže super…

Hodně štěstí!!

Personál: PA Květa Nováková, MUDr. Wohlgemuth

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přečíst knihu od Odenta Znovuzrzený porod a dovolit si pořádně se odvázat. :)
Nějaké vlastní jídlo - co tam vaří, je fakt humus. Především vůbec žádná zelenina či ovoce…
Najíst se ještě na začátcích kontrakcí, pak už vás nenechají a energie se hodí

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - martina1202 30.04.15 napsala :

Přestože jsem měla již od 14. tt registraci do Podolí, rozhodla jsem se nakonec rodit v Neratovicích, které zvítězily před podolskou „továrnou na děti“ jakožto porodnice malá, takže bez přetlaku lidí, bez front na kontrolách a prostředí se ukázalo jako příjemně „domácí“. Příjemná byla už i prohlídka porodnice s PA Květou.

Termín porodu jsem měla 18. 2. 2015. Od kamarádky jsem měla kontakt na PA Járu Trhoňovou, se kterou jsem se sešla v prosinci, a probraly jsme můj porodní plán; s ničím neměla problém. Přes vánoce a v lednu bylo trochu drama, protože porodnice byla zavřená a nevědělo se, zda a kdy se otevře, nicméně naštěstí pro mě se otevřela včas.

Na první kontrole (poradně) jsem byla ve 37. tt, a to jsme víceméně jen s Járou vyplňovaly papíry a vyšetřila mě jen ona pohmatem a poslechem. Na další kontrole pak byla paní doktorka Csicsaiová, na mou žádost opět jen kontrola pohmatem. A na závěr byl na poradně tehdejší primář MUDr. Lidák (dnes už je primář jiný), kterému jsem předložila svůj porodní plán. S většinou věcí neměl problém, nicméně si neodpustil trochu jízlivé řeči o tom, že jestli chceme rodit přirozeně, ať si rodíme na poli apod. Alergický byl na jméno paní Königsmarkové, kterou jsem zmínila v souvislosti se svou předporodní přípravou a porodním plánem. Tak jsem mu to ale pak „vrátila“, když pravil, že si mě vyšetří a já mu pravila, že teda nevyšetří, že si vaginální vyšetření nepřeji. On na to, že on si to ale přeje a já že si to nepřeji. Uf, ustála jsem to , Ivano díky!

Byl z toho asi tak paf, že nechtěl pak ani dělat ultrazvuk. Na další kontrolu už jsem nejela, protože kontrakce mi začaly v pátek 13. 2., měly různé časové intervaly a trvaly celých 24hod, které jsem strávila doma a v kontaktu s PA Járou, která mě vždycky ještě radila, ať si dám vanu a nejezdíme moc brzo.

Takže když jsme nakonec přijeli 14. 2. večer, tak na příjmu pan doktor Martan, který měl službu, konstatoval, že už jsem otevřená na 10 cm a šly jsme s Járou rovnou rodit. K mému porodnímu plánu, který jsem mu dala, nic neříkal. Porodní sál je příjemný, je tam tlumené světlo a je možné zkoušet různé polohy. Jára byla úžasná, masírovala mě, dávala mi horké obklady, hroznový cukr, napít vody a nabízela různé polohy. Šlo to ale velmi pomalu, takže po 2 hodinách přišel pan doktor s nabídkou oxytocinu. Ten jsem nechtěla a on se nevnucoval. Nicméně aspoň chtěl, abych měla na sobě monitor, což mi nevadilo, jen chudák Jarmila musela pořád přendavat ty dráty, když jsme měnily polohu .

Jelikož jsem byla už hodně unavená, kontrakce slábly, tak jsem se s Járou nakonec dohodla, že si ten oxytocin nechám dát a pak se to rychle rozjelo a porodila jsem 15.2. ve 2:20.

To už přišel doktor Martan a dětská sestra Markéta Hronková, malého Lukáše mi jen osušili a hned přiložili, jak jsem chtěla dle svého porodního plánu. Byl to úžasný zážitek, všichni byli moc milí. Ztratila jsem na závěr celkem dost krve, ale obešlo se to bez dalších zásahů. Pro mě bylo v tu chvíli ale nejdůležitější držet v náručí mého malého Lukáše. Díky Jáře jsem neměla žádné natržení ani nástřih (ten jsem ale stejně vyloučila ve svém p. plánu ), za což jí velmi děkuji a díky tomu jsem už druhý den seděla u stolu s nohou přes nohu. Jára tam pro mě byla skutečným andělem.

Na oddělení šestinedělí byli všichni moc příjemní, dopřávali hodně soukromí, žádné vstávání v 6 ráno na vizitu apod. Měli jsme nadstandard (kde teda chybělo zrcadlo a nefungovala jedna žárovka, ale to byl detail ) a Lukáše jsme měli stále u sebe. Dokonce mi chutnala i nemocniční strava – první oběd klasické UHO s kolínky. 

Rodit v Neratovicích tedy určitě doporučuji. Považuji k tomu ale za důležité domluvit si předem „svou“ porodní asistentku, se kterou se potkáte ještě před porodem, vše proberete a v době porodu tam bude jen pro vás. A taky doporučuji mít porodní plán. I když si pak něco z něj můžete změnit (jako třeba ten můj oxytocin), stále to kontrolujete vy.

Personál: PA: Jára Trhoňová, MUDr. Stanislav Martan, dětská sestra: Markéta Hronková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán a mít domluvenou svojí porodní asistentku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodily se nám papírové kapesníky v krabici – na smrkání nebo i jako ubrousky na utírání všeho možného. Jednorázové poporodní kalhotky, raději více. Hroznový cukr pro energii při porodu, malé rukavičky, aby si miminko nepoškrábalo obličejík, pokud má delší nehty. Jinak oblečení a vše pro miminko v porodnici půjčují, s tím není problém.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - MisaHanuska 29.04.15 napsala :

2V sobotu 25.4. jsem v Neratovicích porodila své čtvrté dítě a opět převažuje spokojenost. Opět se ale ukazuje, že vše je s velké části o lidech. Já měla štěstí u samotného porodu, méně na dětském.

Do porodnice jsme přijeli v sobotu odpoledne s tím, že mám už 24h nepravidelné kontrakce. Monitor v pořádku, CS2 a na porod to zatím nevypadalo. Paní doktorka udělala ještě UTZ, který odhalil minimum plodové vody, takže následovala okamžitá hospitalizace. Nejprve, že k vyvolání dojde až v neděli, ale před 18h mi přišla říct, že čekat nebudeme a uděláme předporodní přípravu tedy klystýr.

Nikdo netušil, jak to zafunguje. Od jeho podání byla malá za cca hodinu na světě. PA Květa byla naprosto úžasná. Podporovala, uklidňovala a v podstatě celý porod byl její zásluha. Paní doktorka byla při poporodním ošetření taky milá. Bylo to sice horší než samotný porod, ale co se dá dělat.

Miminko jsem měla na sobě ještě s pupečníkovou šňůrou a potom znovu po zvážení a změření. V té chvíli taky dorazil tatínek, který pak s námi byl následující 2h na porodním sále.

Po dvou hodinách mě Květa doprovodila do sprchy, zatímco manžel šel s malou na koupání. Potom mi ji přivezl na pokoj. Dostala jsem večeři a doufala, že si budu moct odpočinout. Jenomže tady byla snad jediná chyba, kterou jsem si z celého porodu odnesla. Malou si prostě na dětském nenechali ani hodinu, a to jsem ji tam vezla asi 3×. Pokaždé mi ji vrátili kvůli přiložení, vždy po hodině, kdy jsem právě usínala. Navíc se malá dávila plodovou vodou, takže první noc po porodu byla fakt očistec. Prostě jsem měla smůlu na sestřičku na dětském.

Tolik kritizované jídlo se v mém případě nepotvrdilo, protože ze tří obědů byly 2 super a jeden až na pidi porci masa taky v pohodě. Snídaně naprosto v pohodě a k večeři bych ocenila i nějakou tu zeleninu.

Ale závěrem tuto porodnici stejně doporučím. Rodila jsem tam 4× a pokaždé jsem byla spokojená.

Personál: PA Květa Nováková, MUDr. Martina Hasilová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Snad jen nějaké pamlsky. Pitný režim je tam zařízen. Stejně jako vložky, plenky pro mimčo,…

Nahlásit
neutrální
Porodnice Neratovice - Urtica-dioica 27.03.15 napsala :

V porodnici jsem byla zaregistrována, nakonec jsem zde však nerodila. Přesto jsem byla z předporodní péče poněkud rozčarována. Byla jsem objednána k registraci na 37. tt. Nevím, možná jsem měla jen smůlu na lékaře…

Každopádně - vnitřní vyšetření bylo velmi bolestivé, což na mě bylo pochopitelně znát a doktor Svoboda, který mě vyšetřoval, se na mě utrhl s tím, že si mám zvykat a že budu rodit. Zpětně mohu konstatovat, že v den porodu mě vyšetřovali dohromady čtyři lékaři a navzdory kontrakcím a tomu, že šlo o den D, nebylo žádné z těchto vyšetření tak bolestivé jako toto předporodní u zmíněného lékaře. Doktor konstatoval, že do termínu rodit určitě nebudu, že mám CS 2 a že vyšetření na GBS je tedy možno provést až za týden (byla jsem 36. tt. + 3). Díky tomuto odkladu jsem v den porodu málem neměla výsledky na streptokoka - rodila jsem totiž 14 dní před termínem (38+0) - musela jsem si o ně svému gynekologovi volat telefonicky a měla jsem štěstí, že právě ten den přišly, jinak bych musela atb dostat preventivně.

V den porodu jsem bohužel zapomněla zavolat do porodnice a s manželem jsme dorazili bez ohlášení - po natočení monitoru mi bylo řečeno, že jsem otevřená na 1 cm, že nález není akutní, že mají stop stav a mám jet do Mělníka. Trochu zvláštní moment nastal, když se lékařka s PA ve vedlejší místnosti dlouze dohadovaly, co do zprávy napsat a jak zdůvodnit, že mě odmítly (později mi sdělil manžel, já byla mimo…).

Personál: MUDr. Svoboda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít v záloze jinou porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Kateřina Pajerová 22.03.15 napsala :

Rodila jsem v Neratovicích 18. 12. 2014. Termín jsme měli cca 2. 1. 2015.

Od mého pana doktora jsem dostala kontakt na PA Jarmilku Trhoňovou. Předem upozorňuji, že nejsem konzument internetových rad a různých časopisů s radami. Po telefonické dohodě jsem se poprvé setkala s PA Jarmilkou na porodním oddělení. Ptala na mě na různé věci od mého vlastního porodu až k jakémusi porodnímu plánu (což je dnes asi moderní, nebo co). Už od prvních chvil jsem z ní byla nadšená a cítila jsem, že je to ona (ta pravá). Oznámila jsem jí, že naše holčička se ještě neotočila a že bych snad měla prý počítat s císařem. Provedla mě oddělením a rovnou mě zapsala na monitor.

Na první monitor jsem zaspala a po telefonické omluvě dorazila pozdě. Přivítání jak Jarmilky, tak sestřičky, co měla službu, bylo pro mne úžasné. Sloužil pan primář Petr Lidák. Byla jsem nervózní, pan doktor mluvil velmi potichu. Nabídl mi, abych přemýšlela nad porodem koncem pánevním. Mě to trochu vyděsilo, do porodnice jsem šla s informací, že se první dítě tímto způsobem nedoporučuje rodit.

Pan primář se mě zeptal, jestli je v této chvíli dobré věřit názoru lékařů, kteří nejsou u porodu, nebo doktorovi, co vás rodí. Ale že si to mám v klidu rozmyslet a že není vyloučeno, že se miminko ještě otočí. A řekl mi podrobnosti o porodu konce pánevního. Ještě jsem potom s Jarmilkou hovořila, uklidnila mě, že panu primáři hodně věří a že by do toho asi šla. Kolem mě příbuzní a přátelé říkali, že by do toho určitě nešli z mnoha důvodů. Měla jsem dost času na rozmyšlenou a hlavně stále věřila, že se ještě otočí.

Na další monitor jsme měli jet ve čt. Ve středu, den před, mi bylo dost zvláštně. Kolem půlnoci jsem poprvé volala Jarmilce a řekla, jak se cítím. Uklidnila mě a ať když tak zase zavolám. Volala jsem do rána ještě několikrát. Moc my pomohlo, že i takhle v noci můžu každou změnu podrobností konzultovat. Vždy mi poradila, jak si ulevit, a nabídla, ať přijedeme, ale jestli to cítím dobře, tak ať vydržím až na ten monitor na 9,30.

Nakonec se to tak nějak dalo, ale spala jsem na záchodě, bylo mi zle i od žaludku. Druhý den jsme jeli na monitor. Když ho Jarmilka natočila, přišel primář a říkal, že jsou to asi poslíčci. Udělal krátké vnitřní vyšetření a oznámil mi, že rodíme. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, co se vlastně (už teď) bude dít. A pak přišla otázka na způsob porodu, panu primáři jsem řekla: když jste si ten konec pánevní vymyslel, tak si ho odrodíte. Hlavní důvod byla moje dcera, nechtěla jsem jí brát šanci to zvládnout. Ještě mi vzali předoperační vzorky, kdyby byly komplikace. Celou dobu se mnou byla Jarmilka. A pomáhala ulevit bolestem.

Po upozornění jsem na sále dostala kapačku na pravidelné stahy, protože konec pánevní musí v důsledku proběhnout rychle. A primář se chystal píchnout injekci, tak jsem se zeptala, na co je. Musel dělat nástřih (dost rozsáhlý, mám to i na konečníku). Z jedné strany byl můj přítel a z druhé Jarmilka. Jarmilka mi radila jak dýchat, zjistila jsem, že způsob je opravdu dost důležitý. Museli jsme přírodě trošku pomoci, ale holčička to zvládla krásně (s panem primářem). Ještě jsem musela vytlačit i placentu, aby mě pan primář mohl zašít. Holčičku jsem dostala hned na hrudník.

Bylo to nádherné, porod byl krásný. Všichni byli tak úžasní. Péče místního kolektivu pro mne i mou holčičku byla úžasná. Moc se mi tam líbilo, jen mě pobavilo, že těhotným a kojícím ženám k obědu podávají maso na pepři. Ale personál byl na 1 a Jarmilka Trhoňová na dvě. Pro mě a přítele úžasný zážitek.

Personál: MUDr. Petr Lidák, PA Jarmilka Trhoňová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Milé maminky, prosím věřte svým dětem, že to zvládnou. A když u vašeho porodu musí být doktor, i jemu prosím věřte. Dělá to nejlepší, co v danou chvíli může, i když se to možná neslučuje s vaším porodním plánem. Když se bráníme pomoci a brzdíme porod, v tu chvíli svému dítěti a sobě ubližujeme my sami a ne náš doktor. Pro mne bylo důležité se uklidnit a chovat se podle rad, co jsou mi dávány.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V papírech nebyly napsány vlhčené ubrousky pro mimi. A super je nafukovací kruh při nástřihu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Marce11na 20.03.15 napsala :

O Neratovické porodnici jsem se dozvěděla od kamarádky, která tam rodila s PA Járou Trhoňovou a byla velmi nadšená, spokojená. Dala mi kontakt na Járu, se kterou jsme se domluvily na prvním osobním setkání, které jsme s manželem spojili i s prohlídkou porodnice.

Do porodnice jsem začala jezdit od 36. tt na každotýdenní monitory a prohlídky. Protože jsem chtěla PA Járu, bylo třeba zaplatit si i službu Lady Care, která mimo jiné zaručila kontroly v objednaný čas bez čekání a naštěstí v době, kdy měla Jára v ambulanci službu, takže jsme se mohly pravidelně potkávat, více se poznat a na všem se domluvit. Na kontrolách jsem povětšinou potkávala pana primáře Petra Lidáka, který míval dobrou náladu a byl milý, takže jsem byla spokojená.

Zklamání nastalo v den kontroly (týden před očekávaným termínem porodu), která se ukázala být poslední. Pan primář, aniž by se mnou cokoli předem probíral, mi začal dělat Hamiltonův hmat, bez mého souhlasu! Když mi došlo, co se děje, snažila jsem se ho zastavit, ale bohužel pozdě. Ten vztek, úzkost a smutek se dá jen těžko popsat. Cítila jsem se naprosto zneužitě. A když jsem si dovolila naštvaně slézt z lehátka a říct, že přesně tohle jsem nechtěla, tak jen řekl, že se omlouvá, že to nevěděl (jak by také mohl, když se nezeptal). Do lékařské zprávy si ještě dovolil napsat, že Hamiltona odmítám, což mě naprosto dorazilo.

Ten den mi ještě nabírali krev, kvůli vysokému tlaku, který mě celý poslední měsíc těhu trápil. Když jsem si po hodině volala na výsledky (byl čtvrtek), bylo mi sděleno, že mám v krvi kyselinu močovou a že mě v pondělí chtějí na další odběr, popř. již hospitalizaci a případné vyvolání porodu. Takže jsem celou cestu domů proplakala. Jenže pondělí jsem se už nedočkala.

