Porodnice Přerov

Na zdejším porodnickém oddělení proběhne ročně okolo 700 porodů, při kterých je přivedeno na svět nad 1000 dětí. Přítomnost blízké osoby u porodu je samozřejmostí, stejně tak jako pobyt novorozence s matkou, tzv. rooming-in. Pracoviště je vybaveno jak na fyziologické, tak i na rizikové porody.
Porodnice se dělí na část příjmovou, oddělení šestinedělí a novorozenecké oddělení. Příjmovou část tvoří 3 porodní boxy s kompletním technickým a sociálním vybavením.
Na oddělení šestinedělí je 6 dvoulůžkových pokojů, 2 jednolůžkové, z toho 1 nadstandard s bezbariérovým přístupem. Na všech pokojích je rooming – in (nemocniční pobyt matky s novorozencem po porodu v jedné místnosti).
V období šestinedělí můžete využít návštěvy porodní asistentky u vás doma.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Přerov, Porodnicko-gynekologické oddělení?

Hodnoceno 41x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Mgr. Vladimír Boháč, MHA

Gynekologie: 581 271 176
Porodnice: 581 271 183, 187
Telefonická poradna: 581 271 187
Dětské a novorozenecké oddělení: 581 271 464

Adresa: Dvořákova 75, 751 52 Přerov

URL: http://nemocniceprerov.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke.html

Fotky z porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Přerov

31.01.19

V této porodnici jsem rodila celkem třikrát, byla jsem naprosto spokojená s personálem u porodu. Všechny sestřičky byly velmi ochotné, velice příjemné byly na novorozeneckém oddělení. Jen jedna starší tmavovláska byla trošku nepříjemná, jinak mladé sestřičky jsou příjemné všechny. Lékaři na novorozeneckém také byli velmi sympatičtí. Bylo vidět, že je práce s miminky baví. Je důležité se na všechno zeptat, někteří berou péči dost automaticky a je to pro ně rutinní práce. Porod zde doporučuji.

Personál:

primář Vladimír Boháč, porodní asistentka Gabriela Pumprlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Po porodu se stále (i 10 x denně) sprchovat, aby se vše rychle zhojilo. Na utření do sprchy si vzít kuchyňské utěrky.

Anonymní
26.01.19

Jsem člověk, který má hodně špatné zkušenosti s nemocnicemi a s lékaři vůbec, ale na tuto porodnici nemohu říct špatného slova. Opravdu jsem byla nadšená z prostředí a hlavně personálu, protože všichni byli naprosto úžasní. Takové nadšení pro práci, upřímná radost, ochota! Několikrát za den přišla na pokoj uklízečka, takže všude bylo pořád čisto, denně 5 jídel, takže jsem netrpěla hlady, každá ženská měla vlastní termosku čaje, na chodbě byl čaj i čisté prádlo non stop k dispozici. Všechno mi bylo vysvětleno. Ještě zajistili terénní porodní asistentku, což není v ostatních porodnicích běžné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obuv do sprchy, porodnické vložky Batist nebo DHV, síťované kalhotky, dvě osušky, brýle - pokud nosí čočky, chytrý telefon, hygienické prostředky, kojící polštář

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry, kartičku ZP, občanku, telefon

25.01.19

Byla jsem zde 11.10.2018 přijata k vyvolání porodu. Měla jsem týden po termínu. Jako prvorodička jsem měla strach z neznámého. Paní doktorka mě vždy informovala o tom, co bude dělat. Díky její péči a péči porodní asistentky jsem porodila bez poranění a porod proběhl hladce. Oddělení šestinedelí a sestřičky z novorozeneckého bych hodnotila také kladně, až tedy na jednu starší černovlasou sestru, která mi s nemístnou připomínkou druhý den dovezla malého na pokoj. Ještě jednou děkuji, že na porod nevzpomínám v nejhorším.

