Porodnice Přerov

, http://nemocniceprerov.agel.cz/pracoviste/oddel...

Gynekologie: 581 271 176
Porodnice: 581 271 183, 187
Telefonická poradna: 581 271 187
Dětské a novorozenecké oddělení: 581 271 464

Primář: MUDr. Mgr. Vladimír Boháč, MHA

Na zdejším porodnickém oddělení proběhne ročně okolo 700 porodů, při kterých je přivedeno na svět nad 1000 dětí. Přítomnost blízké osoby u porodu je samozřejmostí, stejně tak jako pobyt novorozence s matkou, tzv. rooming-in. Pracoviště je vybaveno jak na fyziologické, tak i na rizikové porody.
Porodnice se dělí na část příjmovou, oddělení šestinedělí a novorozenecké oddělení. Příjmovou část tvoří 3 porodní boxy s kompletním technickým a sociálním vybavením.
Na oddělení šestinedělí je 6 dvoulůžkových pokojů, 2 jednolůžkové, z toho 1 nadstandard s bezbariérovým přístupem. Na všech pokojích je rooming – in (nemocniční pobyt matky s novorozencem po porodu v jedné místnosti).

Doporučují maminky porodnici Přerov?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Přerov

Rodila jste v porodnici Přerov?
doporučuje
Porodnice Přerov - Makito 31.01.19 napsala :

V této porodnici jsem rodila celkem třikrát, byla jsem naprosto spokojená s personálem u porodu. Všechny sestřičky byly velmi ochotné, velice příjemné byly na novorozeneckém oddělení. Jen jedna starší tmavovláska byla trošku nepříjemná, jinak mladé sestřičky jsou příjemné všechny. Lékaři na novorozeneckém také byli velmi sympatičtí. Bylo vidět, že je práce s miminky baví. Je důležité se na všechno zeptat, někteří berou péči dost automaticky a je to pro ně rutinní práce. Porod zde doporučuji.

Personál: primář Vladimír Boháč, porodní asistentka Gabriela Pumprlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Po porodu se stále (i 10 x denně) sprchovat, aby se vše rychle zhojilo. Na utření do sprchy si vzít kuchyňské utěrky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 26.01.19 napsala :

Jsem člověk, který má hodně špatné zkušenosti s nemocnicemi a s lékaři vůbec, ale na tuto porodnici nemohu říct špatného slova. Opravdu jsem byla nadšená z prostředí a hlavně personálu, protože všichni byli naprosto úžasní. Takové nadšení pro práci, upřímná radost, ochota! Několikrát za den přišla na pokoj uklízečka, takže všude bylo pořád čisto, denně 5 jídel, takže jsem netrpěla hlady, každá ženská měla vlastní termosku čaje, na chodbě byl čaj i čisté prádlo non stop k dispozici. Všechno mi bylo vysvětleno. Ještě zajistili terénní porodní asistentku, což není v ostatních porodnicích běžné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obuv do sprchy, porodnické vložky Batist nebo DHV, síťované kalhotky, dvě osušky, brýle - pokud nosí čočky, chytrý telefon, hygienické prostředky, kojící polštář

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry, kartičku ZP, občanku, telefon

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - iamlenka 25.01.19 napsala :

Byla jsem zde 11.10.2018 přijata k vyvolání porodu. Měla jsem týden po termínu. Jako prvorodička jsem měla strach z neznámého. Paní doktorka mě vždy informovala o tom, co bude dělat. Díky její péči a péči porodní asistentky jsem porodila bez poranění a porod proběhl hladce. Oddělení šestinedelí a sestřičky z novorozeneckého bych hodnotila také kladně, až tedy na jednu starší černovlasou sestru, která mi s nemístnou připomínkou druhý den dovezla malého na pokoj. Ještě jednou děkuji, že na porod nevzpomínám v nejhorším.

Personál: MUDr. Jarmila Repovská, PA Radka Foltasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastávajícím maminkam bych doporučila poslouchat rady ošetřujícího personálu. Chtějí nám co nejvíce pomoct, protože co si budeme říkat, porod není prochazka růžovou zahradou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam věcí dostanete. Za mě je zbytečné brát si župan. I když jsem rodila v říjnu, bylo tam docela vedro.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - terezkaaa1993 16.01.19 napsala :

rodila jsem poprvé a byla jsem spokojená. Porodní asistentka i doktorka byla super. Ani mi nepřišlo, že sem tam nějak dlouho, když sem něco nevěděla, vše mi vysvětlila a moc mi to pomohlo :). Bála jsem se, že na prvorodičku, která se bojí, budou nepříjemní, ale ba naopak! Doporučila mi i vanu na odpočinek před porodem :). Na pokoji se potom sestřičky střídaly. Až na jednu, které sem asi připadala jako neschopná nakojit své dítě, si nemohu stěžovat. Jedna starší sestřička mi dokonce ukázala, proč nám kojit nejde a doporučila nám dudlíky na prsa a měla se mnou celý den trpělivost, až se malá pořádně chytla :). Takže za mě doporučuji :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

každý porod je jiný a každé mamince je sympatické jiné prostředí :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vyplněné papíry tašku vám druhý den někdo klidně doveze :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - ayka.v 22.04.18 napsala :

S odstupem skoro roku a spousty zážitků od ostatních maminek jsem moc šťastná, jak můj porod proběhl. Byl vyvolávaný, ale rychlý a celý personál byl obrovskou oporou. Byli realisti, ale řekli i slova chvály. Malého po narození mi dali hned na hrudník a nechali nás tak dvě hodiny. V teple, klidu, pouze občas přišli, jestli něco nepotřebujeme. Až po dvou hodinách si ho vzali na pár desítek minut a zase mi ho dali a nechali… už napořád. Jsem za to moc ráda. Kojení je myslím pro každou trochu stres, aspoň tedy začátek, ale personál se snažil, ať jdeme co nejdřív domů a měli pravdu. Doma je doma. Doporučuji a děkuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečekat, že to, co vám řeknou v kurze, bude realita. Je to živočišná věc, bude to bolet bude to jízda, ale stojí to za to!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pozitivní náladu a doprovod jako podporu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 16.03.18 napsala :

S porodnicí jsem byla spokojená, rodila jsem 2016 a každou chvíli půjdu znovu, tak jsem zvědavá. Ovšem šestinedělí, to byl pro mě jeden velký stres, kdy jedna starší sestra, jak už tu bylo několikrát zmíněno, mi dávala najevo, jak jsem marná. Jasně, když jsem byla prvorodička, které nešlo kojení, každý den jiná sestra a jiné rady a vždy jsem dostala, že to dělám špatně. Jedna, že musím s kloboučky kojit, druhá, že to jde i bez nich. Ta starší bez nich a malou mi rvala k tomu prsu tak, až jsem se bála, že jí rozdrtí hlavičku. Tentokrát se nenechám a tu sestru pošlu někam, je fakt hrozná. Jediná výtka na porodnici, jinak super.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se. Sestry jsou od toho, aby pomohly a ne stresovaly, takže pozor na tu starší a nedat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostanete seznam, kde je vše napsáno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - luciepav 02.01.18 napsala :

Rodila jsem tu v roce 2015 a 2017 své oba syny. Byla jsem moc spokojená, pokud bych měla rodit znovu, neváhám a jdu do Přerova. Příjemný personál, pěkně prostředí nových porodních boxů. Nechali nás s manželem v klidu, jen přicházeli sem tam na kontrolu a eventuálně poradit. Bez nástřihu, cokoli jsem požadovala, v pohodě jsme se domluvili. Doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivně se naladit. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam dodá porodnice, nic víc netřeba, myslím.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Přerov - Kvitko.27 09.10.17 napsala :

Rodila jsem zde 2010, takže je to už 7 let. Přesto když se ohlédnu, jsou mé pocity stále rozpačité.
Dorazila jsem kolem 13:00 s docela nepříjemnými kontrakcemi. Vypsali jsme papíry, natočili monitor a šla jsem na porodní box. Nevím, jak teď, ale byl tam sprcháč, porodní křeslo, balon, žebřiny a dvě žíněnky - záchod byl na chodbě, což je celkem nepraktické.