Když jsem přijela domů, odtekla mi plodová voda a mě přepadla hysterie, opět vztek na primáře, proudy slz, ještě jsem se necítila připravená. Zaplať pánbůh za Járu. Okamžitě jsem jí volala, uklidňovala mě, snažila se mě naladit na správnou vlnu. Řídila jsem se jejími radami, začala jsem se chystat, přesvědčovat samu sebe i miminko, že to zvládneme, vlak se už rozjel a nebylo návratu. Snažila jsem se najít klid a naladit se na pozitivní porodní náladu. PA mě v tom po telefonu podporovala, konzultovala jsem s ní každou změnu a začala jsem se cítit v podstatě dobře. Když už byl čas jet, dali jsme s manželem Jáře echo a když jsme dorazili do porodnice, Jára na nás už čekala, usměvavá, pozitivní, laskavá. Opatrně mi sdělila, že má, v tu chvíli k mému zděšení, službu právě pan primář, což mě opět pěkně vykolejilo. Ale nedalo se nic dělat, takže nechat se vyšetřit a napojit na monitor.

PA i manžel se mnou byli po celou dobu, z vyšetřovny jsme se přemístili rovnou na sál, který měl i toaletu a sprchu, takže komfort. Na sále jsem vystřídala bezpočet poloh, Jára o mě úžasně pečovala, s trpělivostí, klidem a laskavostí s námi strávila celou noc čekáním na slavné finále. A musím říct, že až tehdy na sále jsem se skutečně uklidnila, díky přítomnosti PA, které jsem bezpodmínečně věřila. Cítila jsem se bezpečně! Mohla jsem se v klidu soustředit sama na sebe, na své tělo a miminko a vlastně ani nemůžu mluvit o bolestech jak všichni strašili, bolesti jsem neměla.

V porodním přání jsem měla uvedeno, že si přeji rodit jen s PA, upřímně jsem se bála, že mi to nebude umožněno, protože právě ten pan primář, který mi porod tak hrubě vyvolal, mi na jedné z předchozích kontrol řekl, že doufá, že si do porodního plánu nenapíšu takovou blbost jako rodit jen s PA.

NAŠTĚSTÍ jsem tam měla svého anděla PA Járu, která se maximálně snažila dodržet má přání a pan primář v průběhu celé noci jen jednou koukl do dveří, aby se zeptal, jak to jde a pak na úplný závěr. K ránu mi začaly slábnout kontrakce (možná to bylo několikerým rozptýlením - na vedlejším sále hlasitá rodička a jednou nám na sál vtrhl zástup sester s novorozencem, kterého potřebovaly vyšetřit a všechny přístroje byly na sále, kde jsem rodila, ale to se bohužel nedalo udělat jinak). Jára mě informovala o stavu miminka a že vzhledem ke slábnoucím stahům bude třeba mi pomoct oxytocinem, nejdřív mi zkoušela dát vdechnout pár kapek, ale to nezabralo. Když už se pomalu začalo uvažovat o konzultaci s lékařem, objevil se primář, zhodnotil stav a informoval o potřebě oxytocinu nitrožilně.

Pak to šlo ráz na ráz. Jára mi napíchla žílu, doktor pomalu aplikoval oxytocin a čtyřkilový chlapeček byl za pár minut na světě. Díky Jáře, která radila kdy jak moc zatlačit, jsem porodila bez nástřihu a poranění (jeden kosmetický steh se nedá počítat).

Na oddělení šestinedělí byli všichni moc milí, dětské sestřičky skvělé, laktační poradkyně taktéž. Co mi vadilo, bylo jídlo - nevhodné pro kojící ženy (kořeněné tak, že se to nedalo jíst, polévky přesolené).

Závěr: ačkoli mi porod začal nešťastně, šťastně skončil. Ze samotného porodu žádné trauma nemám, takže vzpomínám hezky a porod v Neratovicích bych určitě doporučila. Díky Jáře!

Personál: PA Jára Trhoňová, MUDr. Petr Lidák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvit si dopředu PA. Je s vámi v kontaktu v těhotenství, znáte se, dodá pocit bezpečí! Vede porod, lze konzultovat i po porodu. Jára Trhoňová je úžasná!

Upozornit už při první návštěvě poradny, že chcete být informovány o všem, co se děje a o všech plánovaných či doporučených zákrocích. Hamilton byl pro mě traumatizující a přesvědčilo mě to o tom, že v dalším těhotenství budu odmítat vaginální vyšetření.

Porodní přání předkládat už v poradně od 36.tt, ne až při příjmu k porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu hroznový cukr a dostatek pití, teplé ponožky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Neratovice - tereskacz 04.02.15 napsala :

Rodila jsem VBAC po 19 měsících. Moc mi záleželo na přirozeném porodu. Bohužel jsem měla doma rok a půl starého syna a nemohla jsem jezdit do Neratovic scházet se pravidelně s PA. V kontaktu jsem byla s PA Járou Trhoňovou. Je to úžasný člověk a PA, který si ve volném čase studuje i různé metody porodu jako je tzv. hypnoporod apod., aby mohla svým klientkám opravdu nabídnout pomoc a podporu dle jejich volby. Chtěla jsem si ji zaplatit, ale bohužel jsem se ozvala pozdě a Jára měla už naplněnou kapacitu - toto neodkládejte.

Do porodnice jsem jela s poslíčky, poslali mě domu, ale já se jim tam vrátila, protože jsem to už nemohla vydržet. Měla jsem 3 dny a 3 noci veliké bolesti a už jsem byla vyřízená.

Dost mě překvapilo, že většina doktoru z různých směn byla proti VBAC s tím, že je to příliš veliké riziko. Nakonec jsem měla štěstí, že jsem rodila za směny staršího doktora, který souhlasil.

Směnu měla PA Dita Schneiderová a měla jsem štěstí! Opravdu moc milá a ochotná PA! Cítíte se s ní v bezpečí. Škoda, že musela stále lítat mezi 4 souběžně běžícími porody.

Bohužel můj porod nedopadl dobře a mám celoživotní následky.

Na porod jsem nespěchala, měla jsem za to, že rodit mohu, jak dlouho budu potřebovat a tak jsem kontrakce jen prodýchavala a nechávala vše na přírodě. Bylo to krásné. Krásný zážitek. Pak přišlo finální tlačení, ale to mě nešlo, dlouho jsem nemohla pochopit, jak mám vlastně tlačit. PA říkala, ať tlačím jako na záchodě, ale já na záchodě nikdy tlačit nemusela. Zpětně je mi moc líto, že jsem si v tu chvíli nevzpomněla vyzkoušet více pozic. Věřím, že ve stoje nebo v kleku by to za pomoci gravitace bylo jiné.

Pak přišel doktor a konstatovali, že už je to moc dlouho od zašlé branky (vůbec jsem nevěděla, o čem mluví) a že dítě musí okamžitě ven. MUDr doporučil kleště. Znělo mi to středověky, ale doktor tvrdil, že jen dvěma prsty popotáhne, jen pomůže dítěti ven. Jaksi mi zapomněl říci, že je k tomu zapotřebí veliký nástřih. Takže jsem učinila značně neinformovaný souhlas. Asi to tam také dělají častěji, protože už neměli doktorovi oblíbené kleště a musel použít jiné. A pak se to všechno podělalo.

MUDr. do mě strčil první část kleští a já jsem zjistila, že najednou necítím dítě, ale jen kleště. Začala jsem říkat doktorovi, že to takhle nechci a ať ty kleště vyndá. Jenže už asi nešlo couvnout nebo co, nevím, doktor pokračoval dál a vsunul do mě druhou část kleští. Já jsem úplně zpanikařila, mám syndrom bílého pláště a nesnesu, když se děje něco mimo mojí vůli. Začala jsem křičet, ať toho nechá, ať je hned vyndá, že takhle nechci, ale měla jsem už smůlu. Neměla jsem nikdy souhlasit. Pamatuji si ještě, jak mě bez jakéhokoliv upozornění MUDr. nastřihl a začal dítě tahat ven. Je možné, že kdybych spolupracovala, mohl pomoci, jak tvrdil, jen dvěma prsty, ale já byla v tu chvíli už hysterická.

Nikomu nepřeji porod kleštěmi a nic hnusnějšího neexistuje! Vůbec necítíte své dítě, jen ty kleště a nástřih je obrovský.

A teď to nejhorší. Nástřih samozřejmě projel až do konečníku. Po porodu jsem měla obrovské bolesti v konečníku. Brečela jsem strachy, když jsem měla jít na záchod a pak jsem brečela bolestí. Když konečně přešla nejhorší bolest, zjistila jsem že jsou horší věci než bolest. Neschopnost kontrolovat stolici, nekontrolovatelný a velice HLASITÝ únik plynů, velice bolestivý sex i při použití lubr. gelu.

Když shrnu důsledky klešťového porodu: zničený život! Těžko budu moci dále pracovat na ředitelské pozici, když prdím jak „starý fotr“ (vůbec nevím, co bych kromě „hajzlbáby“ mohla dělat) a jsem zvědava, jak dlouho mi vydrží manželství při neschopnosti intimního života. Neudržení stolice se mi momentálně jeví jako zanedbatelný problém.

Kdybych mohla vrátit čas, rodím doma, nebo věnuji více času hledání duly k porodu.

Shrnu pro mě důležitá pozitiva:
Užasné PA, zvláště pak Jára a Dita, které Vám rády pomohou v jakékoliv pozici, kterou si vyberete, bonding po porodu není problém, dítě máte na pokoji i v případě císařského řezu, vitamín K je podáván v kapkách.

Co je nedostatečné, to jsou pokoje a jejich vybavení. Pokoje jsou drahé (2lůžák byl tuším 600-700 Kč), vybavení bylo staré, uklízečky myly jen podlahu a ani jednou za 5 dní neotřeli přebalovací pult nebo jídelní stůl, fuj.

Přesto přese všechno, kdybych mohla vrátit čas, rodila bych doma nebo s dulou.

Personál: MUDr. Viktor Kačer, PA Soňa Schniederova, PA Jára Trhoňová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Objednat si PA a chodit s ní pravidelně na schůzky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já měla sebou vlastní merino deku na pevné zavinování a Bepanthen.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Neratovice - Heero 26.01.15 napsala :

Neratovice jsem si vybrala pro jejich víc než slušnou pověst a přijatelnou dostupnost od domova (cca 35-40 minut autem). Absolvovala jsem zde i přípravné kurzy vedené místními PA a dětskými sestřičkami, což mě jen utvrdilo, že mé rozhodnutí bylo správné - milý přístup, příslib dodržování porodních přání v případě fyziologického porodu, opravdu bych dál jen doporučovala.

Při první kontrole v poradně v 36. tt jsem jen narazila na nepříjemného primáře, přičítala jsem to hektické směně. Bohužel bylo 23. 12. a nikdo se ani slůvkem nezmínil, že bych třeba za měsíc v době TP mohla mít problém s tím, že nebudu u nich moci rodit. Což jsme se také 13. 1. dozvěděli, že oddělení zůstává i nadále uzavřené a že do mého TP se jistě neotevře. Není skutečně nic „příjemnějšího“, než 3 dny před TP hledat jinou porodnici (ve skutečnosti zbývalo do porodu den a půl). Na druhou stranu si nemůžu stěžovat, protože jsem nakonec rodila v Příbrami, a i když cesta byla časově dvojnásob delší, myslím, že to dopadlo, jak nejlépe mohlo.

Netvrdím, že uzavření oddělení a posouvání jeho otevření byla chyba personálu, to ani omylem, ale nelíbil se mi nekorektní přístup vedení nemocnice, které rovnou mohlo napsat, že došlo k uzavření na měsíc. Předpokládám, že nejsem jediná maminka, kterou hledání alternativy, když absolvovala všechny poradny předtím tam, docela rozhodilo v závěru těhotenství.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - tora14 22.01.15 napsala :

v Neratovicích jsem byla poprvé v 6. týdnu, 2 dny jsem krvácela, tak jsem vyrazila, aby mě někdo prohlídnul a mohla jsem být v klidu. Na pana doktora jsem čekala asi 2 hodiny, když už mě vzal a bylo po prohlídce, řekl mi, že nekrvácím ale „jen špiním“ a že se nic neděje.

Bohužel v lednu 2014 jsem na toho samého doktora narazila při porodu, PA byla hodná, radila mi jak mám dýchat atp. Porod byl rychlý díky PA, trval cca 20-30 minut (1.porod), pak při placentě mi dr. řekl ať zatlačím, tak jsem zatlačila a pupečník se mu utrhl a placenta zůstala ve mně, takže mi ji vyndaval ručně a ještě se vztekal, že sem pořádně nezatlačila a on je chudinka celý od krve. Pak přišlo šití, několikrát mu vypadla nit, injekcí mi dal snad sto, a přesto mě šití bolelo. Vypadalo to, že to dělá poprvé.

Uplynulo 6 neděl a já šla na kontrolu k mé gyn. Tam jsem se dozvěděla, že v děloze mám něco, co by tam nemělo být (plodový obal), takže mě poslala opět do Neratovic na kontrolu a případný zákrok. Jelikož to bylo 6 týdnů, už v tom byl zánět a musela jsem tam být přes noc na antibiotikách.

Bohužel nevím, jak se doktor jmenoval(byl to Slovák). Sestry na dětském byly ale hrozně milé, poradily, udělaly,…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - titus 25.12.14 napsala :

Porodnice se otevře!

V těhotenství je lepší dělat co nejméně vyšetření a je fajn, že nový primář je tomu nakloněn.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 23.12.14 napsala :

Porodnice má od 29. 12. 2014 do 11. 1. 2015 zavřeno. Dozvěděla jsem se to týden dopředu, personál prý také. Zda bude poté znovu otevřena, je otázkou. Od listopadu je prý nový pan primář, nově se nenatáčí ultrazvuk od 36tt, ale až od 38. Dnes jsem v ambulanci nebyla ani prohlédnuta…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Kate2299 15.12.14 napsala :

V porodnici Neratovice jsem rodila koncem září 2014. Byla jsem přijata na pozorování ve 40. týdnu kvůli výsledkům monitoru dítěte, který se lékařům příliš nelíbil. Miminko mívalo jednou pomalejší a pak výrazně rychlejší tep - v pravidelných intervalech. Po třetí takové kontrole se lékařka rozhodla nic neriskovat, nechat mě v nemocnici a provést zátěžový test s tím, že mi píchnou trochu oxytocinu, aby viděli, jak bude dítě zvládat kontrakce - v případě nutnosti by se přistoupilo k císařskému řezu. Jelikož celé těhotenství probíhalo absolutně bez komplikací, tato zpráva mě vyděsila, protože jsem dostala strach, co je s miminkem. Na ultrazvuku se však jevilo vše normální a byla jsem již ve 40. týdnu, tak jsem souhlasila s názorem lékařky, že se dítěti v bříšku z nějakého důvodu už nelíbí a tak mu pomůžeme ven.

Hospitalizovali mě na porodním oddělení a natáčeli monitor každé dvě hodiny. Večer za mnou přišla lékařka, která mi nabídla zavedení prostinu k připravení porodních cest, který může, ale nemusí vyvolat kontrakce. Prostin mi zavedli v 8 večer. Když se do půlnoci nic nedělo, poslala jsem manžela domů. Kolem půl 3. ráno mě však kontrakce vzbudily. Protože jsem byla na čtyřlůžkovém pokoji se dvěma maminkami po císaři, šla jsem si „pochodovat“ na chodbu, abych je nerušila. Sestřička noční služby, která se mi předtím předem představila, mi nabídla jít na porodní sálek, kde jsem měla možnost být sama a uvolnit se na míči. Každou chvíli mě chodila kontrolovat, nosila mi nahřáté pecky, termofor, kontrolovala monitor apod. Když mě lékařka z ranní směny v 7 hodin vyšetřila a sdělila, že jsem otevřená na 1 cm, rozbrečela jsem se bolestí, vzteky a beznadějí, že to dítě snad nikdy neporodím.

Po probdělé noci jsem byla dost vyšťavená a bylo mi jasné, že to nejnáročnější mám teprve před sebou. Okamžitě se mě ujala porodní asistentka, která se mě snažila uklidnit s tím, ať myslím na miminko, a opakovala, ať se uvolním a že vše zvládneme. To už za mnou přijel manžel, který byl po celou dobu kontrakcí i při samotném porodu se mnou. Převzala si mě do péče porodní asistentka Květa Nováková, která mě kontrolovala každou chvíli, posílala mě do vany, na balon, odpočinout do postele, pravidelně kontrolovala monitory a doporučovala polohy podle toho, jak mi zrovna bylo a jak viděla, že celou situaci snáším.

V 1 hodinu mi praskla voda a pak se vše začalo konečně odvíjet rychleji, začala jsem se otevírat a nakonec se syn narodil ve 4 hodiny odpoledne. Protože jsem byla přijata z důvodu špatných výsledků monitoru, spíš jsem čekala, že personál přistoupí k provedení císařského řezu. Proto mě překvapilo, že se snažili o vedení normálního porodu do posledního možného momentu. V tu chvíli jsem je za to samozřejmě proklínala, protože jsem záviděla maminkám, které to měly za 30 minut za sebou, ale když jsem po 3 dnech opět běhala po svých skoro jako by se nic nestalo, byla jsem vděčná za to, že mi věnovali tolik péče a času a neřezali mě, dokud to nebylo výslovně nutné.

