Městská nemocnice Neratovice, Gynekologicko-porodní oddělení

Tato soukromá nemocnice disponuje moderní porodnicí se špičkovým vybavením a patnáctiletou tradicí. Ročně se zde narodí přes 1 000 miminek.

V porodnici praktikují tzv. rooming-in, tedy matka zůstává s dítětem.
Porodnice disponuje dvěma porodními sály. Pro první dobu porodní je připravena řada relaxačních pomůcek. Účast tatínka dítěte při porodu je vítána. Doprovodit vás ale může i jiná osoba.
Porodnice má připraven formulář porodních přání, pomocí kterého si snadno uděláte svůj porodní plán.

Na tel. čísle 315 637 471 se můžete přihlásit na prohlídku porodnice. Tyto se konají každé pondělí od 16 hodin.

Kompletní informace, fotogalerii a veškeré kontakty naleznete na internetu.

Doporučují maminky porodnici Městskou nemocnici Neratovice, Gynekologicko-porodní oddělení?

Hodnoceno 158x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Stanislav Martan

Lékaři: +420 315 637 478

Těhotenská poradna: +420 315 637 474

Předporodní kurz: +420 725 714 836

Adresa: Alšova 462, Neratovice 277 11

URL: http://www.nemocnice-neratovice.cz/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Neratovice

08.07.20

Neratovice jsou ideální pro ty, kteří nesnášejí velké ,,továrny na děti”. Je tam pohodička, klid. Jídlo sice příšerné, ale to je druhotné. Pokud si zaplatíte jejich PA a program Lady Care, čeká vás krásný zážitek na 100%, v opačném případě musíte spoléhat na dobrou směnu asi jako všude jinde. Já rodila v lednu 2020 a měla zaplacenou jejich PA, kamarádka rodila o měsíc později, zaplacené nic neměla a má z toho následky do dnes stejně jako její miminko. Možná shoda okolností, ovšem neomlouvá to hrubé chování personálu.

11.06.20

Rodila jsem zde v květnu 2020 své druhé miminko (první bylo v Motole)
Zhruba ve 20 tt jsem se domluvila s PA Lenkou Vejvodovou na osobním doprovodu k porodu a péči. Také jsem si připlatila za program Lady Care. To mohu všem jen doporučit. Do poradny jsem byla objednaná celkem na 4 návštěvy, vždy ke stejné lékařce, nakonec jsem ji stihla navštívit jen dvakrát. Nikdy jsem tu nečekala, vždy mě vzali přesně na objednaný čas. Paní doktorka se vždy ptala, zda chci vaginální vyšetření.
Porod začal večer tím, že mi praskla voda a začala postupně odtékat. Zavolala jsem své PA a domluvily jsme se, že se sejdeme v porodnici. Tam mě přijali cca v 21:30, udělali monitor, ultrazvuk a vyšetření, nález byl normální, ale pro odtok vody mě museli hospitalizovat. Byl volný nadstandard, který jsem chtěla. Doktorka mi řekla, ať si jdu lehnout a zkusím ještě spát a ráno, že se uvidí. Na vyvolání mi nic nedali s tím, že je to zatím moc brzo. Manžela poslali domů. Kdyby nebylo koronavirové krize a byl by normální provoz, manžel by na nadstandardu mohl být se mnou (je tam lůžko pro doprovod). Šla jsem tedy na pokoj a ještě jsem usnula. Asi za hodinu mě vzbudily začínající kontrakce, šla jsem zpět na vyšetřovnu s tím, že si myslím, že se něco děje. Natočili monitor, udělali vyšetření a řekli mi, ať zavolám manžela. Bylo mi nabídnuto klyzma, s tím jsem souhlasila, protože jsem věděla, že to může pomoci porod rozjet. Pak jsem šla zpět na svůj pokoj a strávila dost dlouhou dobu ve sprše. PA mě chodila kontrolovat a masírovala mi břicho olejem. Po nějaké době jsme šly s PA do koupelny, kde jsem ležela dlouhou dobu ve vaně. Měla jsem zádové kontrakce a vana hodně pomáhala. Čím byly kontrakce silnější, tím víc jsem chtěla něco na bolest, dostala jsem homeopatické čípky. Při konzultacích před porodem jsme se s PA domluvily, že lékům se pokusíme vyhnout, byla jsem moc ráda, že mé hysterické prosby o cokoli nebyly nakonec vyslyšeny. Naopak mi Lenka radila, jak s bolestí pracovat, aby to bylo rychle za námi.
Po jednom vyšetření už jsem šla na velký porodní sál. Chůze přes chodbu nebyla příjemná, ale zase to pomohlo porodu. Na sále byl se mnou i manžel. nejprve jsem byla o porodní lůžko opřená a pak jsem ležela na boku. Při kontrakcích mi PA masírovala hráz a nahřívala ji ručníkem. Musela jsem si v jednu chvíli lehnout na záda, protože miminko bylo zabaleno ještě v jednom vaku blan a ten bylo nutné prasknout. Potom už to šlo hodně rychle a tlačila jsem na boku, na dvě zatlačení bylo miminko venku. Celkem od prasknutní vody to trvalo 7 hodin, takže velice rychlý porod. Celou dobu na sále jsme byli jen tři, lékařka přišla až po porodu, zašila drobné poranění. Nechali nás pak samotné s manželem dvě hodiny, miminko leželo na mně a střídavě na manželovi. Po dvou hodinách jsme se museli s manželem rozloučit (omezené návštěvy, koronavirus), já šla do sprchy a dětská sestra si odvezla miminko. Domluvili jsme se, že si ho nějakou dobu nechají sestry, abych se vyspala (sama jsem to tak chtěla), to bylo kolem šesté ráno.
Do sprchy a na pokoj jsem šla po svých. Miminko mi přinesli v poledne a pak už jsme byli jen spolu. Měla jsem miminko v posteli, nemusela jsem vážit před a po kojení, všichni byli velice ochotní a milí. Na pokoj přišla ráno vizita, pak třikrát denně jídlo a jednou sanitářka vytřít, jinak tam byl úplný klid. Z porodnice se mi skoro nechtělo domů.
Laktační poradkyně mi dala i chladivé náplasti na bradavky.
Jediné, co je opravdu špatné, je jídlo. Dostanete jen jedno teplé jídlo denně a pak jsou to samé rohlíky a chleba. Chyběly mi mléčné výrobky.
Na miminko dostanete oblečení, zavinovačku, kosmetiku, plínky, potřebujete jen vlhčené ubrousky
Vložek bylo také dostatek

Personál:

Lenka Vejvodová, laktační poradkyně

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Program Lady Care a možnost osobního doprovodu porodní asistentky.
Vlastní jídlo - piškoty, jogurty, kefíry, je k dispozici mikrovlnka, takže návštěva může donést něco k ohřátí.
klid a víru v sama sebe

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

síťované kalhotky, herbalon, perlan, vlhčené ubrousky, látkové plíny, jídlo, vlastní košile

01.05.20

Maximální spokojenost, - porod duben 2020 .. původně jsem měla rodit v Praze na Bulovce ale v posledním měsíci těhotenství jsem se přeregistrovala do Neratovic a určitě nelituji. Porodnice malá ale útulná s rodinnou atmosférou. Zaplatila jsem si nadstandardní pokoj a v porodnici strávila celkem 6 dní, porod byl dlouhý a těžký. Praskla voda a příjezd do porodnice v pátek večer a porodila jsem syna až v neděli. Za tu dobu jsem měla možnost potkat spoustu personálu a musím říct, že všichni, se kterými jsem přišla do styku, se ke mě chovali moc hezky a vřele. PA Milada Barešová mi byla skvělou oporou za dobu trvání kontrakcí, které trvaly dva dny, a které jsem trávila převážně na pokoji či ve vaně, na porodním sále i mimo něj se o mě starala mladá a úžasná MUDr. Tereza Hradecká, která při těžkých chvílích, kdy porod nepostupoval a já to začala vzdávat a propadat zoufalství, že snad už nikdy neporodím …uměla nakopnout a povzbudit a hlavně mě uklidnit, moc jí děkuji, že tu pro mě byla! Byla skvělá.
Na oddělení šestinedělí chci poděkovat všem sestrám a hlavně laktační poradkyni Zdeňce Hronové. Hezky mi pomohla s rozkojením a vždy mi odpověděla na všechny otázky a názorně a s ochotou vysvětlila, co bylo potřeba (a že jako prvorodičce toho bylo dost:-))
Za mě porodnici doporučuji, určitě je lepší si vzít nadstandardní pokoj, pokud je volný … člověk má soukromí a může si hekat a přetrpět kontrakce v soukromí, než na sdíleném pokoji.
Jednu výtku mám k nápojům, i když je vody i čajů k dispozici dostatek … jsou od nadstandardu daleko a možná by nebylo špatné barel s vodou a čaji umístit i na stranu k nadstandardům ať člověk nemusí jezdit s postýlkou s novorozencem přes celou porodnici vždy pro vodu. Jinak strava je v porodnici řekla bych typicky nemocniční, určitě nečekejte žádné nutričně vyvážené jídlo, ale já si neztěžovala, člověk není na dovolené all inclusive. Svačinu může dovézt návštěva, nebo si ji člověk může přibalit již rovnou do kufru k porodu.. Já měla v tašce několik croissantů a müsli tyčinek.
Závěrem - pokud se někdy rozhodnu pro další miminko, určitě sem pojedu rodit znova. Spokojenost!