Po klystýru mě nechali svému osudu. Byla jsem hodně mladá a prvorodička, tak mě to děsilo, chodili se na mě dívat tak jednou za 1,5 hodiny, což bylo šílené. Kontrakce byly asi po 3 minutách, ale já se údajně stále neotvírala, pořád jen 4 cm a pořád mi říkali netlačit.

Když nějak před 7 večer přišla doktorka, že zkontrolujem, tak mě chytla kontrakce tak dobře, že mě spolu s manželem vlekli na porodní křeslo a já přitom celou dobu tlačila!

Pak se tam seběhli doktoři, 2× jsem zatlačila, s tím, že mi tlačili na břicho a malý byl na světě.

Porodila bych asi i dřív, nebýt toho jejich netlačte! Syn se narodil celý modrý, protože byl přidušený (měl 2× omotanou pupeční šňůru kolem krku) a následky si nese dodnes. Na monitor mě po celou dobu na tom porodním boxu nedali, takže vůbec nesledovali stav dítěte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já osobně bych sem už rodit nešla, ale to si musí každý rozhodnout sám.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Přerov - Anonymní 09.08.17 napsala :

Zdravím, maminky,

musím se také podělit o zkušenosti s porodnicí. Setkávám se s názory, které jsou buď jen dobré, nebo špatné. Já to mám tak nějak „neutrálně“.

Rodila jsem v červnu 2017. Když mě přijali, tak jsem přijela o půl desáté a na některých sestrách bylo vidět, že je doslova ruším.

Pan primář, co mě odrodil, mě ohodnotil jako prvorodičku a že to potrvá. A až to přijde, ať ho zavolají. Jenže porod se uspíšil a malý byl na světě za 4,5 hodiny. Sestry začaly být ke mně hodné, protože viděly, že to moc dlouho trvat nebude. Pak mě po porodu doprovodily do pokoje. Ten den odpoledne mi malého přivezli. Nějaká starší sestra mi ZHRUBA ukázala, co a jak a šla pryč. Hlavně, jak dítě přebalit. A pak ji to nezajímalo. Každá sestra vám o kojení řekla úplně něco jiného. (Když u mě byla porodní asistentka, tak jsme jí to řekli - řekla nám, že je to prý pokaždé jinak a starší sestry uznávají pokaždé něco jiného).

Takže jsem jako prvorodička skončila tak, že jsem nevěděla pořádně, co a jak, a míchala jsem všechno dohromady. Nejlepší byly mladší sestřičky z kojeneckého a celé oddělení porodního oddělení. Sestry obcházely a ptaly se, zda nechci prášek proti bolesti.

Shrnula bych to takhle: záleží, na koho natrefíte. Nejhorší je, že každý den je tam jiná sestra.

Kdybych rodila podruhé, tak si radit nemusím nechat, protože už jednoho prcka doma mám.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Velkou oporu - manžel, jakýkoli doprovod. Pomůže vám to.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky, toaletní papír, jídlo.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Přerov - Anonymní 02.05.17 napsala :

Až na starší sestru z novorozeneckého, která mi dávala vědět moji totální prvorodičskou neschopnost, bylo vše super. Velmi příjemná porodní asistentka. Bohužel si nepamatuji její jméno.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V domácím prostředí vám půjde vše lépe!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Přerov - Anonymní 20.04.17 napsala :

Až na nepříjemnou starší sestru z novorozeneckého, která se po mne jako prvorodičce neustále vozila a dávala mi najevo moji totální neschopnost, byly ostatní sestřičky super, usměvavé a pomáhaly. Asi nemá ráda svoji práci!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Přerov - Anonymní 13.02.17 napsala :

Pro mne porod nebyl najednou porodem, ale bojem o život. Pan dr.Boháč mi jej zachránil - děkuji, i když v tu chvíli jsem se nechovala vděčné - chápejte, čekala jsem na miminko, které nebylo, ale děkuji. Na porodní jsem se tehdy nedostala, ale pan dr. Regash (či jak se píše) se ke mne choval jako k dobytku! Na otázku „Pane doktore,k dyž otěhotním po půl roce po SC, je to tak zlé?“ se mi dostalo odpovědi: „Když chcete tentokrát opravdu umřít - prosím! Jinak přijďte za 2,5 roku rodit, nashledanou!“

Porodila jsem za 10 a půl měsíců bez sebemenších komplikací! Možná náhoda, možná skvělá práce pana doktora Boháče…

Personál: Dr.Boháč, Dr.Regesh Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 11.06.16 napsala :

Já jsem zde rodila v roce 2014, protože tu již dříve rodily i mé švagrové. Moc se mi tu líbilo. Malé světlé oddělení s vřelým přístupem. ¨

Nastupovala jsem na vyvolání ve 42.tt a ještě ten den kolem 18h bez problémů porodila. Celou dobu byl u mne manžel. Mohla jsem si hopsat po balonu, nahřívat ve sprše. Jako prvorodička jsem byla dost vyplašená, špatně jsem tlačila, naštěstí bylo kolem mě dost personálu a hlavně jedna velmi zkušená starší sestřička, která mi tlačila na břicho. Někomu se to může zdát drastické nebo nemoderní, ale díky ní nepřišli na řadu kleště, zvon nebo prostě pomůcky k vytažení.

Malýho jsem dostala hned na břicho. Po omytí a zvážení ho dostal manžel na ruku, po celou dobu byl se mnou, i při zašívání. Na noc byl malý na prohřátí a já se mohla v klidu vyspat. Hned ráno mi ho dovezli.

S kojením jsem měla trochu problém. Každá sestra k tomu přistupovala jinak. Dokonce jsem mohla zůstat na žádost o den déle,abych měla jistotu, že jsem se rozkojila.

Nyní jsem na konci 32.tt a budu zde rodit zas. Do Olomoucké bych nešla ani kdyby mi platili zlatem.

Návštěvy pouze na chodbě, přesné dodržování návštěvních hodin, medici, co se zaučují, neochotný personál,… takto bych mohla pokračovat dále. Proto se do Přerova už docela těším.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě krom toho již zmíněného toaleťáku i pleny pro mimi, já si nevzala a cítila se trapně. Sice jsem pro začátek dostala, ale bylo mi to nepříjemné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Janka401 30.04.16 napsala :

Do porodnice jsem byla přijata na vyvolání porodu v 41tt. Od začátku byly všichni velmi příjemní. Vše se mi snažili vysvětlit a říct mi, co se bude dít. Přítele nechali se mnou přes všechny vyšetření, a i mu vše vysvětlili co se mnou bude.

Přijata jsem byla v 7hod ráno a první bolesti se dostavily v poledne. Tyto bolesti se vracely pravidelně co deset minut a v noci už to bylo nesnesitelné. Sestřičky se o mne staraly a radily, jak si mám ulevit, a ptaly se. jak mi je a jestli něco nepotřebuji.

Jelikož jsem stále neměla kontrakce, tak mi předpovídaly porod až další noc, ale nakonec se vše zrychlilo a malý byl na světě během 10 minut bez jediného poranění. Hned jsem ho dostala k sobě. A i potom se mi snažili vysvětlovat, co se bude dít, i když věděli, že asi moc nevnímám. Přítel mohl být celou dobu na porodním sále i u vážení a umývání malého. Ve všem nám vyšli vstříc.