Personál:

MUDr. Jarmila Repovská, PA Radka Foltasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastávajícím maminkam bych doporučila poslouchat rady ošetřujícího personálu. Chtějí nám co nejvíce pomoct, protože co si budeme říkat, porod není prochazka růžovou zahradou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam věcí dostanete. Za mě je zbytečné brát si župan. I když jsem rodila v říjnu, bylo tam docela vedro.

16.01.19

rodila jsem poprvé a byla jsem spokojená. Porodní asistentka i doktorka byla super. Ani mi nepřišlo, že sem tam nějak dlouho, když sem něco nevěděla, vše mi vysvětlila a moc mi to pomohlo :). Bála jsem se, že na prvorodičku, která se bojí, budou nepříjemní, ale ba naopak! Doporučila mi i vanu na odpočinek před porodem :). Na pokoji se potom sestřičky střídaly. Až na jednu, které sem asi připadala jako neschopná nakojit své dítě, si nemohu stěžovat. Jedna starší sestřička mi dokonce ukázala, proč nám kojit nejde a doporučila nám dudlíky na prsa a měla se mnou celý den trpělivost, až se malá pořádně chytla :). Takže za mě doporučuji :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

každý porod je jiný a každé mamince je sympatické jiné prostředí :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vyplněné papíry tašku vám druhý den někdo klidně doveze :)

22.04.18

S odstupem skoro roku a spousty zážitků od ostatních maminek jsem moc šťastná, jak můj porod proběhl. Byl vyvolávaný, ale rychlý a celý personál byl obrovskou oporou. Byli realisti, ale řekli i slova chvály. Malého po narození mi dali hned na hrudník a nechali nás tak dvě hodiny. V teple, klidu, pouze občas přišli, jestli něco nepotřebujeme. Až po dvou hodinách si ho vzali na pár desítek minut a zase mi ho dali a nechali… už napořád. Jsem za to moc ráda. Kojení je myslím pro každou trochu stres, aspoň tedy začátek, ale personál se snažil, ať jdeme co nejdřív domů a měli pravdu. Doma je doma. Doporučuji a děkuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečekat, že to, co vám řeknou v kurze, bude realita. Je to živočišná věc, bude to bolet bude to jízda, ale stojí to za to!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pozitivní náladu a doprovod jako podporu.

Anonymní
16.03.18

S porodnicí jsem byla spokojená, rodila jsem 2016 a každou chvíli půjdu znovu, tak jsem zvědavá. Ovšem šestinedělí, to byl pro mě jeden velký stres, kdy jedna starší sestra, jak už tu bylo několikrát zmíněno, mi dávala najevo, jak jsem marná. Jasně, když jsem byla prvorodička, které nešlo kojení, každý den jiná sestra a jiné rady a vždy jsem dostala, že to dělám špatně. Jedna, že musím s kloboučky kojit, druhá, že to jde i bez nich. Ta starší bez nich a malou mi rvala k tomu prsu tak, až jsem se bála, že jí rozdrtí hlavičku. Tentokrát se nenechám a tu sestru pošlu někam, je fakt hrozná. Jediná výtka na porodnici, jinak super.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se. Sestry jsou od toho, aby pomohly a ne stresovaly, takže pozor na tu starší a nedat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostanete seznam, kde je vše napsáno.

02.01.18

Rodila jsem tu v roce 2015 a 2017 své oba syny. Byla jsem moc spokojená, pokud bych měla rodit znovu, neváhám a jdu do Přerova. Příjemný personál, pěkně prostředí nových porodních boxů. Nechali nás s manželem v klidu, jen přicházeli sem tam na kontrolu a eventuálně poradit. Bez nástřihu, cokoli jsem požadovala, v pohodě jsme se domluvili. Doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivně se naladit. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam dodá porodnice, nic víc netřeba, myslím.