Personál:

MUDr. Tereza Hradecka, MUDr. Hnidak , PA Szkrokolova Lenka, PA Milada Baresova, a nejlepsi laktacni poradkyne Zdenka Hronova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložek i plenek je v porodnici dostatek, za mě určitě si vzít více poporodních síťovaných kalhotek a více jako 2 noční košile, které vám nebude líto, případně vyhodit, kdyby se ušpinily od krve, v nemocnici samozřejmě dostanete, ale větší komfort má člověk ve svém oblečení

71
25.04.20

Neposlala bych tam rodit ani největšího nepřítele. Rodila jsem tam před rokem a z porodu se vzpamatovávám doteď. Co tam předvádí zaměstnanci porodnice - primář Martan, doktorka Vaněčková a PA Barešová, je neskutečné. Naprosto otřesná lékařská péče, amatérismus od diagnostiky, po vedení porodu až po totálně zprasené šití - potvrzeno primářem jiné porodnice. Stěžovala jsem si, prý si to dle primáře pamatuji zkresleně, protože rodičky nejsou při porodu při smyslech, prý se to stává - totální arogance. Jít rodit do Neratovic považuji za jedno z nejhorších rozhodnutí svého života. V Neratovicích riskuje život i zdraví dítěte i vás samotných.

Personál:

Martan. Vaněčková, Barešová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechodit tam!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si všechno, nic tam nedostanete.

25.04.20

Rodila jsem zde 19.4.2020 a chtěla bych všem poděkovat za přístup a podporu nejen u porodu, ale i na šestinedělí. Porod byl dlouhý a náročný, od prasklé vody a příjezdu do porodnice v pátek večer, jsem porodila až v neděli odpoledne… za tu dobu jsem měla možnost potkat spoustu personálu … doktorů a porodních asistentek. Neměla jsem zaplacený žádný balíček ani privátně PA, do porodnice jsem se registrovala až v posledním měsíci těhotenství a se všemi s kterými jsem přišla do styku jsem byla spokojená co se týče lidského přístupu a ochoty na maximum.
Můj porod, který se táhl dlouhé dva dny plné bolesti a já už přestávala vidět světlo na konci tunelu , měla jsem pocit, že snad nikdy neporodím, že to neustane a že to nezvládnu.
Při nekončících kontrakcích přišla opravdová psychická podpora v podání MUDr. Terezy Hradecké, která mi v těch nejtěžších chvílích pomohla překonat beznaděj a nakopnout mě. Neustále mě uklidňovala, že to zvládnu .. člověk cítil, že její slova mají sílu, prostě ten pocit jakým mě v tu chvíli nabila, mi pomohla překonat největší bolest a porodit naše miminko! Děkuji!
Na oddělení šestinedělí bych chtěla vypíchnout laktační poradkyni Zdeňku Hronovou, skvělá žena na svém místě… která mi pomohla se rozkojit a uklidnit moji hormony neklidnou duši.
Jako prvorodička jsem měla spoustu otázek a kdykoliv jsem přijela na sesternu , všechny sestry neváhaly mé otázky ochotně zodpovědět a pomoct, když jsem si s miminkem nevěděla rady.
Strávila jsem v porodnici celkem 6 dní a s kýmkoliv jsem přišla za tu dobu do styku … všichni byli ke mně milí a velmi přátelští, taková porodnice s rodinnou atmosférou. Viz. Výše jsou jména personálu, kteří byli mými anděly za dobu pobytu v porodnici … a nebyli jediní, bohužel ostatní jména si nepamatuji.
Závěrem: Není třeba se bát porodu, pokud se člověk dostane do správných rukou!!!

Personál:

MUDr.Tereza Hradecka, MUDr.Hnidak, PA Milada Baresova, PA Szkrokolova Lenka a laktacni poradkyne Zdenka Hronova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepřemýšlet tolik, uvolnit se, věřit sobě a svému tělu !

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si nějakou svačinku, když je hlad mezi nemocničními jídly a nebo v noci na chuť :-)

26
24.04.20

Neratovice jsem si vybrala s očekáváním klidnějšího prostředí a větší možnosti volby než u Apolináře (1.porod). To se v zásadě naplnilo - to odpoledne jsem byla jediná rodička a měla jsem PA jen pro sebe. S PA jsem byla velmi spokojená, zkušená, dobře poradila, psychická podpora.

Možnost vany, dobře vybavený porodní sál, „hekání“ na pokoji, kde se bydlí i pak - asi je lepší mít vlastní (nadstandard), zvlášť je-li to na dýl. Možnost volby porodní polohy tak oceňuji.

Doktorka mladá, jméno nevím, bez problémů, jen v pokročilejší fázi první doby protrhla blány bez výslovného svolení (které bych sice asi dala, ale asi by to tak být nemělo, udělala to v rámci vaginálního vyšetření).

Pediatři na mě příliš nezapůsobili. Nelíbilo se mi, že i když mimi museli rozdýchávat, nedali mi ho pak na hruď, ale asi v rámci protokolu zavřeli na 2 h do inkubátoru (a na noc si nechali u sester „na pozorování“), aniž bych s tím mohla cokoliv dělat (no, hádat se z lůžka mezi porodem a šitím asi ne). Od porodnice, která se snaží o vstřícný a méně nemocniční přístup bych čekala jiný přístup i v hlavách personálu.

Pokoj nadstandard byl super (až na nefunkční žaluzie), jídlo stejně mizerné pro všechny - myslím, že nevyhovuje nejen chutí a vzhledem, ale i nutričně, určitě by mi nestačilo, kdybych neměla příkrmy od muže.

Odd šestinedělí - krom koupele žádná edukace (ale možná jiné u prvorodiček), což mi ale nevadilo, co jsem potřebovala jsem se zeptala, aspoň byl klid. Dost se mi nelíbilo, když jedna sestra přišla na pokoj na kontrolu sluchu a při té příležitosti bez optání strčila mimi svůj prst s ne úplně krátkým nehtem do pusy, aby ho uklidnila. Přitom musela před tím sahat minimálně na kliky, o nějakém mobilu apod. ani nemluvě. A to už v době počínající koronakrize - to je síla.

Personál:

PA Ludmila Barešová (nevím možná přesně)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Malá porodnice, celkově dobrá alternativa pro pražské matky, pokud chtějí porod prožít v klidu a míru a pokud porod bude nekomplikovaný - všechny v to doufáme, ale nikdo to neví, že…

I co jsem si četla jiné komentáře k porodnicím, zdá se, že jsou hodnoceny hlavně podle toho, jak snadný či těžký byl samotný porod, za což porodnice tak úplně nemůže (ale trochu jo).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

zajistit si vlastní jídlo

360
12.04.20

Dobrý den, oproti Bulovce tedy nebe a dudy! Lidský přístup, informace, klid, pohoda. Děkuji za pěkný porod a doporučuji dále!

Personál:

PA Eliška a veškerý personál

03.03.20

Celkově hodnotím 5*, rodila jsem zde 12/2019.
Poprvé jsem byla v Neratovicích ve 20 týdnu na velkém ultrazvuku. Ten prováděl pan primář Martan. Nevím jestli je takový ke všem, ale přišel mi trochu chladný a takový „robotický“. Byla jsem už od začátku rozhodnutá rodit v Neratovicích a měla jsem trošku obavu, zda při porodu nenarazím na p. primáře a bude opět takový. Rozhodli jsme se s manželem pro program Lady Care hlavně z důvodu možnosti nadstandardního pokoje a pak také doufajíc, že když si člověk dneska za něco zaplatí, lidé k němu mají lepší přístup. Od 37. tt kdy jsem tam chodila na prohlídky bylo vše super. Naplánovali se mnou prohlídky až do 41. tt, přístup veškerého personálu i p. Martana byl výborný. Nevím, zda to bylo tím, že jsme si zaplatili Lady Care, ale což.
Rodila jsem týden před očekávaným termínem, plodová voda mi praskla doma. Při příjmu se nabral monitor a dostala jsem antibiotika kvůli pozitivnímu streptokokovi, který se potvrdil kolem 36. tt. Měli volný nadstandard, tak jsem byla moc ráda a nabídku využila. Za cca 4h byl znovu monitor (na ošetřovně na lehátku), to už kontrakce sílily. Celou dobu na pokoji jsem chodila do sprchy a horkou vodou jsem se sprchovala, asi 2h. Když už kontrakce byly hodně silné, šla jsem na sesternu pro epidural, ale tam mi po vyšetření řekli, že je už pozdě, že mimčo bude za chvíli na světě, dala jsem vědět manželovi a do 30min přijel. Malinká se narodila 1,5h poté.
Během porodu se o mě starala výborná PA Eliška, byla velice milá, povzbuzující a chápavá. Díky ní mám na celý porod pozitivní vzpomínky (i když porod holt bolel). Stále mě chválila a popisovala, co se právě děje, jak moc jsem otevřená a co by mi mohlo ulevit (míč, sprcha, žíněnka na klečení). Silné kontrakce jsem trávila ve stoje opřená o porodní lehátko. Byl mi nabízen i gym. míč, ale ten mi nevyhovoval. Při monitoru jsem ležela (to mi trošku vadilo, nemožnost se hnout byla dost nepříjemná). PA dělala vnitřní vyšetření pro zjištění připravenosti porodních cest (nevadilo mi to) a informovala mě o všem. Nabídla mi také slabší klystýr, ale tím, že se mělo mimčo narodit relativně brzy, nepřistoupila jsem na něj, bála jsem se, že se nestihnu pořádně vyprázdnit. Také z toho důvodu, že při kontrakcích na pokoji jsem byla asi 5× na záchodě s pořádnými průjmy a zvracením (tělo se krásně vyčistilo samo).
O vyholení nepadla zmínka (sama jsem si doma stříhala nůžkami nejdelší ochlupení, nechtěla jsem riskovat, že by mě holili, ale asi bych to přežila:-)). Při kontrakcích jsem mohla pít (bylo mi to silně doporučováno, při dýchání pusou jsem měla strašně sucho v puse). Když už se porod blížil, ležela jsem na lehátku na boku a PA vysvětlovala, že je to vhodná poloha na sestup miminka. Doporučila mi se jít vyčůrat, ale při sezení na míse a následné kontrakci jsem najendou ucítila hlavičku, PA mě hned vzala na lehátko a informovala personál, že se narodí miminko. A opravdu, na 2 zatlačení byla naše holčička venku. Při finálním tlačení jsem cítila jak PA masíruje hráz teplým olejíčkem (došlo jen k mírnému natržení ve dvou místech - jako prevence jsem cca 2m před termínem pila maliníkový čaj a lněný olej, nic dalšího). Ihned mi jí položili na prsa a nasměrovali k bradavce, aby začla hned sát. Doktor zkontroloval, zda je malinká v pořádku, změřili a zvážili jí a nechali nás přes 2h na porodním sále o samotě. Občas se chodili ptát, zda je vše v pořádku. PA po porodu placenty zjišťovala její stav a ptala se, zda jí nechci, neměla jsem zájem (nějak si nedokážu představit, že bych si jí rozmixovala a pila koktejl, jak to některé maminky dělají). Nesměla jsem již pít, pro případ, že by bylo potřeba operativního zákroku.
Po 2h přišla Dr. ošetřit několik malých natržení a malinkou šli umýt a obléct. Šití téměř nebolelo, vždy jen mírné bodnutí při umrtvení. Když bylo vše v pořádku, ujala se mě PA a šli jsme na pokoj. Velice bedlivě mě hlídala a říkala, že při jakémkoli náznaku mdlob mám říct. Odvedla mne do sprchy a pak uložila do postele a uvařila mi konev kojícího čaje. Maličkou přivezli vzápětí. S manželem jsem si užívali společné chvíle. Každých pár hodin chodil nějaký zdravotnický personál a ptal se, zda je vše OK. Bála jsem se bolesti při sezení z natržení a tak jsem si vzala nafukovací kruh. Použila jsem ho jen jednou. Šití pouze tahalo při sezení, ale nebolelo.
Co se týče stravy, trochu nerozumím všem těm negativním komentářům. Je to nemocnice, nikoli hotel. Jídlo bylo vždy OK, nejsem vybíravá. Porce přijatelné, občas větší, manžel za mě párkrát dojídal:). Jediné, co bylo jiné, než jsem byla zvyklá, byly večeře. Dávala se kolem 17-18 a pak už nic. Byla ale větší (studená - více pečiva, sýry, paštika, přesnídávka, tvaroh).
Na pokoji bylo neomezené množství poporodních vložek, po porodu jsem dostala jedny síťované kalhotky, nabízeli i noční košili, těch jsem ale měla zásobu.
Musím vyzdvihnout také laktační poradkyni paní Zdeňku. Několikrát denně chodila za mnou na pokoj a radila jak kojit, přikládat miminko, jak ošetřovat bolavé bradavky, nalitá prsa. Byla výborná, moc mi pomohla. Jako prvorodička jsem všechny informace uvítala. Plně jsem kojila již v porodnici.
Co bylo k dispozici: tekuté mýdlo v koupelně, porodní vložky (každý den byly doplňovány), jednoráz. plínky, oblečení (dupačky), jednorázové podložky a krém na zadeček pro miminko. Když cokoli došlo, zašla jsem si na sesternu. Dále kojící polštář (na vyžádání), gelové chladící podložky na nalitá prsa, gelové polštářky na bolavé bradavky. Ihned jsem se rozkojila, tedy nevím, jak je to s odsávačkou (ale pravděpodobně je k dispozici).
Miminku dělali tato vyšetření: odběr krve s patičky, injekčně vitamín K, vykapání očiček, kontrola sluchu, kontrola očí na šedý zákal, každé ráno vizita (vážení, kontrola doktorem). Malinká měla žloutenku, tak jí brali i krev a den byla pod modrým světlem v inkubátoru, vozili mi jí každé 3h na krmení. Ukázali mi, jak přebalovat a koupat, vše pomalu a s pochopením, že jsem to nikdy nedělala, a že je skoro každá prvorodička trošku vyděšená ze všeho. Vyšetření kyčlí zde nedělají, sami jsme si hledali ortopeda.
K personálu jsem přistupovala jako k odborníkům a poslouchala jejich doporučení, možná i proto se ke mně každý choval mile a s respektem. Netvrdím, že si některé maminky vymýšlejí a chtějí nemožné věci, ale i když je porod přirozená věc, stále se mohou stát nečekané věci a všichni v porodnici ve mně budili dojem profesionality, a tak jsem neměla důvod jim nevěřit či dát na jejich doporučení.
V Neratovicích jsem byla moc spokojená. Neprovedli mi žádný nechtěný zákrok, o všem mě informovali a pěkně se o nás s malinkou po porodu starali. Pokud budeme mít druhé miminko, určitě půjdu opět do Neratovic. Děkujeme všemu personálu!! PA jsme si neplatili.

Personál:

PA - Eliška, laktační poradkyně Zdeňka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si nadstandardní pokoj (pravděpodobně vyžadován Lady Care jako prerekvizita). I když jsem byla v porodnici 5 dní a zaplatili jsme tak skoro 7tis, vůbec toho nelitujeme. To soukromí a možnost si jít na záchod a do sprchy kdykoli byla k nezaplacení. Nemluvě o klidu a možnosti návštěv kdykoli.
Zajít si na prohlídku porodnice. Dá vám to určité povědomí o tom, jak to funguje.
Doporučuji si přečíst dokument „porodní-přání-NN.pdf“ na stránkách porodnice. Po přečtení jsem zahodila svoje porodní přání, protože vše co jsem si přála, porodnice dělá automaticky (tedy v mém případě to tak vše vyšlo - ne automatické epiziotomii, bonding, epidural (když si o něj řeknete včas a né jako já:)) dotepání pupeční šňůry, 2h spolu na porodním sálu, žádné zákroky bez mého vědomí, manžel u porodu, samovolný porod placenty, přítmí, možnost měnit polohy při porodu, teplá sprcha (nevyužila jsem, při kontrakcích co 1,5min jsem už nechtěla nic dělat ani měnit).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lžičku nebo rovnou celý příbor (v noci kdy si dáte druhou večeři už nemusíte mít příbor k dispozici). Lahev kojenecké vody k porodu. Síťované kalhotky (stačí 2-3 ks), přeprala jsem si použité, na topení ihned uschly. Něco sladkého, honila mě dost mlsná po porodu. Kojící čaj (personál ochotně postaví na vodu a zalije konev čaje). Ručníky (min 3-4 - na tělo, na ruce a na intimní partie). Vlhčené ubrousky na utírání zadečku miminka (stačilo jedno balení 64 ks). Noční košile klidně 3-4, (ponožky a župan jsem nevyužila, bylo tam docela teplo a mně je teplo pořád:)). Hodně lidí doporučuje peníze na jídlo do kantýny v přízemí, nebyla jsem tam ani jednou, nemocniční jídlo mi stačilo, případně mi dobroty přivezla návštěva.