Na pokoji péče probíhala ve stejném duchu. Sestřičky milé a ochotné. Poradily, pomohly. Zajímaly se o to, jak mi je. Sestřičky na novorozeneckém taktéž na výbornou, až teda na jednu výjimku, ale to se stává. Za sebe mohu jedině doporučit a příště určitě zase Přerov.

Personál: MUDr. Barbora Knittlová, Mgr. Nela Héniková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat a hlavně to chce klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, toho byl stále nedostatek, a vlastní pití (pokud neupřednostňujete hořký čaj).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - jarmilapi 15.02.16 napsala :

Rodila jsem 2.11.2015 v přerovské porodnici a musím říct, že takový přístup, jaký jsem tam zažila, bych přála každé mamince. Byla jsem prvorodička a ještě k tomu jsem šla na císařský řez. Jak sestřičky, tak doktoři, personál na sále a všichni kolem, jedním slovem úžasní! Psychická podpora a také když mi ukázali moji holčičku, hned jak ji vytáhli, vážně jsem byla maximálně spokojená.

Po porodu na pokoji jen jsem zazvonila, hned tam u mě někdo byl a potom, co jsem měla malou u sebe, tak každou chvilku sestra přišla a ptala se, jestli něco nepotřebuji. Když jsem měla problémy s kojením, všechno ukázaly a pomohly… Úžasný personál.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hlavně se těšit na miminko, co přijde, protože to stojí za to.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně záchodový papír… toho jsem neměla stále dost. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 11.01.16 napsala :

V Přerově jsem rodila v listopadu 2013. Zrovna jsem měla smůlu a bylo plno. Ubytovali mě na gynekologii a na monitor jsem musela v kontrakcích chodit o patro výš na porodní, to bylo velmi nepříjemné.

Byla jsem prvorodička a neměla jsem o porodu žádné představy, možná i proto mi dceru po porodu nepřiložili a následně mi ji odnesli na dvě hodiny pryč i když jí nic nebylo. Po dvou hodinách se nová směna divila, jak to že nám malou ještě nedovezli, večer to samé. Kdybych sestřičce neřekla, zda už mi doveze malou, odešla by a do rána bych ji u sebe neměla. Kojila jsem ji kvůli tomu poprvé snad 5 hodin po porodu.

Nicméně teď už jsem chytřejší a za dva měsíce jdu do Přerova rodit znovu, ale už se nedám. :) Až na tyto organizační věci a jídlo jsem zde byla velmi spokojená.

Personál: MUDr. Hanáčkovà, MUDr. Regasz

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky, k porodu tatínka a hroznový cukr.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - felbloud 27.08.15 napsala :

Za mě určitě doporučuji. Personál byl velmi milý, vstřícný. Porodnice i dětské oddělení je hezké, útulné, včetně nového vybavení. Jedná se o nově vybudované prostory.

Doporučuji si před porodem zajít na prohlídku porodnice, kde vám i vysvětlí, kdy, kde, jak a komu si říct o speciálních porodních požadavcích, aby vám mohli vyjít vstříc a nachystat se na vás. K dispozici jsou sprchové kouty přímo na porodních sálech. Na jednom sále je k dispozici i vana, která ale neslouží k porodům do vody.

Žádné léky, urychlovače, tlumiče bolesti mi nedávali. Já srab, jsem tam šla s tím, že každopádně budu chtít aspoň epidurál, ale nakonec mi to vymluvili, že to necháme podle toho, jak mi to půjde. A nakonec to opravdu nebylo potřeba. O všech zásazích, vyšetřeních mě informovali předem.

I když jsem původně chtěla jít rodit jinam, musím říct, že jsem byla mile překvapena, a proto tuto porodnici doporučuji. Pro upřesnění uvádím, že jsem rodila 05/2014.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se jít podívat na prohlídku porodnice.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Přerov - Anonymní 04.07.15 napsala :

Můj první porod proběhl 20. února 2015. Byl vyvolávaný a skončil akutním císařským řezem, ale jsem s jeho průběhem naprosto spokojená. Ráno mi vyvolávací tabletu zaváděla MUDr. Šárka Grofová, následně zbytek porodu vedl a CS prováděl Mudr. Boháč, kterého jsem si u porodu velmi přála. Je to skvělý lékař, jsem ráda, že mě nenechal zbytečně trápit. (Po 15h od zavedení tablety, jsem se otevřela jen na 4 cm). S porodnicí tedy za mě velká spokojenost.

Ovšem co se týče novorozeneckého oddělení, tam uděluji pomyslnou pětku. Chování sester bylo příšerné! Neříkám, že všech, ale dělaly ze mě naprostého blbce - neměla jsem mléko, proto mi jedna sestra řekla, ať si chodím pro UM k ní. Pokaždé mi ho však dala jen do malé injekční stříkačky, což samozřejmě nestačilo. Když jsem šla pro další, jiná sestra mě seřvala, zda tam chci cárat takto celou noc. Malý mi plakal hlady, ona byla nepříjemná, do rána mě vydeptala řádně. A bylo takových více.

Co se týče jídla, dost děs - všechny obědy za dobu, co jsem tam ležela, byly z mrkve. Nevím, kdo v nemocniční kuchyni je přesvědčen, že to co rodička potřebuje nejvíce, je právě mrkev, ale 2× po sobě se opakoval mrkvový špíz, následovala mrkvová roláda.

Personál: MUDr. Vladimír Boháč, MUDr. Šárka Grofová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy na nepříjemné sestry z novorozeneckého.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Felicitaaa 12.06.15 napsala :

Určitě doporučuji navštívit porodnici před porodem, ať víte, kde se má jít a zvonit. Byla jsem vcelku spokojená. Doktoři a primářka jsou profíci. Sestry byly taky v pohodě. Jídlo bylo fajn. Příště tam budu rodit zase. Ačkoliv jsem měla těžký porod s komplikacemi, doktoři byli profesionální a situaci zvládli. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oporu, která vám při porodu opravdu hodně pomůže. Sama bych to nezvládla. Vezměte si porodnické vložky, síťované kalhotky a jsou potřeba svačinky, měla jsem celkem hlad.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 26.05.15 napsala :

Moje zkušenosti jsou jen výborné. Rodila jsem 8/2014 plánovaným CS.

Na oddělení bylo sice plno, ale sestry byly milé. Moc toho nenamluvily, ale na otázky odpovídaly vstřícně. Porod proběhl bez komplikací, chtěla jsem syna přiložit, takže proběhl bonding.

V porodnici jsem strávila 6 dní. Sestry na dětském byly úžasné ve dne v noci, na ostatní si nemohu také stěžovat. Jediné zklamání bylo jídlo, které by si maminky zasloužily pestřejší. Ale sníst se to dalo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se a vzít si homeopatika.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - simonasromova 22.05.15 napsala :

Chci velmi poděkovat Bc. Aleně Kohnové - dětské sestře za lidský, ochotný, laskavý a zároveň profesionální přístup jak ke mně, tak i mému Adámkovi.

Byli jsme maximálně spokojeni, moc zdraví první květnové miminko - Adámek s maminkou.

Personál: Bc. Alena Kohnová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velké balení toaletního papíru a 3 balení poporodních vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 04.05.15 napsala :

Můj první a zatím jediný porod proběhl v listopadu 2014 v porodnici Přerov. Moje zkušenost je pozitivní a porod pro mě dodnes znamená silný pozitivní zážitek. A to vše hlavně díky personálu a přístupu…

Službu měl Dr. Novota, ale byl pouze u příjmu a pak u finální fáze porodu, který pod jeho vedením prováděla mladá porodní asistentka. Celková doba od prvních kontrakcí do samotného porodu trvala více než 24 hodin a posledních 14 hodin jsem byla v porodnici. A i když jsem se na několik hodin přestala otvírat a kontrakce začaly slábnout, nechali všemu volný průběh.

