Recept: Koláče z kynutého těsta z domácí pekárny

IMG_6080.jpg IMG_6080.jpg
Hodnocení 5 (1 maminka)
odesílám...

Pro hlasování se musíte přihlásit

  • Počet porcí PRO 24 OSOB
  • Čas 160

Suroviny

Těsto:

  • 1/4 l vlažného mléka
  • 160 g oleje
  • 3 žloutky
  • 250 g polohrubé mouky
  • 250 g hladké mouky
  • 5 polévkových lžic moučkového cukru
  • 20 g čerstvého droždí (půl kostky)
  • špetka soli

Náplň:

  • kostka tvarohu
  • vanilkový cukr
  • moučkový cukr
  • půl žloutku

Na povrch:

  • dle chuti a možností

Drobenka:

  • polohrubá mouka
  • moučkový cukr
  • máslo

Koláče z kynutého těsta s domácím ovocem ze zahrádky, u nás doma hodně oblíbené a každá návštěva se po nich může utlouct. :-)
Kynuté těsto si dělám v domácí pekárně, těsto je krásně nadýchané.
Ze stejného těsta dělám i Honzovky, svatební koláčky.

Postup

Den předem si tvaroh připravím tak, že ho vybalím z alobalu, zabalím do papírového sáčku a utěrky, dám do lednice a zatížím například krabicí mléka.
Do nádoby pekárny dáme vše tekuté, potom sypké a nakonec nadrobíme kvasnice.
Po cca 1,5 hodině máme těsto hotové.

Mezitím si vybalím tvaroh a smíchám s cukrem a žloutkem a udělám si 24 kuliček, záleží, jak chcete velké koláče. Vychází mi to na dva plechy.
Nachystám si povidla a ovoce, nejčastěji používám domácí co si zamrazím do zásoby a to rybíz, černý rybíz, borůvky, maliny. Také si připravím drobenku.

Jakmile mám hotové těsto, tak si ho rozdělím na 24 hromádek. Z každé hromádky tvořím placku, do které dám kuličku tvarohu, zabalím a spojenou částí pokládám na plech s pečícím papírem. Rozmáčknu do kulatého tvaru koláčku.
Jakmile mám celý plech hotový, tak ho ještě dám na cca 20 min odpočinout do tepla, těsto ještě trošku nakyne. Předehřeji si na nejmenší stupeň troubu a tam nechám těsto odpočívat.
Potom na vrch dávám povidla či ovoce. Dle chuti.
Když dávám rybíz, tak ho ještě trochu posypu krystalovým cukrem, aby nebyl koláček moc kyselý.

Jakmile je vše hotovo, tak okraje koláčků pomažu vajíčkem a nakonec posypu drobenkou.
Peču na 180°C dozlatova (je jedno jestli zvolím vrchní a spodní pečení nebo horký vzduch +).
Ještě teplé koláčky pokapu rozpuštěným máslem s kapkou rumu a před podáváním pocukruji.
Možná to zní složitě, ale není a ta výsledná chuť stojí za to. :-)
Přidávám i fotku malé mlsounky po snědeném borůvkovém koláči. :-)

Chutnalo vám? Okomentujte recept Koláče z kynutého těsta z domácí pekárny

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
ludmilaadamkova
8.9.18 08:58

No tak ty budou luxusní. 8o

  • Upravit
22958
10.8.18 08:17

@suri 77 :mrgreen: víc takových receptů :kytka:

  • načítám...
  • Zmínit
20
9.8.18 20:55

@lucynka25 Děkuji, také tak chutnají :lol: Nejhorší je vydržet, než trochu zchládnou :lol:

  • načítám...
  • Zmínit
22958
8.8.18 07:11

Tak ty vypadají fantasticky :potlesk:

  • načítám...
  • Zmínit