21.02.20

Do nemocnice Neratovice jsem šla na základě několika kladných referencí od žen v mém okolí. Vyhrála jsem jejich program Lady Care, který mj. nabízí zvýhodnění při žádosti o nadstandardní pokoj. Pokud by se někdo rozhodl jej pořídit, je celkem k ničemu, když nadstandard není, tak prostě není. V rámci ambulance mi bylo sděleno, že dítě je malé a bude vhodné vyvolání, možná CS. Dostala jsem k vyplnění všechny dokumenty k CS i k přirozenému porodu s doprovodem.
V den nástupu k vyvolání porodu jsem se dostavila na čas. Dvě PA se mne nejdříve dotazovaly, jestli vím, proč tam jsem (?) a poté, proč mám vyplněny všechny dokumenty. Obě se mne ptaly na stejné věci, takže jsem se zeptala, zda v nemocnici nemají sdílený informační systém o pacientech. Byla jsem poučena, že nejsou nemocnice, ale porodnice. Spolkla jsem otázku, zda tedy není třeba zdravotnické vzdělání, aby tu mohl člověk pracovat. Pročež skartovaly část mé dokumentace.
Poté přišel lékař. Začal nadávat na to, že mu PA sešily dokumentaci, že to nesnáší. Poté se mne zeptal, jestli vím, proč tam jsem. To už jsme na sebe s partnerem docela koukali. Lékař mě vyšetřil, na gynekologickém křesle, poté požádal PA o přinesení preindukčních tablet a bez vysvětlení mi je zavedl. Dal mi pokyn, abych zůstala ležet. Poté otevřel dveře do sesterny, které jsou přímo proti dveřím na chodbu a odešel. Kdo byl někdy v Neratovicích ví, jak vypadá vyšetřovací místnost, takže jsem ležela na gyn. křesle s roztaženými nohami naproti dveřím otevřeným na chodbu. Po chvíli přišla jedna z PA a nabídla mi prostěradlo na přikrytí.
Požádala jsem o nadstandard. S informací, že nejsou mne odveleli na čtyřlůžkový pokoj. Večer přišla další PA, aby mi sdělila, že skartuje další část mnou vyplněné dokumentace. Na Neratovicích je kouzelné mj. to, že mají předporodní pokoje a šestinedělí dohromady. Takže při delším porodu tam rodící ženě pláče miminko, nebo má porodní bolesti v průběhu návštěv. Partnera odveleli pryč s odkazem na návštěvní hodiny. To, že mi při kontrakcích další preindukční tabletu nezavedou mi nikdo nevysvětlil. Strávila jsem noc se dvěma miminky na pokoji. Logicky jsem se moc nevyspala. Celkem jsem takto strávila tři dny. Každou vizitu na mne koukali, že už bych přece měla mít miminko.
Večer před porodem mi odešla plodová zátka, sestra mi nabídla na noc lék, abych se vyspala. Na můj přímý dotaz, zda se jedná o analgetikum mi odpověděla ano. Ráno v den porodu mi bylo dost zle. Látku jsem si dohledala a nejednalo se o analgetikum, ale psychofarmakum.
V den porodu se mnou hovořil primář oddělení a řešili jsme co budeme dělat. Na základě informací jsem šla na CS poté, co mi sdělili, že mne poté převezou na nadstandard. Kdyby nebyl k dispozici, šla bych domů. Partner za mnou nemohl jindy než v době návštěv a celkově jsem měli milé porodnice plné zuby.
Přála jsem si spinální anestezi, partner byl převlečený v jednorázovém oděvu, aby mne mohl doprovázet. Na sále mi anestezioložka sdělila, že mi dá celkovou anestezii, takže jsem se probrala hodinu po porodu. O tom, že dceru přiložili k prsu vím z fotografie. Poté byla v péči partnera. Aspoň to. Druhý den po CS mi přinesli znovu k podpisu jimi skartovanou dokumentaci.
Pooperační péče byla v pořádku, podpora laktační poradkyně veškerá žádná. Kdo někdy jedl v této nemocnici, dobře ví, že to je naprosto otřesný zážitek. Strava naprosto nevhodná pro těhotné a kojící ženy. Stížnost už jsem odeslala.
Co se mne týče, tak Neratovice mají svoji pověst naprosto neoprávněně. Kdybych přišla s rozběhnutým porodem, tak jsem mohla mít partnera neomezeně u sebe. V případě indukce nikoliv, což nedává smysl. Pro mne to byly celkem nervy.
Dva měsíce od porodu jsem se setkala se ženou, které při porodu v Neratovicích zemřelo dítě a to chybou porodníka. Jinak zdravé, donošené miminko se udusilo, protože lékař špatně vyhodnotil monitoring. Toto byl výsledek pitvy. Záležitost je nyní v řešení příslušných orgánů. Oba porody proběhly v druhé polovině 2019.
Zpětně vím, že se dost věcí dalo udělat jinak. Taky vím, že jsem se zbytečně nechala „zahnat“ do některých úkonů a možná i do CS. Asi bych toho mohla říct ještě více k péči zde, ale snad je to co nejvěrnější popis bez zbytečných emocí. Pro mne nikdy více.

Personál:

Většina personálu

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jinou porodnici a pokud už jste se rozhodly, tak neinvestovat do programů Lady Care a vyšších. Ten nejdražší stojí 6 tisíc ročně a je to celkem zbytečná investice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Když už zde jste, tak rozhodně jídlo a dost pevných nervů.

11523
17.02.20

Porodnice je maličká, vše je na jednom patře, porodní sály, novorozenecké i pokoje. Všude je to kousek, je to milé, rodinné. Byl to můj první porod, takže jsem byla jako každá rodička nesvá, co se bude dít. Byla jsem se podívat v porodnici na prohlídce, takže jsem poté věděla do čeho jdu. Když jsem přijela rodit, vyšetřila mě lékařka, sestra mi dala monitor a poté mě přemístily na pokoj. To je mínus, protože na pokoji byly další 2 ženy, jedna dostávala léky na rozjetí porodu a druhá tam byla s narozenou holčičkou, takže moje hekání asi pro nikoho příjemné nebylo. Nabízely mi nadstandard, mají buď jednolůžák či dvoulůžák. Volný nebyl v tu dobu žádný, později ano tak mě přemístily na jednolůžák později - i hned po porodu, jsem šla i s maličkým tam, věci už jsem tam měla přestěhované. Ale k porodu. Několikrát jsem zvonila na sestru, že už to nemůžu vydržet, znovu mě tedy prohlédly a moc jsem se neotevírala, optali se mě na klystýr, který jsem chtěla. Asi po 2 hodinách bolestí mě sestra vzala do vany s teplou vodou, kde jsem strávila dalších pár hodin. Kontrakce tam nebyly tak časté a přesto jsem se tam krásně otevřela, ještě mi daly později homeopatický čípek na rychlejší otevření. Několikrát jsem je žádala o epidural, o čemž jsem je informovala již při vstupním vyšetření a měla jsem to i ve svých přáních. Pořád to oddalovaly a říkaly jak mi to krásně jde a jestli si to nechci rozmyslet..jenže pak už bylo na epidural pozdě a šla jsem rodit. Na porodním sále jsem byla přes hodinu. Prcek mně nešel vytlačit, myslela jsem, že bolestí umřu..opravdu nebyl můj sen rodit takhle přírodně a hrozně jsem si přála oblbovák, ale bylo pozdě. Rodí se tam pouze s asistentkou, která po nějaké době zavolala doktorku, s kterou jsem nakonec porodila. Obě byly moc milé a trpělivé, zkoušely jsme různé polohy, nakonec jsem porodila klasicky na zádech, jinak mi to nešlo. Měla jsem u sebe přítele, který byl celou dobu tlačení se mnou. Moc mě podporoval a i komunikoval s lékařkou i asistentkou. Těsně než jsem porodila jsem s lékařkou konzultovala nástřih, malý už musel rychle ven, řekla ať zatlačím a dám do toho všechno, a že při tom udělá nástřih. Dala jsem do toho všechno, cítila jsem najednou i ostrou bolest. Poté jsem zjistila, že mě nenastřihla a malinko jsem se natrhla, říkala, že to udělala naschvál, protože kdyby mě nastřihla, bylo by to poté pro mě větší šití s horšími následky. Měla jsem pár stehů zevnitř i zvenčí. Rychle se zahojily a při kontrole na gyndě po šestinedělí mi dr říkala, že ani nevypadá, že bych rodila..jak mě krásně zašila. Malýho jsem dostala ihned na nahé tělo a nechaly nás na sále 2 hodiny. Poté ho důkladně vyšetřili a všichni s přítelem jsme šli na nadstandard. Kde s námi byl chlap i v noci. Na dětském byly moc milé sestry, když jsem potřebovala poradily, ukázaly, když jsem nic nechtěla, nechaly nás s miminkem v klidu. I laktační sestry byly skvělé, a že se mnou měly trpělivost. Jediné, co bylo hodně negativní, je jídlo. Kdybych měla někde znovu rodit, rodím tam..jen si pohlídám ten epidural. Celkem od prasknutí vody jsem rodila 10 hodin a stačilo:-)

Personál:

již si nepamatuji, všichni byli skvělí :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si hodně košilek, domácího oblečení, tyto věci se tam nefasují a zamažete nejen při porodu, ale i od mléka, blinkání, potu toho opravdu hodně. Můžete tam být oblečeni v čem chcete, pro mě velké +
Vzít si sebou vlastní jídlo, na nadstandardu je lednice, co tam vaří opravdu nejde jíst a k večeři každý den chleba s pomazánkovým máslem se vám přejí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše vám tam dají

11
28.12.19

Chtěla bych moc poděkovat PA Lence, která mi dnes naprosto ve všem vyšla vstříc a díky které mohl můj druhý porod proběhnout naprosto podle mých představ, tentokrát žádné násilí, voda odešla pár minut před porodem, mohla jsem být na zemi, na čtyřech, prostě nedá se to absolutně srovnat s lékařem řízeným porodem. Přijde mi naprosto jasné, že konkrétní PA se platí extra a dle domluvy a náročnosti a za mě to budou nejlépe investované peníze v životě. Ještě teď nemůžu uvěřit tomu, že se to na podruhé takhle povedlo ☘️☘️☘️. Je mi fajn i fyzicky a už pár hodin po porodu jsem fungovala, prostě jsem Lence moc vděčná a nemohla jsem si vybrat lépe.