S partnerem jsme měli na sále úplné soukromí, ale zároveň byla odborná pomoc případně hned za dveřmi a vždy ochotně přišli, pomohli, poradili a snažili se vytvářet pohodovou atmosféru. Plně respektovali můj porodní plán, tedy zejména přání nenabízet a nepodávat mi žádné tlumící, ani podpůrné léky apod. Na sále do konce vládla dobrá atmosféra a my jsme si mohli nově narozené štěstí užít naplno.

Na oddělení šestinedělí bylo ze strany gynekologického personálu také vše v nejlepším pořádku. Jediné, k čemu bych měla výhrady, byly některé sestřičky na novorozeneckém oddělení. Některé byly nepříjemné a neochotné, ale naopak některé byly obětavé a jedna sestřička se mnou dokonce den před odchodem domů trávila ochotně několik hodin během noci, abych se pořádně rozkojila a mohli jsme jít domů.

Celkově tedy hodnotím já i partner přístup porodnice jako perfektní a moc si přeji, aby případné další děťátko přicházelo na svět v takové atmosféře jako to první.

Myslím, že pokud maminka se snaží být v pohodě a přistupuje k životu a tedy i porodu pozitivně, bude se v této porodnici cítit moc dobře a porod si vlastně užije - i když to možná zní zvláštně, já to tak cítím dodnes. Samozřejmě hodnotím to z pozice maminky, která porodila zdravé děťátko přirozeně a bez komplikací.

Personál: MUDr. Ján Novota

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se tam a pak to půjde samo. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Homeopatika k porodu i kojení a hojení.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Přerov - Anonymní 20.02.15 napsala :

No abych pravdu řekla, moje pocity jsou spíš negativní. Měsíc před porodem jsem ležela na gynekologickém oddělení a nemůžu si péči vynachválit.

Ale o patro výš po porodu jakoby tam ti lidi pracovali za trest. Jediný, kdo mi něco vysvětlil a byl příjemný, byla paní primářka Rapovská. Sestry byly až na jednu nepříjemné. Hlavně jistá ropucha s brýlemi. Bála jsem se na něco zeptat. Jídlo docela chutné, sice pořád dokola, ale dalo se.

Pokud budu rodit znova,tak se rozhodnu asi pro Olomouc.

Personál: MUDr. Rapovská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky,kalhotky,toaletní papír, doklady.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Přerov - Anonymní 21.10.14 napsala :

Rodila jsem v Přerově 2× a pocity mám velmi smíšené. Poprvé 2006 a podruhé 2011.

Poprvé byl přístup personálu naprosto skvělý. Nemohu si na nic stěžovat, rodil mě MUDr. Novota a PA byla taková starší, rázná paní, jméno nevím. Prostudovali si porodní plán, na praxi tam navíc byla i mladá studentka, která za mnou došla s dotazem, zda tam může být. Byla velmi milá a ochotná a nakonec mi byla velkou oporou. Personál milý, vstřícný, ochotný.

Podruhé 2011 už se takové nadšení z porodnice nekonalo. Při příjmu jen strohé odpovědi, na porodním sále už žádná ochota s polohováním - prostě poloha jen jedna nejběžnější a na břiše pořád pásy a měření KTG, žádný volný pohyb. Porodní plán naprosto nebrali v potaz. V jeden moment jsem měla v boxu, kde jsem chtěla minimum personálu, snad 6 lidí najednou a nikdo se neptal. Doktor bez nějakých velkých konzultací píchl vodu a pak volal na sestry, ať donesou oxytocin, pak zase ať ho nenosí, pak zase ano, nakonec nebyl potřeba. Nástřih udělali, moc se neptali, ale mimi bylo velké, tak to bych i pochopila. PA klidná, pohodová, zato ženská sestra byla velmi nevstřícná.

Se sestrami na šestinedělí jsem vyloženě špatnou zkušenost já neměla, ale paní, co se mnou byla na pokoji, ano, na tu byli nepříjemní.

Asi jsem měla smůlu na špatnou směnu, ale pokazilo to dojem a mrzelo mě to. Jinak porodnice moc hezká, prostředí příjemné, boxy vybaveny velmi hezky, perfektní zázemí a čisto. Pokud rodička chytne dobrou směnu, má vyhráno.

Personál: MUDr. Novota

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivě klást dotazy a ptát se.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 10.10.14 napsala :

Porod v Přerově již nikdy více! Neochota personálu při porodu samotném - člověk měl pocit, že je obtěžuje a dokonce nešetřili nevybíravými slovy. Ta drzost, když jsem si řekla o něco na utišení bolesti, prostě horor. Je to sice již pár let nazpět, ale tento zážitek s nepříjemnými lidmi, hliníkovými příbory a Romy na pokoji mi opravdu stačil.

Další porod bude určitě jinde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě využít nadstandardní pokoj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 07.10.14 napsala :

Za mě ano, s touto nemocnicí jsem byla spokojená. Tedy až na některé sestry, které asi neměly zrovna svůj den.

Co mě ale překvapilo, že rodičky, které čekaly na porod, jako jsem byla i já, byly na pokoji už s maminami, které byly po porodu a měly tam s sebou novorozence!

Jinak prostředí bezva a jídlo také. Sestry byly ochotné a všechno vysvětlily, akorát každá měla trošku jiné praktiky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Přerov - kalinka2014 28.04.14 napsala :

Hlavní problém vidím v tom, že nám v porodnici nikdo neřekl, co se naší malé princezně stalo. Porod byl těžký, komplikovaný omotanou pupeční šňůrou kolem krku i kolem těla. Narodila se s „útlakem“ pravého ramínka, což způsobilo nehybnost ručičky. Malou vidělo za ty 3,5 dne 5 doktorů a nikdo nám neřekl, o jakou se jedná diagnózu (Pareza brachiálního plexu - zjednodušeně je to poškození nervů). Už vůbec nám nikdo nevysvětlil, co to vlastně znamená. Dověděli jsme se to až s odstupem času doma z propouštěcí zprávy a internetu.

Medikace byla podána velice divně - měl být podán lék, který uspíší porod, ale bude bolestivější, s čímž jsem souhlasila. Místo toho byl podán lék, který tišil břišní křeče a já tím pádem skoro necítila kontrakce.

Na oddělení šestinedělí byly sestry milé, hodné, i když uspěchané z důvodu mnoha porodů. Jen jedna směna byla nepříjemná, až jsem se bála na cokoliv zeptat. Jídlo vyhovující.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si rizika při porodu! O pareze jsem nikdy předtím neslyšela. A když se vám něco nebude zdát, vyptávat se! Přeji nekomplikovaný průběh porodu a zdravé děti!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka, hodně poporodních vložek.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Přerov - ganicka 29.03.14 napsala :

Tak co se týká příjmu, tak mám smíšené pocity ohledně sestry, která tam byla. Nevím, jestli jsem byla citlivější, ale působila na mě naštvaným dojmem, že ji ruším!
Po vyšetření, jak to se mnou vypadá, mě zavedla na pokoj, kde už byla maminka s miminkem! Docela mě zarazilo, že mě šoupla na pokoj, když jsem v podstatě začínala rodit a také to, že mě nikdo nepřišel 3 hodiny zkontrolovat, jestli se něco nezměnilo (beztak si říkaly „Prvorodička, to nebude tak rychle!“). No samozřejmě že jo.

Když se to nedalo vydržet, šla jsem za sestrou. Ta mě už milostivě předala jiné sestře a šup na porodní sál, na monitor a vyšetření. Tahle sestra byla o něco lepší.
Co se týká porodu, musím říct, že vedený byl dobře. Šila mě nějaká doktorka, vtipkovala, byla dobrá. :)

Na oddělení šestinedělí si nemohu na nic stěžovat, sestry skvělé (až na výjimky, kdy prostě asi neměly dobrý den) a z novorozeneckého úplně nejlepší (ale také občas některá neměla svůj den). Líbilo se mi, že to byly mladé ženské, co dokázaly a hlavně chtěly poradit, když něco nešlo. Ale jako prvorodička bych určitě chtěla a ocenila, kdyby sestry všechny informace ještě alespoň jednou zopakovaly, protože když na vás naráz vyvalí tunu informací, zapamatujete si tak možná půlku.