09.10.17

Rodila jsem zde 2010, takže je to už 7 let. Přesto když se ohlédnu, jsou mé pocity stále rozpačité.
Dorazila jsem kolem 13:00 s docela nepříjemnými kontrakcemi. Vypsali jsme papíry, natočili monitor a šla jsem na porodní box. Nevím, jak teď, ale byl tam sprcháč, porodní křeslo, balon, žebřiny a dvě žíněnky - záchod byl na chodbě, což je celkem nepraktické.

Po klystýru mě nechali svému osudu. Byla jsem hodně mladá a prvorodička, tak mě to děsilo, chodili se na mě dívat tak jednou za 1,5 hodiny, což bylo šílené. Kontrakce byly asi po 3 minutách, ale já se údajně stále neotvírala, pořád jen 4 cm a pořád mi říkali netlačit.

Když nějak před 7 večer přišla doktorka, že zkontrolujem, tak mě chytla kontrakce tak dobře, že mě spolu s manželem vlekli na porodní křeslo a já přitom celou dobu tlačila!

Pak se tam seběhli doktoři, 2× jsem zatlačila, s tím, že mi tlačili na břicho a malý byl na světě.

Porodila bych asi i dřív, nebýt toho jejich netlačte! Syn se narodil celý modrý, protože byl přidušený (měl 2× omotanou pupeční šňůru kolem krku) a následky si nese dodnes. Na monitor mě po celou dobu na tom porodním boxu nedali, takže vůbec nesledovali stav dítěte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já osobně bych sem už rodit nešla, ale to si musí každý rozhodnout sám.

Anonymní
09.08.17

Zdravím, maminky,

musím se také podělit o zkušenosti s porodnicí. Setkávám se s názory, které jsou buď jen dobré, nebo špatné. Já to mám tak nějak „neutrálně“.

Rodila jsem v červnu 2017. Když mě přijali, tak jsem přijela o půl desáté a na některých sestrách bylo vidět, že je doslova ruším.

Pan primář, co mě odrodil, mě ohodnotil jako prvorodičku a že to potrvá. A až to přijde, ať ho zavolají. Jenže porod se uspíšil a malý byl na světě za 4,5 hodiny. Sestry začaly být ke mně hodné, protože viděly, že to moc dlouho trvat nebude. Pak mě po porodu doprovodily do pokoje. Ten den odpoledne mi malého přivezli. Nějaká starší sestra mi ZHRUBA ukázala, co a jak a šla pryč. Hlavně, jak dítě přebalit. A pak ji to nezajímalo. Každá sestra vám o kojení řekla úplně něco jiného. (Když u mě byla porodní asistentka, tak jsme jí to řekli - řekla nám, že je to prý pokaždé jinak a starší sestry uznávají pokaždé něco jiného).

Takže jsem jako prvorodička skončila tak, že jsem nevěděla pořádně, co a jak, a míchala jsem všechno dohromady. Nejlepší byly mladší sestřičky z kojeneckého a celé oddělení porodního oddělení. Sestry obcházely a ptaly se, zda nechci prášek proti bolesti.

Shrnula bych to takhle: záleží, na koho natrefíte. Nejhorší je, že každý den je tam jiná sestra.

Kdybych rodila podruhé, tak si radit nemusím nechat, protože už jednoho prcka doma mám.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Velkou oporu - manžel, jakýkoli doprovod. Pomůže vám to.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky, toaletní papír, jídlo.

Anonymní
02.05.17

Až na starší sestru z novorozeneckého, která mi dávala vědět moji totální prvorodičskou neschopnost, bylo vše super. Velmi příjemná porodní asistentka. Bohužel si nepamatuji její jméno.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V domácím prostředí vám půjde vše lépe!

Anonymní
20.04.17

Až na nepříjemnou starší sestru z novorozeneckého, která se po mne jako prvorodičce neustále vozila a dávala mi najevo moji totální neschopnost, byly ostatní sestřičky super, usměvavé a pomáhaly. Asi nemá ráda svoji práci!