Personál:

PA Lenka Szkrobolová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si PA a nenechat si od doktorů ukrást něco tak jedinečného, jako přirozený porod, který za mě po dnešku lze zažít i v porodnici…Není to procházka růžovým sadem, ale ta bolest i prožitek je úplně na jiném levelu, než při nepřirozené poloze v křesle, zbytečným urychlováním jako je píchnutí plodové vody, s kanylou, umělým oxytocinem a stresující nerespektujícím doktorem…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo jako jogurty, Nutrimama tyčinky, oříšky..jinak klasická nemocniční strava…

26.12.19

Dobrý den, přikládám i já zkušenost. Rodila jsem v Neratovicích už 4. dítě. Vždy jsem byla moc spokojená. U dvou dětí byla Lenka Vejvodová a u jednoho Milada myslím Barešová. Tyto porodní asistentky chválím kudy chodím. Teď k nim přibude i Deniska. Prostředí porodnice je takové domácké. Jídlo bohužel stále pokulhává.

Monika

Personál:

Denisa dr Csicsaiová

05.12.19

Nastal ten pravý čas a chci se s Vámi podělit o moji zkušenost z Neratovic, kde jsem rodila v únoru 2019, a kterou popravdě moc nedoporučuji. Zaplatila jsem si program Lady Care za 2200Kč, jehož součástí je garance, že Vás při prohlídkách (poradnách) vezmou „na čas“ (splněno, ale ta sestra co mě vyšetřovala, byla taková rozlítaná a ve stresu, takže za mě ta atmosféra teda děs), potom prý garance, že Vás nepošlou domů kvůli stop stavu (to bych chtěla vidět, jak to zaručí) a poslední výhoda: cituji „výběr porodní asistentky“. Takže jsem si naivně myslela, že si prostě jen vyberu, kterou z nich chci k porodu. Realita? Dostala jsem jejich telefonní čísla a prý, že si to s nimi mám dohodnout. Výsledek: poptala jsem asi 2 z nich 2 měsíce před termínem porodu a žádná už neměla čas. Dalším faktem je, že se samozřejmě počítá s tím, že si jí zaplatíte. Tzn. Připravte si minimálně 10tis. (přeci Vám zde nebudou asistovat zadarmo, že?). Já jsem docela svědomitá a snažila jsem se o Nera a jejich PA načíst co nejvíce, ale tohle jsem se popravdě nikde nedočetla. Myslím, že se najde spousta prvorodiček, které si zaplatí ten skvělý program Lady Care a vůbec netuší, že pokud chtějí ještě PA, tak si musí připravit dalších 10tis:-D To je hlavní věc, o kterou se chci podělit. Přijde mi prostě fér se o to podělit, protože tohle jsem se NIKDE nedočetla.

No, a když si tu jejich PA zaplatíte, tak je to paráda. To zas jo. Když ne, tak jste pro ně vzduch. Já si ji nezaplatila a jediný moment, kdy na mě byli opravdu příjemní, byl ten, kdy mě žádali a doprošovali se hodnocení porodnice přes internet (jsou v nějakém programu a chtějí Váš email, přes který pak hodnotíte). A celá ta nemocnice je příšerně hnusná a nadstandardní pokoje mi přišly taky hrozný. Pokud chcete čísla PA, tak Vám je zadarmo pošlu a na ten jejich Lady Care výmysl se jim můžete zvysoka…
Já mám pocit, že pokud si zaplatíte PA, tak to bude v pohodě. Ale přijde mi fér, aby to každý věděl. NIKDE jsem se tohle nedočetla.
PA Babišová měla zrovna směnu, když jsem rodila a měla jsem opravdu kliku, protože byla skvělá a podporovala mě! Jinak PA Lenka V., která nastoupila po ní, se ke mně chovala naprosto hrozně.

Personál:

PA Babišová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete pohodový porod, tak si tu PA raději zaplaťte a kontaktujte ji co nejdříve!
OBECNĚ se také psychicky připravte na to, že téměř každý únor bývá vyhlášena chřipková epidemie a na porodnické je zákaz návštěv, takže tu budete s miminkem sami.

11.11.19

Celkový dojem dobrý. Poradny v pořádku, bez dlouhého čekání, nechtěla jsem vnitřní vyšetření, což jim nevadilo. K porodu jsem přijela na 9cm. Hned mě ale napojovali na monitory, což sem už vysílením neodmítla, ale spolu s cestou mi to nepohodlí zastavilo porod. Absolvovala jsem je na míči, ležet na křesle jsem odmítla. PA celkem ušla, doktorky se vystřídaly dvě a obě ok. Kdo byl nepříjemný byl primář, který hned začal stresovat císařem, což porodu nepomohlo. Ani se nepředstavil a hned výhrůžky. Škoda někoho takového v této porodnici. Po jeho druhé návštěvě jsme svolili k oxytocinu, protože mi bylo jasné, že už se porod znovu jen tak sám nerozjede. Samotný porod na křesle, ale v kleku čelem k opěradlu a na boku s nohou opřenou o pa. Hráz chránila, i když nakonec k poranění došlo (velké dítě). Po porodu dotepání pupečníku, 3h bonding, ošetření až potom, vit k na výběr kapky/injekce. Šestinedělí všichni příjemní, bohužel bylo plno takže většinou plný i 4lužák. Ještě bylo zrovna vedro. Sociálky na pokoji ale staře. Jídlo špatné. Laktační se snažily, ale bohužel i tak odchod z porodnice s kloboučky. Um nám necpali, i když dost zhubnul. Nikomu nevadilo, že mám dítě v posteli, všechna vyšetření v mé blízkosti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Občas v něčem zabojovat pokud chcete přirozený porod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo. Dávají dost, ale člověk si nepochutná a nic zdravého. Vložky k dispozici, kalhotky jedny. Pleny a podložky také (jen ubrousky si koupit). Kojící čaj na požádání uvaří do konvice.

20.09.19

Vybrala jsem tuto porodnici, protože jsem chtěla přirozený porod s porodní asistentkou, dulou a partnerem. Přijeli jsme v noci, ujala se nás úžasná paní porodní asistentka Dita Schniererová, která se o mě starala fantasticky.
Porod byl rychlý, ještě jsem ho urychlila vanou a jak moje dula, tak zmíněná porodní asistentka byly vstřícné a velmi nápomocné. Jsem jim oběma moc vděčná za skvělou péči a přála bych všem nastávajícím maminkám takový komfort. Přivedla jsem na svět zdravou krásnou holčičku, pak přišla sestřička z novorozeneckého, která mi malou opětovně přikládala k prsu, takže se malá poměrně snadno přisála a s kojením jsme později neměly žádné problémy (je to moje druhé dítě). Čtyřlůžkový pokoj vedle porodního sálu sice nic moc (nikdy v životě jsem neslyšela tolik utrpení), ale sdílela jsem ho jen s jednou maminkou, takže se to dalo.
Strava také nic moc, ale to jsem věděla a byla jsem na to připravená. Celkově personál skvělý, až na pana primáře MUDr. Marťana, kterého jsem naštěstí již během porodu a po něm nepotkala - mám pouze negativní zkušenost s poradnou. Ten mě již měsíc před termínem informoval, že je třeba vyvolat porod, protože podle váhového odhadu je dítě malé (ani ne 2500g). Já jsem nesouhlasila ani v den termínu porodu, protože všechna vyšetření (množství plod. vody a průtoky, srdeční ozvy) byla v pořádku a zkušené porodní asistentky mě od toho odrazovaly, já sama jsem chtěla mít přirozený porod a i moje zkušená gynekoložka potvrdila normální nálezy. Pan primář byl velmi nepříjemný, když jsem slušně stála na svém stanovisku. Byla jsem šťastná, že jsem neustoupila, miminko se přihlásilo samo 4 dny po termínu a vážilo 3250g, takže váhový odhad byl špatný o více než 700g! Kdybych slepě věřila doktoru, který uznává jen tabulky a percentily a absolutně nebere v potaz předchozí zkušenosti rodičky (měla jsem podobnou zkušenost s předchozím porodem), genetickou výbavu apod., velmi bych si zkomplikovala průběh porodu i způsob, jakým by malá přišla na svět. Proto doporučuji porodnici, ale poradnu určitě ne - pokud mají nastávající maminky možnost chodit na předporodní vyšetření jinam, ať toho využijí. A hlavně ať naslouchají svému tělu a zkušeným porodním asistentkám a ne tabulkovým doktorům.