Jinak co se týká jídla, musím říct, že snídaně a večeře luxusní, ale ty obědy - polévky na jedno brdo, to samé druhé jídlo.

A závěr? Spokojenost. :) Příště sem půjdu rodit zas. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, tatínka. Mít věci podle seznamu, co vám dají. Hodně porodnických vložek a také pár kusů síťovaných kalhotek, aspoň dva ručníky, víc látkových plen (mně syn dost blinkal), dostatek vlhkých ubrousků na zadeček miminka (ze začátku jsem jich spotřebovala hodně).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Přerov - Anonymní 29.01.14 napsala :

Moje zkušenost je dost smíšená - doktoři hrůza, sestry super. Konkrétně MUDr. Regasz byl strašný - u mého porodu zcela zbytečný a s plnou pusu urážlivých řeči.

Sestry moc fajn, konkrétně chci moc pochválit pí. Tesařovou, díky ní jsem si první den po náročném porodu odpočinula a díky její pomoci začala kojit! I ostatní sestřičky z novorozeneckého a šestinedělí na mě byly hodně, i když jsem potřebovala něco navíc -prášky od bolesti, glycerinové čípky, uvařit vodu na kojící čaj, nakrmit malého cizím MM apod.

Na sále mi stačil záchod, sprcha a podlaha, na které mi bylo v kontrakcích nejlíp. Ale jinak jsou boxy vybavené exkluzivně. Takže až na pana MUDr. Regasze mohu doporučit. Škoda jen, že není víc nadstandardních pokojů, koupelna a záchod pro 4 po porodu je fakt nedostačující.

Personál: MUDr. Regasz, sestra Tesařová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat seznamy co s sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, mýdlo, nějaký obleček, vlhčené ubrousky, pleny, ručníky na spodek, hojivou mast, toaletní potřeby a hlavně tatínka k porodu. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 13.10.13 napsala :

V porodnici Přerov jsem rodila letos v létě svého prvního syna. Moje zkušenosti jsou smíšené.

Do porodnice jsem přijela večer s pravidelnýma kontrakcemi po pěti minutách a malý se narodil za 24 hodin po příjezdu. Samotný porod byl těžký, ale sestřičky mi moc pomáhaly, nahřívaly mi polštářek z pecek na křížové bolesti, masírovaly mě, byly velmi milé a snažili se mi usnadnit celý průběh porodu. Musím říct, že se samotným porodem i s paní doktorkou která mě rodila a se sestřičkami z porodního jsem byla velmi spokojená.

Po porodu mě předaly na pokoj šestinedělí. Dostala jsem malého a tím celá moje spokojenost s porodnicí v Přerově skončila. Sestřičky na oddělí šestinedělí byly nepříjemné, chvílemi jsem měla strach se na něco zeptat, protože se na mě dívaly jak na krávu a co po nich vlastně chci a jak je možné, že něco nevím. Rozkojila jsem se až třetí den. Malý mi za tu dobu jenom plakal hlady. Tak usilovně jsem se snažila z toho prsa něco málo vytáhnou, abych mu něco mohla dát a nemusela sestřičky obtěžovat tím, že nemám své vlastní mléko a syn má hlad.

Oblečky byl další problém, který nastal, za celou dobu, co jsme tam strávili, jsem měla tři overálky půjčené nebo dupačky (už nevím co to přesně bylo). Když jsem si tam šla předposlední den pro obleček, protože se malý pokakal, neochotně mi řekla, že nic nemají. O nic nejde oblečky bych si vzala, příště když pojedu kamkoli, vezmu si své, ale stačilo to napsat do papírů „Přiberte si své vlastní oblečky, máme málo“, vzala bych si je.

Závěrem bych řekla, porodnice Přerov už nikdy. Vím, všude je něco, ale tohle, co jsem si tam zažila, to bylo něco. Tak strašně jsem se těšila domů, ani nevíte jak.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Silné nervy a načíst si instruktáž, jak se co nejdřív rozkojit a jak pečovat o miminko na oddělení šestinedělí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro miminko na dobu, kterou strávíte v porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Renísek13 13.04.13 napsala :

Tuto porodnici můžu jen doporučit. Rodila jsem v ní v listopadu 2012. Žádný spěch, málo rodiček, pohoda, krásné barevné vymalování.

Přijela jsem v 9:00 s kontrakcemi po 5 min a po přijímacím vyšetření jsem byla otevřená na 6 cm. :-) No a po 11 hod byla malá na světě. Měla jsem porodní plán, no moc se doktorce nezamlouval, prý kde jsem na ty body v něm přišla. Ale asistentka byla perfektní! Mluvila na mě pomalu, potichu, byla mooc příjemná, nechala nás s manželem na boxu a sem tam jen nakoukla, jestli něco nepotřebujem.

Jen mě štvalo, že na nás vychrlili k podpisu strašně moc papíru, absolutně jsem neměla čas a chuť je studovat, kdybych se upsala ďáblu, tak o tom ni nevím. :-)
V plánu jsem měla volnou polohu při tlačení, nebylo mě vyhověno, to mě štvalo. Doktorka chtěla, abych měla nohy nahoře - to je pohodlná poloha jedině tak pro ni. :-( Naštěstí na tři zaplačení byla malá na světě.

Po 2 hodinách po porodu jsem se nechala asistentkou odvést na pokoj a za 2 hodiny mě malou dovezli. Kdyby bylo na mě, měla bych ji u sebe hned, nebyl pro mě problém se pohybovat. A pak jsem ji už nedala z rukou.

Jinak samozřejmě se mezi personálem najde černá ovce, ale nesmíte si nechat od této osoby zkazit náladu - třeba taky zrovna nemá svůj den.

Personál: PA Pumprlová, MUDr. Blažková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Optimismus a hlavně se těšit na porod jako na nezapomenutelný zážitek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně porodnických vložek, papírové ručníky, něco dobrého na zub.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - AnnieL 22.02.13 napsala :

Výběru porodnice jsem věnovala dost času, chtěla jsem rodit někde, kde budu moct personálu důvěřovat a kde bude mít personál k pacientům skutečně lidský přístup. Nakonec vyhrála porodnice Přerov a líp jsem vybrat nemohla:-)
Už během kontrol byli všichni moc milí, pečliví (na rozdíl od jiných zkušeností s gynekology jsem neměla pocit, že obtěžuji).

Porod měl být vyvolávaný, ale přijela jsem už s kontrakcemi. Vybavení na porodním sále supr, i když jsem využila jen sprchu. Všichni se chovali naprosto bezvadně, atmosféra byla úžasná, všichni byli sehraní a vše běželo, jak má. Výhoda je také, že první ošetření miminka se děje tak 1,5 m od hlavy rodičky, takže na vše krásně vidíte.

Na oddělení šestinedělí - samé milé sestřičky. Měla jsem problém s kojením - vůbec nenabíhalo mléko. Všichni mě uklidňovali, že je to normální, že někomu to prostě trvá déle. Že to nemám vzdávat, ale že pokud to nepůjde, tak si to nemám vyčítat, hlavní je dát dítěti lásku. :-) No, nakonec mléko naběhlo 14 dní po porodu, ale myslím si, že rodit někde jinde, tak kdo ví…

Prostě porodnici Přerov můžu jen doporučit!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - ssardinka 28.12.12 napsala :

V Přerově jsem rodila v srpnu 2012. Příjem v 1 v noci po odtoku plodové vody byl v pohodě, vše proběhlo rychle, další den ráno mi začali porod vyvolávat. Personál na porodním byl skvělý. Všichni včetně primářky, její zástupky MUDr. Váňové i porodních asistentek byli moc milí, empatiční, snažili se mi pomoct ze všech sil. Díky nim a tatínkovi jsem porod nakonec po celém dnu zvládla.