Jak se ukázalo, důvodem synova rychlejšího tepu byl pupečník kolem krku. Ihned po porodu mi syna položili na břicho, ale doktorka, která byla přítomna vlastně až u samotného porodu, mi na můj vkus příliš brzy začala tahat ven placentu, díky čemuž jsem si chvilky s miminkem nemohla užít hned. Předala jsem tedy dítě novorozeneckým sestrám, kde ho omyli a ošetřili. Tam s ním mohl být alespoň manžel. Přes všechny útrapy nakonec nebylo potřeba šití, PA Květa mi přinesla peřinu, aby mi při povinných 2 hodinkách na sále, kdy mě kontrolovali, zda nenastane větší krvácení nebo nějaké komplikace, nebyla zima. Musím říct, že jsem takto citlivý přístup velice ocenila. Pak přinesli synka na první přiložení a proběhly i první fotečky. Manžel byl se mnou po celou dobu porodu, a personál to plně respektoval.

Po porodu mě PA odvezla na pokoj, kde mi pomohla se osprchovat, uložila do postele a přinesla piškoty a přesnídávku, které mi chutnaly jako ještě nikdy nic. :-) Miminko přivezli na přiložení a večer odvezli, abych se mohla vyspat. Poté syna přivezli opět ráno a byl se mnou již celou dobu pobytu. Každý den se minimálně pětkrát stavil někdo za mnou na pokoji s tím, že zaklepal, představil se (od lékařů po uklízečky), a zeptal se, zda něco nepotřebuji a jestli je vše v pořádku.

Celkem jsem rodila 13 hodin a i když jsem si rozhodně nepřipadala jako hrdinka, PA Květa mě několikrát ujistila, že jsem to zvládala výborně a po porodu se několikrát přišla zeptat, jak se mi daří.

Nevýhodou je jedině to, že pokud s sebou chcete manžela po celou dobu porodu a není zrovna volný nadstandard, prakticky nemáte kde být. :-) Není tam žádná oddělená hekárna. Já měla štěstí, že jsem rodila sama (žádná jiná rodička), a tak jsme mohli být ve vaně nebo na sálku sami. Když mě ale poslali odpočinout do postele, střetla jsem se na pokoji s návštěvami, které přišly za ostatními maminkami, což v situaci, kdy máte kontrakce po 3 minutách, opravdu není nic moc. Po porodu se naštěstí jeden nadstandard uvolnil, takže jsme pak měli dostatek soukromí a dvě noci jsme tam spali ve třech. :-)

Lékařka i sestry z novorozeneckého jsou úžasné, ukáží vám vše od koupání, přebalování, zodpoví veškeré dotazy i desetkrát a každou chvíli se ptají, zda něco nepotřebujete. Trošku ostřejší byla jen sestra Jandová, což mě ale na druhou stranu motivovalo k rychlejší samostatnosti, abychom už mohli jít domů, jinak by se mi odtamtud snad ani nechtělo. :-)

Jídlo bylo vydatné a dobré, jen si s sebou vezměte hodně sušenek a banány na průběžné a poté i noční svačinky, kojení a péče o miminko po náročném porodu hodně vyčerpává.

Porodnici v Neratovicích doporučuji všem, kteří chtějí své dítě porodit v klidu a soukromí, jak to jen situace dovoluje.

Personál: PA Květa Nováková, sestra Jandová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě navštivte předporodní kurz, kde budete mít možnost seznámit se s porodními asistentkami. Doporučuji i prohlídku porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam věcí je na webu. Na sebe dostanete vše kromě košile - i jednorázové kalhotky a vložky, které si jinam musíte přinést. Na miminko dostanete vše, kromě vlhčených ubrousků.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Neratovice - Anonymní 12.12.14 napsala :

V Neratovicích jsem rodila v lednu 2014. Musím uznat, že personál je tam velmi milý. Porodní asistentky, lékaři, sestřičky z šestinedělí. Vládne tam opravdu příjemná atmosféra.

Porod jsem měla vyvolávaný, protože už jsem měla deset dní po termínu porodu (do porodnice mě přijali už dva dny před porodem). V den porodu však probíhaly i další čtyři porody (tak to alespoň PA říkala), takže na mě PA neměla tolik času. To mi však nevadilo, jelikož byl se mnou po celou dobu manžel. Poněvadž jsem se příliš neotvírala, nabídli mi horkou koupel. Tam jsem strávila něco přes hodinu a díky tomu (zřejmě :)) jsem se rychleji otvírala. Poté jsem již byla na porodním sále s manželem i asistentkou.

Musím uznat, že asistentka byla milá a velmi profesionální. Bohužel porod neprobíhal, jak měl, odešly mi kontrakce a dcerce pomalu začal klesat tep. PA tedy zavolala lékaře a musela jsem podstoupit akutní císařský řez. Bylo až neuvěřitelné, jak rychle to proběhlo. Podle manžela byla dcera cca po deseti minutách venku a on si ji mohl pochovat. Já byla bohužel v celkové anestezii. Ale bylo super, že mu to umožnili. Mně ji přinesli na pokoj, až jsem se vzbudila a dala trochu dohromady. Ale neotáleli s tím. I když už byl večer, tak tam manžel mohl zůstat a my jsme si mohli počkat, až se uvolní jednolůžkový pokoj. Měli jsme štěstí, protože jsou jednolůžáky často obsazené.

Jak jsem psala výše, personál úžasný. Sestřičky pomáhaly rozkojit, když jsem něco potřebovala, vždy ochotně pomohly.

Jediné a to dost zásadní však je, že zřejmě při následném šití císařského řezu nechali prosakovat nějakou cévku. A bohužel, jelikož to bylo za dělohou, neviděla to ani má obvodní gynekoložka, u které jsem pak byla vytahovat stehy. Takže to po necelých dvaceti dnech skončilo obřím hematomem v břiše, peritonitidou a dalšími dvěma operacemi U Apolináře, kde mi zachraňovali život. Díky tomu jsem musela přestat kojit a o dalších zdravotních následcích se raději nebudu zmiňovat. Jak mi však vysvětlil můj nynější gynekolog, takové věci se stávají i sebelepším operatérům. Jsou to prostě jen lidi. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravte si porodní plán, respektují ho.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo (nevaří tam dobře), plenky navíc (je tam jen určitý počet) a případně vlhčené ubrousky, pokud používáte.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - staruchaL 10.12.14 napsala :

Porodnici v Neratovicích doporučuji, především pokud chcete využít možnost rodit s PA bez lékaře. Rodila jsem zde před pár dny, předem se domluvila s PA Jarkou Karbusovou, které patří můj velký dík, protože díky ní jsem zažila rychlý a přirozený porod bez zbytečných zásahů. Byla skvělá, psychicky mě moc pomohla, před i během porodu se vším poradila.

Lékařka na příjmu byla, bohužel, pravý opak - důležitá, arogantní, nepříjemná a rýpance stylu: „Nevím tedy, proč jste jela rodit do porodnice,“ když jsem odmítla protržení vaku blan, opravdu nejsou na místě! :-( Možná se jen špatně vyspala, ale i tak by bylo fajn, kdyby i lékaři hodili za hlavu svou aroganci a začali se chovat stejně profesionálně jako porodní asistentky.

Na oddělení šestinedělí jsou opravdu všichni moc milí a nápomocní, nikdo nedělá z maminek blbce, vládne tu opravdu rodinná atmosféra. Kdo si přeje přirozený porod a lidský přístup, pak porod s porodní asistentkou v Neratovicích opravdu doporučuji.

Ještě by zde mohli rozšířit služby jako nabídnout víc nadstandardních pokojů, zavést porody do vody a bylo by to dokonalé ;-)

Personál: PA Jarka Karbusová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvit si předem porodní asistentku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam vám dají předem, ale užila jsem navíc vlhčené ubrousky a vlastní kosmetiku pro miminko, svačinu a pití.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - olinka111 07.12.14 napsala :

Porodnici v Neratovicích určitě nedoporučuji. Rodila jsem v červnu 2014.

Doma mi praskla voda, čekala jsem na kontrakce. Po 5 minutách jsem jela. Přijela jsem do porodnice. Měla jsem domluvený nadstandardní pokoj. Ten ale téměř nikdy není volný, jelikož mají hodně porodu a porodnice je celkem malá. Měla jsem domluvenou asistentku, ta ale nepřišla, raději spala doma, přestože věděla, že ji potřebuji.

Přijela jsem tam v 10 večer a nikdo si mě nevšímal. Manžela poslali domů, že to bude trvat dlouho. Byla jsem na sále(jinde volno nebylo) sama a ležela a hekala. Asi jsem měla hekat víc nahlas, aby si mě někdo všiml. Jediné, co udělali, bylo, že mě natočili. Ozvičky nebyly moc dobré, přesto mě nechali samotnou celou noc. Asistentka přišla normálně na směnu ráno v 8 hodin. Ani jsem ji nemohla vynadat, jak sem byla unavená. Už jsem nemohla.

Nejhorší bylo být tam úplně sama bez jakékoli podpory. Měla jsem noční můru ještě za 2 měsíce. Nakonec mě udělali v 1 hodinu odpoledne císaře, že to musejí udělat rychle, tak nevím, ale zda se mi to hrozně neprofesionální. Kamarádka mi říkala, že mají sice na internetu hezké recenze, ale když s někým mluvíte osobně, moc si to nechválí. Něco na tom bude.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jet a být připraveni na všechno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 11.11.14 napsala :

Porodnici v Neratovicích doporučuji. Rodila jsem v říjnu 2014 a mám jen pozitivní zkušenost. Veškerý personál je profesionální a příjemný. Je zde rodinná atmosféra. Všichni se vám věnují a vše vysvětlují.

Z důvodů prvního porodu jsem využila možnost zvolit si porodní asistentku Járu Trhonovou. S Járou jsme byly v kontaktu již před porodem. Po celou dobu porodu dodržovala můj porodní plán. Vedla mě a doporučovala různé polohy, míč, vanu atp. Zároveň mě a manželovi nechávala soukromí. Byla klidná, podporovala a vysvětlovala, co bylo třeba.

Personál: PA Jarmila Trhonová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Využít možnosti prohlédnout si porodnici, vybrat si svoji PA.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je popsáno na jejich stránkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - boubelka84 31.10.14 napsala :

Porodnici Neratovice mohu jen doporučit. Všichni jsou skvělí, nesetkala jsem s žádným negativním přístupem. Rodila jsem v říjnu 2014 a sestřičky na příjmu i PA, která vedla můj porod, byly skvělé, krásně se staraly, byly milé a vstřícné.

Na novorozeneckém oddělení pracují snad nejhodnější sestřičky na světě, s veškerou péčí poradí, předvedou, pomohou s kojením i s postaráním se o mimi. Pediatr také milý a usměvavý. I ostatní zaměstnanci starající se o jídlo a úklid naprosto úžasní. V téhle porodnici snad panuje dobrá nálada neustále.

Personál: Květoslava Nováková, PA Jarča, pediatr Juraj Maxián

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídku porodnice - na základě prohlídky jsem se zde rozhodla rodit a udělala jsem dobře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo (sušenky jsou skvělá věc), pití, čistící ubrousky pro mimi (to snad jediné nedostanete).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - katarina3003 25.10.14 napsala :

V Nera jsem rodila v červenci 2014. Mohu tuto porodnici jen doporučit.

Naprosto dodržují porodní plán. Kladou důraz na vaše přání a přirozený porod. I přestože jsem nakonec rodila císařem, do poslední chvíle se PA snažily vyhovět všemu, co jsem si přála. Porod byl veden PA a lékař chodil jen na zavolání (pokud se PA něco nezdálo). Sestřičky i porodní asistentky byly bezkonkurenční! Vždy milé, usměvavé, připravené pomoci. Sestřičky na dětském i paní doktorka také bezvládné. Hodně mi jako prvorodičce pomáhaly a se vším poradily a pomohly.

Jediné, co nebylo úplně příjemné, bylo velké množství porodu v mém termínu a proto nedostatek nadstandardních pokojů. První 2 noci jsem byla na čtyřlůžáků (jediný volný pokoj při příjmů) a nebylo to vůbec příjemné. Žádné soukromí v první fázi porodní, nemožnost mít partnera u sebe. Ale hlavně bylo nepříjemné, když vás přivezli po operaci (císař) a na pokoj proudí návštěvy.

Jinak nadstandard byl fajn, klimatizace k dispozici (byla strašná parna). Polohovací postel, neomezené návštěvy, možnost manžela na pokoji bez omezení (postel - tedy rozkladači křeslo pro doprovod byla tragédie :-)). Sestřičky zapůjčují termosku na čaj atd.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz od nemocnice Nera. Pro mě jako prvorodičku byl důležitý. Návštěvu porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, pití, čisticí ubrousky pro mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Štěpánka Eiseltová 17.10.14 napsala :

V nemocnici Neratovice jsem rodila 5.10. Již předem jsem nemocnici navštívila (doporučuji) a domluvila jsem se na konzultacích a vedení porodu s nejúžasnější PA Járou Trhoňovou - vše zařídí předem za vás, pomůže sestavit porodní plán atd.

Porod samotný trval cca 8 hodin od příjmu do porodnice - praskla mi voda, takže se muselo jet. Ihned po odtoku vody jsem kontaktovala Járu a ta se mnou vše konzultovala. Po přijmu jsem strávila většinu času v koupelně - nemocnice byla plná. Trošku nevýhodou je, že nemají „hekárnu“, ale vzhledem k tomu, že jsem po celou dobu byla v koupelně (ve vaně atd.), tak mi úplně vše vyhovovalo. Po celou dobu se o mě starala pouze Jára, vše se mnou konzultovala, držela se mého porodního plánu. Vedla celý porod, ke konci pouze asistovala doktorka. Musela jsem dostat oxytocin, protože mi v úplném závěru slábly kontrakce, ale jinak vše bylo tak, jak mělo být.

Jára mi obrovsky pomohla i po porodu, měla jsem problém s kojením, vše mi pomohla řešit. Sestřičky na dětském jsou jedna úžasnější než druhá, všechny poradí, pomohou, velice ochotně. Obzvlášť chválím laktační poradkyni Zdenku - nejhodnější člověk z celého personálu, všichni super!

Druhý den jsem byla na nadstandardu. Je dobré, že máte klid oproti normálnímu pokoji, kdy po chodbě od 6 od rána běhají všichni - vizita, uklízečky, snídaně a ještě k tomu slyšíte z porodního sálu všechny rodičky. Nadstandard je v druhé části a o mnoho tišší.

Nejhorší zkušenost byla s jídlem. Dávat studenou snídani i večeři, hlavně jídlo, které je pro kojící matky absolutně nevhodné, to byl děs. Napíši stížnost na vedení nemocnice, abych pomohla tohle zvrátit. I samotný personál si toho je vědom a neudělají s tím nic.

Za mě vřele doporučuji tuto porodnici, vše až na stravu bylo tak, jak má. A z porodu rozhodně nemám žádné trauma, ale krásný zážitek. :-)

Personál: PA Trhoňová, laktační poradkyně Zdenka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji prohlídku předem a mít vlastní PA.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si s sebou nějaké jídlo, hodně pití.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - kata13 15.10.14 napsala :

Není tam hekárna, musíte být na pokoji s ostatními a nemáte soukromí, proto doporučují přijet na poslední chvíli. Nebyla jsem spokojená s paní doktorkou Dvorskou, ignorovala mé potřeby a nenechala mě v klidu rodit, stresovala mě, byla hysterická a svolala celou porodnici, že se mi narodí udušené dítě. Nebylo tomu tak, mimi mělo nejvyšší apgar skóre. Nenechala dotepat pupečník, i když jsem ji o to žádala. Nechtěla mi dát čas na porod placenty a vyhrožovala, že když jí neporodím do 10 minut, tak tomu bude muset pomoc. PA jsou všechny fajn.

Rádi poradí s kojením. Nadstandardní pokoje jsou dobré, ale málo místa (kromě dvoulůžáku). Strava hrozná. Pediatr Košík výborný.

Celkově docela dobré - lidi si nevyberete, je to o štěstí. Já už tam ale podruhé určitě rodit nebudu.

Personál: MUDr. Dvorská, MUDr. Košík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 14.10.14 napsala :

Tuto porodnici velmi doporučuji. Byl to můj druhý porod, který jsem chtěla zvládnou bez epidurálu, přirozeně.

Ke konci těhotenství jsem byla v péči úžasné PA Pavly Ptáčkové. Porod proběhl naprosto hladce, za 40 minut byl maličký na světě. Bez nástřihu a komplikací. Musím také doporučit trénink s EPI-NO. Na porodním sále byla pouze Pavla a já. Vše jsme spolu zvládli na výbornou. :-) Ihned mi malého přiložili. Pupeční šňůra se nechávala dotepat. 2 hodiny nás nechali s partnerem na sále jen s miminkem, kdy jsme se navzájem okukovali. Musím dodat, že miminko vůbec neplakalo, bylo v naprosté pohodě. Po dvou hodinkách mne odvedli i s mimčem na pokoj, kde jsem měla naprosté soukromí. No a na druhý den si pro nás tatínek přijel a jeli jsme domů. :-) Jednoduše naprostá pohoda a díky tomu i překrásné šestinedělí plné eufórie. :-D

Personál: PA Pavla Ptáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravte se na porod! Musíte být psychicky i fyzicky připravená, nikdo jiný to za Vás neudělá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán a dobrou náladu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 07.08.14 napsala :

V porodnici jsem rodila 16.7.2014. Měla jsem jsem spontánní porod koncem pánevním. U porodu jsem měla MUDr. Vanka a PA Trhoňovou. Byla jsem velmi spokojená, protože jsem měla naprostou volnost. Pan doktor se mnou a mým přítelem všechno diskutoval. Můj porod proběhl bez výrazných komplikací, bez nástřihu, v poloze, která mi vyhovovala. V porodnici respektovali mé porodní přání. Miminko se mi narodilo po 8,5 hodinách. Bohužel jsme museli nasadit oxytocin a pupečník byl ihned přestřižený, ale to hlavně díky tomu, že mi slábly kontrakce potřebné ke KP porodu a já už byla dost vysílená. S panem doktorem jsme brali možnost CS jako poslední variantu. Apgar 7-10-10. Na KP velmi dobré.