Personál:

Dita Schniererová

07.09.19

V této porodnici jsem rodila na začátku července 2019. Porod byl vyvolávaný z důvodu malého množství plodové vody. Bohužel jsem se na to nestihla psychicky připravit, jelikož mi dali termín hned druhý den ráno, nechtěli čekat, což chápu…

Personál byl moc příjemný a profesionální. Celou první dobu porodní jsem byla sama ve sprše na balónu a za to jsem ráda. Sice jsem asi blokovala koupelnu spolubydlící, ale jiná možnost nebyla. Pokud si nezaplatíte jednolůžko ,nepočítejte se soukromím. Teď bych po této zkušenosti nadstandard určitě vzala.

Když jsem šla na poslední monitor, už jsem v podstatě rodila. Zrovna se v tu dobu střídala směna, takže mě dostala jiná PA, která z toho zrovna nebyla nadšená, jelikož vůbec neviděla mé papíry a co víc, nestihla se seznámit s mým porodním plánem. Tudíž vše bylo jinak. Paní porodní asistentka byla úžasná, měla jsem pocit,že jsem v bezpečných rukou. Asistoval ji můj manžel, takže viděl i to, co nechtěl. V závěru porodu na sál chodili různí doktoři a sestry, takže to vypadalo jak nějaký průchoďák a musím přiznat, že mě to dost rušilo. Pupeční šňůru přestřihla doktorka, aniž by se zeptala, zda tento úkon nechce provést manžel. Toto přání jsem měla ve svém porodním plánu. Dále jsem si nepřála kanylu, která mi porod značně znepříjemnila, protože jsem musela dávat neustále pozor, abych si ji neskřípla. V závěru mi do ní podali léky, o kterých mi ani neřekli, co jsou zač a pak mi ji zapomněli zavřít, takže mi vesele kapala krev na zem. No…příště zvolím jinou porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si něco o kojení a dělat to podle sebe. V porodnici dostáváte akorát protichůdné rady…a myslím, že podpora rozkojit se je z jejich strany velmi slabá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si s sebou vezměte jídlo, v nemocnici mají dobré max. tak polívky, jinak je to samý rohlík, knedlík a chleba. :(

2069
31.08.19

Rodila jsem zde v srpnu 2019 naše třetí dítě. Po horší zkušenosti z benešovské porodnice, která ve mě zůstala i po 9letech jsem se porodu a hlavně přístupu zdravotnického personálu bála.
Ale neměla jsem nakonec vůbec čeho. Všichni byli respektující, moc mi během porodu pomáhali - měla jsem svou PA, plus jejich. Hlavně díky fajn přístupu - volitelná poloha, nahřívání hráze, jsem porodila poprvé bez poranění. Také mě všichni bez výjimky informovali, než provedli nějaký zákrok.
Byla jsem velmi mile překvapená a kdybych měla doporučit podporující místo, je to rozhodně tato porodnice.
Také je velmi důležité mít s sebou svou PA, zná vás, hodně vykomunikuje, je s vámi celou dobu a neodejde, že jí končí směna.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní PA nebo alespoň dulu, zásoby lehce stravitelného jídla. (tam je většinou rohlík, salám, sýr plus nějaký oběd)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny dokumenty, látkové pleny pro miminko (odbrkávání, mytí), ručníky. Vložky, pleny, podložky tam jsou k dispozici.

08.08.19

V nemocnici Neratovice jsem rodila druhé dítě (první Podolí a už nikdy víc). Obě děti jsem rodila císařem. V Neratovicích jsem se probrala úplně svěží, bolest nepočítám. V Podolí mi bylo po celkové narkóze několik dní zle. Všichni maximálně ochotní. Sestřičky zlaté, žádné protažené obličeje, že zvoníte v noci. Doktoři výborní. Všichni pohodoví. Dětské sestřičky zlaté, dětičky nastrojené, vždycky čisté. V Podolí jsme kojily na povel, tady úplně lidský přístup. Laktační poradkyně (paní Zdena) nejmilejší člověk. Věnovala se mi několik dní, než jsme rozkojily a našly způsob, jak nám to vyhovuje. Já si odnáším na porod a pobyt v porodnici hezké vzpomínky. Žádné trauma ani stres. Všechno bylo v tak pohodovém a přátelském duchu. Všem velké díky. Určitě doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si s sebou svoje jídlo. Strava nestála za nic. Malé porce a nic moc. A to nejsem nijak rozmlsaná, ale pro kojící matky k večeři dva krajíce chleba mi přijde málo. Na tom by se určitě dalo jestě zapracovat.

27.06.19

Ráda bych se podělila o čerstvou zkušenost z Neratovic. O porodu se moc rozepisovat nebudu, byl jedním slovem perfektní! Přirozený, bez léků, bez zásahů a nakonec i bez poranění. Velký dík patří PA Denisce (tuším, jméno jsem si nezapamatovala a to mě štve :(), která vedla celý porod sama, Mudr. pouze nakukovala, zda je vše OK. Měla jsem možnost vybrat si polohu pro 1. i 2. dobu porodní a polohy měnit. PA doporučila jinou polohu, když viděla, že mnou zvolená není zrovna efektivní. Celý personál, se kterým jsem se při porodu setkala, byl milý, příjemný, profesionální. Vše se řešilo bez nátlaku, v klidu, o všem jsem byla informovaná. Krásná zkušenost. Po 16 hodinách od příjezdu se nám narodilo krásné, zdravé, donošené miminko.
Horší zkušenost mám z odd. šestinědělí. Musím přiznat, že na porod jsem se celkem dost připravovala, studovala si info, cvičila, dělala masáž hráze atd. Ale vůbec jsem neřešila, co bude po porodu, říkala jsem si, že to půjde samo. Což je pravda tak napůl a hlavně věci jdou, když jste psychicky v pohodě. Musím uznat, že i personál na novorozeneckém je milý. Bohužel ale není moc profesionální, sestřičky vám samy od sebe nevysvětlí nic. Když se zeptáte, dostanete od každé jinou informaci. Tedy přebalování, přikládání miminka k prsu atd. zkoušíte pár hodin po porodu vyčerpaná pokusem omylem :(
Pro mne nejhorší zážitek ne-pomoc při kojení. Ač najdete na pokoji celkem rozumně sepsaný manuál ke kojení, nikdo se jím neřídí! Naše mimi dostalo pouhých 35 hodin po porodu stříkačku sunaru, jen proto, že zhublo z porodní váhy 3,4 na 3,1 kg, mně se teprve začínalo tvořit mléko a mimi bylo více spavé, nechtělo se mu do jídla. To vše je ale krátce po porodu normální! Já jsem vyfasovala kloboučky a odsávačku a každé dvě hod. krmit a chodit převážit a příp. dokrmit stříkačkou. Toto vše byl nápad laktační poradkyně Zdeny Hronové. Nikdo vám neporadí, jak poznat že má mimi hlad, kdy je dobrá chvíli mu prso nabídnout… místo toho kloboučky a cpát to do něj hlava nehlava, když nechce prs, tak stříkačkou. Naše mimi ještě hodně blinkalo plodovou vodu a celkově mělo prostě trošku pomalejší adaptaci, takže naprat do něj rychle stříkačku mléka nebyl nejlepší nápad, ptž šla většina zase ven. Sestřičky vás tahají za bradavky, aby se mimi přisálo, když se nedaří, tak vymýšlí, co je špatně (špatná bradavka, málo mléka, krátký jazyk miminka, posunutý sací reflex…blbosti, které vás totálně psychicky srazí!), nikdo ale nemá čas, aby se vám více systematicky věnoval. A vážení, po kterém mimi nepřibírá, ptž většinu vyzvrací, člověka celkem zdeptá. Teď už bych se bránila, ale den a půl po porodu na to člověk nemá a slepě věří „odborníkům“… Plus chcete domů, takže posloucháte :( My jsme nakonec slavně přibrali 10 g, tak nás pustili. Nyní týden doma a bez kloboučků a stříkaček, plně kojeno je na své porodní váze :)) Jen mě mrzí, že jsem se za nás nedokázala víc prát a prosadit si svou, protože příkrmy byly naprosto zbytečné :(
Ještě k vybavení – měla jsem jednolůžkový pokoj. Označení nadstandard si opravdu nezaslouží, mini pokojík, starší vybavení, utrhané šňůrky od žaluzií, takže lezete po porodu na židli, abyste žaluzie vytáhli… jeden ovladač na klimatizaci pro všechny pokoje… ta cena je za to opravdu šílená! Ale jsem ráda, že jsme byli sami a měli klid. Jídlo není dobré a je ho málo.