Na novorozeneckém nás bylo opravdu hodně, takže sestry bohužel trochu nestíhaly, některé byly i přesto velmi milé a moc pomohly, jiné nic moc - arogantní, nepříjemné, nic nevysvětlily, ale dalo se to zvládnout, na vše jsem se raději ptala těch příjemných a chodila si za nimi pro rady. :) Jídlo nic moc, prostě nemocniční, ale já bych po porodu snědla cokoliv…

Měla jsem větší dítě - v létě byl problém s oblečky pro mimčo, většinou měli jen teplejší věci v této velikosti, takže příště vezmu i nějaké vlastní. Na pokojích chybí klimatizace, přes den svítí do oken, na pokoji jsme měli horko jak v troubě, bohužel se s tím nedalo nic dělat a v noci se větralo do průvanu, aby se pokoj aspoň trochu ochladil, přestože jsme tam měli mimina.

Celkově však převažovala spokojenost, tatínek za námi chodil kdykoliv v průběhu dne, většina personálu příjemná, pokoje i zázemí pěkné, péče o maminky i miminka skvělá. Půjčili mi kojící kloboučky, díky kterým jsem se rozkojila a časem to zvládla i bez nich.

Personál: Váňová, Kučová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídku porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka, dostatečnou zásobu vložek, kalhotek a toaletního papíru, pití (pokud nemusíte univerzální sladký nemocniční čaj).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 30.10.12 napsala :

V přerovské porodnici jsem rodila 11.10.2012 a byla jsem moc spokojená.

Přístup personálu naprosto fantastický! Po třech dnech na oddělení šestinedělí se mi ani nechtělo domů.

Sestřičky z novorozeneckého mi tak moc pomohly v začátcích kojení, že od odchodu z porodnice kojím plně a máme krásné váhové přírůstky. Za sebe si lepší péči neumím představit!

Porod v Přerově doporučuji všemi deseti!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Optimismus.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Aalena 24.09.12 napsala :

V srpnu jsem rodila v přerovské porodnici již podruhé a byla jsem moc spokojená.

U prvního porodu jsem byla vyjukaná, ale nakonec také jakžtakž spokojená. Letos to bylo mnohem lepší, především díky přístupu personálu (tímto děkuji porodní asistentce Lucii :) a paní primářce Repovské.

Sestřičky na šestinedělí byly vstřícné, ty od miminek báječné. Pomáhaly s kojením, koupáním a protože nás tam bylo málo maminek rodiček, tak jsme si i normálně „pokecaly“ :).

Porodnici v Přerově můžu jenom doporučit nejen pro nové vybavení, ale hlavně kvůli personálu.

Děkuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlédnout si prostory, být v klidu a hlavně se nebát zeptat :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Liduska lili 28.08.12 napsala :

S porodnicí jsem byla velmi spokojená, jsem druhorodička, takže jsem věděla do čeho jdu.

Rodila jsem tam před týdnem. Měla jsem SC a překvapilo mě to, jak se ke mě hezky chovali. Sestry z šestinedělí byly hodné a vždy mi vyšli vstříc, na co jsem se zeptala, tak mi odpověděly nebo poradily.

Miminko mi druhý den odvezli do Olomouce, nelíbilo se jim srdíčko, takže sestry z novorozeneckého taky super, přišli na to rychle a reagovaly na špatné dýchání našeho syna.

Porodnici za mě doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se ptát co vás zajímá, rádi vám to zodpoví. A vzít si dobrou náladu a hodně síly, bude se hodit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 27.08.12 napsala :

V porodnici jsem rodila v roce 2010 a 2012.

Zkušenosti s prvním porodem nic moc. Přijela jsem v noci s odteklou plodovkou, ráno mi nasadili oxytocin, bolesti jsem měla příšerné, v kuse tři hodiny. Na porod jsem byla z těch bolestí unavená, malý šel s rukou napřed, takže mě dost potrhal. Navíc Mudr. Repovská použila VEX, protože mi chybělo kardiologické vyšetření (ani jsem netušila, že ho potřebuji), tak mi tím chtěla ulehčit. Nikdo se mě neptal, jak se cítím, prostě to udělali po svém, ještě teď jsem naštvaná, když si na tu situaci vzpomenu, navíc si myslím, že to neměly řešit u porodu na poslední chvíli, ale před ním - času bylo dost. Z novorozeneckého oddělení jsem byla taky trochu rozčarovaná, každá sestra říkala něco jiného, ani se nedivím, že mi mléko teklo až doma, když jsem byla v klidu.

Druhý porod byl úžasný, rodil mě Mudr. Zdráhal, vše proběhlo rychle, na všechno se řádně informoval. Navíc jsem měla po předchozí zkušenosti všechna potřebná vyšetření. Z novorozeneckého jsem měla taky už lepší pocit, ale částečně to bylo dáno tím, že jsem nebyla nováček a nechali mě v klidu.

Ani u jednoho porodu jsem si neužila masážni sprchy, u prvního skrz bolesti a u druhého kvůli oddálení porodu, měli mi dát antibiotika (stejně druhou dávku nestihli).

Shrnuto: s porodnicí jsem byla spokojená.

Personál: Mudr. Zdráhal, Kilián, Repovská, Al-Dhaba Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Sebinah 16.07.12 napsala :

Rodila som v pôrodnici v Přerove 5.7.2012 a určite ju doporučujem. Mala som rodiť prirodzene, no na monitoroch sa doktorovi (Dr.Zdráhal) niečo nepáčilo a tak nás radšej poslal na CS a dobre, že tak spravil, pretože malá mala 2× omotanú šnúru okolo krku a vraj by normálny pôrod na 90% neprežila, takže mu vďačím za život svojej dcéry..!

Taktiež na šestinedelí sa o nás veľmi pekne postarali, a všetci boli milí a nápomocní. Sestričky ochotné, vždy pomohli s kojením :).

Takže pôrodnicu Přerov každému DOPORUČUJEM a ešte raz všetci traja ďakujeme všetkým doktorom, doktorkám a sestričkám!!!

Personál: Dr. Zdráhal, Dr. Novota,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kúpiť si vopred klobúčiky na kojenie ;) nám moc pomohli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ak budete rodiť v lete, odporúčam si priniesť ventilátor, je tam hrozne teplo a žiadna klimatizácia. Taktiež odporúčam vziať si nejakú fotku s rámčeku (ja som mala fotku so svojim priateľom a veľmi mi to pomohlo, keď som sa cítila sama).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - mája74 28.06.12 napsala :

V porodnici v Přerově jsem rodila letos v lednu a mám jen tu nejlepší zkušenost.

Porod byl vyvolaný, a protože jsem porodila po vyvolávání až druhý den, tak jsem se setkala skoro s celým personálem a můžu říci, že po odborné stránce(jsem zdravotní sestra), tak i lidské byli prostě super.