Anonymní
13.02.17

Pro mne porod nebyl najednou porodem, ale bojem o život. Pan dr.Boháč mi jej zachránil - děkuji, i když v tu chvíli jsem se nechovala vděčné - chápejte, čekala jsem na miminko, které nebylo, ale děkuji. Na porodní jsem se tehdy nedostala, ale pan dr. Regash (či jak se píše) se ke mne choval jako k dobytku! Na otázku „Pane doktore,k dyž otěhotním po půl roce po SC, je to tak zlé?“ se mi dostalo odpovědi: „Když chcete tentokrát opravdu umřít - prosím! Jinak přijďte za 2,5 roku rodit, nashledanou!“

Porodila jsem za 10 a půl měsíců bez sebemenších komplikací! Možná náhoda, možná skvělá práce pana doktora Boháče…

Personál:

Dr.Boháč, Dr.Regesh

Anonymní
11.06.16

Já jsem zde rodila v roce 2014, protože tu již dříve rodily i mé švagrové. Moc se mi tu líbilo. Malé světlé oddělení s vřelým přístupem. ¨

Nastupovala jsem na vyvolání ve 42.tt a ještě ten den kolem 18h bez problémů porodila. Celou dobu byl u mne manžel. Mohla jsem si hopsat po balonu, nahřívat ve sprše. Jako prvorodička jsem byla dost vyplašená, špatně jsem tlačila, naštěstí bylo kolem mě dost personálu a hlavně jedna velmi zkušená starší sestřička, která mi tlačila na břicho. Někomu se to může zdát drastické nebo nemoderní, ale díky ní nepřišli na řadu kleště, zvon nebo prostě pomůcky k vytažení.

Malýho jsem dostala hned na břicho. Po omytí a zvážení ho dostal manžel na ruku, po celou dobu byl se mnou, i při zašívání. Na noc byl malý na prohřátí a já se mohla v klidu vyspat. Hned ráno mi ho dovezli.

S kojením jsem měla trochu problém. Každá sestra k tomu přistupovala jinak. Dokonce jsem mohla zůstat na žádost o den déle,abych měla jistotu, že jsem se rozkojila.

Nyní jsem na konci 32.tt a budu zde rodit zas. Do Olomoucké bych nešla ani kdyby mi platili zlatem.

Návštěvy pouze na chodbě, přesné dodržování návštěvních hodin, medici, co se zaučují, neochotný personál,… takto bych mohla pokračovat dále. Proto se do Přerova už docela těším.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě krom toho již zmíněného toaleťáku i pleny pro mimi, já si nevzala a cítila se trapně. Sice jsem pro začátek dostala, ale bylo mi to nepříjemné.

30.04.16

Do porodnice jsem byla přijata na vyvolání porodu v 41tt. Od začátku byly všichni velmi příjemní. Vše se mi snažili vysvětlit a říct mi, co se bude dít. Přítele nechali se mnou přes všechny vyšetření, a i mu vše vysvětlili co se mnou bude.

Přijata jsem byla v 7hod ráno a první bolesti se dostavily v poledne. Tyto bolesti se vracely pravidelně co deset minut a v noci už to bylo nesnesitelné. Sestřičky se o mne staraly a radily, jak si mám ulevit, a ptaly se. jak mi je a jestli něco nepotřebuji.

Jelikož jsem stále neměla kontrakce, tak mi předpovídaly porod až další noc, ale nakonec se vše zrychlilo a malý byl na světě během 10 minut bez jediného poranění. Hned jsem ho dostala k sobě. A i potom se mi snažili vysvětlovat, co se bude dít, i když věděli, že asi moc nevnímám. Přítel mohl být celou dobu na porodním sále i u vážení a umývání malého. Ve všem nám vyšli vstříc.

Na pokoji péče probíhala ve stejném duchu. Sestřičky milé a ochotné. Poradily, pomohly. Zajímaly se o to, jak mi je. Sestřičky na novorozeneckém taktéž na výbornou, až teda na jednu výjimku, ale to se stává. Za sebe mohu jedině doporučit a příště určitě zase Přerov.