Sestřičky na novorozeneckém velmi ochotné. Vzhledem k tomu, že jsem měla první porod, hodně mi pomohly s péčí o miminko. Velmi oceňuji pomoc sestřičky Haničky (příjmení si nepamatuji). Ubytována jsem byla od druhého dne na nadstandardu. Návštěvní hodiny na nadstandardu neomezené, jinak 14 - 20 hodin. Po 20. hodině možnost být na chodbě. Strava v rámci možností (nečekejte zdravou výživu).

Co bych vytkla: i když máte nadstandard, stále vám někdo chodí na pokoj (vizita, úklid, jídlo apod.), takže nemáte moc soukromí. Je to ale daleko lepší než na pokoji s ostatními maminkami. V porodnici není místnost na první fázi porodní. Maminky jsou většinou na pokoji. Já měla štěstí na prázdný pokoj, většinu času jsem strávila ve sprše. V porodnici je místnost s vanou.

Personál: MUDr. Jarošová, MUDr. Vanko, MUDr. Martan, MUDr. Sabol, PA Trhoňová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlédnout si dopředu porodnici, pokud má maminka zájem, může se dohodnout s tamní PA na přítomnosti u porodu, stejné je to i s možností výběru konkrétního doktora (v našem případě nutnost, protože KP se ve většině případech rodí v Neratovicích planovaným CS).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dopředu vyplnit papíry, abyste je už nemuseli vyplňovat při příjmu, balenou vodu, něco k jídlu (v porodnici je bufet), hroznový cukr. Oblečení: kojící podprsenka a vložky do ní, kojící košile, župan, omyvatelné pantofle, ručníky, oblečení k porodu (seznam věcí naleznete na jejich webu).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - verculka82 13.07.14 napsala :

Já porodnici jenom doporučuji. Dle mě je porovnatelná s úrovni v Podolí nebo i lepší.

Sestřičky i lékaři se stále usmívají, i když toho mají hodně. Já rodila 6.7. 2014, kdy měli rekord a měli 9 porodu na den. V době, kdy sem rodila já, nás rodilo asi 5 najednou a všechno dokonale zvládli, podporovali, usmívali se, i když měli terno.

Poporodní péče je vynikající, jídlo také dobrý. Když si řekněte, tak vám udělají celou konvici čaje a donesou na pokoj. Snaží se Vám vyjít vstříc ve všem. A také chválím dlouhou návštěvní dobu - 14.00 až 20.00.

Jestli si ještě rozmyslím a budu chtít třetí dítě, tak jedině v Neratovicich.

Personál: MUDr. Jarošová, Mgr. Pavlína Prusenovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji si porodnici prohlédnout, má své kouzlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V porodnici mají úplně všechno - jak vložky, tak plenky pro miminko. A určitě víc jak dvě kojící noční košile.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - sobik21 03.07.14 napsala :

Porodnici v Neratovicích rozhodně doporučuji. Rodila jsem tam letos v květnu a mám jen pozitivní zkušenost. Sestřičky i doktoři jsou skvělí, se vším poradí i pomohou. Líbilo se mi i to, že je to malá porodnice, kde se nerodí jako na běžícím pásu, to mě dost děsilo. Je to spíš taková malá „rodinná“ porodnice. Akorát na nadstandard jsem si 2 dny musela počkat, zrovna bylo docela plno. Jinak nemohu nic vytknout.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 24.06.14 napsala :

Porodnici Neratovice mohu jen doporučit. Rodila jsem zde v lednu 2014 a porodnice splnila má očekávání - rodinné prostředí, příjemný a lidský přístup a respektování porodního plánu. Personál je až na pár výjimek profesionální a příjemný. Pokud hledáte pro svůj porod rodinné prostředí a chtěli byste rodit co nejvíce přirozeně, je porodnice v Neratovicích tou pravou volbou.

Rodila jsem pouze s PA (již v Neratovicích bohužel nepracuje) zcela přirozeně (na žíněnce) bez zásahů medikamentů. Péče po porodu byla také výborná, dětské doktorky i sestřičky byly ochotné, vše vysvětlily, pomohly. Naprosto perfektní je paní Zdeňka, která ochotně pomáhá nejen s kojením, ale má svoji práci opravdu ráda.

Jediné negativum v této porodnici vidím ve scházející extra místnosti pro první fázi porodu. Pokud si žena neobjedná nadstandard, kde může tuto fázi strávit o samotě, je buď v pokoji s ostatními rodičkami - v lepším případě v koupelně s vanou - ale také se může v případě plné kapacity stát, že čeká na chodbě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 07.05.14 napsala :

V neratovické porodnici jsem rodila vloni v létě a musím vše pouze chválit. Úžasný přístup veškerého personálu. Byli vždy k dispozici, ale nic nevnucovali. Od začátku jsem měla veškeré informace, mohla jsem se ptát bez pocitu, že obtěžuji.

Chodila jsem tam i na monitory. Doporučuji se objednávat na recepci, jinak si to musíte v čekárně poradny vysedět (já takhle vždy předběhla klidně i 10 maminek).

Příjem proběhl rychle (vzhledem k nálezu) a šli jsme hned rodit. PA i doktor byli pohodoví, vždy vše vysvětlili. Porod byl rychlý, bez zbytečného nástřihu. Okamžitý bonding. Během porodu mi nabízeli různé polohy - já nakonec stejně volila porodní křeslo (např. žíněnka, míč byly pro mě nepříjemné).

Sestřičky ochotně radily a pomáhaly s kojením. Pokud si maminka potřebovala odpočinout (těžký porod, císařský řez), nebyl problém nechat miminko třeba na noc u sestřiček. Jídlo bylo překvapivě chutné, žádná mdlá „nemocniční“ strava. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Udělat si čas a zajet si porodnici prohlédnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše bylo k dispozici (vložky, plenky, oblečení pro mimino, líh na pupík, kosmetika na koupání). Hodně mi při porodu pomohly bonbony s hroznovým cukrem a voda.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Arome Karolina 04.05.14 napsala :

Porodnici v Neratovicích mohu 100% doporučit! Rodila jsem tam minulý rok a mohu říct, že jsem byla velmi spokojená - skvělý přístup sester i doktorů. Zkušenosti mám z předešlých mých dvou porodů na Bulovce a v Motole a kdybych měla opět zvolit porodnici volím Neratovice!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - vrabcacek 03.05.14 napsala :

Přestože bydlím v Praze, zvolila jsem k překvapení mnoha lidí porodnici v Neratovicích a rozhodně nelituji. Tolik milých, ochotných a příjemných lidí na jednom místě jsem již dlouho nepotkala. Přestože porod byl pro mě poměrně těžký a ostatní pacientky se tu noc asi moc nevyspaly, všichni byli velmi chápaví a nikdo se nad tím rozhodně nepozastavoval či nepohoršoval. Samozřejmostí je nabídka vany/sprchy, míče, uvolňovacích poloh apod.

Jedinou nepříjemností bylo občasné dlouhé čekání v poradně, ale nemyslím si, že by to jinde bylo výrazně lepší. Čas objednání každopádně berte jen jako orientační a vyhraďte si výrazně více času. I zde ale platí, že sestřičky a lékaři jsou velmi milí a chápou, že čekání je nepříjemné. Často je zde kritizován MUDr. Muška, ale já chodila do poradny schválně k němu. Napoprvé byl sice příkřejší, ale pokud mu dáte informace, které očekává, je milý a je s ním i legrace.

Personál: PA Trhoňová, MUDr. Dvořáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostanete omezený počet plen. Nám stačil, ale při delším pobytu počítejte, že můžete potřebovat vlastní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 30.04.14 napsala :

V Neratovicích jsem byla přijata na vyvolávaný porod, který se poměrně protáhl a nakonec skončil sekcí. I přestože průběh porodu se zcela vymykal mým představám (jak to asi už bývá), z porodnice jsem nadšená.

Oceňuji především přístup personálu, osobní prostředí malé nemocnice a možnost přítomnosti partnera po celou dobu pobytu v nemocnici (v případě nadstandardního pokoje). Mohu také potvrdit maximální podporu kojení, rooming-in apod. Příjemné je i to, že se zde neaplikuje striktní nemocniční režim, ale vychází se vstříc potřebám mámy a dítěte.

Porodem mě provázela především PA Jára Trhoňová, kterou zde ani nemůžu dostatečně vychválit. Především díky ní hodnotím porod i celý pobyt v nemocnici zcela pozitivně. Věnovala mi maximum péče, podpory, pochopení, informací, klidu. Celým porodem mě vysloveně provedla. Rodit s Járou je za odměnu. :-)

Dobrý pocit jsem měla i z ostatních porodních asistentek, které jsem zde mohla potkat. Obzvlášť ochotná a příjemná byla např. PA Pavlína Ptáčková, která nadstandardně zodpovídala mé dotazy už před porodem. Další jména si už bohužel nepamatuji.

Totéž platí i o lékařích, se kterými jsem se zde setkala (a že jich bylo hodně). Výjimkou je jen MUDr. Csicsaiová, kterou bych nerada potkala znovu - to je ale spíše dáno mými obavami ze sekce a jejím nadšením pro ně.

Z dětských sestřiček jsme jako zcela nezkušení rodiče obzvlášť ocenili trpělivou péči paní Zdeňky Hronové.

Závěr: Porod v Neratovicích může připomínat rodinnou dovolenou. Rozhodně proto volbu této porodnice doporučuji, sama bych se sem ráda vrátila. Ale s Járou Trhoňovou bych se nebála rodit i kdekoliv jinde :)

Personál: PA Jára Trhoňová, MUDr. Csicsaiová, PA Pavlína Ptáčková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam z porodnice je úplný. Navíc doporučuji snad jen hroznový cukr jako dobrý zdroj energie k porodu. A pokud to někoho stejně jako mě nenapadne automaticky - noční košile, které jsou pohodlné při kojení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - mandlicek 05.04.14 napsala :

Zvolila jsem porodnici v Neratovicích vzhledem k velmi příznivému hodnocení, ale hlavně pro rodinnou a přátelskou atmosféru. Jednalo se o mé první těhotenství, takže jsem si chtěla i porod užít po svém, což Neratovice umožňují a pokud to není třeba, do porodu nezasahují. :)

Do Neratovic jsem střídavě začala docházet do VIP poradny od nějakého 30. tt, kdy jsem navštěvovala paní doktorku Žáčkovou, která mne vždy pečlivě vyšetřila a celá její péče byla skvělá, stejně tak i sestřičky v poradně.

22.3.2014 jsme s partnerem dorazili do porodnice, poté co mi postupně začala odtékat plodová voda. Přijímala mne má PA Pavlínka a pan doktor Vanko. Vzhledem k začínajícímu porodu jsem využila relaxační koupel. K porodu jsem si jako doprovod zvolila PA Pavlínku Ptáčkovou, která je naprosto úžasná a musím říct, že se o mne báječně starala už v období před porodem. Pavlínka se o mne i partnera skvěle starala, podporovala nás a pomáhala, jak jen to šlo. :) Následoval přesun na porodní sál, kde jsem se viděla i s paní doktorkou Jarošovou, která je velice příjemná, sympatická, byla jsem moc ráda, že spolu s Pavlínkou jsem měla i ji u porodu. :)

Na Neratovicích je vážně super to, že když je porod bez komplikací, tak vám dopřejí dostatek času a prostoru pro přirozený porod bez zbytečných zásahů. Partner byl celou dobu se mnou a tento intimní zážitek jsme prožívali spolu po svém za přítomnosti PA a občasné kontroly MUDr. Jarošové. Až na posledních cca 10 minut přišli i doktoři a PA z novorozeneckého. Vzhledem ke stylu vedení porodu v Neratovicích jsem ani nesepisovala porodní plán, protože okamžité přikládání k prsu, dotepání pupečníku, atd. je v nemocnici samozřejmostí.

Po narození Elišky došlo k rychlému ošetření (vážení, měření, sledování životních funkcí) na sále a v novorozeneckém boxu, vše za přítomnosti tatínka, který si mohl dcerku fotit a užívat si první chvilky. :) Pak jsme měli čas na sále jen na sebe.

Ubytovaná jsem byla na nadstandardním pokoji, který byl maximálně pohodlně zařízený a mohla jsem nerušeně užívat první dny s malou. Celý můj pobyt v porodnici byl velmi příjemný, všichni se o nás skvěle starali, nikdo nebyl nepříjemný, arogantní nebo jinak nevrlý. Personál byl vždy usměvavý, v klidu zodpověděli všechny mé otázky, podpořili ve chvílích, kdy mi nebylo úplně do zpěvu a dělali maximum pro to, aby dopřáli mamce i miminku maximální pohodlí.

Na porod a celou poporodní dobu vzpomínám s láskou a radostí. Už teď jsem si jistá, že svůj další porod budu zase plánovat v Neratovicích.

Personál: PA Pavlína Ptáčková, MUDr. Lucie Jarošová, Květa Nováková, MUDr. Peter Košík, MUDr. Juraj Maxián

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se ničeho nebojte, bude o vás dobře postaráno. Pokud to partner zvládne, ať určitě jde jako doprovod, je to skvělý zážitek pro oba. :) A ptejte se na vše, co vás zajímá i na případné pochybnosti. Personál je skvělý a vše vám rádi vysvětlí, ukáží a zodpoví.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čokoládu, vodu, síťované kalhotky a hlavně pohodu. ;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - hangys 30.03.14 napsala :

Dostala jsem se sem náhodou, protože v Praze bylo všude plno. Pokud budu rodit znovu, pojedu sem rovnou.

Úžasný přístup personálu - když jsem něco potřebovala, byli k dispozici, ale nevnucovali nic. Od začátku jsem měla veškeré informace, mohla jsem se ptát bez pocitu, že obtěžuji. Polovinu první doby porodní jsem strávila ve vaně, také super. Nechali vše probíhat fyziologicky; nakonec bohužel císař, protože mladý byl přiškrcený šňůrou, ale do té doby žádné léky, jen homeopatika.

Byla jsem na nadstandardu, manžel tam se mnou mohl spát bez poplatku. Sestřičky na dětském i na dospělém super, ochotné, vstřícné, ve všem nápomocné.

Prostě - za mne i manžela nadšení. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - markli 10.03.14 napsala :

V Neratovicích jsem rodila 2× - 3/2012 a 2/2014 (akutní sekcí). Personál super. Plno sestřiček jsem si pamatovala z mého prvního porodu v roce 2012. Přijímala mě PA Jára (v obou případech), která je opravdu velkou oporou i pro mírně hysterické rodičky, jakou jsem po příjezdu byla. :-) Sekci prováděla v obou případech pan doktor Muška. Četla jsem o něm mnohé, ale já byla velmi spokojena.

Sestřičky na porodnickém i novorozeneckém oddělení byly moc ochotné. Neustále se zajímaly o můj stav i o stav miminka. I ostatní personál byl moc milý. Porodnici v Neratovicích budu vždy doporučovat. Byla jsem tam velmi spokojena. A tímto děkuji všem, co se o mě starali.

Personál: PA Jára, MUDr. Muška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na vše zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, noční košile, sladkosti. :-D

Nahlásit
neutrální
Porodnice Neratovice - Mar ket 01.03.14 napsala :

Rozhodla jsem se přivést na svět své první dítě v porodnici v Neratovicích po přečtení několika recenzí a zkušenostech mých několika známých.

Termín porodu jsem měla 29. ledna 2014. Malému se však nechtělo na svět, takže jsem nastoupila na vyvolání porodu v termínu 41+3. Jelikož jsem nebyla otevřená a porodní cesty nebyly připravené, podstoupila jsem preindukci. Jedna tableta ráno, večer druhá, celý den monitory a kontroly. První den nic.

Druhý den mi ráno lékař sdělil, že se na mě koukne během dopoledne, což se nestalo. Když jsem si o půl jedné celá nasupěná došla na sesternu a odchytla pana doktora, tak mě konečně prohlédl a pravil, že vše je připraveno, ale že u mě nemůže začít s indukcí, protože jedna paní právě odrodila a dvě právě rodí, takže když bych začala do toho ještě rodit já, tak by se to nezvládlo kapacitně atd. Spíš si myslím, že prostě byla neděle, už i odpoledne a komu by se chtělo rodit v neděli večer že. Naštvaně jsem přijala aspoň Hamiltona, který mi podle mne moc nepřidal.

Večer, když jsem byla na monitoru, na kterém byly krásně vidět i kontrakce, tak mi pan doktor řekl, že to možná v noci přijde samo a nebo že zítra bude můj velký den, takže jsem byla naštvaná, že další den za mnou a pořád nic. V noci chodily sestry kontrolovat srdíčko malému. Sestra přišla asi ve třičtvrtě na tři v noci a nemohla nalézt srdéčko. Vzala mne tedy na monitor, po pár zaboucháních přiběhla i druhá sestra, no a pak už to jelo, za patnáct minut byl malý venku akutním císařem.