Personál:

Mudr. Hradecká, laktační poradkyně Zdena Hronová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přípravit se i na to, co bude po porodu ;) ohledně kojení mně pomohl Průvodce kojením - k stažení zde: https://bytsiblizko.weebly.com/

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

k porodu se hodila lahev s vodou se savičkou, zbytečné je podle mě brát si župan, v porodnici je teplo

23.05.19

Porodnici bych chtěla vřele doporučit. Rozhodla jsem se rodit s doprovodem svojí osobní asistentky a to v Neratovicích je umožněno. Měla jsem to štěstí, že velkou část porodu jsem byla se svojí porodní asistentkou doma. Do Neratovic jsme se přesouvaly až na poslední dvě hodiny, kde mě po přijímacím monitoru poslali rovnou na sál. Vzhledem k tomu, že šlo všechno dobře, nechali mě jenom v péči místní porodní asistentky Dity a na sál se mnou šel ještě manžel a moje osobní asistentka. Porodní asistentky se respektovaly, na sále jsme zkoušeli několik poloh. Nejvíce se osvědčily polohy, kde mě podpíral manžel nebo jsem seděla na něm. Mezitím mi PA zahřívala hráz, aby se co nejméně poranila. Nakonec jsem porodila v dřepě a s oporou manžela, který mě podpíral v podpaží. Hráz mi nenastříhávaly, k poraněním došlo. Nechat dotepat pupečník a hned mi dát miminko na tělo bylo samozřejmostí i první přiložení. Na sále nás nechali přes dvě hodiny samotné jenom s miminkem a až potom šlo miminko na vážení a kontrolu. Samozřejmostí je i otázka, zda si chcete nechat placentu atd. Takže porod byl absolutně přirozený bez jakýkoliv zásahů s následným bondingem. Se svým prvním porodem a jeho průběhem jsem nemohla být spokojenější. Na oddělení šestinedělí už to tak perfektní není. Musíte filtrovat některé nazory. Při prvních problémech s kojením jsou doporučeny kloboučky a sestřičky vám ukážou péči o miminko až když se připomenete, pak už vysvětlí základní péči. Největším hororem je jídlo, které se hlavně skládá z chleba, rohlíků a knedlíků a absolutně neodpovídá potřebám pro začátek kojení. Po rozhodování jsem veškeré finance věnovala na zaplacení osobní asistentky, abych mohla být co nejdéle doma a neplatila jsem žádné programy navíc a doufala jsem, že mě přijmou a případně bude pro mě i nadstandart nebo dvoulůžkový pokoj.

Personál:

PA Dita Schniererová, osobní PA Jana Menčlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajistit si jídlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Téměř vše dostanete kromě náhradních síťovaných kalhotek a ubrousků pro miminko. Já sebou měla ještě různé mastičky na bradavky, ale blízko je lékarna, drogerie i obchod.

3640
20.05.19

Dne 11.5.2019 jsem zde rodila své první dítě, vybrala jsem si tuto porodnici na základě recenzí, že jsem si chtěla prožít přirozený porod a mám cestu autem 20 min. Zaplatila jsem si program Lady Care Premium za 2200 Kč. Musela jsem na vyvolání, 9.5. Dostala tabletu a prakticky ihned byly kontrakce, které trvaly celý den a celou noc. Nepravidelné a bolestivé. Chtěla jsem nadstandard, ale bohužel bylo úplně plno a snad všude, ale s tím jsem počítala dopředu, takže jsem dostala 4 lůžkový pokoj, ale všichni se snažili, abychom tam byly max. ve 3. Uvítala bych buď rozdělení pokojů, na ty, co se chystají rodit, jdou na vyvolání atd. A na ty co už porodily, nebo aspoň nějakou plentu, na zakrytí a trochu soukromí. Bylo nepříjemné být na pokoji se dvěma maminkami, co už měly své drobečky u sebe, chodily jim tam návštěvy pořád od 14 do 20 a já tam každou chvíli prodýchávala kontrakce a všichni na mě koukali. Druhý den jsem dostala další tabletu a nic se nedělo, ale nakonec jsem byla otevřená a začalo se něco dít. 10.5.2019 ve 14hod od té doby jsem svůj pokoj moc neviděla, byla jsem převážně s přítelem v koupelně, kde jsme měli své soukromí a mohla jsem si prodýchávat podle svého v klidu. V 21 hod jsme šli na to. Nechtěla jsem epidural, ale vzhledem k předešlému dnu a noci jsem si o něj nakonec řekla, ve všem mi bylo vyhověno, vysvětleno.
Přítele jsem měla u porodu, moc mi pomáhalo, že mi dával pořád po douškách napít a že tam byl semnou. PA byla úžasna, navigovala mě, co mám dělat jak prodýchávat, a netlačit, pak zas jak tlačit, i když jsem jí říkala, že to nezvládnu, tak mi řekla, že zvládnu a se vším mi pomohla. Byla razantní, ale to v tu chvíli v těch bolestech člověk opravdu potřebuje. Protože přes tu bolest nic nevnímáte. Zkoušeli jsme Porodit přirozeně cca 4hod. Ale malému se prostě nechtělo. U porodu spal a nespolupracoval, do toho mu nešla branka přes hlavu 0.5mm chybělo… PA semnou zkoušela různé polohy, aby šel ven. Nakonec nám padaly ozvy, mudr. Driak nahmatal nějaký výrůstek na hlavě, takže zavelel, že nemá cenu mě trápit ani miminko a že jdeme na sál, na akutní císař.
Vše pak už bylo rychlé. A ve 2hod ráno jsem porodila. Moc si vážím toho, že mi na pokoj malého hned donesli. Byl tam i přítel s námi, sice jsem byla mimo z té narkózy a všeho, ale i tak to bylo super, laktační sestra se mě ptala, jestli chci malého umýt, jestli mu můžou dát vit. K injekce, protože jsem měla v porodním plánu kapičky.
Líbilo se mi, že si to neudělali podle sebe a na všem se se mnou domluvili. Zas bylo nepříjemné, hlavně pro jiné maminky co už odrodily a byly na pokoji se svýma miminkama, že mě tam přivezli v noci na pokoj, že tam byl přítel, a sestřička.
Maminka byla velice nepříjemná, že chce spát a nemůže, protože tam pořád někoho vezou nového či starého, co porodily… Další den mi malého přinesli několikrát na kojení, další už jsem se vzchopila a přes všechnu bolest, jsem se snažila fungovat, abychom byli s malým už spolu pořád. Dokonce se uvolnil i nadstandard. Jedna laktační sestra, nevím jméno, taková blondýna, byla mi nesympatická, snažila se, aby se malý přisal k prsu 1. den, ale on moc nechtěl a vztekal se a ona najednou řekla, že na to nemá nervy a že si oddělá záda takhle a odešla. Tak to jsem koukala jak puk. Ale ostatní laktační poradkyně byly úžasné měly s námi trpělivost, vše mi vysvětlily, na cokoliv jsem se zeptala.
Ještě jedna taková maličkost co mi vadila, bylo, že mají mezi sebou nějaké neshody sestry z oddělení a vrchní sestra, pořád tam něco řešily atd… Ale na celkovou péči to žádný vliv nemělo.

Personál:

Mudr. Driak, MUDr. Vaneckova, PA Nováková Věra, Trhonova Jarmila, Babisova Gabriela

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neplatit si program Lady Care premium, vyhozené peníze, sice v ambulanci jsem byla cca skoro vždy na čas, ale. Myslím, že to by bylo i v normální ambulanci, a každý si to zaplatí, aby měl nadstansardní pokoj, není to však nikdy jisté. I přesto, že jich mají 5

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše jsme v porodnici dostaly, od vložek poporodních po všechny potřeby na miminko na přebalování, jedině vlhčené ubrousky si vzít, poporodní kalhotky jednorázové a určitě nějaké jídlo, neodpovídá potřebám pro kojící matky. Oblečení na miminko stačí až na cestu domů

254
12.05.19

Rodila jsem v porodnici Neratovice svoje první dítě. Jelikož mi těhotenství zjistili až ve 21týdnu, musela jsem volit mimopražskou porodnici kvůli registracím. Nakonec jsem ráda, že jsem si vybrala Neratovice. Je to sice relativně malá porodnice a hrozí stop stav pokud bude rodit hodně maminek najednou, ale přístup je o mnoho lepší, než například u Apolináře, kde jsem rodila podruhé dvojčata. Rodila jsem 26 hodin a byl to očistec ukončený císařem, protože se malá dusila omotanou pupeční šňůrou, když už byla skoro venku. Nechtěla jsem oxitocin či další chemikálie ani epidural, ve všem mi vyhověli, porodní asistentka se mi věnovala úplně úžasně, využila jsem vanu, což bylo super a když nastaly komplikace, byla jsem na sále pomalu za 3 minuty, strašně jsem se bála, ale úžasnej anesteziolog se mě snažil uklidnit.
Nebylo úplně ideální, když jsem rodila rušit spolubydlící na pokoji, ale nakonec po císaři bylo super, že mi malou hned dovezli na pokoj. U Apolináře jsem byla na JIP, kde mi dvojčata nechtěli přivézt a nakonec mi je ukázali na pár minut, oproti tomu v Neratovicích mi malou přinesli hned a mohla jsem s ní být prakticky pořád. Strašně oceňuju, že mi pomohli s kojením, mám vpáčené bradavky a malá mi při prvním přisání bradavku vytáhla, bylo to bolestivé a nepříjemné, pak mi natekly prsa a úžasná laktační poradkyně mi fakt moc pomohla s odsávačkou se rozkojit, bylo to hodně bolestivé, ale jsem jí i ostatním moc vděčná, strašně mi pomohli a vše ukázali, oproti tomu u Apolináře, kde se kojení nikdo pořádně nevěnoval. Je to pro prvorodičky fakt o poznání lepší přístup.