Personál:

MUDr. Barbora Knittlová, Mgr. Nela Héniková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat a hlavně to chce klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, toho byl stále nedostatek, a vlastní pití (pokud neupřednostňujete hořký čaj).

15.02.16

Rodila jsem 2.11.2015 v přerovské porodnici a musím říct, že takový přístup, jaký jsem tam zažila, bych přála každé mamince. Byla jsem prvorodička a ještě k tomu jsem šla na císařský řez. Jak sestřičky, tak doktoři, personál na sále a všichni kolem, jedním slovem úžasní! Psychická podpora a také když mi ukázali moji holčičku, hned jak ji vytáhli, vážně jsem byla maximálně spokojená.

Po porodu na pokoji jen jsem zazvonila, hned tam u mě někdo byl a potom, co jsem měla malou u sebe, tak každou chvilku sestra přišla a ptala se, jestli něco nepotřebuji. Když jsem měla problémy s kojením, všechno ukázaly a pomohly… Úžasný personál.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hlavně se těšit na miminko, co přijde, protože to stojí za to.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně záchodový papír… toho jsem neměla stále dost. :D

Anonymní
11.01.16

V Přerově jsem rodila v listopadu 2013. Zrovna jsem měla smůlu a bylo plno. Ubytovali mě na gynekologii a na monitor jsem musela v kontrakcích chodit o patro výš na porodní, to bylo velmi nepříjemné.

Byla jsem prvorodička a neměla jsem o porodu žádné představy, možná i proto mi dceru po porodu nepřiložili a následně mi ji odnesli na dvě hodiny pryč i když jí nic nebylo. Po dvou hodinách se nová směna divila, jak to že nám malou ještě nedovezli, večer to samé. Kdybych sestřičce neřekla, zda už mi doveze malou, odešla by a do rána bych ji u sebe neměla. Kojila jsem ji kvůli tomu poprvé snad 5 hodin po porodu.

Nicméně teď už jsem chytřejší a za dva měsíce jdu do Přerova rodit znovu, ale už se nedám. :) Až na tyto organizační věci a jídlo jsem zde byla velmi spokojená.

Personál:

MUDr. Hanáčkovà, MUDr. Regasz

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky, k porodu tatínka a hroznový cukr.

27.08.15

Za mě určitě doporučuji. Personál byl velmi milý, vstřícný. Porodnice i dětské oddělení je hezké, útulné, včetně nového vybavení. Jedná se o nově vybudované prostory.

Doporučuji si před porodem zajít na prohlídku porodnice, kde vám i vysvětlí, kdy, kde, jak a komu si říct o speciálních porodních požadavcích, aby vám mohli vyjít vstříc a nachystat se na vás. K dispozici jsou sprchové kouty přímo na porodních sálech. Na jednom sále je k dispozici i vana, která ale neslouží k porodům do vody.

Žádné léky, urychlovače, tlumiče bolesti mi nedávali. Já srab, jsem tam šla s tím, že každopádně budu chtít aspoň epidurál, ale nakonec mi to vymluvili, že to necháme podle toho, jak mi to půjde. A nakonec to opravdu nebylo potřeba. O všech zásazích, vyšetřeních mě informovali předem.

I když jsem původně chtěla jít rodit jinam, musím říct, že jsem byla mile překvapena, a proto tuto porodnici doporučuji. Pro upřesnění uvádím, že jsem rodila 05/2014.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se jít podívat na prohlídku porodnice.

Anonymní
04.07.15

Můj první porod proběhl 20. února 2015. Byl vyvolávaný a skončil akutním císařským řezem, ale jsem s jeho průběhem naprosto spokojená. Ráno mi vyvolávací tabletu zaváděla MUDr. Šárka Grofová, následně zbytek porodu vedl a CS prováděl Mudr. Boháč, kterého jsem si u porodu velmi přála. Je to skvělý lékař, jsem ráda, že mě nenechal zbytečně trápit. (Po 15h od zavedení tablety, jsem se otevřela jen na 4 cm). S porodnicí tedy za mě velká spokojenost.