Tuto zkušenost nepřeji ani největšímu nepříteli. Císař z důvodu hrozící hypoxie, nikdo nechápe proč, prý bylo vše v pořádku v břiše, když mě otevřeli. Na jednu stranu jsem byla ráda, že je malý venku a v pořádku, na druhou stranu si říkám, že kdybych dostala na noc tabletku, mohl se porod rozjet spontánně, což jsem chtěla. Teď už to je jedno.

Jediné, co vím, že až budu čekat další dítě, tak si nejsem jistá, jestli si zvolí Neratovice. Samozřejmě je vše o lidech. Některé sestry byly úžasné, některé zas tolik ne. Zaráželo mne, že v porodnici je tolik doktorů, přišlo mi, že každý den mne kontroluje jiný lékař.

Personál: MUDr. Květa Nováková, MUDr. Stanislav Martan, MUDr. Muška

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky, neperlivou vodu, prsní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - joana.h 17.02.14 napsala :

V Neratovické porodnici jsem rodila 1.2.2014 a byla jsem maximálně spokojená. Původně jsem měla rodit Na Bulovce, ale na poslední chvíli jsem si to rozmyslela, protože jsem chtěla přirozený porod, pokud možno bez nějakých vnějších zásahů, pokud to nebude úplně nutné, a jsem za to rozhodnutí ráda.

Při poradnách jsem nikdy nečekala déle než 20 minut a už při samotné poradně lékaři zbytečně nevyšetřovali a nezdržovali a vždy se chovali naprosto profesionálně, mile a ochotně zodpovídali mé, někdy možná hloupé otázky.

Když se malý rozhodl, že je nejvyšší čas vykouknout na svět, byla to celkem rychlovka. V klidu jsem sledovala televizi a najednou v 16.45 ve mně něco prasklo a začala postupně odtékat plodová voda. Zavolala jsem tchyni, která je porodní asistentka a ta mě okamžitě nahnala do postele zahřát bříško a čekat na bolesti, které se po půl hodině nepravidelně a slabě dostavily. Tak jsem čekala, až se zpravidelní. V 19.00 mě manžel naložil do auta a jeli jsme. Musím říct, že to byla nejdelší a nejhorší cesta do Neratovic, protože bolesti už začínaly být hodně nepříjemné.

V 19.30 jsem stála před porodní asistentkou Luckou, která mě připojila na monitor a kontrakce byly jako z učebnice. V 19.50 už mě nutily začít tlačit, tak jsem se převlékla do svého vlastního trika a už jsme pospíchali na porodní sál. Manžel ještě Lucce říkal, že chceme přirozený porod. Jak jsem na zemi uviděla žíněnku, okamžitě jsem na ni klekla a bylo rozhodnuto, kde se malý narodí. :-) Občas na sál nakoukl pan doktor s dotazem, zda je všechno v pořádku, ale Lucka byla naprosto dokonalá a s její pomocí jsem ve 21.10 porodila syna i bez nástřihu.

Po porodu nás nechali všechny tři chvíli spolu o samotě a po půl hodině přišel pediatr, který před manželem prďolu změřil a zvážil a zase mi ho vrátili. Pak všichni odešli a dvě hodiny jsme se mohli my tři seznamovat, bylo to naprosto dokonalé.

Všichni v porodnici, od porodních asistentek, lékařů, dětských sestřiček až po uklízečky byli maximálně příjemní a ochotní. Příští miminko určitě pojedu porodit opět do Neratovic.

Personál: PA Lucie Pořízková, MUDr. Richard Vanko, MUDr. Juraj Maxián

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se.:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, kojící košile a podprsenky, poporodní kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 24.01.14 napsala :

Porodnici jsme s manželem vybírali pečlivě. Cítila jsem, že porod bude velkým životním zážitkem a přála jsem si, aby se náš syn narodil do přátelského, klidného prostředí, aby měl tolik času, kolik bude potřebovat a aby to byl moment, na který budeme rádi vzpomínat a s láskou si ho připomínat.

Ženy v mém rodě zažily porody v ošklivém prostředí nemocnice, bez možnosti volby polohy, přítomnosti manžela a prvního pohlazení miminka na svém těle. Své miminko ukazovaly se svolením lékaře rodinám z okna a nemocnici opouštěly se Sunarem v tašce a informací, že mají málo mléka. Nechtěla jsem, aby byl porod našeho syna traumatizujícím zážitkem. Věřila jsem, že to jde i jinak, než mi mnohé ženy vyprávěly.

Hledali jsme porodnici v dosahu našeho bydliště, která by nabízela rodinné prostředí s příjemným personálem a spontánní přirozený porod za přítomnosti manžela a porodní asistentky bez zásahů lékařů. Také aby umožňovala soukromí, různé pomůcky k relaxaci a aby k mým přáním a potřebám bylo přistupováno se vstřícností a respektem.

Rodila jsem v Neratovice porodnici v červnu 2013 s porodní asistentkou Jarmilou Trhoňovou. Po příchodu do porodnice jsem byla krátce, rychle a bezbolestně vyšetřena lékařem, který mě informoval, že jsem otevřená na 6 cm. Ihned poté jsem šla do vany. Horká koupel, světla svíček, příjemná vůně a přítomnost mého muže byla moc příjemná. Můj muž o mě krásně pečoval. Dával mi napít, držel mě za ruku a nic neříkal, jen tam byl. Občas se přišla podívat i PA Jára. Zkontrolovala ozvy a zase se jako myška vytratila. Ve vaně jsem strávila tři hodiny. Nikdo mě nenutil vylézt, nikdo nekomentoval to, že jsem tam byla tak dlouho a nezaslechla jsem ani slovo o tom, jestli jsem byla hlučná nebo ne.

Po třech hodinách strávených ve vaně jsme se přesunuli na malý sál. Na zemi byla připravena žíněnka s prostěradlem. PA Jára mi pokládala horká třešňová jádra na záda, aby ulevila bolestem v kříži. Vyzkoušela jsem několik poloh a nakonec jsem zvolila porodní stoličku. Manžel mě podpíral a PA Jára jen přihlížela a kontrolovala. Jára byla úžasná. Byla velmi jemná, vnímavá k mým potřebám a svým úsměvem mi dodávala sílu a utvrzovala v tom, že je vše v pořádku.

Maličký si dával na čas. S PA Járou jsme byli domluvené, že pokud bude vše probíhat dobře, nebude na nás tlačit, nebude nabízet epidural (pokud si o něj vyloženě neřeknu), nástřih apod. Plodová voda mi praskla až pár minut před porodem. Když se maličký narodil, Jára mi ho položila na břicho. Když dotepal pupečník, nabídla manželovi, aby ho přestřihl. Poté mě položili na postel a čekali jsme, než vyjde placenta. Mezitím lékař prohlédl miminko. Pultík, na kterém ho prohlížel, byl ve stejné místnosti, kousek ode mě. Manžel šel s lékařem a celou dobu byl se synem. Poté maličkého zabalili a dali mi ho do náručí.

Následující noc a den jsme strávili všichni tři na pokoji a užívali si klidu a soukromí. Porodnici jsem opouštěla na vlastní žádost 36 hodin po porodu. Nebyl v tom vcelku žádný problém. Potřebovala jsem potvrzení od pediatra, že si miminko přebírá.

Neratovickou porodnici mohu jen vřele doporučit. A kdyby se mi někdy poštěstilo rodit doma, tak jedině zase s Járou. Tímto děkuji i veškerému personálu za ochotu a vstřícnost.

Personál: PA Jarmila Trhoňová, Pavla Ptáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlédněte si porodnici předem. Domluvte se s porodní asistentkou na detailech porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud budete odcházet dříve, je nutné potvrzení od pediatra, že si miminko přebírá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 23.01.14 napsala :

Tuto porodnici doporučuji!

Přístup personálu na jedničku - od „monitorů“ v týdnech před porodem přes příjem a samotný porod až po odchod domů. Je znát, že sestřičky a porodní asistentky mají dobrou partu. To se odráží i v péči o maminky a miminka.
Taky je znát, že všichni mají svou práci rádi. Ať člověk volal sestřičku/asistentku v poledne nebo o půlnoci, vždy přišla s úsměvem a s ochotou naslouchat a řešit „problém“.

Kvůli císaři a malé porodní váze dcerky jsme zůstaly v porodnici o den déle. Vůbec mi to ale nevadilo, bylo o nás dobře postaráno. Jen upozorňuji, že to tam není žádný přepych, ale všude je čisto a v rámci možností útulno (přeci jen je to nemocnice).

Suma sumárum - pokud dojde na další dítě, Neratovice jsou jasná volba!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ptát na to, co Vám není jasné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si věci podle návodu, který dostanete na „monitorech“.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Aven2 12.01.14 napsala :

Rodila jsem zde své první miminko a mohu všem tuto porodnici vřele doporučit.
Porodu jsem se bála natolik, že jsem naprosto odmítala navštěvovat nějaké předporodní kurzy a poslouchat jakékoliv zkušenosti kamarádek (aby mě zbytečně neděsily svými zážitky), a aby mě nestresovalo, co mě čeká.

Malá si řekla na svět o 3 týdny dříve, než byl termín porodu. Takže když mi ráno v 7:30 praskla voda, odmítla jsem si připustit, že rodím. Do porodnice (pod nátlakem manžela) jsem zavolala v 22:30, kdy jsem začínala mít mírně bolestivé kontrakce, které byly pravidelné po 5 minutách. Telefon zvedla velice příjemná sestřička, která mi sdělila, že jsem měla jet do porodnice už ráno hned, když mi voda praskla (kvůli podání antibiotik). Místo toho, aby mi vynadala, tak mi vše v klidu vysvětlila a na základě našeho hovoru jsem se doma v klidu sbalila a frčeli jsme s manželem do porodnice.

Přijali mě ve 23 hodin s tím, že manžel byl po celou dobu se mnou. I když jsme neměli zaplacený nadstandard, nabídli manželovi, že se mnou může na pokoji zůstat, jak dlouho bude chtít, a může tam přespat. Po celou dobu se o mě pečlivě starala sestřička, která na mě byla moc hodná (nosila mi nahřáté polštářky s peckami k utišení bolesti a cokoliv, co jsem potřebovala).

Ráno v 5 hodin už byly bolesti nesnesitelné a kontrakce pravidelné ve velice krátkých intervalech, takže jsme šli na monitor s tím, že po něm jsem měla slíbenou relaxační vanu s aroma olejíčky (pro první dobu porodní). Bohužel monitor dobře nedopadl, takže jsme monitorovali 3×, celkem 1,5 hodiny. Porod začal být nestandardní, takže se mi omluvili, že vanu mít nemůžu (kdyby nastaly komplikace).

Poslali mě zpátky na pokoj, protože kontrakce téměř ustaly, bolesti ovšem ne. Personál se o mě pořád pečlivě staral a hlídal mě, zda je vše v pořádku. V 7 hodin ráno mi dali snídani a v 7:30 jsme se domluvili na umělém vyvolání porodu. Rodit jsme šli s manželem do půl hodiny.

Celý průběh porodu vedla porodní asistentka Lucie Pařízková (hrozně moc milá a usměvavá), aniž bych měla napsaný jakýkoliv harmonogram porodu nebo svá přání. Lucka se mnou vyzkoušela celou metodiku střídání poloh na lůžku, na podložce, na balónu, masírovala mě aroma olejíčky (které prudce zvyšovaly kontrakce a pomáhaly mi v tlačení). Lékaři se průběžně chodili ptát, zda je vše v pořádku, aniž by do porodu jakkoliv zasahovali. Na úplný závěr Lucka zavolala toho nejhodnějšího a nejšikovnějšího lékaře, který zrovna sloužil (díky tomu mě uchránila zbytečnému nastřižení hráze).

Malá přišla na svět ve 12:45, šití sice bylo velmi bolestivé, ale malou mi hned přiložili na prsou, abych to co nejméně vnímala. Manžel se mnou zůstal 2 hodiny po porodu na sále a šel se mnou na pokoj. Lucka mi zařídila oběd, který mi díky ní schovali a z kterého se najedl i můj manžel (z jedné porce a byl výborný).

Až na jednu starou a zlou dětskou sestru a jednu zlou a nepříjemnou doktorku musím celý personál jen vynachválit za lidský přístup a skvělou práci.

Druhé miminko půjdu znovu rodit do Neratovic

Personál: PA Lucie Pořízková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na cokoliv se zeptat, nebát se si o cokoliv požádat a pokud máte pocit, že něco není v pořádku, hned se ozvat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, líh + gázičkové tamponky na čištění pupíku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Bela1982 11.01.14 napsala :

Rodila jsem zde již podruhé. Tuto porodnici bych určitě doporučila, a to především pro milý a profesionální přístup doktorů a porodních asistentech. Pokud Vám to finanční možnosti umožní, určitě si vezměte nadstandard. To soukromí a klid za to stojí. Vzhledem k tomu, že jsem trochu zmlsaná, tak pro mě jídlo opravdu nic moc, ale v přízemí nemocnice je docela dobrý bufet, kde mají moc dobrý štrúdl. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - HankaJezkova 09.01.14 napsala :

V Neratovicích jsem rodila oba svoje syny, u obou porodu jsem sebou měla svého manžela.

První porod byl pohodový, personál vstřícný, ochotný, respektoval většinu porodního plánu. Jména personálu už bohužel nevím. Jenom jednu výtku bych měla - neměla jsem miminko celou úplně dobu u sebe, jen chvíli po porodu, bylo asi hodinu v jiné místnosti s mým manželem. Mimi se tvářilo sice spokojeně, ale mě to dost štvalo. Když mě pustili z porodního sálu, miminko už jsem si mohla vzít na pokoj sebou.

U druhého porodu to bylo trošku náročnější vzhledem k průběhu porodu. Ale Jara Trhonová (porodní asistentka) byla úžasná, skvělá, chápavá, tolerantní a ochotná plnit moje přání. Stejně tak p. doktorka (bohužel jméno jsem už zapomněla) byla v plnění porodního plánu opravdu důsledná. Přestože průběh nebyl úplně hladký, pocit z celého porodu i přístupu personál zůstal výborný.

Moc a moc všem v neratovické porodnici děkuji, největší dík patří Jaře, která se o mne tak krásné postarala.

Personál: PA Jara Trhonová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlédnout si nemocnici předem a zjistit si všechny dostupné informace. Mít s sebou k porodu blízkého člověka. Já např. manžela u prvního porodu nijak zvlášť nechtěla, ale pak to bylo super a u druhého mě ani nenapadlo, že by tam se mnou nebyl. Jsem moc ráda, že tam byl se mnou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam všech potřebných věci Vám v porodnici dají. Já doporučuji sváču, někdy to vyjde tak, že od porodu do snídaně je dlouhá doba a všechno široko daleko je v noci zavřené, já teda měla hlad jako vlk.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Hanka B. 02.01.14 napsala :

Na konci září 2013 se nám v neratovické porodnici narodila holčička. Porodnici jsem si vybrala, protože jsem nechtěla rodit v Praze a taky proto, že tatínek z Neratovic pochází. Věděla jsem, že by měla být fajn, ale více jsem nepátrala. Těhotenství proběhlo bez problému a tak ani porod jsem nějak moc neřešila, čekala jsem, až přijde a přišel. Díky tomu tady teď můžu napsat, že pokud budu mít druhé miminko nebo třetí, strašně ráda bych ho zase přivedla na svět právě tam.

Tak jak bylo bezproblémové celé těhotenství, proběhl i porod krásně. Vlastně můžu říct, že jsem si to užila. Moc ráda na ty dny vzpomínám, bylo to pro mě dobrodružství s krásným koncem. Celý porod mě měla na starosti PA paní Jarmila Trhoňová, které patří velký dík. Hlavně díky ní jsem se vůbec necítila jako v nemocnici, všechno probíhalo naprosto přirozeně, připadalo mi, jakoby byla spíše mojí kamarádkou. Nemusela jsem vůbec nic říkat, a přesto jsem měla pocit, že si rozumíme. Moc ráda na ni vzpomínám, a i když ostatní PA jsem nepoznala, můžu s klidným svědomím říct, že ta má byla skvělá. Díky ní vykoukla na svět krásná holčička, která nám dělá jen samou radost.

Po porodu mě ošetřovala MUDr. Katarína Csicsaiová, která sice působila přísně, ale mně se v té porodnici asi nakonec líbilo úplně všechno, takže i ta byla fajn. Pokud si vybíráte porodnici, když půjdete do té neratovické, určitě budete spokojeni. Nemám nic, co by se mi nezdálo. Mimo mé PA byl i celý personál neskutečně milý a hodný, a i paní uklízečky se usmívaly, jídlo mi taky chutnalo. Opravdu naprostá spokojenost.