Všichni byli moc příjemní, předporodní kontroly, celý průběh porodu i vztávání po císaři, se všichni snažili maminkám usnadnit jak jen to šlo. Pochválila bych přístup komplet personálu a i návštěvy mohly až na pokoj. Kdybych podruhé nečekala dvojčata a nebyla mi doporučena nemocnice co se specializuje na předčasné porody, rodila bych tam i podruhé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně se ptát pokud něco neví, a výdrž pokud to bude trvat dlouho, jako v mém případě a víc se těšit na miminko, než se obávat bolesti a hodně mazat bříško

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sluchátka na mobil nebo něco s oblíbenou hudbou, kojící čaj, rádi Vám ho tam udělají, jelení lůj a náhradní ponožky a oblečení na odchod velikosti asi jako jste byla v 5. měsíci, bříško úplně nespadne. Bavlněnou košili s knoflíkovým výstřihem ke kojení. Pro miminko potřebujete snad jenom oblečení na převoz domů, všechno ostatní Vám dají.

13.04.19

S porodnicí v Neratovicích mám moc pěknou zkušenost. Původně jsem chtěla rodit v Podolí, ale po absolvování kurzu hypnoporodu od organizace Jemné zrození jsme se s manželem rozhodli změnit výběr právě na Neratovice, které nejsou taková masovka a doufali jsme v empatický individuální přístup a dodržení porodního plánu.
Zajeli jsme na prohlídku a rovnou se tam domluvili s porodní asistentkou, úžasnou Soňou Steindlovou. Se Soňou jsme absolvovali 2 předporodní konzultace (poslední třetí konzultace proběhla pár dní po propuštění z porodnice u nás doma), kdy jsme se navzájem poznali a ujasnili si, co je pro nás při porodu důležité, Soňa nám dala spoustu užitečných rad, kterými jsem se po zbytek těhotenství řídila.
Od 36. tt jsem dojížděla do poradny na kontroly a mile mě překvapila paní doktorka Jarošová, která se mě (mimo první vstupní prohlídku) při každé kontrole zeptala, zda chci vyginální vyšetření (já jsem vždy řekla, že ne, pokud to není nezbytně nutné) a vůbec se mnou jednala jako s informovanou a sobě rovnou, ne jako s pacientkou. Díky kurzu hypnoporodu jsem zvládla pracovat se svým tělem i psychikou, a když porod začal (ve 4 h ráno), zůstali jsme co nejdéle doma, vlny jsem prodýchávala, a průběžně jsme volali Soně, která nám radila, a také nám doporučovala zůstat v klidu doma a mezitím nám zamluvila nadstandardní pokoj, který se uvolnil. Okolo 12. h nám poradila už vyrazit (cestu máme cca 45 min). Při příjmu se všichni chovali mile a empaticky, ještě jsme stihli natočit vstupní monitor, a poté jsme šli na sál, protože už jsem byla otevřená na 8 cm, takže žádný klystýr ani cokoliv jiného. Soňa mi pomáhala s úlevovými pozicemi a přikládala mi teplé obklady a chránila hráz. V porodním plánu jsme měli jen pár bodů (např. jsem nechtěla nástřih hráze ani analgetika, chtěla jsem nechat dotepat pupečník před jeho přestřižením,…), a všechny byly dodrženy. Velmi jsem ocenila kompletní 2 hodinový bonding s miminkem po porodu, respektující a klidný přístup Soni i paní doktorky Terezky Hradecké (nejen ke mně, ale i k manželovi a miminku), která byla také přítomná u porodu a poté mi šila drobná poranění. Se Soňou tvořily sehraný tým a já jsem neměla důvod se cítit ohrožená nebo jim nedůvěřovat. Na porod nakonec moc ráda vzpomínám, i když jsem se ho jako prvorodička hodně bála. Byl to pro mě posilující a téměř rituální zážitek.

Později jsem nebyla akorát příliš spokojená s oddělením šestinedělí (jídlo bylo příšerné a nutričně nevyvážené, ale byli jsme včas varováni a měli vlastní zásoby), v podstatě člověk nemá klid, protože do pokoje přes den co hodinu někdo chodí (vizita, paní s jídlem, uklízečky, lidi na kontrolu oken či co, většina tam vrazí, jako by se nechumelilo a člověk po porodu nemá ani hodinu nerušeného spánku, což považuju za tristní).

Poté mě mrzely rozporuplné informace ohledně kojení a péče o miminko (co člověk, to jiný názor a jako prvorodička jsem se v tom ztrácela), které pro mě bylo velmi bolestivé a také stresující vážení miminka před a po kojení, protože ubývalo na váze o něco víc, než by podle tabulek mělo. Opět ale obrovský dík Soně a také úžasné laktační poradkyni paní Zdeničce, která mi pomohla s technikou kojení, rozmasírováním bolavých prsou i s rozházenou psychikou.

Porodnici tedy celkově mohu jen doporučit, ale je potřeba se trochu obrnit na těch pár dní po porodu a také neupínat se úplně na nějaký detailní porodní plán, ale spíše si vybrat pár věcí, které jsou pro vás důležité, ale mít na paměti, že prostě ani to nemusí třeba vyjít. Super je určitě nepřetržitý rooming-in na pokoji s miminkem a vožení miminka ve vozíčku na vizitu :) vozíček je vybaven vším potřebným pro miminko (plenky, monitor dechu, zavinovačka,…).

Přeji vám hodně štěstí a klidnou a vyrovnanou mysl při porodu :)

Personál:

Soňa Steindlová, Tereza Hradecká, Lucie Jarošová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Místo drahého vybavení pro miminko (které se dá levně pořídit z druhé ruky) raději investujte do porodní asistentky a nadstandardu (program LadyCare) ;) to se opravdu vyplatí spíš než zbrusu nový předražený kočár.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, co vám rychle dodá energii na sále (ovocné kapsičky, džus, cola…). Hodně jídla na dny po porodu :D, věci pro miminko (vlhčené ubrousky, plenky a přebalovací podložky radši také, bodíčka, dudlík), nabíječku na mobil/počítač,… tašku pro vás i pro partnera, pro vás nějaký hydratační olej nebo krém, voda je dost chlorovaná nebo tvrdá nebo co, ale měla jsem z ní po celých nohách vyrážku. Jinak na chodbě je koutek s mikrovlnkou a rychlovarkou :) a na nadstandardu jsem měla v koupelně velkou bednu porodnických vložek. Nevím, jak je to na jiných pokojích.

28.03.19

Rodila jsem v Neratovicích druhé dítě. První se narodilo na Bulovce před 2 lety a byl to hrozný zážitek, takže jsem dlouho vybírala porodnici, kde by mě nechali přirozeně porodit, bez zbytečných zásahů.
A vybrala jsem skvěle. Už v jejich ambulanci Premium skvělý ženský, hlavně MUDr. Lucie Jarošová, která nechávala i na mně, zda chci vyšetřit nebo ne. Tam jsem náhodou potkala PA Květů, správná ženská se smyslem pro humor a ještě vtipkovala, že ji třeba chytnu u porodu (svou vlastní PA jsem domluvenou neměla).
Rodila jsem dceru Ninu 40+4. Do porodnice příjezd v půl 4 ráno, nikde nikdo, jen usměvavá PA Květa, natočila monitor, pravidelně silné kontrakce po 4 minutách, prý to spolu do 7 ráno zvládneme, než půjde domů. Pak vyšetření doktorkou a info, že otevřená jen na 1 cm, ale Květa mě poslala do pokoje i s přítelem (nikdo tam neležel), ať si vlezu do sprchy na všechny čtyři, tak já mezi kontrakcemi vybalila a v půl 5 do sprchy a na kolena. Přišla Květa, pochválila, poradila a prý až bude tlak ať zvoním. Přesně za hodinu, v půl 6, zvoníme. Květa si pro nás hned přišla, vyšetřila a já na 8 cm, takže úsměv, jdeme rodit a hurá na sál. Tam šero, lehla jsem si na porodní křeslo, výběr polohy byl na mně. Květa rozsvítila lampičku, aby viděla jen tam, kam potřebuje. Přítel celou dobu u mne. Květa jednou vyšetřila, už dál nechci, takže to bylo naposledy a pak jen instrukce, kdy tlačit a kdy jen prodýchat. Celou dobu je v klidu, chválí, což moc pomáhá a kontroluje monitor. V 6:19 malá na světě, to na moment přišla sestra, pak zase jen s Květou porodím placentu a pak teprve přišla doktorka, zkontrolovat a trochu zašít, pak jen s přítelem a miminkem na sále. Miminko celou dobu se mnou.
Takže porod bez stálého vnitřního vyšetření, bez kanyly, bez klistýru, bez přítomnosti zbytečných lidí, bez stresu, bez oxitocínu atd..
Pokoj pěkný (dvoulůžkový), jídlo ucházející a bylo ho dost, personál skvělý!
Tímto všem a hlavně Květě N. a Lucii J. děkuji za krásný přístup jako k ženě a klientce a ne jako k pacientce.

Personál:

Kvetoslava Novakova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a věřit sobě i miminku, pokud možno dobrou náladu a pozitivní přístup. Porodní plan..byl bez řečí splněn!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen vlhčené ubrousky