Rodila jsem už po třetí s dost velkým odstupem a musím říci, že to byl velmi pohodový porod. I když nebyl zrovna nejlehčí, byla jsem velmi nadšena klidnou atmosférou při průběhu porodu, za což děkuji Dr.Váňové a hlavně všem sestřičkám, které mají těžkou práci, ale i tu nejhezčí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky-dlouhé,toaletní papír,přebalovací podložky pro mimčo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 26.01.12 napsala :

První dítě jsem rodila před 17 lety v Olomouci a zůstaly mi v paměti dost nepříjemné vzpomínky.Proto, když jsem otěhotněla podruhé,rozhodně jsem nechtěla opět rodit v Olomouci.Po delším rozhodování jsem si vybrala porodnici v Přerově.A všem maminkám ,které váhají,mohu přerovskou porodnici jen doporučit.
Porod byl vyvolán kvůli špatným hodnotám KO a jaterních testů v38t.A byl tak rychlý,že ho tatínek,který chtěl být u porodu, málem nestihl:).Chtěla bych poděkovat Mudr. Novotovi a Blažkové kteří vedli porod,tak i všem sestřičkám za Terezku.Po porodu dětská sestřička se mi věnovala a pomohla s problémem u kojení,takže Terezku kojím úspěšně už rok .Což v olomoucké porodnici se mi o tom mohlo jen zdát ,tam si kojení a potíže s tím souvisejícími vůbec nevšímali a tak jsem první dítě krmila nakonec UM. Proto přerovské porodnici děkuji a přeji mnoho spokojených rodiček jako jsem byla já.

Personál: Dr.Novota,Dr.Blažková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídnout si porodnici ve které chcete rodit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a vložky pro sebe a pro miminko podložku na přebalování ,plenky a ubrousky s mastickou proti opruzení

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Iffka27 06.01.12 napsala :

Já rodila v Přerově již podruhé.Prvně v prosinci roku 2008,bylo to vyvoláním a nemám výhrad.Doktoři i personál jako sestřičky,super.Krom jedné z šestinedělí,která mne sprdla,že nevím co mi píchali u porodu do žil,když mi totiž vytáhla jehlu od kapačky tak ze mne teklo hrozně krve.No nevěděla,i kdyby mne dopovali herákem tak to nevím.Ale to jsem ji hodila za hlavu a pobyt v nemocnici si užívala :)
Druhý porod jsem si užila v srpnu 2011 a jestli při prvním byla spokojenost.Při druhém to bylo fakt super.Nebudu tu víc rozepisovat jak jsme málem bourali s taxikem,když nás pán do porodky vezl,to byl moc hezkej začátek :D Při příjmu jsem sic narazila na línou noční směnu,ale to mi pak vynahradila mladičká dr na ranní.Malá byla venku v 6:55 a já neměla jediný štych :D Takže super.Pobyt na šestinedělí byl taky o dost lepší než při mé první návštěvě.Jídlo sice nic moc,vadí mi,že to většinou postrádá základní koření,ale taková je hold nemocniční strava.Sestřičky ale byly ochotné,povzbuzovaly při kojení,chválily,radily,prostě jim patří mé velké dík.
Tuto porodnici jen a jen doporučuji,kdyby mi ruplo v lebeni a chtěla bych třetí,jdu opět rodit tady v Přerově :))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Strach nechte doma,šlo to dovnitř,musí to jít i ven ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a veškeré papírování a těšení se na něco nového,na další část Vašeho života,tu lepší část :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Nariel 16.08.11 napsala :

Nepamatuji si moc jmen, ale byla jsem spokojená. kromě doktora Novoty, jsem meměla problém a nesetkala se s neochotou nemocničního personálu.
Jejich přístup byl kvalitní. Vše komentovali a vysvětlovali, neměla jsem problém s přístupem.

No trošku mě byla proti srsti sestra na novorozeneckém oddělení (myslím že Nevřelová). Ale když jedním uchem pouštíte dovnitř a druhým ven tak to jde.

Personál: Židlíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně trpělivosti a vše jde vydržet..V nemocnici budete jen pár dní a pak vás s prckem nic nerozdělí:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tak teda dle mé zkušenosti, sprcháč s pumpičkou. (poněvadž na pokoji není zásoba mýdla a s toalety se umývat jen vodou není moc hygienické).A rozhodně si vemte jednu roli papírových ubrousků-utěrek. Značně mi pomohly ve sprše, neměla jsem hned ušpiněný ru

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - hapestr 30.01.11 napsala :

V září 2010 jsem porodila v Přerovské porodnici syna. Než jsem šla rodit, samozřejmě jsem si pečlivě pročetla různé zkušenosti a diskuze o různých porodnicích. Myslím si ale, že ne každá maminka - bohužel - dá svoji spokojenost najevo. Spíše než kladné hodnocení si mnohdy přečeteme negativní. Je to veliká škoda, protože si pak nastávající maminky nemusejí být svou volbou tak úplně jisté a vstupují do „neznámého“ tak trochu naslepo. K přerovské porodnici nemohu říct vůbec nic špatného. Od samého počátku se Vám pečlivě věnují a vše pečlivě sledují - maminku i miminko. Můj porod byl dost komplikovaný, ale vše dopadlo na výbornou díky zkušenostem a vstřícnosti celého personálu. Pobyt proběhl naprosto v klidu a pohodě a péče ze všech stran byla naprosto výborná a profesionální. Mnoho maminek v diskuzích nadávalo na sestřičky, které jsou nepříjemné. Pravda je však taková, že sestřičky jsou moc milé a laskavé. Dvě byly spíše odměřené, ale určitě nestály za to, aby kvůli jejich přístupu byla porodnice v Přerově hodnocena nějak negativně. Všem maminkám mohu porod v Přerově jen DOPORUČIT!! Žádné obavy nejsou namístě a i vy, nastávající maminky, budete spokojené.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se neobávaly a věřily zkušenému personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka..... :-))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - kaatka 01.10.10 napsala :

V přerovské porodnici jsem rodila už podruhé, naposledy teď v září. Tentokrát jsem byla daleko spokojenější i když poprvé to taky nebylo špatné. Co se týká příjmu, neměla jsem problém, poprvé jsme tam dojeli v sobotu ve 3 ráno po tom co mi odtekla voda a rovnou si mě přijali na oddělení a pro pozitivního streptokoka mi podávali kapačky s penicilinem. Při druhém porodu jsem byla na vyvolání, takže na domluvenou dobu jsem přišla přijali mě, natočili mimčo a odvedli mě na porodní box. Vždy velice vstřícný a vcelku usměvavý personál. Velice ochotní, snažili se mi všechno vysvětlit, co se mnou budou dělat, co mám udělat já, jestli něco nepotřebuji apod. Při samotném porodu mě příjemně povzbuzovali a pomáhali. Manžel u porodu je veliká výhra a je to úžasná spojka mezi vámi a porodními asistentkami. Lékaři a lélařky byli také moc dobří, profesionální a přitom empatičtí. V tomhle si nemám na co stěžovat.
Co se týká oddělení šestinedělí hodně se to tam zlepšilo. Ještě před dvema roky (první porod) tam byl hrozný zmatek, sestřičky neměly moc času se vám věnovat, jídlo nestálo za nic a bylo ho žalostně málo. V tomhle opravdu hodně pokročili. Jsou tam nové (ne všechny) sestřičky, velice ochotné pomoci s čímkoliv a bez protáhlých obličejů a stravování je úplně někde jinde. Málokdo snědl každý den vše co vám donesli.
Takže na závěr, tuto porodnici vřele doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Anonymní 26.09.10 napsala :

Zdravím všechny maminky! V porodnici v Přerově jsem rodila v únoru 2010. Před porodem jsem samozřejmě studovala zkušenosti maminek s touto porodnicí a byla na vážkách, protože co si budeme povídat, moc chvály na ni nebylo. Nicméně jelikož mám celou rodinu v Přerově, volba byla jasná. Do porodnici jsme s manželem vyjeli v neděli kolem deváté ráno, to už jsem měla kontrakce po 3 minutách. Hned po příjezdu mě docela překvapila sestra, která mi otevírala dveře s otázkou, co bych potřebovala, když jsem se zrovna svíjela při jedné z mnoha kontrakcí. Na mou odpověď, že rodím, mi odpověděla, no ale my teď máme další dvě maminky k porodu, musíte chvíli počkat. Tak to jsem si řekla pěkně nám to začíná. Za chvilku mě ale brali, naštěstí už jsem byla v péči jiné sestry a šlo to jako po másle. Ujala se mě strašně hodná porodní asistentka, bohužel už si nevzpomenu na jméno, mladá doktorka a další sestra z dětského oddělení. Vzhledem k tomu, že jsem byla prvorodička, povzbuzovali mě, drželi za ruku (manžel mi držel kyslík :-)) a chovali se strašně pěkně. Malá byla za hodinku a půl na světe. Celý pobyt náš pobyt byl personál milý, připravený kdykoliv pomoci, takže až na tu sestru, co mi tehdy otvírala si nemůžu stěžovat a porodnici určitě doporučuji!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Veronika 81 23.08.10 napsala :