Personál: PA Jarmila Trhoňová, MUDr. Katarína Csicsaiová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - lucininka 09.12.13 napsala :

Jedině Neratovice. :-) Po mimoděložním těhotenství, když jsem přišla o vaječník, mi v Neratovicích zachránili ten, co mi zbyl, jelikož jsem si urputně přála ještě jedno miminko. Díky tomu se mi o dva roky později na Nový rok narodil krásný, zdravý chlapeček. První neratovické miminko roku 2013 - František. :-)

Přístup personálu k miminkům a rodičkám je úžasný. Byla jsem na pokoji naproti porodnímu sálu, ale s tím jsem neměla žádný problém, klid a pohoda. S maminami na pokoji jsme se smály ve dne i v noci. Mužský za mnou a miminkem mohl přijít kdykoli a odejít taktéž. Kdybych měla ještě nekdy v životě rodit..Tak v NERATOVICÍCH… ;-)

Na nic kromě zašívání po porodu „masařkou“ (blondýna s brýlemi) si nemůžu stěžovat. Jinak jen samá chvála. ;-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Co uznáte za vhodné…ale ja nic v Neratovicích nepotebovala…jediné co mohu doporučit jsou náhradní sítované kalhotky po porodu…jinak vše zde mají i na miminka a ochotně vám to půjčí..JSOU SKVĚLÍ… :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - tetabaska 08.09.13 napsala :

V Neratovicích jsem rodila toto léto - 1.8. - své první dítko. A musím říct, že jsem se tam celou dobu cítila fantasticky. Dokonce mi bylo po příchodu domů troška smutno :D

Neratovice jsem si definitivně vybrala po prohlídce porodnice, kterou pravidelně pořádají. Už tam mě oslovil milý a přátelský přístup personálu. Také se mi líbilo to, že se jedná o relativně malou porodnici s téměř rodinným prostředím a individuálním přístupem. A kromě toho jsem toužila po přirozeném porodu, který by mi pražské porodnice nedokázali poskytnout (alespoň podle toho, co jsem se o nich dočetla).

Ale úplně nejlepší na celé porodnici jsou skvělé PA. Mě rodila PA Pavlínka (nevím příjmení) a nic lepšího se mi nemohlo stát. Byla přátelská, empatická, pořád mě chválila, jak super mi to jde (i když moc mi to nešlo :P). Pokud si toto bude někdy číst, tak ještě jednou velké děkuji.

Jediné, co bylo fakt špatné, byla paní doktorka Masařka (zase nevím jméno - blondýna s brýlemi), která mě zašívala. Člověk by řekl, že žena bude citlivá, když ví, jak to bolí, ale tato měla zjevně bojovou náladu a rozhodla se ji vybít na mně. Zašívání mě bolelo víc než samotný porod.

Jinak už fakt nemám co vytknout. Strava byla dobrá - taková fajnová školní menza. :P Dětští lékaři i sestřičky ochotné a milé. Když jsem je v noci chodila otravovat, že fakt nevím, co je mému křičícímu prckovi, vždy pomohli.

Pokud budu příště rodit, tak určitě zase jen Neratovice. :)

Personál: PA Pavlínka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Netřeba se bát zeptat, poprosit o radu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Více nočních košil (hlavně v létě - potila jsem se jak čuník :P). Jinak plenky pro mimi i vlhčené ubrousky jsme dostali, také strava mi stačila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 09.06.13 napsala :

Pokud hledáte porodnici, která podporuje přirozený porod a každý v ní se k Vám bude chovat mile a přátelsky, Neratovice vřele doporučuji. Pokud ale například již nyní víte, že se bez epidurálu nebo jiného „oblbováčku“ neobejdete, Neratovice nebudou dobrá volba. Prostředky na tišení bolesti zde prakticky nedávají (ani když si řeknete na začátku a uvedete to v porodním plánu), upřednostňují alternativní metody, které vedou k přirozenému tišení bolestí - především vana se svíčkami a aromatickými oleji, ale také různé polohy v 1. době porodní, se kterými velmi ochotně pomáhá porodní asistentka (aktivně vybízí k polohám, nabídne se, že udělá masáž apod.).

Mohu potvrdit, že v Neratovicích téměř nenarazíte na nepříjemného člověka. Protože jsem zde chtěla rodit od začátku těhotenství, chodila jsem i pravidelně do poraden, takže tam a následně u porodu a po něm jsem měla možnost potkat se s velkým množstvím personálu. Mohu naprosto souhlasit s předchozím hodnocením, a abych ho neopakovala, budu raději hodnotit jednotlivé zaměstnance nemocnice, se kterými jsem se aspoň jednou potkala:

Gynekologové:
Primářka MUDr. Katarína Csicsaiová - vedla můj porod, na první pohled působí odměřeně a protože se hned tolik neusmívá, až lehce nesympaticky. Ve výsledku je ale velmi milá, perfektně mi u porodu vysvětlovala tlačení, které mi moc nešlo, měla jsem v ní důvěru já i manžel (a to je co říct :-)).
MUDr. Jaroslav Chocholatý - znám ho z poradny a vizity, dříve dělal v Roudnici, je velmi milý, veselý a upovídaný. :-) Ochotně vše vysvětlí a uklidní.
MUDr. Tomáš Bilina - znám ho z poradny, působil na mě velmi dobře, je milý, měla bych k němu důvěru.
MUDr. Lucie Jarošová - znám z poradny a vizit, je hrozně zlatá, už od pohledu, příjemná, usmívá se, důkladně vysvětluje, rodit s ní musí být radost.
MUDr. Richard Vanko - potkala jsem ho jen na jedné vizitě, ale byla to nejlepší vizita, jakou jsem v porodnici měla, pan doktor byl hrozně milý, zajímal se ze všech nejvíc o můj stav, vše kontroloval, vysvětloval, dával rady a tipy, navíc je to fešák. ;-)
MUDr. Marina Tomilová - znám z poradny, mám z ní ale trochu rozporuplné dojmy. Vyšetření bylo dost necitlivé, skoro se mnou nemluvila. Když jsem se ale vyptávala, pak už ale zase vysvětlila vše. Tak možná toho měla jen hodně, špatná nebyla.
Dr. Wintera a Mušku jsem osobně nepotkala.

Porodní asistentky: Všechny do jedné velmi milé a ochotné
Květoslava Nováková - rodila mě, naprosto úžasná paní, asi ta nejlepší, na kterou jsem mohla narazit. Má věci pod kontrolou, umí povzbudit, proaktivně se nabízí s pomocí, člověk k ní má plnou důvěru.
Pavlína Prusenovská - mladá PA, ale hrozně moc sympatická, má přesně takový ten přístup, jaký si myslím, že má PA mít - práce jí zjevně baví, k maminkám má pozitivní přístup, dává rady, podporuje.
Lucie Pařízková - opět velmi milá a ochotná PA, které snad nikdy nechybí úsměv na tváři
Jména ostatních PA jsem si bohužel nezapamatovala, ale fajn jsou opravdu všechny.

Dětský lékař:
MUDr. Peter Košík - naprosto dokonalý, miminko vyšetřuje pečlivě a maminkám vše vysvětluje, mohou se na cokoli zeptat, nikdy je neodbyde. Je vidět, že ho jeho práce baví a je opravdu profík.

Dětské sestry:
Bohužel opět nevím jména, ale všechny ochotně radí s kojením. Jen jedna sestra byla taková trochu méně milá, ale jiná zase kvůli maminkám udělá maximum, aby vše uměly (blond vlasy na mikádo).

Souhlasím, že strava v nemocnici je pro kojící maminky naprosto nedostatečná, asi bych tam umřela hlady, kdyby mi manžel nechodil na nákupy. Pokud má být strava kojící ženy ještě větší, než u těhotné, pak zde bych jedla méně, než před těhotenstvím (a to jsem štíhlá a vždy jsem jedla málo).

EDIT admin 9. 3. 2015 - na žádost MUDr. Žáčkové

Personál: MUDr. Katarína Csicsaiová, PA Květa Nováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

K porodu přistupovat pozitivně, těšit se na milý personál, nebát se ptát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Více nočních košil, na oddělení je teplo, člověk je u toho všeho přebalování propotí. :-) Gumové, snadno vyzouvací přezůvky - je to pořád do sprchy a ven. Síťované kalhotky ano, vložky není potřeba, těch je dost. Dostatek ručníků (já spotřebovala 5). Čistící ubrousky na miminko ano, přidělené plenky vystačí (příp. pár do rezervy). Papírové kapesníky v krabici - hodí se na otírání všeho možného (při kojení, přebalování). Manžela obléct pohodlně a ne moc teple, jinak se v místnosti s vanou uvaří.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - marienela 29.05.13 napsala :

S porodnicí v Neratovicích mám jen ty nejlepší zkušenosti.

Upřímně jsem ani netušila, že je možné, abych v nějakém zdravotnickém zařízení během celého týdne nenarazila na jedinou nepříjemnou osobu. Všichni byli opravdu moc milí, ochotní, příjemní, profesionální, počínaje lékaři jak na dětském, tak na porodním oddělení, přes veškeré sestřičky, porodní asistentky, sanitářky i uklízečky. Tak vstřícný přístup se hned tak nevidí.

Porod byl hodně rychlý, tak jsem nestihla říct, jaká mám přání ohledně jeho průběhu. Přesto se mi téměř všechno splnilo - porod byl zcela přirozený, nic mi nepíchali, nedělali nástřih ani šití, jen nabízeli rady, pomoc, ale když jsem něco nechtěla nebo nesouhlasila, nevnucovali.

Na všech bylo vidět, že tu práci dělají opravdu s láskou, nikdy se netvářili, že maminka obtěžuje, i když přišla uprostřed noci. Naopak k „otravování“ přímo vybízí - „raději přijďte třikrát kvůli hlouposti, než něco zanedbat“.

Jediné, co mi nevyhovovalo, byla strava - i 4 bílé rohlíky denně, žádná zelenina ani ovoce. Sice tam mají příručku o stravě při kojení, ale moc se jí podle mě neřídí.
Je možno domluvit se na poloze při porodu, dotepání pupečníku, bondingu apod.

Personál: MUDr. Jarošová, PA Květa Nováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít předem připravený porodní plán, stihnout registrační návštěvu, kde ho proberete. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lahev na vodu, kojící čaj a hrnek (možno zalít horkou vodou z barelu), náhradní jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Trillian7 29.03.13 napsala :

Porodnici v Neratovicích jsem si vybrala skoro až na poslední chvíli (36tt) a jsem ráda za toto rozhodnutí.

Neměla jsem žádný porodní plán (nestihla jsem ho napsat), ale nebyl potřeba, protože vše probíhalo tak, jak bych si to představovala. Velkou výhodou oproti většině pražských porodnic je to, že partner může být s vámi celou dobu porodu. Skvělá byla porodní asistentka Tereza Crhová. Byla se mnou od začátku do konce, povzbuzovala, utěšovala, nabízela všechny možné způsoby tišení bolesti (sprcha, vana, nahřívání), chválila mě, jak krásně mi to jde apod.

Ke konci se to trochu zkomplikovalo, malý měl omotanou pupeční šňůru a při kontrakcích se mu přestávalo dařit. Ale skoro jsem nepostřehla, že se něco děje, jen vím, že tam bylo v jednu chvíli hodně lidí. Všechno jsme to ale zvládli a prcek je v pořádku. Po porodu mi ho dali hned na břicho, nikam ho neodnášeli kromě malé chvilky na první ošetření.

Na oddělení jsem měla zaplacený nadstandard, takže partner se mnou mohl zůstat a první noc po porodu jsme strávili spolu jako rodina.

Skvělé byly i dětské sestry a dětská lékařka, se vším pomohly, poradily, odpověděly i na mé někdy stupidní dotazy prvorodičky. Velkou oporou mi byly při kojení, takže se to krásně rozjelo a zatím kojím bez problémů.

Tuto porodnici vřele doporučuji a pokud někdy v budoucnu bude další dítko, tak jedině v Neratovicích.

Personál: PA Tereza Crhová, MUDr. Kuzielová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, jdete do dobrých rukou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, vyplněné papíry, síťované kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - iga 22.02.13 napsala :

V Neratovicích jsem porodila 8.2.2013 svoje třetí dítě.
Do porodnice se mi vůbec nechtělo a bývala bych nejraději rodila doma, ale podlehla jsem všeobecnému nátlaku a nakonec jsem rodila v Neratovicích.
Měla jsem porodní plán v tom smyslu, že chci co nejpřirozenější porod pokud možno bez jakýchkoli zásahů a vyšetření jenom ta opravdu nejnutnější.

Porod byl perfektní, porodní asistentka byla neskutečně milá, skoro vůbec jsem o ní nevěděla. :-) Doktorku Tomilovou jsem znala z Brandýsa a opravdu se spokojila jen se vstupním vyšetřením a její další návrhy na odchod na porodní sál a píchání vody jsem odmítla a ona to úplně v pohodě vzala.
Vzhledem k tomu, že jsem neměla skoro žádné bolesti, spíše jen takové divné brnění, nebylo opravdu třeba žádných zásahů. Od přijetí do porodnice to celé trvalo jen asi hodinu a půl. Voda mi praskla samovolně a pak už to byl takový frkot, že se malá málem narodila na chodbě. Manželovi a PA se nakonec podařilo na ten sál přenést v těch dvou minutách mezi prasknutím vody a v podstatě jedinou trochu bolestivou kontrakcí, která vedla k vypuzení miminka.

Po takto pohodovém porodu následovalo velice nepohodové šití, protože jsem byla dost poraněná. Trvalo to dlouho a strašně to bolelo, i když byla lékařka jemná.
Naštěstí mi hned po porodu dali děťátko k prsu, což mi pomohlo to přežít. Holčička se hned vzorně přisála a za dvě hodinky jsem si ji už vezla do pokojíčku, kde jsme už zase měli svůj klid a soukromí. PA mi na mojí žádost pomohla s první sprchou a podala mi něco proti bolesti a byla pořád moc milá a taková něžná.

Co se týká pediatrie, tak opět byli všichni milí. Sanitářky byly také velice ochotné.

Za celou dobu jsem se tam nesetkala s nikým nepříjemným, i když jsem asi trochu „alternativní“ matka, tak to v Neratovicích nikdo neřešil. Setkání s primářkou jenom při vizitě zanechalo pozitivní dojem. Necítila jsem se jako kus masa, ale tak nějak jsem měla pocit, že ji docela zajímám.

Všichni (k mému překvapení) opravdu respektovali moje přání, aby před vstupem do pokoje klepali.

Souhrnem můžu Neratovice jen doporučit!

Personál: PA Crhová, MUDr. Tomilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyplatí se mít napsaný porodní plán, ten můj byl respektován 100%.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky a něco k jídlu, měla jsem tam docela hlad.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - MisaHanuska 21.02.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila letos v únoru naše třetí dítě. V prvé řadě musím moc a moc poděkovat personálu z dětského oddělení a to jmenovitě panu doktorovi Maxiánovi, že se nám hned po porodu tak pečlivě postaral o naše třeťátko.

Samotný porod vedl doktor Muška a vzhledem k jeho pověsti jsem měla značnou obavu. Ta se ukázala jako velmi lichá. Snad to bylo jeho momentální náladou, ale měla jsem prostě štěstí. Velkou oporou mi (a jistě také částečně manželovi) byla porodní asistentka Katka.

Do porodnice jsme dorazili něco kolem 20.00 potom, co mi kolem 19.00 začaly první kontrakce a krátce na to praskla plodová voda, která měla nelichotivou zelenohnědou barvu.

Při prvním vyšetření a natočení monitoru (byla jsem už otevřená na 5 cm) se šlo rovnou na porodní sál. Poprvé jsem rodila v klasické poloze a i když jsem se toho bála, proběhlo to v pořádku. Malý vážil 4220 g a měřil 52 cm, takže mi dal dost zabrat, ale asi to nebylo nic v porovnání s tím, čím si hned na začátku musel projít on, díky té zakalené vodě. Já to „odnesla“ jen dvěma stehy a větším poporodním krvácením, které se podařilo panu doktorovi zkrotit.

Tentokrát jsem poprvé hned po porodu nedostala miminko k prsu, protože to prostě jeho stav nedovolil. Ležela jsem na porodním sále od 21:30 (porod) do 2:30, což sice moc pohodlné nebylo, ale můj stav to zřejmě vyžadoval. Manžel tam se mnou byl cca do půlnoci. Okolo 22:30 nám donesli i naše mrně a to tam se mnou už zůstalo až do té půl třetí.

Prostředí porodnice je stále velmi milé a přátelské, personál ve většině případů taktéž. Proto mohu jen a jen doporučit.

Personál: MUDr. Muška, PA Katka, MUDr. Maxián Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - helička 14.02.13 napsala :

Letos v únoru jsem rodila v Neratovicích podruhé. Ačkoliv byl první porod hezký a víceméně bez komplikací, pro druhý jsem se rozhodla využít služeb PA Věry a Milady.

Porod mi 10. den po termínu vyvolávali. Úsměvné bylo, že tabletu na přípravu porodních cest jsem dostala na noc s informací, že po této se nejspíš nic nestane, jen se připraví porodní cesty a ráno dostanu tu opravdovou vyvolávací.
Asi 3 hodiny po tabletě začaly slabé jakoby menstruační bolesti, prý je to v pořádku, mám zkusit sprchu a nahřátý polštář, povedlo se, usnula jsem. Za další dvě hodiny už byly bolesti silnější, sloužící PA mi jen řekla, že kdybych to opravdu nemohla vydržet, ať si dojdu za hodinu na monitor. Měla jsem pocit, že mi ty bolesti ani nevěří.

No a pak byl fičák :-) Při vyšetření už jsem byla na 6 cm, povolala jsem Věru, snad stihne dojet včas, naštěstí do porodnice mířila i Milada, která mi nakonec byla oporou. Mít Miladu u porodu bylo to nejlepší co mě mohlo potkat (s Věrkou by to jistě bylo stejné). To, že jsem ji znala ze společných schůzek bylo jen plusem.