Ovšem co se týče novorozeneckého oddělení, tam uděluji pomyslnou pětku. Chování sester bylo příšerné! Neříkám, že všech, ale dělaly ze mě naprostého blbce - neměla jsem mléko, proto mi jedna sestra řekla, ať si chodím pro UM k ní. Pokaždé mi ho však dala jen do malé injekční stříkačky, což samozřejmě nestačilo. Když jsem šla pro další, jiná sestra mě seřvala, zda tam chci cárat takto celou noc. Malý mi plakal hlady, ona byla nepříjemná, do rána mě vydeptala řádně. A bylo takových více.

Co se týče jídla, dost děs - všechny obědy za dobu, co jsem tam ležela, byly z mrkve. Nevím, kdo v nemocniční kuchyni je přesvědčen, že to co rodička potřebuje nejvíce, je právě mrkev, ale 2× po sobě se opakoval mrkvový špíz, následovala mrkvová roláda.

Personál:

MUDr. Vladimír Boháč, MUDr. Šárka Grofová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy na nepříjemné sestry z novorozeneckého.

12.06.15

Určitě doporučuji navštívit porodnici před porodem, ať víte, kde se má jít a zvonit. Byla jsem vcelku spokojená. Doktoři a primářka jsou profíci. Sestry byly taky v pohodě. Jídlo bylo fajn. Příště tam budu rodit zase. Ačkoliv jsem měla těžký porod s komplikacemi, doktoři byli profesionální a situaci zvládli. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oporu, která vám při porodu opravdu hodně pomůže. Sama bych to nezvládla. Vezměte si porodnické vložky, síťované kalhotky a jsou potřeba svačinky, měla jsem celkem hlad.

Anonymní
26.05.15

Moje zkušenosti jsou jen výborné. Rodila jsem 8/2014 plánovaným CS.

Na oddělení bylo sice plno, ale sestry byly milé. Moc toho nenamluvily, ale na otázky odpovídaly vstřícně. Porod proběhl bez komplikací, chtěla jsem syna přiložit, takže proběhl bonding.

V porodnici jsem strávila 6 dní. Sestry na dětském byly úžasné ve dne v noci, na ostatní si nemohu také stěžovat. Jediné zklamání bylo jídlo, které by si maminky zasloužily pestřejší. Ale sníst se to dalo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se a vzít si homeopatika.

22.05.15

Chci velmi poděkovat Bc. Aleně Kohnové - dětské sestře za lidský, ochotný, laskavý a zároveň profesionální přístup jak ke mně, tak i mému Adámkovi.

Byli jsme maximálně spokojeni, moc zdraví první květnové miminko - Adámek s maminkou.

Personál:

Bc. Alena Kohnová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velké balení toaletního papíru a 3 balení poporodních vložek.

Anonymní
04.05.15

Můj první a zatím jediný porod proběhl v listopadu 2014 v porodnici Přerov. Moje zkušenost je pozitivní a porod pro mě dodnes znamená silný pozitivní zážitek. A to vše hlavně díky personálu a přístupu…

Službu měl Dr. Novota, ale byl pouze u příjmu a pak u finální fáze porodu, který pod jeho vedením prováděla mladá porodní asistentka. Celková doba od prvních kontrakcí do samotného porodu trvala více než 24 hodin a posledních 14 hodin jsem byla v porodnici. A i když jsem se na několik hodin přestala otvírat a kontrakce začaly slábnout, nechali všemu volný průběh.

S partnerem jsme měli na sále úplné soukromí, ale zároveň byla odborná pomoc případně hned za dveřmi a vždy ochotně přišli, pomohli, poradili a snažili se vytvářet pohodovou atmosféru. Plně respektovali můj porodní plán, tedy zejména přání nenabízet a nepodávat mi žádné tlumící, ani podpůrné léky apod. Na sále do konce vládla dobrá atmosféra a my jsme si mohli nově narozené štěstí užít naplno.