Dobrý večer v porodnici v Přerově jsem rodila v pátek 13.8.2010. Porodu jsem se samozřejmě bála tak jsem uvažovala nejprve o epiduralu ,ale bolesti přišly v 6h ráno v 7.15h jsem odjížděla z domu Přerov mám z domu vzdálený 35km takže po příjezdu v 8.12h my bylo řečeno že na epi už je pozdě a v 8.50h jsem měla syna na světě. Personal teto porodnice je užasný porodní asistentky uplně bezkonkurenční velice my z porodem pomohly a jen díky nim vše proběhlo rychle a profesionalně mohu jen doporučit. Rodila jsem po deseti letech a opravdu se to nedá srovnat tenkrát jsem rodila v porodnici v Hranicích. Takže ještě jednou doporučuji tuto porodnici a personalu touto cestou ještě jednou děkuji Nika

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

přibalyt si jídlo toho jedineho je tam opravdu málo

Nahlásit
neutrální
Porodnice Přerov - mamcapavca 08.08.10 napsala :

jména si bohužel napamutuji,porod probíhal celk bezproblému,až pak na odd.šestinedělí,jsem chytla velmi nepříjmenou sestru.neráčily mi nic říct,strčily mi dítě a já měla pomalu depky proč mi nejde kojit,ani jsem něvěděla jak a co mám dělat.všechno mi až porodní asistentka ukázala.Nevím teda od čeho tam ty sestry jsou.Asi aby chodily kontolovat a kárat.sice nevím zaco,když neumí nic vysvětlit,teda takovou zkušenost mám já,třeba jsou tam i jiné sestry,které jsou milejší a plní profesi porodní sestry :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Merci72 01.02.10 napsala :

S porodnicí v Přerově jsem byla spokojená. Porodní sály jsou dostatečně velké. Příjemně překvapil sprchový kout přímo na sále. Ochotné sestřičky a milá paní doktorka mi dodávaly sílu při porodu. Maličkého jsme si mohli nechat celou dobu u sebe. Celkově si nemám na co stěžovat. Jedna protivná sestra z novorozeneckého, ale to se asi najde všude. Snad jen, kdyby bylo více nadstandartních pokojů. V době, kdy jsem tam byla byl o ně ze strany maminek velký zájem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - nattali 09.01.10 napsala :

S porodnicí jsem velice spokojená.Sestry i lékaři byli velice příjemní.Až na některé nepříjemné sestry z novorozeneckého.Ale to se vždycky někde někdo najde.Porodní boxy byli také příjemné.Je v nich sprchový kout,cvičební míč a žebřiny.Těhotná se může volně pohybovat.Těhotná si může vzít svůj porodní plán.Jenom toho jídla bylo docela málo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - Šarpej 28.12.09 napsala :

Spokojenost velká, porodní boxy jsou nové, pěkné prostředí, soukromí v boxu, kontroly PA nijak výrazně nerušily. Měla jsem porodní plán, byl dodržován a respektován.

Sestry na šestinedělí moc fajna ochotné, novorozenecké až na jednu též. Můj jediný problém byla strava - bylo jí málo :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Přerov - miselinka 27.12.09 napsala :

Já zde porodila všechny tři děti tak se podělím o nějaké info.Porodnice je nová,krásně zařízená,nachází se zde tři porodní boxi(v každém sprcha,žebřina,žínenky,balon)Opravdu příjemné prostředí samozdřejmě až na některý personál hlavně tedy novorozenecké setry.Dr.byli hodní,primářka moc fajn..vedla muj porod dvojčat.Akorát až na ty setry jsem byla moc spokojená.Jenže bohužel na takové lidi člověk narazí asi téměř všude :(.Porodnice praskala ve všech měli hodně práce takže abych vubec kojila musela jsem si přečíst manuál(jeste že ho tam maj)Jinak epidurál-žádný problém nebyl,vesměs volnost pohybu dokud to šlo a při konečné fázy mě povzbuzovali.Takže já byla spokojená..nechci hanit tuhle porodnici kvuli nekterym sestram protože ne všechny byli zlé..

Nahlásit
neutrální
Porodnice Přerov - surikataXY 27.12.09 napsala :

porod jsem měla rychlý, jen mi vadilo, že jsem musela neustále ležet na zádech kvuli monitoru, při tlačení mi jedna sestra tlačila na břicho, až jsem tam měla modřinu.....rodila mě mladičká PA, doktor stál u okna:-)
nástřih hráze + šiti se kterým mám problém dotedka, pzl roku po porodu:(

novorozenecké oddělení děsné, sestry nestíhaly, většina byla nepříjemných, jediná pomoc s kojením: přečetla jste si manuál o kojení??? jedna starší sestra blondýna s brýlema nechala dokonce jednu noc hladovět celé oddělení, ptz se ji zřejmě nechtělo pracovat (vyrušila jsem jí na internetu, když mi malá řvala hlady), děti dokrmila až kolem 5 ráno před příchodem nové směny, asi aby bylo vidět jak skvělě odvedla noční směnu!!!
odcházela jsem nerozkojená a sestra na mě při propouštění v neděli vyjela, proč nemám doma Nutrilon, když nekojím!!!
nemám slov, musela bych být sprostá, kdybych o některých sestrách měla psát konkrétně…

Nahlásit

Fotky z porodnice

Dcerka miška,druhorozená :)

dcerka Martinka,prvorozená :)

Přidejte Vaše fotky k porodnici Přerov.>

Děti z porodnice Přerov

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Přerov
werushka90 Přerov Kubík
51 cm, 3786g 20.02.2019
Makito Lipník nad Bečvou Michalka 50 cm, 3395g 27.12.2018
SvedovaNina Pája neznámé 04.10.2018
Aisha8 Jakub 51 cm, 3580g 20.09.2018
Majdina82 Přerov Vojta 51 cm, 3714g 03.09.2018
Suzie93 Marc Christian
50 cm, 3338g 24.08.2018
Nikolapeta Kassandra
53 cm, 4020g 09.08.2018
MalýKrteček Jakub
51 cm, 3226g 04.08.2018
Zuzicek35 Isabellka
51 cm, 4461g 21.07.2018
indrakjaroslav Eliška
49 cm, 3376g 24.06.2018
Renata152648 Karolínka
51 cm, 3416g 14.06.2018
Adamek555 Adamek
45 cm, 2950g 12.06.2018
Nataleckaa Přerov Natálie
48 cm, 3070g 16.04.2018
Dainvyk olomouc Deniska 51 cm, 3960g 31.03.2018
Filipek Jano Filip 48 cm, 3150g 15.02.2018
usmevava_mami Ladislav 49 cm, 3198g 30.01.2018
Lenipospisilova Křtomil Štěpán 51 cm, 3670g 29.01.2018
HeKaMiVi Maja
neznámé 24.01.2018
Ajinkapop Maxmilián 52 cm, 3998g 27.12.2017
terezavarechova Pavel 50 cm, 4144g 21.12.2017

Rodily v porodnici Přerov

Chystají se rodit v porodnici Přerov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Přerov (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Přerov?