Skvěle mě povzbuzovala, mluvila na miminko, měnily jsme polohy, nakonec jsem rodila v kleče, bez nástřihu, epidurálu či klystýru. Všechno bylo tak přirozené, krásné, intimní. Malou mi hned přiložila na bříško, pak na hruď, nechala dotepat pupečník. Na sále bylo příjemné přítmí, fajn atmosféra, kterou pak narušil jen MUDr. Vanko, který přišel zašít pár vnitřních poranění (sakra proč to ti chlapi dělají, když je to zjevně nebaví? Skoro nepozdravil a jeho jméno jsem zjistila až z propouštěcí zprávy). Na sále jsme mohli ještě 2 hodiny zůstat jen my tři a moc za to děkuji.

Za sebe Neratovice určitě doporučuji. Pokud by bylo nějaké příště, tak zase tam, ale jen s Věrkou a Miladou.

Personál: Milada Barešová - PA, MUDr. Vanko Nahlásit
neutrální
Porodnice Neratovice - Anonymní 09.01.13 napsala :

Porodnice je to výborná až na doktora Mušku - opravdu zcela extrémně necitlivý. Kvůli němu jsem při porodu málem ochrnula - jaksi zapomněl, že mám vyhřeznuté plotýnky a málem mi již dali epidurál, což je ve stavu mě páteře nepřípustné. Dítě se narodilo nedýchající, dodnes nevím, zda čím to bylo.

Personál: MUDr. Muška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se Muškovi.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Neratovice - Anonymní 03.12.12 napsala :

Rodila jsem v červnu 2012. Na doporučení kamarádek, známých a sousedek jsem neváhala a rozhodla se rodit v Neratovicích. V porodnici jsme byli domluveni, že 11. den po termínu budeme porod vyvolávat (běžná praxe na většině porodnicích). U dalšího porodu bych si to asi hodně rozmýšlela, protože nikdo z lékařů nebral v úvahu velikost dítěte a to, že jsem měla termín jen jeden. Tehdy jako prvorodičku mě ani nenapadlo to nějak řešit.

Takže jsem šla ráno na příjem, kde už takto čekalo více maminek a byl tam dokonalý chaos. Potom jsem dostala tabletku k vyvolání porodu a ať si jdu lehnout na pokoj. Ležela jsem na pokoji a občas mě někdo volal na monitor. Když se blížila doba oběda, přišlo mi divné, že ani ve 14 hodin mi nikdo o jídle nic neřekl. Pak jsem se zeptala a prý ten den ještě nemám nárok na oběd.

Večer mi odešla voda a porodní asistentka mi to nechtěla věřit. Asi hodinu na to se voda zakalila, a to mi asistentka taky nevěřila. Abych to zkrátila, celou noc jsem měla šílené bolesti stejné intenzity a asi co 5 minut. Jenže asistentka mi je nevěřila a divila se, že se tak kroutím. Ale měla jsem ležet na svém pokoji. K ránu se mi udělalo šíleně zle a k tomu bolesti, tak jsem si měla zajít sama do sprchy, když to prý tak bolí. A ani hodinu na to přišel malý na svět císařským řezem.

Pak mi lékař vysvětlil, že tím vyvoláváním porodu se unavila děloha, odloučila se placenta a malému se přilepila na obličej. Prý to nebylo tak strašné, jak to na monitoru vypadalo, ale že si za svým postupem MUDr. Budka stojí. Což mu i věřím, ale pořád se ptám sebe, zda to tak muselo být, zda by to nebylo jinak, kdyby se porod nevyvolal a počkalo se třeba ještě pár dní. Jenže to člověk neví. A pacient má vždy pocit, že mu bylo ublíženo, když něco nebylo podle jeho představ.

Hodně špatná zkušenost bylo pro mě, když jsem si druhý den po porodu musela sama přivézt miminko na vizitu, kde se ho musí svléknout a odnést na váhu. Jako novopečená mamina jsem nevěděla, jak ho vysvléci a ještě 24 hodin po císaři nést miminko někam, když sotva chodíte, je docela náročné. K tomu všemu tam sloužil slovensky mluvící pediatr, který se do mě několikrát navezl, že zdržuji a ať přidám.

No a nakonec 3 úsměvné zážitky (teda teď už se jim směji). MUDr. Budka, moc milý lékař, mne v noci chodil vyšetřovat na pokoj, ale vždy mě požádal, abych se na posteli otočila o 180 stupňů, že to z této strany neumí. :)) Další bylo, když jsem šla na kontrolní monitor, nebyl žádný volný, tak mě šoupli na sál. Jenže na sále jsou lehátka směrem nohama ke dveřím a co se nestalo. Každé pondělí jsou v porodnici exkurze, sestra otevřela dokořan dveře maminkám a tatínkům, kteří si přišli prohlédnout porodnici a řekla „Tak tady máme…jééé pardon!“. No a to, už můžu říci, mi bylo docela jedno.

A poslední historka. Byla jsem na nadstandardním pokoji, kde máte k dispozici klimatizaci, a protože bylo opravdu šíleně vedro, prosila jsem sestru, aby ji zapnula. No a sestra, že klimatizace prý nefunguje. Manžel se naštval, šel do sesterny a donesl ovladač od klimatizace. Jenže ta zase nešla naprogramovat, tak tam byla dokonalá lednička. A to už sestra zase přišla pro ovladač a pak zvoňte pořád dokola, ať zapíná a vypíná klimatizaci. :)) Všude je to o tom, na jaké lidi narazíte. Ale já pro příště půjdu rodit asi jinam.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ptát a říkat si.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vody na pití, po císaři se hodí mléčná čokoláda nebo piškoty.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Xe 20.11.12 napsala :

I když je to už skoro půl roku, co jsem odrodila, rozhodla jsem se konečně podělit o zkušenost s porodem v Neratovicích. Porodnici vřele doporučuji, pokud Vás ale nebude rodit dr. Muška. Příště bych si určitě zařídila soukromou PA, tak jak bylo již napsáno v jiných příspěvcích, např. pí Věru Novákovou - naprosto skvělá paní!

Já jsem bohužel neměla štěstí na personál. U porodu mě doprovázela i dula, kterou pan doktor naprosto ignoroval, respektive byl na ní ne moc milý, hezky řečeno.
Do porodnice jsem přijela již na 10 cm, samozřejmě to jsem nevěděla, PA mi zapnuly monitor (mohla jsem stát) a pak se čekalo na doktora. První jeho otázka byla: proč jsem tady přijela (!!), tak jsem v kontrakci řekla, jako že porod. Pak se ptal na další ptákoviny, sepsal, co se dalo. Dala jsem mu můj porodní plán, který odhodil stranou a ani se na něho nepodíval.

Pak mě vyšetřil a zjistil, že už vidí hlavičku. Byli jsme všichni v šoku. Chtělo se mi čůrat a naprosto to odmítl, že prý nikam nesmím, jenom na sál. Nakonec jsem si ulevila na sále přímo na křesle, když na chvíli doktor odešel. Po příchodu na sál jsem si měla lehnout, nicméně jsem to odmítla a různě měnila pozice. Byla jsem fyzicky na tom velice dobře a i když jsem byla již ve svém světě, všechno jsem dokonale vnímala. Odmítala jsem, co se dalo - respektive doktor říkal dokola, že musíme přetrhnout vak blan, tak jsem se snažila stát, pohupovat v bocích, nicméně pořád nic. Nakonec jsme tedy souhlasili, jeho tlak byl neúnosný - manžel se tam s ním málem porval, musel i na chvíli odejít, jinak by do něho fakt skočil!

Když doktor zjistil, že voda byla zakalená, tak tlačil na nás ještě víc. Mně ale tím stresem z jeho strany zeslábly kontrakce, snažila jsem se tlačit, ale prostě doktůrka to neuspokojovalo a nechtěl prostě čekat, tak mi píchli oxytocin a pak už to šlo raz dva.

Před porodem jsem cvičila s Epino balonkem, byla jsem dokonale „natažená“, a přestože jsem ho na to upozorňovala, tak mě i tak nastřihl. Asi se bál, že mě prcek roztrhne, či co…no nic. Další, co jsem těžce nepochopila (hlavně teda manžel), bylo, že když se prcek narodil, tak manžel se ani nestihl přiblížit a už byla pupeční šňůra přetržena, takže žádné dotepání, natož přestřižení otcem dítěte.

To vše stačil tento „skvělý“ porodník udělat během hodiny a deset minut, které jsem tam strávila. Takže přijet tam třeba na 2-3 cm, tak nevím, jak dopadnu. Porodní asistentky, které tam zrovna měly službu, během porodu byly spíše stranou. Asi věděly, že s tímto doktorem už nic nezmůžou, prostě si to tam dirigoval sám.
Nicméně z porodu mám skvělý pocit, prožili jsme nádherný bonding, byli jsme tam 3 hodiny, prcka mi nikdo nevzal, nemyli ho, ani ho nevážili. Byli jsme s manželem pak v nadstandardu celé 3 dny, pořád spolu, takže to byla paráda! Pediatři a sestřičky byly naprosto skvělé.

Personál: Dr. Muška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Manžel zabalil před odjezdem svačiny a hodně jídla. To pak bodne, protože jídlo tam je katastrofální. Tak jako v každé jiné nemocnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anet11 01.11.12 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 21.10.2012 a byla jsem nad míru spokojená.

Nesetkala jsem se s nikým, kdo by byl neochotný nebo nepříjemný, ať už šlo o doktory nebo sestry. Všichni byli skvělí a na cokoliv jsem se zeptala mi mile odpověděli a poskytli informace. Taktéž bych pochválila a vyzdvihla systém „rooming-in“, kdy máte miminko ihned u sebe na pokoji a díky tomu se mi rozjela laktace hned třetí den po porodu a to jsem rodila císařským řezem.

Po císaři jste hned na pokoji, na žádnou JIP vás nedají. A miminko máte u sebe (pokud chcete) a chodí vám ho přikládat k prsu, kdykoliv si na sestry zazvoníte. V noci můžete dát miminko sestřičkám, pokud si chcete odpočinout a první noc se vyspat. Takže za mne Neratovice určitě ano, mohu jen a jen doporučit.

Jediným negativem je, že je vše přes dveře slyšet, a to i chudinky rodící maminky a druhá věc, co mi nevyhovovala, byl polštář - pokud jste zvyklé na svůj, vemte si jej určitě s sebou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Řiďte se doporučením porodnice, co s sebou. A ptejte se na vše, co chcete vědět, sestry vám rády odpoví.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky (dostanete jen jedny) a čistící ubrousky pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Neratovice - Advance1 14.07.12 napsala :

Ano rodila jsem v této porodnici v roce 2009 a nerada bych si to zde zopakovala znova.

Můj porod byl stejně jako první plánovaný císařským řezem. Můj první negativní dojem vznikl ještě před porodem, kdy mi doktor doslova vnucoval sterilizaci, přesto že jsem měla rodit své „teprve“ druhé miminko(víc jich neplánuji). Nenechal si to vymluvit, ale neukecal mě ani když zacházel do hrůzostrašných variant s nehtěným 3 těhotenstvím a jeho následky.

K porodu jsem šla dosti vynervovaná, přesto že jsem věděla co mě čeká. Na porodním sále mě čekal šok v podobě 3 zaučujících se mediků…nikdo se mě neptal zda je tam chci, jeden z nich mi zaváděl dost neodborně pytlíček na moč. Porod přeskočím a dostanu se do fáze, kdy ani na moji žádost mi dceru k prsu na sále nepřiložili. Jakmile miminko odnesli, začalo mě bolet na prsou a nemohla jsem dýchat, museli mě uspat, aby dokončili šití. To co následovalo byla muka. Po probrání jsem si nebyla jistá zda vůbec žiju.....klasické bolesti v podbříšku po císaři jsem nebrala v zřetel, protože jsem je znala,ale ta neskutečná bolest v oblasti žeber mě chladnou nenechávala. I přes veškeré prosby a naléhání se nic neřešilo, že je to prý jen pohmožděné, jak malou vytlačovali ven.

Obtíže se zvětšovali, k tomuto problému se mi přidala infekce po hadičce na moč. Mladý medik si zřejmně ani neumyl ruce…strašný když jste po císaři, k tomu vás bolí žebra a ani si nemůžete dojít na wc, protože ta bolest je nesnesitelná … dostala jsem silná antibiotika k mé nevoli, protože mi bylo jasné, že při začátku kojení to neni dobré. Jakmile jsme se ozvala s otázkou, jak to účinkuje skrz mléko na miminko, mi léky změnili.

Nejhorší okamžik pro mě byl, když přišla sestra napíchnout mi kanylu.....ruce jsem měla rozpíchané, celé prostěradlo od krve, slzy v očích a cítila jsem jen naprostou bezmoc. Věděla jsem že tuto neschopnost sestry musím vydržet kvůli miminku. Nakonec si museli zavolat sestru z odběrů krve, která se díky bohu trefila na poprvý a mě tak ušetřila další bolesti.

Shrnu to…10 dní v této nemocnici byly pro mě traumatem, který se vě mě drží dodnes, přesto i v této porodnici jsou jiné skvělé sestřičky, kterým chci poděkovat.

Dojem ovšem přetrvává negativní a jsem ráda, že už nikdy v této porodnici rodit nemusím a že máme při volbě porodnice na výběr.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechodit tam a vybrat si jinou porodnici!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevný nervy a nebát se ozvat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Leopolda 11.05.12 napsala :

Porodnici v Neratovicích můžu jen doporučit. Rodila jsem ta v květnu 2012 a byla jsem maximálně spokojená.

Při příjmu se sice vyplňuje obrovský množství formulářů, ale to je asi tam jediné mínus. Navíc vám je dají přečíst dopředu na pravidelných prohlídkách, takže při příjmu můžete jen vesele podepisovat, pokud kontrakce dovolí.
Manžel byl celou dobu se mnou, rozhodně ho nikdo neposílal pryč jako v jiných porodnicích. Nejprve jsme měli k dispozici koupelnu s vanou a svíčkama (skoro romantika, až na ty bolesti), pak jsme se přesunuli na porodní sál. Sály jsou nově zrekonstruované a vypadájí dobře. Kousek od porodního křesla je i pult pro novorozence, takže miminko není potřeba nikam odnášet. Po porodu jsem měla malou hned na břiše, až později ji otřeli, zvážili a změřili (a to jen s mým souhlasem). Ani chvíli jsem ji neměla z dohledu a manžel byl pořád s námi.
Nechali nás ještě asi 3h na porodním sále, kde jsme se mohli v klidu a přítmí seznamovat, malou mi hned přiložili k prsu, aby mohla sát.
Personál respektuje přání rodičů, můžete si přinést i porodní plán a pokud to jde, řídí se jím.

Nutno dodat, že porodní asistentky jsme měly dopředu domluvené a tak jsme se znali. Byly skvělé, ani se od nás nehnuly a hodně nám pomohly porodit přirozeně a dokonce bez nástřihu.
I MUDr. Budka (přišel až úplně nakonec) byl milý a profesionální, jediným zklamáním v Neratovicích je MUDr. Muška. Měla jsem tu čest už v poradně a opravdu nechápu, jak mohou někoho takového zaměstnávat. Mám silné pochyby o jeho inteligenci a odbornosti. Když se objevil i u mého porodu (MUDr. Budka byl zrovna na druhém sále u jiného porodu), byla jsem nervozní co vymyslí…Naštěstí se pak vrátil MUDr. Budka.
Během pobytu jsem se setkala i s pí primářkou a i ta byla velmi milá a profesionální.

Byli jsme ubytovaní na nadstandardu, kde je k dispozici vlastní koupelna, lednice a TV a další poslel pro doprovod. Sice si ho zaplatíte, ale určitě to stojí za to a nelituju ani koruny.
Jídlo je (na nemocnici) docela ucházející, ale možná to bylo tím, že jsem měla strašnej hlad :)

Celkově mohu Neratovice jen doporučit.

Personál: MUDr. Budka, MUDr. Muška, PA Milada

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, ale dají se tam i koupit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Krumpolina 09.03.12 napsala :

Dobrý den, v této porodnici jsem dne 23.2.2012 rodila naši dceru. Byla jsem naprosto spokojená, po všech stránkách. Při porodu nám pomáhala porodní asistentka Milada, díky níž byl pro nás porod příjemným zážitkem. Celý pobyt v porodnici byl příjemný a budu na toto období ráda vzpomínat. Personál porodnického i novorozeneckého odd. byl velice milý a ochotný. Pokud budeme mít další mimi, tak pojedem opět do Neratovic. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - kattti 25.12.11 napsala :

Za mě naprostá spokojenost, rodila jsem v srpnu 2011 a vše bylo naprosto perfektní. Skvělý přístup personálu, doktorů, porodních asistentek (měla jsem 2 - lámala se směna :-)) i sestřiček (jak dětských, tak gynekologických).

Vždy se nejdřív zeptali zda to tak a tak chci, nic mi nebylo vnucováno.
Menší mínus dávám za jídlo, ale to je asi ve všech nemocnicích.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše bylo zadarmo (plenky, porodnické vložky, dětská kosmetika). Jediné co si vzít jsou asi vlhčené ubrousky pro mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Bačavelmistarý 01.12.11 napsala :

V neratovické porodnici proběhl můj první porod a toto zařízení mohu jen doporučit. Malý se narodil za šest hodin od první kontrakce, nestihli jsme ani předporodní přípravu. Přišli jsme půl hodiny po půlnoci a kontrakce mi začaly asi dvě hodiny potom. Měla jsem nadstandartní pokoj, kde jsem byla i celou první dobu porodní, takže jsem tam měla své soukromí, za což jsem ráda - aspoň se to rychle rozběhlo. Když jsem přišla za sestřičkami na vyšetřovnu, snažily se mi natočit monitor, ale moc to nešlo, protože jsem se už dost kroutila a nemohla jsem vydržet vklidu. Nakonec mě paní doktorka vyšetřila a hned jsme šli rodit, protože jsem už měla úplně zašlou branku. Na sále jsem miminko hned dostala k sobě, jen ho nakrátko vzali na pult a asi zvážili. Pak mě převezli na pokoj (na takovém docela nepohodlném lehátku, vypadalo jako že přežilo druhou světovou) a mimčo hned přinesli za mnou. Jen mi tam trochu vadilo, že na chodbě pořád cinkali příborama a nádobím i v době nočního klidu, blízko pokoje byl totiž nějaký sklad. Jídlo hodnotím na výbornou, čekala jsem hnusnou nemocniční stravu, ale byla jsem mile překvapena a opravdu jsem si pochunala. Moc jsem se ale nevyspala, protože se přes den stále někdo chodil ptát, zda jsme v pořádku:-), no a přes noc ty příbory a miminko:-) nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem si vzala špunty do uší, abych se aspoň trochu vyspala. Miminko jsem samozřejmě slyšela, ale to neustálé cinkání příborama to ztlumilo. Malý měl docela studené ručičky, tak se hodily rukavičky, které jsem si vzala s sebou. Jen mě trochu překvapilo, že když jsem poslední požádala o pár plenek navíc, že jsem sice dostala tři kusy, ale upozornili mě, že to jsou poslední a další musím mít svoje, jelikož to mají přesně napočítané. Vzhledem k tomu, že jsem platila za noc 1300,– Kč, mě to nemile překvapilo, ale plenky mi naštěstí vystačily.

Personál: MUDr. Lucie Jarošová, porodní asistenky Helena a Barbora

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ucpávky do uší, síťované kalhotky, rukavičky pro miminko, manikúru, bepanthen, ubrousky, pár plenek pro jistotu navíc, kdyby došly vyfasované

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - aalushka 23.10.11 napsala :

Porodní asistentka Vladislava Niederhafnerová byla naprosto úžasná, mílá, masírovala mi záda a přikládala teplé obklady (měla jsem hlavně křížové bolesti), taky Mudr. Winter byl moc milý a schopný. Porod jsme měla rychlý a díky personálu i pohodový.
Bohužel nadstandarty byly obsazeny a tak jsme byla na doulůžáku. jediná nevýhoda byla, že tam bylo docela hodně slyšet hluk z chodby, takže jsem se moc nevyspala. Taky dětské sestry a doktoři se tam střídali, tak záleželo na „směně“, ale vesměs je hodnotím kladně. sestry byly milé a ochotné pomoci, s kojením aj. jen dětský dr. (myslím, že se jmenoval Kozák, ale nejsem si jistá), byl docela mimo, naštěstí jsme ho zažila jen jeden den.
pro ty kdo chtějí porod a následný pobyt v porodnici v pohodě a s osobním a ilým prsonálem mohu jen doporučit.

Personál: Vladislava Niederhafnerová , Mudr. Winter

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čistící ubousky, bepanthen, ale to, co si s sebou vzít mají na jejich internetových stránkách

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Jana Kupcová 14.10.11 napsala :

Rodila jsem v porodnici v Neratovicích před 15 lety kdy začínali a ted po 15 letech znovu 4.3 2011 a musím říct,že jsem byla naprosto spokojená a jinam bych nešla.Výborný přístup veškerého personálu,perfektní profesionálové jak sestřičky tak lékaři.Uvolněná a příjemná atmosféra.Rodila jsem císařem v častečné anestezii a nelituji, ač jsem se bála.Bylo nádherné dcerku hned vidět a druhý den jsem už chodila a mohla si malou užívat a bez větších problému i kojit.Je to lepší nežli celková po všech stránkách a přístup anesteziologa byl fantastický.Na sále při porodu jsme se i dobře pobavili.S Neratovicemi bych vubec neváhala je to JISTOTA.

Personál: Dr.Budka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlhčené ubrousky,mast na zadeček,čepičku pro mimíská(musí se samozdřejmně větrat a někdy mi přišlo,že byl trochu na chodbě pruvan),deku na mimi

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - helička 15.08.11 napsala :

V Neratovicích jsem rodila 8.3.2011 a tuto porodnici můžu s klidným svědomím doporučit. Celé těhotenství mě uklidňovalo to, že budu rodit tam a taky jsem celou dobu doufala že nebudou mít plno…Můj porod začal zkraje 37.týdne, po 6tihodinách od první kontrakce byla Ema na světě. Porod to byl rychlý, překotný bez epidurálu, klystýru - zato se dvěma lékaři, protože dcera měla krátkou šňůru, a přestávala dýchat. Díky skvělému personálu mám na porod opravdu krásné vzpomínky…Ema měla po porodu stále trochu problémy s dýcháním, dusila se u kojení apod…byla jsem z toho dost vyplašená, ale pediatři tam jsou opravdu skvělí, o všem informují, uklidňují..nemáte pocit, že svými dotazy někoho otravujete…Úžasné jsou i dětské sestry Magda a Zdena. Všichni tam jsou tak hodní a milí, že máte pocit, že se vám to jenom zdá :-)Příště opět Neratovice :-)

Personál: MUDr. Jarošová, MUDr. Budka, PA Helenka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky - jinak je pro miminko všeho dostatek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 28.06.11 napsala :

Jednoznacne doporucuji. Perfektni personal, mily pristup, rodila jsem cisarem a proti memu prv imu porodu v podoli to byla prochazka ruzovym sadem. Po sekci hned na pokoj, miminko hned po probuzeni prinesli, nechali mi ho tam, kdyz jsem ho uz nezvladala drzet, zazvonila jsem na sestricky a vzali ho. Jeste kdyz jsem spala mi ho dali pricucnout. V podoli mi mimco prinesli po 8 hodinach od cisare. Sestra ho drzela na ruce, rekla seznamovaci vecirek, nedala mi ho ani pohladit…:( tady naprosto super, mimco nikdo nebudil jako v podoli na hromadne kojeni a vazeni. Vsechno v klidu a pohode, kdyz plakal, tak ho prinesly ma kojeni, jinak podle nich 48 hodin po porodu je mimco unavene, a ma zasoby takze rozhodne nepotrebuje budit kazde tri hodiny.az se vzbudi, tak se vzbudi. Moc se mi taky libilo, ze by mu bez meho svoleni nedaly cizi materske mleko ani dudlik, coz v podoli automaticky bez zeptani udelaly. Z podoli jsem odchazela vystresovana, stejne jako mimi, nechtela pit, neumela jsem kojit, ale papir, ze to umim si podepsat nechali… Z neratovic jsem si odnesla nadhernou vzpominku a klidne a spokojene miminko. Mozna je nekdy lepsi jit do male porodnice, jako jsou treba Neratovice, nez do Podoli, kde porod neboli???? :) dekuji timto personalu porodnice v neratovicich jeste jednou. Jste super a diky vam prozivaji maminky ty nejhezci chvile v zivote v klidu a v pohode.

Personál: MUDr Budka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mast na zadecek a mokre ubrousky, jednorazove kalhotky. Jinak vse dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Evik001 13.06.11 napsala :

Rodila jsem v této nemocnici 30/01/2011. Byli jsme s manželem absolutně spokojení, nakonec jsem ani nevyužila nadstandartniho pokoje a byla na třílůžkovém. Můj manžel tvrdí, že porod je pro něj jeden z nejkrásnějších zážitků,co zažil (a to původně nechtěl jít k porodu vůbec, protože kolabuje). Já jsem byla naprosto spokojená. Dostala jsem teplé obklady na bříško a záda, moc mi pomohla vana s vonným olejíčkem a pak si ještě pamatuji, že jsem dostávala nějaké obklady už když jsem tlačila. Obklady mi PA přikládala na klitoris abych se lépe otvírala. Jsem bez násřihu nebylo to nutné, porod byl užasný a všichni mi vyšli se vším absolutně vstříc a vše mi vždy vysvětlili. Personál od pánů doktorů a paní doktorek přes porodní asistentky a uklizečky na výbornou, nemohu si na nic stěžovat a jídlo bylo taky dobré. V podstatě od věciček po plínky a kosmetiku poskytuji vše v rámci pobytu. Kdybych rodila podruhé, jen tam a nikde jinde!!!

Ještě jednou moc děkuji všemu personálu a hlavně pani PA Vladislavě Niederhafnerové.

Personál: Vladislava Niederhafnerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si bepanthen a ubrousky na miminko-ty neposkytují.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Jumpin 07.06.11 napsala :

Nemohu si na Neratovice absolutně stěžovat. Všichni velice příjemní, ochotní! Pro tamní personál od uklízečky po Dr. nic není problém. Před i po porodní péče na jedničku. Já mohu jen poděkovat, nepřišlo mi že jsem vlastně v nemocnici

Nahlásit
neutrální
Porodnice Neratovice - Girly 06.06.11 napsala :

Dnes mi v porodnici porodní asistentka sdělila, že první týden v srpnu 2011 bude porodnice zavřena kvůli rekonstrukci, týden předtím bude omezený provoz, kdy bude v rekonstrukci jeden pokoj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - zuzulda 14.04.11 napsala :

Rodila jsem v Neratovicích 21.1.2011, na příjem jsem přijela už večer předem (po prasknutí plodové vody). Měla jsem totiž zjištěného streptokoka, tak jsem jela podle předchozího doporučení do porodnice hned po prasknutí plodovky, aby mi mohli dát co nejdřív ATB.
Už od vrátnice byli na mě i mého muže všichni moc příjemní, přístup a veškerá péče byla naprosto skvělá. Cítila jsem se tam od prvního okamžiku moc dobře. Panuje tam velice příjemná atmosféra a ze všech vyzařuje pohoda a klid. Byla jsem ubytovaná na nadstandartu a opravdu mi tam i chutnalo jídlo.
Samotný porod byl, snad nebudu přehánět, dokonalý! Věřím, že obrovskou zásluhu má na tom por.asistentka Věrka, která je naprosto úžasný profesionál. Zvládla uřídit nejen mě (mohla jsem střídat a vybrat si pro mě vhodnou polohu), mého muže, ale snad vše od začátku až do konce. A věřím, že především díky ní máme opravdu na příchod naší dcery ty nejkrásnější vzpomínky. Opravdu!
Jinak jsem byla skutečně spokojená s veškerou péčí ať už se jednalo o uklízečku, sestru, či lékaře/řku …vždy byli všichni naprosto příjemní a profesionální.
Příště jdu rodit jedině opět do Neratovic.

Pokud toto někdo z Neratovické porodnice bude číst, tak skutečně moc děkuji celému personálu, porodní asistentce Věrce za krásný porod a dětskému lékaři Kozákovi za podporu a pomoc při rozjíždění kojení. (Ostatní o mě pečující si bohužel nepamatuji jménem).

Personál: porodní asistentka Věrka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Všeho tam bylo dostatek, i když jsem pochopitelně byla podle seznamu vybavena,tak jsem si většinu věcí vezla zpět domů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Janca.Zik 17.11.10 napsala :

Milá maminky v Neratovické porodnici jsem rodila teď 2.11.2010 a mohu Vám jí všem doporučit,personál bezvadný,ochotný,příjemné,milé jednání,krásné takové rodinné prostředí.
Navíc jsem měla porodní asistentku Věrušku,díky které jsem to vše tak nádherně zvládla,VŠEM DOPORUČUJU!
Při druhém porodu budu volit opět Neratovice :-)

Jediné malinké mínus je nemocniční strava :-(

Personál: Porodní asistentka Věruška Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - zizinka 30.10.10 napsala :

Jsem den po císařském řezu v této užasne porodnici. Můj porod nebyl zrovna jednoduchý… Ale musím říct že jsem čekala všechno ale takhle hodný a dobrý tým lékařů a sestricek opravdu ne. Opravdu me velice mile překvapili a nemůžu si naprosto na nic stěžovat.
Přítel byl u porodu po celou dobu se mnou a i přes to že jsem nebyla na pokoji sama. Asistenky radili i jemu jak mi může pomoct. Nakonec vše bylo ukončeno císařem, po zasiti me hned odvezli zpět na 4lůžkový pokoj a dovezli mi hned malýho na přisati. Na noc byl u sester a ráno hned jak se vzbudil mi ho hned dovezli a od té doby je stále u me. Mám problém se o něj postarat sama, ale to vůbec nevadí. Když potřebují zavolám si sestru a ta mi ochotně pomáhá.
Nepamatuju si jména týmu co jsem měla u sebe, ale to vůbec nevadí protože tady jsou skvělý naprosto všichni a jsem velice rada že jsem se naprosto náhodou dostala do této porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Krom ručníku a noční košile není potřeba vůbec nic. I kalhotky jsem dostala a všeho je tu dostatek a hlavně samozřejmostí

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - doudovka 15.09.10 napsala :

Rodila jsem tu už před rokem, nikdy bych si nemohla stěžovat, všichni tu jsou milý, příjemní vnímaví.. Přivezla mě moje maminka, která musela brzy odjet, na pokoji jsem byla sama a to na čtyřlůžkovém, měla jsem štěstí, že ten večer jsem rodila jen já… přijel manžel, který mohl po celou dobu bolestí a porodu zůstat semnou, každou chvíli mě chodila kontrolovat asistentka, stále mi radila a pomáhala, každou bolest se mi snažila zmírnit, nabízejí spoustu procedur, které je možno využít, pro zpříjemnění porodu, vanu, horké kameny písek, pak jako všude míče a tak dále.. Všechno bylo bezstarostí a na malou mi taky dali všechno potřebné včetně všech možných mastí, plen, oblečení, se všem mi pomohli a poradili. Příští rok v březnu budu rodit zase a nikdy se nerozmýšlím kam půjdu rodit, vím, že do neratovic i kdybych bydlela na druhým konci světa..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Neratovice - Anonymní 16.03.10 napsala :

V Neratovicích jsem rodila 11.3.2010 plánovaným císařským řezem. Musím říct, že můžu jenom doporučit. Byla jsem naprosto spokojená, nenarazila jsem na jediný problém. Všichni neuvěřitelně milý. Ubytovaná jsem byla na jednolůžkovém nadstandartu, kde se mnou dvě noci po porodu byl i můj partner, který tam spal. Staral se o malého, protože já jsem po porodu sekcí nemohla. Měli jsme ho hned u sebe, protože po operaci jsem byla převezená hned na pokoj. Jako plus hodnotím i to, že to bylo bez pobytu na JIP, který je běžný v jiných porodnicích. Psychika v tomto případě určitě pomáhá pooperační rekonvalescenci a bylo to úplně jiné, než ležet na JIP, kde je dalších šest pacientek, nesmí za vámi partner a miminko vám sotva ukážou. Můžu to hodnotit, první císařský řez jsem absolvovala na Bulovce. Veškerý personál porodnice profesionální, příjemný. Porodnice je menší, spíš bych řekla rodinná. Sestřičky i dětský lékaři super, ale to ostatně všichni. Rodila jsem ve čtvrtek, na příjem jsem nastupovala ve středu, což si myslím je jediná věc, která byla zbytečná…stačil by nástup v den sekce, člověk by byl klidnější a noc před výkonem by byla víc v klidu.To je asi jediné mínus.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Jeden z dobrých obědů: grilovaná zelenina, mozzarella a brambory


1 komentář

Nadstandard

Takhle mi vyfotili sestřičky Fanouška :-)

Přidejte Vaše fotky k porodnici Neratovice.>

Děti z porodnice Neratovice

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Neratovice
Matey Amálie neznámé 10.06.2019
plasticaley Neratovice anna issis 50 cm, 3500g 20.08.2021
Děti narozené v porodnici Neratovice
NNF Felix neznámé 11.01.2019
Verudellita Tisem Lucie neznámé 19.11.2018
dana59 Praha vnučka Rozárie 44 cm, 2650g 25.10.2018
BramboraLD Leon
51 cm, 4250g 11.09.2018
sechmet.82 Praha Michal 53 cm, 3810g 05.09.2018
VeronikaNel Praha Matyášek
49 cm, 3430g 16.08.2018
teenush Praha Adam Kamil
48 cm, 3090g 16.08.2018
Petule 84 Kristýnka
50 cm, 3110g 26.06.2018
Mamakaty Lubošek neznámé 22.06.2018
hospodki Honzik 51 cm, 3560g 19.05.2018
Fabian. 2018 Fabian fabricio gabco
53 cm, 5080g 12.05.2018
Fabian. 2018 Fabian fabricio gabco
63 cm, 8560g 12.05.2018
Katerina Ba. Antonín
51 cm, 3520g 28.04.2018
Pucinka0 Nové Jirny Štěpán 51 cm, 3840g 10.04.2018
Sov.sarka Brandýs nad Labem Petr Sova neznámé 05.04.2018
Simcacz94 Nikolka/Jakub neznámé 06.03.2018
Niqoola25 Stará Boleslav Juli 52 cm, 3940g 05.03.2018
Bídžej Damián 50 cm, 3600g 05.02.2018
Ptasv Péťa neznámé 15.01.2018
Hanculee Dominik
50 cm, 3330g 21.11.2017

Rodily v porodnici Neratovice

Chystají se rodit v porodnici Neratovice

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Neratovice?