Na oddělení šestinedělí bylo ze strany gynekologického personálu také vše v nejlepším pořádku. Jediné, k čemu bych měla výhrady, byly některé sestřičky na novorozeneckém oddělení. Některé byly nepříjemné a neochotné, ale naopak některé byly obětavé a jedna sestřička se mnou dokonce den před odchodem domů trávila ochotně několik hodin během noci, abych se pořádně rozkojila a mohli jsme jít domů.

Celkově tedy hodnotím já i partner přístup porodnice jako perfektní a moc si přeji, aby případné další děťátko přicházelo na svět v takové atmosféře jako to první.

Myslím, že pokud maminka se snaží být v pohodě a přistupuje k životu a tedy i porodu pozitivně, bude se v této porodnici cítit moc dobře a porod si vlastně užije - i když to možná zní zvláštně, já to tak cítím dodnes. Samozřejmě hodnotím to z pozice maminky, která porodila zdravé děťátko přirozeně a bez komplikací.

Personál:

MUDr. Ján Novota

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se tam a pak to půjde samo. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Homeopatika k porodu i kojení a hojení.

Anonymní
20.02.15

No abych pravdu řekla, moje pocity jsou spíš negativní. Měsíc před porodem jsem ležela na gynekologickém oddělení a nemůžu si péči vynachválit.

Ale o patro výš po porodu jakoby tam ti lidi pracovali za trest. Jediný, kdo mi něco vysvětlil a byl příjemný, byla paní primářka Rapovská. Sestry byly až na jednu nepříjemné. Hlavně jistá ropucha s brýlemi. Bála jsem se na něco zeptat. Jídlo docela chutné, sice pořád dokola, ale dalo se.

Pokud budu rodit znova,tak se rozhodnu asi pro Olomouc.

Personál:

MUDr. Rapovská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky,kalhotky,toaletní papír, doklady.

Anonymní
21.10.14

Rodila jsem v Přerově 2× a pocity mám velmi smíšené. Poprvé 2006 a podruhé 2011.

Poprvé byl přístup personálu naprosto skvělý. Nemohu si na nic stěžovat, rodil mě MUDr. Novota a PA byla taková starší, rázná paní, jméno nevím. Prostudovali si porodní plán, na praxi tam navíc byla i mladá studentka, která za mnou došla s dotazem, zda tam může být. Byla velmi milá a ochotná a nakonec mi byla velkou oporou. Personál milý, vstřícný, ochotný.

Podruhé 2011 už se takové nadšení z porodnice nekonalo. Při příjmu jen strohé odpovědi, na porodním sále už žádná ochota s polohováním - prostě poloha jen jedna nejběžnější a na břiše pořád pásy a měření KTG, žádný volný pohyb. Porodní plán naprosto nebrali v potaz. V jeden moment jsem měla v boxu, kde jsem chtěla minimum personálu, snad 6 lidí najednou a nikdo se neptal. Doktor bez nějakých velkých konzultací píchl vodu a pak volal na sestry, ať donesou oxytocin, pak zase ať ho nenosí, pak zase ano, nakonec nebyl potřeba. Nástřih udělali, moc se neptali, ale mimi bylo velké, tak to bych i pochopila. PA klidná, pohodová, zato ženská sestra byla velmi nevstřícná.

Se sestrami na šestinedělí jsem vyloženě špatnou zkušenost já neměla, ale paní, co se mnou byla na pokoji, ano, na tu byli nepříjemní.

Asi jsem měla smůlu na špatnou směnu, ale pokazilo to dojem a mrzelo mě to. Jinak porodnice moc hezká, prostředí příjemné, boxy vybaveny velmi hezky, perfektní zázemí a čisto. Pokud rodička chytne dobrou směnu, má vyhráno.

Personál:

MUDr. Novota

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivě klást dotazy a ptát se.

Chystají se rodit v porodnici Přerov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici